Об использовании участка автомобильной дороги республиканского значения Тараз – Кайнар на платной основе
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 581. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 ноября 2021 года № 25114.
В соответствии с подпунктом 29) пункта 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об автомобильных дорогах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить, что:
1) участок Тараз – Кайнар километр (далее – км) 475+525 – км 238+000 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б категории граница Республики Узбекистан (на Ташкент) – Шымкент – Тараз – Алматы – Хоргос через Кокпек, Коктал, Кайнар (с подъездами к границе Республики Казахстан и обходами Тараз, Кулан, перевал Кордай) (далее – платная дорога (участок)) используется на платной основе;
2) проезд может осуществляться по альтернативной дороге: участок Тараз – Акколь автомобильной дороги областного значения Тараз – Аса – Акколь – Саудакент, автомобильная дорога областного значения Акколь – Ойык – Уланбель, участок Уланбель – Бирлик автомобильной дороги областного значения Бирлик – Мойынкум – Уланбель – Шыганак, участок Бирлик – Шу автомобильной дороги Мерке – Бурылбайтал, автомобильная дорога республиканского значения Шу – Кайнар;
3) начальный пункт платной дороги (участка) – км 475+525, конечный пункт платной дороги (участка) – км 238+000;
4) перечень пересечений платной дороги (участка) с другими автомобильными дорогами и примыканий к другим автомобильным дорогам согласно приложению 1 к настоящему приказу;
5) техническая классификация платной дороги (участка) – категория I-б, основные параметры платной дороги (участка):
ширина полосы проезда по автомобильной дороге – не менее 3,75 метра;
количество полос движения по автомобильной дороге – 4 полосы в обоих направлениях;
6) протяженность платной дороги (участка) – 237 км 525 метров;
7) ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку) определяются согласно приложению 2 к настоящему приказу;
8) перечень прилегающих населенных пунктов, не имеющих альтернативного проезда по другой автомобильной дороге, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
9) срок использования платной дороги (участка) на платной основе – 20 лет.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра транспорта РК от 09.01.2025 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

Республикалық маңызы бар автомобиль жолының Тараз – Қайнар учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 10 қарашадағы № 581 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 11 қарашада № 25114 болып тіркелді.
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 2-тармағының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) І-б санатты Өзбекстан Республикасының шекарасы (Ташкентке) – Шымкент – Тараз – Алматы – Қорғас Көкпек, Көктал, Қайнар арқылы (Қазақстан Республикасы шекарасына кіреберістермен және Тараз, Құлан, Қордай асуы айналма жолдарының) республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының Тараз – Қайнар 475+525 км (бұдан әрі – км) – 238+000 км учаскесі ақылы негізде (бұдан әрі – ақылы жол (учаске)) пайдаланылатыны;
2) жүріп өту мынадай баламалы жол арқылы жүзеге асырылуы мүмкін: Тараз – Аса – Ақкөл – Саудакент облыстық маңызы баравтомобиль жолының Тараз – Ақкөл учаскесі, Ақкөл – Ойық – Ұланбел облыстық маңызы бар автомобиль жолы, Бірлік – Мойынқұм – Ұланбел – Шығанақ облыстық маңызы бар автомобиль жолының Ұланбел – Бірлік учаскесі, Мерке –Бурылбайтал автомобиль жолының Бірлік – Шу учаскесі, Шу – Қайнар республикалық маңызы бар автомобиль жолы;
3) ақылы жолдың (учаскенің) бастапқы пункті-475+525 км, ақылы жолдың (учаскенің) соңғы пункті-238+000 км;
4) ақылы жолдың (учаскенің) басқа автомобиль жолдарымен қиылысулар және басқа автомобиль жолдарына қосылулар тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
5) ақылы жолдың (учаскенің) техникалық сыныптамасы – І-б санаты, ақылы жолдың (учаскенің) негізгі параметрлері:
автомобиль жолымен жүріп өту белдеуінің ені – кемінде 3,75 метр;
автомобиль жолындағы қозғалыс белдеулерінің саны – екі бағытта 4 белдеу;
6) ақылы жолдың (учаскенің) ұзақтығы – 237 км 525 метр;
7) ақылы автомобиль жолы арқылы жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес айқындалады;
8) басқа автомобиль жолымен баламалы түрде жүре алмайтын, іргелес елді мекендердің тізбесі осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
9) ақылы жолды (учаскені) ақылы негізде пайдалану мерзімі – 20 жыл деп белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Көлік министрінің 09.01.2025 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 10 ноября 2021 года № 581
Перечень пересечений платной дороги (участка) с другими автомобильными дорогами и примыканий к другим автомобильным дорогам
Адреса пересечений и примыканий км + метров
Наименование населенных пунктов по предназначенному пересечению и примыканию
Кордайский район
км 237+175
транспортная развязка Кайнар (Благовещенка)
Шуский район
км 249+800
поселок Баласағұн
Меркенский район
км 276
поселок Жауғаш батыр
км 307
поселок Аспара
км 311
поселок Ақермен
км 335+800
транспортная развязка Шу
км 347+500
транспортная развязка Мерке
км 351
поселок Ақтоган
км 351
поселок Казах-дихан
км 360
поселок Жанатурмыс
Т.Рыскуловский район
км 366
поселок Қазақ
км 367+523
транспортная развязка Қазақ
км 371
поселок Тасшолақ
км 373
поселок Қара-Қыстак
км 376
поселок Көк-Арық
км 377
поселок Еңбекші
км 379+555
транспортная развязка ст. Луговое
км 398+175
транспортная развязка Көкдөнен
км 408
поселок Юбилейный
км 410
поселок Алгабас
км 417
поселок Малдыбай
км 431
поселок Өрнек
км 435
поселок Акыртөбе
км 443
поселок Мақпал
Байзакский район
км 461
поселок Ақшолақ
км 474
поселок Жібек жолы
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 10 ноября 2021 года № 581
Ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку)
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра транспорта РК от 09.01.2025 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының 2021 жылғы
10 қарашадағы № 581
Бұйрыққа
1-қосымша
Ақылы жолдың (учаскенің) басқа автомобиль жолдарымен қиылысулар және басқа автомобиль жолдарына қосылулар тізбесі
Қиылысулар мен қосылулар мекенжайы
км + метр
Көзделген қиылысу мен қосылу бойынша елді мекендердің атауы
Кордай ауданы
237+175 км
Қайнар (Благовещенка) көлік айрайрығы
Шу ауданы
249+800 км
Баласағұн кенті
Меркі ауданы
276 км
Жауғаш батыр кенті
307 км
Аспара кенті
311 км
Ақермен кенті
335+800 км
Шу көлік айрығы
347+500 км
Меркі көлік айрығы
351 км
Ақтоған кенті
351 км
Қазах-дихан кенті
360 км
Жаңатұрмыс кенті
Тұрар Рысқұлов ауданы
366 км
Қазақ кенті
367+523 км
Қазақ көлік айрығы
371 км
Тасшолақ кенті
373 км
Қара-Қыстақ кенті
376 км
Көк-Арық кенті
377 км
Еңбекші кенті
379+555 км
Луговой станциясы көлік айрығы
398+175 км
Көкдөнен көлік айрығы
408 км
Юбилейный кенті
410 км
Алғабас кенті
417 км
Малдыбай кенті
431 км
Өрнек кенті
435 км
Акыртөбе кенті
443 км
Мақпал кенті
Байзақ ауданы
461 км
Ақшолақ кенті
474 км
Жібек жолы кенті
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
міндетінатқарушының
2021 жылғы 10 қарашадағы
№ 581 бұйрығына
2-қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем мөлшемелері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Көлік министрінің 09.01.2025 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.