О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 574 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 17 мая 2021 года № 32. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2021 года № 22775. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 574 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7816) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 328 819 394,5 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 42 821 801 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 8 714 337 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 229 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 277 053 756,5 тысяч тенге;
2) затраты – 346 117 712,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -754 294,9 тысячи тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 7 495 332 тысячи тенге:
погашение бюджетных кредитов – 8 249 626,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 554 023,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 554 023,5 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 12 251 857,5 тысяч тенге;
погашение займов – 8 248 206,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 540 372,9 тысячи тенге.".
пункт 9:
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;";
дополнить пунктами 9-1 и 9-2 следующего содержания:
"9-1. Учесть в областном бюджете поступление займов на строительство кредитного жилья на 2021 год за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата области.";
"9-2. Учесть в областном бюджете поступление займов для финансирования инфраструктурных проектов в рамках Дорожной карты занятости на 2021 год.
Распределение указанных сумм займов определяется на основании постановления акимата области.";
в пункте 10:
подпункт 2) изложить в новой редакции:
"2) на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах;";
пункт 11:

Облыстық мәслихаттың 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2021 жылғы 17 мамырдағы № 32 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 мамырда № 22775 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 574 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7816 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 328 819 394,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 42 821 801 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 714 337 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 229 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 277 053 756,5 мың теңге;
2) шығындар – 346 117 712,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -754 294,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 495 332 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 249 626,9 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 544 023,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 544 023,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 12 251 857,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 248 206,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 540 372,9 мың теңге.".
9-тармақ:
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге;";
мынадай мазмұндағы 9-1 және 9-2 тармақтарымен толықтырылсын:
"9-1. Облыстық бюджетте мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен 2021 жылға арналған несиелік тұрғын үй құрылысына қарыздар түсімі көзделсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
"9-2. Облыстық бюджетте 2021 жылға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымдық жобаларды қаржыландыру үшін қарыздар түсімі көзделсін.
Аталған қарыздар түсімі сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
10-тармақта:
2) тармақша жаңа мазмұнда жазылсын:
"2) облыс орталықтарында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге;";
11-тармақ:

дополнить подпунктом 12-3) следующего содержания:
"12-3) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
областного маслихата
А. Айтжанов
Секретарь областного маслихата А. Нугманов

келесі мазмұндағы 12-3) тармақшасымен толықтырылсын:
"12-3) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;".
2. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
А. Айтжанов
Облыстық мәслихаттың хатшысы А. Нугманов

4 482
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 331 600
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
250 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
13 772 224
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
22 632
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
880 554
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
337 185
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
6 000
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
299 600
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
103 000
719
Управление ветеринарии области
1 406 867
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
114 048
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
40 091
009
Организация санитарного убоя больных животных
24 758
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
48 148
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
90 166
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
172 438
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
874 459
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 196
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

4 482
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 331 600
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
250 000
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
13 772 224
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
22 632
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
880 554
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
337 185
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
6 000
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
299 600
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
103 000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 406 867
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 048
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
40 091
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
24 758
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
48 148
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
90 166
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
172 438
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
874 459
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 196
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру