О внесении изменения и дополнения в решение маслихата города Алматы от 15 сентября 2015 года № 367 "О предоставлении льготного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям нуждающихся граждан города Алматы"
Решение внеочередной VII сессии маслихата города Алматы II созыва от 29 января 2021 года № 11. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 3 февраля 2021 года № 1684
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республики Казахстан", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 15 сентября 2015 года № 367 "О предоставлении льготного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям нуждающихся граждан города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1206, опубликованное 10 октября 2015 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующие изменения и дополнения:
преамбулу вышеуказанного решения изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республики Казахстан", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и в целях защиты наиболее уязвимых слоев населения, маслихат города Алматы РЕШИЛ:";
пункт 1:
дополнить подпунктами 5) и 6) следующего содержания:
"5) ветеранам боевых действий на территории других государств;
6) многодетным матерям, награжденных подвеской "Алтын алқа" и "Күміс алқа".";
в пункте 2:
подпункт 3) изложить в новой редакции:
"3) пенсионерам по возрасту, согласно пункту 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан;";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) лицам, сопровождающих детей-инвалидов до восемнадцати лет.".
2. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальном периодических печатных изданиях и на интернет-ресурсе маслихата города Алматы.

Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 15 қыркүйектегі № 367 "Алматы қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақы жеңілдігін беру туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
II сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс VII сессиясының 2021 жылғы 29 қаңтардағы № 11 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2021 жылғы 3 ақпанда № 1684 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 13-бабына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2015 жылғы 15 қыркүйектегі № 367 "Алматы қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақы жеңілдігін беру туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1206 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қазанда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған шешімнің кіріспесі келесі редакцияда мазмұндалсын:
"Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 21 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 13-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес және халықтың едәуір осал топтарын қорғау мақсатында, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақта:
келесі мазмұнда 5) және 6) тармақшалармен толықтырылсын:
"5) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
6) "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқасымен марапатталған көпбалалы аналар.";
2-тармақта:
3) тармақша жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3) Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 маусымдағы "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Заңының 11-бабы 1-тармағына сәйкес зейнет жасына толған зейнеткерлерге;";
келесі мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларды алып жүретін адамдарға.".
2. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында және Алматы қаласы мәслихатының интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по развитию транспорта и коммунальной инфраструктуры маслихата города Алматы Талбидинова Е.З.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной II cессии,
секретарь маслихата города Алматы
С. Канкуров

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының көлік және коммуналдық инфрақұрылымды дамыту жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Е.З. Талбидиновке жүктелсін.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VII сайланымның Алматы қаласы мәслихатының
кезектен тыс II сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы
С. Канкуров