О бюджете города Актау на 2022-2024 годы
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 27 декабря 2021 года № 10/84. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26233.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 920 660,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 29 330 220,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 175 412,7 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 459 771,1 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 955 257 тысяч тенге;
2) затраты – 44 119 972,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 001 433,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 113 848 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 112 414,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 6 799 255,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 6 799 255,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 787 139 тысяч тенге;
погашение займов – 9 364 619 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 778 224,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 29.11.2022 № 20/159 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет по налоговым поступлениям установлены в следующих размерах:
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 16 процентов;
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 15,6 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
Социальный налог – 15,5 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 29.11.2022 № 20/159 (вводится в действие с 01.01.2022).

2022-2024 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 10/84 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26233 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған қалалық бюджет осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 920 660,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 29 330 220,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 175 412,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 10 459 771,1 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 11 955 257 мың теңге;
2) шығындар – 44 119 972,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 001 433,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 113 848 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 112 414,6 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 6 799 255,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
- 6 799 255,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 787 139 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 364 619 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 778 224,8 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 29.11.2022 № 20/159 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Салықтық түсімдер бойынша қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 16 пайыз;
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы– 15,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
Әлеуметтік салық – 15,5 пайыз.
Ескерту. 2 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 29.11.2022 № 20/159 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 2 138 020 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 29.11.2022 № 20/159 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах в сумме 4 495 тысяч тенге.

3. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 2 138 020 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 3- тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 29.11.2022 № 20/159 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 4 495 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить резерв акимата города в сумме 15 000 тысяч тенге.
6. Установить объемы трансфертов общего характера между городским бюджетом и бюджетом села Умирзак на трехлетний период 2022-2024 годов, согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Актауского городского маслихата С. Закенов
Приложение 1 к решению
Актауского городского маслихата
от 27 декабря 2021 года

5. Қала әкімдігінің резерві 15 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес 2022-2024 жылдардың үш жылдық кезеңге қалалық бюджет пен Өмірзақ ауылы бюджеті арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі белгіленсін.
2. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С. Закенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы

1 160 098,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
30 772,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
215 457,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
746 618,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53 682,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 512,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
26 512,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
311 461,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
122 461,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
105 819,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 575,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
15 067,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
189 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
189 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 855 569,0
1
Жилищное хозяйство
638 842,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
531 138,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
358 821,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
172 317,0
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
32 685,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
32 685,0
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
75 019,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
75 019,0
2
Коммунальное хозяйство
554 218,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)

1 160 098,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
30 772,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
215 457,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
746 618,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53 682,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 512,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
26 512,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
311 461,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
122 461,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105 819,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 575,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
15 067,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
189 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
189 000,0
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
4 855 569,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
638 842,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
531 138,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
358 821,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
172 317,0
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
32 685,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 685,0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
75 019,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
75 019,0
2
Коммуналдық шаруашылық
554 218,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі