Об утверждении Правил применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды
Постановление акимата города Караганды от 14 мая 2021 года № 33/53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 мая 2021 года № 6336
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О государственной службе Республики Казахстан", "О правовых актах", акимат города Караганды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Караганды" (Асылбекова С.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города Караганды Асылбекову С.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Караганды Е. Булекпаев
Утвержден постановлением
Акимата города Караганды
от 14 мая 2021 года
№ 33/53
Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды
1. Настоящие Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды, разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды.
2. К государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды, могут применяться следующие поощрения:
1) единовременное денежное вознаграждение;
2) объявление благодарности;
3) награждение ценным подарком;
4) награждение грамотой;
5) присвоение почетного звания;
6) награждение ведомственными наградами.
3. За одно и то же отличие к государственному служащему применяется только одно поощрение.

"Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеуді қолдану Ережесін бекіту туралы
Қарағанды қаласының әкімдігінің 2021 жылғы 14 мамырдағы № 33/53 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 мамырда № 6336 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", "Құқықтық актілер туралы" Заңдарына сәйкес Қарағанды қаласы әкімдігінің ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қоса ұсынылған "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеуді қолдану Ережесі бекітілсін.
2. "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (С.С. Асылбекова) осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарағанды қаласы әкімі аппаратының басшысы С.С. Асылбековаға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды қаласының әкімі Е. Булекпаев
Қарағанды қаласының
әкімдігі
2021 жылғы 14
мамырдағы
№ 33/53
қаулысымен бекітілген
"Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеуді қолдану тәртібі
1. "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін қолданудың осы тәртібі "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңның 35 бабының 2 тармағына сәйкес әзірленді және "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеуді қолдану тәртібін айқындайды.
2. "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне келесі көтермелеу қолданылады:
1) біржолғы ақшалай сыйақы;
2) алғыс жариялау;
3) бағалы сыйлықпен марапаттау;
4) грамотамен марапаттау;
5) құрметті атақ беру;
6) ведомстволық наградалармен марапаттау.
3. Мемлекеттік қызметшіге бір ғана айырмашылық үшін бір ғана көтермелеу қолданылады.

4. Государственные служащие государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды, поощряются за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу, выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе, а также по результатам оценки их деятельности, проведенной в соответствии с Правилами и сроками проведения оценки деятельности государственных служащих, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152.
5. Поощрение государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды", акимов района имени Казыбек би и Октябрьского района города и руководителей государственных учреждений, финансируемых из бюджета города Караганды, производится на основании распоряжения акима города Караганды по рекомендации постоянно действующей Комиссии по выработке предложений по вопросам поощрения, создаваемой акимом города Караганды (далее – Комиссия).
Ходатайства о поощрении вносятся заместителями акима, руководителем аппарата акима города Караганды на имя акима города Караганды и направляются для выработки предложений в Комиссию.
6. Поощрение государственных служащих государственных учреждений, финансируемых из бюджета города Караганды, за исключением государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды", акимов района имени Казыбек би и Октябрьского района и руководителей государственных учреждений, финансируемых из бюджета города Караганды, производится на основании приказа руководителя государственного учреждения по рекомендации Комиссии.
Ходатайства о поощрении вносятся заместителями руководителя или заведующими секторами государственного учреждения и направляются руководителем учреждения для выработки предложений в Комиссию.
7. Комиссия формируется распоряжением акима города Караганды и состоит из председателя, членов Комиссии из числа работников государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды.
Общее количество членов Комиссии, включая председателя, должно составлять нечетное число, и состав комиссии должен состоять из представителей различных структурных подразделений государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды.
Секретарем Комиссии является руководитель службы управления персоналом (кадровой службы). Все материалы работы Комиссии хранятся в службе управления персоналом (кадровой службе). Секретарь Комиссии осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
Аким города, а также первые руководители государственных органов, финансируемых из бюджета города Караганды, кроме руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды", не могут входить в состав Комиссии.
Комиссия на своем заседании рассматривает ходатайства о поощрении государственных служащих и принимает решения путем открытого голосования с учетом результатов проведенной ранее оценки деятельности государственных служащих за истекший период.
Заседание Комиссии считается правомочным, если в нем принимает участие не менее двух третей членов Комиссии.
Решение Комиссии принимается большинством голосов, присутствующих членов Комиссии.
Ход заседания Комиссии оформляется в виде протокола, в котором фиксируются решения Комиссии по рассмотренным ходатайствам. Протокол подписывается председателем, членами и секретарем Комиссии, после чего, в течении 3 рабочих дней служба управления персоналом направляет его лицу, внесшему ходатайство.
При равенстве голосов голос председательствующего является решающим.
Член Комиссии, не согласный с решением большинства, может изложить в письменном виде свое особое мнение, которое вручается председателю Комиссии и приобщается им к протоколу заседания Комиссии.

4. "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілері лауазымдық міндеттерін үлгілі, мемлекеттік қызметті мінсіз орындағаны, ерекше маңыздылығы мен күрделілігі бар міндеттерді орындағаны үшін және жұмыстағы басқа жетістіктері үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығмен бекітілген, мемлекеттік қызметшілердің қызметіне бағалау жүргізу мерзімдеріне және қағидаларына сәйкес жүргізілген бағалау нәтижелері бойынша көтермеленеді.
5. "Қарағанды қаласы әкімдігінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілерін, Қазыбек би атындағы және Октябрь ауданының әкімдері мен Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің басшыларын көтермелеу Қарағанды қаласының әкімімен құрылған, көтермелеу мәселелері бойынша ұсыныстарды әзірлеу жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) ұсынысы бойынша Қарағанды қаласы әкімінің өкімі негізінде жүргізіледі.
Көтермелеу туралы өтінішті әкімнің орынбасарлары, Қарағанды қаласы әкімі аппаратының басшысы Қарағанды қаласы әкімінің атына енгізеді және ұсыныстарды әзірлеу үшін комиссияға жібереді.
6. Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын мекемелердің мемлекеттік қызметшілерін көтермелеу "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметкерлерінен, Қазыбек би атындағы және Октябрь ауданы әкімдері мен Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің басшыларынан басқа Комиссия нұсқаулығы бойынша мемлекеттік мекеме басшысының бұйрығы негізінде жүргізіледі.
Көтермелеу туралы өтініштерді басшының орынбасарлары немесе мемлекеттік мекеме секторларының меңгерушілері енгізеді және ұсыныстарды әзірлеу үшін мекеме басшысы Комиссияға жібереді.
7. Комиссия Қарағанды қаласы әкімінің өкімімен құрылады және төрағадан, "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың құрамынан құрылған Комиссия мүшелерінен тұрады.
Төрағаны қоса алғанда, Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және комиссия құрамы "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің әртүрлі құрылымдық бөлімшелерінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың өкілдерінен тұруы тиіс.
Комиссия хатшы персоналды басқару қызметінің басшысы (кадр қызметі) болып табылады. Комиссия жұмысының барлық материалдары персоналды басқару қызметінде (кадр қызметі) сақталады. Комиссия хатшысы оның жұмысын ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
"Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысынан басқа қала әкімі сондай-ақ Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Комиссия құрамына кірмейді.
Комиссия өзінің отырысында мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу туралы өтініштерді қарайды және өткен кезең ішінде мемлекеттік қызметшілердің қызметіне бұрын жүргізілген бағалау нәтижелерін ескере отырып, ашық дауыс беру арқылы шешімдер қабылдайды.
Комиссия отырысы, егер оған Комиссия мүшелерінің кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп есептеледі.
Комиссия шешімі қатысып отырған Комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылданады.
Комиссия отырысының барысы хаттама түрінде ресімделеді, онда Комиссияның қаралған өтініштер бойынша шешімдері тіркеледі. Хаттамаға комиссия төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қояды, одан кейін персоналды басқару қызметі 3 жұмыс күні ішінде оны өтінішхат енгізген адамға жібереді.
Дауыстар тең болған жағдайда төрағалық етушінің дауысы шешуші болып табылады.
Көпшіліктің шешімімен келіспеген Комиссия мүшесі өзінің ерекше пікірін жазбаша түрде баяндай алады, оны Комиссия төрағасына тапсырады және ол Комиссия отырысының хаттамасына қоса тіркейді.

8. Выплата единовременных денежных вознаграждений, предусмотренных настоящим порядком, осуществляется за счет экономии средств по плану финансирования бюджетной программы соответствующего государственного учреждения.
9. Благодарность акима города Караганды объявляется государственным служащим за выполнение заданий особой важности и сложности, надлежащее и добросовестное выполнение поручений.
10. Грамотой акима города Караганды награждаются государственные служащие за образцовое выполнение должностных обязанностей, достижение высоких результатов в служебной деятельности, личный вклад в решение особо важных задач, поставленных перед государственным учреждением "Аппарат акима города Караганды" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды.
11. Решение о поощрении грамотой и благодарностью акима города Караганды принимается по представлению первых руководителей государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и соответствующих исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды.
Учет поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Караганды" и соответствующих исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Караганды грамотой акима осуществляется службой управления персоналом (кадровая служба) соответствующих государственных учреждений с занесением данных о поощрении в трудовую книжку и личное дело государственного служащего.
12. Не подлежат поощрению государственные служащие:
1) имеющие не снятые дисциплинарные взыскания;
2) в период прохождения испытательного срока;
3) проработавшие в государственном органе менее одного месяца.

8. Осы тәртіппен көзделген біржолғы ақшалай сыйақыларды төлеу тиісті мемлекеттік мекеменің бюджеттік бағдарламасын қаржыландыру жоспары бойынша ақша үнемдеу есебінен іске асырылады.
9. Мемлекеттік қызметшілерге ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны, тапсырмаларды тиісінше және адал орындағаны үшін Қарағанды қаласы әкімінің алғысы жарияланады.
10. Мемлекеттік қызметшілер қызметтік міндеттерін үлгілі орындағаны, қызметтік қызметте жоғары нәтижелерге қол жеткізгені, "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың алдына қойылған ерекше маңызды міндеттерді шешуге қосқан жеке үлесі үшін Қарағанды қаласы әкімінің Грамотасымен марапатталады.
11. Қарағанды қаласы әкімінің грамотасымен және адғыс хатымен көтермелеу туралы шешім "Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшыларының және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын тиісті атқарушы органдардың ұсынымы бойынша қабылданады.
Қарағанды қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Қарағанды қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін көтермелеуді есепке алу мемлекеттік қызметшінің еңбек кітапшасына және жеке ісіне көтермелеу туралы деректерді енгізе отырып, тиісті мемлекеттік мекеменің персоналды басқару қызметімен іске асырылады.
12. Мемлекеттік қызметшілер көтермелеуге жатпайды:
1) алынбаған тәртіптік жазасы бар;
2) сынақ мерзімінен өту кезеңінде;
3) Жергілікті атқарушы органдардың құрылымында бір айдан кем жұмыс істегендер.