О внесении изменений в решение Павлодарского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 534/44 "Об областном бюджете на 2021 - 2023 годы"
Решение Павлодарского областного маслихата от 26 ноября 2021 года № 78/8. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2021 года № 25589
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021 - 2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 534/44 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7101) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 333923689 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 46217998 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3651222 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 526 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 284053943 тысячи тенге;
2) затраты – 336804290 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3570734 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 11593523 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8022789 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2513122 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2518780 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 5658 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8964457 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8964457 тысяч тенге.";
2пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодар, Экибастуз – 100 процентов, Железинскому району – 9,9 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, включая индивидуальный подоходный налог с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодар, Экибастуз – 100 процентов;

Павлодар облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы "2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 534/44 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2021 жылғы 26 қарашадағы № 78/8 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 7 желтоқсанда № 25589 болып тіркелді
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының "2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 534/44 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7101 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 333923689 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 46217998 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3651222 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 526 мың теңге;
трансферттер түсімі – 284053943 мың теңге;
2) шығындар – 336804290 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3570734 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11593523 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8022789 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2513122 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2518780 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 5658 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8964457 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8964457 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2021 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру бекітілсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз, Железин ауданына – 9,9 пайыз;
2) бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан жеке табыс салығын қоса алғанда, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз;

3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городам Аксу – 84,5 процента, Павлодару – 50 процентов, Экибастузу – 48 процентов;
4) по социальному налогу:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городам Аксу – 84,5 процента, Павлодару – 50 процентов, Экибастузу – 48 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Установить на 2021 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного (городов областного значения) бюджетов в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора из Железинского районного бюджета – 90,1 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
из городов Аксу – 15,5 процентов, Павлодара – 50 процентов, Экибастуза – 52 процента;
3) по социальному налогу:
из городов Аксу – 15,5 процентов, Павлодара – 50 процентов, Экибастуза – 52 процента;
4) отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
из Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Майскому, Павлодарскому, Успенскому, Щербактинскому районов, городов Аксу, Павлодар, Экибастуз – 100 процентов.";
4) пункт 7 указанного решения изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
240794 тысячи тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
32755 тысяч тенге – на оказание специальных социальных услуг детям-инвалидам;
2695699 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
1338950 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
283092 тысячи тенге – на проведение мероприятий в сфере коммунального хозяйства;
136955 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
249324 тысячи тенге – на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
212965 тысяч тенге – на социальную поддержку инвалидов;
58384 тысячи тенге – на расходы капитального характера в сфере культуры.";

3) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу – 84,5 пайыз, Павлодар – 50 пайыз, Екібастұз қалаларына – 48 пайыз;
4) әлеуметтік салық бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу – 84,5 пайыз, Павлодар – 50 пайыз, Екібастұз қалаларына – 48 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке салықтардан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2021 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша Железин аудандық бюджетінен – 90,1 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Ақсу – 15,5 пайыз, Павлодар – 50 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 52 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша:
Ақсу – 15,5 пайыз, Павлодар – 50 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 52 пайыз;
4) өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Май, Павлодар, Успен, Шарбақты аудандарынан, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларынан – 100 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 7-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
240794 мың теңге – Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
32755 мың теңге – мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге;
2695699 мың теңге – көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
1338950 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
283092 мың теңге – коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды өткізуге;
136955 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
249324 мың теңге – шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге;
212965 мың теңге – мүгедектерді әлеуметтік қолдауға;
58384 мың теңге – мәдениет саласындағы күрделі сипаттағы шығыстарға.";

5) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
24574 тысячи тенге – на развитие коммунального хозяйства;
356770 тысяч тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3030175 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2200062 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
2221612 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
1226863 тысячи тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
1294751 тысяча тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
51813 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
404820 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
280908 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
30000 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
207345 тысяч тенге – на развитие объектов культуры.";
6) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Установить на 2021 год объемы целевых текущих трансфертов из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
591127 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
441731 тысяча тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
1806978 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
226272 тысячи тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
827745 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов;
32933 тысячи тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
3374233 тысячи тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
2877727 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2671010 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
2708849 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".";

5) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
24574 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
356770 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
3030175 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға немесе реконструкциялауға;
2200062 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
2221612 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
1226863 мың теңге – жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
1294751 мың теңге – Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
51813 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
404820 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
280908 мың теңге – "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
30000 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
207345 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға.";
6) көрсетілген шешімнің 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 2021 жылға келесі мөлшерлерде белгіленсін:
591127 мың теңге – мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
441731 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
1806978 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
226272 мың теңге – үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
827745 мың теңге – мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
32933 мың теңге – мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
3374233 мың теңге – Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
2877727 мың теңге – көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
2671010 мың теңге – халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға;
2708849 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.";

7) пункт 10 указанного решения изложить в следующей редакции:
"10. Установить на 2021 год объемы целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
565134 тысячи тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
8655762 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
6954404 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
800000 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2089057 тысяч тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3421784 тысячи тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
1877421 тысяча тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
1244105 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
671828 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по строительству или реконструкции объектов в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы.";
8) пункт 11 указанного решения изложить в следующей редакции:
"11. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год кредитование районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
974006 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
5835467 тысяч тенге – на проектирование или строительство жилья;
1436697 тысяч тенге – для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;
69278 тысяч тенге – на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.";
9) пункт 13 указанного решения изложить в следующей редакции:
"13. Предусмотреть поступления трансфертов на 2021 год из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет в связи с передачей функций:
в сфере образования – 66331685 тысяч тенге;
в сфере спорта – 2248905 тысяч тенге;
в сфере ветеринарии – 970832 тысячи тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов определяются на основании постановления акимата области.";
10) пункт 14 указанного решения изложить в следующей редакции:
"14. Утвердить на 2021 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 81527 тысяч тенге.";
11) приложения 1, 2, 3 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

7) көрсетілген шешімнің 10-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"10. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 2021 жылға келесі мөлшерлерде белгіленсін:
565134 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
8655762 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
6954404 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
800000 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға немесе реконструкциялауға;
2089057 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
3421784 мың теңге – Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
1877421 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
1244105 мың теңге – "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
671828 мың теңге – Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде объектілерді салу немесе реконструкциялау жөніндегі іс-шараларды іске асыруға.";
8) көрсетілген шешімнің 11-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру келесі мөлшерлерде көзделсін:
974006 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
5835467 мың теңге – тұрғын үй жобалауға немесе салуға;
1436697 мың теңге – 2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасының шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін;
69278 мың теңге – кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге.";
9) көрсетілген шешімнің 13-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"13. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке 2021 жылға арналған трансферттердің түсімдері көзделсін:
білім беру саласында – 66331685 мың теңге;
спорт саласында – 2248905 мың теңге;
ветеринария саласында – 970832 мың теңге.
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден берілетін трансферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
10) көрсетілген шешімнің 14-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"14. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 81527 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11) көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

27 546
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 118 715
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
528 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 206 851
1
2
3
4
5
6
1
Социальное обеспечение
5 036 585
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 727 750
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 005 257
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
229 972
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 956 863
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
248 427
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
287 231
261
Управление образования области
1 308 785
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 155 481
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
153 304
271
Управление строительства области
50
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
50
2
Социальная помощь
223 083
256
Управление координации занятости и социальных программ области
223 083
003
Социальная поддержка инвалидов
223 083
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
7 947 183
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 805 971
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
224 593
007
Капитальные расходы государственного органа
45
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

27 546
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 118 715
052
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
528 000
1
2
3
4
5
6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
13 206 851
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 036 585
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 727 750
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 005 257
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
229 972
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 956 863
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
248 427
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
287 231
261
Облыстың білім басқармасы
1 308 785
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 155 481
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
153 304
271
Облыстың құрылыс басқармасы
50
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
50
2
Әлеуметтiк көмек
223 083
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
223 083
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
223 083
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
7 947 183
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 805 971
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
224 593
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

1 472 422
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
282 557
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 556
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
40 815
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 063
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 270 497
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 800 000
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
8 970
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 721 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
610
1
2
3
4
5
6
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 285 801
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
758 821
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
6 067
719
Управление ветеринарии области
1 543 149
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
159 157
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
17 376
009
Организация санитарного убоя больных животных
2 034
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
55 648
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
55 100
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
18 102
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 113 315
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 720
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

1 472 422
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
282 557
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
5 556
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
40 815
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 063
1
2
3
4
5
6
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 270 497
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 800 000
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
8 970
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 721 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
610
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 285 801
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
758 821
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
6 067
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 543 149
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
159 157
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
17 376
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
2 034
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
55 648
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
55 100
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
18 102
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 113 315
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 720
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

669 994
747
Управление информации и общественного развития области
474 517
001
Услуги по реализации государственной внутренней, молодежной политики на местном уровне
203 191
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
271 326
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
195 477
1
2
3
4
5
6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков и архивного дела
195 477
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
13 121 675
1
Сельское хозяйство
12 389 319
255
Управление сельского хозяйства области
11 223 975
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
209 433
002
Субсидирование развития семеноводства
886 530
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 523 235
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
352 400
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
7 898
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
44 995
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
943 494
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 863 751
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
392 239
719
Управление ветеринарии области
1 165 344
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
163 946
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
18 750
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 265
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
56 065
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
55 120
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
19 321
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
780 620
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения

669 994
747
Облыстың ақпарат және қоғамдық даму басқармасы
474 517
001
Жергілікті деңгейде ішкі, жастар саясаты мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
203 191
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
271 326
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
195 477
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
195 477
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
13 121 675
1
Ауыл шаруашылығы
12 389 319
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
11 223 975
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
209 433
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
886 530
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 523 235
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
352 400
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
7 898
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
44 995
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
943 494
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 863 751
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
392 239
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 165 344
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
163 946
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
18 750
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 265
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
56 065
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
55 120
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
19 321
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
780 620
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер