О внесении изменений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 58/381 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 28 мая 2021 года № 7/79. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2021 года № 22956
В соответствии со статьей 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2020 года № 58/381 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6885) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 332 718,2 тысяч тенге:
налоговые поступления - 503 940 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 7 374 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 17 532 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 803 872,2 тысяч тенге;
2) затраты - 5 433 769,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 69 975 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 109 387 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 39 412 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов
государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 171 026,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета - 171 026,7 тысяч тенге:
поступление займов - 109 387 тысяч тенге;
погашение займов - 39 412 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 101 051,7 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
П. Гольцер
Cекретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова
Приложение к решению
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 58/381 "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 28 мамырдағы № 7/79 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 маусымда № 22956 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 58/381 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6885 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 332 718,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 503 940 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 7 374 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 17 532 мың теңге;
трансферттер түсімі - 4 803 872,2 мың теңге;
2) шығындар - 5 433 769,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 69 975 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 109 387 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 39 412 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 171 026,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 171 026,7 мың теңге:
қарыздар түсімі - 109 387 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 39 412 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын
қалдықтары - 101 051,7 мың теңге.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты сессиясының төрағасы
П. Гольцер
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының хатшысы
А. Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

34 115
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
500
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 349
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 663,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
480 431
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
33 719
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
446 712
02
Оборона
12 864
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 864
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 175
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 909
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
780
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 000
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
609 807
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
572 058
002
Программа занятости
281 275
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 946
005
Государственная адресная социальная помощь
71 974
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25 390
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
104 509
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
38 524
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 440
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

34 115
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
500
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 349
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 663,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
480 431
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 719
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
446 712
02
Қорғаныс
12 864
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 864
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 175
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 909
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
780
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 000
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 000
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
609 807
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
572 058
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
281 275
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 946
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
71 974
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25 390
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
104 509
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
38 524
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 440
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

28 560
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
35 606
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства ветеринарии
35 606
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14 807
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 807
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
2 000
12
Транспорт и коммуникации
21 343
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 343
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
18 927
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2 416
13
Прочие
206 599
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
12 896
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
12 896
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
129 625
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
129 625
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29 981,3
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
29 981,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34 096,7
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл–Ел бесігі"
34 096,7
14
Обслуживание долга
279
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
279
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
279
15
Трансферты
3 242 017,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 242 017,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
7 405,4
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства

28 560
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
35 606
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 606
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14 807
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 807
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
2 000
12
Көлік және коммуникация
21 343
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 343
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
18 927
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 416
13
Басқалар
206 599
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
12 896
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 896
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
129 625
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
129 625
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29 981,3
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
29 981,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34 096,7
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
34 096,7
14
Борышқа қызмет көрсету
279
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
279
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
279
15
Трансферттер
3 242 017,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 242 017,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
7 405,4
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер