О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 23 декабря 2020 года № 71/338-VІ "О городском бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 17 ноября 2021 года № 13/65-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2021 года № 25370
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата "О городском бюджете на 2021-2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 71/338-VІ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5987) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 504 595 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 750 593 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 839 894 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 959 139 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 56 954 969 тысяч тенге;
2) затраты – 110 846 793 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 23 170 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 23 170 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -28 365 368 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 28 365 368 тысяч тенге:
поступление займов – 36 091 734 тысяч тенге;
погашение займов – 9 428 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 701 634 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2021 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 74,4 процентов, в областной бюджет 25,6 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в городской бюджет – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 47,6 процентов, в областной бюджет 52,4 процентов;
по социальному налогу в городской бюджет 91,0 процентов, в областной бюджет 9,0 процентов.".

Түркістан қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 71/338-VІ "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2021 жылғы 17 қарашадағы № 13/65-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 25 қарашада № 25370 болып тiркелдi
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Түркістан қалалық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 71/338-VІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5987 нөмірімен тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 82 504 595 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 14 750 593 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 839 894 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 959 139 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 56 954 969 мың теңге;
2) шығындар – 110 846 793 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 23 170 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 23 170 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -28 365 368 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 28 365 368 мың теңге:
қарыздар түсімі – 36 091 734 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 428 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 701 634 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2021 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 74,4 пайыз, облыстық бюджетке 25,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 47,6 пайыз, облыстық бюджетке 52,4 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 91,0 пайыз, облыстық бюджетке 9,0 пайыз болып белгіленсін.".

Приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь городского маслихата М. Тангатаров
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 17 ноября
2021 года № 13/65-VII
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского
маслихата от 23 декабря
2020 года № 71/338-VI
Городской бюджет на 2021 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс

Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат хатшысы М. Тангатаров
Түркістан қалалық мәслихатының
2021 жылғы 17 қарашадағы
№ 13/65-VIІ шешіміне 1 қосымша
Түркістан қалалық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 71/338-VI шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге