Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 26 апреля 2021 года № 2/241. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 27 апреля 2021 года № 1695. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест на 2021 год:

Алматы қаласында ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 26 сәуірдегі № 2/241 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2021 жылғы 27 сәуірде № 1695 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2021 жылға жұмыс орындарының квотасы белгіленсін:

1) для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.

1) осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес, ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін;
3) осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін.

2. Управлению социального благосостояния города Алматы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию постановления акимата в органах юстиции, последующее официальное опубликование в периодических печатных изданиях и размещение на официальном интернет - ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Кикимова М.С.

2. Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте әкімдіктің қаулысын әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауды және Алматы қаласы әкімдігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М.С. Қиқымовқа жүктелсін.

4. Постановление акимата города Алматы "Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации в городе Алматы" вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
от 26 апреля 2021 года № 2/241
Квота рабочих мест на 2021 год для трудоустройства граждан из числа молодежи,
потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения
родителей, являющихся выпускниками организаций образования
№ п/п
Наименование организации
Списочная численность сотрудников (человек)
Размер квоты от списочной численности работников (%)
Количество рабочих мест (человек)
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Food solutions kz"

4. Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласында ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" қаулысы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Сагинтаев
Алматы қаласы әкімдігінің
2021 жылғы 26 сәуірдегі
№ 2/241
қаулысына 1 қосымша
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын
жастар қатарындағы азаматтарды, жұмысқа орналастыру үшін 2021 жылға
жұмыс орындарының квотасы
№ р/с
Ұйымның атауы
Қызметкерлердің тізімдік саны (адам)
Жұмыскерлердің тізімдік санынан квота мөлшері (%)
Жұмыс орындарының саны (адам)
1
"Food solutions kz" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі