О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 24 декабря 2021 года № 20-9. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26040
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022 – 2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 22676280 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2299256 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11984 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 88873 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20276167 тысяч тенге;
2) затраты – 22797270 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 198503 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 225130 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26627 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223009 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –223009 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 225130 тысяч тенге;
погашение займов – 26627 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 120990 тысяч тенге.

2022–2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 20-9 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26040 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022 – 2024 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 22676280 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2299256 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11984 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 88873 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20276167 мың теңге;
2) шығындар – 22797270 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 198503 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 225130 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26627 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 223009 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223009 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 225130 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26627 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 120990 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 05.12.2022 № 35-2 (вводится в действие с 01.01.2022).
3. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2022 год установить согласно приложению 4.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Байзакского
районного маслихата Б. Акбаев
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
от 24 декабря 2021 года № 20-9
Районный бюджет на 2022 год

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 35-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 12175111 мың теңге белгіленген.
3. 2022-2024 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық
мәслихат хатшысы Б. Акбаев
Байзақ аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 20-9 шешіміне 1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет

31015
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5133
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25882
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
37461
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
25300
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
25300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12161
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12161
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1921061
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1921061
005
Государственная адресная социальная помощь
300022
002
Программа занятости
989107
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
71427
006
Оказание жилищной помощи
1053
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
57881
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5769
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
100772
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
115061
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64883
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3500
021
Капитальные расходы государственного органа
9000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
138111
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52105
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1065
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11305
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5309801
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2397461
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
800
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2396661
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

31015
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5133
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25882
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
37461
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
25300
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
25300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12161
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12161
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1921061
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1921061
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
300022
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
989107
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
71427
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1053
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
57881
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5769
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
100772
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
115061
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64883
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
138111
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52105
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1065
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11305
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5309801
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2397461
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
800
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2396661
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

58277
036
Развитие газотранспортной системы
58277
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
128859
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
44755
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
43144
006
Капитальные расходы государственного органа
135
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1476
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
57962
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
30795
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
23439
007
Капитальные расходы государственного органа
630
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3098
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
26142
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26142
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
189590
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
189590
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
36389
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
46653
015
Капитальные расходы государственного органа
53925
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
52623
12
Транспорт и коммуникации
99685
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
99685
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
43796
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
55889
13
Прочие
340625
452
Отдел финансов района (города областного значения)
4331
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
4331
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
109550
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

58277
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
58277
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
128859
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
44755
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43144
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
135
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1476
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
57962
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30795
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
23439
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
630
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3098
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
26142
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26142
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
189590
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
189590
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
36389
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
46653
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
53925
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
52623
12
Көлiк және коммуникация
99685
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
99685
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
43796
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
55889
13
Басқалар
340625
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
4331
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
4331
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
109550
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

122
Аппарат акима района (города областного значения)
185212
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
184212
003
Капитальные расходы государственного органа
1000
452
Отдел финансов района (города областного значения)
49240
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
41060
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2050
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, пост приватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
5430
018
Капитальные расходы государственного органа
700
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
35920
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
35120
004
Капитальные расходы государственного органа
800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32241
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31941
013
Капитальные расходы государственного органа
300
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
22651
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
22651
02
Оборона
26371
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26371
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4256
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
22115
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11230
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11230
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11230
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1891487
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1891487
005
Государственная адресная социальная помощь
499786
002
Программа занятости
692055
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
185212
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
184212
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
49240
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41060
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2050
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
5430
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
35920
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35120
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32241
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31941
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
22651
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22651
02
Қорғаныс
26371
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26371
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4256
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
22115
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11230
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11230
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
11230
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1891487
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1891487
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
499786
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
692055
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету