О внесении изменений в решение Шемонаихинского районного маслихата от 29 декабря 2020 года № 60/2-VI "О бюджете Шемонаихинского района на 2021-2023 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19 октября 2021 года № 9/2-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 октября 2021 года № 24931. Прекращено действие в связи с истечением срока
Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата "О бюджете Шемонаихинского района на 2021 – 2023 годы" от 29 декабря 2020 года № 60/2-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8324) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 357 117,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 119 122,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 7 700,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 260 724,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 969 571,2 тысяча тенге;
2) затраты – 7 538 499,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17 733,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 26 253,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 520,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 199 115,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 199 115,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 26 253,0 тысячи тенге;
погашение займов – 8 520,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 181 382,1 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 16 658,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Шемонаихинского районного маслихата М. Желдыбаев
Приложение к решению
Шемонаихинского
районного маслихата

Шемонаиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 60/2-VI "2021-2023 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 қазандағы № 9/2-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 қазанда № 24931 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шемонаиха аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы" 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 60/2-VI шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8324 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 7 357 117,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 119 122,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 700,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 260 724,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 969 571,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 538 499,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 17 733,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 26 253,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 520,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 199 115,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 199 115,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 26 253,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 520,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 181 382,1 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2021 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 16 658,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Шемонаиха аудандық мәслихатының хатшысы М. Желдыбаев
Шемонаиха
аудандық мәслихатының

80 082,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80 082,0
005
Государственная адресная социальная помощь
79 107,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
975,0
2
Социальная помощь
504 642,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
491 852,0
002
Программа занятости
155 539,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 747,0
006
Оказание жилищной помощи
2 742,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78 333,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 675,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
150 684,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
23 399,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 733,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
93 625,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93 625,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 399,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 240,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
46 588,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 099,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
799,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
994 430,0
1
Жилищное хозяйство
453 334,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 609,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 350,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
32 759,0
005
Снос аварийного и ветхого жилья

80 082,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
80 082,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
79 107,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету
975,0
2
Әлеуметтiк көмек
504 642,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
491 852,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
155 539,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 747,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 742,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
78 333,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 675,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
150 684,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқжат мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
23 399,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 733,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
93 625,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93 625,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 399,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 240,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
46 588,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 099,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
799,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500,0
07
Тұрғынүй-коммуналдық шаруашылық
994 430,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
453 334,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 609,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 350,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
32 759,0
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу

79 289,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
33 864,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
26 298,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 431,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 135,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
45 425,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
27 090,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
18 335,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
70 338,8
1
Сельское хозяйство
23 374,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
23 374,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
23 374,0
6
Земельные отношения
39 702,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39 702,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18 639,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
20 700,0
007
Капитальные расходы государственного органа
363,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
7 262,8
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
7 262,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7 262,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 318,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 318,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
50 318,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
25 148,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
20 000,0
015
Капитальные расходы государственного органа
5 170,0
12
Транспорт и коммуникации
72 900,0
1
Автомобильный транспорт
66 330,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

79 289,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
33 864,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 298,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 431,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 135,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
45 425,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 090,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
18 335,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
70 338,8
1
Ауыл шаруашылығы
23 374,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
23 374,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 374,0
6
Жер қатынастары
39 702,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
39 702,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 639,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
20 700,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
363,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
7 262,8
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
7 262,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7 262,8
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
50 318,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
50 318,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
50 318,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 148,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
20 000,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 170,0
12
Көлiк және коммуникация
72 900,0
1
Автомобиль көлiгi
66 330,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі