О внесении изменений и дополнения в решение Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2020 года № 64-339 "Об областном бюджете Алматинской области на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 28 июля 2021 года № 7-45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2021 года № 23801
Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2021-2023 годы" от 15 декабря 2020 года № 64-339 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5841) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 771 276 773 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 97 415 608 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 8 274 195 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 53 647 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 665 533 323 тысячи тенге;
2) затраты 779 307 052 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 12 663 450 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 21 941 213 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 9 277 763 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 4 684 857 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 4 684 857 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 25 378 586 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 25 378 586 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 25 335 623 тысячи тенге;
погашение займов 9 012 549 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 055 512 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры" зачисляются в областной бюджет в размере 100%.";
пункты 8, 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 160 419 076 тысяч тенге, в том числе на:
образование 82 772 288 тысяч тенге;
здравоохранение 6 636 388 тысяч тенге;
социальную помощь 30 973 661 тысяча тенге;
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений 892 551 тысяча тенге;

Алматы облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 64-339 "Алматы облысының 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2021 жылғы 28 шілдедегі № 7-45 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 3 тамызда № 23801 болып тіркелді
Алматы облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 64-339 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5841 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 771 276 773 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер 97 415 608 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 8 274 195 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер 53 647 мың теңге;
трансферттер түсімдері 665 533 323 мың теңге;
2) шығындар 779 307 052 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 12 663 450 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 21 941 213 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 9 277 763 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 4 684 857 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 4 684 857 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 25 378 586 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 25 378 586 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 25 335 623 мың теңге;
қарыздарды өтеу 9 012 549 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 055 512 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары" коды бойынша түсімдер 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 8, 9-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 160 419 076 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 82 772 288 мың теңге;
денсаулық сақтауға 6 636 388 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 30 973 661 мың теңге;
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге 892 551 мың теңге;

увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта 1 208 193 тысячи тенге;
увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта 89 437 тысяч тенге;
обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов 449 640 тысяч тенге;
выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции 408 444 тысячи тенге;
повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел 530 018 тысяч тенге;
возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях 12 004 360 тысяч тенге;
субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса 500 000 тысяч тенге;
субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса 2 584 тысячи тенге;
субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) 62 041 тысяча тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд 476 869 тысяч тенге;
субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования 4 124 787 тысяч тенге;
субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов 27 392 тысячи тенге;
возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых 122 627 тысяч тенге;
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры 4 096 669 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" 150 000 тысяч тенге;
субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов 9 201 970 тысяч тенге;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 5 689 157 тысяч тенге.";

дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайту 1 208 193 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 89 437 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге 449 640 мың теңге;
арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және олардың тұрғын үй төлемдеріне төлеуге 408 444 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге 530 018 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге 12 004 360 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға 500 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға 2 584 мың теңге;
тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға 62 041 мың теңге;
жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға 476 869 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға 4 124 787 мың теңге;
саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға 27 392 мың теңге;
жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеуге 122 627 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 4 096 669 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге 150 000 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге 9 201 970 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 5 689 157 мың теңге.";

"9. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 61 204 420 тысяч тенге, в том числе на:
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 8 828 736 тысяч тенге;
развитие инфраструктуры воздушного транспорта 4 726 676 тысяч тенге;
реализацию мероприятий по строительству и (или) реконструкции объектов в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы 7 551 507 тысяч тенге;
развитие индустриальной инфраструктуры 3 750 891 тысяча тенге;
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках государственной программы Жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 6 354 085 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы 6 354 446 тысяч тенге;
развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019-2025 годы 1 712 203 тысячи тенге;
развитие газотранспортной системы 2 288 018 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 7 458 668 тысяч тенге;
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 11 211 313 тысяч тенге;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года 967 877 тысяч тенге.";
пункты 11, 12 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год поступления займов из республиканского бюджета в сумме 8 573 858 тысяч тенге.";
"12. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг по Алматинской области на 2021 год в сумме 16 761 765 тысяч тенге, в том числе:
на проектирование и (или) строительство жилья 11 191 853 тысячи тенге;
для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы 5 569 912 тысяч тенге.";
пункты 15, 16 указанного решения изложить в новой редакции:
"15. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены кредиты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
реализацию мер социальной поддержки специалистов;
предоставление социальной поддержки гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
проектирование и (или) строительство жилья.
Распределение указанных кредитов районным (городов областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";

"9. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 61 204 420 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға 8 828 736 мың теңге;
әуе көлігінің инфрақұрылымын дамытуға 4 726 676 мың теңге;
Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 7 551 507 мың теңге;
индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 3 750 891 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 6 354 085 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 6 354 446 мың теңге;
Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 1 712 203 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 2 288 018 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 7 458 668 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға 11 211 313 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 967 877 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 11, 12-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"11. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 8 573 858 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері көзделсін.";
"12. Алматы облысы бойынша 2021 жылға 16 761 765 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын, оның ішінде:
тұрғын үй жобалауға және салуға 11 191 853 мың теңге;
Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған Жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін 5 569 912 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 15, 16-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"15. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік қолдауға;
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға.
Көрсетілген кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

"16. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год поступления трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения в связи с изменением законодательства в сумме 112 209 797 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из районных бюджетов, бюджетов городов областного значения определяется на основании постановления акимата Алматинской области.";
пункты 18, 19 и 20 указанного решения изложить в новой редакции:

"16. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен 112 209 797 мың теңге сомасында трансферттердің түсімдері көзделсін.
Аудандық бюджеттерден, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 18, 19 және 20-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:

"18. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 1 061 106 тысяч тенге.";
"19. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 27 611 936 тысяч тенге.";
"20. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2021 год в сумме 609 896 тысяч тенге.".

"18. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 1 061 106 мың теңге сомасында көзделсін.";
"19. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 27 611 936 мың теңге сомасында көзделсін.";
"20. Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылға арналған резервi 609 896 мың теңге сомасында бекітілсін.".

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Алматинского областного маслихата Ж. Жоргенбаев
Приложение к решению Алматинского областного маслихата от 28 июля 2021 года № 7-45
Приложение 1 к решению Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2020 года № 64-339
Областной бюджет Алматинской области на 2021 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Алматы облыстық мәслихатының хатшысы Ж. Жоргенбаев
Алматы облыстық мәслихатының 2021 жылғы 28 шілдедегі № 7-45 шешіміне қосымша
Алматы облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № 64-339 шешіміне 1-қосымша
Алматы облысының 2021 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

58 154 317
1
Сельское хозяйство
49 969 931
255
Управление сельского хозяйства области
43 648 225
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
180 617
002
Субсидирование развития семеноводства
1 523 224
003
Капитальные расходы государственных органов
484
006
Субсидирование производства приоритетных культур
4 620 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
629 730
010
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
122 627
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
649 129
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
14 027
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
137 176
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
64 355
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
23 714
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 644 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
12 004 360
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
500 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
15 955 540
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
2 584
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 124 787
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 276 302
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов

58 154 317
1
Ауыл шаруашылығы
49 969 931
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
43 648 225
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
180 617
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 523 224
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
484
006
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
4 620 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
629 730
010
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
122 627
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
649 129
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
14 027
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
137 176
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
64 355
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
23 714
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 644 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
12 004 360
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
500 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
15 955 540
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 584
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 124 787
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 276 302
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау

11 335 975
4
Воздушный транспорт
5 690 046
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 690 046
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
763 370
051
Развитие инфраструктуры воздушного транспорта
4 926 676
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
3 827 856
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 827 856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
84 478
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
85 000
011
Капитальные расходы государственного органа
1 591
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 636 290
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
20 497
13
Прочие
35 926 943
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
15 967 982
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
15 967 982
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025
242 500
008
Поддержка предпринимательской деятельности
348 632
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025
7 064 401
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020
2 137 569
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
40 000
028
Реализация текущих мероприятий в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020
100 000
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
5 884 880
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
150 000
9
Прочие
19 958 961
253
Управление здравоохранения области
1 627 798
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
934 257
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
693 541
256
Управление координации занятости и социальных программ области

11 335 975
4
Әуе көлiгi
5 690 046
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 690 046
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуетасымалдарды субсидиялау
763 370
051
Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы
4 926 676
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы басқа да қызметтер
3 827 856
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 827 856
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 478
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
85 000
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 591
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 636 290
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
20 497
13
Басқалар
35 926 943
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
15 967 982
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
15 967 982
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
242 500
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
348 632
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
7 064 401
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
2 137 569
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
40 000
028
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
100 000
051
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
5 884 880
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
150 000
9
Басқалар
19 958 961
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 627 798
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
934 257
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
693 541
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы