Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории области
Постановление акимата Алматинской области от 31 марта 2021 года № 117. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 1 апреля 2021 года № 5915. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 2 мая 2023 года № 147
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02.05.2023 № 147 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить на территории области карантинную зону с введением карантинного режима в разрезе районов (городов) по видам карантинных объектов на общей площади 8505, 323 гектар земли согласно приложению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Алматинской области "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории области" от 9 апреля 2020 года № 155 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5453, опубликован 10 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

Облыс аумағында карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 117 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 1 сәуірде № 5915 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылғы 2 мамырдағы № 147 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 02.05.2023 № 147 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Өсімдіктер карантині туралы" 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Карантиндік объектілердің түрлері бойынша жалпы көлемі 8505, 323 гектар жерге аудандар (қалалар) бөлінісінде карантиндік режимді енгізе отырып, қосымшаға сәйкес облыс аумағында карантиндік аймақ белгіленсін.
2. Алматы облысы әкімдігінің "Облыс аумағында карантиндік режимді енгізе отырып, карантиндік аймақты белгілеу туралы" 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 155 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5453 тіркелген, 2020 жылдың 10 сәуірінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в государственно-правовой отдел аппарата акима Алматинской области сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында оның ресми жарияланғаннан кейін орналастыруын;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Алматы облысы әкімі аппаратының мемлекеттік-құқық бөліміне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Алматинской области С. Турдалиева
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Баталов
Приложение к постановлению акимата Алматинской области от 31 марта 2021 года № 117
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Алматинской области от 19.04.2022 № 109 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Площадь установленной карантинной зоны с введением карантинного режима в разрезе районов (городов) по видам карантинных объектов
Районы, города
Всего площадь заражения, гектар
В том числе по
видам карантинных объектов
Калифорнийская щитовка
Восточная плодожорка
Южноамериканская томатная моль
Коричнево-мраморный клоп
1
Аксуский

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің орынбасары С. Тұрдалиевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Баталов
Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 117 қаулысына қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы әкімдігінің 19.04.2022 № 109 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Карантиндік объектілердің түрлері бойынша аудандар (қалалар) бөлінісінде карантиндік режимді енгізе отырып, белгіленген карантиндік аймақтың алаңы
Аудандар, қалалар
Барлық залалданған жер көлемі, гектар
Оның ішінде карантиндік
объектілердің түрлері бойынша
Калифорниялық қалқаншалы сымыр
Шығыс жеміс жемірі
Оңтүстік америкалық қызанақ күйесі
Қоңыр-мәрмәр қандала
1
Ақсу