Об утверждении бюджета города Хромтау на 2021-2023 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 8 января 2021 года № 559. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 14 января 2021 года № 8012. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Хромтау на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 022 557 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 120 007 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 897 550 тысяч тенге;
2) затраты – 1 027 057 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 0 тенге:
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 500 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
4 500 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 17.11.2021 № 125 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход бюджета города Хромтау зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе платежи за размещение наружной (визуальной) рекламы;
по неналоговым поступлениям:
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
прочие доходы от коммунальной собственности;
прочие неналоговые поступления.

2021-2023 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 559 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 8012 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Хромтау қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 022 557 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 120 007 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 897 550 мың теңге;
2) шығындар – 1 027 057 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 500 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 500 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 500 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 17.11.2021 № 125 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Хромтау қаласы бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру үшін төлемдер;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар; жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что с 1 января 2021 года:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 917 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 34 302 тенге.
4. Учесть в бюджете города Хромтау на 2021 год объем субвенций в сумме 510 419,0 тысяч тенге выделяемый с районного бюджета.

3. 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 34 302 теңге белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
4. 2021 жылға арналған Хромтау қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен бөлінетін 510 419,0 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.

5. Учесть в бюджете города Хромтау на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов 25 398,0 тысяч тенге из районного бюджета.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима города Хромтау.
6. Государственному учреждению "Аппарат Хромтауского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.

5. 2021 жылға арналған Хромтау қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен 25 398,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Хромтау қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. "Хромтау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.