О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 3 декабря 2021 года № 8/79. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2021 года № 25726
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 39/462 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4399) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 241 826 346,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 115 418 812,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5 994 859,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 176 257,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 120 236 417,5 тысяч тенге;
2) затраты – 235 425 230,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 631 150,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 164 073,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 532 923,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 949 538,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 976 002,0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 26 464,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 18 179 572,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 179 572,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 21 240 948,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 321 805,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 260 429,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 3 желтоқсандағы № 8/79 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 желтоқсанда № 25726 болып тіркелді
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Маңғыстау облыстық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4399 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 241 826 346,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 115 418 812,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 994 859,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 176 257,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 120 236 417,5 мың теңге;
2) шығындар – 235 425 230,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 631 150,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 27 164 073,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 532 923,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 949 538,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 976 002,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 26 464,0 мың теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 18 179 572,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 179 572,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 21 240 948,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 321 805,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 260 429,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

235 872,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
530 702,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
88 873,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
374 287,0
261
Управление образования области
210 218,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
146 890,0
037
Социальная реабилитация
50 967,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
12 361,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
200,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
200,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 041 048,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 900 371,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
195 809,0
007
Капитальные расходы государственного органа
542,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23 486,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8 322,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
80 920,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
56 190,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 535 102,0
263
Управление внутренней политики области
26 620,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
26 620,0
298
Управление государственной инспекции труда области
114 057,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
114 057,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 394 171,7
2
Коммунальное хозяйство
8 394 171,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 394 171,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства

235 872,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
530 702,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
88 873,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
374 287,0
261
Облыстың білім басқармасы
210 218,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
146 890,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
50 967,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
12 361,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
200,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
200,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 041 048,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 900 371,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
195 809,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
542,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23 486,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 322,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
80 920,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
56 190,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 535 102,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
26 620,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
26 620,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
114 057,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
114 057,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 394 171,7
2
Коммуналдық шаруашылық
8 394 171,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 394 171,7
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

202 036,9
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
48 538,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 663,9
273
Управление культуры, архивов и документации области
174 375,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
52 412,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
24 732,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
97 231,0
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
229 240,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
68 946,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 754,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
153 540,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
37 171,0
01
Топливо и энергетика
37 171,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
37 171,0
007
Развитие теплоэнергетической системы
21 214,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
15 957,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4 520 900,0
1
Сельское хозяйство
2 171 278,0
255
Управление сельского хозяйства области
1 650 694,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
102 909,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
15 748,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
25 506,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
9 590,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 073 918,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
152 716,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
260 307,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
719
Управление ветеринарии области
520 584,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

202 036,9
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
48 538,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 663,9
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
174 375,6
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және архив ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 412,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
24 732,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
97 231,0
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
229 240,0
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 946,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 754,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
153 540,0
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
37 171,0
01
Отын және энергетика
37 171,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
37 171,0
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
21 214,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
15 957,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4 520 900,0
1
Ауыл шаруашылығы
2 171 278,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 650 694,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102 909,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
15 748,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
25 506,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
9 590,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 073 918,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
152 716,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
260 307,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
10 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
520 584,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер