О районном бюджете Федоровского района на 2022–2024 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 27 декабря 2021 года № 75. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26151.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула изложена в новой редакции на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 11.02.2022 № 95 (вводится в действие с 01.01.2022).
1. Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6421792,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1636442,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 50042,2 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 13524,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4721784,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6633085,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10203,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46071,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35868,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 24238,6 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 24238,6 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 245735,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 245735,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Федоровского района Костанайской области от 02.12.2022 № 163 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов в сумме 303740,0 тысяча тенге, в том числе:
Банновскому сельскому округу 37274,0 тысяч тенге;
Вишневому сельскому округу 22755,0 тысяч тенге;
Воронежскому сельскому округу 22759,0 тысяч тенге;
Камышинскому сельскому округу 25966,0 тысяч тенге;
Косаральскому сельскому округу 24078,0 тысяч тенге;
Костряковскому сельскому округу 21267,0 тысяч тенге;
Коржинкольскому сельскому округу 21066,0 тысяч тенге;
Ленинскому сельскому округу 17863,0 тысяч тенге;
селу Новошумное 21789,0 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу 21746,0 тысяч тенге;
Пешковскому сельскому округу 31299,0 тысяч тенге;
Федоровскому сельскому округу 35878,0 тысячи тенге.

Федоров ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 75 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26151 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 11.02.2022 № 95 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Федоров ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6421792,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1636442,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 50042,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 13524,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4721784,0 мың теңге;
2) шығындар – 6633085,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10203,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46071,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35868,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 24238,6 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 24238,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 245735,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 245735,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 02.12.2022 № 163 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 303740,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Баннов ауылдық округіне 37274,0 мың теңге;
Вишневый ауылдық округіне 22755,0 мың теңге;
Воронеж ауылдық округіне 22759,0 мың теңге;
Камышин ауылдық округіне 25966,0 мың теңге;
Қосарал ауылдық округіне 24078,0 мың теңге;
Костряков ауылдық округіне 21267,0 мың теңге;
Қоржынкөл ауылдық округіне 21066,0 мың теңге;
Ленин ауылдық округіне 17863,0 мың теңге;
Новошумный ауылына 21789,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне 21746,0 мың теңге;
Пешков ауылдық округіне 31299,0 мың теңге;
Федоров ауылдық округіне 35878,0 мың теңге.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 21046,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в районном бюджете Федоровского района, подлежащих секвестру не установлен.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Федоровского районного маслихата Б. Исенгазин
Приложение 1
к решению Федоровского
районного маслихата

3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аудан бюджетінен бюджеттік алып қоюлардың көлемдері көзделмегені ескерілсін.
4. Жергілікті атқарушы органның 2022 жылға арналған резерві 21046,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Федоров ауданының аудандық бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жататын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
6. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Федоров аудандық мәслихатының хатшысы Б. Исенгазин
Федоров аудандық мәслихатының

247027,4
002
Программа занятости
98601,9
006
Оказание жилищной помощи
15,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23832,3
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3877,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69053,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
22217,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29430,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
47424,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47424,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
33578,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
302,0
021
Капитальные расходы государственного органа
430,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11984,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
700,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
430,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1805038,9
1
Жилищное хозяйство
6114,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2878,4
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2878,4
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3236,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
803,6
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2432,4
2
Коммунальное хозяйство
1798924,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9588,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
9588,8
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1789335,7
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

247027,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
98601,9
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23832,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3877,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
69053,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22217,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29430,1
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
47424,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47424,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33578,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
302,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
430,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11984,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
700,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
430,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1805038,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6114,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2878,4
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2878,4
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3236,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
803,6
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2432,4
2
Коммуналдық шаруашылық
1798924,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9588,8
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
9588,8
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1789335,7
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту