О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Созакского районного маслихата Туркестанской области от 22 декабря 2021 года № 63. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26028. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2022.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Созакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Созакского района на 2022-2024 годы согласно приложению 1 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 551 351 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 469 812 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 428 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 12 079 111 тысяч тенге;
2) затраты – 16 593 472 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 285 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 64 323 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 038 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -79 426 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 79 426 тысяч тенге:
поступление займов – 64 323 тысяч тенге;
погашение займов – 27 038 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 141 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога и социального налога:
на районный бюджет по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов;
на районный бюджет с доходов индивидуального подоходного налога, облагаемых у источника выплаты 0,3 процентов;
на районный бюджет с индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50,0 процентов;
на районный бюджет с социального налога 16,7 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Созакского районного маслихата Туркестанской области от 23.11.2022 № 139 (вводится в действие с 01.01.2022).

2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 63 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26028 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Созақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Созақ ауданының 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 16 551 351 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 469 812 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 428 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 12 079 111 мың теңге;
2) шығындар – 16 593 492 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 285 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 64 323 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 038 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -79 426 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 79 426 мың теңге:
қарыздар түсімі – 64 323 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 038 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 42 141 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 139 шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
аудандық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 0,3 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салық 16,7 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Созақ аудандық мәслихатының 23.11.2022 № 139 шешiмiмен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Предусмотреть на 2022 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 7 250 615 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2022 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и поселков общей сумме 643 667 тысяч тенге, в том числе:
в сельский округ Жартытобе – 68 928 тысяч тенге;
в сельский округ Жуантобе – 44 679 тысяч тенге;
в сельский округ Каракур – 42 984 тысяч тенге;
в сельский округ Каратау – 12 206 тысяч тенге;
в сельский округ Кумкент – 34 451 тысяч тенге;
в сельский округ Созак – 59 440 тысяч тенге;
в сельский округ Сызган – 61 734 тысяч тенге;
в сельский округ Шолаккорган – 130 511 тысяч тенге;
в сельский округ Шу – 50 291 тысяч тенге;

3. 2022 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 7 250 615 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2022 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтері мен кенттері бюджеттеріне берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 643 667 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Жартытөбе ауылдық округіне – 68 928 мың теңге;
Жуантөбе ауылдық округіне – 44 679 мың теңге;
Қарақұр ауылдық округіне – 42 984 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 12 206 мың теңге;
Құмкент ауылдық округіне – 34 451 мың теңге;
Созақ ауылдық округіне – 59 440 мың теңге;
Сызған ауылдық округіне – 61 734 мың теңге;
Шолаққорған ауылдық округіне – 130 511 мың теңге;
Шу ауылдық округіне – 50 291 мың теңге

в поселок Кыземшек – 53 199 тысяч тенге;
в поселок Таукент – 42 940 тысяч тенге;
в сельский округ Тасты – 42 304 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 14 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2022 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложения 4.

Қыземшек кентіне – 53 199 мың теңге;
Таукент кентіне – 42 940 мың теңге;
Тасты ауылдық округіне – 42 304 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 14 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2022 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

1 711 626
002
Программа занятости
868 544
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
54 901
006
Оказание жилищной помощи
15 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
131 789
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 395
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
283 311
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
253 653
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
100 033
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
100 229
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
100 229
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 395
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 332
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8 235
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 267
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
642 179
1
Жилищное хозяйство
37 485
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37 485
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
37 485
2
Коммунальное хозяйство
601 259
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
601 259
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
468 379
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
81 880
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
51 000
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района ( города областного значения)
0
005
Развитие коммунального хозяйства
0
3
Благоустройство населенных пунктов
3 435
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1 711 626
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
868 544
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
54 901
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
131 789
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 395
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
283 311
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
253 653
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
100 033
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
100 229
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
100 229
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 395
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 332
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасызетуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 235
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17 267
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
642 179
1
Тұрғын үй шаруашылығы
37 485
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 485
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
37 485
2
Коммуналдық шаруашылық
601 259
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
601 259
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
468 379
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
81 880
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
51 000
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
0
3
Елді-мекендерді көркейту
3 435
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі