О внесении изменений в решение Тупкараганского районного маслихата от 6 января 2021 года № 51/372 "О районном бюджете на 2021– 2023 годы"
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 12 апреля 2021 года № 2/14. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 19 апреля 2021 года № 4484
В соответствии c Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 декабря 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 31 марта 2021 года № 2/16 "О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 39/462 "Об областном бюджете на 2021 - 2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4476), Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тупкараганского районного маслихата от 6 января 2021 года № 51/372 "О районном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4413, опубликовано 12 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3  соответственно к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 856 279,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 871 208,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 188 679,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 178 120,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 618 272,3 тысячи тенге;
2) затраты – 8 092 975,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 594,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 70 008,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 414,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 284 289,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 284 289,8 тысяч тенге;
поступление займов –70 008,0 тысяч тенге;
погашение займов – 22 414,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 236 695,8 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" (главный специалист – юрист Ә.Нәдірқожақызы) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, размещение на интернет-ресурсе Тупкараганского районного маслихата.

Түпқараған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 51/372 "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 12 сәуірдегі № 2/14 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 19 сәуірде № 4484 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 2/16 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 39/462 "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4476 болып тіркелген) сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Түпқараған аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 51/372 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4413 болып тіркелген, 2021 жылғы 12 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 856 279,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 871 208,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 188 679,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 178 120,2 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 618 272,3 мың теңге;
2) шығындар – 8 092 975,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 594,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 70 008,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 414,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 284 289,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 284 289,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 70 008,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 414,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 236 695,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Түпқараған аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (бас маман заңгер - Ә.Нәдірқожақызы) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Түпқараған аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Тупкараганского районного маслихата по вопросам бюджета (председатель  комиссии  Е.Жеткізгенов).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Г.Шаудирбаев
Секретарь Тупкараганского районного маслихата Д.Меңдіханов
Приложение
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 12 апреля 2021 года
№ 2/14
Приложение 1
к решению Тупкараганского
районного маслихата

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Түпқараған аудандық мәслихатының бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (комиссия төрағасы Е.Жеткізгенов) жүктелсін.
4. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Г.Шаудирбаев
Түпқараған аудандық мәслихатының хатшысы Д.Меңдіханов
Түпқараған аудандық мәслихатының
2021 жылғы 12 сәуірдегі
№ 2/14 шешіміне
қосымша
Түпқараған аудандық мәслихатының

2. Затраты
8 092 975,3
01
Государственные услуги общего характера
512 512,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
27 098,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
27 098,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
185 272,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
185 272,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
824,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
824,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
101 471,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
96 071,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 400,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
79 650,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
65 374,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
14 276,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
50 996,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
50 996,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
24 617,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
24 617,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
42 584,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
42 584,0
02
Оборона
17 559,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 559,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 559,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

2. Шығындар
8 092 975,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк  қызметтер
512 512,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
27 098,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
27 098,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
185 272,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
185 272,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
824,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
824,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
101 471,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 071,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 400,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
79 650,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 374,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
14 276,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
50 996,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 996,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
24 617,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 617,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
42 584,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 584,0
02
Қорғаныс
17 559,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 559,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 559,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру