Об утверждении Правил управления бесхозяйными отходами
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 сентября 2021 года № 373. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 сентября 2021 года № 24430
В соответствии с пунктами 5 и 6 статьи 340 Экологического кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила управления бесхозяйными отходами.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту государственной политики в управлении отходами Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2021 года.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан С. Брекешев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 14 сентября 2021 года № 373
Правила управления бесхозяйными отходами
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила управления бесхозяйными отходами (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктами 5 и 6 статьи 340 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс) и определяют порядок управления бесхозяйными отходами, в том числе бесхозяйными опасными отходами, признанными решением суда поступившими в республиканскую или коммунальную собственность.
2. Бесхозяйные опасные отходы поступают в республиканскую и коммунальную собственность по решению суда.
3. Передача бесхозяйных опасных отходов в республиканскую собственность осуществляется решением суда, при наличии согласия уполномоченного органа в области охраны окружающей среды на прием бесхозяйных опасных отходов в республиканскую собственность.

Иесіз қауіпті қалдықтарды басқару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 373 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 18 қыркүйекте № 24430 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 қаңтардағы Экология кодексінің 340-бабының 5 және 6-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Иесіз қалдықтарды басқару қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Қалдықтарды басқару саласындағы мемлекеттік саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
2021 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 373 бұйрығымен
бекітілген
Иесіз қалдықтарды басқару қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Иесіз қалдықтарды басқару қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Экология кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 340-бабының 5-6-тармағына сәйкес әзірленді және сот шешімімен республикалық немесе коммуналдық меншікке түсті деп танылған иесіз қалдықтарды, оның ішінде иесіз қауіпті қалдықтарды басқару тәртібін айқындайды.
2. Иесіз қауіпті қалдықтар сот шешімі бойынша республикалық және коммуналдық меншікке түседі.
3. Иесіз қауіпті қалдықтарды республикалық меншікке беру қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның иесіз қауіпті қалдықтарды республикалық меншікке қабылдауға келісімі болған кезде сот шешімімен жүзеге асырылады.

В соответствии с пунктом 3 статьи 340 Кодекса, местный исполнительный орган области (города республиканского значения, столицы) выявляет на его территории бесхозяйные отходы, в том числе бесхозяйные опасные отходы и в течение шести месяцев с момента получения сообщения о наличии таких отходов уведомляет уполномоченный орган в области охраны окружающей среды и обращается в суд с требованием о признании таких отходов поступившими в республиканскую или коммунальную собственность.
Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в случаях обнаружения бесхозяйных отходов, в том числе бесхозяйных опасных отходов также обращается в суд с требованием о признании этих отходов поступившими в республиканскую или коммунальную собственность.
Территориальные органы уполномоченного органа в области охраны окружающей среды участвуют на заседаниях суда по передаче опасных отходов в республиканскую собственность.
Для передачи опасных отходов в республиканскую собственность местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы) создается комиссия, в состав которой входят представители уполномоченного органа в области охраны окружающей среды или его территориального подразделения, местного исполнительного органа (далее - МИО), органа ведомства в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, подведомственной организации уполномоченного органа в области охраны окружающей среды (далее - Организация).
При передаче опасных отходов в республиканскую собственность в двухмесячный срок с момента вступления в силу решения суда об их передаче в республиканскую собственность составляется акт приема-передачи бесхозяйных опасных отходов, признанных решением суда поступившими в республиканскую собственность по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. В соответствии пунктом 5 статьи 379 Кодекса запрещается захоронение отходов, содержащих стойкие органические загрязнители, предусмотренные международными договорами Республики Казахстан о стойких органических загрязнителях. Экспорт и импорт таких отходов разрешаются только для целей их уничтожения.
5. Организация и МИО ежегодно до 1 февраля, следующего за отчетным годом, представляет в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды в электронной форме информацию об объемах, видах, месторасположении, состоянии отходов, переданных в управление организации или МИО, мерах, предпринимаемых по управлению ими, по состоянию на 1 января, следующего за отчетным годом.
Глава 2. Порядок управления бесхозяйными опасными отходами

Кодекстің 340-бабының 3-тармағына сәйкес облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органы өз аумағында иесіз қалдықтарды, оның ішінде иесіз қауіпті қалдықтарды анықтайды және осындай қалдықтардың болуы туралы хабарды алған кезден бастап алты ай ішінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органды хабардар етеді және осындай қалдықтарды республикалық немесе коммуналдық меншікке түсті деп тану туралы талаппен сотқа жүгінеді.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган иесіз қалдықтар, оның ішінде иесіз қауіпті қалдықтар табылған жағдайда да осы қалдықтарды республикалық немесе коммуналдық меншікке түсті деп тану туралы талаппен сотқа жүгінеді.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдары қауіпті қалдықтарды республикалық меншікке беру жөніндегі сот отырыстарына қатысады.
Қалдықтарды республикалық меншікке беру үшін құрамына қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшесі, жергілікті атқару органы (бұдан әрі - әкімдік), халықтың санитариялық эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ведомство органының, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты ұйымының (бұдан әрі - ұйым) өкілдері кіретін облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі - ЖАО) комиссия құрады.
Қауіпті қалдықтарды республикалық меншікке беру кезінде, сот шешімі күшіне енген кезден бастап екі ай мерзімде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сот шешімімен республикалық меншікке түсті деп танылған иесіз қауіпті қалдықтарды қабылдау- тапсыру актісі жасалады.
4. Кодекстің 379-бабының 5-тармағына сәйкес Құрамында жойылуы қиын органикалық ластауыштар туралы Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделген жойылуы қиын органикалық ластауыштар бар қалдықтарды көмуге тыйым салынады. Мұндай қалдықтардың экспорты мен импортына оларды жою мақсатында ғана рұқсат етіледі.
5. Ұйым және ЖАО жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға ұйымның және ЖАО басқаруына берілген қалдықтардың көлемі, түрлері, орналасқан жері, жай-күйі және оларды басқару жөніндегі қабылданып жатқан шаралар туралы ақпаратты есепті жылдан кейінгі жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша электронды нысанда береді.
2– тарау. Иесіз қауіпті қалдықтарды басқару тәртібі

6. Организация или МИО самостоятельно или с привлечением физических и (или) юридических лиц посредством осуществления государственных закупок, проводит работы по:
1) изучению опасных свойств опасных отходов;
2) определению воздействия опасных отходов на человека и окружающую среду;
3) определению уровня опасности опасных отходов;
4) определению кодировки с составлением паспорта опасных отходов согласно статье 343 Кодекса.
Организация или МИО с привлечением физических лиц, имеющих свидетельство о присвоении квалификации "оценщик", проводит работы по определению стоимости опасных отходов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон).
7. По результатам работ, в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил, организация или МИО готовит пакет документов согласно пункту 17 настоящих Правил.
8. Опасные отходы, кроме радиоактивных отходов и отходов, содержащих стойкие органические загрязнители, после проведения работ, указанных в пункте 6 настоящих Правил, реализуются на конкурсной основе.
9. Конкурс по реализации опасных отходов (далее - конкурс) осуществляется в соответствии с настоящими Правилами.
10. Если в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности итоговая стоимость опасных отходов определена нулевой, то эти отходы реализуются по цене, заявляемой участником, в соответствии с настоящими Правилами.
11. Опасные отходы реализуются организацией или МИО физическим и юридическим лицам, временным объединениям юридических лиц (консорциум), путем проведения конкурса по цене не ниже оценочной стоимости, определенной согласно действующему законодательству Республики Казахстан об оценочной деятельности, кроме конкурса с реализацией опасных отходов по цене, заявляемой участниками.
12. Подготовка и проведение конкурса осуществляются организацией или МИО.
13. Состав конкурсной комиссии по реализации опасных отходов, переданных в республиканскую собственность, формируется уполномоченным органом в области охраны окружающей среды с включением представителей уполномоченного органа в области охраны окружающей среды, уполномоченного органа по управлению государственным имуществом и организации.
Состав конкурсной комиссии по реализации опасных отходов, переданных в коммунальную собственность, формируется МИО с включением представителей МИО, территориального подразделения уполномоченного органа в области охраны окружающей среды и уполномоченного органа по управлению государственным имуществом.
Конкурсная комиссия состоит из председателя, заместителя председателя и членов комиссии.

6. Ұйым немесе әкімдік Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу арқылы жеке және (немесе) заңды тұлғаларды тарта отырып:
1) қауіпті қалдықтардың қауіпті қасиеттерін зерделеу;
2) қауіпті қалдықтардың адамға және қоршаған ортаға әсерін анықтау;
3) қауіпті қалдықтардың қауіптілік деңгейін анықтау;
4) Кодекстің 343-бабына сәйкес қауіпті қалдықтар паспортын жасай отырып, кодтауды айқындау жұмыстарын жүргізеді.
Ұйым немесе ЖАО "бағалаушы" біліктілігін иелену туралы куәлігі бар жеке тұлғаларды тарта отырып, "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес қауіпті қалдықтардың құнын анықтау жұмыстарын жүргізеді.
7. Осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген жұмыстардың нәтижелері бойынша ұйым немесе әкімдік осы осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес құжаттар топтамасын дайындайды.
8. Радиоактивті қалдықтар мен құрамында жойылуы қиын органикалық ластауыштар бар қауіпті қалдықтардан басқа қауіпті қалдықтар осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген жұмыстар жүргізілгеннен кейін конкурстық негізде сатылады.
9. Қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі Конкурс (бұдан әрі - Конкурс) осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
10. Егер Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес қауіпті қалдықтардың қорытынды құны нөлге тең деп анықталса, онда бұл қалдықтар осы Қағидаларға сәйкес қатысушы мәлімдеген баға бойынша сатылады.
11. Қауіпті қалдықтарды ұйым немесе ЖАО осы Қағидалардың 42-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы қолданыстағы заңнамасына сәйкес анықталатын бағалау құнынан төмен емес баға бойынша жеке және заңды тұлғаларға, заңды тұлғалардың уақытша бірлестіктеріне (консорциум) конкурс өткізу арқылы сатады.
12. Конкурсты дайындауды және өткізуді ұйым немесе ЖАО жүзеге асырады.
13. Республикалық меншікке берілген қауіпті қалдықтарды өткізу жөніндегі конкурстық комиссияның құрамын ЖАО уәкілетті органның, мүдделі мемлекеттік органдардың, ұйымдардың өкілдерін қоса отырып, мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі мемлекеттік орган, ұйым қалыптастырады.
Коммуналдық меншікке берілген қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі конкурстық комиссияның құрамын ЖАО, уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің, мүдделі мемлекеттік органдардың өкілдерін қоса отырып, мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі мемлекеттік орган қалыптастырады.
Конкурстық комиссияны төраға, төрағаның орынбасары, комиссия мүшелері құрайды.

14. Конкурс проводится открытым способом в два этапа, среди неограниченного круга участников.
15. Объявление о проведении конкурса по реализации опасных отходов, переданных в республиканскую собственность, в 3 (трех) дневный срок размещается на государственном и русском языках на интернет-ресурсах уполномоченного органа в области охраны окружающей среды и организации.
Объявление о проведении конкурса по реализации опасных отходов, переданных в коммунальную собственность, размещается на государственном и русском языках на интернет-ресурсах МИО.
16. Объявление о проведении конкурса содержит:
1) наименование организатора конкурса и адрес приема заявки на участие в конкурсе;
2) время и место проведения конкурса;
3) начало и окончание приема заявок на участие в конкурсе;
4) основные условия конкурса;
5) месторасположение и краткое описание объекта опасных отходов, выставляемого на конкурс;
6) размер взноса для участия в конкурсе, который составляет один процент от оценочной стоимости объекта опасных отходов, с указанием реквизитов для его оплаты (только для опасных отходов, переданных в республиканскую собственность);
7) электронную ссылку для получения пакета документов.
17. Пакет документов формируется организацией или МИО, содержит следующую информацию, необходимую участнику для подготовки конкурсной заявки:
1) историческую справку об опасных отходах;
2) информацию о количественно-качественных характеристиках опасных отходов;
3) информацию об опасных свойствах отходов;
4) сведения о воздействии опасных отходов на человека и окружающую среду;
5) проект контракта о реализации опасных отходов (далее - контракт), условия которого организация согласовывает с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды.
18. Конкурсные заявки на участие в конкурсе по реализации опасных отходов предоставляются участниками по форме согласно приложению 2 и приложению 3 к настоящим Правилам, с приложением всех документов в прошитом виде с пронумерованными страницами, последняя страница заверяется:
для физических лиц - подписью заявителя или лица по доверенности;
для юридических лиц - подписью первого руководителя или уполномоченного правом подписи лица.
19. К конкурсной заявке прилагается:
1) сведения об участниках, (если таковые будут), включая сведения о полномочиях таких лиц;
2) сведения о предыдущей деятельности участника по реализации проектов рекультивации территорий, на которых размещены опасные отходы, утилизации опасных отходов (при наличии);

14. Конкурс әлеуетті қатысушылардың аясы шектелмеген тобы арасында ашық тәсілмен екі кезеңде өткізіледі.
15. Республикалық меншікке берілген қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі конкурс өткізу туралы хабарландырулар уәкілетті органның және ұйымның интернет-ресурстарында 3 (үш) күн ішінде мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
Коммуналдық меншікке берілген қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі конкурс өткізу туралы хабарландырулар ЖАО интернет-ресурстарында мемлекеттік және орыс тілдерінде орналастырылады.
16. Конкурс өткізу туралы хабарландыру мыналарды:
1) конкурсты ұйымдастырушының атауын және конкурсқа қатысуға өтінімді қабылдау орнының мекенжайын;
2) конкурсты өткізу уақыты мен орнын;
3) конкурсқа қатысуға өтінім қабылдаудың басталуы мен аяқталуын;
4) конкурстың негізгі шарттарын;
5) конкурсқа шығарылатын қалдықтар объектісінің орналасқан жері мен қысқаша сипаттамасын;
6) ақы төлеу үшін деректемелерді көрсете отырып, қауіпті қалдықтар объектісінің бағалау құнының бір пайызын құрайтын конкурсқа қатысу құқығы үшін жарнаның мөлшері (тек республикалық меншікке берілген қауіпті қалдықтар үшін);
7) құжаттар топтамасын алу үшін электрондық сілтемені қамтиды.
17. Құжаттар топтамасын ұйым немесе ЖАО қалыптастырады және ол конкурстық өтінімді әзірлеу үшін әлеуетті қатысушыға қажетті мынадай ақпараттан тұрады:
1) қауіпті қалдықтар туралы тарихи анықтама;
2) қауіпті қалдықтардың сандық-сапалық сипаттамасы туралы ақпарат;
3) қауіпті қалдықтардың қауіпті қасиеттері туралы ақпарат;
4) қауіпті қалдықтардың адамға және қоршаған ортаға әсерін анықтау туралы мәліметтер;
5) шарттарын ұйым уәкілетті органмен келісетін қауіпті қалдықтарды сату туралы келісімшарттың (бұдан әрі - келісімшарт) жобасын, коммуналдық меншікке берілген қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі келісімшарттың талаптарын әкімдік әзірлейді.
18. Қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі конкурсқа қатысуға әлеуетті қатысушылар конкурстық өтінімдерін осы Қағидаларға 2 - 3- қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша барлық растау құжаттарын қоса беріп, беттерін нөмірлеп, тігілген түрде ұсынады, соңғы бетіне өтініш берушінің немесе сенімхат бойынша:
жеке тұлғалар үшін - өтініш берушінің немесе сенімхат бойынша адамның қолымен;
заңды тұлғалар үшін - бірінші басшының немесе қол қою құқығы берілген уәкілетті тұлғаның қолымен куәландырылады.
19. Конкурстық өтінімдерге мыналар:
1) өкілдер туралы деректер (егер олар бар болса), ондай тұлғалардың өкілеттіктері туралы мәліметтер қоса беріліп;
2) қауіпті қалдықтар орналастырылған аумақтарды рекультивациялау, қауіпті қалдықтарды қалпына келтіру және энергетикалық кәдеге жарату жобаларын іске асыру бойынша әлеуетті қатысушының алдыңғы қызметі туралы мәліметтер (бар болса);

3) копии регистрационных и учредительных документов (устав и приказ на первого руководителя или уполномоченного правом подписи лица - для юридических лиц) и копия документа, удостоверяющего личность -для физических лиц;
4) перечень субподрядчиков для выполнения работ либо оказания услуг, объем и виды, передаваемых на субподряд работ, услуг (в случае привлечения);
5) в случае участия консорциума предоставляются копии учредительных документов участников консорциума (устав и приказ на первого руководителя или уполномоченного правом подписи лица), договор о совместной хозяйственной деятельности (консорциальное соглашение - для юридических лиц);
6) документ, подтверждающий оплату гарантийного взноса для участия в конкурсе по реализации опасных отходов, переданных решением суда в республиканскую собственность, за исключением случая, предусмотренного пунктом 10 настоящих Правил;
7) сведения о программе, направленной на реализацию контракта, сведения о применении технологий, сроках реализации;
8) данные о возможностях участника, необходимых для выполнения условий контракта, подтверждающие следующие сведения:
о технических возможностях (наличие на территории Республики Казахстан на праве собственности, хозяйственного ведения или оперативного управления и (или) аренды (со сроком аренды на весь период исполнения обязательств по контракту) необходимого оборудования предлагаемой технологии для утилизации (переработки) опасных отходов);
об управленческих возможностях для утилизации (переработки) опасных отходов (наличие трудовых ресурсов, в том числе персонала, имеющего соответствующую квалификацию, стаж работы, с приложением подтверждающих документов);
о финансовых возможностях (банковская справка о наличии денежных средств).
20. Для выполнения работ либо оказания услуг, участник привлекает субподрядчиков, но не более одной второй объема оказываемых работ, услуг.
21. До окончания приема конкурсных заявок, по собственной инициативе участник конкурса отзывает конкурсную заявку не позднее чем за три часа, сообщив об этом организации или МИО.
22. Конкурсные заявки рассматриваются в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты окончания их приема.

3) тіркеме және құрылтай құжаттарының көшірмесі (бірінші басшыға не болмаса қол қоюға уәкілеттік берілген адамға жарғы және бұйрық заңды тұлғалар үшін) және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі жеке тұлғалар үшін;
4) жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету, қосалқы мердігерлерге (тартылған жағдайда) берілетін жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемі мен түрлері үшін қосалқы мердігерлердің тізбесі;
5) консорциум қатысқан жағдайда, консорциумға қатысушылардың құрылтай құжаттарының көшірмелері (бірінші басшыға, не болмаса қол қоюға уәкілеттік берілген адамға жарғы және бұйрық), бірлескен шаруашылық қызметі туралы шартты (консорциумдық келісім – заңды тұлғалар үшін) ұсынады;
6) осы Қағидалардың 13-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, республикалық меншікке берілген қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі конкурсқа қатысу құқығына кепілдік жарна төлемін растайтын құжат;
7) келісімшартты іске асыруға бағытталған бағдарлама туралы мәліметтер, технологияларды қолдану, іске асыру мерзімдері туралы мерзім;
8) құжатталып расталған конкурстың және келісімшарттың шарттарын орындауға қажетті әлеуетті қатысушының мүмкіндіктері туралы деректерді, мынадай мәліметтермен:
қалдықтарды қауіпсіз кәдеге жарату (қайта өңдеу), сондай-ақ конкурстың және келісімшарттың шарттарын орындау үшін қажетті техникалық мүмкіндіктері (Қазақстан Республикасының аумағында меншік, шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару және (немесе) жалдау құқығында (келісімшарт бойынша міндеттемелерді орындаудың барлық кезеңінде жалдау мерзімімен) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес пайдалануға рұқсат етілген құжатпен ұсынылған технологияларға қажетті жабдықтың болуы);
қалдықтарды қауіпсіз кәдеге жарату (қайта өңдеу), сондай-ақ конкурстың және келісімшарттың шарттарын орындау үшін қажетті басқару мүмкіндіктері (еңбек ресурстарының, оның ішінде персоналдың тиісті біліктілігі, санаты, разряды, сыныбы және еңбек өтілінің болуы, тиісті растаушы құжаттарды қоса бере отырып);
қаржылық мүмкіндіктері (ақшалай қаражаты болуы туралы банктің анықтамасы) қоса беріледі.
20. Жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету үшін егер конкурс шарттарында өзгеше көзделмесе, әлеуетті қатысушы қосалқы мердігерлерді тартады, бірақ көрсетілетін жұмыстар, қызметтер көлемінің екіден бір бөлігінен аспауы тиіс.
21. Конкурстық өтінімдерді қабылдау аяқталғанға дейін конкурсқа қатысушы өз бастамасы бойынша конкурстық өтінімді бұл туралы ұйымға немесе ЖАО-ға жазбаша хабарлай отырып, үш сағаттан кешіктірмей кері қайтарып алады.
22. Конкурстық өтінімдер оларды қабылдау күні аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралады.

23. По результатам рассмотрения конкурсных заявок секретарем конкурсной комиссии в 10 (десяти) дневный срок подготавливается протокол предварительного допуска, который подписывается всеми присутствующими членами конкурсной комиссии и секретарем.
Организация или МИО в 3 (трех) дневный срок направляет всем участникам на юридические и электронные адреса выписки из протокола предварительного допуска.
24. В случае выявления конкурсных заявок, не соответствующих требованиям пунктов 18 и 19 настоящих Правил, участники приводят конкурсные заявки в соответствие в течение 3 (трех) рабочих дней с даты направления им выписок из протокола предварительного допуска.
При наличии замечаний, участник вносит необходимые изменения и дополнения в конкурсную заявку.
25. По итогам рассмотрения конкурсных заявок участников, конкурсная комиссия в течении 5 (пяти) календарных дней принимает решение о допуске или отказе в допуске участников ко второму этапу конкурса.
26. Конкурсная комиссия принимает решение об отказе в допуске конкурсных заявок участников ко второму этапу конкурса в случае предоставления конкурсной заявки с неустраненными замечаниями, указанными в протоколе предварительного допуска.
27. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием при наличии кворума и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов конкурсной комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии.
Любой член конкурсной комиссии, в случае несогласия с решением конкурсной комиссии, выражает свое мнение, которое излагается в письменной форме и прикладывается к протоколу.
28. Организация или МИО в течение 3 (трех) рабочих дней с даты принятия конкурсной комиссией решения, направляет всем участникам на юридические и электронные адреса, выписку из протокола допуска.
29. Организация возвращает взносы за участие в конкурсе участникам, которые не были признаны победителями, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня объявления итогов.
30. Участник, допущенный ко второму этапу конкурса, составляет конкурсное ценовое предложение, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, которое предоставляется организации или МИО в течение 3 (трех) рабочих дней с даты направления ему уведомления о допуске, но не позднее, чем за час до процедуры вскрытия конвертов.

23. Конкурстық өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссияның хатшысы 10 (он) күн ішінде алдын ала рұқсат беру хаттамасын дайындайды, оған барлық қатысып отырған конкурстық комиссияның мүшелері және хатшысы қол қояды.
Ұйым немесе ЖАО барлық қатысушылардың конкурстық өтінімде көрсетілген заңды және электрондық мекенжайларына 3 (үш) күн ішінде рұқсат беру хаттамасына үзінді-көшірме жібереді.
24. Осы Қағидалардың 18 және 19-тармақтарының талаптарына сәйкес келмейтін конкурстық өтінімдер анықталған жағдайда, қатысушылар алдын ала рұқсат беру хаттамасынан үзінді-көшірме жіберілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде конкурстық өтінімдерін сәйкестікке келтіреді.
Ескертулер болған жағдайда, қатысушы конкурстық өтінімге қажетті өзгерістерді және толықтыруларды енгізеді.
25. Қатысушылардың конкурстық өтінімдерін қарау қорытындысы бойынша конкурстық комиссия жойылған бұзушылықтарды ескере отырып, (олар болған жағдайда) конкурстың екінші кезеңіне жіберу немесе жіберуден бас тарту туралы шешімін 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде қабылдайды.
26. Конкурстық комиссия алдын-ала рұқсат беру хаттамасында көрсетілген ескертулерді жоймай берген қатысушылардың конкурстық өтінімдерін конкурстың екінші кезеңіне жіберуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
27. Конкурстық комиссияның шешімі кворум болған кезінде ашық дауыс беру арқылы қабылданады және конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санының басым көпшілігі дауыс берген кезде қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, конкурстық комиссияның төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептелінеді.
Конкурстық комиссияның кез келген мүшесі конкурстық комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда жазбаша нысанда баяндалатын өз пікірін білдіреді және ол хаттамада тіркеледі.
28. Ұйым немесе ЖАО конкурстық комиссия шешім қабылдаған күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде конкурстық өтінімде көрсетілген барлық қатысушылардың заңды және электрондық мекенжайларына рұқсат беру хаттамасынан үзінді-көшірмені жолдайды
29. Конкурсқа қатысуға дайындық бойынша шығынды қоса алғанда, конкурсқа қатысушылардың жұмсаған шығындары өтелмейді. Ұйым конкурстың қорытындысы жарияланған күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жеңімпаз деп танылмаған конкурсқа қатысушыларға жарналарын қайтарады.
30. Конкурстың екінші кезеңіне жіберілген қатысушы осы Қағидаларға 4 -қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша конкурстық баға ұсынысын жасайды, оны ұйымға немесе әкімдікке рұқсат беру хаттамасынан оған үзінді- көшірме жолданған күнінен бастап, 3 (үш) жұмыс күні ішінде конверттерді ашу рәсіміне бір сағатқа дейінгі уақыттан кешіктірмей ұсынады.

31. Конкурсное ценовое предложение содержит ценовое предложение и заверяется подписью участника (для физических лиц), либо подписью первого руководителя или лица, уполномоченного правом подписи (для юридических лиц).
Конкурсное ценовое предложение запечатывается в конверт. На конверте указывается наименование (для юридических лиц) либо фамилия, имя, отчество (при его наличии) (для физических лиц) и адрес участника.
32. Конкурсная заявка и конкурсное ценовое предложение предоставляются без вставок между строчками, подтирок или приписок, за исключением тех случаев, когда участнику необходимо исправить грамматические или арифметические ошибки.
Конкурсные заявки и конкурсные ценовые предложения, поступившие в организацию, не возвращаются.
33. Рассмотрение конкурсных ценовых предложений и подведение итогов проводится конкурсной комиссией в течение трех часов.
При вскрытии конвертов с ценовыми предложениями производится видео-аудиозапись.
34. Победитель конкурса определяется конкурсной комиссией на основе наибольшей цены. В случае подачи одинаковой наибольшей цены несколькими участниками, ими повторно предоставляется ценовое предложение в течение 3 (трех) рабочих дней с даты направления им организацией или МИО на юридические и электронные адреса протокола вскрытия конкурсных ценовых предложений.
Повторные конкурсные ценовые предложения предоставляются в соответствии с требованиями пункта 31 настоящих Правил.
Рассмотрение повторных конкурсных ценовых предложений и подведение итогов осуществляется в соответствии с пунктом 33 настоящих Правил.
35. Решение конкурсной комиссии оформляется в виде протокола, который подписывается всеми присутствующими на заседании членами конкурсной комиссии и секретарем.
36. Результаты конкурса по реализации опасных отходов, переданных в республиканскую собственность, размещаются на интернет-ресурсах уполномоченного органа в области охраны окружающей среды и организации в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней с даты принятия решения.
Результаты конкурса по реализации опасных отходов, переданных в коммунальную собственность, размещаются на интернет-ресурсах МИО в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней с даты принятия решения.
37. Конкурс признается несостоявшимся в случае:
1) отсутствия конкурсных заявок;
2) участия во втором этапе конкурса только одного участника;
3) если по итогам рассмотрения конкурсных заявок на этапе предварительного допуска на конкурс не было представлено ни одной заявки, соответствующей требованиям конкурса.
38. При признании конкурса несостоявшимся, конкурсная комиссия снимает объект с конкурса или назначает повторный конкурс.

31. Конкурстық баға ұсынысына баға ұсынысы кіреді және ол қатысушының (жеке тұлғалар үшін) қолымен немесе бірінші басшының немесе қол қоюға уәкілеттік берілген адамның (заңды тұлғалар үшін) қолымен расталады.
Конкурстық баға ұсынысын конвертке мөр соғып бекітеді. Конвертте қатысушының атауы (заңды тұлғалар үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке тұлға үшін) және мекенжайы көрсетіледі.
32. Конкурстық ұсыныс және конкурстық баға ұсынысы әлеуетті қатысушыға грамматикалық немесе арифметикалық қателерді түзету қажет болған жағдайды есепке алмағанда, тармақтардың арасында ешқандайда бір артық жазусыз, өшірусіз немесе қоса жазуларсыз ұсынылады.
Ұйымға келіп түскен конкурстық өтінімдер мен конкурстық баға ұсыныстары қайтарылмайды.
33. Конкурстық баға ұсыныстарын қарауды және қорытындыларын шығаруды конкурстық комиссия үш сағат ішінде жүргізеді.
Баға ұсыныстары бар конверттерді ашу кезінде ұйым видео-аудио жазба жүргізеді.
34. Конкурс жеңімпазын ең жоғары баға беру негізінде конкурстық комиссия айқындайды. Бірнеше қатысушылар бірдей ең жоғары баға берген жағдайда ұйым немесе ЖАО олардың заңды және электронды мекенжайларына конкурстық баға ұсыныстарын ашу хаттамасын жіберген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларға баға ұсынысын қайтадан беру құқығын ұсынады.
Қайта конкурстық баға ұсыныстары осы Қағидалардың 31-тармағының талаптарына сәйкес ұсынылады.
Қайта конкурстық баға ұсыныстарын қарау және қорытындыларын шығару осы Қағидалардың 34-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
35. Конкурстық комиссияның шешімі хаттама түрінде ресімделеді, оған отырысқа қатысып отырған конкурстың барлық комиссия мүшелері мен хатшысы қол қояды.
36. Республикалық меншікке берілген қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі конкурстың нәтижелері шешім қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде уәкілетті органның және ұйымның интернет-ресурстарында орналастырылады.
Коммуналдық меншікке берілген қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі конкурстың нәтижелері шешім қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде ЖАО-ның интернет-ресурстарында орналастырылады.
37. Конкурс мынадай жағдайларда:
1) конкурстық өтінімдер болмаған кезде;
2) конкурстың екінші кезеңіне бір ғана қатысушы қатысқан кезде;
3) егер конкурстық өтінімдерді қарау қорытындылары бойынша конкурсқа алдын ала рұқсат беру кезеңінде конкурс талаптарына сәйкес бірде бір өтінім ұсынылмаған жағдайда, конкурс өткізілген жоқ деп танылады.
38. Конкурс өткізілген жоқ деп танылған кезде конкурстық комиссия объектіні конкурстан алып тастайды немесе қайта конкурс өткізуді белгілейді.

39. При признании повторного конкурса несостоявшимся ввиду наличия только одного участника, допущенного ко второму этапу конкурса, организация или МИО по рекомендации конкурсной комиссии заключает с таким участником контракт на основе переговоров и условий, по цене не ниже предложенной участником в конкурсном ценовом предложении.
40. С победителем конкурса заключается контракт с соблюдением требований Гражданского кодекса Республики Казахстан и законодательства в области охраны окружающей среды.
Отчет о выполненных работах представляется победителем конкурса в организацию или МИО ежеквартально до десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
41. При несоблюдении условий контракта организация или МИО расторгает его в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан, и повторно объявляет конкурс.
42. В случае признания конкурса дважды несостоявшимся в соответствии с подпунктами 1) и 3) пункта 37 Правил, организация проводит конкурс с реализацией опасных отходов по цене, заявляемой участниками в соответствии с настоящими Правилами.
43. При признания конкурса на реализацию опасных отходов по цене, заявляемой участниками несостоявшимся, в соответствии с подпунктом 1) пункта 37 Правил, отходы считаются невостребованными.
44. Средства, поступившие от реализации опасных отходов, направляются в доход государства.
45. Организация или МИО в соответствии с Законом, организует и (или) проводит работы по закупу работ, услуг на разработку документации для определения дальнейшего метода по утилизации и/или удалению опасных отходов.
46. МИО в соответствии с Законом, привлекает физические и (или) юридические лица для реализации проектов, прошедших государственную экспертизу, по рекультивации территории, на которых размещены отходы.
47. Рекультивация территорий, на которых были размещены объекты опасных отходов, после реализации, утилизации и удаления опасных отходов производится в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок управления бесхозяйными неопасными отходами
48. Передача бесхозяйных неопасных отходов (далее - неопасные отходы) в коммунальную собственность осуществляется на основании решения суда.
Учет, хранение, оценка, дальнейшее использование неопасных отходов осуществляется в соответствии с Правилами учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833.

39. Конкурстың екінші кезеңіне жіберілген бір ғана өтінім берушінің қатысуына байланысты конкурс қайта өткізілген жоқ деп танылған кезде, ұйым немесе ЖАО конкурстық комиссияның ұсынысы бойынша мұндай қатысушымен келіссөздер және конкурстық баға ұсынысында қатысушылар ұсынғаннан кем болмайтын баға бойынша талаптар негізінде келісімшарт жасайды.
40. Конкурс жеңімпазымен Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің және қоршаған ортаны қорғау саласындағы заңнаманың талаптарын сақтай отырып келісімшарт жасалады. Орындалған жұмыстар туралы есепті конкурс жеңімпазы ұйымға немесе ЖАО-ға тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың оныншы күніне дейін ұсынады.
41. Келісімшарт талаптары сақталмаған жағдайда ұйым немесе ЖАО оны Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген тәртіппен бұзады және конкурс өткізуді қайта жариялайды
42. Осы Қағидалардың 37-тармағының 1) және 3) тармақшаларына сәйкес конкурс екі рет өткізілген жоқ деп танылған жағдайда ұйым осы Қағидаларда көзделген тәртіппен қатысушылар мәлімдеген баға бойынша қалдықтарды сату үшін конкурс өткізеді.
43. Қатысушылар мәлімдеген бағамен қалдықтарды сату бойынша конкурс өткізілген жоқ деп танылған жағдайда осы Қағидалардың 37-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қалдықтар талап етілмеген деп саналады.
44. Қалдықтарды сатудан түскен қаражат мемлекет кірісіне жіберіледі.
45. Ұйым немесе ЖАО Заңға сәйкес қауіпті қалдықтарды кәдеге жарату және/немесе жою бойынша одан әрі әдісті айқындау үшін құжаттаманы әзірлеуге жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша жұмыстарды ұйымдастырады және (немесе) жүргізеді.
46. ЖАО Заңға сәйкес қалдықтар орналастырылған аумақты рекультивациялау бойынша мемлекеттік сараптамадан өткен жобаларды іске асыру үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаларды тартады.
47. Қалдықтардың объектілері орналасқан аумақтарды рекультивациялау жұмыстары қалдықтар сатылғаннан, қалпына келтірілгеннен, кәдеге жаратылғаннан және жойылғаннан кейін Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргізіледі.
3-тарау. Иесіз қауіпті қалдықтарды басқару тәртібі
48. Иесіз қауіпті емес қалдықтарды (бұдан әрі - Қауіпті емес қалдықтар) коммуналдық меншікке беру сот шешімінің негізінде жүзеге асырылады.
Қауіпті емес қалдықтарды есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысымен бекітілген Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.

49. Средства, поступившие от реализации неопасных отходов, направляются в доход государства.
50. МИО в соответствии с Законом, организует и (или) проводит работы по закупу работ, услуг на разработку документации для определения дальнейшего метода по утилизации и/или удалению неопасных отходов.
51. МИО в соответствии с Законом, привлекает физические и (или) юридические лица для реализации проектов, прошедших государственную экспертизу, по рекультивации территории, на которых размещены неопасные отходы.
52. Рекультивация территорий, на которых были размещены объекты неопасных отходов, после реализации, утилизации и удаления неопасных отходов производится в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам управления
бесхозяйными отходами
Форма
Акт приема-передачи бесхозяйных опасных отходов, признанных решением суда поступившими в республиканскую собственность
"___"______________20__года
_________________________ (место составления акта)
Комиссия в составе
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
составили настоящий акт о том, что согласно решению суда
________________________________________________________________________
(полное наименование суда)
№____ от "___" _____________ 20 __ года, в республиканскую собственность
приняты следующие бесхозяйные опасные отходы:
п/п
Вид отходов
Количество (масса, объем)
Занимаемая площадь
Уровень опасности и код отхода (по Классификатору отходов
Место расположения отходов
Комментарии о состоянии отходов
Члены комиссии: _______________ ______________________________ ____________
(должность) Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
________________ _____________________________________________ ___________
(должность) Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 2
к Правилам управления
бесхозяйными отходами
Форма
Для юридических лиц
Конкурсная заявка на участие в конкурсе по реализации опасных отходов
Наименование ____________________________________________________________
Место нахождения ________________________________________________________
(юридический, фактический и электронный адреса)
БИН ____________________________________________________________________
Государственная принадлежность ___________________________________________
Сведения: о государственной регистрации в качестве юридического лица
________________________________________________________________________
о руководителях _________________________________________________________
об участниках или акционерах:
________________________________________________________________________
(с указанием размера их доли в уставном капитале (от общего размера уставного
капитала)) направляет настоящую конкурсную заявку с приложением следующих
документов:

49. Қауіпсіз қалдықтарды сатудан түскен қаражат мемлекет кірісіне жіберіледі.
50. ЖАО Заңға сәйкес қауіпті емес қалдықтарды қалпына келтіру және/немесе кәдеге жарату және/немесе жою бойынша одан әрі әдісті айқындау үшін құжаттаманы әзірлеуге жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша жұмыстарды ұйымдастырады және (немесе) жүргізеді.
51. ЖАО Заңға сәйкес қауіпті емес қалдықтар орналастырылған аумақты рекультивациялау бойынша мемлекеттік сараптамадан өткен жобаларды іске асыру үшін жеке және (немесе) заңды тұлғаларды тартады.
52. Қауіпті емес қалдықтарды сатқаннан, қалпына келтіргеннен, кәдеге жаратқаннан және жойғаннан кейін қауіпті емес қалдықтар объектілері орналасқан аумақтарды рекультивациялау Қазақстан Республикасы жер заңнамасының талаптарына сәйкес жүргізіледі.
Иесіз қалдықтарды
басқару қағидаларына
1-қосымша
Сот шешімімен республикалық меншікке түсті деп танылған иесіз қауіпті қалдықтарды республикалық меншікке қабылдау-тапсыру актісі
20__ж. "___"______________
_________________________
(акті жасалған орын)
Комиссия құрамында ______________________________________________
_______________________________________________________
20____ жылғы "____" _________ № _____ сот шешімінің негізінде
республикалық меншікке мынадай құрамдағы:
р/с
Қалдық түрі
Саны (масса, көлемі)
Алатын алаңы
Қалдықтың қауіптілік деңгейі және коды (қалдықтар сыныптауышы бойынша)
Қалдықтардың орналасқан жері
Қалдықтардың жай-күйі туралы түсіндірме
иесіз қауіпті қалдықтардың қабылданғаны туралы осы актіні жасады.
Комиссия мүшелері:
___________             ______________________________       ____________
(лауазымы)             Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             (қолы)
___________            ______________________________       ____________
(лауазымы)             Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             (қолы)
Иесіз қалдықтарды
басқару қағидаларына
2-қосымша
Заңды тұлғалар үшін
Қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі конкурсқа қатысуға конкурстық өтінім
Атауы ____________________________________________________________________
Орналасқан жері ___________________________________________________________
(заңды, негізгі және электрондық мекенжайы)
БСН____________________________________________________________________
Мемлекеттік тиесілігі _______________________________________________________
Мәліметтер:
-заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы _________________________________
- басшылар туралы _________________________________________________________
- қатысушылар немесе акционерлер туралы: ____________________________________
(жарғылық капиталдағы олардың үлес мөлшерін көрсете отырып
(жарғылық капиталдың жалпы мөлшерінен)) осы конкурстық өтінімді келесі
құжаттармен қоса жібереді:

1) ____________________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________________;
3) ____________________________________________________________________;
4) ____________________________________________________________________;
Документы сформированы в строгой последовательности и прилагаются
на _____ листах.
Гарантирую достоверность предоставляемой информации.
_____________________________________________________ ______________
(первый руководитель или (подпись) уполномоченное лицо с правом подписи)
Приложение 3
к Правилам управления
бесхозяйными отходами
Форма
Для физических лиц
Конкурсная заявка на участие в конкурсе по реализации опасных отходов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________________
______________________________________________________________________
ИИН: _________________________________________________________________
Адрес: ________________________________________________________________
(адрес регистрации по месту жительства и электронный адрес)
Гражданство ___________________________________________________________
направляет настоящую конкурсную заявку с приложением следующих документов:
1) _____________________________________________________________________;
2) _____________________________________________________________________;
3) _____________________________________________________________________;
4) _____________________________________________________________________; Документы сформированы в строгой последовательности и прилагаются на _____
листах. Гарантирую достоверность предоставляемой информации.
________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) участника конкурса
______________________ (подпись)
Приложение 4
к Правилам управления
бесхозяйными отходами
Форма
Ценовое предложение
Наименование конкурса_______________________________________________
____________________________________________________________________
Наименование/ Фамилия, имя, отчество (при его наличии) участника конкурса
БИН/ИИН __________________________________________________________
Банковские реквизиты участника ______________________________________
Наименование отходов _______________________________________________
Единица измерения __________________________________________________
Количество (объем) __________________________________________________
Общая цена _________________________________________________________
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) участника конкурса
______________________ (подпись)
Приложение к приказу
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства энергетики Республики Казахстан

1)________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
3)________________________________________________________________________
4)________________________________________________________________________
Талап етілетін құжаттар қатаң реттілікпен қалыптастырылады және ____ парақта қоса беріледі.
Ұсынылатын ақпараттың дұрыстығына кепілдік беремін.
______________________________                         ______________
(бірінші басшы немесе қол қоюға уәкілеттік (қолы) берілген адам)
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Иесіз қалдықтарды
басқару қағидаларына
3-қосымша
Заңды тұлғалар үшін
Қауіпті қалдықтарды сату жөніндегі конкурсқа қатысуға конкурстық өтінім
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ____________________________________________
__________________________________________________________________________
ЖСН: ____________________________________________________________________
Мекенжайы: _______________________________________________________________
(тұрғылықты жері бойынша тіркелу мекенжайы және электрондық мекенжайы)
Азаматтығы _______________ осы конкурстық өтінімді келесі құжаттармен қоса жібереді:
1)________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
3)________________________________________________________________________
4)________________________________________________________________________
Талап етілетін құжаттар қатаң реттілікпен қалыптастырылады және _____ парақта қоса беріледі.
Ұсынылатын ақпараттың дұрыстығына кепілдік беремін.
_______________________________                               __________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                                     (қолы)
Иесіз қалдықтарды
басқару қағидаларына
4-қосымша
Заңды тұлғалар үшін
Баға ұсынысы
Конкурстың атауы__________________________________________________
Конкурқа қатысушының атауы/ Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _________
__________________________________________________________________
БСН/ЖСН ________________________________________________________
Қатысушының банктік деректемелері _________________________________
Қалдықтардың атауы _______________________________________________
Өлшем бірлігі _____________________________________________________
Саны (көлемі) _____________________________________________________
Жалпы бағасы _____________________________________________________
__________________________________________________________________
(конкурсқа қатысушының атауы/ Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________
(қолы)
бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтар тізімі

1. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил управления бесхозяйными опасными отходами, признанными решением суда поступившими в республиканскую собственность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11475).
2. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 октября 2016 года № 451 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил управления бесхозяйными опасными отходами, признанными решением суда поступившими в республиканскую собственность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14400).
3. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 апреля 2018 года № 156 "О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 229 "Об утверждении Правил управления бесхозяйными опасными отходами, признанными решением суда поступившими в республиканскую собственность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17014).

1. "Сот шешімімен республикалық меншікке түсті деп танылған иесіз қауіпті қалдықтарды басқару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 229 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11475 болып тіркелген)
2. "Сот шешімімен республикалық меншікке түсті деп танылған иесіз қауіпті қалдықтарды басқару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 229 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 18 қазандағы № 451 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14400 болып тіркелген).
3. "Сот шешімімен республикалық меншікке түсті деп танылған иесіз қауіпті қалдықтарды басқару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 229 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 156 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17014 болып тіркелген).