Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2022-2024 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 22 декабря 2021 года № 146. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2021 года № 25943. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 12014126,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3685975,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 8642,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 8319508,9 тысяч тенге;
2) затраты - 12980694,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -29263,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 4594,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 33857,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -937305,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 937305,1 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 4594,0 тысяч тенге;
погашение долга – 33857,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 966568,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 07.12.2022 № 326 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие доходы от государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим;
прочие неналоговые поступления.

2022-2024 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 146 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 желтоқсанда № 25943 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 12014126,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3685975,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8642,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8319508,9 мың теңге;
2) шығындар – 12980694,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – -29263,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4594,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33857,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -937305,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 937305,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 4594,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33857,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 966568,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 07.12.2022 № 326 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан және жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 - 2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 16.06.2022 № 253 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год субвенцию из областного бюджета в сумме 6120000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год текущие целевые трансферты областному бюджету для возмещения расходов в связи с изменением функций государственных учреждений в сумме 7218364 тысяч тенге.
6. Исключен - решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 25.03.2022 № 177 (вводится в действие с 01.01.2022).
6-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год бюджетные изъятия из бюджета Кишикумского сельского округа в сумме 29687,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 01.09.2022 № 276 (вводится в действие с 01.01.2022); с изменением, внесенным решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 08.11.2022 № 303 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Утвердить в районном бюджете субвенции, передаваемые бюджетам города районного значения и сельских округов на 2022 год в сумме 404292 тысяч тенге, согласно приложения 4.
8. Утвердить в районном бюджете текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2022 год в сумме 435788,0 тысяч тенге, согласно приложения 5.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 25.03.2022 № 177 (вводится в действие с 01.01.2022); от 16.06.2022 № 253 (вводится в действие с 01.01.2022); 01.09.2022 № 276 (вводится в действие с 01.01.2022); от 08.11.2022 № 303 (вводится в действие с 01.01.2022); от 07.12.2022 № 326 (вводится в действие с 01.01.2022).

3. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 60 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 16.06.2022 № 253 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция 6120000 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте, мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге 7218364 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
6. алынып тасталды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 177 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке Кішіқұм ауылдық округінің бюджетінен 29687,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 01.09.2022 № 276 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 08.11.2022 № 303 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2022 жылға берілетін субвенциялар 404292 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2022 жылға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 435788,0 мың теңге сомасында 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 25.03.2022 № 177 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.06.2022 № 253 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.09.2022 № 276 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2022 № 303 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2022 № 326 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

9. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на гарантированный социальный пакет детям;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на субсидирование расходов работодателей для создания специальных рабочих мест для лиц с инвалидностью;
5) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
6) на развитие продуктивной занятости;
7) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения и центров занятости населения;
8) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в государственных организациях культуры управленческому и основному персоналу;
9) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета и казенных предприятий;
10) на реализацию мер социальной поддержки молодых пециалистов;
11) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 01.09.2022 № 276 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на гарантированный социальный пакет детям;
3) на содействие занятости населения;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
6) на средний и капитальный ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов;
7) на приобретение автомобиля для призывного пункта Шалкарского района;
8) на поддержку культурно-досуговой работы.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 01.09.2022 № 276 (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Предумотреть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих объемах:
1) на реконструкцию водопроводных сетей в селе Шиликты, станции Тогыз и разъезде №77 (Шагир) Шалкарского района;
2) на реконструкцию сетей водоснабжения станций 1030 километр, Копмола, Жылан и разъезда Кендала Шалкарского района;

9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
6) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
7) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін және халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
8) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлық ақысына қосымша ақылар белгілеуге;
9) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар мен қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
10) жас мамандарды әлеуметтік қолдау шараларына;
11) мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 01.09.2022 № 276 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
6) елді мекендер көшелерінің автокөлік жолдарын орташа және күрделі жөндеуге;
7) Шалқар ауданының шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға;
8) мәдени-демалыс жұмысын қолдауға.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 01.09.2022 № 276 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) Шалқар ауданы, Шілікті ауылы, Тоғыз стансасы және №77 разъездегі (Шағыр) сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға;
2) Шалқар ауданы 1030 шақырым, Көпмола, Жылан стансалары және Кеңдала разъезіндегі сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға;

3) на разработку проектно-сметной документации к строительству канализационно-очистного сооружения в городе Шалкар Шалкарского района.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 70542 тысяч тенге.
13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2022 год, согласно приложению 6.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев

3) Шалқар ауданы, Шалқар қаласындағы кәріз желісіне кәріздік-тазарту имаратын салуға жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге.
12. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві, 70542 мың теңге сомасында көзделсін.
13. 2022 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев

18726,0
006
Оказание жилищной помощи
4200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
99427,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
119246,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
155385,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
73801,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76063,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76063,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52188,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
400,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6384,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17091,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
421085,1
1
Жилищное хозяйство
78379,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
78379,8
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
705,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
43274,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
34400,0
2
Коммунальное хозяйство
292093,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
292093,3
013
Развитие коммунального хозяйства
106,3
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
400,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
48061,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
1950,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
241576,0
3
Благоустройство населенных пунктов
50612,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

18726,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
99427,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
119246,5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдардың протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
155385,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
73801,8
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76063,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76063,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52188,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
400,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6384,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17091,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
421085,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
78379,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
78379,8
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
705,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
43274,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
34400,0
2
Коммуналдық шаруашылық
292093,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
292093,3
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
106,3
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
400,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
48061,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
1950,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
241576,0
3
Елді- мекендерді көркейту
50612,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

42099,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
42099,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
40589,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40589,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
40589,0
02
Оборона
52355,0
1
Военные нужды
9496,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9496,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9496,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
42859,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42859,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
40859,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
689836,0
1
Социальное обеспечение
21000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
21000,0
2
Социальная помощь
619675,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
619675,0
002
Программа занятости
251109,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21272,0
006
Оказание жилищной помощи
7000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
133654,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
65597,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
87111,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53932,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

42099,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42099,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
40589,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40589,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40589,0
02
Қорғаныс
53255,0
1
Әскери мұқтаждар
9496,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9496,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9496,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
42859,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42859,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
40859,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
689836,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
21000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21000,0
2
Әлеуметтік көмек
619675,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
619675,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
251109,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21272,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
133654,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
65597,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
87111,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53932,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

Приложение 6 к решению Шалкарского районного маслихата от 22 декабря 2021 года № 146
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2022 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор
Программа
Наименование бюджетной программы
06
Социальное обеспечение и социальная помощь
2
Социальная помощь
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 146 шешіміне 6 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функци оналдық топ
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2
Әлеуметтік көмек
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі