О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 6С-52-2 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 7 сентября 2021 года № 7С-7-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2021 года № 24268
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 6С-52-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8254) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Акмолинской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 395 932 838,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 41 008 594,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 701 357,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 510 066,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 347 712 820,3 тысяч тенге;
2) затраты – 401 906 989,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 479 250,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8 897 963,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 418 713,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 59 010,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 59 010,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 512 411,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 512 411,5 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

Ақмола облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 6С-52-2 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2021 жылғы 7 қыркүйектегі № 7С-7-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 7 қыркүйекте № 24268 болып тіркелді
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақмола облыстық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 6С-52-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8254 болып тіркелді) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Ақмола облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 395 932 838,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 41 008 594,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 701 357,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 510 066,3 мың тенге;
трансферттер түсімі – 347 712 820,3 мың теңге;
2) шығындар – 401 906 989,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 479 250,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 8 897 963,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 418 713,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 59 010,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 59 010,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 512 411,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 512 411,5 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"7. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 3 280 861,0 тысяча тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 1 513 290,0 тысяч тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 1 767 571,0 тысяча тенге.".
приложения 1, 4 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

"7. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке 3 280 861,0 мың теңге сомасында бюджеттік несиелердi өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 1 513 290,0 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 1 767 571,0 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1, 4 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
387 181,2
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 708 373,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
2 341 132,8
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
413 340,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 332 068,4
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
105 501,0
081
Дошкольное воспитание и обучение
632 654,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
70 726 590,6
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
45 578,0
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 462,7
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
435 674,7
089
Организация профессионального обучения
284 835,0
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
15 935 205,0
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
15 936 917,0
271
Управление строительства области
5 253 450,7
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 227 796,0
086
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
4 004 317,7
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
21 337,0
285
Управление физической культуры и спорта области
3 738 514,3
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
3 215 648,5
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
522 865,8
05
Здравоохранение
5 544 755,4
253
Управление здравоохранения области
5 500 789,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
191 627,8
006
Услуги по охране материнства и детства
178 925,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
44 001,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
120 354,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение

029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
387 181,2
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 708 373,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
2 341 132,8
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
413 340,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 332 068,4
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
105 501,0
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
632 654,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
70 726 590,6
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
45 578,0
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
7 462,7
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
435 674,7
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
284 835,0
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
15 935 205,0
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
15 936 917,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 253 450,7
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 227 796,0
086
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
4 004 317,7
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
21 337,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3 738 514,3
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
3 215 648,5
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
522 865,8
05
Денсаулық сақтау
5 544 755,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 500 789,5
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 627,8
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
178 925,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
44 001,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
120 354,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету

3 007,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
22 442,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 480 884,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
113 744,3
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2 685,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 354 055,7
037
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
161 423,5
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
38 081,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
193 026,6
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
435,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
557 521,1
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
38 576,5
271
Управление строительства области
43 965,9
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
43 965,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 016 307,2
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 536 259,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
185 229,4
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 191 696,5
003
Социальная поддержка инвалидов
147 879,3
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 017 967,7
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

3 007,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
22 442,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 480 884,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
113 744,3
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2 685,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 354 055,7
037
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
161 423,5
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
38 081,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
193 026,6
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
435,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
557 521,1
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
38 576,5
271
Облыстың құрылыс басқармасы
43 965,9
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
43 965,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
11 016 307,2
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 536 259,9
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
185 229,4
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 191 696,5
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
147 879,3
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 017 967,7
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 314 632,1
006
Охрана животного мира
41 501,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
696 757,6
009
Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" на участках "Шортанды-Щучинск"
60 157,0
013
Капитальные расходы государственного органа
13 875,8
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
313 003,0
255
Управление сельского хозяйства области
39 617 878,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
194 371,5
002
Субсидирование развития семеноводства
1 290 000,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 752,3
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 757 515,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 977,3
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
140 794,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 990 000,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
300 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 405 659,7
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
196 701,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 399 445,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
697 815,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
50 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

1 314 632,1
006
Жануарлар дүниесін қорғау
41 501,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
696 757,6
009
"Шортанды - Щучинск" учаскесінде "Астана – Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу
60 157,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 875,8
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
313 003,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
39 617 878,8
001
Жергiлiкті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
194 371,5
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 290 000,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 752,3
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 757 515,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 977,3
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
140 794,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 990 000,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
300 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 405 659,7
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
196 701,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 399 445,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
697 815,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
50 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау

674 425,3
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 414 000,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 985 594,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18 735 255,9
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
8 795 686,4
13
Прочие
14 007 271,6
253
Управление здравоохранения области
232 330,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
232 330,0
257
Управление финансов области
653 398,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
653 398,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
278 328,9
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
278 328,9
261
Управление образования области
1 763 045,3
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 763 045,3
265
Управление предпринимательства и промышленности области
5 554 917,0
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
100 000,0
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4 256 127,0
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 067 895,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
70 895,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
17 886,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
17 886,0
271
Управление строительства области
4 357 957,6
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
564 735,0
072
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов

674 425,3
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 414 000,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
8 985 594,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18 735 255,9
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
8 795 686,4
13
Басқалар
14 007 271,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
232 330,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
232 330,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
653 398,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
653 398,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
278 328,9
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
278 328,9
261
Облыстың білім басқармасы
1 763 045,3
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 763 045,3
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
5 554 917,0
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
100 000,0
014
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4 256 127,0
015
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 067 895,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
70 895,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
60 000,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
17 886,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
17 886,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 357 957,6
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
564 735,0
072
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту

1 543 000,0
Погашение бюджетных кредитов
3 418 713,0
5
Погашение бюджетных кредитов
3 418 713,0
01
Погашение бюджетных кредитов
3 418 713,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
3 418 713,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
59 010,0
Приобретение финансовых активов
59 010,0
13
Прочие
59 010,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
59 010,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
59 010,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-11 512 411,5
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
11 512 411,5
Приложение 2 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 3 сентября
2021 года № 7С-7-2
Приложение 4 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 11 декабря
2020 года № 6С-52-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2021 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего
121 267 585,0
Целевые текущие трансферты
82 052 649,0
Аппарат акима области
584 243,0
На обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
584 243,0
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
592 740,0
На повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел
421 717,0
На выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
171 023,0
Управление координации занятости и социальных программ области
4 951 995,0
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
1 351 511,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
1 076 068,0
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в cвязи с чрезвычайным положением
275 443,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
218 107,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
192 936,0
На оказание услуг специалиста жестового языка
30 217,0
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
91 936,0
На обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
707,0
На протезно-ортопедические средства
1 986,7
На сурдотехнические средства
29 140,0
На тифлотехнические средства
41 742,6
На специальные средства передвижения (кресло-коляски)

1 543 000,0
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
3 418 713,0
5
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
3 418 713,0
01
Бюджеттiк кредиттерді өтеу
3 418 713,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
3 418 713,0
IV. Қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо
59 010,0
Қаржы активтерiн сатып алу
59 010,0
13
Басқалар
59 010,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
59 010,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
59 010,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-11 512 411,5
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
11 512 411,5
Ақмола облыстық
мәслихатының
2021 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 7С-7-2 шешіміне
2 қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 6С-52-2 шешіміне
4 қосымша
2021 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
121 267 585,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
82 052 649,0
Облыс әкімінің аппараты
584 243,0
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге
584 243,0
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
592 740,0
Ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларын арттыруға
421 717,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражаты есебінен арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және тұрғын үй төлемдеріне.
171 023,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 951 995,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
1 351 511,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
1 076 068,0
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
275 443,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
218 107,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
192 936,0
Ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
30 217,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
91 936,0
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге
707,0
Протездік-ортопедиялық құралдарға
1 986,7
Сурдотехникалық құралдарға
29 140,0
Тифлотехникалық құралдарға
41 742,6
Арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар)

23 432,0
На санаторно-курортное лечение
37 800,0
На услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
15 015,0
На развитие рынка труда, в том числе:
1 122 414,0
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
296 405,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
52 840,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
302 785,0
общественные работы
470 384,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
1 539 008,0
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
256 042,7
Управление образования области
34 356 287,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
1 838 209,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования
24 181,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
424 386,0
На реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
2 912 371,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
18 107 481,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
4 858 695,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования
304 025,0
На доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования
3 302,0
На доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования

23 432,0
Санаторлы-курорттық емдеуге
37 800,0
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге
15 015,0
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
1 122 414,0
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
296 405,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
52 840,0
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар
302 785,0
қоғамдық жұмыс
470 384,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
1 539 008,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
256 042,7
Облыстың бiлiм басқармасы
34 356 287,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 838 209,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге
24 181,0
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
424 386,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
2 912 371,0
Қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
18 107 481,0
Қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
4 858 695,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге
304 025,0
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге
3 302,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін

19 016,0
На приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман"
1 813 209,0
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
1 432 319,0
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
300 427,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 720 793,0
На размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей
83 872,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
514 001,0
Управление здравоохранения области
2 152 267,0
На проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда
435,0
На возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
523 585,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
15 177,0
На повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов
94 479,0
На закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
1 368 571,0
На пропаганду здорового образа жизни
29 666,0
На реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
120 354,0
Управление внутренней политики области
5 953,0
На обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач
5 953,0
Управление физической культуры и спорта области
536 397,0
На увеличения оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта
501 186,0
На увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
35 211,0
Управление культуры, архивов и документации области
1 352 934,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
708 501,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

19 016,0
"Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға
1 813 209,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
1 432 319,0
Мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
300 427,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 720 793,0
Көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға
83 872,0
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
514 001,0
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 152 267,0
Медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне
435,0
Қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге
523 585,0
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
15 177,0
Жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
94 479,0
Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға
1 368 571,0
Саламатты өмір салтын насихаттауға
29 666,0
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға
120 354,0
Облыстың ішкі саясат басқармасы
5 953,0
Жаңалық телебағдарламаларының трансляциясын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету
5 953,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
536 397,0
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
501 186,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға
35 211,0
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 352 934,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
708 501,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға

644 433,0
Управление предпринимательства и промышленности области
2 733 577,0
На предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
60 000,0
На субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов
2 673 577,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
12 311 954,0
На финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 906 352,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
3 405 602,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
60 157,0
Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги "Астана-Щучинск" на участках "Шортанды-Щучинск"
60 157,0
Управление строительства области
39 460,0
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
39 460,0
Управление сельского хозяйства области
22 374 685
На субсидирование развития семеноводства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 290 000,0
На субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 729 797,0
На возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 990 000,0
На субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
300 000,0
На субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
196 701,0
На субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 399 445,0
На субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
468 742,0
Целевые трансферты на развитие
34 516 820,0
в том числе:
Управление строительства области

644 433,0
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
2 733 577,0
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге
60 000,0
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге
2 673 577,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
12 311 954,0
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға
8 906 352,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
3 405 602,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
60 157,0
"Шортанды - Щучинск" учаскесінде "Астана – Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу
60 157,0
Облыстың құрылыс басқармасы
39 460,0
Халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттері
39 460,0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
22 374 685,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға
1 290 000,0
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға
2 729 797,0
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге
11 990 000,0
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға
300 000,0
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға
196 701,0
Ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға
5 399 445,0
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға
468 742,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
34 516 820,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс басқармасы

10 724 249,0
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе:
2 496 144,0
на строительство жилья для социально уязвимых слоев населения
1 533 310,0
на строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей
962 834,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 340 232,0
На развитие индустриальной инфраструктуры
554 708,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 713 213,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
3 619 952,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
18 532 530,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
3 021 962,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
3 281 437,0
На строительство и реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения Щучинско-Боровской курортной зоны
1 330 367,0
На развитие индустриальной инфраструктуры
410 413,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
550 512,0
На развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
3 571 707,0
На развитие газотранспортной системы
5 099 867,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
866 265,0
На развитие малых и моногородов
400 000,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 260 041,0
На развитие транспортной инфраструктуры
2 305 413,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 731 160,0
На развитие малых и моногородов
223 468,0
Бюджетные кредиты
4 698 116,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 483 616,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 483 616,0
Управление предпринимательства и промышленности области
2 014 500,0
На содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах
471 500,0

10 724 249,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға, оның ішінде:
2 496 144,0
әлеуметтік-осал топтар үшін тұрғын үй салуға
1 533 310,0
аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін тұрғын үй салуға
962 834,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
2 340 232,0
Индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
554 708,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 713 213,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 619 952,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
18 532 530,0
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 021 962,0
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
3 281 437,0
Щучинск-Бурабай курорттық аймағының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін салуға және реконструкицялауға
1 330 367,0
Индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
410 413,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
550 512,0
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 571 707,0
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
5 099 867,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
866 265,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
400 000,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 260 041,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
2 305 413,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 731 160,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
223 468,0
Бюджеттік несиелер
4 698 116,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 483 616,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 483 616,0
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
2 014 500
Облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге
471 500,0

Для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020–2021 годы
1 543 000,0
Управление сельского хозяйства области
1 200 000,0
На развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 200 000,0
Приложение 3 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 3 сентября
2021 года № 7С-7-2
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного
маслихата от 11 декабря
2020 года № 6С-52-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2021 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего

Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған Жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларға кредит беру
1 543 000,0
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 200 000,0
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға
1 200 000,0
Ақмола облыстық
мәслихатының
2021 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 7С-7-2 шешіміне
3 қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 6С-52-2 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы

41 972 483,8
Целевые текущие трансферты
26 073 898,5
в том числе:
Аппарат акима области
171 529,5
На содержание коммунальное государственное учреждение "Smart Aqkol"
146 756,5
На укрепление материально-технической базы
24 773,0
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 889 162,0
На увеличение размера подъемного пособия
45 518,0
На оплату труда государственных служащих
1 843 644,0
Управление координации занятости и социальных программ области
1 503 371,7
Размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
22 524,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
9 889,2
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
20 000,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
117 412,0
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
109 702,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
47 680,0
В рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на мероприятие "Первое рабочее место"
16 102,4
На обеспечение льготного проезда
67 243,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
250 362,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности.
500 000,0
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
216 303,6
Единовременная социальная помощь многодетным матерям, награжденным подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", многодетным семьям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
111 692,0
Единовременная социальная помощь участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
13 794,5
На обучение специалистов сферы социальной защиты, работающих с детьми с аутизмом и ментальными поведенческими нарушениями
667,0
Управление культуры, архивов и документации области
587 533,3
На ремонт объектов культуры
451 914,3
Демонтаж (снос) здания районного Дома культуры, расположенного по адресу Бурабайский район, город Щучинск, улица Абылай хана 38
60 146,3
На оплату труда сотрудников и содержания здания Дома культуры села Зеленый Бор Бурабайского района

41 972 483,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
26 073 898,5
оның iшiнде:
Облыс әкімінің аппараты
171 529,5
"Smart Aqkol" коммуналдық мемлекеттік мемемесін қамтамасыз етуге
146 756,5
Материалдық-техникалық базаны нығайтуға
24 773,0
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 889 162,0
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
45 518,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
1 843 644,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 503 371,7
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
22 524,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
9 889,2
Ұлы отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
20 000,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
117 412,0
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
109 702,0
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
47 680,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
16 102,4
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
67 243,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
250 362,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
500 000,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
216 303,6
"Күміс алқа" және "Алтын алқа" медальдары бар көп балалы аналарға, сондай-ақ арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға
111 692,0
Чернобыль атом электр станциясындағы аппатың сылдарларын жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолға әлеуметтік көмек төлеуге
13 794,5
Аутизммен және мінез-құлық бұзылыстары бар балалармен жұмыс істейтін әлеуметтік қорғау саласындағы мамандарды оқытуға
667,0
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
587 533,3
Мәдениет объектілерін жөндеуге
451 914,3
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 38 мекенжайы бойынша орналасқан Мәдениет үйі ғимаратын бөлшектеу (бұзу)
60 146,3
Бурабай ауданының Зеленый Бор ауылындағы Мәдениет үйінің ғимаратын ұстауға және қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуге

17 689,0
На материально-техническое оснащение организациям культуры
7 783,7
На оплату труда сотрудников Целиноградского районного Дома культуры
50 000,0
Управление внутренней политики
10 000,0
На размещение государственного социального заказа по антикоррупционной тематике
10 000,0
Управление физической культуры и спорта области
429 171,5
На текущий ремонт плоскостных сооружений стадиона города Акколь Аккольского района
60 000,0
Установка игровых площадок
179 365,3
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
81 862,5
Ремонты объектов спорта
107 943,7
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 566 079,1
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
9 462 990,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
20 000,0
Выкуп жилья с инженерными сетями в Есильском районе
343 080,0
Выкуп жилья в городе Кокшетау
27 000,0
Ремонт системы водоснабжения и водоотведения
713 009,1
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
10 765 187,9
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
10 690 460,9
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
74 727,0
Управление архитектуры и градостроительства области
151 863,5
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки
122 007,8
На изъятие земельных участков в селе Акмол Целиноградского района
29 855,7
Целевые трансферты на развитие
15 898 585,3
в том числе:
Управление строительства области
5 323 851,9
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 796 906,6
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 860 288,2
На развитие объектов спорта
210 913,1
На развитие объектов государственных органов
150 000,0
На развитие объектов культуры и отдыха
305 744,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 617 019,0
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
1 346 986,3
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
434 753,2
На развитие теплоэнергетической системы
670 853,6
На развитие и благоустройство города Кокшетау
369 150,3
На развитие коммунального хозяйства
2 974 237,9
На развитие газотранспортной системы
821 037,7
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 957 714,4
На развитие транспортной инфраструктуры
3 957 714,4

17 689,0
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
7 783,7
Целиноград аудандық Мәдениет үйінің қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуге
50 000,0
Облыстың ішкі саясат басқармасы
10 000,0
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы тақырып бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
10 000,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
429 171,5
Ақкөл ауданы Ақкөл қаласындағы стадионының жазық кұрылыстарын ағымдағы жөндеуге
60 000,0
Ойын алаңын орнату
179 365,3
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
81 862,5
Спорт объектілерін жөндеу
107 943,7
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 566 079,1
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
9 462 990,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
20 000,0
Есіл ауданында инженерлік желілермен тұрғын үй сатып алу
343 080,0
Көкшетау қаласында тұрғын үй сатып алу
27 000,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
713 009,1
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
10 765 187,9
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
10 690 460,9
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
74 727,0
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
151 863,5
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге
122 007,8
Целиноград ауданы Ақмол ауылындағы жер учаскелерін алуға
29 855,7
Нысаналы даму трансферттерi
15 898 585,3
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс басқармасы
5 323 851,9
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
2 796 906,6
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
1 860 288,2
Спорт объектілерін дамытуға
210 913,1
Мемлекеттік органның объектілерін дамытуға
150 000,0
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
305 744,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 617 019,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
1 346 986,3
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
434 753,2
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
670 853,6
Көкшетау қаласын абаттандыру мен дамытуға
369 150,3
Коммуналдық шаруашылығын дамытуға
2 974 237,9
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
821 037,7
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 957 714,4
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
3 957 714,4