О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 180 "Об утверждении перечня существенно важных товаров"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 января 2022 года № 17-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2022 года № 26561
ПРИКАЗЫВАЮ:

"Елеулі маңызды тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 180 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 2022 жылғы 13 қаңтардағы № 17-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 қаңтарда № 26561 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:

1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 180 "Об утверждении перечня существенно важных товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10953) следующие изменения и дополнения:
в Перечне существенно важных товаров, утвержденном указанным приказом:
строки, порядковые номера 10, 11, изложить в следующей редакции:
"
10.

1. "Елеулі маңызды тауарлар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 180 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10953 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Елеулі маңызды тауарлар тізбесінде:
реттік нөмірлері 10, 11-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
10.

0305
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения
11.
0306
Ракообразные, в панцире или без панциря, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; ракообразные копченые, в панцире или без панциря, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; ракообразные в панцире, сваренные на пару или в кипящей воде, охлажденные или неохлажденные, мороженые или немороженые, сушеные или несушеные, соленые или несоленые, в рассоле или не в рассоле
";
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20.
0706
Морковь, репа, свекла столовая, козлобородник, сельдерей корневой, редис и прочие аналогичные съедобные корнеплоды, свежие или охлажденные
";
строку, порядковый номер 32, изложить в следующей редакции:
"
32.
1102
Мука из зерна злаков, кроме пшеничной или пшенично-ржаной
";
строки, порядковые номера 49, 50, 51, изложить в следующей редакции:
"
49.
1515
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
50.
1517
Маргарин; пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров или масел животного, растительного или микробиологического происхождения или фракций различных жиров или масел данной группы, кроме пригодных для употребления в пищу жиров и масел или их фракций товарной позиции 1516
51.
1518 00
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или в инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 1516; непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров и масел животного, растительного или микробиологического происхождения или фракций различных жиров или масел данной группы, в другом месте не поименованные или не включенные
";
строки, порядковые номера 54, 55, изложить в следующей редакции:
"
54.
2304 00 000
Жмыхи и другие твердые остатки, получаемые при извлечении соевого масла, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
55.
2306
Жмыхи и другие твердые остатки, получаемые при извлечении жиров или масел растительного или микробиологического происхождения, кроме указанных в товарной позиции 2304 или 2305, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
";
строку, порядковый номер 75, изложить в следующей редакции:
"
75.

0305
Кептірілген, тұздалған немесе тұзды балық; ысталған балық, ысталғанға дейін немесе шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған
11.
0306
Шаянтәрізділер, қабығы немесе қабығы, тірі, балғын, салқындатылған, мұздатылған, кептірілген, тұздалған немесе тұздалған; ысталған шаянтәрізділер, қабығы бар немесе қабығы жоқ, ысталғанға дейін немесе шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған; қабықтағы шаян тәрізділер, буға пісірілген немесе суда қайнатылған, салқындатылған немесе салқындатылмаған, мұздатылған немесе мұздатылмаған, кептірілген немесе кептірілмеген, тұздалған немесе тұздалмаған, тұзды ерітіндіде немесе тұздалмаған
";
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20.
0706
Сәбіз, шалқан, асхана қызылшасы, ешкі тамыры, балдыркөк тамыры, шалғам және басқа ұқсас жеуге жарамды жаңа піскен немесе салқындатылған тамыр көкөністері
;
реттік нөмірі 32-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
32.
1102
Бидай немесе қара бидайдан басқа дәнді дақылдардан жасалған ұн
";
реттік нөмірлері 49, 50, 51-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
49.
1515
Өсімдік немесе микробиологиялық текті басқа да ұшпайтын майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары, тазартылған немесе тазартылмаған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген
50.
1517
Маргарин; 1516 тауар позициясындағы тағамдық тоң майлар мен майлардан немесе олардың фракцияларынан басқа, осы топтағы тоң майлардан немесе жануарлардан, өсімдіктен немесе микробиологиялық тектес тоң майлардан немесе майлардан жасалған тағамдық қоспалар немесе дайындалған өнімдер немесе осы топтың әртүрлі тоң майлары немесе майларының фракциялары
51.
1518 00
Жануарлардан, өсімдіктен немесе микробиологиялық текті тоң майлар және олардың фракциялары, пісірілген, тотыққан, сусыздандырылған, күкірттенген, ауамен үрлеу арқылы тотыққан, вакуумде немесе инертті газда қыздыру арқылы полимерленген немесе өнімдерден басқа кез келген басқа жолмен химиялық түрлендірілген 1516 тауар позициясының; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған жануарлардан, өсімдіктен немесе микробиологиялық тектегі тоң майлар мен майлардан немесе осы топтағы әртүрлі тоң майлардың фракцияларынан жасалған қоспалар немесе дайындалған өнімдер адам тұтынуына жарамсыз
";
реттік нөмірлері 54, 55-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
54.
2304 00 000
Қытайбұршақ майын бөліп алу кезінде алынатын күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген басқа да қатты қалдықтар
55.
2306
2304 немесе 2305 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, өсімдік немесе микробиологиялық тоң майларын немесе майларын бөліп алу кезінде алынатын күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген басқа да қатты қалдықтар
";
реттік нөмірі 75-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
75.

4407
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 миллиметров
";
строку, порядковый номер 83, изложить в следующей редакции:
"
83.
7112
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549
";
строку, порядковый номер 104, изложить в следующей редакции:
"

4407
Ағашты аралау немесе кесу, тегістеу немесе аршу жолымен алынған, өңделмеген немесе сүргілеу, ұнтақтау арқылы өңделмеген, шеткі қосылыстары бар немесе жоқ, қалыңдығы 6 миллиметрден астам ағаш
";
реттік нөмірі 83-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
83.
7112
Қымбат металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, негізінен бағалы металдарды қалпына келтіру үшін пайдаланылатын бағалы металдар немесе бағалы металдардың қосындылары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар
";
реттік нөмірі 104-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

144.
3915 90 11 00
Отходы, обрезки и скрап, из полимеров пропилена
145.
3102
Удобрения минеральные или химические, азотные
146.
3103
Удобрения минеральные или химические, фосфорные
147.
3105
Удобрения минеральные или химические, содержащие два или три питательных элемента: азот, фосфор и калий; удобрения прочие; товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или в упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 килограмм
";
примечание изложить в следующей редакции:

144.
3915 90 11 00
Пропилен полимерлерінің қалдықтары, кесінділері және сынықтары
145.
3102
Минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, азот
146.
3103
Минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, фосфор
147.
3105
Құрамында екі немесе үш қоректік заттар: азот, фосфор және калий бар минералды немесе химиялық тыңайтқыштар; басқа тыңайтқыштар; таблеткадағы немесе ұқсас пішіндегі немесе жалпы салмағы 10 килограмнан аспайтын қаптамадағы осы топтың тауарлары
";
ескерту мынадай редакцияда жазылсын:

"Примечание: ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, утвержденная Решением Совета Евразийской экономической комиссии № 80 от 14 сентября 2021 года.
Товарная позиция – наименование товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС.
* в отношении товаров, классифицируемых указанным кодом ТН ВЭД ЕАЭС, следует руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.".
2. Департаменту внешнеторговой деятельности Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан
- Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
Б. Сұлтанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан

"Ескерту: ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.
Тауар позициясы – ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың атауы.
* ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген кодымен жіктелетін тауарлар тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет.".
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сыртқы сауда қызметі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Сауда және интеграция министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі