О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2021 года № 7С 12/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26043.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 634 461,5 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 546 981,1 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 53 979,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 268,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 018 232,1 тысячи тенге;
2) затраты – 8 031 900,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 112,1 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 9 188,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 076,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 49 271,0 тысяча тенге:
приобретение финансовых активов – 49 271,0 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -449 822,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 449 822,0 тысячи тенге:
поступление займов – 385 348,5 тысяч тенге;
погашение займов – 6 076,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 549,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 17.11.2022 № 7С 25/2 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем бюджетной субвенции, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в сумме 2 616 542 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем бюджетной субвенции, передаваемый из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в сумме 105 278 тысяч тенге, в том числе:
сельского округа Акана Курманова 7 314 тысяч тенге;
сельского округа Бастау 7 421 тысяча тенге;
села Борисовка 7 103 тысячи тенге;
Макеевского сельского округа 5 748 тысяч тенге;
Мариновского сельского округа 12 171 тысяча тенге;
села Новосельское 7 491 тысяча тенге;
Покровского сельского округа 8 982 тысячи тенге;
Полтавского сельского округа 7 492 тысячи тенге;
Сепеевского сельского округа 12 532 тысячи тенге;
Сергеевского сельского округа 7 397 тысяч тенге;

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 7С 12/2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26043 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-косымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 634 461,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 546 981,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 53 979,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 268,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 018 232,1 мың теңге;
2) шығындар – 8 031 900,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 112,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 9 188,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 076,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 49 271,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 49 271,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -449 822,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 449 822,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 385 348,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 076,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 70 549,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 17.11.2022 № 7С 25/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте, облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2 616 542 мың теңге сомада бюджеттік субвенцияның көлемі қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне берiлетiн 105 278 мың теңге сомада бюджеттік субвенцияның көлемі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Ақан Құрманов ауылдық округінің 7 314 мың теңге;
Бастау ауылдық округінің 7 421 мың теңге;
Борисовка ауылының 7 103 мың теңге;
Макеевка ауылдық округінің 5 748 мың теңге;
Мариновка ауылдық округінің 12 171 мың теңге;
Новосельское ауылының 7 491 мың теңге;
Покровка ауылдық округінің 8 982 мың теңге;
Полтавка ауылдық округінің 7 492 мың теңге;
Сепе ауылдық округінің 12 532 мың теңге;
Сергеевка ауылдық округінің 7 397 мың теңге;

Тельманского сельского округа 9 688 тысяч тенге;
Шункыркольского сельского округа 4 503 тысячи тенге;
Ярославского сельского округа 7 436 тысяч тенге.
4. Исключен решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 22.08.2022 № 7С 22/4 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов и бюджетных кредитов определяется постановлением акимата района.

Тельман ауылдық округінің 9 688 мың теңге;
Шұңқыркөл ауылдық округінің 4 503 мың теңге;
Ярославка ауылдық округінің 7 436 мың теңге.
4. Алынып тасталды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 22.08.2022 № 7С 22/4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-косымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 5-косымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен белгіленеді.

8 031 900,4
01
Государственные услуги общего характера
1 283 288,9
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
42 385,8
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
42 385,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
170 406,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
170 250,9
003
Капитальные расходы государственного органа
155,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
117 037,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50 932,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 496,4
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
407,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
63 201,7
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
37 486,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
37 486,6
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
35 175,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
35 175,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
880 797,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
32 450,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
848 347,6
02
Оборона
33 997,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33 997,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 403,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 517,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
15 077,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 951,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

8 031 900,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1 283 288,9
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
42 385,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 385,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
170 406,2
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
170 250,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
155,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
117 037,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 932,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 496,4
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
407,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
63 201,7
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
37 486,6
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 486,6
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
35 175,1
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 175,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
880 797,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 450,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
848 347,6
02
Қорғаныс
33 997,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33 997,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 403,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 517,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
15 077,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 951,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

8 951,5
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 951,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
616 381,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
610 307,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 514,9
002
Программа занятости
180 325,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 065,0
005
Государственная адресная социальная помощь
94 871,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 131,7
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 279,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
387,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62 792,7
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
47 892,8
021
Капитальные расходы государственного органа
250,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 283,5
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
16 961,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 403,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 074,0
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6 074,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 359 801,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 484 299,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
569 121,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

8 951,5
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 951,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
616 381,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
610 307,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 514,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
180 325,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 065,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
94 871,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 131,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 279,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
387,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
62 792,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
47 892,8
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 283,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 961,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 403,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 074,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
6 074,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 359 801,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 484 299,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
569 121,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

90 374,0
Строительство водопроводных сетей в селе Сочинское в том числе:
463 428,0
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
463 428,0
"Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к пяти стоквартирным жилым домам в микрорайоне № 1 города Атбасар, Атбасарского района, Акмолинской области, сети теплоснабжения, связи, водоснабжения и водоотведения". Сети теплоснабжения"
145 622,0
Целевые текущие трансферты
900 446,4
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
20 881,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
23 174,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
23 174,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17 193,0
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
77 571,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
64 800,0
на гарантированный социальный пакет детям
12 771,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
47 137,2
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
20 138,0
расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств
2 838,2
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
10 723,0
санаторно-курортное лечение
13 438,0
На развитие продуктивной занятости
43 182,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
110 767,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
32 184,0
Средний ремонт участка автодороги по улице А.Кунанбаева в селе Сергеевка, в рамках реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
45 876,0
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
45 876,0
Средний ремонт дорог с асфальтобетонным покрытиием подъездной и внутрипоселковых дорог села Магдалиновка, в рамках реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
127 740,0
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
127 740,0
Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Мариновка, в рамках реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
297 823,0
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
297 823,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:

90 374,0
Сочинское ауылындағы су құбырлары желілерінің құрылысы, оның ішінде:
463 428,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен
463 428,0
"Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының №1 шағын ауданындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді салу және аббатандыру, жылумен жабдықтау, байланыс, сумен жабдықтау және су бұру желілері". Жылумен жабдықтау желілері.
145 622,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
900 446,4
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
20 881,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
23 174,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен
23 174,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
17 193,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
77 571,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
64 800,0
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
12 771,0
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
47 137,2
Протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютер
20 138,0
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдары кеңейту
2 838,2
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
10 723,0
санаторлық-курорттық емдеу
13 438,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
43 182,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен
110 767,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
32 184,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру шеңберінде Сергеевка ауылы А.Құнанбаев көшесіндегі автожол учаскесін орташа жөндеу, оның ішінде:
45 876,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен
45 876,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру шеңберінде Магдалиновка ауылының кірме және кентішілік жолдарының асфальтбетонды жабыны бар жолдарын орташа жөндеу, оның ішінде:
127 740,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен
127 740,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру шеңберінде Мариновка ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеу, оның ішінде:
297 823,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен
297 823,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге, оның ішінде:

25 258,0
за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
30 641,8
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 018,4
Бюджетные кредиты
9 188,5
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
9 188,5
Приложение 5 к решению
Атбасарского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 7С 12/2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 17.11.2022 № 7С 25/2 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысячи тенге
Целевые трансферты на развитие

25 258,0
Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан кепілдік берілген трансферт есебінен
30 641,8
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
1 018,4
Бюджеттік кредиттер
9 188,5
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
9 188,5
Атбасар аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 7С 12/2 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 17.11.2022 № 7С 25/2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
Дамуға нысаналы трансферттер

557 015,9
Строительство водопроводных сетей в селе Сочинское
83 304,0
Строительство двух сорокапятиквартирных жилых домов позиция 15 и позиция 16 микрорайоне № 1 города Атбасар (привязка) (позиция 15)
47 075,0
Строительство двух сорокапятиквартирных жилых домов позиция 15 и позиция 16 в микрорайоне № 1 города Атбасар (привязка) (позиция 16)
39 852,4
Строительство, обустройство инженерных сетей к двум сорокапятиквартирным жилым домам (позиция 15, позиция 16) в микрорайоне № 1 города Атбасар (сети электроснабжения, дворовое освещение и обустройство)
9 543,0
Строительство, обустройство инженерных сетей к сорокапятиквартирным жилым домам (позиция 15, позиция 16) в микрорайоне № 1 города Атбасар (сети теплоснабжения, связи, водоснабжения, водоотведения)
41,6
Реконструкция улицы Акана Курманова в городе Атбасар
114 229,0
Строительство внутриквартальных дорог к пяти стоквартирным жилым домам (2 км) в городе Атбасар
7 000,0
Реконструкция насосной станции и резервуаров чистой воды в поселке Степной города Атбасар Атбасарского района Акмолинской области
10 000,0
Корректировка рабочего проекта "Строительство пяти стоквартирных жилых домов в микрорайоне № 1 города Атбасар, Атбасарского района Акмолинской области. Дом-1 (привязка)
49 001,8
Корректировка рабочего проекта "Строительство пяти стоквартирных жилых домов в микрорайоне № 1 города Атбасар, Атбасарского района Акмолинской области, дом № 2 (без наружных сетей)
57 032,7
Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к пяти стоквартирным жилым домам в микрорайоне № 1 города Атбасар Атбасарского района Акмолинской области, сети электроснабжения
7 096,6
Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к пяти стоквартирным жилым домам в микрорайоне № 1 города Атбасар Атбасарского района Акмолинской области, обустроийство и уличное дворовое освещение
3 979,7
Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к пяти стоквартирным жилым домам в микрорайоне № 1 города Атбасар Атбасарского района Акмолинской области, сети теплоснабжения, связи, водоснабжения и водоотведения. Сети водоотведения.
61 416,8
Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к пяти стоквартирным жилым домам в микрорайоне № 1 города Атбасар Атбасарского района Акмолинской области, сети теплоснабжения, связи, водоснабжения и водоотведения. Сети водоснабжения.
2 705,5
Строительство наружных инженерных сетей и обустройства к пяти стоквартирным жилым домам в микрорайоне № 1 города Атбасар Атбасарского района Акмолинской области, сети теплоснабжения, связи, водоснабжения и водоотведения. Сети связи.

557 015,9
Сочинское ауылындағы су құбырлары желілерінің құрылысы
83 304,0
Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында 15-позиция және 16-позиция қырық бес пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысы (байлау) (15-позиция)
47 075,0
Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында 15 позиция және 16 позиция екі қырық бес пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы (байлау) (16 позиция)
39 852,4
Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында екі қырық бес пәтерлі тұрғын үйге (15-позиция, 16-позиция) инженерлік желілерді салу, жайластыру (электрмен жабдықтау желілері, аулаларды жарықтандыру және жайластыру)
9 543,0
Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында (жылумен жабдықтау, байланыс, сумен жабдықтау, су бұру желілері) қырық бес пәтерлі тұрғын үйге инженерлік желілерді салу, жайластыру (15-позиция, 16-позиция)
41,6
Атбасар қаласындағы Ақан Құрманов көшесін қайта жаңарту
114 229,0
Атбасар қаласында бес пәтерлі тұрғын үйлерге (2 км) орамішілік жолдар салу
7 000,0
Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының Степной кентіндегі сорғы станциясы мен таза су резервуарларын реконструкциялау
10 000,0
"Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында жүз пәтерлі бес тұрғын үй салу" жұмыс жобасын түзету. Үй-1 (байлау)
49 001,8
"Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданында жүз бес пәтерлі тұрғын үй салу, № 2 үй (сыртқы желілерсіз)" жұмыс жобасын түзету
57 032,7
Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді салу және аббатандыру, электрмен жабдықтау желілері
7 096,6
Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді салу және аббатандыру, көше аулаларын жайластыру және жарықтандыру
3 979,7
Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді салу және аббатандыру, жылумен жабдықтау, байланыс, сумен жабдықтау және су бұру желілер. Су бұру желілері.
61 416,8
Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді салу және аббатандыру, жылумен жабдықтау, байланыс, сумен жабдықтау және су бұру желілер. Сумен жабдықтау желілері.
2 705,5
Ақмола облысы Атбасар ауданы Атбасар қаласының № 1 шағын ауданындағы жүз пәтерлі бес тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерді салу және аббатандыру, жылумен жабдықтау, байланыс, сумен жабдықтау және су бұру желілер. Байланыс желілері.

15 466,8
На увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Атбасар су" при акимате Атбасарского района
49 271,0
Целевые текущие трансферты
1 228 140,2
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
66 901,0
Текущий ремонт фасада многоквартирного жилого дома по адресу: город Атбасар, улица Валиханова, дом № 12
4 854,1
Текущий ремонт фасада многоквартирного жилого дома по адресу: город Атбасар, улица О.Куанышева, дом № 3а
3 700,0
На обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
1 574,0
Капитальный ремонт котельных № 1, 5 (ремонт и замена оборудования) город Атбасар Атбасарского района
247 706,2
Капитальный ремонт водопроводных и канализационных сетей города Атбасар
20 753,7
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
14 011,0
На размешение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
3 400,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Первое рабочее место"
3 308,0
На развитие продуктивной занятости по проекту "Контракт поколений"
385,0
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
4 747,7
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
7 210,7
на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия
7 210,7
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
5 036,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
23 065,0
На обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида, в том числе:
9 451,0
протезно-ортопедические изделия
1 610,0
сурдо-технические изделия
527,0
тифло- технические средства
1 844,0
санаторно-курортное лечение
4 502,0
специальные средства передвижения
968,0
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной Войне
2 000,0
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой Отечественной Войне
959,0
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750,0
Благоустройство площади в селе Сепе

15 466,8
Атбасар ауданы әкімдігінің жанындағы "Атбасар су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайту
49 271,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 228 140,2
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру маусымына дайындығына
66 901,0
Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, № 12 үй мекенжайы бойынша көппәтерлі тұрғын үйдің қасбетін ағымдағы жөндеу
4 854,1
Атбасар қаласы, О. Қуанышев көшесі, № 3а үй мекенжайы бойынша көппәтерлі тұрғын үйдің қасбетін ағымдағы жөндеу
3 700,0
Көп балалы аналар мен көп балалы отбасылардан шыққан балалардың жеңілдікпен жол жүруін қамтамасыз етуге
1 574,0
Атбасар ауданы Атбасар қаласы № 1, 5 қазандықтарды күрделі жөндеу (жабдықтарды жөндеу және ауыстыру)
247 706,2
Атбасар қаласының су құбыры және кәріз желілерін күрделі жөндеу
20 753,7
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
14 011,0
"Инватакси" қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3 400,0
"Бірінші жұмыс орны" жобасы бойынша нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
3 308,0
"Ұрпақтар келісімшарты" жобасы бойынша нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
385,0
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
4 747,7
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, оның ішінде:
7 210,7
тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнайы әлеуметтік қызмет көрсетуге
7 210,7
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
5 036,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
23 065,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз етуге, оның ішінде:
9 451,0
протездік-ортопедиялық құралдар
1 610,0
сурдотехникалық құралдар
527,0
тифлотехникалық құралдар
1 844,0
санаторий-курорттық емдеу
4 502,0
арнаулы жүрiп-тұру құралдары
968,0
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
2 000,0
Ұлы Отан Соғысындағы Жеңіс Күнін мерекелеуге басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне бір жолғы әлеуметтік көмекке
959,0
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
750,0
Сепе ауылындағы алаңды абаттандыру

16 576,1
Устройство открытой детской площадки в селе Шуйское
13 971,6
Устройство открытой спортивной площадки в селе Шуйское, в рамках реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
13 768,3
Средний ремонт и грейдирование внутрипоселковых дорог в селе Новомариновка
100 000,0
Устройство открытой спортивной площадки в селе Сергеевка, в рамках реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14 285,6
На увеличение размера подъемного пособия
918,9
На разработку генеральных планов с проектом детальной планировки, схем развития и застройки: инвентаризация подземных и надземных коммуникаций в городе Атбасар
52 134,5
На содержание Центра досуга молодежи в селе Бастау Атбасарского района
10 002,0
Средний ремонт улично-дорожной сети в городе Атбасар по улицам Островского, Л.Белаш
24 874,8
На подготовку к отопительному сезону на 2022-2023 годы теплоснабжающим предприятиям (приобретение угля)
254 446,4
На создание центров по поддержке семей
10 000,0
Средний ремонт улично-дорожной сети в селе Шуйское
103 229,8
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 904,0
Средний ремонт улично-дорожной сети города Атбасар по улице Веденеева
50 000,0
Приобретение материалов и оборудований для котельных ЖБК, Средней школы №7 Атбасарского района
39 850,9
Средний ремонт участка автодороги по ул.А.Кунанбаева в селе Сергеевка, в рамках реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
4 516,5
Средний ремонт дорог с асфальтобетонным покрытиием подъездной и внутрипоселковых дорог села Магдалиновка, в рамках реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
12 208,0
Средний ремонт внуртипоселковых дорог села Мариновка, в рамках реализации мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
27 300,4
На оплату труда государственных служащих
58 340,0
Бюджетные кредиты
376 160,0
Для строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ
376 160,0

16 576,1
Шуйское ауылында ашық балалар алаңын орнату
13 971,6
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру шеңберінде Шуйское ауылында ашық спорт алаңын орнату
13 768,3
Новомариновка ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу және грейдерлеу
100 000,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру шеңберінде Сергеевка ауылында ашық спорт алаңын орнату
14 285,6
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
918,9
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды, даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге: Атбасар қаласында жер асты және жер үсті коммуникацияларын түгендеу
52 134,5
Атбасар ауданының Бастау ауылында жастардың бос уақытын өткізу орталығын ұстауға
10 002,0
Атбасар қаласында Островский, Л.Белаш көшелері бойынша көше-жол желісін орташа жөндеу
24 874,8
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың 2022-2023 жылдарға жылу беру мезгіліне дайындалуға (көмір сатып алу)
254 446,4
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға
10 000,0
Шуйское ауылында көше-жол желісін орташа жөндеу
103 229,8
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1 904,0
Атбасар қаласы Веденеева көшесінің көше-жол желілерін орташа жөндеу
50 000,0
Атбасар ауданының №7 орта мектебі, ЖБК қазандықтары үшін материалдар мен жабдықтар сатып алу
39 850,9
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру шеңберінде Сергеевка ауылы А.Құнанбаев көшесіндегі автожол учаскесін орташа жөндеу
4 516,5
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру шеңберінде Магдалиновка ауылының кірме және кентішілік жолдарының асфальтбетонды жабыны бар жолдарын орташа жөндеу
12 208,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру шеңберінде Мариновка ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеу
27 300,4
Мемлекеттік қызметкерлердің еңбек ақысын төлеуге
58 340,0
Бюджеттік кредиттер
376 160,0
Мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй салу үшін
376 160,0