О некоторых вопросах в сфере агропромышленного комплекса на 2021 год
Постановление акимата Павлодарской области от 25 марта 2021 года № 84/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 марта 2021 года № 7231.
В соответствии с подпунктами 4), 7) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата Павлодарской области от 18.11.2021 № 303/8 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.

2021 жылға арналған агроөнеркәсіптік кешен саласындағы кейбір мәселелері туралы
Павлодар облысы әкімдігінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84/3 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 30 наурызда № 7231 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 11-бабы 2-тармағының 4), 7) тармақшаларына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" № 108 бұйрығына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы әкімдігінің 18.11.2021 № 303/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Байханова А.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Скаков
Утверждены
постановлением акимата
Павлодарской области
от 25 марта 2021 года
№ 84/3
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2021 год

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.Қ. Байхановқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Скаков
Павлодар облысы әкімдігінің
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84/3 қаулысымен
бекітілген
2021 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата Павлодарской области от 18.11.2021 № 303/8 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование направления субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий на 1 единицу, тенге
Субсидируемый объем
Сумма субсидий, тысяч тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
Ведение селекционной и племенной работы:
1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы әкімдігінің 18.11.2021 № 303/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағытының атауы
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативі, теңге
Субсидияланатын көлем
Субсидиялар сомасы, мың теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

1 508 697,26
Всего
7 721 000
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 25 марта 2021 года
№ 84/3
Нормативы субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Сноска. Постановление дополнено приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 18.11.2021 № 303/8 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направления субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным:
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
голова

1 508 697,26
Барлығы
7 721 000
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚШ – Америка Құрама Штаттары.
Павлодар облысы әкімдігінің
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84/3 қаулысына
2-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері
Ескерту. Қаулы 2-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облысы әкімдігінің 18.11.2021 № 303/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлігіне арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
бас

60 000
2
Маточное поголовье крупного рогатого скота
10 000
3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
3 000
Приложение 3
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 25 марта 2021 года
№ 84/3
Критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных
Сноска. Постановление дополнено приложением 3 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 18.11.2021 № 303/8 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направления субсидирования
Критерии
Метод проверки в ИСС на соответствие условиям субсидирования
Срок для подачи заявки
1.
Удешевление стоимости затрат на корма сельскохозяйственным животным:
Наличие регистрации и соответствие данных маточного поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР и ИСЖ
с 1 ноября до 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления
Наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) не менее 600 голов на момент подачи заявки
1.2
Маточное поголовье крупного рогатого скота
1) наличие собственного маточного поголовья (коров и телок старше 18 месяцев) от 1 до 200 голов (включительно) на момент подачи заявки; 2) наличие пастбищ
1.3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
1) наличие собственного маточного поголовья овец (старше 12 месяцев) от 1 до 2 000 голов (включительно) на момент подачи заявки; 2) наличие пастбищ
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ИСЖ – база данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
ИСС – информационная система субсидирования;
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы.

60 000
2
Ірі қара малдың аналық басы
10 000
3
Ұсақ малдың аналық басы
3 000
Павлодар облысы әкімдігінің
2021 жылғы 25 наурыздағы
№ 84/3 қаулысына
3-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Ескерту. Қаулы 3-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облысы әкімдігінің 18.11.2021 № 303/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау
бағыты
Өлшемшарттар
САЖ-да субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
1.
Ауыл шаруашылығы малдарының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату:
Өтінімді берген сәтте аналық мал басының САТЖАҚ-та және АЖБ-да тіркелуі және деректердің сәйкестігі
САТЖАҚ-пен және АЖБ-мен интеграцияланған өзара іс-қимыл
Ағымдағы жылғы
1 қарашадан
20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
1.1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
Өтінімді берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 600 бастан кем емес болуы
1.2
Ірі қара малдың аналық басы
1) өтінімді берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен қашарлардың) меншікті аналық басының 1 бастан 200 басқа (қоса алғанда) дейін болуы;
2) жайылымның болуы
1.3
Ұсақ малдың аналық басы
1) өтінімді берген сәтте меншікті қойдың аналық басының (12 айдан асқан) 1 бастан 2 000 басқа (қоса алғанда) дейін болуы;
2) жайылымның болуы
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЖБ – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор;
САЖ – субсидиялаудың ақпараттық жүйесі;
САТЖАҚ – селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры.