О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 359 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 10 июня 2021 года № 42. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2021 года № 23174
Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 359 (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7843) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 267 036,6 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 729 984 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5 201 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 964 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 522 887,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5 401 219,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 328 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 65 632 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 304 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -182 510,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 182 510,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 65 632 тысячи тенге;
погашение займов – 17 304,8 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 134 183,7 тысячи тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
19 177 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 860 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
12 300 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
84 254 тысячи тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
71 077,5 тысяч тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения);
111 893 тысячи тенге- на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
27 353 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";

Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 24 желтоқсандағы "2021-2023 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" № 359 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2021 жылғы 10 маусымдағы № 42 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 25 маусымда № 23174 болып тіркелді
Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2021-2023 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7843 болып тіркелген) № 359 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 267 036,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 729 984 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –8 964 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 522 887,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 401 219,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 328 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –65 632 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –17 304 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -182 510,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 182 510,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 65 632 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 304,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 134 183,7 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 19 177 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12 860 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға –12 300 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 84 254 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға – 71 077,5 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 111 893 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-27 353 мың теңге;

97 048 тысяч тенге – на строительство жилья коммунального жилищного фонда;
51 628 тысяч тенге – на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
15 828 тысяч тенге –на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
1 264 тысячи тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения:
1 841 тысяча тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
84 254 тысячи тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
228 917 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов;
27 353 тысячи тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
1 000 тысяча тенге -на разработку сметной документации работ по освещению улиц населенных пунктов;

коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға- 97 048 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға -51 628 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға – 15 828 мың теңге.".
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 264 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 1 841 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 84 254 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 228 917 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-27 353 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыру жұмыстарының сметалық құжатын дайындауға -1 000 мың теңге;

3 000 тысячи тенге - на разработку сметной документации на средний ремонт автомобильных дорог;
13 505 тысяч тенге– на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Иргизского
районного маслихата
Қ. Берекеш
Секретарь Иргизского
районного маслихата
Н. Қызбергенов

автомобиль жолдарын орташа жөндеудің сметалық құжатын дайындауға - 3 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 13 505 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
Қ. Берекеш
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Қызбергенов

20 215
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25 177
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
39 236
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 897
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
25 545,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
25 545,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22 387
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
314
021
Капитальные расходы государственного органа
250
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 330,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 264
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
603 720,9
1
Жилищное хозяйство
374 104
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
374 104
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
303 731
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
62 023
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
8 350
2
Коммунальное хозяйство
226 182,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
226 182,9
013
Развитие коммунального хозяйства
4 500
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
37 676
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
72 113,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
111 893
3
Благоустройство населенных пунктов
3 434
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 434
025
Освещение улиц в населенных пунктах
3 434
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

20 215
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25 177
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
39 236
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 897
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
25 545,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
25 545,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 387
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
314
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 330,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 264
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
603 720,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
374 104
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
374 104
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
303 731
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
62 023
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
8 350
2
Коммуналдық шаруашылық
226 182,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
226 182,9
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
4 500
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
37 676
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
72 113,9
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
111 893
3
Елді- мекендерді көркейту
3 434
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 434
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3 434
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк