О внесении изменения и дополнений в постановление акимата Алматинской области от 26 февраля 2021 года № 75 "Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Постановление акимата Алматинской области от 23 декабря 2021 года № 479. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2021 года № 25977. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 14 марта 2022 года № 57
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 14.03.2022 № 57 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Алматинской области от 26 февраля 2021 года № 75 "Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5894) следующие изменение и дополнения:
приложения 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
указанное постановление дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской области согласно приложению 1-1 к настоящему постановлению.";
указанное постановление дополнить приложением 1-1, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;

Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы 26 ақпанындағы "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" № 75 қаулысына өзгеріс мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 479 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 24 желтоқсанда № 25977 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2022 жылғы 14 наурыздағы № 57 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 14.03.2022 № 57 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы 26 ақпанындағы № 75 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыру бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5894 болып тіркелген) қаулысына келесі өзгеріс мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-қосымшасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулы мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Осы қаулының 1-1 қосымшасына сәйкес Алматы облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімі бекітілсін.";
көрсетілген қаулының 1-1 қосымшасы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес толықтырылсын;

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима Алматинской области Л. Турлашов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от 23 декабря 2021 года № 479
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от "26" февраля 2021 года № 75
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Направления субсидирования
Единица измерения
Субсидируемый объем (голов, килограмм, штук, пчелиная семья)
Сумма субсидий
(тенге)
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/случной сезон

2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысы әкімінің міндетін атқарушысы Л. Турлашов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 479 Қаулысына 1-қосымша
Алматы облысы әкімдігінің 2021 жылғы "26" ақпанындағы № 75 қаулысына 1-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Субсидияланатын көлем (бас, килограмм, дана, балара ұясы)
Субсидиялар сомасы (теңге)
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағылыстыру маусымы

1) наличие маточного поголовья (коров и нетелей старше 24 месяцев) на момент подачи заявки не менее 50 голов;
2) молочно-товарные фермы получивший заключение специальной комиссии на соответствие инфраструктуры;
3) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
до 31 декабря
текущего года
2
Маточное поголовье крупного рогатого скота
голова
15 000
1) наличие маточного поголовья коров и нетелей старше 24 месяцев на момент подачи заявки;
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
голова
2 500
1) наличие маточного поголовья на момент подачи заявки (маток старше 18 месяцев);
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
4
Маточное поголовье лошадей
голова
10 000
1) наличие маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст маточного поголовья старше 36 месяцев);
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
5
Маточное поголовье верблюдов
голова
10 000
1) наличие маточного поголовья на момент подачи заявки (возраст маточного поголовья старше 36 месяцев);
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки;
Расшифровка аббревиатур:
ИСЖ – база данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
ИБСПР – информационная база селекционной и племенной работы.

1) өтінім берген сәтте (24 айдан асқан сиыр мен құнажындардың) аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) инфрақұрылымның сәйкестігіне арнайы комиссияның қорытындысын алған сүт-тауар фермалары;
3) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
Ағымдағы жылдың 31 желтоқсанына
дейін
2
Ірі қара малдың аналық басы
бас
15 000
1) өтінім берген сәтте (24 айдан асқан сиыр мен құнажындардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
3
Қой малдың аналық басы
бас
2 500
1) өтінім берген сәтте (18 айдан асқан аналықтардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі;
4
Жылқының аналық басы
бас
10 000
1) өтінім берген сәтте (36 айдан асқан аналықтардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі
5
Түйелердің аналық басы
бас
10 000
1) өтінім берген сәтте (36 айдан асқан аналықтардың) меншікті басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі
Аббревиатуралардың жазылуы:
АЖБ – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор;
САТЖАҚ – селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры.