О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан"
Решение маслихата города Нур-Султана от 10 марта 2021 года № 13/2-VII. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 29 марта 2021 года № 1315. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 3 октября 2023 года № 84/10-VIII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 03.10.2023 № 84/10-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 554 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1149, опубликовано 11 января 2018 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана") следующие изменения:
преамбулу вышеуказанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", статьями 10, 11, 12, 13 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:";
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан (далее – Правила), утвержденных вышеуказанным решением:
преамбулу Правил изложить в новой редакции:
"Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Нур-Султан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", статьями 10, 11, 12, 13 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан".";
пункт 1 изложить в новой редакции:

"Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 10 наурыздағы № 13/2-VII шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2021 жылғы 29 наурызда № 1315 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2023 жылғы 3 қазандағы № 84/10-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 03.10.2023 № 84/10-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 2-3-тармағына, "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 554 қаулысына сәйкес Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатінің 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1149 тіркелген, 2018 жылдың 11 қаңтарында "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілді:
жоғарыда көрсетілген шешімінің кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексі 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабының 2-3-тармағына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 8-бабы 3) тармақшасына, "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 10, 11, 12, 13-баптарына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
жоғарыда көрсетілген шешімімен бекітілген Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында (бұдан әрі – Қағида):
Қағиданың кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Осы Нұр-Сұлтан қаласының әлеуметтiк көмек көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындау қағидалары (бұдан әрi – Қағида) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексі 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабының 2-3-тармағына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 8-бабы 3) тармақшасына, "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 10, 11, 12, 13-баптарына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес әзiрлендi.";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"1. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима города Нур-Султан по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) ребенок (дети), оставшийся без попечения родителей (родителя), – ребенок (дети), лишившийся попечения единственного или обоих родителей в связи с ограничением или лишением их родительских прав, признанием безвестно отсутствующими, объявлением умершими, признанием недееспособными или ограниченно дееспособными, отбыванием наказания в местах лишения свободы, уклонением от воспитания ребенка или защиты его прав и интересов, в том числе с отказом взять ребенка из воспитательной или медицинской организации, а также в иных случаях отсутствия родительского попечения и нуждающийся в обеспечении необходимой защиты его прав и интересов, предусмотренных законами Республики Казахстан;
4) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное и культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
5) социальная помощь – помощь, предоставляемая в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) к памятным датам и праздничным дням, а также в случае наступления трудной жизненной ситуации в порядке, определяемом настоящими Правилами;
6) Центр социальных выплат – Департамент "Межведомственный расчетный центр социальных выплат" – филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по городу Нур-Султан, осуществляющий оказание физическим лицам государственных услуг в сфере пенсионного и социального обеспечения в городе Нур-Султан;

"1. Осы Қағидада мынадай ұғымдар қолданылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жылжымайтын мүлікке құқықтарды оның орналасқан жері бойынша мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) ата-аналарының (ата-анасының) қамқорлығынсыз қалған бала (балалар) – ата-ана құқықтарының шектелуiне немесе олардан айрылуына, хабарсыз кеткен деп танылуына, қайтыс болған деп жариялануына, әрекетке қабiлетсiз немесе әрекет қабiлетi шектелген деп танылуына, бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеуiне, бала тәрбиелеуден немесе оның құқықтары мен мүдделерiн қорғаудан жалтаруына, оның ішінде баланы тәрбиелеу немесе медициналық ұйымнан алудан бас тартуына байланысты, сондай-ақ ата-ана қамқоршылығы болмаған және Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өз құқықтары мен мүдделерінің қажетті қорғалуын қамтамасыз етуге мұқтаж болған өзге де жағдайларда жалғыз ата-анасының немесе екеуінің де қамқорлығынан айрылған бала (балалар);
4) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани және мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
5) әлеуметтік көмек – мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ осы Қағидада белгіленген тәртіпте атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек;
6) Әлеуметтік төлемдер орталығы – Нұр-Сұлтан қаласындағы жеке тұлғаларға зейнеткерлік және әлеуметтік қамтамасыз ету саласында мемлекеттік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Нұр-Сұлтан қаласы бойынша филиалы "Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығы" департаменті;

7) ветераны боевых действий на территории других государств – лица, указанные в статье 5 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
8) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органом статистики города Нур-Султан;
9) ветераны труда – лица, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
10) ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны – лица, указанные в статье 6 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
11) ребенок-сирота (дети-сироты) – ребенок (дети), у которого умерли оба или единственный родитель;
12) многодетные матери – матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" І и II степени;
13) многодетные семьи – семьи, имеющие в своем составе четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
14) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан, а также международные праздники и дни, учрежденные ООН и иными международными организациями;
15) ребенок-инвалид (дети-инвалиды) – лицо в возрасте до восемнадцати лет, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, увечьями (ранениями, травмами, контузиями), их последствиями, дефектами, которое приводит к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
16) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
17) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
18) малообеспеченные лица (семьи) – лица (семьи), имеющие среднедушевые доходы в месяц ниже черты бедности, установленной в городе Нур-Султан;
19) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акимов районов города Нур-Султан для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью по основанию наличия среднедушевого дохода, не превышающего установленного порога, и подготовки заключений;

7) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері – "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабында аталған адамдар;
8) ең төмен күнкөріс деңгейі – Нұр-Сұлтан қаласының статистика органы есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
9) еңбек ардагерлері – "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңы 7-бабының 1), 2), 3), 4) тармақшаларында аталған адамдар;
10) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер – "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабында аталған адамдар;
11) жетім бала (жетім балалар) – ата-анасының екеуі де немесе жалғыз анасы (әкесі) қайтыс болған бала (балалар);
12) көп балалы аналар – "Алтын алқа", "Күмiс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналар;
13) көп балалы отбасылар – құрамында бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған баласы, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар отбасылар;
14) мерекелік күндер – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері, сондай-ақ БҰҰ және өзге де халықаралық ұйымдармен құрылтайшылық етілген халықаралық мерекелер және күндер;
15) мүгедек бала (мүгедек балалар) – тұрмыс-тіршілігінің шектелуiне және оны әлеуметтiк қорғау қажеттiгiне әкеп соқтыратын, ауруларға, мертігулерге (жаралануға, жарақаттарға, контузияларға), олардың зардаптарына, кемiстiктерге байланысты организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы нашарлаған он сегiз жасқа дейінгі адам;
16) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
17) өмірдегі қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
18) табысы аз адамдар (отбасылар) – жан басына шаққандағы орташа айлық табысы Нұр-Сұлтан қаласында белгіленген кедейлік шегінен төмен адамдар (отбасылар);
19) учаскелік комиссия – белгіленген шегінен аспайтын орташа жан басына шаққандағы табысының болуы негізі бойынша әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін Нұр-Сұлтан қаласы аудандары әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;

20) ветераны Великой Отечественной войны – лица, указанные в статье 4 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах".";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. К категориям граждан, имеющим право на получение социальной помощи относятся:
1) ветераны Великой Отечественной войны;
2) ветераны боевых действий на территории других государств;
3) ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
4) ветераны труда;
5) лица, указанные в подпунктах 1), 2), 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" (далее – другие лица);
6) лица пенсионного возраста, в том числе пенсионеры по возрасту, получатели государственных социальных пособий по возрасту и по случаю потери кормильца, достигшие пенсионного возраста;
7) инвалиды, в том числе дети-инвалиды до восемнадцати лет;
8) семьи, воспитывающие ребенка-инвалида (детей-инвалидов);
9) жертвы политических репрессий, лица пострадавшие от политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами;
10) многодетные матери, многодетные семьи;
11) дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, выпускники детских домов;
12) малообеспеченные лица, получающие государственную адресную социальную помощь (далее – малообеспеченные граждане);
13) граждане, имеющие социально значимые заболевания;
14) лица, освобожденные из мест лишения свободы;
15) лица, находящиеся на учете службы пробации;
16) граждане, пострадавшие вследствие стихийного бедствия или пожара.";
пункты 15, 16 изложить в новой редакции:
"15. Социальная помощь в размере 9 МРП предоставляется:
15 февраля (День вывода ограниченного контингента Советских войск из Афганистана) – ветеранам боевых действий на территории других государств, из числа участников боевых действий в Афганистане;
26 апреля (День памяти жертв аварии на Чернобыльской атомной электростанции) – ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, а также другим лицам из числа лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции.
16. Социальная помощь к 9 мая (День Победы) предоставляются следующим категориям граждан:
ветеранам Великой Отечественной войны – по 67 МРП;
ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (кроме лиц, указанных в пункте 15 настоящих Правил), – по 9 МРП;
другим лицам, ветеранам труда – по 4,5 МРП.";
пункт 35 изложить в новой редакции:

20) Ұлы Отан соғысының ардагерлері – "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабында аталған адамдар.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Әлеуметтік көмек алуға құқығы бар алушылардың санаттарына:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері;
2) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
3) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер;
4) еңбек ардагерлері;
5) "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңы 8-бабының 1), 2), 3) тармақшаларында аталған адамдар (бұдан әрі – басқа да адамдар);
6) зейнеткерлік жастағы адамдар, оның ішінде жасы бойынша зейнеткерлер, зейнеткерлік жасқа жеткен жасына байланысты және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар;
7) мүгедектер, оның ішінде он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балалар;
8) мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған отбасылар;
9) мүгедектігі бар немесе зейнеткерлер болып табылатын саяси қуғын-сүргiн құрбандары, саяси қуғын-сүргiннен зардап шеккен адамдар;
10) көп балалы отбасылар, көп балалы аналар;
11) жетiм балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, балалар үйлерiнiң түлектерi;
12) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын табысы аз адамдар (бұдан әрі – табысы аз азаматтар);
13) әлеуметтiк мәнi бар аурулармен ауыратын адамдар;
14) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар;
15) пробация қызметінің есебінде тұрған тұлғалар;
16) табиғи зiлзала немесе өрт салдарынан зардап шеккен азаматтар жатады.";
15, 16-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 9 АЕК көлеміндегі әлеуметтік көмек:
15 ақпанда (Ауғанстаннан Кеңестiң шектеулi әскери контингентiн шығару күнi) – Ауғанстандағы ұрыс қимылдарына қатысушылар ішінен басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
26 сәуiрде (Чернобыль атом электр станциясы апатының құрбандарын еске алу күнi) – Чернобыль атом электр станциясы апатының зардаптарын жоюға қатысушы тұлғалар ішінен жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге, сондай-ақ басқа да адамдарға беріледі.
16. 9 мамырда (Жеңіс күні) әлеуметтік көмек азаматтардың мына санаттарына:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне – 67 АЕК;
басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге (осы Қағиданың 15-тармағында көрсетілген тұлғалардан басқа) – 9 АЕК;
басқа да адамдарға, еңбек ардагерлеріне – 4,5 АЕК беріледі.";
35-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"35. Для получения социальной помощи заявитель от себя или от имени семьи представляет администратору заявление с приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации, в том числе документы, подтверждающие состоявшиеся расходы лица, связанные с трудной жизненной ситуацией (копии чеков, квитанции, рецепты, договор на оказание медицинских услуг и т.п.);
3) сведения о номере банковского счета в банке второго уровня либо в акционерном обществе "Казпочта".";
пункт 36 изложить в новой редакции:
"36. Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.";
пункт 40 изложить в новой редакции:
"40. Для получения социальной помощи заявитель от себя или от имени семьи представляет администратору заявление с приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) документы, подтверждающие факт стихийного бедствия или пожара и степень нанесенного ущерба;
3) документы, подтверждающие принадлежность утраченного, испорченного жилья заявителю:
для принадлежащего на праве собственности - справка об отсутствии (наличии) зарегистрированных прав на недвижимое имущество, и копия правоустанавливающего документа;
для занимаемого на иных законных основаниях - копия документа на право проживания с установленной собственником обязанностью по содержанию жилья;
4) документы, подтверждающие факт смерти члена семьи и родственные отношения с ним - в случае летальных исходов;
5) сведения о номере банковского счета в банке второго уровня либо в акционерном обществе "Казпочта".";
пункт 41 изложить в новой редакции:
"41. Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.";
пункт 44 изложить в новой редакции:
"44. Основанием для оказания социальной помощи являются списки граждан, указанных в пункте 43 настоящих Правил (далее - список), ежемесячно представляемые Противотуберкулезным диспансером, с приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющего личность граждан, указанных в пункте 43 настоящих Правил;
2) сведения о номере банковского счета в банке второго уровня либо в акционерном обществе "Казпочта".";
пункт 52 изложить в новой редакции:
"52. Социальная помощь в виде следующих бесплатных услуг и денежных выплат предоставляется без учета дохода следующим категориям граждан:
1) зубопротезирования:
ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств и ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
инвалидам;
пенсионерам по возрасту;
многодетным матерям, многодетным семьям из числа малообеспеченных граждан (матерям);
семьям, воспитывающим ребенка-инвалида (детей-инвалидов) (одному из родителей);

"35. Әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасы атынан әкімшіге мына құжаттарды қоса отырып өтініш береді:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын акт және/немесе құжат, оның ішінде өмірлік қиын жағдайға байланысты адамның болған шығындарын растайтын құжаттар (чектердің, түбіртектердің көшірмелері, рецептер, медициналық қызметтерді көрсетуге арналған шарт және т.б.);
3) екінші деңгейдегі банктегі не "Қазпошта" акционерлік қоғамындағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.";
36-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"36. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың төлнұсқалары ұсынылады, содан кейін құжаттардың төлнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.";
40-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"40. Әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасы атынан әкімшіге мына құжаттарды қоса отырып өтініш береді:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) табиғи зілзала немесе өрт фактісі мен келтірілген зиянның дәрежесін растайтын құжаттар;
3) өтініш берушіге жоғалған, бүлінген тұрғын үйдің тиесілігін растайтын құжаттар:
жеке меншiк құқығында тиесiлiге - жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтарының болмауы (болуы) жөніндегі анықтама және құқық беретін құжаттың көшірмесі;
өзге де заңды негіздерде тұрып жатқандар үшін - тұрғын үйді ұстау бойынша меншік иесі белгіленген міндеттемемен тұру құқығына құжаттың көшірмесі;
4) қаза болған жағдайда – отбасы мүшесінің қайтыс болу фактісін және оған қатысты туыстығын растайтын құжаттар;
5) екінші деңгейдегі банктегі не "Қазпошта" акционерлік қоғамындағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.";
41-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"41. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың төлнұсқалары ұсынылады, содан кейін құжаттардың төлнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.";
44-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"44. Әлеуметтiк көмек көрсету үшiн негіздеме төмендегi құжаттарды қоса отыра ай сайын Туберкулезге қарсы диспансері ұсынатын, осы Қағиданың 43-тармағында көрсетілген азаматтардың тiзiмi (бұдан әрi – тiзiм) болып табылады:
1) осы Қағиданың 43-тармағында көрсетілген азаматтардың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) екінші деңгейдегі банктегі не "Қазпошта" акционерлік қоғамындағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.";
52-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"52. Әлеуметтік көмек мына тегін қызметтер және ақшалай төлемдер түрінде табысын есепке алусыз азаматтардың мына жекелеген санаттарына:
1) тісті протездеу:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
мүгедектерге;
жасы бойынша зейнеткерлерге;
табысы аз азаматтардың ішінен көп балалы аналар, көп балалы отбасыларға (аналарға);
мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған отбасыларға (ата-аналардың біреуіне);

2) санаторно-курортного лечения:
ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств и ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
пенсионерам по возрасту с 35% оплатой стоимости путевки;
пенсионерам по возрасту из числа получателей минимального размера пенсии с 25% оплатой стоимости путевки;
3) лекарственного обеспечения:
ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств и ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
4) оплаты коммунальных услуг, содержания жилья, абонентской платы за телефон:
ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, другим лицам;
5) денежных выплат на подписку на официальные периодические печатные издания столицы, посещение бань, парикмахерских, культурно-зрелищных, спортивных мероприятий:
ветеранам Великой Отечественной войны.";
пункт 53 изложить в новой редакции:
"53. Для получения социальной помощи заявитель представляет администратору заявление с приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) медицинское заключение о необходимости зубопротезирования, санации полости рта, выданное уполномоченной медицинской организацией, для социальной помощи в виде зубопротезирования;
3) санаторно-курортная карта для социальной помощи в виде санаторно-курортного лечения;
4) рецепт на лекарственные средства, изделия медицинского назначения, предметы гигиены и ухода, выданный уполномоченной медицинской организацией, для социальной помощи в виде лекарственного обеспечения;
5) копия документа, подтверждающего квадратуру занимаемого жилья (правоустанавливающий документ с техническим паспортом), для социальной помощи в виде денежных выплат на оплату коммунальных услуг, содержания жилья, абонентской платы за телефон;
6) сведения о номере банковского счета в банке второго уровня либо в акционерном обществе "Казпочта".";
пункт 54 изложить в новой редакции:
"54. Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.";
пункт 72 изложить в новой редакции:
"72. Денежные выплаты предоставляются ежемесячно в следующих размерах:
1) ветеранам Великой Отечественной войны, зарегистрированным и проживающим в благоустроенных квартирах, в зависимости от площади занимаемого жилья:
до 35 кв. м – 1 МРП;

2) шипажайлық-курорттық емделу:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
жолдама құнының 35%-ын төлеумен жасы бойынша зейнеткерлерге;
жолдама құнының 25%-ын төлеумен ең төмен мөлшердегі зейнетақы алушылар санынан жасы бойынша зейнеткерлерге;
3) дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
4) коммуналдық қызметтердi, тұрғын үйдi ұстауға, телефонға абоненттiк төлемдердi төлеуге:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге және басқа да адамдарға;
5) астананың ресми мерзiмдi баспасөз басылымдарына жазылуға, моншаларға, шаштараздарға, мәдени ойын-сауық, спорттық іс-шараларға баруға арналған ақшалай төлемдер:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне ұсынылады.";
53-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"53. Әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші әкімшіге өтінішке қоса мына құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тісті протездеу түрінде әлеуметтік көмек көрсету үшін уәкілетті медициналық ұйым берген тісті протездеу, ауыз қуысын тазалау қажеттілігі жөнінде медициналық қорытынды;
3) шипажайлық-курорттық емделу түрінде әлеуметтік көмек көрсету үшін шипажайлық-курорттық карта;
4) дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету түрінде әлеуметтік көмек көрсету үшін уәкілетті медициналық ұйым берген дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға, гигиена және күтім көрсету заттарына рецепт;
5) коммуналдық қызметтердi, тұрғын үйдi ұстауға, телефонға абоненттiк төлемдердi төлеуге ақшайлай төлемдер түрінде әлеуметтік көмек үшін тұрып жатқан тұрғын үйдің шаршы метрін растайтын (техникалық паспортпен құқық белгілейтін құжат) құжаттың көшірмесі;
6) екінші деңгейдегі банктегі не "Қазпошта" акционерлік қоғамындағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.";
54-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"54. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың төлнұсқалары ұсынылады, содан кейін құжаттардың төлнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.";
72-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"72. Ақшалай төлемдер ай сайын мына мөлшерлерде беріледі:
1) абаттандырылған пәтерлерде тiркелген және тұратын, пайдаланатын тұрғын үйдің алаңына байланысты Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне:
35 ш.м-ге дейiн – 1 АЕК;

от 35 до 50 кв. м – 6 МРП;
от 50 до 80 кв. м – 7 МРП;
от 80 кв. м и более – 8 МРП;
2) ветеранам Великой Отечественной войны, зарегистрированным и проживающим в индивидуальных жилых домах, – 5 МРП;
3) ветеранам боевых действий на территории других государств и ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны – 2,4 МРП;
4) другим лицам, из числа вдов воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступивших в повторный брак – 4,4 МРП.";
пункт 77 изложить в новой редакции:
"77. Для получения социальной помощи заявитель представляет администратору заявление с приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) сведения о доходах лица (членов семьи);
3) копия свидетельства о смерти родителей (для детей-сирот);
4) копия справки об инвалидности (для инвалидов с детства);
5) копия документа, подтверждающего статус многодетной семьи (для детей из многодетных семей);
6) копия свидетельства о рождении (для детей-сирот);
7) аттестат об окончании средней школы города Нур-Султан;
8) государственный сертификат, выданный по результатам Единого национального тестирования или комплексного тестирования (далее – тестирование), проводимого по технологиям, разработанным Национальным центром государственных стандартов образования и тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан;
9) сведения о номере банковского счета в банке второго уровня либо в акционерном обществе "Казпочта".";
пункт 78 изложить в новой редакции:
"78. Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.";
пункт 98 изложить в новой редакции:
"98. Для получения социальной помощи заявитель в период отопительного сезона обращается к администратору с заявлением с приложением следующих документов:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) акт и/или документ, подтверждающий состоявшиеся расходы лица, связанные с подведением и установкой газового оборудования (копии чеков, квитанции, договор на оказание услуг и т.п.);
3) сведения о доходах лица (членов семьи);
4) копия документа, подтверждающего статус (пенсионное удостоверение, справка об инвалидности, свидетельства о рождении детей);
5) справка об отсутствии (наличии) зарегистрированных прав на недвижимое имущество;
6) документ, подтверждающий право пользования жилым домом, - для нанимателей;
7) сведения о номере банковского счета в банке второго уровня либо в акционерном обществе "Казпочта".";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

35 ш.м-ден 50 ш.м-ге дейiн – 6 АЕК;
50 ш.м-ден 80 ш.м-ге дейiн – 7 АЕК;
80 ш.м-ден бастап және одан жоғары – 8 АЕК;
2) жеке тұрғын үйлерде тiркелген және тұратын Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне – 5 АЕК;
3) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне және жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге – 2,4 АЕК;
4) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерi қатарынан басқа да адамдарға – 4,4 АЕК.";
77-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"77. Әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші әкімшіге мына құжаттарды қоса отырып өтініш ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) адамның (отбасы мүшелерінің) табысы туралы мәліметтер;
3) ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлiктің көшірмесі (жетiм балалар үшін);
4) мүгедектiгi туралы анықтамасының көшірмесі (бала жасынан мүгедектер үшін);
5) көп балалы отбасы мәртебесiн растайтын құжатының көшірмесі (көп балалы отбасының балалары үшiн);
6) туу туралы куәлiгінің көшірмесі (жетiм балалар үшін);
7) Нұр-Сұлтан қаласының орта мектебін аяқтау туралы аттестат;
8) Ұлттық бiрыңғай тестiлеудiң немесе Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Бiлiм беру мен тестiлеудiң мемлекеттiк стандарттарының ұлттық орталығы әзiрлеген технология бойынша өткiзiлетiн кешендi тестiлеудiң (бұдан әрi – тестiлеу) нәтижесi бойынша берiлген мемлекеттiк сертификаты;
9) екінші деңгейдегі банктегі не "Қазпошта" акционерлік қоғамындағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.";
78-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"78. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың төлнұсқалары ұсынылады, содан кейін құжаттардың төлнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.";
98-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"98. Әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші жылыту маусымы кезеңінде әкiмшiге мына құжаттарды қосып өтініш ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) газ құбырын орнату және жүргізуге байланысты өтініш берушінің нақты шығындарын растайтын акт және/немесе құжат (чектердің, түбіртектердің көшірмелері, қызметтерді көрсетуге арналған шарт және т.б.);
3) адамның (отбасы мүшелерінің) табысы туралы мәліметтер;
4) мәртебені растайтын құжаттың көшірмесі (зейнеткерлік куәлік, мүгедектік туралы анықтама, балалардың туу туралы куәліктері);
5) жылжымайтын мүлiкке тiркелген құқығының болмауы (болуы) туралы анықтама.
6) тұрғын үйді пайдалану құқығын растайтын құжат – жалға алушылар үшін;
7) екінші деңгейдегі банктегі не "Қазпошта" акционерлік қоғамындағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.";
1-қосымша осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султана
А. Табулдина
Секретарь маслихата
города Нур-Султана
Е. Каналимов
Приложение
к решению ГУ "Аппарат
маслихата города Нур-Султан"
от 10 марта 2021 года № 13/2-VII
Приложение 1
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров и
определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
города Нур-Султан
АКТ обследования для определения нуждаемости лица (семьи)в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от " " 20 года
_________________________________________________________________
(населенный пункт)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
2. Адрес места жительства ________________________________________
____________________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился
за социальной помощью ______________________________________________
____________________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ____ человек, в том
числе:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Занятость (место работы, учебы)
Причина незанятости
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизненная ситуация
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______, из них обучающихся в высших и средних учебных
заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье ветеранов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по
льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на
территории других государств, пенсионеров, пожилых лиц старше 80-ти лет, лиц, имеющих
социально значимые заболевания, инвалидов, детей- инвалидов (указать или добавить иную
категорию)
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное – указать):
____________________________________________________________________.
Расходы на содержание жилья:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Доходы семьи:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи (в том числе заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал (тенге)
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
за квартал
в среднем за месяц
1
2
3
4
5
6

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты сессиясының төрағасы      А. Табулдина
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының хатшысы      Е. Каналимов
"Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының аппараты" ММ
2021 жылғы 10 наурыздағы
№ 13/2-VII шішіміне қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының
әлеуметтiк көмек көрсету,
оның мөлшерлерiн белгiлеу
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындау қағидаларына
1-қосымша
Өмірде қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру
АКТІСІ
20 жылғы " " ____________________________________________________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________
____________________________________________________________________
2. Тұратын мекенжайы __________________________________________
____________________________________________________________________
3. Орын алуына байланысты өтініш беруші әлеуметтік көмекке өтініш
берген өмірдегі қиын жағдай __________________________________________
____________________________________________________________________.
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі) ____ адам, оның ішінде:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, біліктілігін арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуы туралы мәліметтер
Өмірдегі қиын жағдай
1
2
3
4
5
6
7
8
Еңбекке жарамды барлығы _________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері _______ адам.
Балалардың саны: ______, олардың ішінен жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар _______ адам, оқу құны жылына _______ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген адамдардың, басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдары ардагерлерінің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары бар адамдардың, мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу қажет)
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________.
5. Тұрмыс жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзге көрсету қажет):
____________________________________________________________________.
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Отбасының табысы:
Р/с №
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
тоқсанға
орта есеппен айына
1
2
3
4
5
6

6. Наличие: автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ,
заявленные доходы от его эксплуатации)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные доходы от его
эксплуатации)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:
____________________________________________________________________.
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания:
____________________________________________________________________.
Председатель комиссии:
__________________ ____________________________________________.
Члены комиссии:
__________________ ____________________________________________
__________________ ____________________________________________
(подписи)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
С составленным актом ознакомлен(а): ______________________________.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя
_______________________________________________________________
От проведения обследования отказываюсь________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя (или
одного из членов семьи)______________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
дата _____________

6. Мыналардың:
автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге тұрғын үйінің болуы (оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі:
____________________________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы:
___________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
__________________________ ____________________________________
Комиссия мүшелері:
__________________________ ____________________________________
__________________________ ____________________________________
__________________________ ____________________________________
(қолдары)                   (тегі, аты, әкесінің аты)
Жасалған актімен таныстым: _______________________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
___________________________________________________________________
Тексеру жүргізілуден бас тартқан ______________________
Өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
____________________________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Күні _______