О бюджете Ескельдинского района на 2022-2024 годы
Решение Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2021 года № 21-75. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26358.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 7 771 357 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 386 345 тысячи тенге;
неналоговые поступления 16 443 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 32 867 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 335 702 тысячи тенге;
2) затраты 8 138 094 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 142 810 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 229 725 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 86 915 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 509 547 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 509 547 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 229 725 тысяч тенге;
погашение займов 86 916 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 366 738 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 02.12.2022 № 40-136 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 13 221 тысяча тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 230 161 тысяча тенге, в том числе:
Алдабергеновскому сельскому округу 15 440 тысяч тенге; Акынсаринскому сельскому округу 24 710 тысяч тенге;
Бактыбайскому сельскому округу 9 248 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу 27 554 тысяч тенге;
Туленгутскому сельскому округу 25 505 тысяч тенге;
Сырымбетскому сельскому округу 22 554 тысяч тенге.
Кайнарлинскому сельскому округу 24 353 тысячи тенге;
Конырскому сельскому округу 28 522 тысячи тенге;
Кокжазыкскому сельскому округу 27 146 тысяч тенге;

Ескелді ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 21-75 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 5 қаңтарда № 26358 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ескелдi аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 771 357 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 386 345 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 16 443 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 32 867 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 335 702 мың теңге;
2) шығындар 8 138 094 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 142 810 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 229 725 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 86 915 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 509 547 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 509 547 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 229 725 мың теңге;
қарыздарды өтеу 86 916 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 366 738 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 02.12.2022 № 40-136 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 13 221 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 230 161 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алдабергенов ауылдық округіне 15 440 мың теңге;
Ақын Сара ауылдық округіне 24 710 мың теңге;
Бақтыбай ауылдық округіне 9 248 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне 27 554 мың теңге;
Төлеңгіт ауылдық округіне 25 505 мың теңге;
Сырымбет ауылдық округіне 22 554 мың теңге;
Қайнарлы ауылдық округіне 24 353 мың теңге;
Қоңыр ауылдық округіне 28 522 мың теңге;
Көкжазық ауылдық округіне 27 146 мың теңге;

Жалгизагашскому сельскому округу 25 129 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;
реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, обеспечение санитарии и освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Ескельдинского района.

Жалғызағаш ауылдық округіне 25 129 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру, елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру және санитариясын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды іске асыруға;
ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ескелді ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Ескельдинского районного маслихата К. Сатанов
Приложение 1 к решению Ескельдинского районного маслихата от 27 декабря 2021 года № 21-71
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 02.12.2022 № 40-136 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
ІІ. Доходы

5. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескелді аудандық мәслихатының хатшысы К. Сатанов
Ескелді аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 21-71 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 02.12.2022 № 40-136 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Кірістер

25 779
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 155 141
1
Социальное обеспечение
280 709
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
280 709
005
Государственная адресная социальная помощь
280 709
2
Социальная помощь
787 479
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
787 479
002
Программа занятости
425 996
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
31 721
006
Оказание жилищной помощи
2 635
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 385
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 404
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
92 251
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
120 692
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
72 395
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
86 953
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
79 878
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 574
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 394
021
Капитальные расходы государственного органа
800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
12 110
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 075
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
7 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
75
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 025 288
1
Жилищное хозяйство
715 475
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

25 779
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 155 141
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
280 709
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
280 709
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
280 709
2
Әлеуметтiк көмек
787 479
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
787 479
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
425 996
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
31 721
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 635
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 385
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 404
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
92 251
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
120 692
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
72 395
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
86 953
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79 878
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 574
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 394
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 110
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 075
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
7 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
75
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 025 288
1
Тұрғын үй шаруашылығы
715 475
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

33 891
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
29 267
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 624
3
Информационное пространство
122 408
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
122 408
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
18 428
007
Функционирование районных (городских) библиотек
102 844
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 136
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
77 737
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
77 737
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
36 497
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
41 240
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
147 475
1
Сельское хозяйство
48 125
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
48 125
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
48 125
6
Земельные отношения
46 623
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
46 623
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
46 623
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
52 727
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
52 727
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
52 727
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29 228
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
29 228
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29 228
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
29 228
12
Транспорт и коммуникации
800 463
1
Автомобильный транспорт
800 463
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

33 891
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
29 267
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 624
3
Ақпараттық кеңiстiк
122 408
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
122 408
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
18 428
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
102 844
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 136
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
77 737
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
77 737
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 497
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
41 240
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
147 475
1
Ауыл шаруашылығы
48 125
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
48 125
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 125
6
Жер қатынастары
46 623
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
46 623
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
46623
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
52 727
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
52 727
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
52 727
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29 228
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
29 228
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29 228
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 228
12
Көлiк және коммуникация
800 463
1
Автомобиль көлiгi
800 463
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі