Об утверждении бюджетов сельских округов Каргалинского района на 2021-2023 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2021 года № 544. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 12 января 2021 года № 7987
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бадамшинского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 172 161,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 434 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 65 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 161 662,6 тысяч тенге;
2) затраты – 175 759,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 597,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 597,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 597,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.12.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет Желтауского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 101 139 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 567 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 95 572 тысяч тенге;
2) затраты – 103 944,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 805,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 805,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;

2021-2023 жылдарға арналған Қарғалы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 544 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 12 қаңтарда № 7987 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Бадамша ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 172 161,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 434 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 161 662,6 мың теңге;
2) шығындар – 175 759,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -3 597,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 3 597,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 597,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.12.2021 № 76 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021-2023 жылдарға арналған Желтау ауылдық округі бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 101 139 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 567 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 95 572 мың теңге;
2) шығындар – 103 944,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -2 805,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 2 805,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 2 805,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.12.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Утвердить бюджет Кемпирсайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 736,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 341 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 35 395,8 тысяч тенге;
2) затраты – 37 347,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -610,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 610,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 610,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.12.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Утвердить бюджет Кос-Истекского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 61 365 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 893 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 58 472 тысяч тенге;
2) затраты – 61 750,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -385,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 385,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 385,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.12.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Утвердить бюджет Ащылысайского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 805,2 мың теңге.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.12.2021 № 76 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2021-2023 жылдарға арналған Кемпірсай ауылдық округі бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 736,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 341 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 35 395,8 мың теңге;
2) шығындар – 37 347,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -610,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 610,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 610,4 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.12.2021 № 76 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2021-2023 жылдарға арналған Қосестек ауылдық округі бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 61 365 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 893 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 58 472 мың теңге;
2) шығындар – 61 750,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -385,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 385,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 385,4 мың теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.12.2021 № 76 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2021-2023 жылдарға арналған Ащылысай ауылдық округі бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 028,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 028,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 028,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.12.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Утвердить бюджет Алимбетовского сельского округа на 2021-2023 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 235,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 745 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 39 490,1 тысяч тенге;
2) затраты – 41 511,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -276,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 276,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.12.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Учесть, что в доход бюджетов сельских округов зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 16.06.2021 № 52 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021-2023 годы" установлено:
с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы - 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 917 тенге;

4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -1 028,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 1 028,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 028,8 мың теңге.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.12.2021 № 76 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021-2023 жылдарға арналған Әлімбет ауылдық округі бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 235,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 745 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 39 490,1 мың теңге;
2) шығындар – 41 511,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -276,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 276,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 276,8 мың теңге.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.12.2021 № 76 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Ауылдық округтердің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 16.06.2021 № 52 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021 - 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 917 теңге;

3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 34 302 тенге.
11. Учесть в бюджетах сельских округов на 2021 год объемов субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 265 199 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 62 055 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 59 908 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 24 112 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 32 120 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 26 315 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 17 898 тысяч тенге;
Велиховскому сельскому округу – 21 933 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 20 858 тысяч тенге.
11-1. Учесть в бюджетах сельских округов на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из из Национального фонда Республики Казахстан на:
1) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения в сумме – 15 573 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 6 815,8 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 1 626 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 534,4 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 3 785 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 2 099 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 711,9 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 20.09.2021 № 66 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.12.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Учесть в бюджетах сельских округов на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения в сумме – 2 249 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 991,8 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 186 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 69,4 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 563 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 296,6 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 142,2 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.12.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021).

3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 34 302 теңге.
11. 2021 жылға арналған ауылдық округтерге аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 265 199 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 62 055 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 59 908 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 24 112 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 32 120 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 26 315 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 17 898 мың теңге;
Велихов ауылдық округіне – 21 933 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 20 858 мың теңге.
11-1. 2021 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 15 573 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 6 815,8 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 1 626 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 543,4 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 3 785 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 2 099 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 711,9 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 11-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 20.09.2021 № 66 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.12.2021 № 76 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2021 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 2 249 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 991,8 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 186 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 69,4 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 563 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 296,6 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 142,2 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.
Ескерту. 12 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.12.2021 № 76 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

12-1. Учесть в бюджетах сельских округов на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на:
1) внедрение новой системы оплаты труда государственных служащих местных испонительных органов доплат к заработной плате работников в сумме – 22 797 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 3 622 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 3 217 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 1 920 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 2 868 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 4 003 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 2 531 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 2 414 тысяч тенге;
Велиховскому сельскому округу – 2 222 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 20.09.2021 № 66 (вводится в действие с 01.01.2021).
13. Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
1) услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 18 467 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 6 208 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 1 928 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 2 117 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 180 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 4 961 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 249 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 2 584 тысяч тенге;
Велиховскому сельскому округу – 240 тысяч тенге;
2) обеспечение санитарии населенных пунктов – 12 681 тысяч тенге, в том числе:
Желтаускому сельскому округу – 11 370 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 1 311 тысяч тенге;
3) благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме – 97 765 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 44 988 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 12 431 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 11 831 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 9 352 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 6 289 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 6 155 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 2 336 тысяч тенге;
Велиховскому сельскому округу – 4 383 тысяч тенге;
4) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах в сумме – 13 246 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 9 367 тысяч тенге;

12-1. 2021 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
1) жергілікті атқарушы органдар мемлекеттік қызметшілерінің еңбегіне ақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге – 22 797 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 3 622 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 3 217 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 1 920 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 2 868 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 4 003 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 2 531 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 2 414 мың теңге;
Велихов ауылдық округіне – 2 222 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 12-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 20.09.2021 № 66 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2021 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер – 18 467 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 6 208 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 1 928 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 2 117 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 180 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 4 961 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 249 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 2 584 мың теңге;
Велихов ауылдық округіне – 240 мың теңге;
2) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету – 12 681 мың теңге, оның ішінде:
Желтау ауылдық округіне – 11 370 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 1 311 мың теңге;";
3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру – 97 765 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 44 988 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 12 431 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 11 831 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 9 352 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 6 289 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 6 155 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 2 336 мың теңге;
Велихов ауылдық округіне – 4 383 мың теңге;
4) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету – 13 246 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 9 367 мың теңге;

Желтаускому сельскому округу – 1 079 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 2 800 тысяч тенге;
5) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах в сумме – 6 267 тысяч тенге, в том числе:
Кос-Истекскому сельскому округу – 1 787 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 2 650 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 1 830 тысяч тенге;
6) капитальные расходы государственного органа – 21 801 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 20 655 тысяч тенге;
Желтаускому сельскому округу – 97 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 92 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 422 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 68 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 68 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 233 тысяч тенге;
Велиховскому сельскому округу – 166 тысяч тенге;
7) организацию водоснабжения населенных пунктов – 11 739 тысяч тенге, в том числе:
Ащылысайскому сельскому округу – 1 300 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 0 тенге;
Велиховскому сельскому округу – 10 439 тысяч тенге;
8) на освещение улиц в населенных пунктах – 3 506 тысяч тенге, в том числе:
Бадамшинскому сельскому округу – 990 тысяч тенге;
Кос-Истекскому сельскому округу – 18 тысяч тенге;
Ащылысайскому сельскому округу – 373 тысяч тенге;
Алимбетовскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге;
Степному сельскому округу – 162 тысяч тенге;
Кемпирсайскому сельскому округу – 563 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 03.12.2021 № 76 (вводится в действие с 01.01.2021).
14. Государственному учреждению "Аппарат Каргалинского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Каргалинского районного маслихата после его официального опубликования.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Каргалинского
районного маслихата
Н. Смолинец
Секретарь Каргалинского
районного маслихата
Н. Заглядова

Желтау ауылдық округіне – 1 079 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 2 800 мың теңге;
5) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу – 6 267 мың теңге, оның ішінде:
Қосестек ауылдық округіне – 1 787 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 2 650 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 1 830 мың теңге;
6) мемлекеттік органның күрделі шығыстары – 21 801 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 20 655 мың теңге;
Желтау ауылдық округіне – 97 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 92 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 422 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 68 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 68 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 233 мың теңге;
Велихов ауылдық округіне – 166 мың теңге;
7) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру – 11 739 мың теңге, оның ішінде:
Ащылысай ауылдық округіне – 1 300 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 0 теңге;
Велихов ауылдық округіне – 10 439 мың теңге;
8) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру – 3 506 мың теңге, оның ішінде:
Бадамша ауылдық округіне – 990 мың теңге;
Қосестек ауылдық округіне – 18 мың теңге;
Ащылысай ауылдық округіне – 373 мың теңге;
Әлімбет ауылдық округіне – 1 400 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 162 мың теңге;
Кемпірсай ауылдық округіне – 563 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 03.12.2021 № 76 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. "Қарғалы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облыстық Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді оны ресми жариялағаннан кейін Қарғалы аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Н. Смолинец
Қарғалы аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Заглядова