О внесении изменений в решение Атырауского областного маслихата от 9 декабря 2020 года № 497-VІ "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Атырауского областного маслихата от 13 декабря 2021 года № 104-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2021 года № 25969
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" от 9 декабря 2020 года № 497-VІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4838) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 466 491 701 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 130 180 130 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 034 611 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33 347 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 322 243 613 тысяч тенге;
2) затраты – 471 504 933 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 930 301 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12 921 803 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 991 502 тысяч тенге;

Атырау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 497-VІ "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 104-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 желтоқсанда № 25969 болып тіркелді
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атырау облыстық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 497-VІ шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4838 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2021 жылға келесідей көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 466 491 701 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 130 180 130 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 034 611 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 33 347 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 322 243 613 мың теңге;
2) шығындар – 471 504 933 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 1 930 301 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 12 921 803 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 10 991 502 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 339 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 21 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 11 661 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 952 872 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 952 872 тысяч тенге:
поступление займов – 5 591 278 тысяч тенге;
погашение займов – 10 209 018 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9 339 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 21 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 11 661 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 952 872 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 952 872 мың теңге:
қарыздар түсімі – 5 591 278 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 209 018 мың теңге;

050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
613000
271
Управление строительства области
827929
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
827929
3
Специализированная медицинская помощь
1387148
253
Управление здравоохранения области
1387148
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1387148
4
Поликлиники
16887
253
Управление здравоохранения области
16887
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
16887
5
Другие виды медицинской помощи
49874
253
Управление здравоохранения области
49874
029
Областные базы спецмедснабжения
49874
9
Прочие услуги в области здравоохранения
2861250
253
Управление здравоохранения области
2861250
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
162077
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
119927
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
135161
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
32539
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
43000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2368546
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5163385
1
Социальное обеспечение
1541469
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1246716
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
208790
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
550507
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
169451
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
613000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
827929
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
827929
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1387148
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1387148
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1387148
4
Емханалар
16887
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
16887
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
16887
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
49874
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
49874
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
49874
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
2861250
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2861250
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
162077
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
119927
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
135161
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
32539
023
Ауылдық жерге жұмыс iстеуге жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау
43000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2368546
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5163385
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1541469
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1246716
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
208790
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
550507
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
169451
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
22534
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4000
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
47736
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
53049
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
275000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1444176
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
419209
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2663
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
0
070
Проведение противоэпизоотических мероприятий
753326
719
Управление ветеринарии области
0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
0
003
Капитальные расходы государственного органа
0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
0
3
Лесное хозяйство
278956
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
278956
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
271827
006
Охрана животного мира
7129
4
Рыбное хозяйство
64134
742
Управление рыбного хозяйства области
64134
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере рыбного хозяйства

036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
22534
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4000
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
47736
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
53049
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
275000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1444176
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
419209
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
2663
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
0
070
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
753326
719
Облыстың ветеринария басқармасы
0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
0
3
Орман шаруашылығы
278956
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
278956
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
271827
006
Жануарлар дүниесін қорғау
7129
4
Балық шаруашылығы
64134
742
Облыстың балық шаруашылығы басқармасы
64134
001
Облыс аумағында балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

10927879
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
152715
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
300417
011
Капитальные расходы государственного органа
500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3780461
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
6693786
13
Прочие
16929533
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
6568848
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
6568848
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
93000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
4912265
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1486583
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
77000
9
Прочие
10360685
253
Управление здравоохранения области
1050619
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1050619
257
Управление финансов области
1057063
012
Резерв местного исполнительного органа области
1057063
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
97257
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
97257
008
Расходы на новые инициативы
0
261
Управление образования области
2309346
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
203122
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2106224
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
207930
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности

10927879
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152715
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын демеуқаржыландыру
300417
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3780461
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
6693786
13
Басқалар
16929533
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
6568848
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
6568848
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
93000
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
4912265
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1486583
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
77000
9
Басқалар
10360685
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1050619
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1050619
257
Облыстың қаржы басқармасы
1057063
012
Облыстың жергілікті атқарушы органының резервi
1057063
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
97257
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
97257
008
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
0
261
Облыстың білім басқармасы
2309346
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
203122
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2106224
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық инновациялық даму басқармасы
207930
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер