О бюджете Абайского района на 2022-2024 годы
Решение Абайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2021 года № 17/3-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26229. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 23 декабря 2022 года № 30/5-VII
Сноска. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 23.12.2022 № 30/5-VII (вводится в действие с 01.01.2023).
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Абайского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 954 922,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 955 597,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 502,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 910,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 978 913,5 тысяч тенге;
2) затраты – 3 164 763,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 015,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82 701,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 47 686,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 244 855,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 244 855,3 тысяч тенге;
поступление займов – 82 701,0 тысяч тенге;
погашение займов – 47 686,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 209 840,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Абайского районного маслихата области Абай от 14.12.2022 № 30/2-VII (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Принять к исполнению на 2022 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов.
3. Учесть в районном бюджете на 2022 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 916 803,0 тысяч тенге.
4. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов на 2022 год в сумме 416 251,0 тысяч тенге, в том числе:

2022-2024 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 17/3-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 желтоқсанда № 26229 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 30/5-VII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 23.12.2022 № 30/5-VII шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 954 922,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 955 597,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 502,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 910,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 978 913,5 мың теңге;
2) шығындар – 3 164 763,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 015,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82 701,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 47 686,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 244 855,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 244 855,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 82 701,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 47 686,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 209 840,3 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 14.12.2022 № 30/2-VII шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 2022 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындауға қабылдансын.
3. 2022 жылға облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 916 803,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2022 жылға ауылдық округтердің бюджеттерiне Аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемi 416 251,0 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:

Карауылскому сельскому округу – 135 466,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 35 629,0 тысяч тенге;
Кенгирбай Бийскому сельскому округу – 31 528,0 тысяч тенге;
Кокбайскому сельскому округу – 42 367,0 тысяч тенге;
Кундыздинскому сельскому округу – 37 201,0 тысяч тенге;
Архатскому сельскому округу – 31 852,0 тысяч тенге;
Саржалскому сельскому округу – 37 922,0 тысяч тенге;
Медеускому сельскому округу – 30 191,0 тысяч тенге;
Токтамысскому сельскому округу – 34 095,0 тысяч тенге;
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 18 593,0 тысяч тенге;
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 85 281,0 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 520 808,0 тысяч тенге.

Қарауыл ауылдық округіне – 135 466,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 35 629,0 мың теңге;
Кеңгірбай Би ауылдық округіне – 31 528,0 мың теңге;
Көкбай ауылдық округіне – 42 367,0 мың теңге;
Құндызды ауылдық округіне – 37 201,0 мың теңге;
Архат ауылдық округіне – 31 852,0 мың теңге;
Саржал ауылдық округіне – 37 922,0 мың теңге;
Медеу ауылдық округіне – 30 191,0 мың теңге;
Тоқтамыс ауылдық округіне – 34 095,0 мың теңге.
5.2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 18 593,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6.2022 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 85 281,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
7.2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көлемі 520 808,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

8. Учесть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 82 701,0 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
9. Учесть в районном бюджете распределение целевых трансфертов бюджетам сельских округов на 2022 год согласно приложению 4.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Е. Лдибаев
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата

8. Әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыру үшін аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер көлемі 82 701,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
9. 2022 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне Аудандық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
10. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Е. Лдибаев
Абай аудандық мәслихатының

36 729,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 463,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
90 512,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
45 434,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50 548,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
44 182,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44 182,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 882,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
280,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 220,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
300,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
506 390,9
1
Жилищное хозяйство
381 624,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
381 624,4
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
16 824,4
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
364 800,0
2
Коммунальное хозяйство
124 766,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
124 766,5
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
104 939,4
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
2 000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
17 827,1
3
Благоустройство населенных пунктов
0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
527 496,6
1
Деятельность в области культуры
329 644,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)

36 729,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 463,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
90 512,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
45 434,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50 548,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
44 182,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44 182,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 882,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
280,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 220,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
300,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
506 390,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
381 624,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
381 624,4
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
16 824,4
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
364 800,0
2
Коммуналдық шаруашылық
124 766,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
124 766,5
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
104 939,4
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
2 000,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
17 827,1
3
Елді-мекендерді көркейту
0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
029
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
527 496,6
1
Мәдениет саласындағы қызмет
329 644,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

329 644,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
329 644,0
2
Спорт
24 580,9
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
24 580,9
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 815,8
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
19 765,1
3
Информационное пространство
74 470,6
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
74 470,6
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
8 035,8
007
Функционирование районных (городских) библиотек
66 323,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
111,8
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
98 801,1
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
76 878,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
49 967,0
003
Капитальные расходы государственного органа
770,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
25 209,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
932,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
21 923,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
21 923,1
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
72 143,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
72 143,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 272,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 272,0
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
54 871,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
54 871,0
12
Транспорт и коммуникации
18 000,0
1
Автомобильный транспорт
18 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

329 644,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
329 644,0
2
Спорт
24 580,9
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
24 580,9
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу
4 815,8
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
19 765,1
3
Ақпараттық кеңiстiк
74 470,6
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
74 470,6
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8 035,8
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
66 323,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
111,8
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
98 801,1
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
76 878,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 967,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
770,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
25 209,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
932,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
21 923,1
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 923,1
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
72 143,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
72 143,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 272,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
17 272,0
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
54 871,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 871,0
12
Көлiк және коммуникация
18 000,0
1
Автомобиль көлiгi
18 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі