О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 19 января 2021 года № 7ВС-2-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 21 января 2021 года № 8334.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 29.10.2021 № 7ВС-13-1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Жаксынском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Жаксынском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Жаксынском районе согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Жаксынского районного маслихата
К.Кусаинов
Секретарь Жаксынского районного маслихата Д.Пшембаева
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 19 января
2021 года № 7ВС-2-1
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Жаксынском районе
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 29.10.2021 № 7ВС-13-1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Жаксынском районе:
1. Площадь, село Жаксы, улица Мира, 73 А.
2. Площадь, расположенная у здания государственного коммунального казенного предприятия "Районный Дом культуры" при отделе культуры и развития языков Жаксынского района, село Жаксы, улица Дружбы, 14 А.
3. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жаксы, по улице Тауелсиздик до пересечения с улицей Дружбы.
4. Площадь, село Белагаш, улица Береке, 16 А.
5. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Белагаш, по улице Береке до пересечения с улицей Сарыарка.

Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 қаңтардағы № 7ВС-2-1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 21 қаңтарда № 8334 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 29.10.2021 № 7ВС-13-1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Жақсы ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Жақсы ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес Жақсы ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының сессия төрағасы К.Кусаинов
Жақсы аудандық мәслихатының хатшысы Д.Пшембаева
Жақсы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 19 қаңтардағы
№ 7ВС-2-1 шешіміне
1 қосымша
Жақсы ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 29.10.2021 № 7ВС-13-1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Жақсы ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Алаң, Жақсы ауылы, Мира көшесі, 73 А.
2. Жақсы ауданының мәдениет және тілдерді дамыту жанындағы "Аудандық мәдениет Үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны ғимаратының жанында орналасқан алаң, Жақсы ауылы, Дружбы көшесі, 14 А.
3. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жақсы ауылы, Тәуелсіздік көшесі бойымен Дружбы көшесінің қиылысына дейін.
4. Алаң, Белағаш ауылы, Береке көшесі, 16 А.
5. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Белағаш ауылы, Береке көшесі бойымен Сарыарқа көшесінің қиылысына дейін.

6. Площадь, село Беловодское, улица Ленина, 2.
7. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Беловодское, по улице Чкалова до пересечения с улицей Ленина.
8. Стадион, село Жана Кийма, улица Панфилова.
9. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жана Кийма, по улице М.Маметова до пересечения с улицей 30 лет Победы.
10. Площадь, расположенная у здания сельского Дома культуры при государственном коммунальном казенном предприятии "Районный Дом культуры", село Запорожье, улица Мира, 96 А.
11. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Запорожье, по улице Ленина до пересечения с улицей Мира.
12. Стадион, село Ишимское, улица Баубек батыр.
13. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Ишимское, по улице Баубек батыр до пересечения с улицей Брали Нуртазина.
14. Площадь, село Калининское, улица Ленина, 23.
15. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Калининское, по улице Ленина до пересечения с улицей Зеленая.
16. Площадь, село Киевское, улица Ленина, 174.
17. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Киевское, от пересечения улиц Целинная и Парковая до площади, расположенной по улице Ленина.
18. Площадь, село Кировское, улица Кирова, 7.
19. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кировское, по улице Сакен Сейфуллин до пересечения с улицей Кирова.
20. Площадь, расположенная у здания Новокиенского сельского клуба при государственном коммунальном казенном предприятии "Районный Дом культуры", село Новокиенка, улица Октябрьская, 32.
21. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новокиенка, от переулка Экономический до пересечения с улицей Октябрьская.
22. Стадион, село Подгорное, улица Байтерек.
23. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Подгорное, от начало улицы Набережная до пересечения с улицей Школьная.
24. Площадь, расположенная на пересечении улиц Н.Островского и Зеленая, село Тарасовка.
25. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Тарасовка, по улице Н.Островского до пересечения с улицей 25 лет Целины.
26. Площадь, село Терсакан, улица Майкотова, 10.
27. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Терсакан, от начало улицы Майкотова до площади, расположенной по улице Майкотова, 10.
28. Площадь, село Чапаевское, улица Горького.
29. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Чапаевское, по улице Ленина до пересечения с улицей Горького.
Приложение 2 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 19 января
2021 года № 7ВС-2-1
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Жаксынском районе

6. Алаң, Беловод ауылы, Ленин көшесі, 2.
7. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Беловод ауылы, Чкалов көшесі бойымен Ленин көшесінің қиылысына дейін.
8. Стадион, Жаңа Қийма ауылы, Панфилов көшесі.
9. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жаңа Қийма ауылы, М.Маметова көшесі бойымен 30 лет Победы көшесінің қиылысына дейін.
10. "Аудандық мәдениет Үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны жанындағы ауылдық мәдениет Үйі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Запорожье ауылы, Мира көшесі, 96 А.
11. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Запорожье ауылы, Ленин көшесі бойымен Мира көшесінің қиылысына дейін.
12. Стадион, Ешім ауылы, Баубек батыр көшесі.
13. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ешім ауылы, Баубек батыр көшесі бойымен Бірәлі Нұртазин көшесінің қиылысына дейін.
14. Алаң, Калинин ауылы, Ленин көшесі, 23.
15. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Калинин ауылы, Ленин көшесі бойымен Зеленая көшесінің қиылысына дейін.
16. Алаң, Киев ауылы, Ленин көшесі, 174.
17. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Киев ауылы, Целинная және Парковая көшелерінің қиылысынан Ленин көшесі бойынша орналасқан алаңға дейін.
18. Алаң, Кировское ауылы, Киров көшесі, 7.
19. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Кировское ауылы, Сәкен Сейфуллин көшесі бойымен Киров көшесінің қиылысына дейін.
20. "Аудандық мәдениет Үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны жанындағы Новокиенка ауылдық клубы ғимаратының жанында орналасқан алаң, Новокиенка ауылы, Октябрьская көшесі, 32.
21. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новокиенка ауылы, Экономический тұйық көшесінен Октябрьская көшесінің қиылысына дейін.
22. Стадион, Подгорное ауылы, Бәйтерек көшесі.
23. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Подгорное ауылы, Набережная көшесінің басынан Школьная көшесінің қиылысына дейін.
24. Н.Островский және Зеленая көшелерінің бұрышында орналасқан алаң, Тарасовка ауылы.
25. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Тарасовка ауылы, Н.Островский көшесі бойымен 25 лет Целины көшесінің қиылысына дейін.
26. Алаң, Терісаққан ауылы, Майкөтов көшесі, 10.
27. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Терісаққан ауылы, Майкөтов көшесінің басынан Майкөтов көшесі, 10 бойынша орналасқан алаңға дейін.
28. Алаң, Чапай ауылы, Горький көшесі.
29. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Чапай ауылы, Ленин көшесі бойымен Горький көшесінің қиылысына дейін.
Жақсы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 19 қаңтардағы
№ 7ВС-2-1 шешіміне
2 қосымша
Жақсы ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 29.10.2021 № 7ВС-13-1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Жаксынском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Жаксынском районе:
1) площадь, село Жаксы, улица Мира, 73 А, норма предельной заполняемости 100 человек;
2) площадь, расположенная у здания государственного коммунального казенного предприятия "Районный Дом культуры" при отделе культуры и развития языков Жаксынского района, село Жаксы, улица Дружбы, 14 А, норма предельной заполняемости 150 человек;
3) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жаксы, по улице Тауелсиздик до пересечения с улицей Дружбы, норма предельной заполняемости 100 человек;
4) площадь, село Белагаш, улица Береке, 16 А, норма предельной заполняемости 60 человек;
5) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Белагаш, по улице Береке до пересечения с улицей Сарыарка, норма предельной заполняемости 60 человек;
6) площадь, село Беловодское, улица Ленина, 2, норма предельной заполняемости 60 человек;
7) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Беловодское, по улице Чкалова до пересечения с улицей Ленина, норма предельной заполняемости 60 человек;

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 29.10.2021 № 7ВС-13-1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жақсы ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Жақсы ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) алаң, Жақсы ауылы, Мира көшесі, 73 А, шекті толу нормасы 100 адам;
2) Жақсы ауданының мәдениет және тілдерді дамыту жанындағы "Аудандық мәдениет Үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны ғимаратының жанында орналасқан алаң, Жақсы ауылы, Дружбы көшесі, 14 А, шекті толу нормасы 150 адам;
3) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жақсы ауылы, Тәуелсіздік көшесі бойымен Дружбы көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 100 адам;
4) алаң, Белағаш ауылы, Береке көшесі, 16 А, шекті толу нормасы 60 адам;
5) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Белағаш ауылы, Береке көшесі бойымен Сарыарқа көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 60 адам;
6) алаң, Беловод ауылы, Ленин көшесі, 2, шекті толу нормасы 60 адам;
7) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Беловод ауылы, Чкалов көшесі бойымен Ленин көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 60 адам;

8) стадион, село Жана Кийма, улица Панфилова, норма предельной заполняемости 80 человек;
9) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жана Кийма, по улице М.Маметова до пересечения с улицей 30 лет Победы, норма предельной заполняемости 80 человек;
10) площадь, расположенная у здания сельского Дома культуры при государственном коммунальном казенном предприятии "Районный Дом культуры", село Запорожье, улица Мира, 96 А, норма предельной заполняемости 70 человек;
11) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Запорожье, по улице Ленина до пересечения с улицей Мира, норма предельной заполняемости 70 человек;
12) стадион, село Ишимское, улица Баубек батыр, норма предельной заполняемости 60 человек;
13) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Ишимское, по улице Баубек батыр до пересечения с улицей Брали Нуртазина, норма предельной заполняемости 60 человек;
14) площадь, село Калининское, улица Ленина, 23, норма предельной заполняемости 70 человек;
15) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Калининское, по улице Ленина до пересечения с улицей Зеленая, норма предельной заполняемости 70 человек;
16) площадь, село Киевское, улица Ленина, 174, норма предельной заполняемости 70 человек;
17) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Киевское, от пересечения улиц Целинная и Парковая до площади, расположенной по улице Ленина, норма предельной заполняемости 70 человек;
18) площадь, село Кировское, улица Кирова, 7, норма предельной заполняемости 70 человек;
19) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кировское, по улице Сакен Сейфуллин до пересечения с улицей Кирова, норма предельной заполняемости 70 человек;
20) площадь, расположенная у здания Новокиенского сельского клуба при государственном коммунальном казенном предприятии "Районный Дом культуры", село Новокиенка, улица Октябрьская, 32, норма предельной заполняемости 70 человек;
21) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Новокиенка, от переулка Экономический до пересечения с улицей Октябрьская, норма предельной заполняемости 70 человек;
22) стадион, село Подгорное, улица Байтерек, норма предельной заполняемости 60 человек;
23) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Подгорное, от начало улицы Набережная до пересечения с улицей Школьная, норма предельной заполняемости 60 человек;
24) площадь, расположенная на пересечении улиц Н.Островского и Зеленая, село Тарасовка, норма предельной заполняемости 50 человек;
25) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Тарасовка, по улице Н.Островского до пересечения с улицей 25 лет Целины, норма предельной заполняемости 50 человек;

8) стадион, Жаңа Қийма ауылы, Панфилов көшесі, шекті толу нормасы 80 адам;
9) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жаңа Қийма ауылы, М.Маметова көшесі бойымен 30 лет Победы көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 80 адам;
10) "Аудандық мәдениет Үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны жанындағы ауылдық мәдениет Үйі ғимаратының жанында орналасқан алаң, Запорожье ауылы, Мира көшесі, 96 А, шекті толу нормасы 70 адам;
11) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Запорожье ауылы, Ленин көшесі бойымен Мира көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 70 адам;
12) стадион, Ешім ауылы, Баубек батыр көшесі, шекті толу нормасы 60 адам;
13) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ешім ауылы, Баубек батыр көшесі бойымен Бірәлі Нұртазин көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 60 адам;
14) алаң, Калинин ауылы, Ленин көшесі, 23, шекті толу нормасы 70 адам;
15) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Калинин ауылы, Ленин көшесі бойымен Зеленая көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 70 адам;
16) алаң, Киев ауылы, Ленин көшесі, 174, шекті толу нормасы 70 адам;
17) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Киев ауылы, Целинная және Парковая көшелерінің қиылысынан Ленин көшесі бойынша орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 70 адам;
18) алаң, Кировское ауылы, Киров көшесі, 7, шекті толу нормасы 70 адам;
19) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Кировское ауылы, Сәкен Сейфуллин көшесі бойымен Киров көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 70 адам;
20) "Аудандық мәдениет Үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны жанындағы Новокиенка ауылдық клубы ғимаратының жанында орналасқан алаң, Новокиенка ауылы, Октябрьская көшесі, 32, шекті толу нормасы 70 адам;
21) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Новокиенка ауылы, Экономический тұйық көшесінен Октябрьская көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 70 адам;
22) стадион, Подгорное ауылы, Бәйтерек көшесі, шекті толу нормасы 60 адам;
23) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Подгорное ауылы, Набережная көшесінің басынан Школьная көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 60 адам;
24) Н.Островский және Зеленая көшелерінің бұрышында орналасқан алаң, Тарасовка ауылы, шекті толу нормасы 50 адам;
25) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Тарасовка ауылы, Н.Островский көшесі бойымен 25 лет Целины көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;

26) площадь, село Терсакан, улица Майкотова, 10, норма предельной заполняемости 50 человек;
27) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Терсакан, от начало улицы Майкотова до площади, расположенной по улице Майкотова, 10, норма предельной заполняемости 50 человек;
28) площадь, село Чапаевское, улица Горького, норма предельной заполняемости 50 человек;
29) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Чапаевское, по улице Ленина до пересечения с улицей Горького, норма предельной заполняемости 50 человек.
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Жаксынского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 3 к решению
Жаксынского районного
маслихата от 19 января
2021 года № 7ВС-2-1
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Жаксынском районе
Сноска. Приложение 3 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 29.10.2021 № 7ВС-13-1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На территории Жаксынского района не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;

26) алаң, Терісаққан ауылы, Майкөтов көшесі, 10, шекті толу нормасы 50 адам;
27) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Терісаққан ауылы, Майкөтов көшесінің басынан Майкөтов көшесі, 10 бойынша орналасқан алаңға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
28) алаң, Чапай ауылы, Горький көшесі, шекті толу нормасы 50 адам;
29) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Чапай ауылы, Ленин көшесі бойымен Горький көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 50 адам.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Жақсы ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Жақсы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 19 қаңтардағы
№ 7ВС-2-1 шешіміне
3 қосымша
Жақсы ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 29.10.2021 № 7ВС-13-1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Жақсы ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;

5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.