О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 декабря 2021 года № 108. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26304
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19617) следующие изменения и дополнение:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 5) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах формирования тарифов, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила формирования тарифов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" (далее – Закон) и определяют:";
часть вторую пункта 15 изложить в следующей редакции:
"В случае, предусмотренном пунктом 5 статьи 20 Закона, при утверждении тарифа с применением затратного метода для субъектов, указанных в пункте 1 статьи 20 Закона, прилагаются в случае их наличия документы, предусмотренные подпунктами 6) и 7) части первой настоящего пункта, за один предшествующий календарный год и документы, предусмотренные подпунктом 4) части первой настоящего пункта.";
абзац первый пункта 16 изложить в следующей редакции:
"16. При изменении объемов предоставленных услуг в связи с уменьшением количества дифференцированных по группам потребителей к заявке на утверждение тарифов на регулируемые услуги в сфере водоснабжения и (или) водоотведения, прилагаются:";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Ведомство уполномоченного органа рассматривает заявку в срок не более девяноста рабочих дней со дня ее представления, при утверждении тарифа на долгосрочный период и не более тридцати календарных дней, при утверждении тарифа в соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона.";
дополнить пунктом 23-1 следующего содержания:
"23-1. Ведомство уполномоченного органа рассматривает заявку, представленную в соответствии с пунктами 16 и 17 настоящих Правил, в срок не более двадцати рабочих дней.
В случае предоставления заявки на утверждение дифференцированных тарифов одновременно с заявкой на утверждение тарифа, представленной в соответствии с пунктом 15 настоящих Правил заявка на утверждение дифференцированных тарифов рассматривается в срок, указанный в пункте 23 настоящих Правил.";

"Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 108 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 желтоқсанда № 26304 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19617 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 5) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тарифтерді қалыптастыру қағидаларында:
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Тарифтерді қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және:";
15-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңның 20-бабының 5-тармағында көзделген жағдайда, Заңның 20-бабының 1-тармағында көрсетілген субъектілер үшін шығындық әдісті қолдана отырып тарифті бекіту кезінде алдыңғы күнтізбелік бір жыл үшін осы тармақтың 6) және 7) тармақшаларында көзделген құжаттар олар болған жағдайда және осы тармақтың бірінші бөлігінің 4) тармақшасында көзделген құжаттар қоса беріледі.";
16-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Топтар бойынша сараланған тұтынушылар санының азаюына байланысты ұсынылған көрсетілген қызметтер көлемі өзгерген кезде сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтерді бекітуге арналған өтінімге:";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Уәкілетті органның ведомствосы ұзақ мерзімді кезеңге тариф бекітілген кезде өтінімді ұсынылған күнінен бастап тоқсан жұмыс күнінен аспайтын мерзімде және Заңның 20-бабының 5-тармағына сәйкес тариф бекітілген кезде күнтізбелік отыз күнінен аспайтын мерзімде қарайды.";
мынадай редакциядағы 23-1-тармақпен толықтырылсын:
"23-1. Уәкілетті органның ведомствосы осы Қағидалардың 16 және 17-тармақтарына сәйкес ұсынылған өтінімді жиырма жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды.
Сараланған тарифтерді бекітуге арналған өтінім осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес ұсынылған тарифті бекітуге арналған өтініммен бір мезгілде ұсынылған жағдайда, сараланған тарифтерді бекітуге арналған өтінім осы Қағидалардың 23-тармағында көрсетілген мерзімде қаралады.";

пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"25. Ведомство уполномоченного органа рассматривает проект тарифа и тарифной сметы с прилагаемыми обосновывающими документами и расчетами, представленных субъектом путем проведения анализа и за один день до принятия решения формирует заключение о результатах рассмотрения проекта тарифа и тарифной сметы субъекта по форме 24 согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
26. Ведомство уполномоченного органа на основании заключения о результатах рассмотрения проекта тарифа и тарифной сметы субъекта, принимает решение об утверждении тарифа с указанием срока его действия или отказе в его утверждении.
Заключение о результатах рассмотрения проекта тарифа и тарифной сметы субъекта формируется ведомством уполномоченного органа за один день до принятия решения об утверждении тарифа.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Для изменения утвержденной тарифной сметы без повышения тарифа субъект обращается в срок до 1 ноября текущего календарного года в ведомство уполномоченного органа с заявлением об изменении утвержденной тарифной сметы без повышения тарифа.";
пункты 36 и 37 изложить в следующей редакции:
"36. Ведомство уполномоченного органа рассматривает проект тарифной сметы с прилагаемыми обосновывающими документами и расчетами, представленными субъектом, путем проведения анализа и за один день до принятия решения формирует заключение о результатах рассмотрения проекта тарифной сметы субъекта по форме 24 согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
37. Ведомство уполномоченного органа на основании заключения о результатах рассмотрения проекта тарифной сметы субъекта принимает решение о внесении изменений в утвержденную тарифную смету или об отказе во внесении изменений в утвержденную тарифную смету.
Заключение о результатах рассмотрения проекта тарифа и тарифной сметы субъекта формируется ведомством уполномоченного органа за один день до принятия решения об утверждении тарифа.";
заголовок раздела 6 изложить в следующей редакции:
"Раздел 6. Особенности расчета тарифов на регулируемые услуги по транспортировке товарного газа по магистральным газопроводам, предоставляемые в том числе в рамках Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о сотрудничестве в строительстве и эксплуатации газопровода Казахстан - Китай";
пункт 78 изложить в следующей редакции:

25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтің және тарифтік сметаның жобасын субъект ұсынған қоса берілетін негіздеуші құжаттармен және есептеулермен бірге талдау жүргізу арқылы қарайды және шешім қабылданғанға дейін бір күн бұрын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 24-нысан бойынша субъект тарифінің және тарифтік сметасының жобасын қараудың нәтижелері туралы қорытынды қалыптастырады.
26. Уәкілетті органның ведомствосы субъект тарифінің және тарифтік сметасының жобасын қарау нәтижелері туралы қорытынды негізінде оның қолданылу мерзімін көрсете отырып тарифті бекіту немесе оны бекітуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Субъект тарифінің және тарифтік сметасының жобасын қарау нәтижелері туралы қорытындыны уәкілетті органның ведомствосы тарифті бекіту туралы шешім қабылданғанға дейін бір күн бұрын қалыптастырады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Бекітілген тарифтік сметаны тарифті жоғарылатпай өзгерту үшін субъект ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 қарашасына дейінгі мерзімде уәкілетті органның ведомствосына бекітілген тарифтік сметаны тарифті жоғарылатпай өзгерту туралы өтінішпен жүгінеді.";
36 және 37-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Уәкілетті органның ведомствосы тарифтік сметаның жобасын субъект ұсынған қоса берілетін негіздеуші құжаттармен және есептеулермен бірге талдау жүргізу арқылы қарайды және шешім қабылданғанға дейін бір күн бұрын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 24-нысан бойынша субъектінің тарифтік сметасының жобасын қараудың нәтижелері туралы қорытынды қалыптастырады.
37. Уәкілетті органның ведомствосы субъектінің тарифтік сметасының жобасын қарау нәтижелері туралы қорытынды негізінде бекітілген тарифтік сметаға өзгерістер енгізу туралы немесе бекітілген тарифтік сметаға өзгерістер енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Субъект тарифінің және тарифтік сметасының жобасын қарау нәтижелері туралы қорытындыны уәкілетті органның ведомствосы тарифті бекіту туралы шешім қабылданғанға дейін бір күн бұрын қалыптастырады.";
6-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-бөлім. Тауарлық газды магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі, оның ішінде "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-Қытай газ құбырын салу мен пайдаланудағы ынтымақтастық туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының шеңберінде ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтерді есептеудің ерекшеліктері";
78-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"78. Тариф на регулируемую услугу по транспортировке товарного газа по магистральным газопроводам, предоставляемую субъектом, устанавливается за каждые 1000 кубических метров газа вне зависимости от протяженности газопроводов по территории Республики Казахстан в пределах технических возможностей, за исключением регулируемой услуги по транспортировке товарного газа по магистральным газопроводам, предоставляемой в рамках Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о сотрудничестве в строительстве и эксплуатации газопровода Казахстан - Китай" (далее – Соглашение), по которой тариф устанавливается за 1000 кубических метров газа на 100 километров по территории Республики Казахстан в пределах технических возможностей.";
часть первую пункта 233 изложить в следующей редакции:
"233. В случае полной компенсации убытков, причиненных потребителям субъектом, до окончания периода действия временного компенсирующего тарифа, субъект обращается в ведомство уполномоченного органа с заявлением об отмене временного компенсирующего тарифа до окончания периода действия временного компенсирующего тарифа с приложением документов, подтверждающих факт возмещения убытков потребителям (ведомость начисления по абонентам, квитанции, счета-извещения, счета-фактуры, в том числе от банков второго уровня и организаций, осуществляющие отдельные виды банковских операций, интернет-ресурсов или терминалов, платежных агентов и (или) платежных организаций по абонентам).";
пункт 281 изложить в следующей редакции:
"281. В случае временного нарушения учета тепловой энергии по общедомовым приборам учета, объем потребления тепловой энергии на отопление для расчета платы за период временного нарушения учета определяется в соответствии с нормой потребления по теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета, утвержденной в соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (далее – Закон о местном государственном управлении и самоуправлении), и подпунктом 3) статьи 10 Закона, но не более чем в течение одного месяца, за который учет восстановится.";
пункт 305 изложить в следующей редакции:
"305. Ведомство уполномоченного органа не позднее пяти рабочих дней со дня получения заявки субъекта проверяет полноту прилагаемых расчетов и обосновывающих материалов, представленных субъектом, указанных в подпункте 1), 2) и 3) пункта 299 настоящих Правил, на соответствие пункту 302 настоящих Правил, субъектом малой мощности – на соответствие пункту 303 настоящих Правил, и в письменном виде на бумажном носителе информирует субъекта о принятии заявки к рассмотрению или об отказе в ее принятии с указанием причин отказа в соответствии с пунктом 306 настоящих Правил.";
пункт 310 изложить в следующей редакции:

"78. Субъект ұсынатын тауарлық газды магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметке тариф, тариф техникалық мүмкіндіктер шегінде Қазақстан Республикасының аумағында 100 км үшін газдың 1000 текше метрі болып белгіленетін "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-Қытай газ құбырын салу мен пайдаланудағы ынтымақтастық туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Келісім) шеңберінде ұсынылатын тауарлық газды магистральдық газ құбырлары арқылы тасымалдау жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметті қоспағанда, техникалық мүмкіндіктер шегінде Қазақстан Республикасының аумағында газ құбырларының ұзындығына қарамастан газдың әрбір 1000 текше метрі үшін белгіленеді.";
233-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"233. Субъектiнің тұтынушыларға келтiрген шығындары уақытша өтемдiк тарифтiң қолданылу кезеңi аяқталғанға дейiн толық өтелген жағдайда, субъект тұтынушыларға келтірілген шығындарды өтеу фактісін растайтын құжаттарды (абоненттер бойынша есепке жазу ведомосы, түбіртектер, шот-хабарламалар, шот-фактуралар, оның ішінде екінші деңгейдегі банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан, интернет-ресурстардан немесе терминалдардан, төлем агенттерінен және (немесе) абоненттер бойынша төлем ұйымдарынан) қоса бере отырып, уәкiлеттi орган ведомствосына уақытша өтемдiк тарифтiң қолданылу кезеңi аяқталғанға дейiн уақытша өтемдiк тарифтiң күшін жою туралы өтiнiшпен жүгінеді.";
281-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"281. Үйге ортақ есепке алу аспаптары бойынша жылу энергиясын есепке алу уақытша бұзылған жағдайда, есепке алу уақытша бұзылған кезеңге төлемді есептеу үшін жылытуға арналған жылу энергиясын тұтыну көлемі "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заң) 27-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына және Заңның 10 бабының 3) тармақшасына сәйкес бекітілген есепке алу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін жылумен жабдықтау бойынша тұтыну нормасына сәйкес, бірақ есепке алу қалпына келтірілетін бір айдан аспайтын мерзімде айқындалады.";
305-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"305. Уәкілетті органның ведомствосы субъектінің өтінімін алған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей субъект ұсынған, осы Қағидалардың 299-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген, қоса берілген есептеулердің және негіздеуші материалдардың толықтығын, осы Қағидалардың 302-тармағына сәйкестігін, қуаты аз субъектіге – осы Қағидалардың 303-тармағына сәйкестігін тексереді және өтінімді қарауға қабылдағаны туралы немесе осы Қағидалардың 306-тармағына сәйкес бас тарту себептерін көрсете отырып, оны қабылдаудан бас тартқаны туралы жазбаша түрде қағаз тасымалдығышта субъектіні хабардар етеді.";
310-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"310. Ведомство уполномоченного органа или его территориальный орган в срок не позднее чем за десять календарных дней до утверждения тарифа в упрощенном порядке проводит публичные слушания.
Информация о дате и месте проведения публичных слушаний опубликовывается ведомством уполномоченного органа или его территориальным органом не позднее чем за пять календарных дней до дня проведения публичных слушаний по обсуждению проекта тарифа в упрощенном порядке, в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории соответствующей административно-территориальной единицы.";
пункт 312 изложить в следующей редакции:
"312. Ведомство уполномоченного органа на основании заключения о результатах рассмотрения проекта тарифа и тарифной сметы субъекта принимает решение об утверждении тарифа в упрощенном порядке с указанием срока его действия или отказе в его утверждении.
Заключение о результатах рассмотрения проекта тарифа и тарифной сметы субъекта формируется ведомством уполномоченного органа за один день до принятия решения об утверждении тарифа в упрощенном порядке или отказе в его утверждении.";
пункт 316 изложить в следующей редакции:
"316. По истечении срока действия тарифа, утвержденного в упрощенном порядке для субъектов, указанных в пункте 1 статьи 20 Закона, тариф утверждается на один календарный год с применением затратного метода тарифного регулирования.
В случае завышения тарифа, утвержденного в упрощенном порядке для субъектов, указанных в подпунктах 1), 2), 3) и 3-1) пункта 1 статьи 20 Закона, ведомство уполномоченного органа одновременно с введением новых тарифов принимает решение о компенсации потребителям необоснованно полученного дохода субъектами.";
пункт 317 исключить;
пункт 326 изложить в следующей редакции:
"326. Ведомство уполномоченного органа на основании заключения о результатах рассмотрения проекта тарифной сметы субъекта принимает решение о внесении изменений в утвержденную тарифную смету или об отказе во внесении изменений в утвержденную тарифную смету.
Заключение о результатах рассмотрения проекта тарифной сметы субъекта формируется ведомством уполномоченного органа за один день до принятия решения о внесении изменений в утвержденную тарифную смету или об отказе во внесении изменений в утвержденную тарифную смету.";
часть вторую подпункта 8) пункта 341 изложить в следующей редакции:
"Требования настоящего подпункта распространяются на субъектов, являющихся в соответствии с Законом Республики Казахстана "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности" (далее – Закон об энергосбережении) субъектами Государственного энергетического реестра.";

"310. Уәкілетті органның ведомствосы немесе оның аумақтық органы тариф оңайлатылған тәртіппен бекітілгенге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмейтін мерзімде жария тыңдаулар өткізеді.
Уәкілетті органның ведомствосы немесе оның аумақтық органы оңайлатылған тәртіптегі тариф жобасын талқылау бойынша жария тыңдаулар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында жария тыңдаулардың өткізілетін күні мен орын туралы ақпаратты жариялайды.";
312-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"312. Уәкілетті органның ведомствосы субъект тарифінің және тарифтік сметасының жобасын қараудың нәтижелері туралы қорытынды негізінде оның қолданылу мерзімін көрсете отырып, оңайлатылған тәртіппен тарифті бекіту немесе оны бекітуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Уәкілетті органның ведомствосы субъект тарифінің және тарифтік сметасының жобасын қарау нәтижелері туралы қорытындыны тарифті оңайлатылған тәртіппен бекіту немесе оны бекітуден бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін бір күн бұрын қалыптастырады.";
316-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"316. Заңның 20-бабының 1-тармағында көрсетілген субъектілер үшін оңайлатылған тәртіппен бекітілген тарифтің қолданылу мерзімі өткеннен кейін тариф тарифтік реттеудің шығындық әдісі қолданыла отырып, күнтізбелік бір жылға бекітіледі.
Заңның 20-бабы 1-тармағының 1), 2), 3) және 3-1) тармақшаларында көрсетілген субъектілер үшін оңайлатылған тәртіппен бекітілген тариф көтерілген жағдайда, уәкілетті орган жаңа тарифтерді енгізумен бір мезгілде субъектілердің негізсіз алған кірісін тұтынушыларға өтеу туралы шешім қабылдауға міндетті.";
317-тармақ алып тасталсын;
326-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"326. Уәкілетті органның ведомствосы субъектінің тарифтік сметасының жобасын қарау нәтижелері туралы қорытынды негізінде бекітілген тарифтік сметаға өзгерістер енгізу туралы немесе бекітілген тарифтік сметаға өзгерістер енгізуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Субъектінің тарифтік сметасының жобасын қарау нәтижелері туралы қорытындыны уәкілетті органның ведомствосы бекітілген тарифтік сметаға өзгерістер енгізу туралы немесе бекітілген тарифтік сметаға өзгерістер енгізуден бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін бір күн бұрын қалыптастырады.";
341-тармақтың 8) тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақшаның талаптары "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Энергия үнемдеу туралы заң) сәйкес Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері болып табылатын субъектілерге қолданылады.";

подпункт 1) пункта 345 изложить в следующей редакции:
"1) при подаче заявления на утверждение инвестиционной программы представление субъектом неполного пакета документов, указанных в пункте 341 настоящих Правил;
при подаче заявления на изменение утвержденной инвестиционной программы представление субъектом неполного пакета документов, указанных в пункте 363 настоящих Правил;";
пункт 349 изложить в следующей редакции:
"349. Ведомство уполномоченного органа рассматривает проект инвестиционной программы с прилагаемыми обосновывающими документами и расчетами, представленными субъектом путем проведения анализа ее эффективности с соблюдением следующих процедур:
1) расчет весов для каждого целевого показателя эффективности инвестиционной программы в соответствии с пунктом 350 настоящих Правил;
2) рассмотрение приоритетности мероприятий инвестиционной программы, определенной субъектом в соответствии с пунктом 350 настоящих Правил.";
часть четвертую пункта 363 исключить;
пункт 365 изложить в следующей редакции:
"365. Ведомство уполномоченного органа и государственный орган, осуществляющий руководство в соответствующих отраслях и (или) местный исполнительный орган рассматривают заявление об изменении утвержденной инвестиционной программы субъекта, в том числе повторно доработанного заявления субъекта об изменении инвестиционной программы в порядке, предусмотренном пунктами 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 356, 357, 358, 359 и 360 настоящих Правил.
Решение об изменении инвестиционной программы субъекта оформляется совместным приказом ведомства уполномоченного органа и государственного органа, осуществляющего руководство в соответствующих отраслях и (или) местного исполнительного органа в срок не позднее 1 марта года, следующего за годом реализации мероприятий инвестиционной программы.";
абзац шестой пункта 634 изложить в следующей редакции:
"на содержание и ремонт основных средств, не находящихся на балансе субъекта, за исключением содержания и ремонта основных средств, полученных в пользование для предоставления регулируемых услуг на основании договора доверительного управления государственным имуществом от местных исполнительных органов в соответствии со статьями 17, 18 и 18-1 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", а также содержание и ремонт магистрального газопровода по маршруту Караозек (Кызылординская область) – Жезказган – Караганда – Темиртау – Астана. При этом, затраты на содержание и ремонт газораспределительных сетей, полученных по договору доверительного управления от местных исполнительных органов, включаются в тариф поэтапно на каждый год периода его действия. Этапы включения затрат на содержание и ремонт определяются ведомством уполномоченного органа. Затраты на содержание (эксплуатацию) и ремонт сетей передачи электрической энергии, полученных в доверительное управление от местных исполнительных органов не могут превышать уровень инфляции предусмотренный Прогнозом социально-экономического развития Республики Казахстан от суммы затрат тарифной сметы;";

345-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтініш беру кезінде субъект осы Қағидалардың 341-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаса;
бекітілген инвестициялық бағдарламаны өзгертуге өтініш беру кезінде субъект осы Қағидалардың 363-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаса;";
349-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"349. Уәкілетті органның ведомствосы инвестициялық бағдарламаның жобасын қоса берілетін негіздеуші құжаттармен және субъект ұсынған есептеулермен, оның тиімділігіне талдау жүргізу жолымен мынадай рәсімдерді сақтай отырып қарайды:
1) осы Қағидалардың 350-тармағына сәйкес инвестициялық бағдарлама тиімділігінің әрбір нысаналы көрсеткіші үшін салмақтарды есептеу;
2) осы Қағидалардың 350-тармағына сәйкес субъект айқындаған инвестициялық бағдарламаның іс-шараларының басымдығын қарау.";
363-тармақтың төртінші бөлігі алып тасталсын;
365-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"365. Уәкілетті органның ведомствосы және тиісті салаларда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган және (немесе) жергілікті атқарушы орган субъектінің бекітілген инвестициялық бағдарламасын өзгерту туралы өтінішті, оның ішінде субъектінің инвестициялық бағдарламасын өзгерту туралы қайта пысықталған өтінішті осы Қағидалардың 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 356, 357, 358, 359 және 360-тармақтарында көзделген тәртіппен қарайды.
Субъектінің инвестициялық бағдарламасын өзгерту туралы шешім уәкілетті орган ведомствосының және тиісті салаларда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның және (немесе) жергілікті атқарушы органның бірлескен бұйрығымен инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру жылынан кейінгі жылдың 1 наурызынан кешіктірілмейтін мерзімде ресімделеді.";
634-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17, 18 және 18-1-баптарына сәйкес жергілікті атқарушы органдардан мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты негізінде реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсыну үшін пайдалануға алынған негізгі құралдарды күтіп-ұстау мен жөндеуді қоспағанда, субъектінің теңгерімінде жоқ негізгі құралдарды күтіп-ұстауға және жөндеуге, сондай-ақ Қараөзек (Қызылорда облысы) – Жезқазған – Қарағанды – Теміртау – Астана маршруты бойынша магистральдық газ құбырын күтіп-ұстауға және жөндеуге арналған шығыстар. Бұл ретте жергілікті атқарушы органдардан сенімгерлік басқару шарты бойынша алынған газ тарту желілерін күтіп-ұстауға және жөндеуге арналған шығындар тарифке кезең кезеңмен оның қолданылу кезеңінің әрбір жылына қосылады. Күтіп-ұстау мен жөндеуге арналған шығындарды қосу кезеңдерін уәкілетті органның ведомствосы айқындайды. Жергілікті атқарушы органдардан сенімгерлік басқаруға алынған электр энергиясын беру желілерін күтіп-ұстауға (пайдалануға) және жөндеуге арналған шығындар тарифтік сметаның шығындары сомасынан Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамында көзделген инфляция деңгейінен аспауға тиіс;";

приложение 1 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 29 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 34 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложения 37 и 38 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 4 и 5 к настоящему приказу;
приложение 41 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
приложение 45 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложения 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 и 64 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 18 к настоящему приказу;
приложения 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 и 83 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 и 29 к настоящему приказу;
приложение 102 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 30 к настоящему приказу;
приложение 106 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению 31 к настоящему приказу;
приложения 116, 117 и 118 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 32, 33 и 34 к настоящему приказу;
приложения 120, 121 и 122 к указанным Правилам исключить.
2. Комитету по регулированию естественных монополий в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курируещего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Иргалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан

көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 29-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 34-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 37 және 38-қосымшалар осы бұйрыққа 4 және 5-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 41-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 45-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 және 64-қосымшалар осы бұйрыққа 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 және 83-қосымшалар осы бұйрыққа 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 және 29-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 102-қосымша осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 106-қосымша осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 116, 117 және 118-қосымшалар осы бұйрыққа 32, 33 және 34-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 120, 121 және 122-қосымшалар алып тасталсын.
2. Табиғи монополияларды реттеу комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Иргалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология
және табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің

от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 1
к Правилам формирования тарифов
Проект тарифа, тарифной сметы, инвестиционной программы, отчетов об исполнении утвержденной тарифной сметы, об исполнении утвержденной инвестиционной программы
форма 1
Тарифная смета ___________________ на (наименование субъекта естественной монополии,
за исключением региональной электросетевой компании)
______________________________________ наименование вида регулируемых услуг
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Принято в действую щей тарифной смете
Фактические показатели за предшествующий законченный год
Фактические показатели за предшествующие 4 законченных квартала
Проект тарифной сметы субъекта
За весь период реализации проекта, в том числе
1-ый (базовый) год реализации проекта
2-ой год реализации проекта
i-й год реализации проекта
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе
Тысяч тенге
1
Материальные затраты, всего, в том числе
1.1
Сырье и материалы
1.2
Покупные изделия
1.3
Горюче-смазочные материалы
1.4
Топливо
1.5
Энергия
2
Расходы на оплату труда, всего, в том числе
2.1
Заработная плата производственного персонала
2.2
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
3
Амортизация
4
Ремонт, всего, в том числе
4.1
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
5
Прочие затраты (расшифровать)
II
Расходы периода всего, в том числе
6
Общие и административные расходы, всего: в том числе:
6.1
Заработная плата административного персонала
6.2
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
6.3
Налоги
6.4
Прочие расходы (расшифровать)
7
Расходы на выплату вознаграждений
III
Всего затрат на предоставление услуг
IV
Доход (РБА*СП)
V
Регулируемая база задействованных активов (РБА)
VI
Всего доходов
VII
Объем предоставляемых услуг
В натуральных показателях
VIII
Нормативные технические потери
%
в натуральных показателях
IX
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
Тенге / на единицу предоставляемых услуг
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
в том числе:
8.1
Производственного
8.2
Административного
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в том числе
тенге
9.1
Производственного персонала
9.2
Административного персонала
10
Капитальный ремонт
тысяч тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
12
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств, всего, в том числе
12.1
Материалы на ремонт
12.2
Заработная плата
12.3
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
РБА – регулируемая база задействованных активов (тенге);
СП – ставка прибыли (%);
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии:
________________________________________ ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
форма 2
Тарифная смета ___________________ на (наименование субъекта естественной монополии,
за исключением региональной электросетевой компании)
______________________________________ наименование вида регулируемых услуг
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Принято в действующей тарифной смете
Фактические показатели за предшествующий законченный год
Фактические показатели за предшествующие 4 законченных квартала
Проект тарифной сметы субъекта
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе
Тысяч тенге
1
Материальные затраты, всего, в том числе
1.1
Сырье и материалы
1.2
Покупные изделия
1.3
Горюче-смазочные материалы
1.4
Топливо
1.5
Энергия
2
Расходы на оплату труда, всего, в том числе
2.1
Заработная плата производственного персонала
2.2
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
3
Амортизация
4
Ремонт, всего, в том числе
4.1
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
5
Прочие затраты (расшифровать)
II
Расходы периода всего, в том числе
6
Общие и административные расходы, всего: в том числе:
6.1
Заработная плата административного персонала
6.2
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
6.3
Налоги
6.4
Прочие расходы (расшифровать)
7
Расходы на выплату вознаграждений
III
Всего затрат на предоставление услуг
IV
Доход (РБА*СП)
V
Регулируемая база задействованных активов (РБА)
VI
Всего доходов
VII
Объем предоставляемых услуг (товаров, работ)
в натуральных показателях
VIII
Нормативные технические потери
%
в натуральных показателях
IX
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
тенге / на единицу предоставляемых услуг
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
В том числе:
8.1
Производственного
8.2
Административного
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в том числе
тенге
9.1
Производственного персонала
9.2
Административного персонала
10
Капитальный ремонт
тысяч тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
12
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств, всего, в том числе
12.1
Материалы на ремонт
12.2
Заработная плата
12.3
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
РБА – регулируемая база задействованных активов (тенге);
СП – ставка прибыли (%);
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии
________________________________________ ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
форма 3
Тарифная смета ________________ на (наименование региональной электросетевой компании)
______________________________________ наименование вида регулируемых услуг
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Принято в действую щей тарифной смете
Фактические показатели за предшествующий законченный год
Фактические показатели за предшествующие 4 законченных квартала
Проект тарифной сметы субъекта
За весь период реализации проекта, в том числе
1-ый (базовый) год реализации проекта
2-ой год реализации проекта
i-й год реализации проекта
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе
тысяч тенге
1
Материальные затраты, всего, в том числе
1.1
Сырье и материалы
1.2
Покупные изделия
1.3
Горюче-смазочные материалы
1.4
Топливо
1.5
Энергия
2
Расходы на оплату труда, всего, в том числе
2.1
Заработная плата производственного персонала
2.2
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
3
Амортизация
4
Ремонт, всего, в том числе
4.1
Капитальный ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных фондов
5
Прочие затраты (расшифровать)
II
Расходы периода всего, в том числе
6
Общие и административные расходы, всего: в том числе:
6.1
Заработная плата административного персонала
6.2
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
6.3
Налоги
6.4
Прочие расходы (расшифровать)
7
Расходы на выплату вознаграждений
III
Всего затрат на предоставление услуг
IV
Доход (РБА*СП)
V
Регулируемая база задействованных активов (РБА)
VI
Всего доходов
VII
Объем предоставляемых услуг
В натуральных показателях
VIII
Нормативные технические потери
%
В натуральных показателях
IX
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
Тенге/ на единицу предоставляемых услуг
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
в том числе:
8.1
Производственного
8.2
Административного
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в том числе
тенге
9.1
Производственного персонала
9.2
Административного персонала
10
Капитальный ремонт, приводящий к увеличению стоимости основных средств
тысяч тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
12
Текущий (планово-предупредительный) ремонт, выполняемый хозяйственным способом, всего, в том числе
12.1
Материалы на ремонт
12.2
Заработная плата
12.3
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
РБА – регулируемая база задействованных активов (тенге);
СП – ставка прибыли (%);
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии
________________________________________ ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
форма 4
Наименование субъекта _____________________________________________
Тарифная смета на регулируемые услуги субъекта естественной монополии,
осуществляющего свою деятельность на основании заключенного договора
государственно-частного партнерства, в том числе по договору концессии
№ п/п
Наименование показателей *
Единица измерения
Принято в действующем тарифе в расчете на год, всего
Проект субъекта государственно-частного партнерства, в том числе субъекта концессии
1
2
3
4
5
1
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
Тысяч тенге
1
Материальные затраты, всего, в том числе:

2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 108
Бұйрыққа 1-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 1-қосымша
1-нысан
Тарифтің, тарифтік сметаның, инвестициялық бағдарламаның, бекітілген тарифтік сметаның орындалуы туралы, бекітілген инвестициялық бағдарламаның орындалуы туралы есептердің жобасы ____________________________________________________ (өңірлік электр желілік компанияны қоспағанда, табиғи монополия субъектісінің атауы) ______________________________________ реттеліп көрсетілетін қызметтер түрінің атауы арналған тарифтік смета
Р/с№
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Қолданыстағы тарифтік сметада қабылданды
Алдыңғы аяқталған жылдың нақты көрсеткіштері
Алдыңғы аяқталған 4 тоқсанның нақты көрсеткіштері
Субъектінің тарифтік сметасының жобасы
Жобаны іске асырудың барлық кезеңіне, оның ішінде
Жобаны іске асырудың 1 (базалық) жылы
Жобаны іске асырудың 2-жылы
Жобаны іске асырудың i-жылы
I
Тауарларды өндіруге және көрсетілетін қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде
1.1
Шикізат және материалдар
1.2
Сатып алынатын бұйымдар
1.3
Жанар-жағармай материалдары
1.4
Отын
1.5
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде
2.1
Өндірістік персоналдың жалақысы
2.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
5
Өзге де шығындар (таратып жазу)
II
Кезең шығыстары, барлығы, оның ішінде
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
6.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
6.3
Салықтар
6.4
Өзге де шығыстар (таратып жазу)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
III
Көрсетілетін қызметтерді ұсынуға арналған барлық шығын
IV
Кіріс (АРБ*ПМ)
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ)
VI
Барлық кіріс
VII
Ұсынылатын қызметтердің көлемі
Заттай көрсеткіштермен
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
Заттай көрсеткіштермен
IX
Тариф (қосымша құн салығынсыз)
Теңге/ ұсынылатын қызметтердің бірлігіне
Анықтама ретінде:
8
Персоналдың тізім бойынша орташа саны,
адам
оның ішінде:
8.1
Өндірістік
8.2
Әкімшілік
9
Орташа айлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
9.1
Өндірістік персоналдың
9.2
Әкімшілік персоналдың
10
Күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
12
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу, барлығы, оның ішінде
12.1
Жөндеуге арналған материалдар
12.2
Жалақы
12.3
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
Ескертпе:
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
АРБ – тартылған активтердің реттелетін базасы (теңге);
ПМ –пайда мөлшерлемесі (%);
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы:
________________________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
2-нысан
______________________________________________________________
(өңірлік электр желілік компанияны қоспағанда, табиғи монополия субъектісінің атауы)
______________________________________
реттеліп көрсетілетін қызметтер түрінің атауы арналған тарифтік смета
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Қолданыстағы тарифтік сметада қабылданды
Алдыңғы аяқталған жылдың нақты көрсеткіштері
Алдыңғы аяқталған 4 тоқсанның нақты көрсеткіштер
Субъектінің тарифтік сметасының жобасы
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
Мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде
1.1
Шикізат және материалдар
1.2
Сатып алынатын бұйымдар
1.3
Жанар-жағармай материалдары
1.4
Отын
1.5
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде
2.1
Өндірістік персоналдың жалақысы
2.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
5
Өзге де шығындар (таратып жазу)
II
Кезең шығыстары барлығы, оның ішінде
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
6.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
6.3
Салықтар
6.4
Өзге де шығыстар (таратып жазу)
7
Сыйақы төлеу шығыстары
III
Қызметтер ұсынуға арналған барлық шығын
IV
Кіріс (АРБ*ПМ)
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ)
VI
Барлық кіріс
VII
Көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемі
Заттай көрсеткіштермен
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
Заттай көрсеткіштермен
IX
Тарифі (қосымша құн салығынсыз)
Теңге/ұсынылатын қызметтердің бірлігіне
Анықтама ретінде:
8
Персоналдың тізім бойынша орташа саны,
адам
Оның ішінде:
8.1
Өндірістік
8.2
Әкімшілік
9
Орташа айлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
9.1
Өндірістік персоналдың
9.2
Әкімшілік персоналдың
10
Күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
12
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу, барлығы, оның ішінде
12.1
Жөндеуге арналған материалдар
12.2
Жалақы
12.3
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
Ескертпе:
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
АРБ – тартылған активтердің реттелетін базасы (теңге);
ПМ –пайда мөлшерлемесі (%);
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
________________________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
3-нысан
__________________________________
(өңірлік электр желілік компанияның атауы)
________________________________________________________
реттеліп көрсетілетін қызметтер түрінің атауы арналған тарифтік смета
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Қолданыстағы тарифтік сметада қабылданды
Алдыңғы аяқталған жылдың нақты көрсеткіштері
Алдыңғы аяқталған 4 тоқсанның нақты көрсеткіштер
Субъектінің тарифтік сметасының жобасы
Жобаны іске асырудың барлық кезеңіне, соның ішінде
Жобаны іске асырудың 1 (базалық) жылы
Жобаны іске асырудың 2-жылы
Жобаны іске асырудың i-жылы
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде
1.1
Шикізат және материалдар
1.2
Сатып алынатын бұйымдар
1.3
Жанар-жағармай материалдары
1.4
Отын
1.5
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде
2.1
Өндірістік персоналдың жалақысы
2.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
5
Өзге де шығындар (таратып жазу)
II
Кезең шығыстары, барлығы, оның ішінде
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
6.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
6.3
Салықтар
6.4
Өзге де шығыстар (таратып жазу)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
III
Қызметтер ұсынуға арналған барлық шығын
IV
Кіріс (АРБ*ПМ)
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ)
VI
Барлық кіріс
VII
Ұсынылатын қызметтердің көлемі
Заттай көрсеткіштермен
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
Заттай көрсеткіштермен
IX
Тариф (қосылған құн салығынсыз)
Теңге/ұсынылатын қызметтердің бірлігіне
Анықтама ретінде:
8
Персоналдың тізім бойынша орташа саны,
адам
оның ішінде:
8.1
Өндірістік
8.2
Әкімшілік
9
Орташа айлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
9.1
Өндірістік персоналдың
9.2
Әкімшілік персоналдың
10
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келетін күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
12
Шаруашылық тәсілмен орындалатын ағымдағы (жоспарлы-алдын ала) жөндеу, барлығы, оның ішінде
12.1
Жөндеуге арналған материалдар
12.2
Жалақы
12.3
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
Ескертпе:
шығындар қажет болған жағдайда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
АРБ – тартылған активтердің реттелетін базасы (теңге);
ПМ –пайда мөлшерлемесі (%);
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
________________________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
4-нысан
Субъектінің атауы ___________________ Өзінің қызметін жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының негізінде, оның ішінде концессия шарты бойынша жүзеге асыратын табиғи монополия
субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне тарифтік смета
Р/с
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Жылға есептегенде қолданыстағы тарифте қабылданды, барлығы
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектісінің, оның ішінде концессия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
5
1
Тауарлар өндірісіне және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
2
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:

1)
Сырье и материалы
2)
Энергия
3)
ГСМ
4)
Топливо
5)
Энергия покупная
6)
Вода покупная
2
Технологический расход электрической энергии водоснабжения и (или) водоотведения (нормативные потери)
3
Затраты на оплату труда, всего, в том числе:
1)
Заработная плата
2)
Социальный налог и социальные отчисления, обязательное социальное медицинское страхование
4
Амортизация
5
Ремонт, всего, в том числе:
1)
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
6
Прочие затраты, всего, в том числе:
1)
Услуги связи
2)
Транспортировка грузов сторонними организациями
3)
Услуги охраны
4)
Командировочные расходы
5)
Подготовка кадров
6)
Охрана труда и техника безопасности
7)
Плата за использование природных ресурсов (воду и другие)
8)
Пусконаладочные работы
9)
Дезинфекция, дератизация производственных помещений, вывоз мусора и другие коммунальные услуги
10)
Обязательные виды страхования
11)
Приобретение лицензий
12)
Охрана окружающей среды
13)
Другие затраты (необходимо расшифровать)
2
Расходы периода, всего
7
Общие и административные расходы, всего
1)
Затраты на оплату труда, всего в том числе:
2)
Заработная плата административного персонала
3)
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
4)
Услуги банка
5)
Амортизация
6)
Расходы на содержание и обслуживание технических средств управления, вычислительной техники и так далее (расшифровать)
7)
Коммунальные услуги
8)
Услуги сторонних организаций
9)
Командировочные расходы
10)
Представительские расходы, расходы на периодическую печать, связь
11)
Охрана труда и техника безопасности
12)
Аренда основных средств общехозяйственного назначения
13)
Налоги
14)
Другие расходы (необходимо расшифровать)
8
Расходы на содержание службы сбыта, всего, в том числе:
1)
Заработная плата
2)
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
3)
Расходы на оформление квитанций
4)
Амортизация (в том числе водомеров), связанная со сбытом услуг
5)
Текущий ремонт
6)
Ремонт, не приводящий к увеличению стоимости основных средств
7)
Маркетинговые услуги
8)
Другие расходы (необходимо расшифровать)
9
Расходы на выплату вознаграждений
3
Всего затрат
4
Прибыль
5
Всего доходов
6
Объемы предоставляемых услуг
7
Нормативные потери
тысяч м3/тысяч тенге, тысяч Гкал/тысяч тенге, кВтч/тысяч тенге
8
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
тенге/м3, тенге/Гкал, тенге/кВтч
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются субъектом естественной монополии, осуществляющим свою деятельность на основании заключенного договора государственно-частного партнерства, в том числе по договору концессии, наименование показателей и единицы измерения указываются в соответствии с предоставляемым видом регулируемых услуг;
ГСМ – горюче-смазочные материалы;
м3 – кубический метр;
Гкал – Гигакалорий;
кВтч – киловатт-час;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии
________________________________________ ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
форма 5
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: AML-R1
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественной монополии,
за исключением региональной электросетевой компании
Срок представления формы административных данных:
– ежегодно не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом
Наименование показателей
Единица измерения
Предусмотрено в утвержденной тарифной смете
Фактически сложившиеся показатели тарифной сметы
Отклонение в процентах
Причины отклонения
1
2
3
4
5
6
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего, в том числе
тысяч тенге
Материальные затраты, всего, в том числе
Сырье и материалы
Покупные изделия
Горюче-смазочные материалы
Топливо
Энергия
Расходы на оплату труда, всего, в том числе
Заработная плата производственного персонала
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
Амортизация
Ремонт, всего, в том числе
Текущий ремонт
Прочие затраты (расшифровать)
Расходы периода всего, в том числе
Общие и административные расходы, всего: в том числе:
Заработная плата административного персонала
Социальный налог и социальные отчисления
ОСМС
Налоги
Прочие расходы (расшифровать)
Расходы на выплату вознаграждений
Всего затрат на предоставление услуг
Доход (РБА*СП)
Регулируемая база задействованных активов (РБА).
Всего доходов
Объем предоставляемых услуг
В натуральных показателях
Нормативные технические потери
%
В натуральных показателях
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
Тенге/на единицу предоставляемых услуг
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
РБА – регулируемая база задействованных активов (тенге);
СП – ставка прибыли (%);
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Наименование организации ____________________________________________
____________________________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Фамилия и телефон исполнителя _______________________________________
Руководитель ____________________________________________ ___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20___года
Приложение
к форме 5, предназначенной
для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги
(индекс - AML-R1, периодичность: годовая)

1)
Шикізат пен материалдар
2)
Энергия
3)
ЖЖМ
4)
Отын
5)
Сатып алынатын энергия
6)
Сатып алынатын су
2
Электр энергиясының, сумен жабдықтаудың және (немесе) су бұрудың технологиялық шығысы (нормативтік ысыраптар)
3
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы, оның ішінде:
1)
Жалақы
2)
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
4
Амортизация
5
Жөндеу, барлығы, оның ішінде:
1)
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
6
Өзге де шығындар, барлығы, оның ішінде:
1)
Байланыс қызметтері
2)
Бөгде ұйымдардың жүктерді тасымалдауы
3)
Күзет қызметтері
4)
Іссапар шығыстары
5)
Кадрлар даярлау
6)
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
7)
Табиғи ресурстарды (суды және басқаларды) пайдаланғаны үшін төлем
8)
Іске қосу-реттеу жұмыстары
9)
Өндірістік үй-жайларды дезинфекциялау, дератизациялау, қоқыс шығару және басқа да коммуналдық қызметтер
10)
Сақтандырудың міндетті түрлері
11)
Лицензиялар сатып алу
12)
Қоршаған ортаны қорғау
13)
Басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
2
Кезең шығыстары, барлығы
7
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
1)
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде:
2)
Әкімшілік персоналдың жалақысы
3)
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
4)
Банк қызметтері
5)
Амортизация
6)
Техникалық басқару құралдарын, есептеу техникасын және және т.б. ұстауға және қызмет көрсетуге арналған шығыстар (таратып жазу қажет)
7)
Коммуналдық қызметтер
8)
Бөгде ұйымдардың қызметтері
9)
Іссапар шығыстары
7
Өкілдік шығыстар, мерзімдік басылым, байланыс шығыстары
11)
Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы
12)
Жалпы шаруашылық тағайындаудағы негізгі құралдарды жалға алу
13)
Салықтар
14)
Басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
8
Өткізу қызметін ұстауға арналған шығыстар, барлығы, оның ішінде:
1)
Жалақы
2)
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3)
Түбіртектерді ресімдеу шығыстары
4)
Қызметтерді өткізумен байланысты амортизация (оның ішінде су өлшеуіштер)
5)
Ағымдағы жөндеу
6)
Негізгі құралдар құнының өсуіне әкелмейтін жөндеу
7)
Маркетингтік қызметтер
8)
Басқа шығыстар (толық жазу)
9
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
3
Барлық шығындар
4
Пайда
5
Барлық кірістер
6
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
7
Нормативтік ысыраптар
мың м3/мың теңге, мың Гкал/мың теңге, кВт.сағ./мың теңге
8
Тариф (қосылған құн салығынсыз)
теңге/м3, теңге/Гкал, теңге/кВт.сағ.
Ескертпе:
* шығындарды қажет болған жағдайда өзінің қызметін жасалған мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының негізінде, оның ішінде концессия шарты бойынша жүзеге асыратын табиғи монополия субъектісі кеңейтеді немесе толықтырады, көрсеткіштердің атауы мен өлшем бірлігі ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің түріне сәйкес көрсетіледі;
ЖЖМ – жанар-жағармай материалдары;
м3 – текше метр;
Гкал – Гигакалория;
квт / сағ – киловатт-сағат;
ОСМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
________________________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
5-нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтік сметаның орындалуы туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: AML-R1
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: өңірлік электр желілік компанияны қоспағанда, табиғи монополия субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Бекітілген тарифтік сметада көзделген
Тарифтік сметаның нақты қалыптасқан көрсеткіштері
Ауытқу %
Ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
Тауарларды өндіру және қызметтерді ұсыну шығындары, барлығы, оның ішінде
мың теңге
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде:
Шикізат пен материалдар
Сатып алынатын бұйымдар
Жанар-жағармай материалдары
Отын
Энергия
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстар, барлығы, оның ішінде
Өндірістік персоналдың жалақысы
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
Амортизация
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
Ағымдағы жөндеу
Өзге шығындар (таратып жазу)
Кезең шығыстары, барлығы, оның ішінде
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
Әкімшілік персоналдың жалақысы
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
Салықтар
Өзге де шығыстар (таратып жазу)
Сыйақылар төлеу шығыстары
Қызметтер ұсынуға арналған барлық шығындар
Кіріс (АРБ*ПС)
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ)
Барлық кіріс
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
Заттай көрсеткіштермен
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
Заттай көрсеткіштермен
Тариф (қосылған құн салығынсыз)
теңге /ұсынылатын қызметтердің бірлігіне
Ескертпе:
* шығындар қажет болғанда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
АРБ – активтердің реттелетін базасы (теңге);
ПМ – пайда мөлшерлемесі (%);
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Ұйымның атауы _______________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушының тегі және телефоны _____________________________
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
_____________________________________________ ______________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Реттеліп көрсетілетін қызметтерге арналған тарифтік сметаның орындалуы туралы есеп (индексі-AML-R1, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами, за исключением региональной электросетевой компании, отчета об исполнении тарифной сметы на регулируемые услуги. Тарифная смета – перечень доходов, расходов и объемов предоставляемой регулируемой услуги по форме, утвержденной уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 26) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" (далее – Закон).
2. При подаче заявки и принятии решения об утверждении проектов тарифов, в том числе дифференцированных тарифов, а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы, ведомство уполномоченного органа или его территориальный орган и субъекты естественной монополии руководствуются настоящими Правилами и нормативными правовыми актами, устанавливающими стандарты бухгалтерского учета, налоговым законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. 1 графа – указывается наименование показателей тарифной сметы, утверждаемые ведомством уполномоченного органа или его территориальным органом в разрезе регулируемых услуг показатели о статьях доходов и расходов, об объемах предоставляемых регулируемых услуг и другие экономические показатели деятельности субъекта по форме, утвержденной ведомством уполномоченного органа или его территориальным органом;
4. 2 графа – указывается единица измерения показателей тарифной сметы;
5. 3 графа – указывается предусмотренные в утвержденной тарифной смете показатели о статьях доходов и расходов, об объемах предоставляемых регулируемых услуг и другие экономические показатели деятельности субъекта естественной монополии;
6. 4 графа – указываются фактически сложившиеся показатели тарифной сметы о статьях доходов и расходов, об объемах предоставляемых регулируемых услуг и другие экономические показатели деятельности субъекта за период предоставления отчета об исполнении тарифной сметы;
7. 5 графа – указывается процентное соотношение фактически сложившихся показателей тарифной сметы от утвержденных показателей тарифной смете;
8. 6 графа – указывается подробное описание причин отклонения показателей тарифной сметы.
форма 6
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Сведения о фактической выплате наступивших обязательств по займам
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: ФВЗ-1
Периодичность: квартальная
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий
Срок представления формы административных данных:
– ежеквартально до 25 числа, следующего за отчетным периодом
Наименование показателей
Единица измерения
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Обязательства по выплате:
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Процентов за кредиты
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Комиссионных выплат, премий и так далее
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Основной суммы займа
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Направлено в резервный фонд
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Фактическое наличие средств в резервном фонде на конец отчетного периода
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Суммы начисления вознаграждения на накопленные средства
Тысяч $*
Миллионов тенге*
Примечание:
* В случае, если займы в национальной валюте, то направляется только информация по выплатам в тенге. В случае, если займы взяты в иностранной валюте, то информация представляется в двух измерениях: иностранной валюте, в национальной валюте по фактическому курсу оплаты обязательств по полученным займам.
** Указывать курс тенге к доллару США.
Наименование организации _____________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Фамилия и телефон исполнителя ________________________________
Руководитель ________________________________ ________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
Приложение
к форме 6, предназначенной
для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о фактической выплате наступивших обязательств по займам
(индекс - ФВЗ-1, периодичность: квартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме өңірлік электр желілік компанияны қоспағанда, субъектілердің реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтік сметаның орындалуы туралы есепті дайындауына арналған. Тарифтік смета – "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 4-бабының 26) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің кірістері, шығыстары мен көлемдерінің тізбесі.
2. Өтінім беру және тарифтердің, оның ішінде сараланған тарифтердің жобаларын бекіту туралы шешім қабылдау кезінде, сондай-ақ тарифтік сметаның орындалуы туралы есепті қарау кезінде уәкілетті органның ведомствосы немесе оның аумақтық органы мен табиғи монополия субъектілері осы Қағидаларды және бухгалтерлік есеп стандарттарын белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді, Қазақстан Республикасының салық заңнамасын басшылыққа алады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. 1-баған – реттеліп көрсетілетін қызметтер бөлінісінде уәкілетті органның ведомствосы немесе оның аумақтық органы бекітетін тарифтік смета көрсеткіштерінің атауы, уәкілетті органның ведомствосы немесе оның аумақтық органы бекіткен нысан бойынша кірістер мен шығыстардың баптары туралы, ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің көлемі туралы көрсеткіштер және субъект қызметінің басқа да экономикалық көрсеткіштері көрсетіледі;
4. 2-баған – тарифтік смета көрсеткіштерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
5. 3-баған – бекітілген тарифтік сметада көзделген кірістер мен шығыстардың баптары туралы, ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің көлемі туралы көрсеткіштер және табиғи монополия субъектісі қызметінің басқа да экономикалық көрсеткіштері көрсетіледі;
6. 4-баған – тарифтік сметаның орындалуы туралы есепті ұсыну кезеңіндегі кірістер мен шығыстардың баптары туралы, ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің көлемі туралы тарифтік сметаның нақты қалыптасқан көрсеткіштері және субъект қызметінің басқа да экономикалық көрсеткіштері көрсетіледі;
7. 5-баған – тарифтік сметаның бекітілген көрсеткіштерінен тарифтік сметаның нақты қалыптасқан көрсеткіштерінің пайыздық арақатынасы көрсетіледі;
8. 6-баған – тарифтік смета көрсеткіштерінің ауытқу себептерінің толық сипаттамасы көрсетіледі.
6-нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Қарыздар бойынша пайда болған міндеттемелерді нақты төлеу туралы мәліметтер
Есепті кезең 20___ жыл.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ҚНТ-1
Кезең: тоқсандық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: – тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Төлем бойынша міндеттемелер:
Мың $*
Миллион теңге*
Кредиттер үшін пайыздар
Мың $*
Миллион теңге*
Комиссиялық төлемақылар, сыйлықақылар және тағы басқа
Мың $*
Миллион теңге*
Қарыздың негізгі сомасы
Мың $*
Миллион теңге*
Резервтік қорға жіберілді
Мың $*
Миллион теңге*
Есепті кезең соңында резервтік қорда қаражаттың нақты болуы
Мың $*
Миллион теңге*
Жинақталған қаражатқа сыйақы есептеу сомалары
Мың $*
Миллион теңге*
Ескертпе:
* Егер қарыздар ұлттық валютада болған жағдайда, онда тек теңгемен төлемдер бойынша ақпарат жіберіледі. Егер қарыздар шетел валютасымен алынған жағдайда, онда ақпарат екі өлшемде: шетел валютасымен, алынған қарыздар бойынша міндеттемелерге төлемақының нақты бағамы бойынша ұлттық валютамен беріледі.
** АҚШ долларына теңгенің бағамын көрсету.
Ұйымның атауы ____________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы ______________________________________
Орындаушының тегі және телефоны __________________________________
Басшысы _____________________________________ ________________
(Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған 6-нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Қарыздар бойынша пайда болған міндеттемелерді нақты төлеу туралы мәліметтер (индексі - ҚНТ-1, кезеңділігі: тоқсандық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественных монополий (далее – субъекты) информации о фактической выплате наступивших обязательств по займам.
2. Указанная информация представляется субъектами, имеющим инвестиционную программу ежеквартально до 25 числа, следующего за отчетным периодом, с документальными подтверждениями достигнутых фактических показателей и разъяснениями причин, в случае их отклонений от согласованного варианта.
3. В тарифы включаются затраты на выплату вознаграждений и сумма возврата основного долга за кредиты для реализации инвестиционной программы. Изменение размера вознаграждений (проценты за кредиты, комиссионные выплаты) и сумма возврата основного долга по полученным кредитам в период реализации инвестиционной программы допускается только в сторону снижения.
4. Вознаграждения и сумма возврата основного долга за кредиты, полученные в иностранной валюте, включаются в тариф с учетом прогнозируемого изменения курса тенге к иностранной валюте на основании основных показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан (инфляция).
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. 1 графа – указывается наименование показателей на выплату вознаграждений и сумма возврата основного долга за кредиты для реализации инвестиционной программы, по форме, утвержденной ведомством уполномоченного органа или его территориальным органом.
6. 2 графа – указывается единица измерения показателей (в случае, если займы в национальной валюте, то направляется только информация по выплатам в тенге. В случае, если займы взяты в иностранной валюте, то информация представляется в двух измерениях: иностранной валюте, в национальной валюте по фактическому курсу оплаты обязательств по полученным займам. Кроме того, указывается курс тенге к доллару США).
7. 3 графа – указывается информация показателей на выплату вознаграждений и сумма возврата основного долга за кредиты по кварталам соответствующего года.
Проект тарифа, тарифных смет на регулируемую услугу, предоставляемую субъектом естественной монополии, созданным впервые или предоставляющим новую регулируемую услугу (новые регулируемые услуги) или в случае приобретения (строительства) новых объектов и (или) участков, если действующий тариф на регулируемые услуги данного субъекта естественной монополии утвержден раздельно по объектам и (или) участкам
форма 7
Тарифная смета ___________________ на
(наименование субъекта естественной монополии)
______________________________________ наименование вида регулируемых услуг
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тысяч тенге
В том числе:
1
Материальные затраты, всего
-//-
В том числе:
1.1
Сырье и материалы
-//-
1.2
Покупные изделия
-//-
1.3
ГСМ
-//-
1.4
Топливо
-//-
1.5
Энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
В том числе:
2.1
Заработная плата
-//-
2.2
Социальный налог и социальные отчисления
-//-
ОСМС
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
В том числе:
4.1
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
-//-
5
Прочие затраты (расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
-//-
В том числе:
6.1
Заработная плата административного персонала
-//-
6.2
Социальный налог и социальные отчисления
-//-
ОСМС
6.3
Амортизация
-//-
6.4
Коммунальные услуги
-//-
6.5
Налоги
-//-
6.6
Другие расходы (расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем предоставляемых услуг
В натуральных показателях
тысяч тенге
VII
Нормативные потери
%
В натуральных показателях
VIII
Тариф (без налога на добавленную стоимость)
Тенге/на единицу предоставляемых услуг
Справочно:
8
Среднесписочная численность работников, всего
Человек
В том числе:
8.1
Производственного персонала
-//-
8.2
Административного персонала
-//-
9
Среднемесячная заработная плата, всего
Тенге
В том числе:
9.1
Производственного персонала
-//-
9.2
Административного персонала
-//-
10
Капитальный ремонт
тысяч тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
-//-
12
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств, всего
-//-
В том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъектілер) қарыздар бойынша пайда болған міндеттемелерді нақты төлеу туралы ақпаратты дайындауына арналған.
2. Көрсетілген ақпаратты инвестициялық бағдарламасы бар субъектілер тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін қол жеткізілген нақты көрсеткіштерді құжаттамалық растай отырып және келісілген нұсқадан олар ауытқыған жағдайда себептерін түсіндіре отырып ұсынады.
3. Тарифтерге сыйақы төлеуге арналған шығындар және инвестициялық бағдарламаны іске асыру үшін кредиттер үшін негізгі борышты қайтару сомасы енгізіледі. Инвестициялық бағдарламаны іске асыру кезеңінде сыйақылар (кредиттер үшін пайыздар, комиссиялық төлемдер) мөлшерінің өзгеруіне және алынған кредиттер бойынша негізгі борышты қайтару сомасына төмендету жағына ғана жол беріледі.
4. Шетел валютасында алынған кредиттер үшін сыйақылар мен негізгі борышты қайтару сомасы Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының негізгі көрсеткіштері негізінде теңге бағамының шетел валютасына болжамды өзгеруі (инфляция) ескеріле отырып, тарифке енгізіледі.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-баған - сыйақы төлеуге арналған көрсеткіштердің атауы және уәкілетті органның ведомствосы немесе оның аумақтық органы бекіткен нысан бойынша инвестициялық бағдарламаны іске асыру үшін кредиттер үшін негізгі борышты қайтару сомасы көрсетіледі.
6. 2-баған - көрсеткіштердің өлшем бірлігі көрсетіледі (егер қарыздар ұлттық валютада болған жағдайда, онда тек теңгемен төлемдер бойынша ақпарат жіберіледі. Егер қарыздар шетел валютасымен алынған жағдайда, онда ақпарат екі өлшемде: шетел валютасымен, алынған қарыздар бойынша міндеттемелерді төлеудің нақты бағамы бойынша ұлттық валютамен ұсынылады. Бұдан басқа, теңгенің АҚШ долларына шаққандағы бағамы көрсетіледі).
7. 3-баған - тиісті жылдың тоқсандары бойынша сыйақылар төлеуге арналған
көрсеткіштердің ақпараты және кредиттер үшін негізгі борышты қайтару сомасы көрсетіледі.
7-нысан
Алғаш рет құрылған немесе жаңа реттеліп көрсетілетін қызметті (жаңа реттеліп көрсетілетін қызметтерді) ұсынатын табиғи монополия субъектісінің немесе егер осы табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне қолданыстағы тариф объектiлер және (немесе) учаскелер бойынша бөлек бекiтiлген болса және (немесе) учаскелерді сатып алған (салған) жағдайда реттеліп көрсетілетін қызметке тарифтің, тарифтік сметалардың жобасы
__________________________ (табиғи монополия субъектісінің атауы) _______________________________________________ реттеліп көрсетілетін қызметтер түрінің атауы арналған тарифтік смета
Р/с №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
Оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
Оның ішінде:
1.1
Шикізат және материалдар
1.2
Сатып алынатын бұйымдар
1.3
ЖЖМ
1.4
Отын
1.5
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
Оның ішінде:
2.1
Жалақы
2.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
3
Амортизация
4
Жөндеу, барлығы
Оның ішінде:
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
5
Өзге шығындар (таратып жазу)
II
Кезең шығыстары, барлығы
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
Оның ішінде:
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
6.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
6.3
Амортизация
6.4
Коммуналдық қызметтер
6.5
Салықтар
6.6
Басқа да шығыстар (таратып жазу)
7
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
III
Барлық шығындар
IV
Пайда
V
Барлық кіріс
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
Заттай көрсеткіштермен
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
Заттай көрсеткіштермен
VIII
Тарифі (қосымша құн салығынсыз)
Теңге/көрсетілетін қызметтердің бірлігіне
Анықтама ретінде:
8
Жұмыскерлерінің орташа тізім бойынша саны, барлығы
Адам
Оның ішінде:
8.1
Өндірістік персонал
8.2
Әкімшілік персонал
9
Орташа айлық жалақы, барлығы
Теңге
Оның ішінде:
9.1
Өндірістік персоналдың
9.2
Әкімшілік персоналдың
10
Күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
12
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу, барлығы
Оның ішінде:

10.1
Производственного персонала
-//-
10.2
Административного персонала
-//-
11
Среднемесячная заработная плата, всего
тенге
В том числе:
11.1
Производственного персонала
-//-
11.2
Административного персонала
-//-
12
Капитальный ремонт
тысяч тенге
13
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
тысяч тенге
14
Текущий (планово-предупредительный) ремонт, выполняемый хозяйственным способом
тысяч тенге
В том числе:
14.1
Материалы
-//-
14.2
Оплата труда работников
-//-
14.3
Социальный налог и социальные отчисления, ОСМС
-//-
15
Коммерческие (сверхнормативные) потери
%
тысяч кВтч
Примечание:
* затраты при необходимости расширяются или дополняются;
ГСМ – горюче-смазочные материалы;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование.
Руководитель субъекта естественной монополии
____________________________________________ __________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Дата "___" ______________ 20 года
форма 9
Наименование субъекта естественной монополии _________________________
Тарифная смета на услуги по передаче электрической энергии и (или)
по технической диспетчеризации отпуска в сеть и потребления электрической энергии на ______ год
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естественной монополии
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
Миллионов тенге
В том числе:
1
Материальные затраты, всего
-//-
В том числе:
1.1
Сырье и материалы
-//-
1.2
Энергия
-//-
1.3
Топливо
-//-
1.4
ГСМ
-//-
2
Пусковые расходы
-//-
3
Услуги по облетам ЛЭП
-//-
4
Услуги ОДЦ Энергия
-//-
5
Расходы на оплату труда
-//-
В том числе:
5.1
Заработная плата
-//-
5.2
Социальный налог и социальные отчисления
-//-
ОСМС
6
Ремонт
-//-
В том числе:
6.1
Ремонт, не приводящий к росту стоимости основных средств
-//-
7
Амортизация
-//-
8
Технологический расход электроэнергии
-//-
9
Затраты, связанные с совершенствование, технологии
-//-
10
Услуги сторонних организаций
-//-
В том числе:

10.1
Өндірістік персонал
10.2
Әкімшілік персонал
11
Орташа айлық жалақы, барлығы
теңге
Оның ішінде:
11.1
Өндірістік персоналдың
11.2
Әкімшілік персоналдың
12
Күрделі жөндеу
мың теңге
13
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
мың теңге
14
Шаруашылық тәсілмен орындалатын ағымдағы (жоспарлы-алдын алу) жөндеу, барлығы, оның ішінде
мың теңге
Оның ішінде:
14.1
Материалдар
14.2
Жұмыскерлерге еңбекақы төлеу
14.3
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар, МӘМС
15
Коммерциялық (нормативтен тыс) ысыраптар
%
мың кВт.сағ.
Ескертпе:
шығындар қажет болған жағдайда кеңейтіледі немесе толықтырылады;
ЖЖМ – жанар-жағар май материалдары;
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру.
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
________________________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
9-нысан
Табиғи монополия субъектісінің атауы ___________________
______ жылға арналған электр энергиясын беру жөнiндегi және (немесе) электр энергиясын желiге беруді техникалық диспетчерлендiру және тұтыну жөніндегі қызметтерге тарифтік смета
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді ұсынуға арналған шығындар, барлығы
Миллион теңге
Оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
Оның ішінде:
1.1
Шикізат пен материалдар
1.2
Энергия
1.3
Отын
1.4
ЖЖМ
2
Іске қосу шығыстары
3
ЭЖЖ ұшып аралау қызметтері
4
Энергия ЖДО қызметтері
5
Еңбекке ақы төлеу шығыстары
Оның ішінде:
5.1
Жалақы
5.2
Әлеуметтік салық және әлеуметтік аударымдар
МӘМС
6
Жөндеу
Оның ішінде:
6.1
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін жөндеу
7
Амортизация
8
Электр энергиясының технологиялық шығысы
9
Технологияларды жетілдірумен байланысты шығындар
10
Бөгде ұйымдардың қызметтері
Оның ішінде:

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям" заполняются в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг передачи и распределения электрической энергии в соответствие с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, устанавливающими требования к качеству данных услуг, в том числе Правилами предоставления услуг по обеспечению надежности и устойчивости электроснабжения, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 февраля 2015 года № 72 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10547), Правилами по предотвращению аварийных нарушений в единой электроэнергетической системе Казахстана и их ликвидации, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 58 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10552).
форма 15
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера: производство, передача, распределение и (или) снабжение тепловой энергией
№ п/п
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Тепловая мощность котла
Гкал/час (или МВт/ч)
1.3.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.4.
Длительность установки общедомовых прибора учета, в том числе вышедшего из строя
единица времени (дни, часы) /заявление
1.5.
Количество жалоб потребителей, признанных ведомством уполномоченного органа состоятельными
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.6.
Количество установленных общедомовых приборов учета
% к году, предшествующему году подачи заявки
Прочие показатели
2.
Показатели Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.3.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.4.
Спрос (дополнительный полезный отпуск тепловой энергии), (в натуральных единицах или в процентах к году, предшествующему году подачи заявки)
миллион киловатт-час (или в Гкал, %)
2.5.
Количество точек подключения
штук
2.6
Резервная мощность
миллион киловатт-час (или Гкал, в процентах)
2.7.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки сети (линии)
тысяч километров
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на топливо на единицу услуги
тенге/Гкал
3.2.
Затраты на электроэнергию (собственные нужды) на единицу услуги
тенге/Гкал
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели субъектом естественной монополии (далее – субъект) указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Субъектом указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом указывается описание качественных целей, для которых заявитель не имеет показатели в количественных единицах.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру электр энергиясын беру және бөлу қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін осы қызметтердің сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, оның ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 11 ақпандағы № 72 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10547 болып тіркелген) Электрмен жабдықтаудың сенімділігі мен тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсету қағидаларына және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 58 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10552 болып тіркелген) Қазақстанның бірыңғай электр энергетикасы жүйесінде авариялық бұзушылықтардың алдын алу жөніндегі қағидаларға сәйкес келтіруге бағытталған болса толтырылады.
15-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Сала: жылу энергиясын өндіру, беру, тарату және (немесе) онымен жабдықтау
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы,пайызбен
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Қазандықтың жылу қуаты
Гкал/сағат (немесе МВт/сағат)
1.3.
Тұтынушының өтінімін (іске қосуға, техникалық шарттар беруге) өңдеудің ұзақтығы
Уақыт бірлігі (күндер, сағаттар) / өтінім
1.4.
Үйге ортақ есепке алу аспаптарын, оның ішінде істен шыққандарын орнатудың ұзақтығы
Уақыт бірлігі (күндер, сағаттар) / өтініш
1.5.
Уәкілетті органның ведомствосы қауқарлы деп таныған тұтынушылар шағымдарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай пайызда
1.6.
Орнатылған үйге ортақ есепке алу аспаптарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай пайызда
Өзге де көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Өндірістік негізгі құралдардың тозуы
пайыз
2.2.
Авариялық (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
пайыз
2.3.
Аварияларды жоюдың ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
пайыз
2.4.
Сұраныс (жылу энергиясын қосымша пайдалы босату), (табиғи бірліктерде немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға пайызбен)
миллион киловатт сағат (немесе Гкал, пайызда-да)
2.5.
Іске қосу нүктелерінің саны
дана
2.6.
Резервтік қуат
Миллион киловатт сағат (немесе Гкал, пайызда-да)
2.7.
Желінің (тораптың) құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) учаскелері
мың километр
Өзге көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне отын шығындары
теңге/Гкал
3.2.
Қызметті ұсыну бірлігіне (жеке мұқтаждықтарға) электр энергиясы шығындары
теңге/Гкал
3.3.
Қызметті ұсыну бірлігіне еңбекке ақы төлеу шығындары
теңге/Гкал
3.4.
Техникалық ысыраптар
пайыз
Өзге де көрсеткіштер
4.
Өзге де мақсаттар
5.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – субъект) инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің серпінін көрсетеді.
Субъект қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге де мақсаттар" жолында субъект өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштері жоқ сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетеді.

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям" заполняются также в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг производства, передачи, распределения и снабжения тепловой энергией в соответствие с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, устанавливающими требования к качеству, надежности и безопасности данных услуг, в том числе Правилами пользования тепловой энергией, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10234).
Длительность обработки заявки или установки прибора учета, под которым понимается длительность со дня получения субъектом заявки до непосредственно подключения или установки прибора, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
форма 16
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера: водоснабжение и (или) водоотведение
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.3.
Длительность установки приборов учета, в том числе вышедшего из строя
единица времени (дни, часы) / заявление
1.4.
Количество жалоб потребителей, признанных ведомством уполномоченного органа состоятельными и по которым ведомством уполномоченного органа выписано субъекту предписание об устранении причин жалоб
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.5.
Оснащенность приборами учета
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.6.
Мощность трансформаторной группы насосных станций первого, второго подъемов и водоочистных сооружений
Миллион ватт-час
1.7.
Суммарная мощность установленного насосного оборудования
Миллион ватт-час
1.8.
Расчетный напор при подаче воды насосной станцией второго подъема
м
1.9.
Фактический напор при подаче воды насосной станцией второго подъема
м
Прочие показатели
2.
Показатели Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность
штук/1километр
2.3.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.4.
Прирост объема услуг
тысяч м3 (или в процентах к году, предшествующему году подачи заявки)
2.5.
Количество точек подключения (количество абонентов, подключенных к централизованной системе водоснабжения и (или) водоотведения)
штук
2.6.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки сети (линии)
тысяч километр
2.7.
Количество случаев отключения потребителей, перерывов в предоставлении услуг в течение трех часов и более
штук
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
киловатт-час/год
3.2.
Потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_______________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели субъектом естественной монополии (далее – субъект) указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Субъектом указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом указывается описание качественных целей, для которых заявитель не имеет показатели в количественных единицах.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру жылу энергиясын беру және бөлу қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін осы қызметтердің сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, оның ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10234 болып тіркелген) Жылу энергиясын пайдалану қағидаларына сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
Субъект өтінімді алған кезден бастап аспапты тікелей қосқанға немесе орнатқанға дейінгі уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, өтінімді өңдеу немесе есепке алу аспабын орнату ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
16-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Сала: сумен жабдықтау және (немесе) су бұру
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
Т жыл
1.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру) " көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Тұтынушының өтінімін өңдеудің ұзақтығы (іске қосуға, техникалық шарттар беруге)
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтінім
1.3.
Есепке алу аспаптарын, оның ішінде істен шыққандарын орнатудың ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтініш
1.4.
Уәкілетті органның ведомствосы қауқарлы деп таныған және уәкілетті органның ведомствосы субъектіге шағым себептерін жою туралы нұсқама берген тұтынушылар шағымдарының саны
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай пайызбен
1.5.
Есепке алу аспаптарымен жарақталу
өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай пайызбен
1.6.
Бірінші, екінші көтерілімдердің сорғы станциялары мен су тазарту жабдықтарының трансформаторлық тобының қуаты
миллион ватт сағат
1.7.
Орнатылған су сорғысының жиынтық қуаты
миллион ватт сағат
1.8.
Екінші көтерілімнің сорғы станциясы суын беру кезіндегі есептік қысым
м
1.9.
Екінші көтерілімнің сорғы станциясы суын беру кезіндегі нақты қысым
м
Өзге де көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық
дана/1 километр
2.3.
Аварияларды жоюдың ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
пайызбен
2.4.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі
мың м3 (немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға қарай пайызбен)
2.5.
Іске қосу нүктелерінің саны (сумен жабдықтау және (немесе) су бұрудың орталықтандырылған жүйесіне қосылған абоненттердің саны)
дана
2.6.
Желінің (тораптың) құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) учаскелері
мың километр
2.7.
Тұтынушыларды ажырату, көрсетілетін қызметтерді ұсынудағы үш және одан көп сағатқа үзіліс жағдайларының саны
дана
Өзге көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
Киловатт сағат / жыл
3.2.
Ысыраптар
%
Өзге көрсеткіштер
4.
Өзге мақсаттар
5.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – субъект) инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің серпінін көрсетеді.
Субъект қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге де мақсаттар" жолында субъект өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштері жоқ сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетеді.

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
По показателю 1.5. представляется информация отдельно по:
микробиологическим и паразитологическим показателям;
обобщенным показателям химических веществ;
органолептическим показателям.
В графе "Аварийность" указывается количество аварий на 1 километр трубопровода.
По показателям 2.2. и 2.7. учитываются аварийные случаи, устранение которых связано с отключением потребителей, независимо это один потребитель, или несколько, или весь населенный пункт. Утечки воды, устраняемые без отключения водоснабжения, не учитываются.
По показателю 3.2, учитываются непосредственно технические и коммерческие потери воды, при этом, не учитываются расходы воды на производственные нужды водоканала (собственные нужды – промывка сооружений и сетей, гидравлические испытания, промывка сетей водоотведения, полив зеленых насаждений).
Длительность обработки заявки или установки прибора учета, под которым понимается длительность со дня получения субъектом заявки до непосредственно подключения или установки прибора, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
форма 17
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера: Услуги магистральных железнодорожных сетей
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
Тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "________________________"
Натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Прирост пропускной способности участков магистральной железнодорожной сети
Пара поездов в сутки
1.3.
Средняя участковая скорость движения поезда
километр/час
1.4.
Средняя техническая скорость движения поездов
километр/час
1.5.
Прирост протяженности дополнительно электрифицированных участков магистральной железнодорожной сети
тысяч километров
1.6.
Доля электрифицированных участков
%
Прочие показатели
2.
Показатели
Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (или риск возникновения нештатных ситуаций на путях)
%
2.3.
Прирост объема услуг
тысяч пассажиров/километр
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
мВт/год
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели субъектом естественной монополии (далее – субъект) указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Субъектом указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом указывается описание качественных целей, для которых заявитель не имеет показатели в количественных единицах.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
1.5-көрсеткіш бойынша мыналар:
микробиологиялық және паразитологиялық көрсеткіштер;
химиялық заттардың жалпыланған көрсеткіштері;
органолептикалық көрсеткіштер жөнінде жеке ақпарат ұсынылады.
"Авариялық" бағанында 1 км құбыр жолына авариялар саны көрсетіледі.
2.2 және 2.7-көрсеткіштер бойынша жойылуы бір немесе бірнеше тұтынушы немесе тұтас елді мекен болуына қарамастан, тұтынушылардың ажыратылуымен байланысты авариялық жағдайлар есепке алынады. Сумен жабдықтауды ажыратусыз жойылатын судың ағуы есепке алынбайды.
3.2-көрсеткіш бойынша техникалық және коммерциялық су ысыраптары тікелей есепке алынады, бұл ретте өндірістік қажеттіліктерге су шығыстары есепке алынбайды (жеке қажеттіліктер – құрылысты және желілерді шаю, гидравликалық сынаулар, су бұру желілерін шаю, жасыл көшеттерді суару).
Субъект өтінімді алған күннен бастап құралды тікелей қосқанға немесе орнатқанға дейінгі уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, өтінімді өңдеу немесе есепке алу аспабын орнату ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
17-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Сала: Магистральдық теміржол желілерінің көрсетілетін қызметтері
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Магистральдық теміржол желісі учаскелерінің өткізу қабілетінің өсімі
тәулігіне екі поезд
1.3.
Поезд қозғалысының орташа учаскелік жылдамдығы
километр-сағат
1.4.
Поезд қозғалысының орташа техникалық жылдамдығы
километр-сағат
1.5.
Магистральдық теміржол желісінің қосымша электрленген учаскелері ұзақтығының өсімі
мың километр
1.6.
Электрленген учаскелер үлесі
%
Өзге де көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық (немесе жолдарда штаттан тыс жағдайлардың туындау қаупі)
%
2.3.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі
мың жолаушы – километр
Өзге де көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
мВт/жыл
Өзге де көрсеткіштер
4.
Өзге де мақсаттар
5.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – субъект) инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің серпінін көрсетеді.
Субъект қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге де мақсаттар" жолында субъект өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштері жоқ сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетеді.

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям" заполняются также в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, безопасности и надежности услуг магистральной железнодорожной сети.
В строках 1.1.- 1.4. в случае наличия нескольких участков железнодорожного пути указывается среднее арифметическое соответствующих значений.
форма 18
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера: транспортировка товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Допустимая пропускная способность газопроводов
тысяч м3 в год
1.3.
Максимальная мощность газопроводов/газораспределительной системы
тысяч м3 в год
1.4.
Длительность обработки заявки потребителя (на технические условия)
единица времени (дни, часы) /заявка
1.5.
Давление в газопроводах (соответствие нормативам)
мегапаскаль
1.6.
Давление в газораспределительных системах (соответствие нормативам)
мегапаскаль
1.7.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.8.
Количество жалоб потребителей, признанных ведомством уполномоченного органа состоятельными
% к году, предшествующему году подачи заявки
1.9.
Количество установленных контрольных приборов учета (к году, предшествующему году подачи заявки)
% (или штук)

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл"– тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсететін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, сондай-ақ егер инвестициялық жобаларды іске асыру, сондай-ақ магистральдық теміржол қызметтерінің сапасын, қауіпсіздігін және сенімділігін сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
1.1.- 1.4.-жолдарда теміржол жолының бірнеше учаскесі болған жағдайда тиісті орташа арифметикалық мәндер көрсетіледі.
18-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Сала: тауарлық газды жалғастырушы, магистральдық газ құбырлары және (немесе)
газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызда
Ақпараттың атауы
Ақпарат
өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
...
А жыл
1.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Газ құбырларының жол берілетін өткізу қабілеті
жылына мың м3
1.3.
Газ құбырларының / газ тарату жүйесінің ең жоғары қуаты
жылына мың м3
1.4.
Тұтынушының өтінімін (техникалық шарттар беруге) өңдеудің ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтінім
1.5.
Газ құбырларындағы қысым (нормативтерге сәйкестік)
мегапаскаль
1.6.
Газ тарату жүйелеріндегі қысым (нормативтерге сәйкестік)
мегапаскаль
1.7.
Тұтынушының өтінімін (іске қосуға, техникалық шарттарды беруге) өңдеудің ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/өтінім
1.8.
Уәкілетті органның ведомствосы қауқарлы деп таныған тұтынушылар шағымдарының саны
% жылы алдындағы жылы өтінім беру
1.9.
Орнатылған бақылау есепке алу аспаптарының саны (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
% (немесе дана)

1.10.
Уровень собираемости платежей с потребителей за предоставленные регулируемые услуги
% к году, предшествующему году подачи заявки
Прочие показатели
2.
Показатели
Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.3.
Свободная мощность газопроводов/газораспределительной системы
тысяч м3 в год
2.4.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.5.
Прирост объема услуг, (в натуральном единице или в процентах к году, предшествующему году подачи заявки)
тысяч м3-километр (или в процентах)
2.6.
Протяженность газопроводов, построенных в соответствии с Генеральной схемой газификации
тысяч километров
2.7.
Объекты газоснабжения, приобретенные/построенные в соответствии с Генеральной схемой газификации
штук
2.8.
Количество точек подключения
штук
2.9.
Противоаварийная автоматика
устройства
2.10.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки газопроводы
тысяч километров
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
миллион киловатт-час /год
3.2.
Затраты на газ (собственные нужды) на единицу услуги
тысяч м3
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Фактическая численность производственного персонала
человек
3.5.
Фактическая численность административного персонала
человек
3.6.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели субъектом естественной монополии (далее – субъект) указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Субъектом указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом указывается описание качественных целей, для которых заявитель не имеет показатели в количественных единицах.

1.10.
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тұтынушылардан төлемдер жинау деңгейі
% жылы алдындағы жылы өтінім беру
Өзге көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
пайыз
2.2.
Авариялық (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
пайыз
2.3.
Газ құбырларының / газ тарату жүйесінің бос қуаты
жылына мың м3
2.4.
Аварияларды жою ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
пайыз
2.5.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі (табиғи бірлікте немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға пайызда)
мың м3- километр (немесе пайызда-да)
2.6.
Газдандырудың бас схемасына сәйкес салынған газқұбырларының ұзындығы
мың километр
2.7.
Газдандырудың бас схемасына сәйкес сатып алынған/салынған газбен жабдықтау объектілері
дана
2.8.
Қосу нүктелерінің саны
дана
2.9.
Аварияға қарсы автоматика
құрылғы
2.10.
Құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) газ құбырлары учаскелері
мың километр
Өзге де көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
миллион киловатт-сағат
3.2.
Қызметтер бірлігіне жұмсалатын (жеке қажеттіліктерге) газ шығындары
мың м3
3.3.
Қызметтер бірлігіне еңбекке ақы төлеуге жұмсалатын шығындар
мың теңге
3.4.
Өндірістік персоналдың нақты саны
адам
3.5.
Әкімшілік персоналдың нақты саны
адам
3.6.
Техникалық ысыраптар
%
Өзге де көрсеткіштер
4.
Өзге де мақсаттар
5.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "___________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – субъект) инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің серпінін көрсетеді.
Субъект қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге де мақсаттар" жолында субъект өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштері жоқ сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетеді.

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям" заполняются в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг транспортировки товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам в соответствие с требованиями, установленными Правилами эксплуатации магистральных газопроводов, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 33 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10363), требованиями по безопасности объектов систем газоснабжения, утвержденными приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 октября 2017 года № 673 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15986).
Длительность обработки заявки на подключение (выдачу технических условий), под которым понимается длительность со дня получения субъектом заявки до непосредственно подключения, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
форма 19
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера: транспортировка нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам
№ п/п
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "_____________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.
Допустимая пропускная способность трубопроводов
тысяч тонн-километр в год
1.3.
Максимальная мощность трубопроводов
тысяч тонн в год
1.4.
Длительность обработки заявки потребителя (на технические условия)
единица времени (дни, часы) /заявка
1.5.
Давление в трубопроводах
мегапаскаль
1.6.
Длительность обработки заявки потребителя (на подключение, выдачу технических условий)
мегапаскаль
1.7.
Количество жалоб потребителей, признанных ведомством уполномоченного органа состоятельными
единица времени (дни, часы)/заявка
1.8.
Количество установленных контрольных приборов учета (к году, предшествующему году подачи заявки)
штук (или в процентах к году, предшествующему году подачи заявки)
Прочие показатели
% (или штук)
2.
Показатели
Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Аварийность (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.3.
Свободная мощность трубопроводов
тысяч тонн в год
2.4.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.5.
Прирост объема услуг, (в натуральных единицах или в процентах к году, предшествующему году подачи заявки)
тысяч тонн-километр (или в процентах)
2.6.
Протяженность построенных/созданных трубопроводов
тысяч километров
2.7.
Количество точек подключения
штук
2.8.
Противоаварийная автоматика
устройства
2.9.
Созданные (построенные и введенные в эксплуатацию) участки трубопроводы
тысяч километров
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Затраты на электроэнергию на единицу услуги
миллион киловатт-час /год
3.2.
Затраты на нефть (собственные нужды) на единицу услуги
тысяч м3
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Фактическая численность производственного персонала
человек
3.5.
Фактическая численность административного персонала
человек
3.6.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "____________________"
тысяч тенге
Характеристика Мероприятия и Показатель измерения "____________________"
натуральная единица
6.
ИТОГО сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
Примечание:
В графе "Целевые показатели мероприятий инвестиционной программы" для каждой цели субъектом естественной монополии (далее – субъект) указывается динамика значений целевых показателей в количественных единицах измерения на период утверждения инвестиционной программы.
Субъектом указываются целевые значения только для тех показателей, на достижение которых направлена реализация мероприятия инвестиционной программы. Для тех показателей, на которые не направлена реализация мероприятий инвестиционной программы, целевые показатели не указываются.
В строке "Прочие цели" субъектом указывается описание качественных целей, для которых заявитель не имеет показатели в количественных единицах.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру тауарлық газды жалғастырушы, магистральдық газ құбырлары және (немесе) газды тарату жүйелері арқылы тасымалдау қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 33 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10363 болып тіркелген) Магистральдық газ құбырларын пайдалану қағидаларында белгіленген талаптарға, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 9 қазандағы № 673 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15986 болып тіркелген) Газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің қауіпсіздігі жөніндегі талаптарға сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
Субъект өтінімді алған күннен бастап тікелей қосқанға немесе уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, өтінімді өңдеу ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
19-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Сала: мұнай және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық
құбыржолдар арқылы тасымалдау
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
1-жыл
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.
Құбыр жолдарының жол берілетін өткізу қабілеті
жылына мың тонна-километр
1.3.
Құбыр жолдарының ең жоғары қуаты
жылына мың тонна-километр
1.4.
Тұтынушының өтінімін (техникалық шарттар беруге) өңдеудің ұзақтығы
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/ өтінім
1.5.
Құбыр жолдарындағы қысым
мегапаскаль
1.6.
Тұтынушының өтінімін (іске қосуға, техникалық шарттарға) өңдеудің ұзақтығы
мегапаскаль
1.7.
Уәкілетті органның ведомствосы қауқарлы деп таныған тұтынушылар шағымдарының саны
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/ өтінім
1.8.
Орнатылған бақылау есепке алу аспаптарының саны (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
дана (немесе өтінім берген жылдың алдындағы жылға пайызмен)
Өзге де көрсеткіштер
пайыз (немесе дана)
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Негізгі өндірістік құралдардың тозуы
%
2.2.
Авариялық (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.3.
Құбыр жолдарының бос қуаты
жылына мың тонна
2.4.
Аварияларды жою ұзақтығы (өтінімді берген жылдың алдындағы жылға)
%
2.5.
Көрсетілетін қызметтер көлемінің өсімі (табиғи бірлікте немесе өтінім берілген жылдың алдындағы жылға пайызбен)
мың тонна километр (немесе пайызбен)
2.6.
Салынған/құрылған құбыр жолдарының ұзақтығы
мың километр
2.7.
Іске қосу нүктелерінің саны
дана
2.8.
Аварияға қарсы автоматика
құрылғы
2.9.
Құрылған (салынған және пайдалануға енгізілген) құбыр жолдары учаскелері
мың километр
Өзге де көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясы шығындары
миллион киловатт-сағат/жыл
3.2.
Қызметтер бірлігіне жұмсалатын (жеке қажеттіліктерге) мұнай шығындары
мың м3
3.3.
Қызметтер бірлігіне еңбекке ақы төлеуге жұмсалатын шығындар
мың теңге
3.4.
Өндірістік персоналдың нақты саны
адам
3.5.
Әкімшілік персоналдың нақты саны
адам
3.6.
Техникалық ысыраптар
%
Өзге де көрсеткіштер
4.
Өзге де мақсаттар
5.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша ЖИЫНТЫҚ сома
мың теңге
Ескертпе:
"Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштері" бағанында әрбір мақсат үшін табиғи монополия субъектісі (бұдан әрі – субъект) инвестициялық бағдарламаны бекіту кезеңіне өлшеудің сандық бірліктерінде нысаналы көрсеткіштер мәндерінің серпінін көрсетеді.
Субъект қол жеткізуге инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталған көрсеткіштер үшін ғана нысаналы мәндерді көрсетеді. Инвестициялық бағдарламаның іс-шараларын іске асыру бағытталмаған көрсеткіштер үшін нысаналы көрсеткіштер көрсетілмейді.
"Өзге мақсаттар" жолында субъект өтініш беруші сандық бірліктерде көрсеткіштері жоқ сапалық мақсаттардың сипаттамасын көрсетеді.

В графе "год-1" – указываются данные за год, предшествующий подаче заявления на утверждение инвестиционной программы, "год 1" – "год Т" – соответственно, на первый и последний годы периода, на который утверждается проект инвестиционной программы.
Показатели целей "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям" и "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям" заполняются в случае, если реализация инвестиционных проектов направлена на приведение качества, надежности и безопасности услуг транспортировки нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам в соответствие с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, устанавливающими требования к качеству данных услуг, в том числе Национального плана обеспечения готовности и действий к ликвидации разливов нефти на море, внутренних водоемах и в предохранительной зоне Республики Казахстан, утвержденного совместным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 182, Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 376 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 мая 2018 года № 374 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17128), законодательством гражданской защиты Республики Казахстан и экологическим законодательством Республики Казахстан.
Длительность обработки заявки на подключение (выдачу технических условий), под которым понимается длительность со дня получения субъектом заявки до непосредственно подключения, рассчитывается как среднее арифметическое за год.
форма 20
Приложение
к инвестиционной программе
Перечень целевых показателей мероприятий инвестиционной программы
Сфера портов при отсутствии конкуренции на рынке портовых услуг
№ п/п
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование информации
Информация
Единица измерения
Год -1
Год 1
Год Т
1.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
1.1.
Показатели
Цели 1 "Обеспечение (повышение) качества услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
1.2.

"1-жыл" бағанында инвестициялық бағдарламаны бекітуге өтінім берілген жылдың алдындағы жылғы, "1-жыл" – "А жыл" – тиісінше инвестициялық бағдарлама жобасы бекітілетін кезеңнің бірінші және соңғы жылдарындағы деректер көрсетіледі.
"Тұтынушыларға көрсететін қызметтер сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" және "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" мақсаттарының көрсеткіштері, егер инвестициялық жобаларды іске асыру мұнай және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдар арқылы тасымалдау қызметтерінің сапасын, сенімділігін және қауіпсіздігін осы көрсетілетін қызметтердің сапасына қойылатын талаптарды белгілейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне, оның ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 182, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 376 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 мамырдағы № 374 бірлескен бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17128 болып тіркелген) теңізде, Қазақстан Республикасының ішкі су айдындарында және сақтық аймағында мұнай төгілуі салдарын жоюға арналған дайындықты және іс-қимылдарды қамтамасыз етудің ұлттық жоспарына, Қазақстан Республикасының азаматтық қорғаныс заңнамасына және Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасына сәйкес келтіруге бағытталған жағдайда толтырылады.
Субъект өтінімді алған кезде бастап тікелей қосқанға дейінгі уақыт ұзақтығы деп түсінілетін, іске қосуға арналған өтінімді өңдеу (техникалық шарт беру) ұзақтығы бір жылдағы орташа арифметикалық сияқты есептеледі.
20-нысан
Инвестициялық бағдарламаға
қосымша
Инвестициялық бағдарлама іс-шараларының нысаналы көрсеткіштерінің тізбесі
Портта көрсетілетін қызметтер нарығында бәсекелестік болмаған кездегі порттар саласы
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Ақпараттың атауы
Ақпарат
Өлшем бірлігі
Жыл -1
1-жыл
А жыл
1.
Іс-шара "______________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "______________________"
табиғи бірлік
1.1.
1-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сапасын қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
1.2.

Продолжительность предоставления канала для прохода судов (отношение времени предоставления канала для прохода судов к причалу за отчетный год к расчетному показателю продолжительности предоставления услуги (365 дней за вычетом 30 дней по природно-климатическим условиям и 5 дней на плановый ремонт)
единица времени (дни, часы)/заявка
1.3.
Количество жалоб от судовладельцев на качество получаемых услуг судозахода в порту
% к году, предшествующему году подачи заявки
Прочие показатели
2.
Показатели Цели 2 "Обеспечение (повышение) надежности и безопасности услуг, предоставляемых потребителям"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
2.1.
Износ производственных основных средств
%
2.2.
Уровень аварийности плавания танкеров в акватории порта (отношение количества зарегистрированных аварийных случаев с танкерами по вине порта за отчетный год к количеству зарегистрированных аварийных случаев с танкерами в акватории порта по вине порта за предыдущий год)
%
2.3.
Длительность устранения аварий (к году, предшествующему году подачи заявки)
%
2.4.
Максимальная возможность обработки судов у причалов в год
единиц/сутки
Прочие показатели
3.
Показатели Цели 3 "Сокращение затрат на предоставление услуг"
Целевые показатели мероприятия инвестиционной программы
3.1.
Продолжительность времени обработки судна (Отношение времени обработки судна за отчетный период к времени обработки судна за предыдущий год)
3.2.
Затраты на электроэнергию (собственные нужды) на единицу услуги
тенге/Гкал
3.3.
Затраты на оплату труда на единицу услуги
тысяч тенге
3.4.
Технические потери
%
Прочие показатели
4.
Прочие цели
5.
Мероприятие "______________________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________________"
натуральная единица
6.
Итого сумма по всем мероприятиям, направленным на достижение целевых показателей инвестиционной программы
тысяч тенге
форма 21
Отчет об исполнении инвестиционной программы за _______ год
__________________________________________________________________
(наименование субъекта естественной монополии, вид деятельности)
№ п/п
Информация о плановых и фактических объемах предоставления регулируемых услуг
Отчет о прибылях и убытках*
Сумма инвестиционной программы
Информация о фактических условиях и размерах финансирования инвестиционной программы, тысяч тенге
Наименование регулируемых услуг (товаров, работ) и обслуживаемая территория
Наименование мероприятий
Единица измерения
Количество в натуральных показателях
Период предоставления услуги в рамках инвестиционной программы
План
Факт
Отклонение
Причины отклонения
Собственные средства
Заемные средства
Бюджетные средства
Амортизация
Прибыль
План
Факт
Факт прошлого года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Продолжение таблицы
Информация о сопоставлении фактических показателей исполнения инвестиционной программы с показателями, утвержденными в инвестиционной программе**
Разъяснение причин отклонения достигнутых фактических показателей от показателей в утвержденной инвестиционной программе
Оценка повышения качества и надежности предоставляемых регулируемых услуг и эффективности деятельности
Снижение расхода сырья, материалов, топлива и энергии в натуральном выражении в зависимости от утвержденной инвестиционной программы
Снижение износа (физического) основных фондов (активов), %, по годам реализации в зависимости от утвержденной инвестиционной программы
Снижение потерь, %, по годам реализации в зависимости от утвержденной инвестиционной программы
Снижение аварийности, по годам реализации в зависимости от утвержденной инвестиционной программы
Факт текущего года
Факт прошлого года
Факт текущего года
План
Факт
Факт прошлого года
Факт текущего года
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Примечание:

Кемелердің өтуі үшін арнаны берудің ұзақтығы (есепті жылы айлаққа кемелердің өтуі үшін арна беру уақытының қызмет көрсету ұзақтығының есептік көрсеткішіне қатынасы (табиғи-климаттық жағдайлар бойынша 30 күнді және жоспарлы жөндеуге 5 күнді алып тастағанда 365 күн)
уақыт бірлігі (күндер, сағаттар)/ өтінім
1.3.
Портта кеме кіруінің алынатын қызметтері сапасына кеме иелерінен шағымдар саны
өтінім беру жылының алдындағы жылға пайыз
Өзге де көрсеткіштер
2.
2-мақсат "Тұтынушыларға көрсетілетін қызметтердің сенімділігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету (арттыру)" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
2.1.
Өндірістік негізгі құралдардың тозуы
%
2.2.
Порт акваториясында танкерлердің жүзу авариялылығының деңгейі (есепті жылы порт кінәсі бойынша танкерлермен тіркелген авариялық жағдайлар санының өткен жылы порт кінәсі бойынша порт акваториясында танкерлермен тіркелген авариялық жағдайлар санына қатынасы)
%
2.3.
Аварияларды жою ұзақтығы (өтінім беру жылының алдындағы жылға)
%
2.4.
Бір жылда айлақтарда кемені өңдеудің ең көп мүмкіндігі
бірлік/тәулік
Өзге де көрсеткіштер
3.
3-мақсат "Қызметтерді ұсыну шығындарын қысқарту" көрсеткіштері
Инвестициялық бағдарлама іс-шарасының нысаналы көрсеткіштері
3.1.
Кемені өңдеу уақытының ұзақтығы (Есепті кезеңде кеме өңдеу уақытының өткен жылғы кеме өңдеу уақытына қатынасы)
3.2.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне электр энергиясына шығындар (өз мұқтаждары)
теңге/Гкал
3.3.
Көрсетілетін қызметтің бірлігіне еңбекке ақы төлеу шығындары
мың теңге
3.4.
Техникалық ысыраптар
%
Өзге де көрсеткіштер
4.
Өзге де мақсаттар
5.
Іс-шара "______________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "______________________"
табиғи бірлік
6.
Инвестициялық бағдарламаның нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізуге бағытталған барлық іс-шаралар бойынша жиынтық сома
мың теңге
21-нысан
_________________________________________________________________________ (табиғи монополия субъектісінің атауы, қызмет түрі)
_______ жылға арналған инвестициялық бағдарламаның орындалуы туралы есебі
Р/с№
Реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынудың жоспарлы және нақты көлемдері туралы ақпарат
Пайда және залал туралы есеп*
Инвестициялық бағдарламаның сомасы
Инвестициялық бағдарламаны қаржыландырудың нақты шарттары мен мөлшері туралы ақпарат, мың теңге
Реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) атауы және қызмет көрсетілетін аумақ
Іс-шарлардың атауы
Өлшем бірлігі
Заттай көрсеткіштермен саны
Инвестициялық бағдарлама шеңберінде қызметтерді көрсету кезеңі
Жоспар
Нақты
Ауытқу
Ауытқу себептері
Меншікті қаражат
Қарыз қаражаты
Бюджет қаражаты
Амортизация
Пайда
жоспар
нақты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Кестенің жалғасы
Инвестициялық бағдарламаны орындаудың нақты көрсеткіштерін инвестициялық бағдарламада бекітілген көрсеткіштермен салыстыру туралы ақпарат **
Қол жеткізілген нақты көрсеткіштердің бекітілген инвестициялық бағдарламадағы көрсеткіштермен ауытқу себептерін түсіндіру
Ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтердің сапасы мен сенімділігін және қызметтің тиімділігін арттыруды бағалау
Бекітілген инвестициялық бағдарламаға қарай заттай мәнде шикізат, материалдар, отын және энергия шығыстарының төмендеуі,
Бекітілген инвестициялық бағдарламаға қарай іске асыру жылдары бойынша тозудың (физикалық) негізгі қорлардың (активтердің) төмендеуі, %
Бекітілген инвестициялық бағдарламаға қарай іске асыру жылдары бойынша ысыраптардың төмендеуі, %
Бекітілген инвестициялық бағдарламаға қарай іске асыру жылдары бойынша авариялылықтың төмендеуі
нақты өткен жылғы
нақты ағымдағы жылғы
нақты өткен жылғы
нақты ағымдағы жылғы
жоспар
нақты
нақты өткен жылғы
нақты ағымдағы жылғы
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Ескертпе:

* отчет о прибылях и убытках представляется согласно приложению 3 приказа Министра финансов Республики Казахстан от 28 июня 2017 года № 404 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15384);
** информация заполняется, в том числе по иным показателям с учетом специфики отрасли (если предусмотрено в утвержденной инвестиционной программе);** информация представляется с приложением подтверждающих документов по реализации инвестиционной программы (копии соответствующих договоров, контрактов, акты о приемке выполненных работ, справка о стоимости выполненных работ и затрат, счет-фактуры, акты-приемки в эксплуатацию государственных приемочных комиссий, внутренние накладные, внутренние приказы субъектов естественных монополий о вводе в эксплуатацию и принятии на баланс).
форма 22
Приложение к отчету
об исполнении инвестиционной
программы за _______ год
Информация о достижении целевых показателей эффективности реализации инвестиционной программы
_______________________________________________________________________
наименование субъекта естественной монополии, вид деятельности)
№ п/п
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование данных
Единица измерения
Принято на отчетный год
Фактически за отчетный год
1.
Мероприятие "_____________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "_____________"
натуральная единица
z
Целевые показатели для Цели z мероприятия инвестиционной программы (заполняется для каждой цели z, где z∈[1;2;3]) – "___________________" (наименование цели)
z.1.
Показатель 1 цели z – "___________" (наименование показателя)
натуральная единица
z.j.
Прочие показатели
натуральная единица
z.J.
Показатель J цели z
натуральная единица
2.
Мероприятие "______________"
натуральная единица
Характеристика мероприятия и показатель измерения "______________"
натуральная единица
Примечание:
Данные заполняются для всех принятых ведомством уполномоченного органа целевых показателей инвестиционной программы в разрезе целей и мероприятий.
К информации прилагаются обосновывающие материалы и расчет показателей эффективности реализации инвестиционной программы.
форма 23
Приложение к отчету
субъекта естественной
монополии об исполнении
инвестиционной программы
за _______ год
Расчет показателей эффективности реализации инвестиционной программы _______________________________________________________________________ (наименование субъекта естественной монополии, вид деятельности)
Вес целевого показателя, в процентах
Наименование данных
Единица измерения
Целевое значение, принятое на отчетный год
Фактическое значение за отчетный год
Значение показателей эффективности реализации
Оценка
Абсолютное отклонение
1.
-
Мероприятие "___________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и показатель измерения "___________"
натуральная единица
Z
-
Показатели Цели z инвестиционной программы (заполняется для каждой цели z, где z∈[1;2;3]) – "___________________" (наименование цели)
z.1.
Показатель 1 цели z – "_______" (наименование показателя)
натуральная единица
z.j.
Прочие показатели
натуральная единица
z.J.
Показатель J цели 1
натуральная единица
2.
Мероприятие "___________"
тысяч тенге
Характеристика мероприятия и Показатель измерения "___________"
натуральная единица
Итого
Примечание:
Данные заполняются для всех принятых целевых показателей инвестиционной программы в разрезе целей, предусмотренных настоящей таблицей.
В графе "Оценка" указывается "целевой показатель j не достигнут", если значение в графе:
"Абсолютное отклонение." меньше или больше 0 в зависимости от того, направлена ли реализация инвестиционной программы на увеличение или уменьшение целевого показателя.
Во всех остальных случаях в графе "Оценка" указывается "целевой показатель j достигнут".
В графе "ИТОГО" – "Оценка" указывается "Субъектом достигнуты низкие показатели эффективности реализации инвестиционной программы", если более 10% показателей от общего количества утвержденных целевых показателей инвестиционной программы не достигнуты, то есть коэффициент достижения целевых показателей Ки:

* Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 28 маусымдағы № 404 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15384 болып тіркелген) 3-қосымшасына сәйкес пайда мен залал туралы есеп;
** ақпарат, оның ішінде саланың ерекшелігін есепке ала отырып, өзге де көрсеткіштер бойынша толтырылады (егер бекітілген инвестициялық бағдарламада көзделсе);
** ақпарат инвестициялық бағдарламаны іске асыру бойынша растайтын құжаттарды қоса бере отырып ұсынылады (тиісті шарттардың, келісімшарттардың көшірмелері, орындалған жұмыстарды қабылдау туралы актілер, орындалған жұмыстардың құны мен шығындар туралы анықтама, шот-фактуралар, мемлекеттік қабылдау комиссияларын пайдалануға қабылдау актілері, ішкі үстемелер, табиғи монополиялар субъектілерінің пайдалануға беру және теңгерімге қабылдау туралы ішкі бұйрықтары).
22-нысан
___жылы инвестициялық
бағдарламаның орындалуы
туралы есепке қосымша
Инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы ақпарат
_________________________________________________________________________
(табиғи монополия субъектісінің атауы, қызмет түрі)
Р/с №
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Деректердің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті жылға қабылданған
Есепті жылдағы нақты
1.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
z
Инвестициялық бағдарламаның z мақсатына арналған нысаналы көрсеткіштер (әрбір z мақсат үшін толтырылады, мұнда z [1;2;3]
– "____" (мақсаттың атауы)
z.1.
z мақсатының 1-көрсеткіші "____" (көрсеткіштің атауы)
табиғи бірлік
z.j.
Өзге де көрсеткіштер
табиғи бірлік
z.j.
z мақсатының j көрсеткіші
табиғи бірлік
2.
Іс-шара "____________________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________________"
табиғи бірлік
...
Ескертпе:
Деректер мақсаттар мен іс-шаралар бөлінісінде инвестициялық бағдарламаның уәкілетті органның ведомствосы қабылдаған барлық нысаналы көрсеткіштер үшін толтырылады.
Ақпаратқа негіздеуші материалдар мен инвестициялық бағдарламаны іске асырудың тиімділік көрсеткіштерінің есебі қоса беріледі.
23-нысан
___жылы инвестициялық
бағдарламаның орындалуы
туралы табиғи монополия
субъектісінің есебіне қосымша
Инвестициялық бағдарламаны іске асырудың тиімділігі көрсеткіштерінің есебі
____________________________________________________________________ (табиғи монополия субъектісінің атауы, қызмет түрі)
Нысаналы көрсеткіштің салмағы, пайызбен
Деректердің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті жылға қабылданған нысаналы мән
Есепті-жылдағы нақты мән
Іске асыру тиімділігінің мәні
Баға
Абсолюттік ауытқу
1.
-
Іс-шара "____________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "____________"
табиғи бірлік
z
-
Инвестициялық бағдарламаның z мақсатының көрсеткіштері (әрбір z мақсат үшін толтырылады, мұнда z [1;2;3] – "____" (мақсаттың атауы)
z.1.
z мақсатының 1-көрсеткіші "______" (көрсеткіштің атауы)
табиғи бірлік
z.j.
Өзге де көрсеткіштер
табиғи бірлік
z.J
1 мақсатының J көрсеткіші
табиғи бірлік
2.
Іс-шара "____________"
мың теңге
Іс-шараның сипаттамасы және өлшем көрсеткіші "___________"
табиғи бірлік
Жиыны
Ескертпе:
Деректер осы кестеде көзделген мақсаттар бөлінісінде инвестициялық бағдарламаның барлық қабылданған нысаналы көрсеткіштері үшін толтырылады.
"Баға" бағанында егер:
инвестициялық бағдарламаны іске асыру нысаналы көрсеткішті арттыруға немесе азайтуға бағытталғанына қарай, "Абсолюттік ауытқу" 0-ден кем немесе артық болса, "j нысаналы көрсеткішіне қол жеткізілмеді" деп көрсетіледі.
Барлық басқа жағдайларда "Баға" бағанында "j нысаналы көрсеткішіне қол жеткізілді" деп көрсетіледі.
"ЖИЫНЫ" бағанында – егер инвестициялық бағдарламаның бекітілген нысаналы көрсеткіштерінің жалпы санынан 10% астамына қол жеткізілмесе, яғни нысаналы көрсеткіштерге қол жеткізу коэффиценті КИ, болса, "Баға" "Субъект инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің төмен көрсеткіштеріне қол жеткізді" деп көрсетіледі:

КИ = 100 % – Сумма весов не достигнутых целевых показателей <90%
Во всех остальных случаях – "Субъектом достигнуты высокие показатели эффективности реализации инвестиционной программы".
форма 24
Заключение о результатах рассмотрения об исполнении тарифной сметы
на ____-____ годы _________________________________________
(наименование анализируемого документа)
_________________________________________________________________
(наименование регулируемой услуги и субъекта естественной монополии)

Ки = 100 % – Қол жеткізілмеген нысаналы көрсеткіштер салмағының сомасы ˃90%
Барлық басқа жағдайларда – "Субъект инвестициялық бағдарламаны іске асыру тиімділігінің жоғары көрсеткіштеріне қол жеткізді" деп көрсетіледі.
24-нысан
____-____ жылдарға арналған тарифтік сметаның орындалуы туралы қарау
нәтижелері туралы қорытындыны _________________________________________
(талданатын құжаттың атауы)
________________________________________________________________
(реттеліп көрсетілетін қызметтің және табиғи монополия субъектісінің атауы)

1. Введение (указываются наименование субъекта естественной монополии и показатели, планируемый период действия тарифа и перечень источников использованной информации и документов).
2. Основная часть (в табличной форме указываются результаты сопоставления значений и причины их изменений:
при рассмотрении проекта: процент изменения показателей, заявленных субъектом, от утвержденных, процент изменения показателей, проверенных ведомством уполномоченного органа в сравнении с заявленными, процент отклонения показателей, одобренных ведомством уполномоченного органа, в сравнении с утвержденными;
при рассмотрении отчета: процент изменения фактических показателей по отчету субъекта естественной монополии, к утвержденным, процент отклонения фактических проверенных показателей от фактических показателей по отчету субъекта, процент отклонения фактических проверенных показателей от утвержденных).
Таблица – Итоги рассмотрения _______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование анализируемого документа, субъекта естественной монополии и его регулируемой услуги)
№п/п
Наименование показателей
Единица измерения
Утвержденные показатели
Фактические показатели по отчету субъекта
Заявленный субъектом проект показателя
Отношение фактического показателя по отчету субъекта к утвержденному, %
Отношение заявленного показателя к утвержденному, %
Показатель, проверенный по итогам рассмотрения проекта/отчета
Отношение проверенного показателя к заявленному/фактическому по отчету субъекта, %
Отношение проверенногопоказателя к утвержденному, %
Причины изменения показателей
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание:

1. Кіріспе (табиғи монополия субъектісінің атауы және көрсеткіштер, тарифтің қолданылуының жоспарланатын кезеңі және пайдаланылған ақпарат көздері мен құжаттардың тізбесі көрсетіледі).
2. Негізгі бөлім (мәндерді салыстыру нәттижелері және оларды өзгерту себептері кесте нысанында көрсетіледі:
жобаны қарау кезінде: субъект мәлімдегенмен салыстырғанда бекітілгендерден көрсеткіштердің өзгеру пайызы, мәлімделгенмен салыстырғанда уәкілетті органның ведомствосы тексерген көрсеткіштердің өзгеру пайызы, бекітілгендермен салыстырғанда уәкілетті органның ведомствосы мақұлдаған көрсеткіштердің ауытқу пайызы;
есепті қарау кезінде: табиғи монополия субъектісінің есебі бойынша нақты көрсеткіштердің бекітілгендерге өзгеру пайызы, нақты тексерілген көрсеткіштердің субъектінің есебі бойынша нақты көрсеткіштерден ауытқу пайызы, нақты тексерілген көрсеткіштердің бекітілгендерден ауытқу пайызы).
Кесте – Қарау қорытындылары
________________________________________________________
(талданатын құжаттың, табиғи монополия субъектісінің және оның реттеліп көрсетілетін қызметінің атауы)
Р/с№
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Бекітілген көрсеткіштер
Субъектінің мәлімдеген көрсеткіштің жобасы
Субъек есебі бойынша нақты көрсеткіш
Субъектінің есебі бойынша нақты көрсеткіштің бекітілгенге қатынасы
Мәлімделген көрсеткіштің бекітілгенге қатынасы, пайызбен
Жобаны/есепті қарау қорытындысы бойынша тексерілген көрсеткіш
Тексерілген көрсеткіштің субъектінің есебі бойынша мәлімделген нақтыға қатынасы, пайызбен
Тексерілген көрсеткіштің бекітілген қатынасы, пайызбен
Көрсеткіштердің өзгеру себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескертпе:

при анализе проекта заполняются графы 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11 и 12;
при анализе отчета: используются графы 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11 и 12
3. Выводы и рекомендации (при рассмотрении проекта: приводится обоснование вносимых в проект изменений и уточнений и рекомендация о целесообразности утверждения проекта или отказе в его утверждении;
при рассмотрении отчета: приводится обоснование вносимых в отчет изменений и уточнений, выводы о наличии или отсутствии оснований для:
введения временного компенсирующего тарифа;
или наложения штрафов (бонусов) за несоблюдение (соблюдение) показателей качества и надежности регулируемой услуги и эффективности деятельности субъекта естественной монополии).
Руководитель _________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)
Дата "______" ______________ 20 года
Приложение 2 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 29
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет об итоговом распределении доходов и затрат по видам услуг
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Вода – 3
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги водоснабжения и (или) водоотведения
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
________________________________________________
Наименование предприятия
Наименование доходов и затрат по видам предостав ляемых услуг
Сумма за отчетный период по бухгалтерскому учету, всего, тенге
В том числе
Сумма по Перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, на услуги
Сумма затрат, неучтенная в тарифе согласно Перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе
Сумма по Перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, тенге
Регулируемые услуги
Услуга
Коэффициент распределения
Сумма по утвержденной тарифной смете

жобаны талдау кезінде 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11 және 12-бағандар толтырылады;
есепті талдау кезінде: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11 және 12-бағандар толтырылады.
3. Тұжырымдар мен ұсынымдар
(жобаны қарау кезінде: жобаға енгізілетін өзгерістер мен нақтылаулардың негіздемесі және жобаны бекітудің немесе оны бекітуден бас тартудың орындылығы туралы ұсыным келтіріледі;
есепті қарау кезінде: есепке енгізілетін өзгерістер мен нақтылаулардың негіздемесі, мыналар:
уақытша өтемдік тарифті енгізу;
немесе реттеліп көрсетілетін қызметтің сапа және сенімділік және табиғи монополия субъектісі қызметінің тиімділік көрсеткіштерін сақтамағаны (сақтағаны) үшін айыппұлдар (бонустар) беру үшін негіздердің болуы немесе болмауы туралы тұжырымдар келтіріледі).
Табиғи монополия субъектісінің басшысы ________________________________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Күні 20 жылғы "___" ______________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 2-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 29-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған,
Көрсетілетін қызмет түрлері бойынша кірістер мен шығындарды қорытынды бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БУ-су-3
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: сумен жабдықтау және (немесе) су бұру қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: – ағымдағы жылдың 1 мамырына дейін
_______________________________________________
Кәсіпорынның атауы
Көрсетілетін қызметтердің түрлері бойынша кірістер мен шығындардың атауы
Бухгалтерлік есеп бойынша есепті кезеңдегі сома, барлығы, теңге
оның ішінде
Көрсетілетін қызметтерге тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидалар бойынша сома
Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидаларына сәйкес тарифте ескерілмеген шығындардың сомасы
Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидалары бойынша сома, теңге
Реттеліп көрсетілетін қызметтер
Көрсетілетін қызмет
Бөлу коэффициенті
Бекітілген тарифтік смета бойынша, сома

Фактическая сумма (графа 4 * графа 13)
Коэффициент распределения
Фактическая сумма (графа 4 * графа 15)
9
10
11
12
13
14
15
16
Руководитель ______________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель _______________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об итоговом распределении доходов и затрат по видам услуг
(индекс - РУ-Вода – 3, периодичность: годовая)

Нақты сома (4-баған * 13-баған)
Бөлу коэффициенті
Нақты сома (4-баған * 15-баған)
9
10
11
12
13
14
15
16
Басшы ______________________________________ _____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ______________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Орындаушы ______________________________________ _____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Көрсетілетін қызмет түрлері бойынша кірістер мен шығындарды қорытынды бөлу туралы есеп (индекс - БУ-су-3) кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющими услуги водоснабжения и (или) водоотведения (далее – субъект), отчета об итоговом распределении доходов и затрат по видам услуг. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
2. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
3. Отчет подписывается руководителем, главным бухгалтером и исполнителем субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. При заполнении формы в левом верхнем углу субъект указывает наименование предприятия и его адрес, а в правом верхнем углу – соответствующее приложение нормативного правового акта уполномоченного органа.
5. Сведения заполняются субъектом на предыдущий календарный год.
6. По графе 1 приводится информация о наименовании доходов и затрат по видам предоставляемых услуг субъекта.
7. По графе 2 приводятся данные об итоговой сумме доходов и затрат за соответствующий период по бухгалтерскому учету, в тенге (графа 3 + графа 4).
8. Итоговая сумма доходов в приложении 3 к Правилам соответствует данным, отраженным по строке "Доход от реализации товаров, работ и услуг" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за соответствующий период.
9. Итоговая сумма расходов в приложении 3 к Правилам за минусом расходов периода соответствует данным, отраженным по строке "Себестоимость реализованных товаров (работ, услуг)" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за соответствующий период.
10. Итоговая сумма расходов периода в приложении 3 к Правилам соответствует данным, отраженным по строке "Расходы периода" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за соответствующий период.
11. Учетная (остаточная) стоимость основных средств и нематериальных активов соответствует данным бухгалтерского учета на соответствующую дату.
12. По графе 3 приводятся данные о сумме затрат, неучтенной в тарифе в соответствии с Перечнем затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилами ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, согласно настоящим Правилам (далее – Перечень).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме сумен жабдықтау және (немесе) су бұру қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) көрсетілетін қызметтердің түрлері бойынша кірістер мен шығындарды қорытынды бөлу туралы есебін жасауға және ұсынуға арналған. Субъектілер әрбір қызмет түрі бойынша кірістерді, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлек есепке алуды жүзеге асырады.
2. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық таңбасыз мың теңгемен толтырылады.
3. Есепке субъектінің басшысы, бас бухгалтері және орындаушысы қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанды толтыру кезінде субъект сол жақ жоғарғы бұрышта кәсіпорынның атауын және оның мекенжайын, ал оң жақ жоғарғы бұрышта – уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінің тиісті қосымшасын көрсетеді.
5. Субъект мәліметтерді өткен күнтізбелік жылға толтырады.
6. 1-бағанда субъект ұсынатын қызметтердің түрлері бойынша кірістер мен шығындардың атауы туралы ақпарат келтіріледі.
7. 2-бағанда бухгалтерлік есеп бойынша тиісті кезеңдегі кірістер мен шығындардың жиынтық сомасы туралы деректер теңгемен келтіріледі (3-баған + 4-баған).
8. Қағидаларға 3-қосымшадағы кірістердің жиынтық сомасы тиісті кезең үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамаға сәйкес субъект жасайтын қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижелері туралы есептің "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді өткізуден түскен кіріс" жолы бойынша көрсетілген деректерге сәйкес келеді.
9. Қағидаларға 3-қосымшадағы шығыстардың жиынтық сомасы кезең шығыстарын шегергенде субъект тиісті кезең үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамаға сәйкес жасайтын қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижелері туралы есептің "Өткізілген тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өзіндік құны" жолы бойынша көрсетілген деректерге сәйкес келеді.
10. Қағидаларға 3-қосымшадағы кезең шығыстарының жиынтық сомасы тиісті кезең үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамаға сәйкес субъект жасайтын қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижелері туралы есептің "Кезең шығыстары" жолында көрсетілген деректерге сәйкес келеді.
11. Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің есептік (қалдық) құны тиісті күнгі бухгалтерлік есеп деректеріне сәйкес келеді.
12. 3-бағанда тарифте ескерілетін және ескерілмейтін шығындар тізбесіне, осы Қағидаларға сәйкес Тарифте ескерілетін шығындар мөлшерін шектеу қағидаларына (бұдан әрі – тізбе) сәйкес тарифте ескерілмеген шығындар сомасы туралы деректер келтіріледі.

13. По графе 4 сумма доходов и затрат согласно Перечню.
14. В графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 приводятся данные о сумме затрат согласно Перечню, в разрезе регулируемых (водоснабжения и (или) водоотведения) и нерегулируемых услуг.
15. По графе 5 приводятся информация о коэффициенте распределения соответствующей регулируемой услуге субъекта.
16. По графе 6 приводятся данные о сумме доходов и затрат по утвержденной тарифной смете соответствующей регулируемой услуге субъекта.
17. По графе 7 приводятся данные о фактических затратах и доходах соответствующей регулируемой услуге субъекта (графа 4 – графа 5).
18. По графе 8 приводятся данные об отклонении от фактических затратов и доходах к сумме доходов и затрат по утвержденной тарифной смете соответствующей регулируемой услуге субъекта (графа 7 – графа 6).
19. По графе 9 приводится информация о коэффициенте распределения соответствующей регулируемой услуге субъекта.
20. По графе 10 приводятся данные о сумме доходов и затрат по утвержденной тарифной смете соответствующей регулируемой услуге субъекта.
21. По графе 11 приводятся данные о фактических затратах и доходах соответствующей регулируемой услуге субъекта (графа 4 – графа 9).
22. По графе 12 приводятся данные об отклонении от фактических затратов и доходах к сумме доходов и затрат по утвержденной тарифной смете соответствующей регулируемой услуге субъекта (графа 11 – графа 10).
23. По графе 13 приводится информация о коэффициенте распределения нерегулируемой услуге.
24. По графе 14 приводятся данные о фактических затратах и доходах соответствующей нерегулируемой услуге субъекта (графа 4 – графа 13).
25. По графе 15 приводится информация о коэффициенте распределения нерегулируемой услуге.
26. По графе 16 приводятся данные о фактических затратах и доходах соответствующей нерегулируемой услуге субъекта (графа 4 – графа 15).
Приложение 3 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 34
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении задействованных активов по видам услуг
Отчетный период 20___ год
Индекс формы административных данных: РУ-тепло-2
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественной монополий,
предоставляющие услуги по производству и (или) передаче и (или) распределению тепловой энергии
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_____________________________________
Наименование предприятия
№ п/п
Наименование основных средств
Остаточная стоимость задействованных активов на начало года всего, тысяч тенге
Распределение задействованных активов по видам услуг
Регулируемая услуга № 1
Регулируемая услуга № 2
Иные услуги
Коэффициент распределения из приложения 1

13. 4-бағанда Тізбеге сәйкес кірістер мен шығындар сомасы.
14. Бағандарда 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16 реттеліп көрсетілетін (сумен жабдықтау және (немесе) су бұру) және реттеліп көрсетілмейтін қызметтер бөлінісінде тізбеге сәйкес шығындар сомасы туралы деректер келтіріледі.
15. 5-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілетін қызметін бөлу коэффициенті туралы ақпарат келтіріледі.
16. 6-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілетін қызметінің бекітілген тарифтік сметасы бойынша кірістер мен шығындар сомасы туралы деректер келтіріледі.
17. 7-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілетін қызметінің нақты шығындары мен кірістері туралы деректер келтіріледі (4-баған – 5-баған).
18. 8-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілетін қызметінің бекітілген тарифтік сметасы бойынша кірістер мен шығындар сомасына нақты шығындар мен кірістерден ауытқу туралы деректер келтіріледі (7-баған –6-баған).
19. 9-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілетін қызметін бөлу коэффициенті туралы ақпарат келтіріледі.
20. 10-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілетін қызметінің бекітілген тарифтік сметасы бойынша кірістер мен шығындар сомасы туралы деректер келтіріледі.
21. 11-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілетін қызметінің нақты шығындары мен кірістері туралы деректер келтіріледі (4-баған – 9-баған).
22. 12-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілетін қызметінің бекітілген тарифтік сметасы бойынша кірістер мен шығындар сомасына нақты шығындар мен кірістерден ауытқу туралы деректер келтіріледі (11-баған – 10-баған).
23. 13-бағанда реттеліп көрсетілмейтін қызметті бөлу коэффициенті туралы ақпарат келтіріледі.
24. 14-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілмейтін қызметінің нақты шығындары мен кірістері туралы деректер келтіріледі (4-баған – 13-баған).
25. 15-бағанда реттеліп көрсетілмейтін қызметті бөлу коэффициенті туралы ақпарат келтіріледі.
26. 16-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілмейтін қызметінің нақты шығындары мен кірістері туралы деректер келтіріледі (4–баған – 15-баған).
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 3-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 34-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсындаа орналастырылған
Көрсетілетін қызмет түрлері бойынша қолданысқа енгізілген активтерді бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: РУ-жылу-2
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жылу энергиясын өндіру және (немесе) беру және (немесе) тарату бойынша қызметтер ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ағымдағы жылдың 1 мамырына дейін
____________________________
Кәсіпорынның атауы
р/с №
Негізгі құралдардың атауы
Жыл басына тартылған активтердің қалдық құны, барлығы, мың теңге
Тартылған активтерді қызмет түрлері бойынша бөлу
№ 1 реттеліп көрсетілетін қызмет
№ 2 реттеліп көрсетілетін қызмет
Өзге де қызметтер
1-қосымшадан бөлу коэффициенті

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для подготовки субъектами естественных монополий, предоставляющими услуги по производству и (или) передаче и (или) распределению тепловой энергии, (далее – субъект) отчета о распределении задействованных активов по видам услуг.
Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду регулируемых услуг.
2. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
3. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. При заполнении формы в левом верхнем углу субъект указывает наименование предприятия, а в правом верхнем углу – соответствующее приложение нормативного правового акта уполномоченного органа. Сведения заполняются субъектом на предыдущий календарный год.
5. Данная форма заполняется для распределения стоимости задействованных активов на услуги, в которой стоимость активов определяется на основе остаточной стоимости основных средств субъекта по состоянию на последнюю отчетную дату предыдущего финансового года.
6. Коэффициент распределения для каждой группы основных средств переносится в отчет о распределении задействованных активов по видам услуг из итоговой строки соответствующего расчета коэффициента распределения общих основных средств либо нематериальных активов. Стоимость активов группы основных средств, относящаяся на каждую услугу, определяется как произведение стоимости задействованных активов на коэффициент распределения.
7. По графе 1 указываются порядковые номера по наименованиям основных средств.
8. По графе 2 указывается информация о наименовании основных средств по видам предоставляемых услуг субъекта.
9. По графе 3 указывается информация об остаточной стоимости задействованных активов на начало года.
10. По графе 4 указывается информация о коэффициенте распределения по группе основных средств по регулируемой услуге 1, рассчитанного в приложении 1 к настоящим Правилам.
11. По графе 5 указывается информация о стоимости актива по регулируемой услуге 1, (графа 3 * графа 4).
12. По графе 6 указывается информация о коэффициенте распределения по группе основных средств по регулируемой услуге 2, рассчитанного в приложении 1 к настоящим Правилам.
13. По графе 7 указывается информация о стоимости актива по регулируемой услуге 2, (графа 3 * графа 6).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме жылу энергиясын өндіру және (немесе) беру және тарату қызметін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) тартылған активтерді қызмет түрлері бойынша бөлу есебін дайындауға арналған.
Субъектілер реттеліп көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
2. Барлық көрсеткіштер құндық мәнде ондық белгісіз мың теңгемен толтырылады.
3. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанды толтыру кезінде субъект сол жақ жоғарғы бұрышта кәсіпорынның атауын, ал оң жақ жоғарғы бұрышта уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінің тиісті қосымшасын көрсетеді. Субъект мәліметтерді өткен күнтізбелік жылға толтырады.
5. Осы нысан активтердің құны алдыңғы қаржы жылының соңғы есепті күніндегі жағдай бойынша субъектінің негізгі құралдарының қалдық құны негізінде айқындалатын қызметтерге қолданысқа енгізілген активтердің құнын бөлу үшін толтырылады.
6. Негізгі құралдардың әрбір тобы үшін бөлу коэффициенті жалпы негізгі құралдарды не материалдық емес активтерді бөлу коэффициентінің тиісті есебінің жиынтық жолынан қызметтер түрлері бойынша тартылған активтерді бөлу туралы есепке ауыстырылады. Әрбір қызметке жатқызылған негізгі құралдар тобының активтерінің құны бөлу коэффициентіне тартылған активтер құнының туындысы ретінде анықталады.
7. 1-бағанда негізгі құралдардың атаулары бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі.
8. 2-бағанда субъект ұсынатын қызметтердің түрлері бойынша негізгі құралдардың атауы туралы ақпарат көрсетіледі.
9. 3-бағанда жыл басындағы қолданысқа енгізілген активтердің қалдық құны туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 4-бағанда осы Қағидаларға 1-қосымшада есептелген 1-реттеліп көрсетілетін қызмет бойынша негізгі құралдар тобы бойынша бөлу коэффициенті туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 5-бағанда 1-реттеліп көрсетілетін қызмет бойынша активтің құны туралы ақпарат көрсетіледі (3-баған * 4-баған).
12. 6-бағанда осы Қағидаларға 1-қосымшада есептелген 2-реттеліп көрсетілетін қызмет бойынша негізгі құралдар тобы бойынша бөлу коэффициенті туралы ақпарат көрсетіледі.
13. 7-бағанда 2-реттеліп көрсетілетін қызмет бойынша активтің құны туралы ақпарат көрсетіледі (3-баған * 6-баған).

14. По графе 8 указывается информация о коэффициенте распределения по группе основных средств по иным услугам, рассчитанного в приложении 1 к настоящим Правилам.
15. По графе 9 указывается информация о стоимости актива по иным услугам, (графа 3 * графа 8).
Приложение 4 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 37
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат по видам услуг
Отчетный период 20___ год
Индекс формы административных данных: РУ-тепло-5
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественной монополий,
предоставляющие услуги по производству и (или) передаче и (или) распределению
тепловой энергии
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
Наименование предприятия ____________________________________
№ п/п
Наименование
Сумма за отчетный период по бухгалтерскому учету, тысяч тенге
Распределение суммы по Перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, на услуги
Всего
В том числе
Регулируемая услуга № 1
Регулируемая услуга № 2
Иные услуги
Сумма затрат, не учтенная в тарифе согласно Перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе
Сумма по Перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе
Коэффициент распределения

14. 8-бағанда осы Қағидаларға 1-қосымшада есептелген өзге де қызметтер бойынша негізгі құралдар тобы бойынша бөлу коэффициенті туралы ақпарат көрсетіледі.
15. 9-бағанда өзге қызметтер бойынша активтің құны туралы ақпарат көрсетіледі (3-баған * 8-баған).
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 4-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 37-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсындаа орналастырылған:
Көрсетілетін қызмет түрлері бойынша шығындарды бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: РУ-Жылу-5
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жылу энергиясын өндіру және (немесе) беру және (немесе) тарату бойынша қызметтер ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: – ағымдағы жылдың 1 мамырына дейін
Кәсіпорынның атауы ____________________________________
р/с №
Атауы
Бух. есеп бойынша есепті кезеңдегі сома, мың теңге
Соманы көрсетілетін қызметтерге Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидалары бойынша бөлу
Барлығы
Оның ішінде
№ 1 реттеліп көрсетілетін қызмет
№ 2 реттеліп көрсетілетін қызмет
Өзге қызметтер
Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидаларына сәйкес тарифте ескерілмеген шығындар сомасы
Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидалары бойынша сома
Бөлу коэффициенті

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для подготовки субъектами естественных монополий, предоставляющими услуги по производству и (или) передаче и (или) распределению тепловой энергии (далее – субъект), отчета о распределении затрат по видам услуг.
Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду регулируемых услуг.
2. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
3. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. При заполнении формы субъекту обязательно указать в левом верхнем углу наименование предприятия, а в правом верхнем углу на соответствующее приложение нормативного правового акта уполномоченного органа.
Сведения заполняются субъектом на предыдущий календарный год.
5. Для формирования затрат используются данные бухгалтерского учета. В бухгалтерском учете прямые затраты формируются на отдельных счетах (субсчетах), соответствующих каждой регулируемой услуге и в целом иной деятельности. Для общих затрат бухгалтерским учетом предусматриваются отдельные счета (субсчета) затрат.
6. Раздельному учету подлежат все затраты субъекта на предоставление регулируемых услуг и иной деятельности, в том числе затраты, не учитываемые и учитываемые в соответствии с Перечнем затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилами ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, согласно настоящим Правилам (далее – Перечень).
По графе 1 указываются порядковые номера по наименованиям основных средств.
По графе 2 указывается информация о наименовании затрат по видам предоставляемых услуг субъекта.
По графе 3 указывается общая сумма за отчетный период по бухгалтерскому учету, в тысячах тенге (графа 4 + графа 5).
7. Итоговая сумма затрат за минусом расходов периода соответствует данным, отраженным по строке "Себестоимость реализованных товаров (работ, услуг)" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за соответствующий период.
8. Итоговая сумма расходов периода соответствует данным, отраженным по строке "Расходы периода" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за соответствующий период.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме жылу энергиясын өндіру және (немесе) беру және (немесе) бөлу жөніндегі қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) көрсетілетін қызметтердің түрлері бойынша шығындарды бөлу туралы есепті дайындауға арналған.
Субъектілер реттеліп көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша кірістерді, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлек есепке алуды жүзеге асырады.
2. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық таңбасыз мың теңгемен толтырылады.
3. Есепке субъектінің басшысы мен бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанды толтыру кезінде субъект кәсіпорынның атауын сол жақ жоғарғы бұрышта, ал оң жақ жоғарғы бұрышта уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінің тиісті қосымшасын көрсетуге міндетті.
Субъект алдыңғы күнтізбелік жылдың мәліметтерін толтырады.
5. Шығындарды қалыптастыру үшін бухгалтерлік есеп деректері пайдаланылады. Бухгалтерлік есепте тікелей шығындар әрбір реттеліп көрсетілетін қызметке және тұтастай өзге қызметке сәйкес келетін жекелеген шоттарда (қосалқы шоттарда) құрылады. Жалпы шығындар үшін бухгалтерлік есепте шығындардың жеке шоттары (қосалқы шоттары) көзделеді.
6. Бөлек есепке реттеліп көрсетілетін қызметтерді және өзге де қызметті ұсынуға арналған субъектінің барлық шығындары жатады, оның ішінде осы Қағидаларға сәйкес Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесіне, Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидасына (бұдан әрі –Тізбе және қағида) сәйкес ескерілмейтін және ескерілетін шығындар жатады.
1-бағанда негізгі құралдардың атаулары бойынша реттік сандары көрсетіледі.
2-бағанда субъект ұсынатын қызмет түрлері бойынша шығындардың атауы туралы ақпарат көрсетіледі.
3-бағанда бухгалтерлік есеп бойынша есепті кезеңдегі жалпы сома көрсетіледі, мың теңге (4-баған + 5-баған).
7. Шығындардың жиынтық сомасы кезең шығыстарын субъект тиісті кезеңге Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес жасаған қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Өткізілген тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өзіндік құны" деген жолда көрсетілген деректерге сәйкес келеді.
8. Кезең шығыстарының жиынтық сомасы субъект тиісті кезеңге Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес жасаған қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Кезең шығыстары" деген жолда көрсетілген деректерге сәйкес келеді.

9. Учетная (остаточная) стоимость основных средств и нематериальных активов соответствует данным бухгалтерского учета на соответствующую дату.
По графе 4 указываются данные о сумме затрат, неучтенной в тарифе в соответствии Перечнем.
По графе 5 указывается информация о сумме затрат по Перечню.
В графах 6, 7, 8, 9, 10 и 11 указываются данные о сумме затрат по Перечню в разрезе регулируемых (производству и (или) передаче и (или) распределению тепловой энергии) и иных услуг (услуги, которые технологические связанные с регулируемыми услугами и иная деятельность, согласованная с ведомством уполномоченного органа), в том числе:
по графе 6 указывается информация о коэффициенте распределения соответствующей регулируемой услуге субъекта;
по графе 7 указываются данные о сумме затрат на регулируемую услугу (графа 6 * графа 5);
по графе 8 указывается информация о коэффициенте распределения соответствующей регулируемой услуге субъекта;
по графе 9 указываются данные о сумме затрат на регулируемую услугу (графа 8 * графа 5);
по графе 10 указывается информация о коэффициенте распределения иных услуг (услуги, которые технологические связанные с регулируемыми услугами и иная деятельность, согласованная с ведомством уполномоченного органа) субъекта;
по графе 11 указываются данные о сумме затрат соответствующей нерегулируемой услуге субъекта (графа 10 * графа 5).
Внутри каждой статьи допускается более подробное детализирование затрат.
Приложение 5 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 38
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении доходов по видам услуг
Отчетный период 20___ год
Индекс: РУ-тепло-6
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественной монополий,
предоставляющие услуги по производству и (или) передаче и (или) распределению
тепловой энергии
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
Наименование предприятия ____________________________________
Отчетный период
Доход от всей деятельности за отчетный период по бухгалтерскому учету, тысяч тенге
Общая сумма (всего)
В том числе доход от
Регулируемой услуги № 1
Регулируемой услуги № 2
Фактический Объем предоставленных услуг (в Гигакалорий (далее – Гкал))
Утвержденный тариф (без налога на добавленную стоимость) (тенге за 1 Гкал)

9. Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің есептік (қалдық) құны тиісті күнгі бухгалтерлік есеп деректеріне сәйкес келеді.
4-бағанда Тізбе және қағида бойынша тарифте ескерілмеген шығындардың сомасы туралы деректер көрсетіледі.
5-бағанда Тізбе және қағида бойынша шығындардың сомасы туралы ақпарат көрсетіледі.
6, 7, 8, 9, 10 және 11-бағандарда реттеліп көрсетілетін (жылу энергиясын өндіру және (немесе) беру және (немесе) тарату және өзге де қызметтер (реттеліп көрсетілетін қызметтермен технологиялық байланысты қызметтер және уәкілетті органның ведомствосымен келісілген өзге қызмет) бөлінісінде Тізбе және қағида бойынша шығындар сомасының деректері көрсетіледі, оның ішінде:
6-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілетін қызметін бөлу коэффициенті туралы ақпарат көрсетіледі;
7-бағанда реттеліп көрсетілетін қызмет шығындарының сомасы туралы деректер көрсетіледі (6-баған* 5-баған);
8-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілетін қызметін бөлу коэффициенті туралы ақпарат көрсетіледі;
9-бағанда реттеліп көрсетілетін қызмет шығындарының сомасы туралы деректер көрсетіледі (8-баған * 5-баған);
10-бағанда субъектінің өзге қызметтерін (реттеліп көрсетілетін қызметтермен технологиялық байланысты қызметтер және уәкілетті органның ведомствосымен келісілген өзге қызмет) бөлу коэффициенті туралы ақпарат көрсетіледі.
11-бағанда субъектінің тиісті реттеліп көрсетілмейтін қызметі шығындарының сомасы туралы деректер көрсетіледі (10-баған *5-баған).
Әрбір баптың ішіндегі шығындар жете нақтылануы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 5-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 38-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады:
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған:
Табыстарды көрсетілетін қызмет түрлері бойынша бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индексі: РУ-жылу-6
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жылу энергиясын өндіру және (немесе) беру және (немесе) тарату бойынша қызметтер ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: – ағымдағы жылдың 1 мамырына дейін
Кәсіпорынның атауы ____________________________________
Есепті кезең
Бухгалтерлік есеп бойынша есепті кезеңдегі барлық қызметтен түскен кіріс, мың теңге
Жалпы сома (барлығы)
оның ішінде кіріс
№ 1 реттеліп көрсетілетін қызмет
№ 2 реттеліп көрсетілетін қызмет
көрсетілген қызметтердің нақты көлемі (Гкал)
Бекітілген тариф (ҚҚС-сіз) (1 Гкал үшін теңге)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, предназначено для подготовки субъектами естественных монополий, предоставляющими услуги по производству и (или) передаче и (или) распределению тепловой энергии (далее – субъект), отчета о распределении доходов по видам услуг.
Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду регулируемых услуг.
2. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. При заполнении формы субъекту обязательно указать в левом верхнем углу наименование предприятия, а в правом верхнем углу на соответствующее приложение нормативного правового акта уполномоченного органа. Сведения заполняются субъектом на предыдущий календарный год.
В графе 1 указывается отчетный период.
В графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 указываются данные о доходах от всей деятельности за отчетный период по бухгалтерскому учету, тысяч тенге (производству и (или) передаче и (или) распределению тепловой энергии) и иных услуг (услуги, которые технологически связанные с регулируемыми услугами и иная деятельность, согласованная с ведомством уполномоченного органа), в том числе:
по графе 2 указывается общая сумма дохода от всей деятельности за отчетный период по бухгалтерскому учету.
4. Общая сумма доходов соответствует данным, отраженным по строке "Доход от реализации товаров, работ и услуг" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за соответствующий период;
по графе 3 указывается информация о фактическом объеме соответствующей регулируемой услуги в натуральном выражении (в Гигакалорий (далее – Гкал));
по графе 4 указываются данные об утвержденном ведомством уполномоченного органа тарифе (тенге за 1 Гкал);
по графе 5 указывается общая сумма дохода от соответствующей регулируемой услуги за отчетный период (графа 3 * графа 4);
по графе 6 указывается информация о фактическом объеме соответствующей регулируемой услуги в натуральном выражении (в Гкал);
по графе 7 указываются данные об утвержденном ведомством уполномоченного органа тарифе (тенге за 1 Гкал);
по графе 8 указывается общая сумма дохода от соответствующей регулируемой услуги за отчетный период (графа 6 * графа 7);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме жылу энергиясын өндіру және (немесе) беру және (немесе) кірістерді көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) тартылған активтерді қызмет түрлері бойынша бөлу есебін дайындауға арналған.
Субъектілер реттеліп көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
2. Барлық көрсеткіштер құндық мәнінде ондық белгісіз мың теңгемен толтырылады..
Есепке субъектінің басшысы мен бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанды толтыру кезінде субъект сол жақ жоғарғы бұрышта кәсіпорынның атауын, ал оң жақ жоғарғы бұрышта уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінің тиісті қосымшасын көрсетуге міндетті. Субъект мәліметтерді өткен күнтізбелік жылға толтырады.
1-бағанда есепті кезең көрсетіледі.
Бағандарда 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15 бухгалтерлік есеп бойынша есепті кезеңдегі барлық қызметтен түскен кірістер, мың теңге (жылу энергиясын өндіру және (немесе) беру және (немесе) тарату) және өзге де қызметтер (реттеліп көрсетілетін қызметтермен байланысты технологиялық қызметтер және уәкілетті органның ведомствосымен келісілген өзге де қызмет), оның ішінде:
2-бағанда бухгалтерлік есеп бойынша есепті кезеңдегі барлық қызметтен түскен кірістің жалпы сомасы көрсетіледі.
4. Кірістердің жиынтық сомасы субъект тиісті кезең үшін Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес жасаған қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатудан кіріс" деген жолда көрсетілген деректерге сәйкес келеді.
3-бағанда заттай мәндегі тиісті реттеліп көрсетілетін қызметтің нақты көлемі туралы ақпарат көрсетіледі (қр Гигакалорий (бұдан әрі – Гкал));
4-бағанда уәкілетті органның ведомствосы бекіткен тариф туралы деректер көрсетіледі (1Гкал үшін теңге);
5-бағанда есепті кезеңде тиісті реттеліп көрсетілетін қызметтен түскен кірістің жалпы сомасы көрсетіледі (3-баған* 4-баған);
6-бағанда заттай мәндегі тиісті реттеліп көрсетілетін қызметтің нақты көлемі туралы ақпарат көрсетіледі (Гкал);
7-бағанда уәкілетті органның ведомствосы бекіткен тариф туралы деректер көрсетіледі (1Гкал үшін теңге);
8-бағанда есепті кезеңде тиісті реттеліп көрсетілетін қызметтен түскен кірістің жалпы сомасы көрсетіледі (6-баған * 7-баған);

по графе 9 указываются данные о доходах от иной услуги за отчетный период (графа 12 + графа 15);
по графе 10 указывается информация о фактическом объеме соответствующей иной услуги в натуральном выражении;
по графе 11 указываются данные цене иной услуги, по которым соответствующие услуги были предоставлены;
по графе 12 указывается общая сумма дохода от соответствующей иной услуги за отчетный период (графа 10 * графа 11);
по графе 13 указывается информация о фактическом объеме соответствующей иной услуги в натуральном выражении;
по графе 14 указываются данные цене иной услуги, по которым соответствующие услуги были предоставлены;
по графе 15 указывается общая сумма дохода от соответствующей иной услуги за отчетный период (графа 13 * графа 14).
Приложение 6 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 41
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет об итоговом распределении доходов и затрат по видам услуг для субъектов естественных монополий,
предоставляющие услуги по передаче электрической энергии по национальной электрической сети
Отчетный период 20___ год
Индекс: РУ-электр-3
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по передаче электрической энергии
по национальной электрической сети и другие услуги
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
Наименование предприятия ________________________________
№ п/п
Наименование
Сумма за отчетный период по бухгалтерскому учету всего, тысяч тенге
В том числе
Сумма затрат, неучтенная в тарифе согласно Перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, на услуги
Сумма по Перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, на услуги
Передача электрической энергии по национальной электрической сети
Утвержденный коэффициент распределения
Сумма по утвержденной тарифной смете
1
2
3
4
5
6
2
Расходы, всего
В том числе
2.1.
Износ основных средств и амортизация нематериальных активов, всего
В том числе
Износ ЛЭП
Износ ПС
Износ основных средств РПБ
Износ основных средств СДТУ
Износ зданий и сооружений
Износ транспорта и спецтехники
Износ машин и оборудования
Износ вычислительной техники
Износ прочих основных средств
Амортизация нематериальных активов
2.2.
Технологический расход электрической энергии
2.3.
Расходы на ремонт основных средств
В том числе
Ремонт ЛЭП
Ремонт ПС
Износ основных средств РПБ
Износ основных средств СДТУ
Износ зданий и сооружений
Ремонт транспорта и спецтехники
Ремонт машин и оборудования
Ремонт вычислительной техники
Ремонт прочих основных средств
2.4.
Расходы на оплату труда, всего
В том числе
Оплата труда основного производственного персонала
Оплата труда вспомогательного персонала
Оплата труда временного персонала
Прочие выплаты
2.5.
Премии, всего
В том числе
Основного производственного персонала
Вспомогательного персонала
Временного персонала
Прочие
2.6.
Расходы по социальному налогу, всего
В том числе
Основного производственного персонала
Вспомогательного персонала
Временного персонала
Прочие
2.7.
3атраты на эксплуатацию, всего
В том числе
Эксплуатация ЛЭП
Эксплуатация ПС
Эксплуатация основных средств РПБ
Эксплуатация основных средств СДТУ
Эксплуатация зданий и сооружений
Эксплуатация транспорта и спецтехники
Эксплуатация машин и оборудования
Эксплуатация вычислительной техники
Эксплуатация прочих основных средств
2.8.
Расходы периода, всего
В том числе
Общие административные расходы
Расходы по реализации
Расходы по вознаграждениям
2.9.
Прочие расходы
продолжение таблицы
Сумма по Перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, на услуги
Передача электрической энергии по национальной электрической сети
Техническая диспетчеризация отпуска в сеть и потребления электрической энергии
Организация балансирования производства-потребления электрической энергии
Прочее

9-бағанда есепті кезеңде өзге қызметтен түскен кірістің деректері көрсетіледі (12-баған + 15-баған);
10-бағанда заттай мәндегі тиісті өзге қызметтердің нақты көлемі туралы ақпарат көрсетіледі(Гкал);
11-бағанда тиісті қызметтер ұсынылған өзге қызметтің бағасы туралы деректер көрсетіледі;
12-бағанда есепті кезеңде тиісті өзге қызметтен түскен кірістің жалпы сомасы көрсетіледі (10-баған * 11-баған);
13-бағанда заттай мәндегі тиісті өзге қызметтің нақты көлемі туралы ақпарат көрсетіледі;
14-бағанда тиісті қызметтер ұсынылған өзге қызметтің бағасы туралы деректер көрсетіледі;
15-бағанда есепті кезеңде тиісті өзге қызметтен түскен кірістің жалпы сомасы көрсетіледі (13-баған * 14-баған).
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 6-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 41-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ұлттық электр желісі бойынша электр энергиясын беру жөніндегі қызметтерді ұсынатын табиғи монополия субъектілері үшін көрсетілетін қызмет түрлері бойынша кірістер мен шығындарды жиынтық бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индексі: РУ-электр-3
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ұлттық электр желісі бойынша электр энергиясын беру жөніндегі қызметтерді және басқа да қызметтерді ұсынатын табиғи монополия субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: – ағымдағы жылдың 1 мамырына дейін
Кәсіпорынның атауы ________________________________
р/с №
Атауы
Бухгалтерлік есеп бойынша есепті кезең үшін сома барлығы, мың теңге
Оның ішінде
Көрсетілетін қызметтерге арналған Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидаларына сәйкес тарифте ескерілмеген шығындардың сомасы
Көрсетілетін қызметтерге Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, арналған Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидалары бойынша сомасы, мың.теңге
Ұлттық электр і желісі арқылы электр энергиясын беру
Бекітілген бөлу коэффициенті
Бекітілген тарифтік смета бойынша сома
1
2
3
4
5
6
2
Шығыстар, барлығы
оның ішінде
2.1.
Негізгі құралдардың тозуы және материалдық емес активтердің амортизациясы, барлығы
оның ішінде
ЭБЖ тозуы
ҚС-ның тозуы
ЖӨБ негізгі құралдарының тозуы
ДТБҚ негізгі құралдарының тозуы
ғимараттар мен құрылыстардың тозуы
көлік пен арнайы техниканың тозуы
машиналар мен жабдықтың тозуы
есептеуіш техниканың тозуы
өзге негізгі құралдардың тозуы
материалдық емес активтердің тозуы
2.2.
Электр энергиясының технологиялық шығысы
2.3.
Негізгі құралдарды жөндеуге арналған шығыстар
оның ішінде
ЭБЖ жөндеу
ҚС жөндеу
ЖӨБ-тың негізгі құралдарының тозуы
ДТБҚ-нның негізгі құралдарының тозуы
ғимараттар мен құрылыстардың тозуы
көлік пен арнайы техниканы жөндеу
Машиналар мен жабдықтарды жөндеу
есептеуіш техниканы жөндеу
өзге негізгі құралдарды жөндеу
2.4.
Еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстар, барлығы
оның ішінде
негізгі персоналға еңбекақы төлеу
көмекші персоналға еңбекақы төлеу
уақытша персоналға еңбекақы төлеу
өзге төлемдер
2.5.
Сыйлықақылар, барлығы
оның ішінде:
негізгі өндірістік персоналға
көмекші персоналға
уақытша персоналға
өзге
2.6.
Әлеуметтік салық бойынша шығыстар, барлығы,
оның ішінде:
негізгі өндірістік персоналдың
Көмекші персоналдың
уақытша персоналдың
өзге
2.7.
Пайдалануға арналған шығындар, барлығы
оның ішінде:
ЭБЖ пайдалану
ҚС пайдалану
ЖӨБ-ның негізгі құралдарын пайдалану
ДТБҚ-ның негізгі құралдарын пайдалану
ғимараттар мен құрылыстарды пайдалану
көлік пен арнайы техниканы пайдалану
машиналар мен жабдықтарды пайдалану
Есептеуіш техниканы пайдалану
өзге негізгі құралдарды пайдалану
2.8.
Кезең шығыстары, барлығы,
оның ішінде:
жалпы және әкімшілік шығыстар
өткізу бойынша шығыстар
сыйақылар бойынша шығыстар
2.9.
Өзге шығыстар
Кестенің жалғасы
Көрсетілетін қызметтерге Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидалары бойынша сома
ұлттық электр желісі арқылы электр энергиясын беру
Электр энергиясын желiге берудi және тұтынуды техникалық диспетчерлендiру
Электр энергиясының өндіру-тұтыну теңгерілімін ұйымдастыру
Өзге

Фактическая сумма, графа 4 * графа 5
Отклонение графа 7- графа 6
Утвержденный коэффициент распределения
Сумма по утвержденной тарифной смете
Фактическая сумма, графа 4 *графа 11
Отклонение графа11 графа 10
Утвержденный коэффициент распределения
Фактическая сумма, графа 4 * графа 13
Утвержденный коэффициент распределения
Фактическая сумма, графа 4 * графа 15
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Примечание:
ЛЭП – линий электропередачи;
ПС – трансформаторные подстанции;
СДТУ – средство диспетчерского и технического управления;
РПБ – ремонтно-производственная база.
Руководитель ______________________________________ ___________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ______________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об итоговом распределении доходов и затрат по видам услуг
(индекс - РУ-электр-3, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для подготовки субъектами естественных монополий, предоставляющими услуги по передаче электрической энергии по национальной электрической сети и другие услуги (далее – субъект), отчета об итоговом распределении доходов и затрат по видам услуг. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
2. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
3. Отчет подписывается руководителем, главным бухгалтером и исполнителем субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. При заполнении формы субъекту обязательно указать в левом верхнем углу наименование предприятия, а в правом верхнем углу на соответствующее приложение нормативного правового акта уполномоченного органа. Сведения заполняются субъектом на предыдущий календарный год.
По графе 1 указывается информация о наименовании затрат по видам предоставляемых услуг субъекта.
По графе 2 указывается информация о сумме за отчетный период по бухгалтерскому учету, всего, тысяч тенге.
5. Итоговая сумма доходов соответствует данным, отраженным по строке "Доход от реализации товаров, работ и услуг" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.

нақты сома, 4-баған * 5-баған
ауытқу, 7-баған- 6-баған
бекітілген бөлу коэффициенті
бекітілген тарифтік смета бойынша сома
нақты сома, 4-баған* 11-баған
ауытқу, 11-баған- 10-баған
Бекітілген бөлу коэффициенті
нақты сома, 4-баған * 13-баған
Бекітілген бөлу коэффициенті
нақты сома, 4-баған* 15-баған
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ескертпе:
ЭБЖ – электр беру желілері;
КС – трансформаторлық қосалқы станциялар;
ДТБҚ – диспетчерлік және техникалық басқару құралы;
ЖӨБ – жөндеу-өндірістік базасы.
Басшы ______________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Орындаушы ______________________________________ _____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Қызметтер түрлері бойынша кірістер мен шығындарды жиынтық бөлу туралы есеп (индекс - РУ-электр-3) кезеңділігі: жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме ұлттық электр желісі арқылы электр энергиясын беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер мен басқа да қызметтер ұсынатын табиғи монополия субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) қызмет түрлері бойынша кірістер мен шығыстарды жиынтық бөлуі туралы есебін даярлауға арналған. Субъектілер әрбір қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
2. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
3. Есепке субъектінің басшысы, бас бухгалтері және орындаушысы қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанды толтырған кезде субъект сол жақ жоғарғы бұрышта кәсіпорынның атауын, ал оң жақ жоғарғы бұрышта уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінің тиісті қосымшасын көрсетуге міндетті. Субъект өткен күнтізбелік жылдың мәліметтерін толтырады.
1-бағанда субъектінің көрсететін қызмет түрлері бойынша шығындардың атауы туралы ақпарат көрсетіледі.
2-бағанда бухгалтерлік есеп бойынша есепті кезең үшін сома туралы ақпарат көрсетіледі, барлығы, мың теңге.
5. Кірістердің жиынтық сомасы тиісті кезең үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамаға сәйкес субъект жасайтын қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден алынған кіріс" деген жолда көрсетілген деректерге сәйкес келеді.

6. Итоговая сумма расходов за минусом расходов периода соответствует данным, отраженным по строке "Себестоимость реализованных товаров (работ, услуг)" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
7. Итоговая сумма расходов периода соответствует данным, отраженным по строке "Расходы периода" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого субъектом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за соответствующий период.
8. По графе 3 указываются данные о сумме затрат, неучтенной в тарифе в соответствии с Перечнем затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилами ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, согласно настоящим Правилам (далее – Перечень).
9. По графе 4 указывается информация о сумме затрат по Перечню.
10. По графе 5 указываются данные об утвержденном коэффициенте распределения по регулируемой услуге по передаче электрической энергии по национальной электрической сети.
11. По графе 6 указываются данные о сумме по утвержденной тарифной смете по регулируемой услуге по передаче электрической энергии по национальной электрической сети.
12. В графах 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 указываются данные о сумме затрат по Перечню в разрезе услуг, в том числе:
13. по графе 7 указываются данные о фактической сумме по Перечню на услугу по передаче электрической энергии по национальной электрической сети (графа 4 * графа 5);
14. по графе 8 указывается отклонение фактической суммы по Перечню на услугу по передаче электрической энергии по национальной электрической сети от суммы по утвержденной тарифной смете (графа 7-графа 6);
15. по графе 9 указываются данные об утвержденном коэффициенте распределения по технической диспетчеризации отпуска в сеть и потребления электрической энергии;
16. по графе 10 указываются данные о сумме по утвержденной тарифной смете по технической диспетчеризации отпуска в сеть и потребления электрической энергии;
17. по графе 11 указываются данные о фактической сумме по Перечню на услугу по технической диспетчеризации отпуска в сеть и потребления электрической энергии (графа 4*графа 11);
18. по графе 12 указывается отклонение фактической суммы по Перечню на услугу по технической диспетчеризации отпуска в сеть и потребления электрической энергии от суммы по утвержденной тарифной смете (графа 11-графа 10);

6. Кезең шығыстарын алып тастағанда шығыстардың жиынтық сомасы тиісті кезең үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамаға сәйкес Субъект жасайтын қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Өткізілген тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өзіндік құны" деген жолда көрсетілген деректерге сәйкес келеді.
7. Кезең шығыстарының жиынтық сомасы тиісті кезең үшін бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамаға сәйкес субъект жасайтын қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Кезең шығыстары" деген жолда көрсетілген деректерге сәйкес келеді.
8. 3-бағанда осы Қағидалардың Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидасы (бұдан әрі – Тізбе және қағида) сәйкес тарифте ескерілмеген шығындардың сомасы туралы деректер көрсетіледі.
9. 4-бағанда Тізбе және қағида бойынша шығындар сомасы туралы ақпарат көрсетіледі..
10. 5-бағанда ұлттық электр желісі арқылы электр энергиясын беру жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтерді бөлудің бекітілген коэффициенті туралы деректер көрсетіледі.
11. 6-бағанда ұлттық электр желілері арқылы электр энергиясын беру жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша бекітілген тарифтік смета бойынша сома туралы деректер көрсетіледі.
12. Бағандарда 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16 қызметтер бөлінісінде тізбе бойынша шығындар сомасы туралы деректер көрсетіледі, оның ішінде:
13. 7-бағанда ұлттық электр желісі арқылы электр энергиясын беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге Тізбе бойынша нақты сомасы туралы деректер көрсетіледі (4-баған * 5-баған);
14. 8-бағанда ұлттық электр желісі арқылы электр энергиясын беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің тарифтік смета бойынша бекітілген сомадан Тізбе бойынша нақты соманың ауытқуы көрсетіледі (6-баған – 7-баған);
15. 9-бағанда электр энергиясын желіге беруді және тұтынуды техникалық диспетчерлендiру бойынша бекітілген бөлу коэффициенті туралы деректер;
16. 10-бағанда электр энергиясын желiге берудi және тұтынуды техникалық диспетчерлендiру қызметке тарифтік смета бойынша бекітілген сома туралы деректер көрсетіледі;
17. 11-бағанда электр энергиясын желiге берудi және тұтынуды техникалық диспетчерлендiру қызметіне Тізбе бойынша нақты сома туралы ақпарат көрсетіледі (4-баған * 11-баған);
18. 12-бағанда электр энергиясын желiге берудi және тұтынуды техникалық диспетчерлендiру қызметінің тарифтік сметасы бойынша бекітілген соманың Тізбе бойынша нақты сомасының ауытқуы көп (11-баған – 10-баған);

19. по графе 13 указываются данные об утвержденном коэффициенте распределения по услуге по организации балансирования производства-потребления электрической энергии;
20. по графе 14 указываются данные о фактической сумме по Перечню на услугу по организации балансирования производства-потребления электрической энергии (графа 4 * графа 13);
21. по графе 15 указываются данные об утвержденном коэффициенте распределения по прочим услугам;
22. по графе 16 указываются данные о фактической сумме по Перечню по прочим услугам (графа 4 * графа 15).
Внутри каждой статьи допускается более подробное детализирование затрат.
Приложение 7 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 45
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет об итоговом распределении доходов и затрат по видам услуг для субъектов естественных монополий,
являющимися региональными электросетевыми компаниями и энергопередающими организациями
Отчетный период 20___ год
Индекс: РУ-РЭК и ЭПО-7
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
являющимися региональными электросетевыми компаниями и энергопередающими организациями
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
Наименование предприятия ________________________
Наименование
Сумма за отчетный период по бухгалтерскому учету, всего, тысяч тенге
Сумма затрат неучтенная в тарифе согласно перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, тысяч тенге
Сумма по перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилам ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, тысяч тенге
Сумма по перечню затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилами ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, тысяч тенге
Передача электрической энергии, тысяч тенге
Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам
Электроснабжение *
Иная услуга 1
Иная услуга 2
Коэффициент распределения

19. 13-бағанда электр энергиясының өндіру-тұтыну теңгерілімін ұйымдастыру қызметіне бекітілген бөлу коэффициентінің деректері көрсетіледі;
20. 14-бағанда электр энергиясының өндіру-тұтыну теңгерілімін ұйымдастыру қызметінің Тізбе бойынша нақты сомасы туралы ақпарат көрсетіледі (4-баған * 13-баған);
21. 15-бағанда өзге қызметтеріне бекітілген бөлу коэффициентінің деректері көрсетілед;
22. 16-бағанда өзге қызметтерінің Тізбе бойынша нақты сомасы туралы ақпарат көрсетіледі (4-баған * 15-баған).
Әрбір баптың ішіндегі шығындар жете нақтылануы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 7-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 45-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған:
Өңірлік электр желілік компаниялар және энергия беруші ұйымдар болып табылатын табиғи монополиялар субъектілері көрсетілетін қызмет түрлері бойынша кірістер мен шығындарды қорытынды бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индексі: РУ-ӨЭК және ЭБҰ
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: өңірлік электр желілік компаниялар және энергия беруші ұйымдар болып табылатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылдың 1 мамырына дейін
Кәсіпорынның атауы ________________________
р/с №
Атауы
Бухгалтерлік есеп бойынша есепті кезеңдегі сома, барлығы, мың теңге
Тарифте есепке алынатын және есеп е алынбайтын шығындар тізбесінде, Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидаларында сәйкес тарифте ескерілмеген шығындардың сомасы, мың теңге
Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағида сомасы, мың теңге
Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесі, тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидасы бойынша сома, мың теңге
Электр энергиясын беру, мың теңге
Реттеліп көрсетілетін қызметке жатпайтын қызмет
Электрмен жабдықтау *
1-өзге көрсетілетін қызмет
2-өзге көрсетілетін қызмет
Бөлу коэффициенті

8.10.
Услуги банка
8.11.
Другие расходы
9
Расходы на выплату вознаграждений
Всего затрат
Всего доходов
Примечание:
* заполняется энергопередающими организациями;
РЭК – региональная электросетевая компания.
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Исполнитель ______________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет об итоговом распределении доходов и затрат по видам услуг
(индекс - РУ-РЭК и ЭПО, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для подготовки субъектами естественной монополии, являющимися региональными электросетевыми компаниями и электропередающими организациями (далее – субъект), отчета об итоговом распределении доходов и затрат по видам услуг.
2. Основной целью является определение принципов ведения, порядка организации и осуществления региональными электросетевыми компаниями и электропередающими организациями раздельного учета доходов и затрат по видам предоставляемых услуг для установления экономически обоснованного уровня тарифа.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем, главным бухгалтером и исполнителем субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. При заполнении формы субъект указывает в левом верхнем углу наименование предприятия, а в правом верхнем углу на соответствующее приложение нормативного правового акта уполномоченного органа.
Сведения заполняются субъектом на предыдущий календарный год.
По графе 1 указывается информация о наименовании затрат по видам предоставляемых услуг субъекта.
По графе 2 указывается информация о сумме за отчетный период по бухгалтерскому учету, всего, тенге.
6. Итоговая сумма расходов за минусом расходов периода соответствует данным, отраженным по строке "Себестоимость реализованных товаров (работ, услуг)" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого региональной электросетевой компанией и электропередающей организацией в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.

8.10.
банк қызметтері
8.11.
басқа шығыстар
9
сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
Барлық шығындар
Барлық кірістер
Ескертпе: * энергия беруші ұйымдар толтырады; ӨЭК өңірлік электр желілік компания.
Басшы ______________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Орындаушы ______________________________________ _____________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Көрсетілетін қызмет түрлері бойынша кірістер мен шығындарды қорытынды бөлу туралы есеп (индекс - РУ-ӨЭК және ЭБҰ, кезеңділігі: жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша осы түсіндірме өңірлік электр желілік компаниялар және электр беру ұйымдары болып табылатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъектілер) көрсетілетін қызмет түрлері бойынша кірістер мен шығындарды қорытынды бөлу туралы есебін даярлауға арналған.
2. Негізгі мақсаты өңірлік электр желілік компаниялар және электр беру ұйымдары тарифтің экономикалық негізді деңгейін белгілеу үшін ұсынылатын көрсетілетін қызметтердің түрлері бойынша кірістер мен шығындардың бөлек есебін жүргізу қағидаттарын, ұйымдастыру мен жүзеге асыру қағидасын айқындау болып табылады.
3. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгемен толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы, бас бухгалтері және орындаушысы қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды толтыру кезінде субъект сол жақ жоғарғы бұрышта кәсіпорынның атауын, ал оң жақ жоғарғы бұрышта уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінің тиісті қосымшасына көрсетеді.
Субъект мәліметтерді өткен күнтізбелік жылға толтырады.
1-бағанда Субъектінің көрсететін қызмет түрлері бойынша шығындарының атауы туралы ақпарат көрсетіледі.
2-бағанда бухгалтерлік есеп бойынша есепті кезеңдегі сома туралы ақпарат көрсетіледі, барлығы, теңге.
6. Кезең шығыстарын алып тастағанда, шығыстардың жиынтық сомасы тиісті кезең үшін өңірлік электр желілік компаниялар және электр беру ұйымдары жасайтын қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Өткізілген тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) өзіндік құны" деген жолда көрсетілген деректерге сәйкес келеді.

7. Итоговая сумма расходов периода соответствует данным, отраженным по строке "Расходы периода" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого региональной электросетевой компанией и электропередающей организацией в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
8. По графе 3 указываются данные о сумме затрат, неучтенной в тарифе в соответствии с Перечнем затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилами ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, согласно настоящим Правилам (далее – Перечень).
9. По графе 4 указывается информация о сумме затрат по Перечню.
10. В графах 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 указываются данные о сумме затрат по Перечню в разрезе регулируемых (передача электрической энергии) и иных услуг (услуги, которые технологически связаны с регулируемыми услугами и иная деятельность, согласованная с ведомством уполномоченного органа), в том числе:
по графе 5 указывается информация о сумме по Перечню по передаче электрической энергии;
по графе 6 указывается информация о коэффициенте распределения по электроснабжению, заполняется энергопередающими организациями;
по графе 7 указываются данные о фактической сумме по электроснабжению, заполняются энергопередающими организациями (графа 6* графа 5);
по графе 8 указывается информация о коэффициенте распределения по соответствующей иной услуге;
по графе 9 указываются данные о фактической сумме по соответствующей иной услуге (графа 8 * графа 5);
по графе 10 указывается информация о коэффициенте распределения по соответствующей иной услуге;
по графе 11 указываются данные о фактической сумме по соответствующей иной услуге (графа 10 * графа 5).
Внутри каждой статьи допускается более подробное детализирование затрат.
11. Итоговая сумма доходов соответствует данным, отраженным по строке "Доход от реализации товаров, работ и услуг" отчета о результатах финансово-хозяйственной деятельности, составляемого региональной электросетевой компанией и электропередающей организацией в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
Приложение 8 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 54
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о прямом отнесении и косвенном распределении затрат и активов по видам экономических ресурсов
Отчетный период 20___ год
Индекс: РУ-Газ-9
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественной монополии,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или)газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_______________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Затраты и активы
Наименование установленной базы распределения
Экономические ресурсы
Трудовые ресурсы (персонал)
Капитальные (основные средства)
Здания и сооружения
Передаточные устройства
Газохранилища
Прочие
Распределительные трубопроводы (газораспределительные газопроводы)
Прочие
Затраты
Заработная плата
Отчисления от оплаты труда
Топливо
Трубы
Компрессоры
Химические реагенты
Прочие материалы
Электроэнергия
Теплоэнергия
Водоснабжение
Услуги связи
Прочие затраты
(в зависимости от степени детализации)
Стоимость задействованных активов
Амортизация задействованных активов
продолжение таблицы
Экономические ресурсы
Капитальные (основные средства)
Прочие ресурсы
Транспортные средства
Машины и оборудование
Прочие основные средства
Магистральные и (или) соединительные трубопроводы
Прочие
Компрессорные машины и оборудование
Прочее вспомогательное оборудование
Прочие
Буферный газ
Прочие
Затраты
Активы
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о прямом отнесении и косвенном распределении затрат и активов по видам экономических ресурсов
(индекс - РУ-Газ-9, периодичность: годовая)

7. Кезең шығыстарының жиынтық сомасы тиісті кезең үшін өңірлік электр желілік компаниялар және электр беру ұйымдары жасайтын қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Кезең шығыстары" деген жолда көрсетілген деректеріне сәйкес келеді.
8. 3-бағанда Тарифтерді қалыптастыру қағидалардың тарифте ескерілетін және ескерілмейтін Шығындар тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе және қағида) сәйкес тарифте ескерілмеген шығындардың сомасы туралы деректер көрсетіледі.
9. 4-бағанда Тізбе және қағида бойынша шығындар сомасы туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-бағандарда реттеліп көрсетілетін (электр энергиясын беру) және өзге қызметтер (реттеліп көрсетілетін қызметтермен технологиялық байланысты қызметтер және уәкілетті органның ведомствосымен келісілген өзге де қызмет) бөлінісінде Тізбе және қағида бойынша шығындар сомасы туралы деректер көрсетіледі, оның ішінде:
5-бағанда электр энергиясын беру жөніндегі Тізбе және қағида бойынша сомасы туралы ақпарат көрсетіледі;
6-бағанда энергия беруші ұйымдар толтыратын, электрмен жабдықтау бойынша бөлу коэффициенті туралы ақпарат көрсетіледі.
7-бағанда электрмен жабдықтау бойынша нақты сома туралы деректер көрсетіледі, энергия беруші ұйымдар толтырады (6-баған * 5-баған);
8-бағанда тиісті өзге қызмет бойынша бөлу коэффициенті туралы ақпарат көрсетіледі;
9-бағанда тиісті өзге қызмет бойынша нақты сома туралы деректер көрсетіледі (8-баған * 5-баған);
10-бағанда тиісті өзге қызмет бойынша бөлу коэффициенті туралы ақпарат көрсетіледі;
11-бағанда тиісті өзге қызмет бойынша нақты сома туралы деректер көрсетіледі (10-баған * 5-баған).
Әрбір баптың ішінде шығындар егжей-тегжейлі нақтылануы мүмкін.
11. Кірістердің жиынтық сомасы тиісті кезең үшін өңірлік электр желілік компаниялар және электр беру ұйымдары жасайтын қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы есептің "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді өткізуден алынған кірістер" деген жолда көрсетілген деректерге сәйкес келеді.".
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 8-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 54-қосымша
нысан
Ұсынылады: табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны: www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Экономикалық ресурстардың түрлері бойынша шығындар мен активтерді тікелей жатқызу және жанама бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индексі: БЕ-Газ-9 Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін көрсететін табиғи монополия субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_______________________________
(кәсіпорынның атауы)
(мың теңге)
Шығындар мен активтер
Белгіленген бөлу базаларының атауы
Экономикалық ресурстар
Еңбек ресурстары
Күрделі (негізгі құралдар)
Ғимараттар мен құрылыстар
Өткізу құрылғылары
Газ сақтау қоймалары
Өзге
Тарату құбыржолдары (газ тарату газ құбыржолдары) және газ тарату қондырғылары
Өзге
Шығындар
Жалақы
Еңбекақыдан аударым
Отын
Құбырлар
Компрессорлар
Химреагенттер
Өзге материалдар
Электр энергиясы
Жылу энергиясы
Сумен жабдықтау
Байланыс қызметтері
Өзге де шығындар (нақтылау дәрежесіне қарай)
Активтер
Тартылған активтер құны
Тартылған активтер амортизациясы
кестенің жалғасы
Экономикалық ресурстар
Күрделі (негізгі құралдар)
Өзге де
ресурстар
Көлік құралдары
Машиналар мен құрал-жабдық
Өзге де негізгі құралдар
Магистральдық және (немесе) жалғастырушы құбыржолдары
Өзгелері
Компрессорлық машиналар мен жабдық
Өзге көмекші жабдықтар
Өзгелері
Буферлік газ
Өзгелері
Шығындар
Активтер
Басшы ______________________________________ ____________ ,
Аты, әкесінің аты, тегі (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ____________
Аты, әкесінің аты, тегі (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Экономикалық ресурстардың түрлері бойынша шығындар мен активтерді тікелей жатқызу және жанама бөлу туралы есеп (индексі - БЕ-Газ-9, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о прямом отнесении и косвенном распределении затрат и активов по видам экономических ресурсов.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1указываются затраты и активы.
6. В графе 2 указывается наименование установленной базы распределения.
7. В графе 3 указываются экономические ресурсы: к ним относятся – трудовые ресурсы (персонал).
8. В графе 4 капитальные (основные средства) указываются:
1. здания и сооружения (газохранилища и прочие);
2. передаточные устройства (распределительные трубопроводы (газораспределительные газопроводы и прочие);
3. транспортные средства (магистральные и (или) соединительные трубопроводы и прочие);
4. машины и оборудование (компрессорные машины и оборудование и прочие);
5. прочие основные средства (буферный газ и прочие).
9. В графе 5 указываются прочие ресурсы.
10. В строке "Затраты" указываются: заработная плата, отчисления от оплаты труда, топливо, трубы, компрессоры, химические реагенты, прочие материалы, электроэнергия, теплоэнергия, водоснабжение, услуги связи и прочие затраты (в зависимости от степени детализации).
11. В строке "Активы" указываются: стоимость задействованных активов и амортизация задействованных активов.
Приложение 9 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 55
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и задействованных активов на процессы производства услуг ресурсов
Отчетный период 20___ год
Индекс: РУ-Газ-10
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или)газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_______________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Наименование объектов распределения
Процессы производства услуг
Производственные
Обслуживающие
Менеджмента
Процесс 1
Процесс 2
Процесс 3
Процесс N
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Процесс 1
Процесс 2
Процесс 3
Процесс N
Затраты
Трудовые ресурсы (персонал)
Здания и сооружения
Газохранилища
Прочие
Передаточные устройства
Газораспределительные системы (газораспределительные газопроводы)
Прочие
Транспорт
ные средства
Магистральные и (или) соединительные газопроводы
Прочие
Машины и оборудование
Компрессорные машины и оборудование
Прочее вспомогательное оборудование
Прочие
Прочие основные средства
Буферный газ
Прочие
Прочие ресурсы
Итого затраты
Здания и сооружения
Газохранилища
Прочие
Передаточные устройства
Газораспределительные системы (газораспределительные газопроводы)
Прочие
Транспортные средства
Магистральные и (или) соединительные газопроводы
Прочие
Машины и оборудование
Компрессорные машины и оборудование
Прочее вспомогательное оборудование
Прочие
Прочие основные средства
Буферный газ
Прочие
Прочие ресурсы
Итого активы
Здания и сооружения
Газохранилища
Прочие
Передаточные устройства
Газораспределительные системы
Прочие
Транспортные средства
Магистральные и (или) соединительные газопроводы
Прочие
Машины и оборудование
Компрессорные машины и оборудование
Прочее вспомогательное оборудование
Прочие
Прочие основные средства
Буферный газ
Прочие
Прочие ресурсы
Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и задействованных активов на процессы производства услуг ресурсов
(индекс - РУ-Газ-10, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) шығындар мен активтерді экономикалық ресурстар түрлері бойынша тікелей жатқызу және жанама бөлу туралы есебін даярлауға арналған.
2. Субъектілер әрбір қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда шығындар мен активтер көрсетіледі.
6. 2-бағанда белгіленген бөлу базасының атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда экономикалық ресурстар көрсетіледі: оларға – еңбек ресурстары (персонал) жатады);
8. 4-бағанда күрделі (негізгі құралдар) көрсетіледі:
1. ғимараттар мен құрылыстар (газ қоймалары және өзгелері);
2. өткізу құрылғылары (тарату құбыржолдары (газ тарату газ құбыржолдары) және газ тарату қондырғылары мен өзгелері);
3. көлік құралдары (магистральдық құбыржолдары мен өзгелері);
4. машиналар мен құрал-жабдық (компрессорлық машиналар мен жабдықтар, және өзге де);
5. өзге де негізгі құралдар (буферлік газ және өзге).
9. 5-бағанда өзге де ресурстар көрсетіледі.
10. "Шығындар" деген жолда: жалақы, еңбекақыдан аударым, отын, құбырлар, компрессорлар, химреагенттер, өзге материалдар, электр энергиясы, жылу энергиясы, сумен жабдықтау, байланыс қызметтер және өзге де шығындар (нақтылау дәрежесіне байланысты) көрсетіледі
11. Активтер деген жолда: тартылған активтердің құны мен тартылған активтердің амортизациясы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 9-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 55-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шығындар мен тартылған активтерді көрсетілетін қызметтер ресурстарын өндіру процестеріне бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индексі: : БЕ- Газ -10
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе)газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_______________________________
(кәсіпорынның атауы)
(мың теңге)
Бөлу объектілерінің атауы
Көрсетілетін қызметтерді өндіру процестері
өндірістік
қызмет көрсетуші
менеджмент
1- процесс
2- процесс
3 -процесс
N-процесс
1- процесс
2- процесс
N процесс
1- процесс
2- процесс
3- процесс
N- процесс
Шығындар
Еңбек ресурстары (персонал)
Ғимараттар мен құрылыстар
Газ сақтау қоймалары
Өзге
Өткізу құрылғылары
Газ тарату жүйелері (газ тарату құбыржолдары)
Өзге
Көлік құралдары
Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдары
Өзгелері
Машиналар мен құрал-жабдық
Компрессорлық машиналар мен жабдық
Өзге көмекші жабдық
Өзгелері
Өзге де негізгі құралдар
Буферлік газ
Өзгелері
Өзге де ресурстар
Шығындар жиыны
Ғимараттар мен құрылыстар
Газ сақтау қоймалары
Өзгелері
Өткізу құрылғылары
Газ тарату жүйелері (газ тарату газ құбыржолдары)
Өзге
Көлік құралдары
Магистральдық және (немесе) жалғастырушы құбыржолдары
Өзгелері
Машиналар мен жабдық
Компрессорлық машиналар мен жабдық
Өзге де көмекші жабдық
Өзгелері
Өзге негізгі құралдар
Буферлік газ
Өзгелері
Өзге ресурстар
Активтер жиыны
Ғимараттар мен құрылыстар
Газ сақтау қоймалары
Өзгелері
Өткізу құрылғылары
Газ тарату жүйелері (газ тарату газ құбыржолдары)
Өзгелері
Көлік құралдары
Магистральдық және (немесе) жалғастырушы құбыржолдары
Өзгелері
Машиналар мен жабдық
Өзге де негізгі құралдар
Өзге де негізгі құралдар
Өзге де негізгі құралдар
Өзге де негізгі құралдар
Буферлік газ
Өзгелері
Өзге де ресурстар
Амортизация жиыны
Басшы ______________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер_________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Шығындар мен тартылған активтерді көрсетілетін қызметтер ресурстарын өндіру процестеріне бөлу туралы есеп (индекс - БЕ- Газ -10, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и задействованных активов на процессы производства услуг ресурсов.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1указывается наименование объектов распределения.
6. В графе 2 указываются процессы производства услуг:
7. Производственные (Процесс 1, Процесс 2, Процесс 3, Процесс N).
8. Обслуживающие (Процесс 1, Процесс 2, Процесс 3, Процесс N).
9. Процессы производства услуг менеджмента (Процесс 1, Процесс 2, Процесс 3, Процесс N).
10. В строках "Затраты", "Активы" и "Амортизация" указываются:
1. трудовые ресурсы (персонал):
здания и сооружения, в том числе газохранилища и прочие;
передаточные устройства, в том числе газораспределительные системы (газораспределительные газопроводы);
транспортные средства, в том числе магистральные и (или) соединительные газопроводы и прочие;
машины и оборудование, в том числе компрессорные машины и оборудование и прочее вспомогательное оборудование;
2. прочие основные средства, в том числе буферный газ и прочие затраты;
3. прочие ресурсы;
4. итоговые суммы затрат, активов и амортизации.
Приложение 10 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 56
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и задействованных активов на процессы производства услуг
Отчетный период 20___ год
Индекс: РУ-Газ-11
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: Субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или)газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_______________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Затраты и активы обслуживающих процессов
Наименование базы распределения
Процессы производства услуг
Производственные
Менеджмента
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Затраты
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого затраты
Активы
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого активов
Амортизация активов
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и задействованных активов на процессы производства услуг
(индекс - РУ-Газ-11, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) шығындар мен тартылған активтерді көрсетілетін қызметтерді өндіру процестеріне бөлу туралы есебін даярлауға арналған.
2. Субъектілер әр қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда бөлу объектілерінің атауы көрсетіледі..
6. 2-бағанда көрсетілетін қызметтер өндіру процестері көрсетіледі:
7. Өндірістік (1-процесс, 2-процесс, 2-процесс, N-процесс)
8. Қызмет көрсетуші (1-процесс, 2-процесс, 2-процесс, N-процесс)
9. Көрсетілетін менеджмент қызметтерін өндіру процестері (1-процесс, 2-процесс, N-процесс).
10. "Шығындар", "Активтер" және "Амортизация" деген жолдарда мыналар көрсетіледі:
1. еңбек ресурстары (персонал):
ғимараттар мен құрылыстар, газ сақтау қоймасы және өзгелері;
өткізу құрылғылары, оның ішінде газ тарату жүйелері (газ тарату газ құбыржолдары) және өзге де;
көлік құралдары, оның ішінде магистральдық құбыржолдары мен өзге де;
машиналар мен жабдық, оның ішінде компрессорлық машиналар мен жабдық және өзге де көмекші жабдық;
2. өзге де негізгі құралдар, оның ішінде буферлік газ және өзге де шығындар;
3. өзге де ресурстар;
4. шығындар, активтер және амортизацияның жиынтық сомасы.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 10-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 56-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Шығындар мен тартылған активтерді көрсетілетін қызметтерді өндіру процестеріне бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индексі: БЕ – Газ -11
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе)газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_______________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Қызмет көрсетуші процестердің шығындары мен активтері
Бөлу базасының атауы
Көрсетілетін қызметтерді өндіру процестері
өндірістік
менеджмент
1-процесс
2-процесс
N Процесс
1-процесс
2-процесс
N Процесс
Шығындар
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Шығындар жиыны
Активтер
1-процесс
2-процесс
N-роцесс
Активтер жиыны
Активтер амортизациясы
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Амортизация жиыны
Басшы ______________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Шығындар мен тартылған активтерді қызмет көрсетуші процестерге өндірістік процестер мен менеджмент процестеріне бөлу туралы есеп Шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді көрсетілетін қызметтер ресурстарын өндіру процестеріне бөлу туралы есеп (индексі - БЕ – Газ -11, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и задействованных активов на процессы производства услуг.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указываются затраты и активы обслуживающих процессов
6. В графе 2 указывается наименование базы распределения
7. В графе 3 указываются процессы производства услуг – производственные и услуг менеджмента, которые включают в себя ("Процесс 1", "Процесс 2", "Процесс N").
Строка "Затраты":
указываются затраты процесса 1, процесса 2, процесса N и итоговая сумма затрат.
Строка "Активы": указываются активы процесса 1, процесса 2, процесса N и итоговая сумма активов.
Строка "Амортизация активов": указываются активы процесса 1, процесса 2, процесса N и итоговая амортизация.
Приложение 11 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 57
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и активов производственных процессов на внешние услуги и элементы направлений деятельности
Отчетный период 20___ год
Индекс: РУ-Газ-12
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_______________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Затраты и активы производственных процессов
Наименование базы распределения
Внешние услуги
Элементы направлений деятельности
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга N
Нерегулируемые услуги
Элемент 1
Элемент 2
Элемент 3
Элемент N
Затраты
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого затрат
Активы
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого активов
Руководитель _________________________________________ _________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и активов производственных процессов на внешние услуги и элементы направлений деятельности
(индекс - РУ-Газ-12, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) шығындар мен тартылған активтерді қызмет көрсетуші процестерге өндірістік процестер мен менеджмент процестеріне бөлу туралы есебін даярлауға арналған.
2. Субъектілер әрбір көрсетілетін қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық мәндегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда қызмет көрсетуші процестердің шығындары мен активтері көрсетіледі.
6. 2-бағанда бөлу базасының атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда ("1-процесс", "2-процесс", "N-процесс") қамтитын, өндірістік және көрсетілетін қызметтер менеджменті процестері көрсетіледі.
"Шығындар" деген жолда:
1-процестің, 2-процестің, N-процестің шығындары мен шығындардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
"Активтер" деген жолда: 1-процестің, 2-процестің, N-процестің активтері мен активтердің жиынтық сомасы көрсетіледі.
"Амортизация активтері" деген жолда: 1-процестің, 2-процестің, N-процестің активтері және қорытынды амортизация көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 11-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 57-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.economy.gov.kz
Өндірістік процестердің шығындары мен активтерін сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есеп және қызмет бағыттарының элементтері
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индекс: БЕ – Газ – 12
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_______________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Өндірістік процестердің шығындары мен активтері
Бөлу базасының атауы
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
Қызметтер бағыттарының элементтері
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
N-реттеліп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілмейтін қызметтер
1-элемент
2-элемент
3-элемент
N-элемент
Шығындар
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Шығындар жиыны
Активтер
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Активтер жиыны
Басшы ______________________________________ _________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Өндірістік процестердің шығындары мен активтерін сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есеп және қызмет бағыттарының элементтері (индекс - БЕ – Газ – 12, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и активов производственных процессов на внешние услуги и элементы направлений деятельности.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указываются затраты и активы производственных процессов.
6. В графе 2 указывается наименование базы распределения.
7. В графе 3 указываются внешние услуги ("Регулируемая услуга 1", "Регулируемая услуга N", "Нерегулируемые услуги").
8. В графе 4 указываются элементы направлений деятельности ("Элемент 1", "Элемент 2", "Элемент 3", "Элемент N").
9. В строке указываются общие затраты на услуги.
10. "Затраты": В строке 1, 2 и 3 указываются затраты процесса 1, процесса 2, процесса 3, процесса N.
11. В строке 4 указывается итоговая сумма затрат.
12. "Активы": В строке 5, 6 и 7 указываются активы процесса 1, процесса 2, процесса 3, процесса N.
13. В строке 8 указывается итоговая сумма активов.
Приложение 12 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 58
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и активов процессов менеджмента на элементы направлений деятельности,
внешние услуги, совместные и общие затраты, связанные с услугами
Отчетный период 20___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Газ-13
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_______________________________
(наименование организации)
Затраты и активы процессов менеджмента
Наименование базы распределения
Элементы направлений деятельности
Внешние услуги
Совместные затраты на услуги
Общие затраты на услуги
Элемент 1
Элемент 2
Элемент 3
Элемент N
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
Затраты
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого затраты
Активы
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого активы
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и активов процессов менеджмента на элементы
направлений деятельности, внешние услуги, совместные и общие затраты, связанные с услугами
(индекс - РУ-Газ-13, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) өндірістік процестердің шығындары мен активтерін сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу және қызмет бағыттарының элементтері туралы есебін даярлауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әр қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгі жоқ мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда қызмет көрсетуші процестердің шығындары мен активтері көрсетіледі.
6. 2-бағанда бөлу базасының атауы жазылады.
7. 3-бағанда сыртқы көрсетілетін қызметтер ("1-реттеліп көрсетілетін қызметтер", "N-көрсетілетін қызметтер", "Реттеліп көрсетілмейтін қызметтер") көрсетіледі.
8. 4-бағанда қызмет бағыттарының ("1-элемент", "2-элемент", "3-элемент", "N элемент") көрсетіледі.
9. Жолда көрсетілетін қызметтерге арналған жалпы шығындар көрсетіледі.
10. "Шығындар": 1-3-жолда 1-процестің, 2-процестің, 3-процестің, N процестің шығындары көрсетіледі.
11. 4-жолда "Активтер": шығындардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
12. 5, 6 және 7-жолда 1-процестің, 2-процестің, 3-процестің, N процестің активтері көрсетіледі.
13. 8-жолда активтердің жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 12-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 58-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны: www.economy.gov.kz интернет-ресурста орналастырылған
Менеджмент процестерінің шығындары мен активтерін қызмет бағыттарының элементтеріне, сыртқы көрстелетін қызметтерге, көрсетілетін қызметтерге байланысты бірлескен және жалпы шығындарға бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20___жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ – Газ – 13
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_______________________________
(ұйымның атауы)
Менеджмент процестерінің шығындары мен активтері
Бөлу базасының атауы
Қызмет бағыттарының элементтері
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
Көрстелетін қызметтерге бірлескен шығындар
Көрстелетін қызметтерге жалпы шығындар
1-элемент
2-элемент
3-элемент
N элемент
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілмейтін қызмет
Шығындар
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Шығындар жиыны
Активтер
1-процесс
2-процесс
N процесс
Активтер жиыны
Басшысы______________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
_______ жылғы "____"______________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Менеджмент процестерінің шығындары мен активтерін қызмет бағыттарының элементтеріне, сыртқы көрстелетін қызметтерге, көрстелетін қызметтерге байланысты бірлескен және жалпы шығындарға бөлу туралы есеп" (индекс - БЕ – Газ – 13, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и активов процессов менеджмента на элементы направлений деятельности, внешние услуги, совместные и общие затраты, связанные с услугами.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указываются затраты и активы процессов менеджмента.
6. В графе 2 указывается наименование базы распределения.
7. В графе 3 указываются элементы направлений деятельности ("Элемент 1", "Элемент 2", "Элемент 3", "Элемент N").
8. В графе 4 указываются внешние услуги ("Регулируемая услуга 1", "Регулируемая услуга 2", "Нерегулируемые услуги").
9. В графе 5 указываются совместные затраты на услуги.
10. В графе 6 указываются общие затраты на услуги "Затраты": В строке 1, 2 и 3 указываются затраты процесса 1, процесса 2, процесса N.
11. В строке 4 указывается итоговая сумма затрат.
"Активы": В строке 5, 6 и 7 указываются активы процесса 1, процесса 2, процесса N.
В строке 8 указывается итоговая сумма активов.
Приложение 13 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 59
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении элементов направлений деятельности на внутренние и внешние услуги
Отчетный период 20___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Газ-14
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
(наименование организации) _______________________________________________
(тысяч тенге)
Наименование элементов направлений деятельности
Наименование базы распределения
Услуги
Внутренние
Внешние
Услуга 1
Услуга 2
Услуга N
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
Затраты
Элемент 1
Элемент 2
Элемент N
Итого затрат
Активы
Элемент 1
Элемент 2
Элемент N
Итого активов
Амортизация
Элемент 1
Элемент 2
Элемент N
Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении элементов направлений деятельности на внутренние и внешние услуги
(индекс - РУ-Газ-14, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие указания

1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – Субъект) менеджмент процестерінің шығындары мен активтерін қызмет бағыттарының элементтеріне, сыртқы көрсетілетін қызметтерге, көрсетілетін қызметтерге байланысты бірлескен және жалпы шығындарға бөлу туралы есебін даярлауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әр қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері орындаушысы қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда менеджмент процестерінің шығындары мен активтері көрсетіледі.
6. 2-бағанда бөлу базасының атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда қызмет бағыттарының элементтері ("1-элемент", "2-элемент", "3-элемент", "N элемент") көрсетіледі.
8. 4-бағанда сыртқы көрсетілетін қызметтер ("1-реттелетіп көрсетілетін қызмет", "2-реттелетіп көрсетілетін қызмет", "Реттеліп көрсетілмейтін қызмет") көрсетіледі.
9. 5-бағанда көрсетілетін қызметтерге бірлескен шығындар көрсетіледі.
10. 6-бағанда "Шығындар": көрсетілетін қызметтерге жалпы шығындар көрстетіледі. 1, 2 және 3-жолда 1-процестің, 2-процестің, N-процестің шығындары көрсетіледі.
11. 4-жолда "Активтер": шығындардын жиынтық сомасы көрсетіледі.
5, 6 және 7-жолда 1-процестің, 2-процестің, N-процестің активтертері көрсетіледі.
8-жолда активтердің жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 13-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 59-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны: www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қызмет бағыттарының элементтерін ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20___жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ – Газ – 14
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
.Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
(ұйымның атауы) _______________________________
(мың теңге)
Қызмет бағыттары элементтерінің атауы
Бөлу базасының атауы
Көрсетілетін қызметтер
Ішкі
Сыртқы
1-қызмет
2-қызмет
N-қызмет
1-реттелетіп көрсетілетін қызмет
2- реттелетіп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілмейтін қызмет
Шығындар
1-элемент
2-элемент
N элемент
Шығындар жиыны
Активтер
1-элемент
2-элемент
N элемент
Активтер жиыны
Амортизация
1-элемент
2-элемент
N-элемент
Амортизация жиыны
Басшы ______________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер_________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды толтыру бойынша түсіндірме Қызмет бағыттарының элементтерін ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есеп (индекс - БЕ – Газ – 14, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении элементов направлений деятельности на внутренние и внешние услуги.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указывается наименование элементов направлений деятельности ("Элемент 1", "Элемент 2", "Элемент 3", "Элемент N").
6. В графе 2 указывается наименование базы распределения.
7. В графе 3 указываются внешние услуги (внутренние и внешние).
8. К внутренним услугам относятся (услуга 1, услуга 2 и услуга N).
9. К внешним услугам относятся регулируемая услуга 1, регулируемая услуга 2 и нерегулируемые услуги.
10. "Затраты": в строке 1, 2 и 3 указываются затраты ("Элемент 1", "Элемент 2", "Элемент N".
11. В строке 4 указывается итоговая сумма затрат.
12. "Активы": в строке 5, 6 и 7 указываются активы ("Элемент 1", "Элемент 2", "Элемент N").
13. В строке 8 указывается итоговая сумма активов.
14. Амортизация": в строке 9, 10 и 11 указываются амортизация ("Элемент 1", "Элемент 2", "Элемент N").
15. В строке 12 указывается итоговая сумма амортизации.
Приложение 14 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 60
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении общих и совместных затрат и активов процессов менеджмента на внешние услуги
Отчетный период 20___ год
Индекс: РУ-Газ-15
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
(наименование организации) _______________________________
(тысяч тенге)
Наименование процессов менеджмента
Наименование базы распределения
Внешние услуги
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Регулируемая услуга N
Нерегулируемые услуги
Общие и совместные затраты
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого затрат
Общие и совместные активы
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого активы
Амортизация общих и совместных активов
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер __________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении общих и совместных затрат и активов процессов менеджмента на внешние услуги
(индекс - РУ-Газ-15, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие указания

1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – Субъект) қызмет бағыттарының элементтерін ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есебін даярлауға және арналған.
2. Субъектілер әрбір қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда қызмет бағыттары элементтерінің атауы көрсетіледі ("1-элемент", "2-элемент", "3-элемент", "N элемент").
6. 2-бағанда бөлу базасының атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда көрсетілетін қызметтер (ішкі және сыртқы) көрсетіледі.
8. Ішкі көрсетілетін қызметтерге (1-көрсетілетін қызмет, 2-көрсетілетін қызмет және N көрсетілетін қызмет) кіреді.
9. Сыртқы көрсетілетін қызметтерге (1-реттелетіп көрсетілетін қызмет, 2-реттелетіп көрсетілетін қызмет және реттеліп көрсетілмейтін қызметтер) кіреді.
10. "Шығындар". 1, 2 және 3-жолда шығындар ("1-элемент", "2-элемент", "N-элемент) көрсетіледі.
11. 4-жолда шығындардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
12. "Активтер": 5, 6 және 7-жолда активтер көрсетіледі ("1-элемент", "2-элемент", "N-элемент").
13. 8-жолда активтердің жиынтық сомасы көрсетіледі.
14. "Амортизация": 9, 10 және 11-жолда амортизация көрсетіледі ("1-элемент", "2 элемент", "N-элемент").
15. 12-жолда амортизацияның жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 14-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 60-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны: www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Менеджмент процестерінің жалпы және бірлескен шығындары мен активтерін сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20___жыл
Индексі: БЕ – Газ – 15
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
(ұйымның атауы) _______________________________
(мың теңге)
Менеджмент процестерінің атауы
Бөлу базасының атауы
Сыртқы қызметтер
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
N Реттеліп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілмейтін қызметтер
Жалпы және бірлескен шығындар
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Шығындар жиыны
Жалпы және бірлескен активтер
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Активтер жиыны
Жалпы және бірлескен активтердің амортизациясы
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Амортизация жиыны
Басшы _____________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды толтыру бойынша түсіндірме Менеджмент процестерінің жалпы және бірлескен шығындары мен активтерін сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есеп (индекс - БЕ – Газ – 15, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении общих и совместных затрат и активов процессов менеджмента на внешние услуги.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указывается наименование процессов менеджмента.
6. В графе 2 указывается наименование базы распределения.
7. В графе 3 указываются внешние услуги.
8. К внешним услугам относятся (регулируемая услуга 1, регулируемая услуга 2, регулируемая услуга N и нерегулируемые услуги).
"Общие и совместные затраты":
9. В строке 1, 2 и 3 указываются затраты ("Процесс 1", "Процесс 2", "Процесс N").
10. В строке 4 указывается итоговая сумма затрат.
"Общие и совместные активы":
11. В строке 5, 6 и 7 указываются ("Процесс 1", "Процесс 2", "Процесс N")
12. В строке 8 указывается итоговая сумма активов.
"Амортизация общих и совместных активов":
13. В строке 9, 10 и 11 указывается амортизация ("Процесс 1", "Процесс 2", "Процесс N").
14. В строке 12 указывается итоговая сумма амортизации.
Приложение 15 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 61
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и задействованных активов, связанных с внутренними и внешними услугами, на внешние услуги
Отчетный период 20___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Газ-16
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_______________________________
(наименование организации)
№ п/п
Наименование внутренних услуг
Наименование базы распределения
Внешние услуги
Направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ", предоставляемые:
Направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных) газопроводов"
Внешним неконечным пользователям
Внешним прочим пользователям
Внешним конечным пользователям
Внешним неконечным
Внешним прочим пользователям
Затраты
1.
Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ":
1.1
2.
Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов"
2.1
3.
Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок"
3.1
4.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ"
4.1
5.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов"
5.1
6.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и распределительных установок"
6.1
7.
Внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность"
7.1
8.
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность"
8.1
Итого затраты
1.
Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ":
1.1
2.
Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов"
2.1
3.
Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок"
3.1
4.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ"
4.1
5.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов"
5.1
6.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и распределительных установок"
6.1
7.
Внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность"
7.1
8.
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность"
8.1
Итого активы
Амортизация
1.
Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ":
1.1
2.
Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов"
2.1
3.
Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок"
3.1
4.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ"
4.1
5.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов"
5.1
6.
Внешние услуги направления деятельности Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок
6.1
7.
Внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность"
7.1
8.
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность"
8.1
Итого амортизация
продолжение таблицы
Внешние услуги
Направления деятельности "Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок" предоставляемые внешним неконечным пользователям:
Направления деятельности "Розничная деятельность", предоставляемые внешним конечным пользователям
Направления деятельности "Прочая деятельность" предоставляемые внешним прочим пользователям
Услуга 1
Услуга N
Услуга 1
Услуга N
Услуга 1
Услуга N
Затраты
Амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и задействованных активов, связанных с внутренними и внешними услугами, на внешние услуги
(индекс - РУ-Газ-16, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – Субъект) менеджмент процестерінің жалпы және бірлескен шығындары мен активтерін сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есебін даярлауға және арналған.
2. Субъектілер әрбір көрсетілетін қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіштегі ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда менеджмент процестерінің атауы көрсетіледі.
6. 2-бағанда бөлу базасының атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда сыртқы қызметтер көрсетіледі.
8. Сыртқы көрсетілетін қызметтерге (1-реттеліп көрсетілетін қызмет, 2-реттеліп көрсетілетін қызмет, N-реттеліп көрсетілетін және реттеліп көрсетілмейтін қызметтер) жатады. "Жалпы және бірлескен шығындар":
9. 1, 2 және 3-жолдарда шығындар көрсетіледі ("1-процесс", "2-процесс", "N-процесс").
10. 4-жолда шығындардың жиынтық сомасы көрсетіледі.
"Жалпы және бірлескен активтер":
11. 5, 6 және 7-жолдарда ("1-процесс", "2-процесс", "N-процесс") көрсетіледі.
12. 8-жолда "Жалпы және бірлескен активтердің амортизациясы" активтердің жиынтық сомасы көрсетіледі:
13. 9, 10 және 11-жолдарда амортизация көрсетіледі ("1-процесс", "2-процесс", "N-процесс").
14. 12-жолда амортизацияның қорытынды сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 15-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 61-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар
Әкімшілік деректер нысаны: www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтерге байланысты шығындар мен тартылған активтерді сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20___жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ – Газ – 16
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_______________________________
(ұйымның атауы)
р/с №
Ішкі көрсететін қызметтердің атауы
Бөлу базасының атауы
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызметтер бағыты ұсынатын:
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызметтер бағыты
соңғы емес пайдаланушыларға
сыртқы өзге пайдаланушыларға
соңғы сыртқы пайдаланушыларға
соңғы емес сыртқы пайдаланушыларға
өзге де сыртқы пайдаланушыларға
Шығындар
1.
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызметтер бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер :
1.1
2.
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер :
2.1
3.
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызметі бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
3.1
4.
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
4.1
5.
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
5.1
6.
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
6.1
7.
"Бөлшек қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
7.1
8.
"Өзге де қызметтер" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер :
8.1
Шығындар жиыны
Активтер
1.
"Газ қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
1.1
2.
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер
2.1
3.
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларды пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетлетін қызметтер:
3.1
4.
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетлетін қызметтер:
4.1
5.
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетлетін қызметтер:
5.1
6.
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
6.1
7.
"Бөлшек қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
7.1
8.
"Өзге қызметтер" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
8.1
Активтер жиыны
Амортизация
1.
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
1.1
2.
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
2.1
3.
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану"қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
3.1
4.
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
4.1
5.
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызметтер бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер :
5.1
6.
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
6.1
7.
"Бөлшек қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
7.1
8.
"Өзге қызметтер" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
8.1
Амортизация жиыны
кестенің жалғасы
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғаларды пайдалану" қызмет бағыты сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға ұсынатын:
"Бөлшек қызмет" қызмет бағыты сыртқы соңғы пайдаланушыларға ұсынатын:
"Өзге қызмет қызмет бағыты сыртқы өзге пайдаланушыларға ұсынатын:
1-қызмет
N-қызмет
1-қызмет
N-қызмет
1-қызмет
N-қ ы з м е т
Шығындар
Активтер
Амортизация
Басшы ______________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды толтыру бойынша түсіндірме Ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтер ге байланысты шығындар мен тартылған активтерді сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есеп (индекс – БЕ -Газ-16, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и задействованных активов, связанных с внутренними и внешними услугами, на внешние услуги.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указывается наименование внутренних услуг.
6. В графе 2 указывается направление базы распределения.
7. В графе 3 указываются внешние услуги.
8. Внешние услуги включают: направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ", предоставляемые:
внешним неконечным пользователям и внешним прочим пользователям направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов", предоставляемые:
внешним конечным пользователям, внешним неконечным и внешним прочим пользователям
направления деятельности "Эксплуатация распределительных трубопроводов (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок" предоставляемые внешним неконечным пользователям: (услуги 1 и услуги N);
направления деятельности "Розничная деятельность", предоставляемые внешним конечным пользователям (услуги 1 и услуги N)
направления деятельности "Прочая деятельность", предоставляемые внешним прочим пользователям (услуги 1 и услуги N)
9. В графе 4 указываются затраты: Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ":
внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов";
внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация распределительных трубопроводов (газораспределительных газопроводов) и распределительных установок";
внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ";
внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов";
внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация распределительных трубопроводов (газораспределительных газопроводов) и распределительных установок";
внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность";
внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность".
Итого затраты
В графе 5 указываются активы: Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ":
внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов";
внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация распределительных трубопроводов (газораспределительных газопроводов) и распределительных установок";
внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ";
внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов";
внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация распределительных трубопроводов (газораспределительных газопроводов) и распределительных установок";
внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность";
внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность".
Итого активы
В графе 6 указывается амортизация: Внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ":
внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов";
внутренние услуги направления деятельности "Эксплуатация распределительных трубопроводов (газораспределительных газопроводов) и распределительных установок";
внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ";
внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов";
внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация распределительных трубопроводов (газораспределительных газопроводов) и распределительных установок";
внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность";
внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность".
Итого амортизация.
Приложение 16 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 62
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и задействованных активов, связанных
с предоставлением услуг газотранспортными и (или) газораспределительными организациями,
на регулируемые и нерегулируемые виды внешних услуг,
предоставляемых газотранспортными и (или) газораспределительными организациями
Отчетный период 20___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Газ-16 А
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или)газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_______________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Внешние услуги
Регулируемые и нерегулируемые услуги
Регулируемые
Нерегулируемые
Услуга 1
Услуга 2
Услуга N
Услуга 1
Услуга 2
Услуга N
Затраты
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ", предоставляемые:

1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтер ге байланысты шығындар мен тартылған активтерді сыртқы көрсетлетін қызметтерге бөлу туралы есебін даярлауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әрбір қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіштегі ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда ішкі көрсетлетін қызметтердің атауы көрсетіледі.
6. 2-бағанда бөлу базасының атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда Сыртқы көрсетілетін қызметтер көрсетіледі.
8. Сыртқы көрсетілетін қызметтер мыналарды қамтиды: сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға және сыртқы өзге пайдаланушыларға ұсынылатын "Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытын;
сыртқы соңғы пайдаланушыларға, сыртқы соңғы емес және сыртқы өзге пайдаланушыларға ұсынылатын "Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытын;
сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға ұсынылатын "Тарату құбыржолдарын (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытын (1-қызмет және N қызмет);
сыртқы соңғы пайдаланушыларға ұсынылатын "Бөлшек қызмет" қызмет бағытын (1-қызмет және N қызмет);
сыртқы өзге пайдаланушыларға ұсынылатын "Өзге қызмет" қызмет бағытын (1-қызмет және N қызмет) қамтиды.
"Бөлшек қызмет" қызмет бағытын сыртқы соңғы пайдаланушы ұсынатын: (1-қызмет және N қызмет);
"Өзге қызмет" қызметтер бағытын сыртқы өзге пайдаланушы ұсынатын: (1-қызмет және N қызмет);
9. 4-бағанда шығындар көрсетіледі: "Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер;
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер;
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларды пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер "Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызметтер бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызметтер бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер :
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер
"Бөлшек қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер
"Өзге қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер
Шығындар жиыны
5-бағанда активтер көрсетіледі: "Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер "Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер.
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер;
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер .
"Бөлшек қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер .
"Өзге қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер .
Активтер жиыны
6-бағанда амортизация көрсетіледі: "Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер:
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы ішкі көрсетілетін қызметтер
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер .
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
"Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер:
"Бөлшек қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер;
"Өзге қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызметтер.
Амортизация жиыны.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 16-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 62-қосымша
нысан
табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар
Әкімшілік деректер нысаны: www.economy.gov.kz интернет ресурсында орналастырылған
Газ тасымалдау және (немесе) газ таратушы ұйымдардың қызметтерді көрсетуге байланысты шығындары мен тартылған активтерін газ тасымалдау және (немесе) газ таратушы ұйымдар көрсететін сыртқы көрсетілетін қызмет дің реттеліп көрсетілетін және реттеліп көрсетілмейтін түрлеріне бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20___жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ – Газ – 16 А
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе)газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_______________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Сыртқы көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілетін және реттеліп көрсетілмейтін қызметтер
Реттеліп көрсетілетін
Реттеліп көрсетілмейтін
1 қызмет
2-қызмет
N қызмет
1-қызмет
2-қызмет
N қызмет
Шығындар
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетлетін қызметтерді ұсынатын:

1. внешним неконечным пользователям
2. внешним конечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов", предоставляемые:
1. внешним конечным пользователям
2. внешним неконечным пользователям
3. внешним прочим пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок", предоставляемые внешним неконечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность", предоставляемые внешним конечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность", предоставляемые внешним прочим пользователям
Итого затраты
Активы
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ", предоставляемые:
1. внешним неконечным пользователям
2. внешним конечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов", предоставляемые:
1. внешним конечным пользователям
2. внешним неконечным пользователям
3. внешним прочим пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок", предоставляемые внешним неконечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность", предоставляемые внешним конечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность", предоставляемые внешним прочим пользователям
Итого активы
Амортизация
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ", предоставляемые:
1. внешним неконечным пользователям
2. внешним конечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных газопроводов", предоставляемые:
1. внешним конечным пользователям
2. внешним неконечным пользователям
3. внешним прочим пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок", предоставляемые внешним неконечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность", предоставляемые внешним конечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность", предоставляемые внешним прочим пользователям
Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и задействованных активов, связанных
с предоставлением услуг газотранспортными и (или) газораспределительными организациями,
на регулируемые и нерегулируемые виды внешних услуг
(индекс - РУ-Газ-16 А, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие указания

1. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы пайдаланушыларға
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет ұсынатын:
1. сыртқы соңғы пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
3. сыртқы өзге пайдаланушыларға
Сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға ұсынылатын "Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет
Сыртқы соңғы пайдаланушыларға ұсынылатын "Бөлшек қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет
Сыртқы өзге пайдаланушыларға "Өзге қызмет" қызмет бағытындағы ұсынылатын сыртқы көрсетілетін қызмет
Шығындар жиыны
Активтер
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет ұсынатын:
1. сыртқы соңғы пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет ұсынылатын:
1. сыртқы соңғы пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
3. сыртқы өзге пайдаланушы
Сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға ұсынылатын "Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет
Сыртқы соңғы пайдаланушыларға ұсынатын "Бөлшек қызмет" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет
Сыртқы өзге пайдаланушыларға "Өзге қызмет қызметтер" бағытындағы ұсынатын сыртқы көрсетілетін қызмет
Активтер жиыны
Амортизация
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет ұсынатын:
1. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы пайдаланушыларға
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану қызмет" бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет ұсынатын:
1. сыртқы соңғы пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
3. сыртқы өзге пайдаланушыларға
Сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға ұсынылатын "Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет
Сыртқы соңғы пайдаланушыларға ұсынатын "Бөлшек қызмет"қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет
Сыртқы өзге пайдаланушыларға "Өзге қызмет" қызмет бағытындағы ұсынатын сыртқы көрсетілетін қызмет
Амортизация жиыны
Басшы _____________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Газ тасымалдау және (немесе) газ таратушы ұйымдарының қызметтерді көрсетуге байланысты шығындар мен тартылған активтерін газ тасымалдау және (немесе) газ таратушы ұйымдар көрсететін сыртқы көрсетілетін қызметтің реттеліп көрсетілетін және реттеліп көрсетілмейтін түрлеріне бөлу туралы есеп (индекс- БЕ – Газ – 16 А) кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и задействованных активов, связанных с предоставлением услуг газотранспортными и (или) газораспределительными организациями, на регулируемые и нерегулируемые виды внешних услуг.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указываются внешние услуги.
6. В графе 2 указываются регулируемые и нерегулируемые услуги:
7. "Регулируемые услуги" (услуга 1, услуга 2 и услуга N)
8. "Нерегулируемые услуги" (услуга 1, услуга 2 и услуга N)
9. В графе 3 указываются затраты: Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ", предоставляемые:
1. внешним неконечным пользователям
2. внешним конечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности
"Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов", предоставляемые:
1. внешним конечным пользователям;
2. внешним неконечным пользователям;
3. внешним прочим пользователям.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация распределительных трубопроводов (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок", предоставляемые внешним неконечным пользователям.
Внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность", предоставляемые внешним конечным пользователям.
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность", предоставляемые внешним прочим пользователям.
Итого затраты.
В графе 4 указываются активы.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ", предоставляемые:
1. внешним неконечным пользователям;
2. внешним конечным пользователям.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов", предоставляемые:
1. внешним конечным пользователям;
2. внешним неконечным пользователям;
3. внешним прочим пользователям.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация распределительных трубопроводов (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок", предоставляемые внешним неконечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность", предоставляемые внешним конечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность", предоставляемые внешним прочим пользователям.
Итого активы.
В графе 5 указывается амортизация: Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация газохранилищ", предоставляемые:

1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) газ тасымалдау және (немесе) газ таратушы ұйымдарының қызметтер көрсетумен байланысты шығындар мен тартылған активтерін газ тасымалдау және (немесе) газ таратушы ұйымдар көрсететін сыртқы көрсетілетін қызметтің реттеліп көрсетілетін және реттеліп көрсетілмейтін түрлеріне бөлу туралы есебін даярлауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әр қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда Сыртқы көрсетілетін қызмет көрсетіледі.
6. 2-бағанда реттеліп көрсетілетін және реттеліп көрсетілмейтін қызметтер көрсетіледі:
7. "Реттеліп көрсетілетін қызметтер" (1-қызмет, 2-қызмет және N-қызмет).
8. "Реттеліп көрсетілмейтін қызметтер" (1-қызмет, 2-қызмет және N-қызмет).
9. 3-бағанда: "Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет ұсынатын:
1. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы пайдаланушыларға шығындар көрсетіледі.
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы
1. сыртқы соңғы пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
3. сыртқы өзге пайдаланушыларға ұсынылатын сыртқы көрсетілетін қызмет
Сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға ұсынылатын "Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет.
Сыртқы соңғы пайдаланушыларға ұсынатын "Бөлшек қызмет" қызмет бағытында сыртқы көрсетілетін қызмет.
Сыртқы өзге пайдаланушыларға "Өзге қызмет" қызметтер бағытындағы ұсынатын сыртқы көрсетілетін қызмет .
Шығындар жиыны
4-бағанда активтер көрсетіледі
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытындағы:
1. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы пайдаланушыларға ұсынылатын сыртқы көрсетілетін қызмет.
"Магистральдық газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытындағы:
1. сыртқы соңғы пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
3. сыртқы өзге пайдаланушыларға ұсынылатын сыртқы көрсетілетін қызмет.
Соңғы емес сыртқы пайдаланушыларға ұсынылатын "Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет
Соңғы сыртқы пайдаланушыларға ұсынатын "Бөлшек қызмет" қызмет бағытында сыртқы көрсетілетін қызмет
Өзге де сыртқы пайдаланушыларға "Өзге қызмет" қызметтер бағытында ұсынылатын сыртқы көрсетілетін қызмет
Активтер жиыны
5-бағанда амортизация көрсетіледі:
"Газ сақтау қоймаларын пайдалану" қызмет бағытында:

1. внешним неконечным пользователям
2. внешним конечным пользователям
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов", предоставляемые:
1. внешним конечным пользователям;
2. внешним неконечным пользователям;
3. внешним прочим пользователям.
Внешние услуги направления деятельности "Эксплуатация распределительных трубопроводов (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок", предоставляемые внешним неконечным пользователям.
Внешние услуги направления деятельности "Розничная деятельность", предоставляемые внешним конечным пользователям.
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность", предоставляемые внешним прочим пользователям.
Итого амортизация.
Приложение 17 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 63
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о конечном распределении доходов, затрат и задействованных активов на виды внешних услуг
Отчетный период 20___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Газ-17
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или)газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
______________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Наименование доходов, затрат и задействованных активов
Внешние услуги
Эксплуатация газохранилищ
Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
Доходы
Доход
Итого доходов
Прямые
Косвенные
Совместные
Общие
Итого затрат
Задействованные активы
Прямые
Косвенные
Совместные
Общие
Итого задействованных активов
Амортизация
Прямые
Косвенные
Совместные
Общие
Итого амортизация
продолжение таблицы
Внешние услуги
Итого
Эксплуатация газораспределительных газопроводов и газораспределительных установок
Розничная деятельность
Прочая деятельность
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
Доходы
Затраты
Задействованные активы
Амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _____________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о конечном распределении доходов, затрат и задействованных активов на виды внешних услуг
(индекс - РУ-Газ-17, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие указания

1. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы пайдаланушыларға ұсынылатын сыртқы көрсетілетін қызмет
"Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану" қызмет бағытында:
1. сыртқы соңғы пайдаланушыларға
2. сыртқы соңғы емес пайдаланушыларға
3. сыртқы өзге пайдаланушыларға ұсынылатын сыртқы көрсетілетін қызмет.
Соңғы емес сыртқы пайдаланушыларға ұсынылатын "Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану" қызмет бағытындағы сыртқы көрсетілетін қызмет
Соңғы сыртқы пайдаланушыларға ұсынатын "Бөлшек қызмет" қызмет бағытында сыртқы көрсетілетін қызмет
Өзге де сыртқы пайдаланушыларға "Өзге қызмет" қызметтер бағытында ұсынылатын сыртқы көрсетілетін қызмет
Амортизация жиыны.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 17-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 63-қосымша
Нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны: www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Кірістерді, шығындар мен тартылған активтерді қолданысқа енгізілген сыртқы көрсетілетін қызметтер түрлеріне түпкілікті бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ – Газ – 17
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе)газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
______________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің атауы
Сыртқы көрсетлетін қызметтер
Газ сақтау қоймаларын пайдалану
Магистральдық және (немесе) жалғастырушы газ құбыржолдарын пайдалану
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
реттеліп көрсетілмейтін қызмет
1-реттелетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
реттеліп көрсетілмейтін қызмет
Кірістер
Кіріс
Кірістер жиыны
Шығындар
Тікелей
Жанама
Бірлескен
Жалпы
Шығындар жиыны
Тартылған активтер
Тікелей
Жанама
Бірлескен
Жалпы
Тартылған активтердің жиыны
Амортизация
Тікелей
Жанама
Бірлескен
Жалпы
Амортизация жиыны
кестенің жалғасы
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
Жиыны
Газ тарату құбыржолдарын және газ бөлуші құрылғыларын пайдалану
Бөлшек қызмет
Өзге қызмет
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілмейтін қызмет
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілмейтін қызмет
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
реттеліп көрсетілмейтін қызмет
Кірістер
Шығындар
Тартылған активтер
Амортизация
Басшы ______________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Кірістерді, шығындар мен тартылған активтерді сыртқы көрсетілетін қызметтер түрлеріне түпкілікті бөлу туралы есеп (индекс- БЕ – Газ – 17, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о конечном распределении доходов, затрат и задействованных активов на виды внешних услуг.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указываются наименования доходов, затрат, задействованных активов.
6. В графе 2 указывается внешние услуги (эксплуатация газохранилищ, эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов, эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок, розничная деятельность и прочая деятельность).
7. Каждая услуга включает в себя: регулируемую услугу 1, регулируемую услугу 2 и нерегулируемые услуги.
8. В строке 4 указываются доходы (в строке 5 и 6 доходы и итоговая сумма доходов).
9. В строке 7 указываются затраты (в строке 8, 9, 10, 11 и 12 прямые, косвенные, совместные общие и итоговая сумма затрат).
10. В строке 13 указываются задействованные активы (в строке 14, 15, 16, 17 и 18 прямые, косвенные, совместные общие и итоговая сумма итоговая сумма задействованных активов).
11. В строке 19 указывается амортизация (в строке 20, 21, 22, 23 и 24 прямые, косвенные, совместные общие и итоговая сумма амортизации).
Приложение 18 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 64
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении доходов, затрат и задействованных активов по направлениям деятельности
Отчетный период 20___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Газ-18
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа
по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным
системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке
сырого газа по соединительным газопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_______________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Наименование доходов, затрат, задействованных активов
Направления деятельности
Эксплуатация газохранилищ
Эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов
Эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок
Розничная деятельность
Прочая деятельность
Доходы
Доходы от предоставления внешних услуг
Доходы по трансфертным платежам
Итого
Затраты
Внутренние затраты по направлениям деятельности
Затраты по трансфертным платежам
Итого
Задействованные активы
Активы по направлениям деятельности
Активы по трансфертным услугам
Итого
Амортизация
Амортизация активов направления деятельности
Амортизация активов по трансфертным услугам
Итого
Руководитель ______________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____" _____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении доходов, затрат и задействованных активов по направлениям деятельности
(индекс - РУ-Газ-18, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) кірістерді, шығындар мен тартылған активтерді сыртқы қызметтердің түрлеріне түпкілікті бөлу туралы есебін даярлауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әр қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің атаулары көрсетіледі.
6. 2-бағанда сыртқы көрсетілетін қызметтер көрсетіледі (газ сақтау газ тарату жүйелерін пайдалану газ тарату қоймаларын пайдалану, магистральдық газ құбыржолдарын пайдалану, газ тарату құбыржолдарын және газ тарату қондырғыларын пайдалану, бөлшек қызмет және өзге де қызмет).
7. Әрбір көрсетілетін қызмет: 1-реттеліп көрсетілетін қызмет, 2-реттеліп көрсетілмейтін қызметтерді қамтиды.
8. 4-жолда кірістер (5, 6-жолдарда кірістер мен кірістердің жиынтық сомасы) көрсетіледі.
9. 7-жолда шығындар (8, 9, 10, 11 және 12-жолдарда тікелей, жанама, бірлескен, жалпы және шығындардың жиынтық сомасы) көрсетіледі.
10. 13-жолда тартылған активтер (14, 15, 16, 17 және 18-жолдарда тікелей, жанама, бірлескен, жалпы және тартылған активтердің жиынтық сомасы) көрсетіледі.
11. 19-жолда амортизация (20, 21, 22, 23 және 24-жолдарда тікелей, жанама, бірлескен, жалпы және амортизацияның жиынтық сомасы) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 18-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 64-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Кірістерді, шығындар мен тартылған активтерді қызмет бағыттары бойынша бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ – Газ – 18
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_______________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Кірістерді, шығындар мен тартылған активтердің атауы
Қызметтер бағыты
Газ қоймаларын пайдалану
Магистральдық құбыржолдарын пайдалану
Газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын пайдалану
Бөлшек қызмет
Өзге де қызмет
Кірістер
Сыртқы қызмет ұсынудан түскен кірістер
Трансферттік төлемдер бойынша кірістер
Жиыны
Шығындар
Сыртқы қызмет ұсынудан түскен кірістер
Трансферттік төлемдер бойынша кірістер
Жиыны
Тартылған активтер
Қызмет бағыттары бойынша активтер
Трансферттік көрсетілетін қызметтер бойынша активтер
Жиыны
Амортизация
Қызмет бағыттары бойынша активтердің амортизациясы
Трансферттік көрсетілетін қызметтер бойынша активтер амортизациясы
Жиыны
Басшы ______________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) қолы
________ жыл "___" ____________
Қосымша әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды толтыру бойынша түсіндірме Отчет о распределении доходов, затрат и привлеченных активов по направлениям деятельности (индекс- БЕ – Газ – 18, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, эксплуатации групповых резервуарных установок, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении доходов, затрат и задействованных активов, по направлениям деятельности.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указываются наименования доходов, затрат, задействованных активов.
6. В графе 2 указывается направление деятельности (эксплуатация газохранилищ, эксплуатация магистральных и (или) соединительных газопроводов, эксплуатация газораспределительных систем (газораспределительных газопроводов) и газораспределительных установок, розничная деятельность и прочая деятельность.
7. В графе 3 указываются доходы (доходы от предоставления внешних услуг, доходы по трансфертным платежам, итоговая сумма доходов).
8. В графе 4 указываются затраты (внутренние затраты по направлениям деятельности, затраты по трансфертным платежам, итоговая сумма затрат).
9. В графе 5 указывается амортизация (амортизация активов направления деятельности, амортизация активов по трансфертным услугам, итоговая сумма амортизации).
Приложение 19 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 73
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о прямом отнесении и косвенном распределении затрат и активов по видам экономических ресурсов
Отчетный период 20 ___ год
Индекс: РУ-Нефть-9
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Затраты и активы
Наименование установленной базы распределения
Экономические ресурсы
Трудовые ресурсы (персонал)
Капитальные (основные средства)
Здания и сооружения
Передаточные устройства
Насосная
Прочие
Технологические трубопроводы
Прочие
Затраты
Заработная плата
Отчисления от оплаты труда
Топливо
Прочие материалы
Электроэнергия
Теплоэнергия
Водоснабжение
Услуги связи
Прочие затраты (в зависимости от степени детализации)
Активы
Стоимость задействованных активов
Амортизация задействованных активов
продолжение таблицы
Экономические ресурсы
Капитальные (основные средства)
Транспортные средства
Насосы
Машины и оборудование
Прочие основные средства
Прочие ресурсы (в зависимости от степени детализации)
Магистральные трубопроводы
Прочие
Насосы
Теплообменники Прочее
Прочее
Резервуары
Прочие
Затраты
Активы
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о прямом отнесении и косвенном распределении затрат и активов по видам экономических ресурсов
(индекс - РУ-Нефть-9, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме тауарлық газды сақтау, жалғастырушы магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ тарату жүйелері арқылы тасымалдау, топтық резервуарлық қондырғыларды пайдалану, сондай-ақ шикі газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – Субъект) кірістерді, шығындар мен тартылған активтерді қызмет бағыттары бойынша бөлу туралы есебін даярлауға арналған.
2. Субъектілер әрбір қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің атаулары көрсетіледі.
6. 2-бағанда қызметтер бағыты көрсетіледі (газ қоймаларын пайдалану, магистральдық құбыржолдарын пайдалану, газ тарату жүйелерін (газ тарату газ құбыржолдарын) және газ тарату қондырғыларын, бөлшек қызмет және өзге қызмет).
7. 3-бағанда кірістер (сыртқы қызмет көрсетуден түскен кірістер, трансферттік төлемдер бойынша кірістер, кірістердің жиынтық сомасы) көрсетіледі.
8. 4-бағанда шығындар (Қызмет бағыттары бойынша ішкі шығындар, трансферттік төлемдер бойынша шығындар, шығындардың жиынтық сомасы) көрсетіледі.
9. 5-бағанда амортизация (қызметтер бағыттары бойынша активтердің амортизациясы, трансферттік төлемдер бойынша активтердің амортизациясы, амортизацияның жиынтық сомасы) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 19-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 73-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Экономикалық ресурстардың түрлері бойынша шығындар мен активтерді тікелей жатқызу және жанама бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индексі: БЕ – Мұнай – 9
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Шығындар мен активтер
Белгіленген бөлу базасының атауы
Экономикалық ресурстар
Трудовые ресурсы (персонал)
Күрделі (негізгі құралдар)
Ғимараттар мен құрылыстар
Өткізу құрылғылары
Сорғы
Өзге де
Технологиялық тарату құбырлары
Өзге де
Шығындар
Жалақы
Еңбекақы төлеуден аударым
Отын
Өзге материалдар
Электр энергиясы
Жылу энергиясы
Сумен жабдықтау
Байланыс қызметтері
Өзге шығындар (нақтылаудың дәрежесіне байланысты)
Активтер
Тартылған активтердің құны
Тартылған активтердің амортизациясы
кестенің жалғасы
Экономикалық ресурстар
Күрделі (негізгі құралдар)
Көлік құралдары
Сорғы
Машиналар мен жабдық
Өзге негізгі құралдар
Өзге де ресурстар (нақтылаудың дәрежесіне байланысты)
Магистральдық құбыржолдары
өзге
Сорғы
Жылу алмастырғыштар Өзге
Өзге
Резервуарлар
Өзге
Шығындар
Активтер
Басшы ______________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ _____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Экономикалық ресурстардың түрлері бойынша шығындар мен активтерді тікелей жатқызу және жанама бөлу туралы есеп (индекс - БЕ – Мұнай – 9) кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о прямом отнесении и косвенном распределении затрат и активов по видам экономических ресурсов.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3 Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указываются затраты и активы субъекта.
6. В графе 2 наименование установленной базы распределения.
7. В графе 3 указываются экономические ресурсы субъекта, в том числе: трудовые ресурсы (персонал); капитальные (основные средства), в том числе: здания и сооружения (насосные и прочие); передаточные устройства, в том числе: технологические трубопроводы и прочие; транспортные средства, в том числе: магистральные трубопроводы и прочие; насосы; машины и оборудование, в том числе: теплообменники и прочие; прочие основные средства, в том числе: резервуары и прочие; прочие ресурсы (в зависимости от степени детализации).
8. В строке 1 указываются данные по заработной плате.
9. В строке 2 указываются отчисления от оплаты труда.
10. В строке 3 указываются затраты на топливо.
11. В строке 4 указываются затраты на прочие материалы.
12. В строке 5 указываются затраты на электроэнергию.
13. В строке 6 указываются затраты на теплоэнергию.
14. В строке 7 указываются затраты на водоснабжение.
15. В строке 8 указываются затраты на услуги связи.
16. В строке 9 указываются прочие затраты (в зависимости от степени детализации).
17. В строке 10 указывается стоимость задействованных активов.
18. В строке 11 указывается амортизация задействованных активов.
Приложение 20 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 74
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и задействованных активов на процессы производства услуг
Отчетный период 20 ___ год
Индекс: РУ-Нефть-10
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Наименование объектов распределения
Процессы производства услуг
Производственные
Обслуживающие
Менеджмента
Процесс 1
Процесс 2
Процесс 3
Процесс N
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Процесс 1
Процесс 2
Процесс 3
Процесс N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Затраты
Трудовые ресурсы (персонал)
Здания и сооружения
Насосная
Прочие
Передаточные устройства
Технологические трубопроводы
Прочие
Транспортные средства
Магистральные трубопроводы
Прочие
Насосы
Насосы
Машины и оборудование
Теплообменники
Прочие
Прочие основные средства
Резервуары
Прочие
Прочие ресурсы
Итого затраты
Активы
Здания и сооружения
Насосная
Прочие
Передаточные устройства
Технологические трубопроводы
Прочие
Транспортные средства
Магистральные трубопроводы
Прочие
Насосы
Насосы
Машины и оборудование
Теплообменники
Прочие
Прочие основные средства
Резервуары
Прочие
Прочие ресурсы
Итого активы
Амортизация
Здания и сооружения
Насосная
Прочие
Передаточные устройства
Технологические трубопроводы
Прочие
Транспортные средства
Магистральные трубопроводы
Прочие
Насосы
Насосы
Машины и оборудование
Теплообменники
Прочие
Прочие основные средства
Резервуары
Прочие
Прочие ресурсы
Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____" _____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и задействованных активов на процессы производства услуг
(индекс - РУ-Нефть-10, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) экономикалық ресурстардың түрлері бойынша шығындар мен активтерді тікелей жатқызу және жанама бөлу туралы есебін даярлауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әрбір қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда субъектінің шығындары және активтері бойынша көрсетіледі;
6. 2-бағанда белгіленген бөлу базасының атауы;
7. 3-бағанда субъектінің экономикалық ресурстары, оның ішінде: еңбек ресурстары (персонал); күрделі (негізгі құралдар), оның ішінде: ғимараттар мен құрылыстар; өткізу құрылғылары, оның ішінде: технологиялық құбыржолдары және өзге; көлік құралдары, оның ішінде: магистральдық тарату құбыржолдары мен өзге; сорғы; машиналар мен жабдық, оның ішінде: жылу алмастырғыштар мен өзге; өзге негізгі құралдар, оның ішінде: резервуарлар мен өзге; өзге ресурстар (нақтылаудың дәрежесіне байланысты);
8. 1-жолда жалақы көрсетіледі;
9. 2-жолда еңбекке ақы төлеуден аударым көрсетіледі;
10. 3-жолда отын шығындары көрсетіледі;
11. 4-жолда өзге материалдар шығындары көрсетіледі;
12. 5-жолда электр энергиясы шығындары көрсетіледі;
13. 6-жолда жылу энергиясы шығындары көрсетіледі;
14. 7-жолда сумен жабдықтау шығындары көрсетіледі;
15. 8-жолда байланыс қызметтері шығындары көрсетіледі;
16. 9-жолда өзге шығындар (нақтылаудың дәрежесіне байланысты) көрсетіледі;
17. 10-жолда тартылған активтердің құны көрсетіледі;
18. 11-жолда тартылған активтердің амортизациясы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 20-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 74-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны: www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Көрсетілетін қызметтер өндірісі процестеріне шығындар мен тартылған активтерді бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индексі: БЕ-Мұнай-10
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_________________________ (ұйымның атауы)
(мың теңге)
Бөлу объектілерінің атауы
Көрсетілетін қызметтерді өндіру процестері
өндірістік
қызмет көрсетуші
менеджмент
1-процесс
2- процесс
3- процесс
N Процесс
1- процесс
2- процесс
N Процесс
1-процесс
2-процесс
3-процесс
N Процесс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Шығындар
Еңбек ресурстары (персонал)
Ғимараттар мен құрылыстар
Сорғы
Өзге
Өткізу құрылғылары
Технологиялық құбыржолдары
Өзге
Көлік құралдары
Магистральдық құбыржолдары
Өзге
Сорғы
Сорғы
Машиналар мен жабдық
Жылу алмастырғыштар
Өзге
Өзге негізгі құралдар
Резервуарлар
Өзгеь де
Өзге ресурстар
Шығындар жиыны
Активтер
Ғимараттар мен құрылыстар
Сорғы
Өзге де
Өткізу құрылғылары
Технологиялық құбыржолдары
Өзге
Көлік құралдары
Магистральдық құбыржолдары
Өзге де
Сорғы
Сорғы
Машиналар мен жабдық
Жылу алмастырғыштар
Өзге де
Өзге де негізгі құралдар
Резервуарлар
Өзге де
Өзге де ресурстар
Активтер жиыны
Амортизация
Ғимараттар мен құрылыстар
Сорғы
Өзге де
Өткізу құрылғылары
Технологиялық құбыржолдары
Өзге де
Көлік құралдары
Магистральдық құбыржолдары
Өзге де
Сорғы
Сорғы
Машиналар мен жабдық
Жылу аламастырғыштар
Өзге де
Өзге де негізгі құралдар
Резервуарлар
Өзге де
Өзге де ресурстар
Амортизация жиыны
Басшы ______________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ___________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Көрсетілетін қызметтерді өндіру процестеріне шығындар мен тартылған активтерді бөлу туралы есеп (индекс-БЕ-Мұнай-10, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и задействованных активов на процессы производства услуг.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. Данный Отчет подразделяется на три этапа. На 1 этапе предусматриваются затраты субъекта, на 2 этапе – активы субъекта, 3 этап – амортизация.
6. В графе 1 приведены наименования объектов распределения субъекта.
7. В графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и 12 по всем строкам Отчета приводятся данные о процессах производства услуг субъекта.
При этом, процессы производства услуг различают 3 группы: 1) производственные процессы; 2) обслуживающие процессы; 3) процессы менеджмента.
1) производственные процессы – процессы, непосредственно направленные на производство и предоставление услуг;
2) обслуживающие процессы – процессы производства услуг, результатом которых является обслуживание производственных процессов и процессов менеджмента;
3) процессы менеджмента – процессы производства услуг, включающие анализ деятельности предприятия, координацию действий, направленных на повышение эффективности деятельности всего предприятия.
Приложение 21 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 75
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и активов обслуживающих процессов
на производственные процессы и процессы менеджмента
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Нефть-11
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Затраты и активы обслуживающих процессов
Наименование базы распределения
Процессы производства услуг
Производственные
Менеджмента
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Затраты
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого затраты
Активы
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого активов
Амортизация активов
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"________"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и активов обслуживающих процессов на производственные процессы и процессы менеджмента
(индекс РУ-Нефть-11, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) қызметтерді өндіру процестеріне шығындар мен тартылған активтерді бөлу туралы есебін даярлауға арналған.
2. Субъектілер әр қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Осы Есеп үш кезеңге бөлінеді. 1 кезеңде Субъектінің шығындары, 2 кезеңде – Субъектінің активтері, 3 кезең – амортизация көрсетіледі.
6. 1-бағанда субъектінің бөлу объектілерінің атауы келтірілген.
7. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 және 12-бағандарда Есептің барлық жолдарында субъектіңің көрсетілетін қызметтерді өндіру процестері көрсетіледі.
Бұл ретте, көрсетілетін қызметтерді өндіру процестері 3 кезеңге бөлінеді: 1) өндірістік процестер; 2) қызмет көрсетуші процестер; 3) менеджмент процестері.
1) өндірістік процестер – қызметтерді өндіруге және көрсетуге тікелей бағытталған процестер;
2) қызмет көрсетуші процестер – нәтижесі өндірістік процестерге және менеджмент процестеріне қызмет көрсету болып табылатын көрсетілетін қызметтерді өндіру процестері;
3) менеджмент процестері – кәсіпорынның қызметін талдауды, барлық кәсіпорын қызметінің тиімділігін арттыруға бағытталған іс-әрекеттерді үйлестіруді қамтитын көрсетілетін қызметтерді өндіру процестері.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрықа 21-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 75-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны: www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Өндірістік процестер мен менеджмент процестеріне қызмет көрсететін процестердің шығындары мен активтерін бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ – Мұнай – 11
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Қызмет көрсететін процестердің шығындары мен активтері
Бөлу базасының атауы
Көрсетілетін қызметтерді өндіру процестері
өндірістік
менеджмент
1-процесс
2-процесс
N Процесс
1-процесс
2-процесс
N Процесс
Шығындар
1-процесс
2-процесс
N Процесс
Шығындар жиыны
Активтер
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Активтер жиыны
Активтер амортизациясы
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Амортизация жиыны
Басшы _____________________________________ ___________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Өндірістік процестер мен менеджмент процестеріне қызмет көрсететін процестердің шығындары мен активтерін бөлу туралы есеп (индексі- БЕ-Мұнай-11, кезеңділігі: жылдық)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и активов обслуживающих процессов на производственные процессы и процессы менеджмента.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 указываются затраты и активы обслуживающих процессов.
6. В графе 2 указывается наименование базы распределения.
7. В графе 3 указываются процессы производства услуг, в том числе: производственные и менеджмента.
"Затраты": В строке 1, 2 и 3 указываются затраты процесса 1, процесса 2, процесса N.
8. В строке 4 указывается итоговая сумма затрат.
9. "Активы": В строке 5, 6 и 7 указываются активы процесса 1, процесса 2, процесса N.
10. В строке 8 указывается итоговая сумма активов.
11. "Амортизация активов": В строке 9, 10 и 11 указываются амортизация активов процесса 1, процесса 2, процесса N.
12. В строке 12 указывается итоговое значение амортизации активов N.
Приложение 22 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 76
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и активов производственных процессов на внешние услуги и элементы направлений деятельности
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Нефть-12
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам.
Срок представления формы административных данных – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Затраты и активы производственных процессов
Наименование базы распределения
Внешние услуги
Элементы направлений деятельности
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга N
Нерегулируемые услуги
Элемент 1
Элемент 2
Элемент 3
Элемент N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Затраты
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого затрат
Активы
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого активов
Руководитель ______________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и активов производственных процессов на внешние услуги и элементы направлений деятельности
(индекс - РУ-Нефть-12, периодичность: годовая)

1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – Субъект) өндірістік процестер мен менеджмент процестеріне қызмет ұсынатын процестердің шығындары мен активтерін бөлу туралы есебін даярлауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әрбір қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз тасығышта ұсынылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда қызмет көрсететін процестердің шығындары мен активтері көрсетіледі;
6. 2-бағанда Бөлу базасының атауы көрсетіледі;
7. 3-бағанда Қызметтерді өндіру процестері, оның ішінде: өндірістік және менеджмент көрсетіледі;
"Шығындар": 1, 2 және 3-жолдарда 1-процестің, 2-процестің, N-процестің шығындары көрсетіледі;
8. 4-жолда шығындар жиынтық сомасы көрсетіледі;
9. "Активтер": 5, 6 және 7-жолдарда 1-процестің, 2-процестің, N-процестің активтері көрсетіледі;
10. 8-жолдарда активтер жиынтық сомасы көрсетіледі;
11. "Активтер амортизациясы": 9, 10 және 11-жолда 1-процестің, 2-процестің, N-процестің активтер амортизациясы көрсетіледі;
12. 12-жолда амортизациясының жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 22-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 76-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Өндірістік процестердің шығындары мен активтерін сыртқы көрсетілетін қызметтерге және қызмет бағыттарының элементтеріне бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ – Мұнай – 12
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Өндірістік процестердің шығындары мен активтері
Бөлу базасының атауы
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
Қызмет бағыттарының элементтері
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілетін қызметтің N
Реттеліп көрсетілмейтін қызметтер
1-элемент
2-элемент
3-элемент
N элемент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Шығындар
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Шығындар жиыны
Активтер
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Активтер жиыны
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Өндірістік процестердің шығындары мен активтерін сыртқы көрсетілетін қызметтерге және қызмет бағыттарының элементтеріне бөлу туралы есеп (индекс – БЕ- Мұнай-12) кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие указания
1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и активов производственных процессов на внешние услуги и элементы направления деятельности.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. Данный отчет подразделяется на два этапа. На 1 этапе предусматриваются затраты субъекта, на 2 этапе – активы субъекта.
6. В графе 1 приведены затраты и активы производственных процессов (производственные процессы – процессы, непосредственно направленные на производство и предоставление услуг);
7. В графе 2 отчета приводится информация о наименовании базы распределения (база распределения – показатель, отражающий зависимость между затратами, задействованными активами, группами основных средств и услугами);
8. В графах 3, 4 и 5 отчета приводятся информация о внешних услугах субъекта (внешние услуги – услуги нефтетранспортных организаций, в том числе нерегулируемые, предоставляемые внешним пользователям услуг).
9. В графах 6, 7, 8 и 9 отчета приводится информация элементов направлений деятельности (элементы направления деятельности – группы основных средств, используемые при предоставлении услуг, в том числе регулируемых, объединенные для оценки и распределения их стоимости и связанных с ними затрат на направления деятельности с последующим распределением на виды регулируемых услуг и в целом на деятельность, не относящуюся к регулируемым услугам).
Приложение 23 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 77
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и активов процессов менеджмента на элементы
направлений деятельности, внешние услуги, совместные и общие затраты, связанные с услугами
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Нефть-13
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам.
Срок представления формы административных данных – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Затраты и активы процессов менеджмента
Наименование базы распределения
Элементы направлений деятельности
Внешние услуги
Совместные затраты на услуги
Общие затраты на услуги
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
Элемент 1
Элемент 2
Элемент 3
Элемент N
Затраты
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого затраты
Активы
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого активы
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и активов процессов менеджмента на элементы направлений деятельности, внешние услуги, совместные и общие затраты, связанные с услугами
(индекс - РУ-Нефть-13, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау көрсетілетін қызметтерін және басқа да көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтерге қызмет бағыттарының элементтерін бөлу туралы есебін жасауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әрбір көрсетілетін қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Осы Есеп екі кезеңге бөлінеді.
1-кезеңде субъектінің шығындары, 2-кезеңде – субъектінің активтері көзделеді.
6. 1-бағанда өндірістік процестердің шығындары мен активтері (өндірістік процестер – көрсетілетін қызметтерді өндіруге және ұсынуға тікелей бағытталған процестер) келтірілген.
7. Есептің 2-бағанында бөлу базасының атауы туралы ақпарат (бөлу базасы – шығындар, тартылған активтер, негізгі құралдардың топтары мен қызметтер арасындағы тәуелділікті көрсететін көрсеткіш) келтіріледі.
8. Есептің 3, 4 және 5-бағандарында субъектінің сыртқы көрсетілетін қызметтері туралы ақпарат (сыртқы көрсетілетін қызметтер – мұнай тасымалдау ұйымдарының көрсетілетін қызметтері, оның ішінде көрсетілетін қызметтердің сыртқы пайдаланушыларына ұсынылатын реттеліп көрсетілмейтін қызметтер) келтіріледі.
9. Есептің 6, 7, 8 және 9-бағандарында қызмет бағыттарының элементтері ақпараты (қызмет бағыттарының элементтері – көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде, реттеліп көрсетілетін, бағалау және кейін реттеліп көрсетілетін қызметтердің түрлеріне және тұтастай алғанда қызметтерге бөлумен, олардың құны мен онымен байланысты шығындарды қызметтің бағыттарына бөлу үшін біріктірілген қызметтерді ұсыну кезінде пайдаланылатын негізгі құралдар тобы) келтіріледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 23-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 77-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Менеджмент процестерінің шығындары мен активтерін қызмет бағыттарының элементтеріне, сыртқы көрсетілетін қызметтерге, көрсетілетін қызметтерге байланысты бірлескен және жалпы шығындарға бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ-Мұнай-13
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Менджмент процестерінің шығындары мен активтері
Бөлу базасының атауы
Қызмет бағыттарының элементтері
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
Көрсетілетін қызметтерге бірлескен шығындар
Көрсетілетін қызметтерге жалпы шығындар
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызметтің N
Реттеліп көрсетілмейтін қызметтер
1-элемент
2-элемент
3-элемент
N элемент
Шығындар
1-процесс
2-процесс
N процесс
Шығындар жиыны
Активтер
1-процесс
2-процесс
N Процесс
Активтер жиыны
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Менеджмент процестерінің шығындары мен активтерін қызмет бағыттарының элементтеріне, сыртқы көрсетілетін қызметтерге, көрсетілетін қызметтерге байланысты бірлескен және жалпы шығындарға бөлу туралы есеп (индекс-БЕ-Мұнай-13. кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и активов процессов менеджмента на элементы направлений деятельности, внешние услуги, совместные и общие затраты, связанные с услугами.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 указываются затраты и активы процессов менеджмента.
5. В графе 2 указывается наименование базы распределения.
6. В графе 3 указываются элементы направлений деятельности ("Элемент 1", "Элемент 2", "Элемент 3", "Элемент N").
7. В графе 4 указываются внешние услуги "Регулируемая услуга 1", "Регулируемая услуга 2", "Нерегулируемые услуги").
8. В графе 5 указываются совместные затраты на услуги.
9. В графе 6 указываются общие затраты на услуги.
"Затраты":
10. В строке 1, 2 и 3 указываются затраты процесса 1, процесса 2, процесса N.
11. В строке 4 указывается итоговая сумма затрат.
"Активы":
12. В строке 5, 6 и 7 указываются активы процесса 1, процесса 2, процесса N.
13. В строке 8 указывается итоговая сумма активов "Амортизация активов".
Приложение 24 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 78
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении элементов направлений деятельности на внутренние и внешние услуги
Отчетный период 20 ___ год
Индекс: РУ-Нефть-14
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Наименование элементов направлений деятельности
Наименование базы распределения
Услуги
Внутренние
Внешние
Услуга 1
Услуга 2
Услуга N
Регулируемая Услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
Затраты
Элемент 1
Элемент 2
Элемент N
Итого затрат
Активы
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении элементов направлений деятельности на внутренние и внешние услуги
(индекс - РУ-Нефть-14, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау көрсетілетін қызметтерін және басқа да көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтерге қызмет бағыттарының элементтерін бөлу туралы есебін жасауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әрбір көрсетілетін қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда менджмент процестерінің шығындары мен активтері көрсетіледі.
5. 2-бағанда бөлу базасының атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда қызмет бағыттарының элементтері ("1-элемент", "2-элемент", "3-элемент", "N-элемент") көрсетіледі.
7. 4-бағанда сыртқы қызметтер ("1-реттеліп көрсетілетін қызмет", "2-реттеліп көрсетілетін қызмет", "Реттеліп көрсетілмейтін қызметтер") көрсетіледі.
8 5-бағанда қызметтерге бірлескен шығындар көрсетіледі.
9. 6-бағанда көрсетілетін қызметтерге жалпы шығындар:
"Шығындар" көрсетіледі.
10. 1, 2 және 3-жолда 1-процестің, 2-процестің, N-процестің шығындары көрсетіледі.
11. 4-жолда шығындардың жиынтық сомасы көрсетіледі:
"Активтер"
12. 5, 6 және 7-жолда 1-процестің, 2-процестің, N-процестің активтері көрсетіледі.
13. 8-жолда активтердің жиынтық сомасы көрсетіледі "Активтердің амортизациясы".
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 24-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 78-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Қызмет бағыттарының элементтерін ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ-Мұнай-14
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Қызмет бағыттары элементтерінің атауы
Бөлу базасының атауы
Көрсетілетін қызметтер
ішкі
сыртқы
1-көрсетілетін қызмет
2- көрсетілетін қызмет
N-көрсетілетін қызмет
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілмейтін қызметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
Шығындар
1-элемент
2-элемент
N-элемент
Шығындар жиыны
Активтер
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Қызмет бағыттарының элементтерін ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтерге бөлу туралы есеп (индекс – БЕ -Мұнай-14) кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие указания
1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении элементов направлений деятельности на внутренние и внешние услуги.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. Данный Отчет подразделяется на два этапа. На 1 этапе предусматриваются затраты субъекта, на 2 этапе – активы субъекта.
6. В графе 1 приведены наименование элементов направлений деятельности (элементы направления деятельности – группы основных средств, используемые при предоставлении услуг, в том числе регулируемых, объединенные для оценки и распределения их стоимости и связанных с ними затрат на направления деятельности с последующим распределением на виды регулируемых услуг и в целом на нерегулируемые услуги).
7. В графе 2 Отчета приводится информация о наименовании базы распределения (база распределения – показатель, отражающий зависимость между затратами, задействованными активами, группами основных средств и услугами).
8. В графах 3, 4 и 5 Отчета приводятся данные о внутренних услугах субъекта (внутренние услуги – услуги, производимые одними направлениями деятельности нефтетранспортной организации и потребляемые с целью предоставления в дальнейшем внешней услуги другими направлениями деятельности этой же организации).
9. В графах 6, 7 и 8 Отчета приводятся данные о внешних услугах субъекта (внешние услуги – услуги нефтетранспортных организаций, в том числе нерегулируемые, предоставляемые внешним пользователям услуг).
Приложение 25 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 79
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении общих и совместных затрат и активов процессов менеджмента на внешние услуги
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Нефть-15
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: сведения: субъекты естественных
монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или)
нефтепродуктов по магистральным трубопроводам
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Наименование процессов менеджмента
Наименование базы распределения
Внешние услуги
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Регулируемая услуга N
Нерегулируемые услуги
1
2
3
4
5
6
Общие и совместные затраты
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого затрат
Общие и совместные активы
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого активы
Амортизация общих и совместных активов
Процесс 1
Процесс 2
Процесс N
Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении общих и совместных затрат и активов процессов менеджмента на внешние услуги
(индекс - РУ-Нефть-15, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау көрсетілетін қызметтерін және басқа да көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтерге қызмет бағыттарының элементтерін бөлу туралы есебін жасауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әрбір көрсетілетін қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Осы есеп екі кезеңге бөлінеді. 1-кезеңде субъектінің шығындары, 2-кезеңде – субъектінің активтері көзделеді.
6. 1-бағанда қызмет бағыттары элементтерінің атауы (қызмет бағытының элементтері – көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде олардың құны мен онымен байланысты шығындарды кейін реттеліп көрсетілетін қызметтердің түрлеріне және тұтастай реттеліп көрсетілмейтін қызметтерге бөлумен қызмет бағыттарына бөлу үшін біріктілірген реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсыну кезінде пайдаланылатын негізгі құралдар тобы) келтірілген.
7. Есептің 2-бағанында бөлу базасының атауы туралы ақпарат келтіріледі (бөлу базасы – шығындар, тартылған активтер, негізгі құралдардың топтары мен көрсетілетін қызметтер арасындағы тәуелділікті көрсететін көрсеткіш).
8. Есептің 3, 4 және 5-бағандарында субъектінің ішкі көрсетілетін қызметтері туралы деректер келтіріледі (ішкі көрсетілетін қызметтер – мұнай тасымалдау ұйымы қызметінің бір бағыттарында өндірілетін және осы ұйым қызметінің басқа бағыттарында бұдан әрі сыртқы қызметті ұсыну мақсатында тұтынылатын қызметтер).
9. Есептің 6, 7 және 8-бағандарында субъектінің сыртқы көрсетілетін қызметтері туралы деректері (сыртқы көрсетілетін қызметтер – мұнай тасымалдау ұйымдарының көрсетілетін қызметтері, оның ішінде сыртқы пайдаланушыларға ұсынылатын реттеліп көрсетілмейтін қызметтер) келтіріледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 25-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 79-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Сыртқы көрсетілетін қызметтерге менеджмент процестерінің жалпы және бірлескен шығындары мен активтерін бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ-Мұнай-15
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Менджмент процестерінің атауы
Бөлу базасының атауы
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
N-реттеліп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілмейтін қызметтер
1
2
3
4
5
6
Жалпы және бірлескен шығындар
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Шығындар жиыны
Жалпы және бірлескен активтер
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Активтер жиыны
Жалпы және бірлескен активтер амортизациясы
1-процесс
2-процесс
N-процесс
Амортизация жиыны
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Сыртқы көрсетілетін қызметтерге менеджмент процестерінің жалпы және бірлескен шығындары мен активтерін бөлу туралы есеп (индекс - БЕ-Мұнай-15) кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие указания
1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги отчета о распределении общих и совместных затрат и активов процессов менеджмента на внешние услуги.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. Данный отчет подразделяется на три этапа. На 1 этапе предусматриваются общие и совместные затраты субъекта, на 2 этапе – общие и совместные активы субъекта, 3 этап – амортизация общих и совместных активов субъекта.
6. В графе 1 приведены наименование процессов менеджмента (процессы менеджмента – процессы производства услуг, включающие анализ деятельности предприятия, координацию действий, направленных на повышение эффективности деятельности всего предприятия).
7. В графе 2 отчета приводится информация о наименовании базы распределения (база распределения – показатель, отражающий зависимость между затратами, задействованными активами, группами основных средств и услугами).
8. В графах 3, 4, 5 и 6 отчета приводятся данные внешних услуг субъекта (внешние услуги – услуги нефтетранспортных организаций, в том числе нерегулируемые, предоставляемые внешним пользователям услуг).
Приложение 26 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 80
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и задействованных активов, связанных с внутренними и внешними услугами, на внешние услуги
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Нефть-16
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
№ п/п
Наименование внутренних и внешних услуг
Наименование базы распределения
Внешние услуги
Направления деятельности "Транспортировка нефти", предоставляемые:
Направления деятельности "Прочая деятельность"
Услуга 1
Услуга N
Услуга 1
Услуга 2
Услуга N
1
2
3
4
5
6
7
8
Затраты
1.
Внутренние услуги направления деятельности "Транспортировка нефти":
2.
Внутренние услуги направления деятельности "Прочая деятельность"
3.
Внешние услуги направления деятельности "Транспортировка нефти"
5.
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность"
Итого затраты
Активы
1.
Внутренние услуги направления деятельности "Транспортировка нефти":
2.
Внутренние услуги направления деятельности "Прочая деятельность"
3.
Внешние услуги направления деятельности "Транспортировка нефти"
4.
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность" Итого активы
Амортизация
1.
Внутренние услуги направления деятельности "Транспортировка нефти":
2.
Внутренние услуги направления деятельности "Прочая деятельность"
3.
Внешние услуги направления деятельности "Транспортировка нефти"
4.
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность" Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и задействованных активов, связанных с внутренними и внешними услугами, на внешние услуги
(индекс - РУ-Нефть-16, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді және басқа да көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) сыртқы көрсетілетін қызметтерге менеджмент процестерінің ортақ және бірлескен шығындары мен активтерін бөлу туралы есебін жасауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әрбір көрсетілетін қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Осы есеп үш кезеңге бөлінеді.
1-кезеңде субъектінің жалпы және бірлескен шығындары, 2-кезеңде субъектінің жалпы және бірлескен активтері, 3-кезеңде субъектінің жалпы және бірлескен активтерінің амортизациясы көзделеді.
6. 1-бағанда менджмент процестерінің атауы (менеджмент процестері – кәсіпорынның қызметін талдауды, кәсіпорынның барлық қызметінің тиімділігін арттыруға бағытталған іс-әрекеттерді үйлестіруді қамтитын қызметтердің өндіріс процестері) келтіріледі;
7. Есептің 2-бағанында бөлу базасының атауы туралы ақпарат (бөлу базасы – шығындар, тартылған активтер, негізгі құралдардың топтары мен көрсетілетін қызметтер арасындағы тәуелділікті көрсететін көрсеткіш) келтіріледі.
8. Есептің 3, 4, 5 және 6-бағандарында субъектінің сыртқы көрсетілетін қызметтер деректері (сыртқы көрсетілетін қызметтер – мұнай тасымалдау ұйымдарының көрсетілетін қызметтері, оның ішінде сыртқы пайдаланушыларға ұсынылатын реттеліп көрсетілмейтін қызметтер) келтіріледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 26-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 80-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Ішкі және сыртқы қызметтермен байланысты шығындар мен тартылған активтерді сыртқы қызметтерге бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ-Мұнай-16
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
________________________ (ұйымның атауы)
Р/с №
Ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтердің атауы
Бөлу базасының атауы
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
"Мұнай тасымалдау" қызмет бағыты ұсынатын:
"Өзге де қызмет" қызмет бағыты
1-көрсетілетін қызмет
n-көрсетілетін қызмет
1-көрсетілетін қызмет
1-көрсетілетін қызмет
n-көрсетілетін қызмет
1
2
3
4
5
6
7
8
Шығындар
1.
"Мұнай тасымалдау" қызмет бағытының ішкі көрсетілетін қызметтері:
2.
"Өзге де қызмет" қызмет бағытының ішкі көрсетілетін қызметтері
3.
"Мұнай тасымалдау" қызмет бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері
5.
"Өзге де қызмет" қызмет бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері. Шығындар жиыны
Активтер
1.
"Мұнай тасымалдау" қызметі бағытының ішкі көрсетілетін қызметтері:
2.
"Өзге де қызмет" қызмет бағытының ішкі көрсетілетін қызметтері
3.
"Мұнай тасымалдау" қызметі бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері
4.
"Өзге де қызмет" қызмет бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері активтер жиыны
Амортизация
1.
"Мұнай тасымалдау" қызметі бағытының ішкі көрсетілетін қызметтері:
2.
"Өзге де қызмет" қызмет бағытының ішкі көрсетілетін қызметтері
3.
"Мұнай тасымалдау" қызметі бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері
4.
"Өзге де қызмет" қызмет бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері Амортизация жиыны
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Ішкі және сыртқы қызметтермен байланысты шығындар мен тартылған активтерді сыртқы қызметтерге бөлу туралы есеп (индекс - БЕ-Мұнай-16) кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие указания
1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и задействованных активов, связанных с внутренними и внешними услугами, на внешние услуги.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. Данный Отчет подразделяется на три этапа. На 1 этапе предусматриваются затраты субъекта, на 2 этапе – активы субъекта, 3 этап – амортизация.
6. В графе 2 приведены наименования внутренних и внешних услуг.
7. В графе 3 Отчета приводится информация о наименовании базы распределения (база распределения – показатель, отражающий зависимость между затратами, задействованными активами, группами основных средств и услугами).
8. В графах 4, 5, 6, 7 и 8 Отчета приводится информация о внешних услугах субъекта (внешние услуги – услуги нефтетранспортных организаций, в том числе нерегулируемые, предоставляемые внешним пользователям услуг) направления деятельности "Транспортировка нефти", предоставляемые соответствующими услугами и "Прочая деятельность".
Приложение 27 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 81
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении затрат и задействованных активов, связанных с предоставлением услуг нефтетранспортными организациями,
на регулируемые и нерегулируемые виды внешних услуг, предоставляемых нефтетранспортными организациями
Отчетный период 20 ___ год
Индекс: РУ-Нефть-17
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Внешние услуги
Регулируемые и нерегулируемые услуги
Регулируемые
Нерегулируемые
Услуга 1
Услуга 2
Услуга N
Услуга 1
Услуга 2
Услуга N
1
2
3
4
5
6
7
Затраты
Внешние услуги направления деятельности "Транспортировка нефти"
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность"
Итого затраты
Активы
Внешние услуги направления деятельности "Транспортировка нефти"
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность"
Итого активы
Амортизация
Внешние услуги направления деятельности "Транспортировка нефти"
Внешние услуги направления деятельности "Прочая деятельность"
Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении затрат и задействованных активов,
связанных с предоставлением услуг нефтетранспортными организациями,
на регулируемые и нерегулируемые виды внешних услуг,
предоставляемых нефтетранспортными организациями
(индекс - РУ-Нефть-17, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді және басқа да көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтермен байланысты, сыртқы көрсетілетін қызметтерге шығындар мен тартылған активтерді бөлу туралы есебін дайынлауға арналған.
2. Субъектілер әрбір көрсетілетін қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Осы Есеп үш кезеңге бөлінеді.
1-кезеңде субъектінің шығындары, 2-кезеңде – субъектінің активтері, 3 кезеңде – амортизация көрсетіледі.
6. 2-бағанда ішкі және сыртқы көрсетілетін қызметтердің атаулары келтірілген;
7. Есептің 3-бағанында бөлу базасының атауы туралы ақпарат (бөлу базасы – шығындар, тартылған активтер, негізгі құралдардың топтары мен қызметтер арасындағы тәуелділікті көрсететін көрсеткіш) келтіріледі.
8. Есептің 4, 6, 7 және 8-бағандарында субъектінің сыртқы көрсетілетін қызметтері туралы ақпарат (сыртқы көрсетілетін қызметтер – мұнай тасымалдау ұйымдарының көрсетілетін қызметтері, оның ішінде сыртқы пайдаланушыларға ұсынылатын реттеліп көрсетілмейтін қызметтер): тиісті көрсетілетін қызметтер ұсынылатын "Мұнай тасымалдау" қызметі және "Өзге де қызмет" бағыттары келтіріледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 27-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 81-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мұнай тасымалдаушы ұйымдардың көрсетілетін қызметтерді ұсынуымен байланысты, мұнай тасымалдаушы ұйымдар ұсынатын сыртқы көрсетілетін қызметтердің реттелетін және реттелмейтін түрлеріне шығындар мен тартылған активтерді бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индекс: БЕ-Мұнай-17
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
Реттеліп көрсетілетін және реттеліп көрсетілмейтін қызметтер
Реттеліп көрсетілетін
Реттеліп көрсетілмейтін
1- көрсетілетін қызмет
2- көрсетілетін қызмет
n- көрсетілетін қызмет
1- көрсетілетін қызмет
2- көрсетілетін қызмет
n-көрсетілетін қызмет
1
2
3
4
5
6
7
Шығындар
"Мұнай тасымалдау" қызметі бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері
"Өзге де қызмет" қызметі бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері
Шығындар жиыны
Активтер
"Мұнай тасымалдау" қызметі бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері
"Өзге де қызмет" қызметі бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері
Активтер жиыны
Амортизация
"Мұнай тасымалдау" қызметі бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері
"Өзге де қызмет" қызметі бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтері
Амортизация жиыны
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Мұнай тасымалдаушы ұйымдардың көрсетілетін қызметтерді ұсынуымен байланысты, мұнай тасымалдаушы ұйымдар ұсынатын сыртқы көрсетілетін қызметтердің реттелетін және реттелмейтін түрлеріне шығындар мен тартылған активтерді бөлу туралы есеп (индекс - БЕ- Мұнай- 17) кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие указания
1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении затрат и задействованных активов, связанных с предоставлением услуг нефтетранспортными организациями, на регулируемые и нерегулируемые виды внешних услуг, предоставляемых нефтетранспортными организациями.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. Данный отчет подразделяется на три этапа. На 1 этапе предусматриваются затраты субъекта, на 2 этапе – активы субъекта, на 3 этапе– амортизация.
6. В графе 1 приведены наименования внешних услуг направления деятельности "Транспортировка нефти" и "Прочая деятельность".
7. В графах 2, 3, 4, 5, 6 и 7 отчета приводятся данные о затратах, активах и амортизации на регулируемые услуги субъекта естественной монополии – услуги (товары, работы), предоставляемые субъектом естественной монополии в сфере естественной монополии и подлежащие государственному регулированию уполномоченным органом, включая случаи предоставления услуг (товаров, работ) в виде передачи определенного товара потребителю и нерегулируемые (услуги, которые технологические связанные с регулируемыми услугами и иной деятельности согласованные с ведомством уполномоченного органа) услуги субъекта.
Приложение 28 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 82
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о конечном распределении доходов, затрат и задействованных активов на виды внешних услуг
Отчетный период 20 ___ год
Индекс: РУ-Нефть-18
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Наименование доходов, затрат и задействованных активов
Внешние услуги
Транспортировка нефти
Прочая деятельность
Итого
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
Регулируемая услуга 1
Регулируемая услуга 2
Нерегулируемые услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
Доходы
Доход
Итого доходов
Затраты
Прямые
Косвенные
Совместные
Общие
Итого затрат
Задействованные активы
Прямые
Косвенные
Совместные
Общие
Итого задействованных активов
Амортизация
Прямые
Косвенные
Совместные
Общие
Итого амортизация
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о конечном распределении доходов, затрат и задействованных активов на виды внешних услуг
(индекс - РУ-Нефть-18, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) сыртқы қызметтерге менеджмент процестерінің жалпы және бірлескен шығындары мен активтерін бөлу туралы есебін дайынлауға арналған.
2. Субъектілер әрбір көрсетілетін қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Осы Есеп үш кезеңге бөлінеді.
1-кезеңде субъектінің шығындары, 2-кезеңде – субъектінің активтері, 3-кезеңде – амортизация көрсетіледі.
6. Есептің 1-бағанында сыртқы көрсетілетін қызметтер "Мұнай тасымалдау" және "Өзге қызмет" қызметі бағытының сыртқы көрсетілетін қызметтерінің атауы көрсетіледі.
7. Есептің 2-7-бағандарында табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне – табиғи монополия саласындағы табиғи монополия субъектісі ұсынатын және тұтынушыға субъектінің белгілі бір тауарды беруі түріндегі көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) ұсыну жағдайларын қоса алғанда, уәкілетті органның мемлекеттік реттеуіне жататын көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) кірістер, шығындар, тартылған активтер мен амортизация туралы деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 28-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 82-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Сыртқы көрсетілетін қызметтер түрлеріне кірістерді, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді түпкілікті бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индексі: БЕ-Мұнай-18
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Кірістердің, шығындардың, тартылған активтердің атауы
Сыртқы көрсетілетін қызметтер
Мұнай тасымалдау
Өзге де қызмет
Жиыны
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілмейтін қызмет
1-реттеліп көрсетілетін қызмет
2-реттеліп көрсетілетін қызмет
Реттеліп көрсетілмейтін қызметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
Кірістер
Кіріс
Кірістер жиыны
Шығындар
Тікелей
Жанама
Бірлескен
Жалпы
Шығындар жиыны
Тартылған активтер
Тікелей
Жанама
Бірлескен
Жалпы
Тартылған активтердің жиыны
Амортизация
Тікелей
Жанама
Бірлескен
Жалпы
Амортизация жиыны
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Сыртқы көрсетілетін қызметтер түрлеріне кірістерді, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді түпкілікті бөлу туралы есеп (индекс – БЕ-Мұнай-18) кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие указания
1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о конечном распределении доходов, затрат и задействованных активов, на виды внешних услуг.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. Данный отчет подразделяется на четыре этапа. На 1 этапе предусматриваются доходы субъекта, на 2 этапе – затраты субъекта, 3 этап – задействованные активы, 4 – амортизация.
6. В графе 1 приведены наименования доходов, затрат и задействованных активов субъекта.
7. В графах 2, 3, 5, 6 отчета приводятся данные о доходах, затратах, задействованных активах и амортизации на регулируемые услуги субъекта естественной монополии – услуги (товары, работы), предоставляемые субъектом естественной монополии в сфере естественной монополии и подлежащие государственному регулированию уполномоченным органом, включая случаи предоставления услуг (товаров, работ) в виде передачи определенного товара потребителю) субъекта.
8. В графах 4 и 7 приводятся данные о доходах, затратах, задействованных активах и амортизации на нерегулируемые услуги субъекта.
9. В графе 8 приводится итоговая сумма доходов, затрат, задействованных активов и амортизации.
Приложение 29 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 83
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Отчет о распределении доходов, затрат и задействованных активов по направлениям деятельности
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: РУ-Нефть-19
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов
по магистральным трубопроводам.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
_________________________
(наименование организации)
(тысяч тенге)
Наименование доходов, затрат, задействованных активов
Направления деятельности
Транспортировка нефти
Прочая деятельность
1
2
3
Доходы
Доходы от предоставления внешних услуг
Доходы по трансфертным платежам
Итого
Затраты
Внутренние затраты по направлениям деятельности
Затраты по трансфертным платежам
Итого
Задействованные активы
Активы по направлениям деятельности
Активы по трансфертным услугам
Итого
Амортизация
Амортизация активов направления деятельности
Амортизация активов по трансфертным услугам
Итого
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о распределении доходов, затрат и задействованных активов по направлениям деятельности
(индекс - РУ-Нефть-19, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді және басқа да көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) кірістерді, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді сыртқы көрсетілетін қызметтер түрлеріне түпкілікті бөлу туралы есебін жасауға және ұсынуға арналған.
2. Субъектілер әрбір көрсетілетін қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Осы Есеп төрт кезеңге бөлінеді. 1-кезеңде субъектінің кірістері, 2-кезеңде – субъектінің шығындары, 3-кезеңде – тартылған активтер, 4-кезеңде – амортизация көзделеді.
6. 1-бағанда субъекті кірістерінің, шығындары мен тартылған активтерінің атауы келтірілген.
7. Есептің 2, 3, 5, 6-бағандарында табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне – табиғи монополия саласындағы табиғи монополия субъектісі ұсынатын және тұтынушыға субъектінің белгілі бір тауарды беруі түріндегі көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) ұсыну жағдайларын қоса алғанда, уәкілетті органның мемлекеттік реттеуіне жататын көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) кірістер, шығындар, тартылған активтер мен амортизация туралы деректер көрсетіледі.
8. 4 және 7-бағандарда субъектінің реттеліп көрсетілмейтін қызметтеріне кірістер, шығындар, тартылған активтер мен амортизация туралы деректер көрсетіледі.
9. 8-бағанда кірістердің, шығындардың, тартылған активтердің және амортизацияның жиынтық сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 29-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 83-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Қызмет бағыттары бойынша кірістерді, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлу туралы есеп
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: БЕ-Мұнай-19
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
_________________________
(ұйымның атауы)
(мың теңге)
Кірістердің, шығындардың, тартылған активтердің атауы
Қызмет бағыттары
Мұнай тасымалдау
Өзге де қызмет
1
2
3
Кірістер
Сыртқы көрсетілетін қызметтер көрсетуден түскен кірістер
Трансферттік төлемдер бойынша кірістер
Жиыны
Шығындар
Қызмет бағыттары бойынша ішкі көрсетілетін шығындар
Трансферттік төлемдер бойынша шығындар
Жиыны
Тартылған активтер
Қызмет бағыттары бойынша активтер
Трансферттік қызметтер бойынша активтер
Жиыны
Амортизация
Қызмет бағыттары активтерінің амортизациясы
Трансферттік қызметтер бойынша активтердің амортизациясы
Жиыны
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Қызмет бағыттары бойынша кірістерді, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлу туралы есеп (индекс – БЕ-Мұнай-19, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение предназначено для составления и представления субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги по транспортировке нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам и другие услуги (далее – субъект), отчета о распределении доходов, затрат и задействованных активов по направлениям деятельности.
2. Субъекты осуществляют раздельный учет доходов, затрат и задействованных активов по каждому виду услуг.
3. Все показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака.
4. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. Данный отчет подразделяется на четыре этапа. На 1 этапе предусматриваются доходы субъекта, на 2 этапе – затраты субъекта, на 3 этапе – задействованные активы, на 4 этапе – амортизация.
6. В графе 1 приведены наименования доходов, затрат и задействованных активов субъекта.
7. В графе 2 отчета, приводятся данные о доходах, затратах, задействованных активах и амортизации по направлению деятельности "Транспортировка нефти".
8. В графе 3 приводятся данные о доходах, затратах, задействованных активах и амортизации по направлению деятельности "Прочая деятельность".
Приложение 30 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 102
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Сведения о производственной и финансовой деятельности субъектов естественных монополий,
предоставляющих регулируемые услуги подъездных путей
Отчетный период 20___ год
Индекс формы административных данных: Подъездные пути – 1
Периодичность: Годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие регулируемые услуги подъездных путей.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
Расходы по статьям (виды затрат по отдельным услугам) и элементам затрат за отчетный период
№ п/п
Наименование центров затрат (участков)
Расходы (тысяч тенге)
Измерители (натуральный показатель, принятый для измерения объемов отдельных производственных операций)
Объем измерителя
Расходная ставка
План
Факт
План
Факт
План
Факт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Служба движения и эксплуатации

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді және басқа да көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі - субъект) қызмет бағыттары бойынша кірістерді, шығындарды және тартылған активтерді бөлу туралы есепті жасауына және ұсынуына арналған.
2. Субъектілер әрбір көрсетілетін қызмет түрі бойынша кірістердің, шығындар мен тартылған активтердің бөлек есебін жүзеге асырады.
3. Құндық көріністегі барлық көрсеткіштер ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
4. Есепке субъектінің басшысы және бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Осы Есеп төрт кезеңге бөлінеді. 1-кезеңде субъектінің кірістері, 2-кезеңде – субъектінің шығындары, 3-кезеңде – тартылған активтер, 4-кезеңде – амортизация көзделеді.
6. 1-бағанда субъекті кірістерінің, шығындары мен тартылған активтерінің атауы келтірілген.
7. Есептің 2-бағанында "Мұнайды тасымалдау" қызметінің бағыты бойынша кірістер, шығыстар, тартылған активтер мен амортизация туралы деректер келтіріледі.
8. 3-бағанда "Өзге де қызмет" қызметінің бағыты бойынша кірістер, шығындар, тартылған активтер мен амортизация туралы деректер келтіріледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 31-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 102-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Кірме жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің өндірістік және қаржылық қызметі туралы мәліметтер
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: кірме жолдар-1
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: кірме жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
Есепті кезеңдегі баптар (жекелеген көрсетілетін қызметтер бойынша шығындардың түрлері) және шығындардың элементтері бойынша шығыстар
Р/с №
Шығындар орталықтарының (учаскелердің) атауы
Шығыстар (мың теңге)
Өлшеуіштер (жекелеген өндірістік көрсеткіштердің көлемдерін өлшеу үшін қабылданған заттай көрсеткіш)
Өлшеуіш көлемі
Шығыс мөлшерлемесі
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қозғалыс және пайдалану қызметі

Статья 1
Статья 2
Принятый, отправленный и переработанный вагон
...
Работа товарного кассира
Документально обработанный вагон (прием выдача груза)
Итого прямые расходы
В том числе з/плата
Накладные расходы
Доля общецеховых расходов
Итого по участку
Служба подъездного пути
Статья 1
Статья 2
...
Итого прямые расходы
В том числе з/плата
Накладные расходы
Км развернутой длины подъездного пути
Доля общецеховых расходов
Итого по участку
Служба сигнализации и связи
Статья 1
Статья 2
...
Итого прямые расходы
В том числе з/плата
Накладные расходы
Условная техническая единица
Доля общецеховых расходов
Итого по участку
Служба электроснабжения
Статья 1
Статья 2
...
Итого прямые расходы
В том числе заработная плата
Накладные расходы
Техническая единица
Доля общецеховых расходов
Итого по участку
Служба складского хозяйства
Статья 1
Статья 2
...
Итого прямые расходы
В том числе з/плата
Накладные расходы
кв. м. площади/сутки
Доля общецеховых расходов
Итого по участку
Служба автотранспортного хозяйства
Статья 1
Статья 2
...
Итого прямые расходы
В том числе з/плата
Накладные расходы
машино-час
Доля общецеховых расходов
Итого по участку
Участок общецеховых расходов
тенге затрат
Общецеховые расходы, связанные с персоналом
Объект 1
Объект 2
...
Управление железнодорожным комплексом (общие и административные расходы)
тенге затрат
Административные расходы
Налоги
Итого расходов по железнодорожному комплексу
Доходы от предоставленных услуг
№ п/п
Виды доходов и другие показатели
Доходы по плану/прогнозу
По отчету
1
2
3
4
А. Доходы от услуг на подъездных путях
Доходы от регулируемых услуг
Доходы от предоставления подъездных путей для проезда подвижного состава клиентов
Доходы от предоставления подъездных путей для производства маневровых работ, погрузки-выгрузки, других технологических операций перевозочного процесса, а также для стоянки подвижных составов клиентов
Итого доходов от регулируемых услуг на подъездных путях
В. Доходы от иной деятельности
Доходы от подачи-уборки вагонов на фронты погрузки-выгрузки
В части организации приема-сдачи грузов и вагонов
Доходы от накатки-выкатки вагонов специализированными средствами на/с паромы
Доходы от погрузки-выгрузки грузов в (из) вагоны (ов)
Доходы от взвешивания грузов с вагонами
Доходы от вспомогательного производства
Доходы от иных нерегулируемых услуг
Итого доходов от иной деятельности
Всего доходов
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о производственной и финансовой деятельности субъектов естественных монополий, предоставляющих регулируемые услуги подъездных путей
(индекс - Подъездные пути – 1, периодичность: годовая)

1-бап
2-бап
Қабылданған,жөнелтілген және өңделген вагон
...
Тауар кассирінің жұмысы
Құжаттамалық өңделген вагон (жүкті қабылдау-тапсыру)
Тікелей шығыстардың жиыны
Оның ішінде, жалақы
Үстеме шығыстар
Жалпы цех шығыстарының үлесі
Учаске бойынша жиыны
Кірме жолдың қызметі
1-бап
2-бап
...
Тікелей шығыстардың жиыны
Оның ішінде, жалақы
Үстеме шығыстар
Кірме жолдың ұзына бойы жайылған ұзындығының км
Жалпы цех шығыстарының үлесі
Учаске бойынша жиыны
Сигнализация және байланыс қызметі
1-бап
2-бап
...
Тікелей шығыстардың жиыны
Оның ішінде, жалақы
Үстеме шығыстар
Шартты техникалық бірлік
Жалпы цехтық шығыстарының үлесі
Учаске бойынша жиыны
Электрмен жабдықтау қызметі
1-бап
2-бап
...
Тікелей шығыстардың жиыны
Оның ішінде, жалақы
Үстеме шығыстар
техникалық бірлік
Жалпы цех шығыстарының үлесі
Учаске бойынша жиыны
Қойма шаруашылығының қызметі
1-бап
2-бап
...
Тікелей шығыстардың жиыны
Оның ішінде жалақы
Үстеме шығыстар
алаңның шаршы метрі/тәуліктер
Жалпы цех шығыстарының үлесі
Учаске бойынша жиыны
Автокөлік шаруашылығының қызметі
1-бап
2-бап
...
Тікелей шығыстардың жиыны
Оның ішінде жалақы
Үстеме шығыстар
машина-сағат
Жалпы цех шығыстарының үлесі
Учаске бойынша жиыны
Жалпы цех шығыстарының учаскесі
теңге шығындар
Персоналға байланысты жалпы цех шығыстарЫ
1-объект
2-объект
...
Теміржол кешенін басқару (жалпы және әкімшілік шығыстар)
теңге шығындар
Әкімшілік шығыстар
Салықтар
Теміржол кешені бойынша шығыстар жиыны
Көрсетілген қызметтерден түсетін кірістер
р/с №
Кірістердің түрлері мен басқа да көрсеткіштер
Жоспар/болжам- бойынша кірістер
Есеп бойынша
1
2
3
4
А. Кірме жолдардағы қызметтерден түсетін кірістер
Реттеліп көрсетілетін қызметтерден түсетін кірістер
Клиенттердің жылжымалы құрамының өтуі үшін кірме жолдарды ұсынудан түсетін кірістер
Кірме жолдарды маневрлік операцияларды жүргізу үшін, тиеу – түсіру, тасымалдау процесінің басқа да технологиялық операциялары үшін, сондай-ақ клиенттердің жылжымалы құрамының тұрағы үшін ұсынудан түсетін кірістер
Кірме жолдардағы реттеліп көрсетілетін қызметтерден түсетін кірістердің жиыны
В. Өзге де қызметтен түсетін кірістер
Тиеу-түсіру орнына/орнынан вагондарды беру-алып кетуден түсетін кірістер
Жүктерді және вагондарды қабылдауды-тапсыруды ұйымдастыру бөлігінде
Арнаулы құралдармен паромдарға/паромдардан вагондарды кіргізуден-шығарудан түсетін кірістер
Жүктерді вагондарға (-дан) тиеуден-түсіруден түсетін кірістер
Жүктерді вагондармен таразылаудан түсетін кірістер
Қосалқы өндірістерден түсетін кірістер
Өзге де реттеліп көрсетілмейтін қызметтерден түсетін кірістер
Өзге де қызметтен түсетін кірістер жиыны
Барлық кіріс
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Кірме жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің өндірістік және қаржылық қызметі туралы мәліметтер (индекс – Кірме жолдар-1, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие указания
1. Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги подъездных путей (далее – субъект), годовой информации о своей деятельности.
2. Отчетность составляют субъекты, предоставляющие услуги подъездных путей, которые включены в республиканские и местные разделы Государственного регистра субъектов.
3. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. При заполнении формы субъект указывает наименование предприятия.
5. Указанная информация состоит из двух таблиц по расходам и доходам за отчетный период, которые каждые содержать разделы.
1. Расходы по статьям (виды затрат) и элементам затрат за отчетный период.
В строке 1 – указываются служба движения и эксплуатация вагонов, из них:
1 – указывается вид затрат на службу движения и эксплуатацию;
2 – указывается вид затрат на службу движения и эксплуатацию;
3 – указывается работа товарного кассира;
4 – указываются итоговые прямые расходы на службу движения и эксплуатацию;
5 – указывается заработная плата персонала;
6 – указываются накладные расходы;
7 – указывается доля общецеховых расходов;
8 – указываются итоги затрат по участку.
В строке 9 – указывается служба подъездного пути, из них:
10 – указывается вид затрат на службу подвижного пути;
11 – указывается вид затрат на службу подвижного пути;
12 – указываются итоговые прямые расходы на службу подъездного пути;
13 – указывается заработная плата персонала;
14 – указываются накладные расходы (км);
15 – указывается доля общецеховых расходов;
16 – указываются итоги затрат по участку.
В строке 17 – указывается служба сигнализации и связи, из них:
18 – указывается вид затрат на службу сигнализации и связи;
19 – указывается вид затрат на службу сигнализации и связи;
20 – указываются итоговые прямые расходы на службу сигнализации и связи;
21 – указывается заработная плата персонала;
22 – указываются накладные расходы (техническая единица);
23 – указывается доля общецеховых расходов;
24 – указывается итог затрат по участку.
В строке 25 – указывается служба электроснабжения, из них:
26 – указывается вид затрат на службу электроснабжения;
27 – указывается вид затрат на службу электроснабжения;
28 – указываются итоговые прямые расходы на службу электроснабжения;
29 – указывается заработная плата персонала;
30 – указываются накладные расходы (техническая единица);
31 – указывается доля общецеховых расходов;
32 – указывается итог затрат по участку.
В строке 33 – указывается служба складского хозяйства, из них:
34 – указывается вид затрат на службу складского хозяйства;
35 – указывается вид затрат на службу складского хозяйства;
36 – указываются итоговые прямые расходы на службу складского хозяйства;
37 – указывается заработная плата персонала;
38 – указываются накладные расходы (квадратных метров);
39 – указывается доля общецеховых расходов;
40 – указывается итог затрат по участку.
В строке 41 – указывается служба автотранспортного хозяйства, из них:
42 – указывается вид затрат на службу автотранспортного хозяйства;
43 – указывается вид затрат на службу автотранспортного хозяйства;
44 – указываются итоговые прямые расходы на службу с автотранспортного хозяйства;
45 – указывается заработная плата персонала;
46 – указываются накладные расходы (машино-час);
47 – указывается доля общецеховых расходов;
48 – указывается итог затрат по участку.
В строке 49 – указывается участок общецеховых расходов (тенге затрат), их них:
50 – указываются общецеховые затраты, связанные с персоналом;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме кірме жолдардың көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі - субъект) өз қызметі туралы жылдық ақпаратты дайындауына арналған.
2. Есепті Субъектілердің мемлекеттік тіркелімінің республикалық және жергілікті бөлімдеріне енгізілген кірме жолдарының көрсетілетін қызметтерін ұсынатын субъектілер жасайды.
3. Есепке субъектінің басшысы мен бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанды толтыру кезінде субъект кәсіпорынның атауын көрсетеді.
5. Көрсетілген ақпарат есепті кезең үшін шығыстар мен кірістер бойынша әр қайсысы бөлімдерді қамтитын екі кестеден тұрады.
1. Есепті кезең үшін шығындардың баптары (шығындар түрлері) мен элементтері бойынша шығыстар.
1-жолда – вогондардың қозғалысы және оларды пайдалану қызметі көрсетіледі, оның ішінде:
1 – қозғалыс және пайдалану қызметі шығындарының түрі көрсетіледі;
2 – қозғалыс және пайдалану қызметі шығындарының түрі көрсетіледі;
3 – тауар кассирінің жұмысы көрсетіледі;
4 – қозғалыс және пайдалану қызметіне тікелей шығыстар жиыны көрсетіледі;
5 – персоналдың жалақысы көрсетіледі;
6 – үстеме шығыстар көрсетіледі
7 – жалпы цех шығыстарының үлесі көрсетіледі;
8 – учаске бойынша шығындар жиыны көрсетіледі.
9-жолда – кірме жолдың қызметі көрсетіледі, олардың ішінде:
10 – кірме жол қызметінің шығындар түрі көрсетіледі;
11 – кірме жол қызметінің шығындар түрі көрсетіледі;
12 – кірме жол қызметіне тікелей шығыстар жиыны көрсетіледі;
13 – персоналдың жалақысы көрсетіледі;
14 – үстеме шығыстар көрсетіледі;
15 – жалпы цех шығыстарының үлесі көрсетіледі;
16 – учаске бойынша шығындар жиыны көрсетіледі.
17-жолда – сигнализация және байланыс қызметі көрсетіледі, олардың ішінде:
18 – сигнализация және байланыс қызметінің шығындар түрі көрсетіледі;
19 – сигнализация және байланыс қызметінің шығындар түрі көрсетіледі;
20 – сигнализация және байланыс бойынша тікелей шығыстардың жиыны көрсетіледі;
21 – персоналдың жалақысы көрсетіледі;
22 – үстеме шығыстар көрсетіледі (техникалық бірлік);
23 – жалпы цех шығыстарының үлесі көрсетіледі;
24 – учаске бойынша шығындар жиыны көрсетіледі.
25-жолда – электрмен жабдықтау қызметі көрсетіледі, олардың ішінде:
26 – электрмен жабдықтау қызметінің шығындар түрі көрсетіледі;
27 – электрмен жабдықтау қызметіне шығындар түрі көрсетіледі;
28 – электрмен жабдықтау қызметіне тікелей шығыстар жиыны көрсетіледі;
29 – персоналдың жалақысы көрсетіледі;
30 – үстеме шығыстар көрсетіледі (техникалық бірлік);
31 – жалпы цех шығыстарының үлесі көрсетіледі;
32 – учаске бойынша шығындар жиыны көрсетіледі.
33-жолда – қойма шаруашылығының қызметі көрсетіледі, олардың ішінде:
34 – қойма шаруашылығы қызметінің шығындар түрі көрсетіледі;
35 – қойма шаруашылығы қызметінің шығындар түрі көрсетіледі;
36 – қойма шаруашылығы қызметіне тікелей шығыстардың жиыны көрсетіледі;
37 – персоналдың жалақысы көрсетіледі;
38 – үстеме шығыстар көрсетіледі; (шаршы метр);
39 – жалпы цех шығыстарының үлесі көрсетіледі;
40 – учаске бойынша шығындар жиыны көрсетіледі.
41-жолда – автокөлік шаруашылығының қызметі көрсетіледі, оның ішінде:
42 – автокөлік шаруашылығы қызметінің шығындар түрі көрсетіледі;
43 – автокөлік шаруашылығы қызметінің шығындар түрі көрсетіледі;
44 – автокөлік шаруашылығы қызметіне тікелей шығыстардың жиыны көрсетіледі;
45 – персоналдың жалақысы көрсетіледі;
46 – үстеме шығыстар көрсетіледі (машина-сағат);
47 – жалпы цех шығыстарының үлесі көрсетіледі;
48 – учаске бойынша шығындар жиыны көрсетіледі.
49-жолда – жалпы цех шығыстарының (теңге шығындар) учаскесі көрсетіледі, олардың ішінде:
50 – персоналға байланысты жалпы цех шығындары көрсетіледі;

51 – указываются затраты на объект 1;
52 – указываются затраты на объект 2.
В строке 53 – указываются расходы на управление железнодорожным комплексом (общие административные расходы) (тенге затрат), из них:
54 – указываются административные расходы;
55 – указываются расходы на оплату налогов;
56 – указываются итоговые расходы по железнодорожному комплексу.
2. Доходы по предоставленным услугам на подъездные пути:
в разделе 1 – указываются доходы от услуг на подъездных путях;
в разделе 2 – указывается итоговый доход от регулируемых услуг на подъездных путях;
в разделе 3 – указывается доход от иной деятельности;
в разделе 4 – указывается итоговый доход от иной деятельности;
в разделе 5 – указывается доход по всем услугам.
Финансовые показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге без десятичного знака с учетом требований, предусмотренных в Перечне затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, согласно приложению к настоящим Правилам.
Приложение 31 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 106
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Сведения о доходах и затратах субъектов естественных монополий, предоставляющие услуги морских портов
Отчетный период 20___ год
Индекс формы административных данных: Морской порт – 1
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие регулируемые услуги морских портов.
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
тысяч тенге
Код показателя
Наименование показателей
Расходы
Доходы
1
Доход по регулируемым услугам морских портов
2
Себестоимость по регулируемым услугам морских портов
3
Производственные затраты
4
Общие и административные расходы
5
Расходы по вознаграждению
6
Доход (убыток) по регулируемым услугам морских портов
7
Доход по регулируемым услугам в сфере передачи энергоресурсов
8
Себестоимость
9
Производственные затраты
10
Общие и административные расходы
11
Расходы по вознаграждению
12
Доход (убыток) по регулируемым услугам в сфере передачи энергоресурсов
13
Доход по деятельности, не относящейся к регулируемым услугам
14
Себестоимость по деятельности, не относящейся к регулируемым услугам
15
Производственные затраты
16
Общие и административные расходы
17
Расходы по вознаграждению
18
Доход (убыток) по деятельности, не относящейся к регулируемым услугам
19
Производственные затраты, не учитываемые при формировании тарифов
20
Общие и административные расходы, не учитываемые при формировании тарифов
21
Доход (убыток) от основной деятельности
22
Доходы по неосновной деятельности
23
Доходы по финансированию
24
Расходы по неосновной деятельности
25
26
Доход (убыток) от неосновной деятельности
27
Доход (убыток) от обычной деятельности до налогообложения
28
Корпоративный подоходный налог
29
по данным налоговой декларации
30
отсроченный подоходный налог
31
Чистый доход (убыток)
32
Доход по регулируемым услугам морских портов
33
Себестоимость по регулируемым услугам морских портов
34
Производственные затраты
35
Общие и административные расходы
36
Расходы по вознаграждению
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ _____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о доходах и затратах субъектов естественных монополий, предоставляющие услуги морских портов
(индекс – Морские порты – 1, периодичность: годовая)

51 – 1-объект бойынша шығындар көрсетіледі;
52 – 2-объект бойынша шығындар көрсетіледі.
53-жолда – теміржол кешенін басқару шығыстары (жалпы әкімшілік шығыстар) көрсетіледі, оның ішінде:
54 – әкімшілік шығыстар көрсетіледі;
55 – салықтарды төлеуге арналған шығыстар көрсетіледі;
56 – теміржол кешені бойынша шығыстар жиынтығы көрсетіледі;
2. Кірме жолдарға ұсынылған көрсетілетін қызметтер бойынша кірістер:
1-бөлімде – кірме жолдардағы қызметтерден түсетін кірістер көрсетіледі;
2-бөлімде – реттеліп көрсетілетін қызметтерден түсетін кірістер көрсетіледі;
3-бөлімде – өзге де қызметтен түсетін кірістер көрсетіледі;
4-бөлімде – өзге де қызметтен түсетін кірістер жиыны көрсетіледі;
5-бөлімде – барлық көрсетілетін қызметтер бойынша кіріс көрсетіледі.
Қаржылық көрсеткіштер мәнінің құнында осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар Тізбесінде көзделген талаптарды ескере отырып, ондық белгісіз мың теңгеде толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 31-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 106-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Теңіз порттарының көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің кірістері мен шығындары туралы мәліметтер
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: Теңіз порты-1
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
мың теңге
Көрсеткіштің коды
Көрсеткіштердің атауы
Шығыстар
Кірістер
1
Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтері бойынша кіріс
2
Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтері бойынша өзіндік құны
3
Өндірістік шығындар
4
Жалпы және әкімшілік шығыстар
5
Сыйақы бойынша шығыстар
6
Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтері бойынша кіріс (залал)
7
Энергия ресурстарын беру саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша кіріс
8
Өзіндік құн
9
Өндірістік шығындар
10
Жалпы және әкімшілік шығыстар
11
Сыйақы бойынша шығыстар
12
Энергия ресурстарын беру саласындағы реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша кіріс (залал)
13
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге жатпайтын қызмет бойынша кіріс
14
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге жатпайтын қызмет бойынша өзіндік құн
15
Өндірістік шығындар
16
Жалпы және әкімшілік шығыстар
17
Сыйақы бойынша шығыстар
18
Реттеліп көрсетілмейтін қызметтерге жатпайтын қызмет бойынша кіріс (залал)
19
Тарифтерді қалыптастыру кезінде ескерілмейтін өндірістік шығындар
20
Тарифтерді қалыптастыру кезінде ескерілмейтін жалпы және әкімшілік шығыстар
21
Негізгі қызметтен кіріс (залал)
22
Негізгі емес қызмет бойынша кіріс
23
Қаржыландыру бойынша кірістер
24
Негізгі емес қызмет бойынша шығыстар
25
Негізгі емес қызметтен түскен кіріс (залал)
26
Салық салынғанға дейінгі қарапайым қызметтен түскен кіріс (залал)
27
Корпоративтік табыс салығы
28
салық декларациясының деректері бойынша
29
кейінге қалдырған табыс салығы
30
Таза кіріс (залал)
31
Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін кқызметтері бойынша кіріс
32
Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтері бойынша өзіндік құн
33
Өндірістік шығындар
34
Жалпы және әкімшілік шығыстар
35
Сыйақы бойынша шығыстар
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің кірістері мен шығындары туралы мәліметтер (индекс – Теңіз порттары-1, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие указания
1. Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги морских портов (далее – субъект), годовой информации о своих доходах и затратах.
2. Отчетность составляют субъекты, предоставляющие услуги морских портов, которые включены в республиканские и местные разделы Государственного регистра субъектов.
3. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. При заполнении формы субъект указывает наименование предприятия.
5. Указанная информация состоит из таблицы по расходам и доходам за отчетный период, которые содержат разделы.
В графе 1 – указывается код показателя;
В графе 2 – указывается наименование показателей о доходах и затратах субъектов естественных монополий, предоставляющие услуги морских портов;
В графах 3 и 4 – указываются расходы и доходы. Финансовые показатели в стоимостном выражении заполняются в тысячах тенге.
Приложение 32 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 116
к Правилам формирования
тарифов
форма
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Сведения о наличии основных средств и нематериальных активов субъектов
естественных монополий, предоставляющие услуги морских портов
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: Морской порт – 1
Периодичность: Годовая
Круг лиц, представляющих информацию:
Акционерное общество "Национальная компания "Актауcкий международный морской торговый порт"
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
тысяч тенге
Группа основных средств, нематериальных активов
Всего
В том числе
Регулируемые услуги морских портов
Иная деятельность
Косвенные операции
Накладные расходы
Административные расходы
Основные средства, не учитываемые при формировании тарифов
1 категория
1 категория
2 категория
3 категория
3 категория
3 категория
4 категория
Основные средства
Земля
Здания
Сооружения
Передаточные устройства
Машины и оборудование
Транспортные средства
Компьютерное оборудование
Прочие основные средства
Итого
Нематериальные активы
Лицензионные соглашения
Программное обеспечение
Прочие нематериальные активы
Итого
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о наличии основных средств и нематериальных активов субъектов естественных монополий, предоставляющие услуги морских портов
(индекс - морской порт – 1, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) өз кірістері мен шығындары туралы жылдық ақпаратты дайындауына арналған.
2. Есептілікті Субъектілердің мемлекеттік тіркелімінің республикалық және жергілікті бөлімдеріне енгізілген теңіз порттарының көрсетілетін қызметтерін ұсынатын субъектілер жасайды.
3. Есепке субъектінің басшысы мен бас бухгалтері қол қояды. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз жеткізгіште ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанды толтыру кезінде субъект кәсіпорынның атауын көрсетеді.
5. Көрсетілген ақпарат бөлімдерді қамтитын есепті кезеңдегі шығыстар мен кірістер жөніндегі кестеден тұрады.
1-бағанда – көрсеткіштің коды көрсетіледі;
2-бағанда – теңіз порттарының қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің кірістері мен шығындары туралы көрсеткіштердің атауы көрсетіледі;
3 және 4-бағандарда – шығыстар мен кірістер көрсетіледі. Құн мәніндегі қаржылық көрсеткіштер мың теңгемен толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 32-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 116-қосымша
нысан
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің негізгі құралдары мен материалдық емес активтерінің болуы туралы мәліметтер
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: теңіз порты-1
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
(мың теңге)
Негізгі құралдар, материалдық емес активтер тобы
Барлығы
оның ішінде
Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтері
Өзге де қызмет
Жанама операциялар
Үстеме шығыстар
Әкімшілік шығыстар
Тарифтерді қалыптастыру кезінде ескерілмейтін негізгі құралдар
1-санат
1-санат
2-санат
3-санат
3-санат
3-санат
4-санат
Негізгі құралдар
Жер
Ғимарат
Құрылыстар
Беру құрылғылары
Машиналар мен жабдық
Көлік құралдары
Компьютерлік жабдық
Өзге де негізгі құралдар
Жиыны
Материалдық емес активтер
Лицензиялық келісімдер
Бағдарламалық қамтамасыз ету
Өзге де материалдық емес активтер
Жиыны
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің негізгі құралдары мен материалдық емес активтерінің болуы туралы мәліметтер (индексі: теңіз порты-1, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги морских портов (далее – субъект) сведений о наличии
2. Отчет подписывается руководителем и главным бухгалтером субъекта.
3. Отчет представляется в ведомство уполномоченного органа на электронном и бумажном носителе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 указывается группа основных средств, нематериальных активов субъекта.
5. В графах 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 указываются всего, в том числе: регулируемые услуги морских портов 1 категория, иная деятельность 1 категория, косвенные операции 2 категория, накладные расходы 3 категория, административные расходы 3 категория, основные средства, не учитываемые при формировании тарифов 3 категория.
6. В строке 1 указываются основные средства;
7. в строке 2 указывается земля;
8. в строке 3 указываются здания;
9. в строке 4 указываются сооружения;
10. в строке 5 указываются передаточные устройства;
11. в строке 6 указываются машины и оборудование;
12. в строке 7 указываются транспортные средства;
13. в строке 8 указывается компьютерное оборудование;
14. в строке 9 указываются прочие основные средства;
15. в строке 10 указывается итого;
16. в строке 11 указываются нематериальные активы;
17. в строке 12 указываются лицензионные соглашения;
18. в строке 13 указывается программное обеспечение;
19. в строке 14 указываются прочие нематериальные активы;
20. в строке 15 указывается итого.
Приложение 33 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 117
к Правилам формирования
тарифов
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Сведения о задействованных основных средствах субъектов
естественных монополий, предоставляющие регулируемые услуги морских портов
Отчетный период 20 ___ год
Индекс формы административных данных: МП – 2
Периодичность: Годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие регулируемые услуги морских портов
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
(тысяч тенге)
Основное средство
Инвентарный номер
Дата принятия к учету
Срок использования ОС (в месяцах)
Перво началь ная стоимость
Стоимость на начало периода
Амортизация на начало периода
Всего увеличение стоимости
1
2
3
4
5
6
7
8
Основные средства 1 категории
Услуги за заход судна в морской порт для производства грузовых операций
Корабельные услуги
Причальные услуги
Якорные услуги
Карантинные услуги
Навигационные услуги
Услуги за проход каналом
Иная деятельность
Услуги портовой буксировки
Инфраструктура порта для осуществления перевалки нефти
Инфраструктура порта для осуществления перевалки зерна
Инфраструктура порта для осуществления перевалки грузов на паром
Хранение грузов на складе СВХ
Основные средства 2 категории
Выполнение погрузочно-разгрузочных и швартовых операций
Содержание погрузочно-разгрузочных машин, оборудования и инструментов
Содержание кранов, оборудования и инструментов
Складские операции, хранение генеральных грузов
Передача и распределение электрической энергии
Отвод сточных вод
Подача воды по распределительным сетям
Эксплуатация и содержание сборщика льяльных вод
Эксплуатация и содержание нефтемусоросборщика
Основные средства 3 категории
Накладные расходы
ОС административно-производственных зданий
Технические системы охраны территории порта
ОС грузового автопарка
ОС легкового автопарка
ОС автобусного парка
ОС транспортного комплекса
ОС противопожарной безопасности объектов
Территория порта и основные средства общего назначения
Производственно-технологическая связь
Административные расходы
ОС административного назначения
Основные средства 4 категории
Всего:
продолжение таблицы
В том числе
Амортизация за период
Уменьшение стоимости
Стоимость на конец периода
Амортизация на конец периода
Остаточная стоимость
Поступление
Увеличение стоимости за счет модернизации
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Всего по обществу
В том числе
Судозаход, всего
В том числе
Услуги в сфере передачи энергоресурсов
Иная деятельность
По регулируемым услугам
16
17
18
19
20
Примечание:
ОС – основные средства; СВХ – Склад временного хранения.
Руководитель ______________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о задействованных основных средствах субъектов естественных монополий,
предоставляющие регулируемые услуги морских портов
(индекс: МП – 2, периодичность: годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме теңіз порттарының (бұдан әрі – субъект) қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің болуы туралы мәліметтерді дайындауға арналған.
2. Есепке субъектінің басшысы мен бас бухгалтері қол қояды.
3. Есеп уәкілетті органның ведомствосына электрондық және қағаз тасымалдағышта ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда субъектінің негізгі құралдарының, материалдық емес активтерінің тобы көрсетіледі.
5. 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-бағандарда барлығы көрсетіледі, оның ішінде: теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтері 1-санат, өзге де қызмет 1-санат, жанама операциялар 2-санат, үстеме шығыстар 3-санат, әкімшілік шығыстар 3-санат, тарифтерді қалыптастыру кезінде ескерілмейтін негізгі құралдар 3-санат.
6. 1-жолда негізгі құралдар көрсетіледі;
7. 2-жолда жер көрсетіледі;
8. 3-жолда ғимараттар көрсетіледі;
9. 4-жолда құрылыстар көрсетіледі;
10. 5-жолда беру құрылғылары көрсетіледі;
11. 6-жолда машиналар мен жабдық көрсетіледі;
12. 7-жолда көлік құралдары көрсетіледі;
13. 8-жолда компьютерлік жабдық көрсетіледі;
14. 9-жолда өзге де негізгі құралдар көрсетіледі;
15. 10-жолда барлығы көрсетіледі;
16. 11-жолда материалдық емес активтер көрсетіледі;
17. 12-жолда лицензиялық келісімдер көрсетіледі;
18. 13-жолда бағдарламалық қамтамасыз ету көрсетіледі;
19. 14-жолда өзге де материалдық емес активтер көрсетіледі;
20. 15-жолда барлығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 33-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 117-қосымша
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің тартылған материалдық негізгі құралдары туралы мәліметтер
Есепті кезең 20 ___ жыл
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ТП -2
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
(мың теңге)
Негізгі құрал
Түгендеу нөмірі
Есепке алу күні
НҚ қолдану мерзімі (айлармен)
Бастапқы құны
Кезең басындағы құны
Кезең басындағы амортизация
Құнның барлық ұлғаюы
1
2
3
4
5
6
7
8
1-санаттың негізгі құралдары
Жүк операцияларын жүргізу үшін теңіз портына кеменің кіруі үшін көрсетілетін қызметтер
Кеменің көрсетілетін қызметтері
Айлақтық көрсетілетін қызметтер
Зәкірлік көрсетілетін қызметтер
Карантиндік көрсетілетін қызметтер
Навигациялық көрсетілетін қызметтер
Арнамен өткені үшін көрсетілетін қызметтер
Өзге де қызмет
Порттық тіркеп сүйреу қызметтері
Мұнайды ауыстырып тиеуді жүзеге асыруға арналған порт инфрақұрылымы
Астықты ауыстырып тиеуді жүзеге асыруға арналған порт инфрақұрылымы
Жүктерді паромға ауыстырып тиеуді жүзеге асыруға арналған порт инфрақұрылымы
УСҚ қоймасында жүктерді сақтау
2-санаттың негізгі құралдары
Тиеп-түсіру және арқандап байлау операцияларын орындау
Тиеп-түсіру машиналарын, жабдықтар мен құралдарды күтіп ұстау
Крандарды, жабдықтар мен құралдарды күтіп ұстау
Қойма операциялары, негізгі жүктерді сақтау
Электр энергиясын беру және тарату
Сарқынды суларды бұру
Суды тарату желілері арқылы беру
Лас суды жинаушыны пайдалану және күтіп ұстау
Мұнай қалдықтарын жинауышты пайдалану және күтіп ұстау
3-санатты негізгі құралдар
Үстеме шығыстар
Әкімшілік-өндірістік ғимараттардың НҚ
Порт аумағын күзетудің техникалық жүйелері
Жүк автопаркінің НҚ
Жеңіл автопарктің НҚ
Автобус паркінің НҚ
Көлік кешенінің НҚ
Объектілердің өртке қарсы қауіпсіздігінің НҚ
Порт аумағы және жалпы мақсаттағы негізгі құралдар
Өндірістік-технологиялық байланыс
Әкімшілік шығыстар
Әкімшілік мақсаттағы НҚ
4-санаттың негізгі құралдары
Барлығы:
Кестенің жалғасы
Оның ішінде
Кезеңдегі амортизация
Құнның төмендеуі
Кезең соңындағы құны
Кезеңнің соңындағы амортизация
Қалдық құны
Түсімдер
Жаңғырту есебінен құнды ұлғайту
9
10
11
12
13
14
15
Кестенің жалғасы
Қоғам бойынша барлығы
Оның ішінде
Кеменің кіруі, барлығы
Оның ішінде
Энергия ресурстарын беру саласындағы көрсетілетін қызметтер
Өзге де қызмет
Реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша
Ескертпе: ОС – негізгі құралдар; УСҚ – уақытша сақтау қоймасы.
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің тартылған материалдық негізгі құралдары туралы мәліметтер (индексі: Теңіз порты -2, кезеңділігі: жылдық)

Глава 1. Общие указания
1. Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектов естественных монополий, предоставляющие услуги морских портов (далее – субъект) годовой информации о задействованных основных средствах.
2. Сведения подписывает первый руководитель или лицо, исполняющее его обязанности и главный бухгалтер субъекта.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графах 1, 2 и 3 указываются "Основное средство", "Инвентарный номер" и "Дата принятия к учету".
4. В графах 4, 5 и 6 указываются "Срок использования основных средств (в месяцах)", "Первоначальная стоимость" и "Стоимость на начало периода".
5. В графе 7 указывается "Амортизация на начало периода".
6. В графах 8, 9 и 10 указываются "Всего увеличение стоимости" в том числе "Поступление" и "Увеличение стоимости за счет модернизации".
7. В графе 11 указывается "Амортизация за период".
8. В графах 12, 13, 14 и 15 указываются "Уменьшение стоимости", "Стоимость на конец периода", "Амортизация на конец периода" и "Остаточная стоимость".
9. В графах 16, 17, 18, 19 и 20 "В том числе" указываются судозаход, всего, в том числе по регулируемым услугам, услуги в сфере передачи энергоресурсов и иная деятельность.
В строке 1 указываются основные средства 1 категории;
в строке 2 указываются услуги за заход судна в морской порт для производства грузовых операций;
в строках 3, 4, 5 и 6 указываются услуги: корабельные, причальные, якорные и карантинные;
в строках 7, 8, 9 и 10 указываются услуги: навигационные, за проход каналом, иная деятельность и портовой буксировки;
в строках 11, 12 и 13 указываются инфраструктура порта для осуществления перевалки нефти, инфраструктура порта для осуществления перевалки зерна, инфраструктура порта для осуществления перевалки грузов на паром;
в строке 14 указывается хранение грузов на складе СВХ;
в строках 15, 16, 17 и 18 указываются основные средства 2 категории, выполнение погрузочно-разгрузочных и швартовых операций, содержание погрузочно-разгрузочных машин, оборудования и инструментов;
в строках 19, 20, 21 и 22 указываются содержание кранов, оборудования и инструментов, складские операции, хранение генеральных грузов, передача и распределение электрической энергии, отвод сточных вод;
в строках 23, 24, 25 и 26 указываются подача воды по распределительным сетям, эксплуатация и содержание сборщика льяльных вод, эксплуатация и содержание нефтемусоросборщика;
в строке 27 указываются основные средства 3 категории;
в строках 28, 29, и 30 указываются накладные расходы, основные средства административно-производственных зданий, технические системы охраны территории порта;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме теңіз порттарының көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) тартылған негізгі құралдар туралы жылдық ақпаратты дайындауына арналған.
2. Мәліметтерге субъектінің бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға және бас бухгалтері қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. 1, 2 және 3-бағандарда "негізгі құрал", "түгендеу нөмірі" және "есепке алынған күні" көрсетіледі.
4. 4, 5 және 6-бағандарда "негізгі құралдарды пайдалану мерзімі (айлармен)", "бастапқы құны" және "кезең басындағы құны" көрсетіледі.
5. 7-бағанда "кезең басындағы амортизация" көрсетіледі.
6. 8, 9 және 10-бағандарда "құнның барлық ұлғаюы", оның ішінде "түсімдер" және "жаңғырту есебінен құнды ұлғайту" көрсетіледі.
7. 11-бағанда "кезеңдегі амортизация" көрсетіледі.
8. 12, 13, 14 және 15-бағандарда "құнның төмендеуі", "кезең соңындағы құн", "кезеңнің соңындағы амортизация" және "қалдық құны" көрсетіледі.
1-жолда 1-санаттағы негізгі құралдар көрсетіледі;
2-жолда жүк операцияларын жүргізу үшін кеменің теңіз портына кіргені үшін көрсетілетін қызметтер көрсетіледі;
3, 4, 5 және 6-жолдарда: кемелік, айлақтық, зәкірлік және карантиндік қызметтер көрсетіледі;
7, 8, 9 және 10-жолдарда навигациялық, арнадан өту, өзге де қызмет және порттық тіркеп сүйреу қызметтері көрсетіледі;
11, 12 және 13-жолдарда мұнайды ауыстырып тиеуді жүзеге асыруға арналған порт инфрақұрылымы, астықты ауыстырып тиеуді жүзеге асыруға арналған порт инфрақұрылымы, жүктерді пароммен ауыстырып тиеуді жүзеге асыруға арналған порт инфрақұрылымы көрсетіледі;
14-жолда УСҚ қоймасында жүктердің сақталуы көрсетіледі;
15, 16, 17 және 18-жолдарда 2-санаттағы негізгі құралдар, тиеу-түсіру және арқандап байлау операцияларын орындау, тиеу-түсіру машиналарын, жабдықтар мен құрал-саймандарды ұстау көрсетіледі;
19, 20, 21 және 22-жолдарда крандардың, жабдықтар мен құрал-саймандардың болуы, қойма операциялары, бас жүктерді сақтау, электр энергиясын беру және бөлу, сарқынды суларды бұру көрсетіледі;
23, 24, 25 және 26-жолдарда тарату желілері бойынша су беру, лас суды жинаушыны пайдалану және ұстау, мұнайсорғышты пайдалану және ұстау көрсетіледі;
27-жолда 3-санаттағы негізгі құралдар көрсетіледі;
28, 29 және 30-жолдарда үстеме шығыстар, әкімшілік-өндірістік ғимараттардың негізгі құралдары, порт аумағын қорғаудың техникалық жүйелері көрсетіледі;

в строках 31, 32, 33 и 34 указываются основные средства: грузового автопарка, легкового автопарка, автобусного парка, транспортного комплекса, противопожарной безопасности объектов;
в строках 35, 36 и 37 указываются территория порта и основные средства общего назначения, производственно-технологическая связь, административные расходы;
в строках 38 и 39 указываются основные средства административного назначения, основные средства 4 категории;
В строке 40 указывается всего задействованных основных средств.
Приложение 34 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 декабря 2021 года № 108
Приложение 118
к Правилам формирования
тарифов
Представляется: в ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в соответствующих сферах естественных монополий или в его территориальный орган
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz
Сведения о задействованных нематериальных активах субъектов
естественных монополий, предоставляющие регулируемые услуги морских портов
Отчетный период 20 ___ год
Индекс: Порт – 1
Периодичность: Годовая
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты естественных монополий,
предоставляющие регулируемые услуги морских портов
Срок представления формы административных данных: – до 1 мая текущего года
тысяч тенге
Нематериальный актив
Первоначальная стоимость
Стоимость для вычисления амортизации
На начало периода
За период
На конец периода
Остаточная стои
мость
Стоимость
Амортизация (износ)
Увеличение стоимости
Начисление амортизации (износа) за период
Списание амортизации (износа)
Уменьшение стоимости
Стоимость
Амортизация (износ)
Лицензионные соглашения
Программное обеспечение
Прочие нематериальные активы
Всего:
продолжение таблицы
Всего по обществу
В том числе
Судозаход, всего
В том числе
Услуги в сфере передачи энергоресурсов
Иная деятельность
По регулируемым услугам
Руководитель ______________________________________ ___________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ___________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"____"_____________________год
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о задействованных нематериальных активах субъектов
естественных монополий, предоставляющие услуги морских портов
(индекс: порт – 1, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие указания
1. Настоящее пояснение предназначено для подготовки субъектами естественных монополий, предоставляющие услуги морских портов (далее – субъект) годовой информации о задействованных нематериальных активах.

31, 32, 33 және 34-жолдарда: жүк автопаркі, жеңіл автопарк, автобус паркі, көлік кешені, объектілердің өртке қарсы қауіпсіздігі негізгі құралдары көрсетіледі;
35, 36 және 37-жолдарда порт аумағы және жалпы мақсаттағы негізгі құралдар, өндірістік-технологиялық байланыс, әкімшілік шығыстар көрсетіледі;
38 және 39-жолдарда әкімшілік мақсаттағы негізгі құралдар, 4-санаттағы негізгі құралдар көрсетіледі;
40-жолда барлық іске қосылған негізгі құралдар көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 108 Бұйрыққа 34-қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына 118-қосымша
Табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосына немесе оның аумақтық органына ұсынылады.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректер нысаны www.economy.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
.
Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің тартылған материалдық емес активтері туралы мәліметтер
Есепті кезең 20 ___ жыл
Индексі: Порт – 1
Кезеңділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - ағымдағы жылғы 1 мамырға дейін
(мың теңге)
Материалдық емес актив
Бастапқы құн
Амортизацияны есептеу үшін құн
Кезеңнің басына
Кезеңде
Кезеңнің соңына
Қалдық құны
Құны
Амортизация (тозу)
Құнның ұлғаюы
Кезеңдегі амортизацияны (тозуды) есепету
Амортизацияны (тозуды) есептен шығару
Құнды азайту
Құн
Амортизация (тозу)
Лицензиялық келісімдер
Бағдарламалық қамтамасыз ету
Өзге материалдық емес активтер
Барлығы:
Кестенің жалғасы
Қоғам бойынша барлығы
Оның ішінде
Кеменің кіруі, барлығы
Оның ішінде
Энергия ресурстарын беру саласындағы көрсетілетін қызметтер
Өзге де қызмет
Реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша
Басшы _____________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
Бас бухгалтер _________________________________ ___________
Аты, әкесінің аты (болған жағдайда), тегі қолы
________ жылғы "___" ____________
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің тартылған материалдық емес активтері туралы мәліметтер (индексі: порт -1, кезеңділігі: жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме теңіз порттарының реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерінің (бұдан әрі – субъект) тартылған материалдық емес активтері туралы жылдық ақпаратты дайындауына арналған.

2. Сведения подписывает первый руководитель или лицо, исполняющее его обязанности и главный бухгалтер субъекта.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В данной таблице указываются нематериальные активы, первоначальная стоимость, стоимость для вычисления амортизации.
4. В графе "На начало периода" указываются стоимость, амортизация (износ).
5. В графе "За период" указываются увеличение стоимости, начисление амортизации (износа) за период, списание амортизации (износа, уменьшение стоимости.
6. В графе "На конец периода" указываются стоимость, амортизация (износ), остаточная стоимость нематериальных активов.
7. В графе "В том числе" указываются судозаход, всего, в том числе по регулируемым услугам, услуги в сфере передачи энергоресурсов и иная деятельность.

2. Мәліметтерге субъектінің бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға және бас бухгалтер қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Бұл кестеде материалдық емес активтер, бастапқы құн, амортизацияны есептеу құны көрсетіледі.
4. "Кезеңнің басында" бағанында құн, амортизация (тозу) көрсетіледі;
5. "Кезеңде" бағанында құнның ұлғаюы, кезеңдегі амортизацияны (тозуды) есептеу, амортизацияны есептен шығару (тозу, құнның азаюы) көрсетіледі.
6. "Кезеңнің соңында" бағанында материалдық емес активтердің құны, амортизациясы (тозуы), қалдық құны көрсетіледі.
7. "Оның ішінде" бағанында кеменің кіруі, барлығы, оның ішінде реттеліп көрсетілетін қызметтер, энергия ресурстарын беру саласындағы көрсетілетін қызметтер және өзге де қызмет бойынша көрсетіледі.