О бюджете города на 2022-2024 годы
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 22 декабря 2021 года № 126. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26260
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 12 настоящего решения
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение акимата города об утверждении городского бюджета на 2022-2024 годы, маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 320 843 607 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 277 573 679 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 090 515 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 093 026 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 086 387 тысяч тенге;
2) затраты – 326 936 843 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 093 236 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 093 236 тысяч тенге:
поступление займов – 17 564 742 тысяч тенге;
погашение займов – 11 882 887 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 411 381 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 02.12.2022 № 203 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть на 2021 год объем бюджетных изъятий, перечисляемых из бюджета города Атырау в областной бюджет в сумме 162 148 659 тысяч тенге.
3. Предусмотреть на 2022 год объемы бюджетных трансфертов, передаваемых из городского бюджета в сельские бюджеты, в сумме 68 000 тысяч тенге, в том числе:
Атыраускому сельскому округу – 4 938 тысяч тенге;
Аксайскому сельскому округу – 3 644 тысяч тенге;
Дамбинскому сельскому округу – 9 163 тысяч тенге;
Еркинкалинскому сельскому округу – 1 352 тысяч тенге;
Кенузекскому сельскому округу – 5 451 тысяч тенге;
Кайыршахтинскому сельскому округу – 2 230 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 41 222 тысяч тенге.

2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 126 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26260 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 12 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және қала әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті туралы ұсынысын қарап, Атырау қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 320 843 607 мың теңге оның ішінде:
салықтық түсімдер – 277 573 679 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 3 090 515 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 093 026 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 086 387 мың теңге;
2) шығындар – 326 936 843 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -6 093 236 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 093 236 мың теңге;
қарыздар түсімі – 17 564 742 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 882 887 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 411 381 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 02.12.2022 № 203 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға Атырау қаласының бюджетінен облыстық бюджетке аударылатын бюджеттік алып қоюлар көлемі 162 148 659 мың теңге соммасында көзделсін.
3. 2022 жылға қалалық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік трансферттер көлемі 68 000 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Атырау ауылдық округіне – 4 938 мың теңге;
Ақсай ауылдық округіне – 3 644 мың теңге;
Дамбы ауылдық округіне – 9 163 мың теңге;
Еркінқала ауылдық округіне – 1 352 мың теңге;
Кеңөзек ауылдық округіне – 5 451 мың теңге;
Қайыршақты ауылдық округіне – 2 230 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 41 222 мың теңге.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме – 2 614 931 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 02.12.2022 № 203 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть, в городском бюджете на 2021 год предусмотрены из республиканского бюджета бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме – 18 378 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
6. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 142 257 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15.06.2022 № 169 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены поступление кредита в сумме – 1 673 670 тысяч тенге на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
8. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер" на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 5 187 801 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15.06.2022 № 169 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие систем водоснабжения и водоотведения – 1 500 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15.06.2022 № 169 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Учесть, что в городском бюджете на 2022 год предусмотрены поступления займов из областного бюджета на строительство и (или) приобретение жилья в сумме – 21 830 345 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15.06.2022 № 169 (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Курман) по вопросам экономики, бюджета, финансов, развития производства и предпринимательства, экологии, природопользования.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
13. Произведенные кассовые расходы по специфике 338 "Возврат целевых трансфертов" программы 15 1 452 035 015 "Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан" в сумме 40 000 тенге перенести на специфику 352 "Возврат части средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан" программы 15 1 452 035 015 "Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.

4. 2022 жылға жергілікті атқарушы органның резерві – 2 614 931 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 02.12.2022 № 203 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға – 18 378 мың теңге бюджетік кредиттер көзделгені ескерілсін.
6. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 142 257 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферті көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 15.06.2022 № 169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге – 1 673 670 мың теңге сомасында бюджеттік кредит түсімі көзделгені ескерілсін.
8. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы щеңберінде инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 5 187 801 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 15.06.2022 № 169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 500 000 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 15.06.2022 № 169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2022 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен тұрғын үй құрылысын салуға және (немесе) сатып алуға – 21 830 345 мың теңге қарыздар түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 15.06.2022 № 169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, бюджет, қаржы, өндіріс пен кәсіпкерлікті дамыту, экология, табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Н. Құрман).
12. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
13. 15 1 452 035 015 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару" бағдарламасының 338 "Нысаналы трансферттерді қайтару" ерекшелігі бойынша жұмсалған 40 000 теңге кассалық шығындары 15 1 452 035 015 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару" бағдарламасының тиісінше 352 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан тартылған қаражаттың бір бөлігін қайтару" ерекшелігіне жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 13 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 28.03.2022 № 149 (вводится в действие с 01.01.2022).
14. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
263 696 тысяч тенге – на молодежную практику;
131 880 тысяч тенге – на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей;
378 090 тысяч тенге – на общественную работу;
27 223 тысяч тенге – на первое рабочее место;
52 176 тысяч тенге – на серебряный возраст.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15.06.2022 № 169 (вводится в действие с 01.01.2022).

Ескерту. Шешім 13 - тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 28.03.2022 № 149 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
14. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен төмендегідей көлемдерде:
жастар тәжірибесіне – 263 696 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттарды ұсынуға – 131 880 мың теңге;
қоғамдық жұмыстарға – 378 090 мың теңге;
бірінші жұмыс орнына – 27 223 мың теңге;
күміс жасына – 52 176 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 14 - тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 15.06.2022 № 169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

15. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на изъятие земельных участков для государственных нужд – 943 412 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 15 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15.06.2022 № 169 (вводится в действие с 01.01.2022).
16. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры – 10 513 204 тысяч тенге.

15. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға – 943 412 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 15 - тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 15.06.2022 № 169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
16. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен көлік инфрақұрылымын дамытуға – 10 513 204 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 16 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15.06.2022 № 169 (вводится в действие с 01.01.2022).
17. Учесть, в городском бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан, в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах – 1 073 000 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 16 - тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 15.06.2022 № 169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
17. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 1 073 000 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 17 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15.06.2022 № 169 (вводится в действие с 01.01.2022).
18. Произведенные кассовые расходы по специфике 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 13 9 467 079 015 "Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"" в сумме 48 750 346 тенге 16 копеек перенести на специфику 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 13 9 467 079 055 "Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".

Ескерту. Шешім 17 - тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 15.06.2022 № 169 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
18. 13 9 467 079 015 "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту" бағдарламасының 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігі бойынша жұмсалған 48 750 346 теңге 16 тиын кассалық шығындары 13 9 467 079 055 "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту" бағдарламасының тиісінше 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігіне жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 18 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 02.12.2022 № 203 (вводится в действие с 01.01.2022).
19. Произведенные кассовые расходы по специфике 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 004 028 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" в сумме 42 689 000 тенге перенести на специфику 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 004 032 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры".

Ескерту. Шешім 18 - тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 02.12.2022 № 203 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
19. 07 1 467 004 028 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігі бойынша жұмсалған 42 689 000 теңге кассалық шығындары 07 1 467 004 032 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының тиісінше 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігіне жылжытылсын.

014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
215 923
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
638 733
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
137 781
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
541 126
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 800
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
27 800
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
513 326
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 190
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
391 287
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
117 849
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
42 063 803
1
Жилищное хозяйство
28 258 795
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 021 110
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1 205 791
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
80 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
55 649
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
6 000
081
Кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
1 673 670
083
Кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов
1 000 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
610 706
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
610 706
467
Отдел строительства района (города областного значения)
23 585 979
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
15 179 530
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8 406 449
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
41 000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
41 000
2
Коммунальное хозяйство
9 661 365
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
215 923
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
638 733
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
137 781
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
541 126
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 800
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
27 800
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
513 326
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 190
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
391 287
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
117 849
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
42 063 803
1
Тұрғын үй шаруашылығы
28 258 795
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
4 021 110
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1 205 791
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
80 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
55 649
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
6 000
081
Кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
1 673 670
083
Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ны кредиттеу
1 000 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
610 706
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
610 706
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
23 585 979
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
15 179 530
004
Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
8 406 449
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
41 000
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 000
2
Коммуналдық шаруашылық
9 661 365
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі