Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 10 августа 2021 года № 8/4. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2021 года № 24050.
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер жилищных сертификатов:
1) как социальная помощь в размере 90 % от суммы первоначального взноса, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге для каждого получателя;
2) как социальная поддержка в виде бюджетного кредита в размере 90 % от суммы первоначального взноса, но не более 1,5 миллиона (одного миллиона пятисот тысяч) тенге для каждого получателя.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов:
1) лица с инвалидностью первой и второй групп;
2) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
3) ветераны боевых действий на территории других государств;
4) неполные семьи;
5) кандасы.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 30.06.2023 № 6/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. секретаря маслихата М. Коновалов

Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 10 тамыздағы № 8/4 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 тамызда № 24050 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9-тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1-бабының 2-тармағына сәйкес, Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тұрғын үй сертификаттарының көлемін анықтау:
1) әлеуметтік көмек ретінде бастапқы жарна сомасының 90% мөлшерінде, бірақ әр алушыға 1,5 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес;
2) бюджеттік кредит түрінде әлеуметтік қолдау ретінде бастапқы жарна сомасының 90% мөлшерінде, бірақ әр алушыға 1,5 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі:
1) бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар;
2) мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеушi отбасылар;
3) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
4) толық емес отбасылар;
5) қандастар.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 30.06.2023 № 6/6 (оның алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысының м.а. М. Коновалов