О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 21 апреля 2021 года № 5/43-VIІ. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 22 апреля 2021 года № 6175. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 21 декабря 2020 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 876 398 692 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 30 936 117 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 636 143 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 606 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 838 802 826 тысяч тенге;
2) затраты – 899 689 646 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 820 467 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 074 296 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 253 829 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 233 036 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 233 036 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 36 344 457 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 36 344 457 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2021 год норматив распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налогов и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, кроме Сузакского района и города Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов:

Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 21 сәуірдегі № 5/43-VIІ шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 22 сәуірде № 6175 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, 111-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген, 2020 жылғы 21 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 876 398 692 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 30 936 117 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 6 636 143 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 606 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 838 802 826 мың теңге;
2) шығындар – 899 689 646 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 12 820 467 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 38 074 296 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 253 829 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 233 036 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 233 036 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 36 344 457 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 36 344 457 мың теңге.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2021 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Созақ ауданынан және Түркістан қаласынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;

в бюджет Сузакского района – 1,3 процента;
города Туркестан – 97,8 процента;
в областной бюджет, кроме Сузакского района и города Туркестан, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от Сузакского района – 98,7 процента;
города Туркестан – 2,2 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, кроме города Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов:
в бюджет города Туркестан – 100 процентов;
в областной бюджет, кроме города Туркестан, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по социальному налогу, кроме района Байдибек, Мактааральского, Сузакского районов и городов Арысь, Кентау, Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов:
в бюджет района Байдибек – 73 процента;
Мактааральского района – 54,4 процента;
Сузакского района – 0 процентов;
города Арысь – 97,2 процента;
города Кентау – 67,1 процента;
города Туркестан – 99,8 процента;
в областной бюджет, кроме района Байдибек, Мактааральского, Сузакского районов и городов Арысь, Кентау, Туркестан, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от района Байдибек – 27 процентов;
Мактааральского района – 45,6 процента;
Сузакского района – 100 процентов;
города Арысь – 2,8 процента;
города Кентау – 32,9 процента;
города Туркестан – 0,2 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 процентов.";
в пункте 7:
цифры "450 000" заменить цифрами "780 000";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Туркестанского
областного маслихата А. Орман
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев
Приложение к решению
Туркестанского областного
маслихата от 21 апреля
2021 года № 5/43-VII
Приложение 1 к решению
Туркестанского областного
маслихата от 11 декабря 2020
года № 54/557-VI
Областной бюджет на 2021 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

Созақ ауданының бюджетіне – 1,3 пайыз;
Түркістан қаласының – 97,8 пайыз;
облыстық бюджетке Созақ ауданынан және Түркістан қаласынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Созақ ауданынан – 98,7 пайыз;
Түркістан қаласынан – 2,2 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Түркістан қаласынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Түркістан қаласының бюджетіне – 100 пайыз;
облыстық бюджетке Түркістан қаласынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша Бәйдібек, Мақтаарал, Созақ аудандарынан және Арыс, Кентау, Түркістан қалаларынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 73 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 54,4 пайыз;
Созақ ауданының – 0 пайыз;
Арыс қаласының – 97,2 пайыз;
Кентау қаласының – 67,1 пайыз;
Түркістан қаласының – 99,8 пайыз;
облыстық бюджетке Бәйдібек, Мақтаарал, Созақ аудандарынан және Арыс, Кентау, Түркістан қалаларынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Бәйдібек ауданынан – 27 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 45,6 пайыз;
Созақ ауданынан – 100 пайыз;
Арыс қаласынан – 2,8 пайыз;
Кентау қаласынан – 32,9 пайыз;
Түркістан қаласынан – 0,2 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 100 пайыз болып белгіленсін.";
7-тармақтың:
"450 000" деген сандар "780 000" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Түркістан облыстық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы А. Орман
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев
Түркістан облыстық
мәслихатының 2021 жылғы
21 сәуірдегі № 5/43-VII
шешіміне қосымша
Түркістан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
11 желтоқсандағы № 54/557-VI
шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
І. Кірістер

752 560
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
524 810
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
226 961
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
789
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 050 256
1
Топливо и энергетика
1 050 256
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 050 256
007
Развитие теплоэнергетической системы
15 000
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
1 035 256
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
51 686 014
1
Сельское хозяйство
37 626 392
255
Управление сельского хозяйства области
35 138 765
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
471 087
002
Субсидирование развития семеноводства
1 050 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
870 290
010
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
552
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
51 227
012
Организация санитарного убоя больных животных
17 352
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
104 524
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
142 491
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
42 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
55 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
547 200
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
30 000
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных

752 560
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
524 810
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
226 961
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
789
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1 050 256
1
Отын және энергетика
1 050 256
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 050 256
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
15 000
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
1 035 256
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
51 686 014
1
Ауыл шаруашылығы
37 626 392
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
35 138 765
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
471 087
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 050 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
870 290
010
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
552
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
51 227
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
17 352
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
104 524
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
142 491
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
42 000
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
55 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
547 200
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
30 000
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу

32 835
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
32 835
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
10 554 424
278
Управление предпринимательства и торговли области
7 121 635
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
100 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
5 564 761
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 301 397
008
Поддержка предпринимательской деятельности
107 477
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
48 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 341 589
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
3 341 589
756
Управление инвестиции и экспорта области
91 200
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
91 200
9
Прочие
52 315 099
256
Управление координации занятости и социальных программ области
226 431
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
226 431
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
33 341 169
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
33 341 169
271
Управление строительства области
11 471 249
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
10 883 337
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
587 912
278
Управление предпринимательства и торговли области
72 708
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
72 708
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 323 800
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
913 572
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
410 228
285
Управление физической культуры и спорта области

32 835
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
32 835
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
10 554 424
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
7 121 635
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
100 000
006
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 564 761
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 301 397
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
107 477
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
48 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 341 589
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 341 589
756
Облыстың инвестиция және экспорт басқармасы
91 200
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
91 200
9
Басқалар
52 315 099
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
226 431
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
226 431
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
33 341 169
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
33 341 169
271
Облыстың құрылыс басқармасы
11 471 249
078
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
10 883 337
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
587 912
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
72 708
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 708
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 323 800
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
913 572
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
410 228
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы