О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 490 "О бюджетах сельских округов на 2021-2023 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 31 марта 2021 года № 30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 9 апреля 2021 года № 4918
В соответствии со статьей 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев предложение районного акимата об уточнении бюджетов сельских округов на 2021-2023 годы, Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Махамбетского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 490 "О бюджетах сельских округов на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4868, опубликовано 15 января 2021 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "57 599" заменить цифрами "58 007";
цифры "54 913" заменить цифрами "55 321";
в подпункте 2):
цифры "57 599" заменить цифрами "59 182";
в подпункте 5):
в строке "дефицит (профицит) бюджета цифру "0" заменить цифрами "- 1 175";
в подпункте 6):
в строке финансирование дефицита (использование профицита) бюджета цифру "0" заменить цифрами "1 175", в том числе:
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "1 175".
в пункте 2:
в подпункте 1):
цифры "56 785" заменить цифрами "58 197";
цифры "55 457" заменить цифрами "56 869";
в подпункте 2):
цифры "56 785" заменить цифрами "58 959";
в подпункте 5):
в строке "дефицит (профицит) бюджета цифру "0" заменить цифрами "- 762";
в подпункте 6):
в строке финансирование дефицита (использование профицита) бюджета цифру "0" заменить цифрами "762", в том числе:
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "762".
в пункте 3:
в подпункте 1):
цифры "50 771" заменить цифрами "53 961";
цифры "49 377" заменить цифрами "52 567";
в подпункте 2):
цифры "50 771" заменить цифрами "55 562";
в подпункте 5):
в строке "дефицит (профицит) бюджета цифру "0" заменить цифрами
"- 1 601";
в подпункте 6):
в строке финансирование дефицита (использование профицита) бюджета цифру "0" заменить цифрами "1 601", в том числе:
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "1 601".
в пункте 4:
в подпункте 2):

Махамбет аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 490 "2021-2023 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 30 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 9 сәуірде № 4918 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, аудандық әкімдігінің 2021-2023 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттерін нақтылау туралы ұсынысын қарап, Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Махамбет аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 490 "2021-2023 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4868 санымен тіркелген, 2021 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада:
"57 599" сандары "58 007" сандарымен аыстырылсын;
"54 913" сандары "55 321" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"57 599" сандары "59 182" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"бюджет тапшылығы (профициті)" деген жолдағы "0" саны "-1 175" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) деген жолдағы "0" саны "1 175" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "1 175" сандарымен ауыстырылсын;
2-тармақта:
1) тармақшада:
"56 785" сандары "58 197" сандарымен ауыстырылсын;
"55 457" сандары "56 869" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"56 785" сандары "58 959" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
"бюджет тапшылығы (профициті)" деген жолдағы "0" саны "-762" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) деген жолдағы "0" саны "762" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "762" сандарымен ауыстырылсын;
3-тармақта:
1) тармақшада:
"50 771" сандары "53 961" сандарымен ауыстырылсын;
"49 377" сандары "52 567" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"50 771" сандары "55 562" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
бюджет тапшылығы (профициті)" деген жолдағы "0" саны "-1 601" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) деген жолдағы "0" саны "1 601" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "1 601" сандарымен ауыстырылсын;
4-тармақта:
2) тармақшада:

цифры "63 470" заменить цифрами "67 015";
в подпункте 5):
в строке "дефицит (профицит) бюджета цифру "0" заменить цифрами "- 2 412 ";
в подпункте 6):
в строке финансирование дефицита (использование профицита) бюджета цифру "0" заменить цифрами "2 412", в том числе:
в строке "используемые остатки бюджетных средств" цифру "0" заменить цифрами "2 412".
2. пункт 11 изложить в новой редакции:
"Учесть в бюджетах сельских округов на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 230 713 тысяч тенге, в том числе:
8 914 тысяч тенге на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения, в том числе:
Баксайскому сельскому округу – 1 708 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 952 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 600 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 4 419тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 1 235 тысяч тенге.
13 501 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культурных управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры, в том числе:
Алгинскому сельскому округу –1 884 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 2 031 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 1 619 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 1 421 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 1 992 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 875 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 1 712 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 1 010 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 957 тысяч тенге.
130 084 тысяч тенге - на внедрение в пилотном режиме новой системы оплаты труда для административных государственных служащих, в том числе:
Алгинскому сельскому округу –13 637 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 11 958 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 10 784 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 12 865 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 18 825 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 10 832 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 11 740 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 24 334 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 15 109 тысяч тенге.
70 847 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу –3 994 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 3 009 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 3 009 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 5 684 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 6 215 тысяч тенге;

"63 470" сандары "67 015" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
бюджет тапшылығы (профициті)" деген жолдағы "0" саны "-2 412" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) деген жолдағы "0" саны "2 412" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары" деген жолдағы "0" саны "2 412" сандарымен ауыстырылсын.
2. 11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
" 2021 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен – 230 713 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 8 914 мың теңге, оның ішінде:
Бақсай ауылдық округіне – 1 708 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 952 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 600 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 4 419 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 235 мың теңге.
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 13 501 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 1 884 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 2 031 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 1 619 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 1 421 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 1 992 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 875 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 1 712 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 010 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 957 мың теңге.
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлер үшін еңбек ақы төлеудің пилоттық режимдегі жаңа жүйесін енгізуге –130 084 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 13 637 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 11 958 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 10 784 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 12 865 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 18 825 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 10 832 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 11 740 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 24 334 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 15 109 мың теңге.
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 70 847 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 3 994 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 3 009 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 3 009 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 5 684 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 6 215 мың теңге;

Жалгансайскому сельскому округу – 3 145 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 5 639 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 34 459 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 5 693 тысяч тенге.
2 782 тысяч тенге – на текущие затраты организации культуры Актогайского сельского округа;
1 004 тысяч тенге – на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов Акжайыкского сельского округа;
725 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов Сарайчиковского сельского округа;
2 856 тысяч тенге – на установку и обслуживание программного продукта "Парус – бюджетное планирование", в том числе:
Алгинскому сельскому округу –408 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 408 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 408 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 408 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 408 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 408 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 408 тысяч тенге.

Жалғансай ауылдық округіне – 3 145 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 5 639 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 34 459 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 5 693 мың теңге.
Ақтоғай ауылдық округінің мәдениет ұйымының ағымдағы шығындарына - 2 782 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округінің елді мекендерінің сумен жабдықтау жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 1 004 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға -725 мың теңге;
"Парус – бюджеттік жоспарлау" бағдарламалық өнімін орнатуға және қызмет көрсетуге – 2 856 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 408 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 408 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 408 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 408 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 408 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 408 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 408 мың теңге.

3. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 и 25 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, депутатской этике, экономики и финансов (Қ. Қазиев).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии А. Ерманов
секретарь маслихата К. Мажиев

3. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 және 25 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 қосымшалары сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, депутаттық этика, экономика және қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Қ. Қазиев) жүктелсін.
5. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Ерманов
мәслихат хатшысы К. Мажиев

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-1175
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1175
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
1175
01
Остатки бюджетных средств
1175
1
Свободные остатки бюджетных средств
1175
Приложение 2 к решению районного маслихата от 31 марта 2021 года № 30
Приложение 4 к решению районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 490
Бюджет Акжайыкского сельского округа на 2021год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2
III.Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілгенбюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы мың теңге
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-1175
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1175
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
1175
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1175
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1175
Аудандық мәслихаттың 2021 жылғы 31 наурыздағы № 30 шешіміне 2 қосымша
Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 490 шешіміне 4 қосымша
2021 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер