О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 27 декабря 2021 года № 13/91. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26255.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 8/99 "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26 086), Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 096 593,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 580 499,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 102 930,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 103 795,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14 309 369,0 тысяч тенге;
2) затраты – 18 105 830,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 080,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 248 103,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 222 023,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 35 317,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
35 317,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 248 103,0 тысячи тенге;
погашение займов – 222 023,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 237,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 30.11.2022 № 24/150 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2022 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 13 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 13 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/91 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26255 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 8/99 "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 26086 болып тіркелген) сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 096 593,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 580 499,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 102 930,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 103 495,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 14 309 369,0 мың теңге;
2) шығындар – 18 105 830,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 080,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 248 103,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 222 023,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 35 317,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35 317, 4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 248 103,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 222 023,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 237,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 24/150 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 13 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 13 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;

5) социальный налог – 13 процентов.
3. Учесть, что из районного бюджета на 2022 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 680 017,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 30.11.2022 № 24/150 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть, что предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 6 194 631,8 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 07.09.2022 №21/126 (вводится в действие с 01.01.2022).

5) әлеуметтік салық – 13 пайыз.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 680 017,5 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 24/150 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 6 194 631,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 07.09.2022 №21/126 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5. Учесть, что в районный бюджет на 2022 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 8 145 541,0 тысяча тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 30.11.2022 № 24/150 (вводится в действие с 01.01.2022).

5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 8 145 541,0 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 24/150 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6. Исключен решением-Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 30.11.2022 № 24/150 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2022 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 4 к настоящему решению.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мунайлинского района Карасаева Н.

6. Алынып тасталды- Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 24/150 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы ауданы әкімінің орынбасары Н. Қарасаевқа жүктелсін.

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Мунайлинского районного маслихата Б. Билялов
Приложение 1
к решению Мунайлинского районного маслихата
от 27 декабря 2021 года №13/91
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 30.11.2022 № 24/150 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
2
3

9. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұнайлы аудандық мәслихатының хатшысы Б. Билялов
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2021 жылғы 27 желтоқсандағы
№13/91 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 30.11.2022 № 24/150 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы, мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

7 421,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 421,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
26 408,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
26 408,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 319 136,8
1
Социальное обеспечение
623 730,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
623 730,9
005
Государственная адресная социальная помощь
623 730,9
2
Социальная помощь
1 567 633,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 567 633,1
002
Программа занятости
45 917,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48 089,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
616 736,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 258,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91 939,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
680 175,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65 517,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127 772,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
122 015,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 917,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
726,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
64 372,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 757,8
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 757,8
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

7 421,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 421,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
26 408,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 408,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 319 136,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
623 730,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
623 730,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
623 730,9
2
Әлеуметтiк көмек
1 567 633,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 567 633,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
45 917,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48 089,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
616 736,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 258,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
91 939,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
680 175,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65 517,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127 772,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
122 015,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 917,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
726,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
64 372,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 757,8
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 757,8
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

1 521 564,0
002
Программа занятости
75 670,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
49 612,0
006
Оказание жилищной помощи
101 337,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
662 206,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
18 235,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50 041,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
518 835,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
45 628,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
102 701,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58 601,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57 605,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
996,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
44 100,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
44 100,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
295 277,0
1
Деятельность в области культуры
152 410,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
152 410,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
152 410,0
2
Спорт
10 553,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
10 553,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 134,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 419,0
3
Информационное пространство
32 080,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
2 315,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
2 315,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)

1 521 564,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
75 670,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
49 612,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
101 337,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
662 206,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
18 235,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
50 041,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
518 835,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
45 628,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
102 701,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58 601,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 605,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
996,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
44 100,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
44 100,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
295 277,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
152 410,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
152 410,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
152 410,0
2
Спорт
10 553,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
10 553,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4 134,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 419,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
32 080,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
2 315,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
2 315,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
008
Развитие объектов спорта
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
008
Cпорт объектілерін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту