О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 27 декабря 2021 года № 12-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26329
Кызылкогинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 903 913 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 648 054 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 637 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 073 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 216 149 тысяч тенге;
2) затраты – 10 355 441 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 305 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 32 162 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 857 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 457 833 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 457 833 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 32 162 тысяч тенге;
погашение займов – 25 857 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 451 528 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 13.12.2022 № 27-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить на 2022 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районном бюджете в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 50%;
3. Установить на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме - 4 708 679 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 386 536 тысяч тенге, в том числе:
Миялинскому сельскому округу – 47 414 тысяч тенге;
Уильскому сельскому округу – 54 004 тысяч тенге;
Тасшагильскому сельскому округу – 36 313 тысяч тенге;
Сагизскому сельскому округу – 47 124 тысяч тенге;
Мукурскому сельскому округу – 31 042 тысяч тенге;
Коздигаринскому сельскому округу – 40 454 тысяч тенге;
Кызылкогинскому сельскому округу – 30 061 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 35 254 тысяч тенге;
Жангелдинскому сельскому округу – 38 770 тысяч тенге;
Тайсойганскому сельскому округу – 26 100 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2022 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сельских округов прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, предусмотрено единовременное подъемное пособие в размере стократного месячного расчетного показателя и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в размере одной тысячи пятисоткратного месячного расчетного показателя.

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 12-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 31 желтоқсанда № 26329 болып тіркелді
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10 тармағымен.
Қызылқоға аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 903 913 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 648 054 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 637 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 073 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8 216 149 мың теңге;
2) шығындар – 10 355 441 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 6 305 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 32 162 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 25 857 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 457 833 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 457 833 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 32 162 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 857 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 451 528 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 13.12.2022 № 27-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2022 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 50%.
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 2022 жылға – 4 708 679 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2022 жылға 386 536 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Миялы ауылдық округіне – 47 414 мың теңге;
Ойыл ауылдық округіне – 54 004 мың теңге;
Тасшағыл ауылдық округіне – 36 313 мың теңге;
Сағыз ауылдық округіне – 47 124 мың теңге;
Мұқыр ауылдық округіне – 31 042 мың теңге;
Көздіғара ауылдық округіне – 40 454 мың теңге;
Қызылқоға ауылдық округіне – 30 061 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 35 254 мың теңге;
Жангелдин ауылдық округіне – 38 770 мың теңге;
Тайсойған ауылдық округіне – 26 100 мың теңге көзделсін.
5. 2022 жылға аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы көтерме жәрдемақы және бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға немесе салу үшін бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2022 год в сумме 24 164 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
89 043 тысяч тенге -на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
164 719 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;

6. 2022 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 24 164 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 89 043 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 164 719 мың теңге;

32 072 тысяч тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
10 652 тысяч тенге - на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
130 331 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости;

мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 32 072 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 10 652 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға – 130 331 мың теңге;

150 000 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
44 833 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:

"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 150 000 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 44 833 мың теңге.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:

271 653 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
450 000 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі".
9. Учесть в районном бюджете на 2022 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 45 945 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов и государственных служащих аппаратов акимов сельских округов.

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 271 653 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 450 000 мың теңге.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілерін әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 45 945 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.

128 855
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
19 570
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
19 570
122
Аппарат акима района (города областного значения)
109 285
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
104 285
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5 000
2
Финансовая деятельность
6 873
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 873
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
3 088
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 785
9
Прочие государственные услуги общего характера
154 236
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
15 455
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
15 455
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
61 785
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
21 817
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
39 968
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 373
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24 373
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
21 215
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
21 215
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
31 408
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
31 408
02
Оборона
10 254
1
Военные нужды
2 254
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 254
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 254
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
8 000
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)

128 855
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
19 570
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 570
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
109 285
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
104 285
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 000
2
Қаржылық қызмет
6 873
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 873
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
3 088
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 785
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
154 236
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
15 455
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 455
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
61 785
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 817
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
39 968
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 373
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 373
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
21 215
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 215
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
31 408
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 408
02
Қорғаныс
10 254
1
Әскери мұқтаждар
2 254
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 254
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 254
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8 000
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою