О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 января 2022 года № 16. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2022 года № 26575.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13418) следующие изменения:
В Правилах размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей, утвержденных указанным приказом:
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием, сформированный и распределенный по группам образовательных программ с учетом прогнозной потребности экономики в кадрах, в том числе отраслевой и региональной потребности, приоритетов индустриально-инновационного развития страны, потребностей организаций высшего и (или) послевузовского образования (далее – ОВПО) и научных организаций в научно-педагогических кадрах, размещается среди ОВПО на конкурсной основе.
9. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием размещается в ОВПО независимо от формы собственности в виде образовательных грантов по результатам конкурса, проводимого уполномоченным органом в области образования.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақтан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 17 қаңтардағы № 16 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 20 қаңтарда № 26575 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақтан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы қағидаларында:
8 және 9-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Экономиканың кадрларға болжамды қажеттілігін, оның ішінде салалық және өңірлік қажеттілігін, елдің индустриялық-инновациялық даму басымдықтарын, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі (немесе) білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – ЖЖОКБҰ) және ғылыми ұйымдардың ғылыми-педагогикалық кадрларға қажеттілігін ескере отырып, қалыптастырылған және білім беру бағдарламаларының топтары бойынша бөлінген жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы ЖЖОКБҰ арасында конкурстық негізде орналастырылады.
9. Жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы меншік нысанына қарамастан ЖЖОКБҰ білім беру саласындағы уәкілетті орган өткізетін конкурс нәтижелері бойынша білім беру гранты түрінде орналастырылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Государственный образовательный заказ для обучения слушателей на подготовительных отделениях размещается в ОВПО по результатам конкурса, проводимого уполномоченным органом в области образования.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием уполномоченный орган в области образования объявляет конкурс среди ОВПО не позднее 5 дней до начала приема документов.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. В конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием по группам образовательных программ участвуют ОВПО, прошедшие институциональную и (или) специализированную аккредитацию в аккредитационных органах, внесенных в реестр признанных аккредитационных органов, за исключением военных, специальных учебных заведений.
Пороговое значение показателя трудоустройства выпускников ОВПО определяется Комиссией.
Исключение составляют новые направления подготовки кадров, впервые получившие лицензию, а также вновь созданные ОВПО для подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием по приоритетным отраслям экономики. При этом, перечень ОВПО определяется Комиссией.
Размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием не осуществляется в случаях:
1) принятия решения уполномоченным органом в области образования о приостановлении, отзыве и лишении лицензии и (или) приложения к лицензии на занятие образовательной деятельностью;
2) при выявлении грубых нарушений по итогам государственного контроля и (или) в период судебного процесса по его результатам;
3) отсутствия или исключения образовательной программы из Реестра образовательных программ уполномоченного органа в области образования на соответствующую группу образовательных программ.";
подпункт 7) пункта 51 изложить в следующей редакции:
"7) сведения о трудоустройстве и занятости выпускников в первый год после окончания ОВПО по заявленным специальностям;";
подпункт 4) пункта 52 изложить в следующей редакции:
"4) выполнение с зарубежными ОВПО-партнерами (научными организациями) совместных научно-образовательных проектов;";
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"56. Конкурс для ОВПО проводится раздельно по группам образовательных программ высшего и послевузовского образования.";
пункт 70 изложить в следующей редакции:
"70. Для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы (далее – МИО) ежегодно объявляют конкурс среди ОВПО не позднее 5 (пяти) дней до начала приема документов для участия в конкурсе на обучение по государственному образовательному заказу за счет средств МИО.
Решение о проведении конкурса оформляется распоряжением акима соответствующей области, город республиканского значения, столицы или лицом, исполняющим его обязанности.
Объявление о проведении конкурса публикуется на интернет-ресурсах МИО.
Для проведения конкурса создается Комиссия МИО по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием (далее – Комиссия МИО), состав которой утверждается распоряжением акима соответствующей области, города республиканского значения, столицы или лицом, исполняющим его обязанности.
Председателем Комиссии МИО является аким соответствующей области, города республиканского значения, столицы или лицо, исполняющее его обязанности. Комиссия МИО формируется из числа сотрудников МИО, представителей институтов гражданского общества, расположенных на данной территориальной единице. Количество членов Комиссии МИО является нечетным, включая его председателя.
Заседания Комиссии МИО считаются действительными, если на них присутствуют более двух третей от общего числа ее членов.
Решения Комиссии МИО принимаются открытым голосованием простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляются протоколом заседания, который подписывается всеми членами Комиссии, участвовавшими на заседании.
Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием ОВПО подают в МИО в электронном формате конкурсную заявку, включающую следующие документы:

"11. Дайындық бөлімдерінің тыңдаушылары үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы білім беру саласындағы уәкілетті орган өткізетін конкурс нәтижесі бойынша ЖЖОКБҰ орналастырылады.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін білім беру саласындағы уәкілетті орган құжаттар қабылдау басталғанға дейін 5 күннен кешіктірмей ЖЖОКБҰ арасында конкурс жариялайды.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. ЖЖОКБҰ оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурсына білім бағдарламалары тобы бойынша әскери, арнаулы оқу орындарын қоспағанда, танылған аккредиттеу органдарының тізіліміне енгізілген институционалдық және (немесе) мамандандырылған аккредиттеуден өткен жоғары оқу орындары қатысады.
ЖЖОКБҰ бітірушілердің жұмысқа орналасу көрсеткішінің шекті мәнін Комиссия айқындайды.
Ерекшелік лицензияны алғаш алған кадрларды даярлаудың жаңа бағытын, сондай-ақ экономиканың басым салалары бойынша жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау үшін жаңадан құрылған ЖЖОКБҰ құрайды. Бұл ретте ЖЖОКБҰ-дың тізбесін Комиссия айқындайды.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру мынадай жағдайларда:
1) білім беру саласындағы уәкілетті орган білім беру қызметімен айналысуға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны тоқтата тұру, қайтарып алу және күшін жою туралы шешім қабылдағанда;
2) мемлекеттік бақылау нәтижелері және (немесе) оның қорытындылар бойынша сот процесі кезеңінде өрескел қате анықталғанда;
3) тиісті білім беру бағдарламаларының тобына білім беру саласындағы уәкілетті органның білім беру бағдарламалары тізімінде білім беру бағдарламалар болмағанда немесе алынып тасталғанда жүзеге асырылмайды.";
51-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) өтініш берілген мамандықтар бойынша ЖЖОКБҰ ұйымын бітіргеннен кейін бітірушілердің бір жыл ішінде жұмысқа орналасуы және жұмыспен қамтылуы туралы мәліметтер;";
52-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) шетелдік әріптес ЖЖОКБҰ-лармен (ғылыми ұйымдармен) бірлесіп, ғылыми-білім беру жобаларын орындау;";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"56. ЖЖОКБҰ үшін конкурс жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының топтары бойынша бөлек-бөлек өткізіледі.";
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) жыл сайын ЖАО қаражаты есебінен мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқыту конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау басталғанға дейін 5 (бес) күннен кешіктірмей ЖЖОКБҰ арасында конкурс жариялайды.
Конкурс өткізу туралы шешім тиісті облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің және оның міндеттерін атқарушы адамның өкімімен ресімделеді.
Конкурс өткізу туралы хабарландыру ЖАО-ның интернет-ресурстарында жарияланады.
Конкурс өткізу үшін құрамы тиісті облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің немесе оның міндеттерін атқарушы адамның өкімімен бекітілетін ЖАО-ның Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі – ЖАО комиссиясы) құрылады.
ЖАО комиссиясының төрағасы тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімі немесе және оның міндеттерін атқарушы адам болып табылады. ЖАО комиссиясы ЖАО-ның қызметкерлері, аталған аумақ бірлігінде орналасқан азаматтық қоғам институттарының өкілдері қатарынан құрылады. ЖАО комиссиясы мүшелерінің саны оның төрағасын қоса алғанда, тақ болып табылады.
Егер онда оның мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, ЖАО комиссиясының отырысы заңды деп есептеледі.
ЖАО комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы отырысқа қатысушы Комиссия мүшелері санының қарапайым көпшілік дауысымен қабылданады және отырысқа қатысқан Комиссияның барлық мүшелері қол қоятын отырыс хаттамасымен ресімделеді.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру конкурсына қатысу үшін ЖЖОКБҰ ЖАО-ларға электрондық форматта мынадай құжаттарды:

1) заявку ОВПО по установленной форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
2) анкету ОВПО по установленной форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
3) предложения на размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на соответствующий учебный год по установленной форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Документы, входящие в конкурсную заявку, пронумеровываются, подписываются первым руководителем ОВПО и заверяются печатью и представляются в порядке, указанном в объявлении о проведении конкурса в электронном формате.
Конкурсная заявка направляется в МИО не позднее часа и даты, указанных в объявлении о проведении конкурса. Конкурсная заявка, поступившая по истечении срока подачи конкурсных заявок, независимо от причин опоздания, не рассматривается. Внесение каких-либо изменений в конкурсные заявки после истечения срока их подачи не допускается.
Комиссия МИО рассматривает конкурсные заявки в течение 5 (пяти) календарных дней со дня подачи заявки, определяет степень их соответствия требованиям конкурсной документации.
При определении ОВПО и размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в разрезе специальностей, Комиссия МИО руководствуется основными критериями, указанными в пунктах 51 и 52 настоящих Правил. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием МИО размещается в ОВПО независимо от административно-территориальной единицы. При этом государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием размещается в ОВПО с учетом установленных квот, а также выделения целевых мест для отдельных категорий поступающих.
По результатам работы Комиссии МИО на интернет-ресурсах публикуется перечень ОВПО, в которых размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием, утвержденный постановлением акимата соответствующей области, города республиканского значения, столицы.
С гражданами Республики Казахстан, поступающими на основе государственного образовательного заказа за счет средств МИО, заключают договор об отработке не менее 3 (трех) лет в соответствующей области или в городах республиканского значения, столице.";
приложения 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 17 к Правилам размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему приказу.

1) осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша ЖЖОКБҰ өтінімін;
2) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша ЖЖОКБҰ сауалнамасын;
3) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша тиісті оқу жылына арналған жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға ұсыныстарды қамтитын конкурстық өтінім береді.
Конкурстық өтінімге кіретін құжаттар нөмірленеді, ЖЖОКБҰ-ның бірінші басшысы қол қояды және мөрмен куәландырылады және конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген тәртіппен электрондық форматта ұсынылады.
Конкурстық өтінім конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген сағаттан және күннен кешіктірілмей ЖАО-ға жіберіледі. Конкурстық өтінімді беру мерзімі өткен соң түскен конкурстық өтінім кешіктірілу себептеріне қарамастан қаралмайды. Оларды беру мерзімі өткеннен кейін конкурстық өтінімге қандай да бір өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
ЖАО комиссиясы конкурстық өтінімді өтінім берілген күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде қарайды, олардың конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келу дәрежесін айқындайды.
ЖЖОКБҰ айқындау және мамандықтар бөлігінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру кезінде ЖАО комиссиясы осы Қағидаларға 51 және 52-тармақтарда көрсетілген негізгі өлшемшарттарды басшылыққа алады. ЖАО-ның жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы әкімшілік-аумақтық бірлігіне қарамастан ЖЖОКБҰ орналастырылады. Бұл ретте жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы белгіленген квотаны, сондай-ақ оқуға түсушілердің жекелеген санаттары үшін нысаналы орындарды бөлуді ескере отырып, ЖЖОКБҰ орналастырылады.
ЖАО комиссиясы жұмысының нәтижелері бойынша интернет-ресурстарында тиісті облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдігінің қаулысымен бекітілген, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ЖЖОКБҰ тізбесі жарияланады.
ЖАО қаражаты есебінен мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде оқуға түсетін Қазақстан Республикасының азаматтарымен тиісті облыста немесе республикалық маңызы бар қалаларда, астанада кемінде 3 (үш) жыл жұмыс істеу туралы шарт жасалады.";
Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалардың 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 17-қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.

2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
Приложение 1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 17 января 2022 года № 16
Приложение 5
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием
с учетом потребностей
рынка труда, на
подготовительные отделения
организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание
и обучение, среднее образование
и дополнительное образование
детей
Информационная карта организации технического и профессионального, послесреднего образования
____________________________________________________
(полное наименование организации технического и
профессионального, послесреднего образования
_____________________________________________________
(фактический адрес, телефон, факс, электронная почта)
_____________________________________________________
(учредитель) ____________________________________________________
(код, наименование специальностей, квалификаций)
№ п/п Сведения об организации технического и профессионального, послесреднего образования Описание
1.
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по заявленным специальностям по профилю подготовки кадров (за исключением организаций ТиППО, расположенных в сельских населенных пунктах, в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
№, дата выдачи
2.
Наличие соответствующих учебно-производственных мастерских, залов, лабораторий, учебных полигонов, учебно-производственных баз для организации учебного процесса по квалификациям и специальностям (за исключением педагогических колледжей)
Количество учебно-производственных мастерских, лабораторий по специальностям
3.
Наличие педагогов высшей и первой категории, педагогов-экспертов, педагогов-исследователей, педагогов- мастеров и магистров от числа педагогов (не менее 30 %);
Количество педагогов по квалификационным категориям
4.

2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) тармақшасында көзделеген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Респуликасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2022 жылғы 17 қаңтардағы
№ 16 бұйрығына
1-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан
кейінгі білімі бар кадрлар
даярлауға, сондай-ақ жоғары
және (немесе) жоғары оқу
орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарында дайындық
бөлімдеріне, мектепке дейінгі
тәрбиелеу мен оқытуға, орта
білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына 5-қосымша
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының ақпараттық картасы
_______________________________________________________________________
(техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының толық атауы
________________________________________________________________________
(нақты мекенжайы, телефоны, факс, электрондық поштасы)
_____________________________________________________________(құрылтайшы)
__________________________________________________________________________
(мамандықтардың, біліктіліктердің коды, атауы)
№ п/п
Талаптардың атауы
Сипаттамасы
1.
Кадрларды даярлау бейіні бойынша мәлімделген мамандықтар бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензияға қосымша (ауылдық елді мекендерде, қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелерінде орналасқан ТжКОББ ұйымдарын қоспағанда)
№, берілген күні
2.
Біліктіліктер мен мамандықтар бойынша (педагогикалық колледждерді қоспағанда) оқу процесін ұйымдастыру үшін тиісті оқу-өндірістік шеберханалардың, зертханалардың, оқу полигондарының, оқу-өндірістік базалардың болуы
Мамандықтар бойынша оқу-өндірістік шеберханалардың, зертханалардың саны
3.
Педагогтер санынан жоғары және бірінші санатты педагогтердің, сарапшы педагогтердің, зерттеуші педагогтердің, шебер педагогтердің және магистрлердің үлесі (30%-дан төмен емес)
Мәлімделген мамандықтар бөлінісінде біліктілік санаттары бойынша педагогтер саны
4.

Наличие штатных преподавателей и мастеров производственного обучения не менее 70% (не менее 50% для организаций ТиППО, реализующих образовательные программы в сфере искусства и культуры)
Количество штатных педагогов
5.
Наличие социально-бытовых условий для студентов (наличие общежития принадлежащего на праве собственности или аренды, оперативного управления, доверительного управления и/или хостела, и/или гостиницы) студентам, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания)
№, дата договора
6.
Наличие условий для лиц с особыми образовательными потребностями (обязательные требования: входные пандусы, световые сигналы, кнопка вызова, санузел согласно СНИП)
Краткое описание
7.
Наличие документа о прохождении институциональной и/или специализированной аккредитации, государственной аттестации
№ документа, дата выдачи
8.
Трудоустройство и занятость выпускников в первый год после окончания организаций ТиППО по заявленным специальностям.
Данное требование не распространяется на организации ТиППО, заявившихся по новым специальностям, а также на специальности, по которым выпуск не проводился
Доля трудоустроенных выпускников по специальностям на основе данных Межведомственного расчетного центра социальных выплат (ГЦВП) и занятых выпускников на основе данных, подтверждающих продолжение обучение в ОВПО, службу в рядах ВС, нахождение в отпуске по уходу за ребенком
9.
Охват обучающихся дуальным обучением и/или практикой на производстве
Количество обучающихся, охваченных дуальным обучением и/или практикой на производстве
10.
Количество мест для приема обучающихся с учетом возможности организации ТиППО
Количество мест определятся с учетом проектной мощности (две смены), с планированием учебного процесса
11.
Наличие сайта организации образования, аккаунта в социальных сетях
Данные сайта, аккаунта
Достоверность вышеприведенной информации подтверждаю.
Руководитель организации____________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения
М.П.
Приложение 2
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 17 января 2022 года № 16
Приложение 6
к Правилам размещения
государственного
образовательного
заказа на подготовку кадров с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием
с учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание
и обучение, среднее образование
и дополнительное образование
детей
Лист оценки соответствия требованиям, предъявляемым к организации технического и профессионального, послесреднего образования для размещения государственного образовательного заказа
№ п/п Сведения об организации технического и профессионального, послесреднего образования Подтверждающие источники Тип значений
1.
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по заявленным специальностям по профилю подготовки кадров (за исключением организаций ТиППО, расположенных в сельских населенных пунктах, в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
ИС "Государственная база "Е-лицензирование"
Допуск/недопуск
2.
Наличие соответствующих учебно-производственных мастерских, залов, лабораторий, учебных полигонов, учебно-производственных баз для организации учебного процесса по квалификациям и специальностям (за исключением педагогических колледжей)
Выгрузка с НОБД или подтверждающие документы в бумажном виде
Наличие - 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
3.
Наличие педагогов высшей и первой категории, педагогов-экспертов, педагогов-исследователей, педагогов- мастеров и магистров от числа педагогов (не менее 30 %);
Выгрузка с НОБД

70%-дан төмен емес штаттық оқытушылар мен өндірістік шеберлердің болуы (өнер мен мәдениет саласындағы білім беру бағдарламаларын іске асыратын ТжКОББ ұйымдарында 50%-дан кем емес)
Штаттық педагогтер саны
5.
Студенттерге арналған әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлардың болуы (меншікті немесе жалға алынған жатақхананың және/немесе хостелдің, және/немесе қонақ үйдің, қоғамдық тамақтану және медициналық қызмет көрсету пункттерінің болуы)
№, күні, шарт
6.
Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар адамдар үшін жағдайлардың болуы (міндетті талаптар: пандустар, жарық сигналдары, шақыру түймесі, СНжЕ сәйкес санитарлық торап)
Қысқаша сипаттамасы
7.
Институционалдық және/немесе мамандандырылған аккредиттеуден немесе мемлекеттік аттестаттаудан өткені туралы құжаттың болуы
құжаттың№, берілген күні
8.
Өтініш берілген мамандықтар бойынша ТжКОББ ұйымын бітірген соң бітірушілердің бірінші жылы жұмысқа орналасуы және жұмыспен қамтылуы. Бұл талап жаңа мамандықтар бойынша өтінім берген ТжКОББ ұйымдарына, сондай-ақ шығарылым өткізілмеген мамандықтарға қолданылмайды
Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығының (ЗТМО) деректері негізінде мамандықтар бойынша жұмысқа орналасқан бітірушілердің және ЖЖОКБҰ-да оқуды жалғастыруды, ӘК қатарында қызмет етуді, бала күтімі бойынша демалыста болуды растайтын деректер негізінде жұмыспен қамтылған бітірушілердің үлесі
9.
Білім алушыларды дуальді оқытумен қамту және/немесе өндірістегі кәсіптік практикамен қамту
Дуальді оқытумен және/немесе өндірістегі практикамен қамтылған білім алушылардың саны
10.
ТЖКОБ ұйымдарының мүмкіндігін ескере отырып, білім алушыларды қабылдауға арналған орындар саны
Орындар саны оқу процесін жоспарлай отырып, жобалық қуаттылықты (екі аусымды) ескере отырып айқындалады
11.
Сайттың, әлеуметтік желілердегі аккаунттың болуы
Сайт деректері, аккаунт
Жоғарыда келтірілген ақпараттың шынайылығын растаймын.
Ұйымның басшысы ________________________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болған жағдайда))
Толтырылған күні
М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2022 жылғы 17 қаңтардағы
№ 16 бұйрығына
2-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан
кейінгі білімі бар кадрлар
даярлауға, сондай-ақ жоғары
және (немесе) жоғары оқу
орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарында дайындық
бөлімдеріне, мектепке дейінгі
тәрбиелеу мен оқытуға, орта
білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына 6-қосымша
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына қойылатын талаптарға сәйкестікті бағалау парағы
№ п/п
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары туралы мәліметтер
Растайтын көздер
Мәннің тұрі
1.
Кадрларды даярлау бейіні бойынша мәлімделген мамандықтар бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензияға қосымша (ауылдық елді мекендерде, қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелерінде орналасқан ТжКОББ ұйымдарын қоспағанда)
"Е-лицензиялау мемлекеттік базасы" АЖ
Жіберу/жібермеу
2.
Біліктіліктер мен мамандықтар бойынша оқу процесін ұйымдастыру үшін тиісті оқу-өндірістік шеберханалардың, зертханалардың, оқу полигондарының, оқу-өндірістік базалардың болуы
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Бар – 1 бал
Жоқ – 0 бал
3.
Педагогтер санынан жоғары және бірінші санатты педагогтердің, сарапшы педагогтердің, зерттеуші педагогтердің, шебер педагогтердің және магистрлердің үлесі (30%-дан төмен емес)
ҰБДҚ-дан
түсіру

51% и более - 3 балла
36%-50 - 2 балла
30%-35% - 1 балл
Ниже 30% - 0 баллов
4.
Наличие штатных преподавателей и мастеров производственного обучения не менее 70% (не менее 50% для организаций ТиППО, реализующих образовательные программы в сфере искусства и культуры)
Выгрузка с НОБД
81% и более - 3 балла
76%-80% - 2 балла
70% - 75% - 1 балл
Ниже 70% - 0 баллов
При дуальном обучении:
60% и более -5 баллов;
55% и более -4 балла;
50% и более -3 балла;
45% и более -2 балла
40% и более -1 балл
5.
Наличие социально-бытовых условий для студентов (наличие общежития принадлежащего на праве собственности или аренды, оперативного управления, доверительного управления и/или хостела, и/или гостиницы) студентам, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания)
Выгрузка с НОБД или подтверждающие документы в бумажном виде
Наличие – по 1 баллу за каждый
Отсутствие – 0 баллов
6.
Наличие условий для лиц с особыми образовательными потребностями (обязательные требования: входные пандусы, световые сигналы, кнопка вызова, санузел согласно СНИП)
Выгрузка с НОБД или подтверждающие документы в бумажном виде
Наличие - 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
7.
Наличие документа о прохождении институциональной и/или специализированной аккредитации, государственной аттестации
Выгрузка с НОБД или подтверждающие документы в бумажном виде
Специализированная аккредитация – 1 балл
Институциональная аккредитация - 1 балл
Государственная аттестация – 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
8.
Трудоустройство и занятость выпускников в первый год после окончания организаций ТиППО по заявленным специальностям.
Данное требование не распространяется на организации ТиППО, заявившихся по новым специальностям, а также на специальности, по которым выпуск не проводился
Данные, подтвержденные Межведомственным расчетным центром социальных выплат (ГЦВП), выгрузка с НОБД о выпускниках организаций ТиППО, продолжающих обучение в ОВПО, служащих в рядах ВС, находящихся в отпуске по уходу за ребенком или подтверждающие документы в бумажном виде
81%-90% - 3 балла
75%-80% - 1 балл
Ниже 75% - 0 баллов
По специальностям сервиса
61%-70% - 3 балла
50%-60% - 1 балл
Ниже 50% - 0 баллов
9.
Охват обучающихся дуальным обучением и/или практикой на производстве
Выгрузка с НОБД
Охват более 60% обучающихся по специальности (квалификации)– 2 балла
Охват 50%-60% - обучающихся 2-4 курсов по специальности – 1 баллов
Менее 50% - 0 баллов
10.
Количество мест для приема обучающихся с учетом возможности организации ТиППО
Расчеты организации ТиППО в бумажном виде
G=(F-B)*2, где
G – проектная возможность;
F – контингент
B - выпуск
11.
Наличие сайта организации образования, аккаунта в социальных сетях
Сайт, аккаунт в социальных сетях

51% және жоғары - 3 бал
35% -50% - 2 бал
30%-35% - 1 бал
30% - дан төмен – 0 балл
4.
70%-дан төмен емес штаттық оқытушылар мен өндірістік шеберлердің болуы (өнер мен мәдениет саласындағы білім беру бағдарламаларын іске асыратын ТжКОББ ұйымдарында 50%-дан кем емес)
ҰБДҚ
түсіру
81% және одан жоғары – 3 балл;
76% - 80% - 2 балл;
70% - 75% - 1 балл;
70% - дан төмен – 0 балл.
Дуальді оқыту кезінде:
60% және одан жоғары - 5 бал;
65% және одан жоғары - 4 балл;
50% және одан жоғары – 3 балл;
45% және одан жоғары - 2 балл;
40% және одан жоғары - 1 балл.
5.
Студенттерге арналған әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлардың болуы (меншікті немесе жалға алынған жатақхананың және/немесе хостелдің, және/немесе қонақ үйдің), қоғамдық тамақтану және медициналық қызмет көрсету пункттерінің болуы
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Бар – әрқайсысы үшін 1 бал
Жоқ – 0 бал
6.
Ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар адамдар үшін жағдайлардың болуы (міндетті талаптар: пандустар, жарық сигналдары, шақыру түймесі, СНжЕ сәйкес санитарлық торап)
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Бар – әрқайсысы үшін 1 бал
Жоқ – 0 бал
7.
Институционалдық және/немесе мамандандырылған аккредиттеуден немесе мемлекеттік аттестаттаудан өткені туралы құжаттың болуы
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Мамандырылған аккредиттеу – 1 бал; Институциональді аккредиттеу - 1 бал; Мемлекеттік аттесттау – 1 бал Жоқ – 0 бал
8.
Өтініш берілген мамандықтар бойынша ТжКОББ ұйымын бітірген бітірушілердің бірінші жылы жұмысқа орналасуы және жұмыспен қамтылуы. Бұл талап жаңа мамандықтар бойынша өтінім берген ТжКОББ ұйымдарына, сондай-ақ шығарылым өткізілмеген мамандықтарға қолданылмайды
Әлеуметтік төлемдердің ведомствоаралық есеп айырысу орталығымен (ЗТМО) расталған деректер, ТжКОББ ұйымдарында, ЖЖОКБҰ-да оқуын жалғастырған түлектері, бала күтімі бойынша демалыста жүрген ҚР ҚК қатарындағы қызметшілер туралы немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар туралы ҰБДҚ-дан алынған мәліметтер
81%-90% - 3 бал 75%-80% - 1 бал
75%-дан төмен - 0 бал
Қызмет көрсеті мамандықтары бойынша
61%-70% - 3 бал
50%-60% - 1 бал
50%-дан төмен - 0 бал
9.
Білім алушыларды дуальді оқытумен қамту және/немесе өндірістегі кәсіптік практикамен қамту
ҰБДҚ түсіру
Мамандық (біліктілік) бойынша 60% білім алушыларды қамту– 2 бал
Мамандық (біліктілік) бойынша 50%-60% білім алушыларды қамту– 1 бал
50%-дан кем - 0 баллов
10.
ТЖКОБ ұйымдастыру мүмкіндігін ескере отырып, білім алушыларды қабылдауға арналған орындар
ТЖКОБ ұйымының қағаз түріндегі есептеулер
G=(F-B)*2, мұндағы
G – жобалау мүмкіндігі;
F – контингент;
B – шығару
11.
Білім беру ұйымы сайтының, аккаунтының болуы
Сайт, әлеуметтік желілердегі аккаунт

При ежедневной активности – 1,5 балла;
При еженедельной активности – 1 балл
При ежемесячной активности – 0,5 балл;
При неактивности – 0 баллов
Наличие – 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
Количество баллов, необходимых для включения в перечень организаций ТиППО для размещения госзаказа
От 9 баллов до 19,5 баллов
Приложение 3
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 17 января 2022 года № 16
Приложение 8
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование и
дополнительное образование
детей
Форма заявки ОВПО (заполняется на бланке ОВПО) Министерство образования и науки Республики Казахстан
Изучив требования к участникам конкурса и условия проведения конкурса,
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование ОВПО)
примет участие в конкурсе, проводимом Министерством образования и науки
Республики Казахстан, по группам образовательных программ
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(код, наименование группы образовательных программ)
в соответствии с документами, входящими в заявку, а также условиями и
требованиями конкурса.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ___ листах.
Руководитель организации _________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения
М.П.
Приложение 4
к приказу Министра
образования и
науки Республики Казахстан
от 17 января 2022 года № 16
Приложение 9
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование и
дополнительное образование
детей
Анкета ОВПО
Полное наименование ОВПО
Год основания ОВПО
Учредитель ОВПО
Юридический адрес ОВПО
Фактический адрес, телефон, факс, электронная почта ОВПО
Ф.И.О. ректора ОВПО
Ф.И.О. лица, ответственного за участие в конкурсе, должность, контактные данные
Руководитель организации ______________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения
М.П.
Приложение 5
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 17 января 2022 года № 16
Приложение 10
к Правилам Размещения
государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование и
дополнительное образование
детей
Информационная карта организации высшего и (или) послевузовского образования
________________________________________________________________________
наименование (организации высшего и (или) послевузовского образования)
________________________________________________________________
(код, наименование групп образовательных программ)
№ п/п Общие сведения о организаций высшего и (или) послевузовского образования Тип значений
1.
Институциональная и (или) специализированная аккредитация
есть/нет
2.
Наличие образовательного портала
есть/нет
3.
Международный рейтинг:
-Times higher education
-- QS World University Rankings
-
Позиция:

Күнделікті белсенділік кезінде – 1,5 балл;
Апталық белсенділік кезінде-1 балл
Ай сайынғы белсенділік кезінде-0,5 балл;
Белсенді емес кезде-0 балл
Бар –1 бал
Жоқ – 0 бал
Мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастыру үшін ТжКОББ ұйымдарының тізбесіне енгізу үшін қажетті балдар саны
9 балдан 19,5 балға дейін
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2022 жылғы 17 қаңтардағы
№ 16 бұйрығына
3-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан
кейінгі білімі бар кадрлар
даярлауға, сондай-ақ жоғары
және (немесе) жоғары оқу
орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарында дайындық
бөлімдеріне, мектепке дейінгі
тәрбиелеу мен оқытуға, орта
білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына 8-қосымша
ЖЖОКБҰ өтінімінің нысаны (ЖЖОКБҰ-ның бланкісінде толтырылады)
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Конкурс қатысушыларына
қойылатын талаптарды және конкурсты өткізу шарттарын зерделей отырып,
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ЖЖОКБҰ-ның атауы)
__________________________________________________________________________
(білім беру бағдарламалары тобының коды, атауы)
білім беру бағдарламаларының тобы бойынша өтінімге енетін құжаттарға, сондай-ақ
конкурстың шарттары мен талаптарына сәйкес
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі өткізетін конкурсқа қатысады.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар _________ бетте.
Ұйымның басшысы ___________________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
20_____ жылғы "_____" _________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2022 жылғы 17 қаңтардағы
№ 16 бұйрығына
4-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан
кейінгі білімі бар кадрлар
даярлауға, сондай-ақ жоғары
және (немесе) жоғары оқу
орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарында дайындық
бөлімдеріне, мектепке дейінгі
тәрбиелеу мен оқытуға, орта
білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына 9-қосымша
ЖЖОКБҰ-ның сауалнамасы
ЖЖОКБҰ -ның толық атауы
ЖЖОКБҰ -ның құрылған жылы
ЖЖОКБҰ -ның құрылтайшысы
ЖЖОКБҰ -ның заңды мекен жайы
ЖЖОКБҰ -ның нақты мекен жайы, телефоны, факс, электронды мекен жайы
ЖЖОКБҰ ректорының Т.А.Ә.
Конкурсқа қатысу үшін жауапты тұлғаның Т.А.Ә., қызметі, байланыс мәліметтері
Ұйымның басшысы _________________________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2022 жылғы 17 қаңтардағы
№ 16 бұйрығына
5-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан
кейінгі білімі бар кадрлар
даярлауға, сондай-ақ жоғары
және (немесе) жоғары оқу
орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарында дайындық
бөлімдеріне, мектепке дейінгі
тәрбиелеу мен оқытуға, орта
білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына 10-қосымша
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының ақпараттық картасы
__________________________________________________________________________
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 08.07.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарының) атауы _______________________________________________________
(білім беру бағдарламасы тобының коды, атауы)
№ п/п
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары туралы жалпы мәліметтер
Мән түрі
1.
Институционалдық және (немесе) мамандандырылған аккредиттеу
бар/жоқ
2.
Білім беру порталының болуы
бар/жоқ
3.
Халықаралық рейтинг:
-Times higher education
-- QS World University Rankings
-
Позициясы:

(100+) =15 баллов;
(200+) =13 баллов; (300+) =11 баллов; (400+) =9 баллов; (500+) =7 балла; (700+) =5 балла.
4.
Доля средств от бюджета организаций высшего и (или) послевузовского образования выделяемых на обновление учебно-лабораторной базы, используемой для учебного процесса
За каждый 1% - +1 балл от бюджета ОВПО.
5.
Наличие собственного или арендованного общежития, хостела, гостиницы, соответствующего требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия, предъявляемым к объектам образования, в том числе для лиц, с особыми образовательными потребностями
За каждые 500 мест – 1 балл;
1000 мест – 2 балла.
6.
Отсутствие организаций высшего и (или) послевузовского образования
в Реестре недобросовестных участников госзакупок портала Государственных закупок Республики Казахстан на момент подачи документов на участие в конкурсе
есть/нет
7.
Наличие в ОВПО условий для лиц, с особыми образовательными потребностями (входных путей, средств информационно-навигационной поддержки, дублирование лестниц пандусами или подъемными устройствами, оборудование лестниц и пандусов поручнями, окрашивание контрастной краской дверей и лестниц, выделение мест для парковки автотранспортных средств инвалидов).
есть/нет
8.
Наличие информационной системы организаций высшего и (или) послевузовского образования с актуальными базами данных о контингенте студентов и ППС в соответствии с требованиями, утвержденными уполномоченным органом в области образования, и соответствие фактических данных с национальной образовательной базой данных
есть/нет
I.
Общие сведения по группам образовательных программ высшего и послевузовского образования
1.
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по направлениям подготовки с высшим и послевузовским образованием (допуск/ не допуск)
допуск/ не допуск
2.
Институциональная и (или) специализированная аккредитация
Наличие институциональной и (или) специализированной аккредитации +2 баллов
3.
Позиция образовательной программы организаций высшего и (или) послевузовского образования в рейтинге НПП "Атамекен"
Выше среднего – 50 баллов;
Среднее – 30 баллов;
Ниже среднего - 10 баллов.
4.
Трудоустройство выпускников, % трудоустроенных выпускников по группам образовательной программы
Более 80 % - 3 балла;
70%- 2 балла;
более 60 % - 1 балл; менее 50% - 0 балл.
5.
Наличие образовательных программ зарегистрированных в реестре образовательных программ по соответствующим группам образовательных программ
есть/нет
6.
Наличие образовательных программ на английском языке, зарегистрированном в реестре образовательных программ
есть/нет
ІІ.
Кадровое обеспечение и уровень квалификации педагогов
1.1.
Общее количество штатных преподавателей:
число, целое
докторов наук
число, целое
докторов PhD
число, целое
кандидатов наук
число, целое
1.2.
/в т.ч. по группам образовательных программ (количество)
число, целое
докторов наук
число, целое
докторов PhD
число, целое
кандидатов наук
число, целое
1.3.

(100+)=15 балл;
(200+)=13 балл; (300+) = 11 балл; (400+) = 9 балл; (500+)=7 балл; (700+)=5 балл.
4.
Оқу процесі үшін пайдаланылатын оқу-зертханалық базаны жаңартуға бөлінетін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бюджетінен бөлінетін қаражаттың үлесі
Әрбір 1% үшін - ЖЖОКБҰ бюджетінен +1 балл.
5.
Білім беру объектілерінің, оның ішінде ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдарға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылық саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келетін меншікті немесе жалға алынған жатақхананың, хостелдің, қонақ үйдің болуы
Әрбір 500 орын үшін - 1 балл;
1000 орын-2 балл.
6.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының болмауы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу порталының мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімінде конкурсқа қатысуға құжаттар беру сәтінде
бар/жоқ
7.
ЖЖОКБҰ-да ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдар үшін жағдайлардың болуы (кіру жолдары, ақпараттық-навигациялық қолдау құралдары, баспалдақтарды пандустармен немесе көтергіш құрылғылармен қайталау, баспалдақтар мен пандустарды тұтқалармен жабдықтау, есіктер мен баспалдақтарды қарама-қарсы бояумен бояу, мүгедектердің автокөлік құралдарын қою үшін орындар бөлу).
бар/жоқ
8.
Білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен талаптарға сәйкес студенттер мен ОПҚ контингенті туралы өзекті деректер базасымен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының ақпараттық жүйесінің болуы және нақты деректердің ұлттық білім беру деректер базасымен сәйкестігі
бар/жоқ
I.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының топтары бойынша жалпы мәліметтер
1.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар даярлау бағыттары бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына арналған лицензияға қосымша (жіберу/жібермеу)
жіберу/жібермеу
2.
Институционалдық және (немесе) мамандандырылған аккредиттеу
Институционалдық және (немесе) мамандандырылған аккредиттеудің болуы +2 балл
3.
"Атамекен" ҰКП рейтингісінде жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының білім беру бағдарламасының позициясы"
Ортадан жоғары-50 балл;
Орташа – 30 балл;
Ортадан төмен-10 балл;
4.
Түлектерді жұмысқа орналастыру, білім беру бағдарламасының топтары бойынша жұмысқа орналастырылған бітірушілердің %
80 % - дан астам-3 балл;
70% - 2 балл;
60 % - дан артық-1 балл;
50% - дан кем- 0 балл.
5.
Білім беру бағдарламаларының тізілімінде тіркелген Білім беру бағдарламаларының тиісті топтары бойынша Білім беру бағдарламаларының болуы
жоқ/бар
6.
Білім беру бағдарламаларының тізілімінде тіркелген ағылшын тіліндегі білім беру бағдарламаларының болуы
жоқ/бар
ІІ.
Педагог кадрлық қамтамасыз етілуі және біліктілік деңгейі
1.1.
Штаттық оқытушылардың жалпы саны:
саны, бүтін.
ғылым докторлары
саны, бүтін.
PhD докторлары
саны, бүтін.
ғылым кандидаттары
саны, бүтін.
1.2.
/ оның ішінде білім беру бағдарламаларының топтары бойынша)
саны, бүтін.
ғылым докторлары
саны, бүтін.
PhD докторлары
саны, бүтін.
ғылым кандидаттары
саны, бүтін.
1.3.

Количество ППС по профильным дисциплинам, владеющих английским языком с уровнем: IELTS (АЙЛТС) – не менее 4,5; TOEFL PBT – не менее 493; TOEFL ITP – не менее 150 баллов; TOEFL CBT – не менее 166 баллов; TOEFL IBT – не менее 58); CEFR – В1; APTIS – не менее 38.
5 ППС – 1 балл.
2.
Количество иностранных преподавателей, работающих в ОВПО по контракту на срок не менее одного академического периода
1 ппс – 0,3 балла.
3.
% остепененности ППС по ОВПО в целом
10 % -1 балл.
4.
% остепененности ППС по образовательной программе
10 % -1 балл.
III.
Научно-исследовательская деятельность ППС
1.
Количество выполняемых научных и научно-технических программ/проектов по фундаментальным исследованиям/ прикладным исследованиям на основе грантового и программно-целевого финансирования
За каждую программу (проект) - 1 балл.
2.
Общий объем научно-исследовательских работ, выполненных ППС (в тенге)
Менее 50 млн.тг. – 0,5 баллов;
более 50 млн.тг. – 1 балл;
более 100 млн.тг. – 2 балла;
более 300 млн.тг. – 3 балла;
более 500 млн.тг. – 4 балла;
более 1000 млн.тг. – 5 баллов;
более 50 000 млн.тг. - 10 баллов.
3.
Общий объем международных научно-исследовательских работ, выполненных ППС (в тенге)
Менее 50 млн.тг. – 0,5 баллов;
более 50 млн.тг. – 1 балл;
более 100 млн.тг. – 3 балла;
более 150 млн тг. – 3,5 баллов;
более 300 млн.тг. – 5 баллов;
3.1
/в т.ч. на 1 штатного преподавателя (в тенге)
Число
4.
Количество научных публикаций ППС:
- в зарубежных рейтинговых журналах, включенных в определенные квартили (Q1-Q4) в базы данных Clarivate Analytics или показатель процентиль по CiteScore в базе данных Scopus
10 статей в журналах Q1-Q2 и/или процентилем по CiteScore выше 90 – 5 баллов;
10 статей в журналах Q3-Q4 и/или процентилем по CiteScore выше 50 – 2 балла;
10 статей в журналах с процентилем по CiteScore выше 35 – 1 балл.
5.
Количество собственного научного издания
Входящего в список журналов, рекомендованных Комитетом по обеспечению качества в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан - 5 баллов 1 журнал;
входящего в международную базу данных Web of Science, Scopus – 15 баллов 1 журнал.
IV.
Корпоративное партнерство и международная деятельность
1.
Количество совместных (двудипломных) образовательных программ с ОВПО входящих в рейтинге QS ТОП 700+
1 программа – 1 балл.
2.
Количество совместных финансируемых исследовательских проектов с зарубежными организациями образования
1 программа – 1 балл.
3.
Количество совместных международных образовательных проектов
1 программа-1 балл.
Примечание:
- в случае, если заявлена группа образовательной программы высшего образования, по которой в течении двух лет не осуществлялась подготовка кадров, соответствующая группа образовательной программы к конкурсу не допускается;
- в случае, предоставления недостоверных данных, не соответствующих действительности, организации высшего и (или) послевузовского образования к конкурсу не допускаются по решению комиссии.
- информационная карта подписывается первым руководителем организации высшего и (или) послевузовского образования.
Приложение 6
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 17 января 2022 года № 16
Приложение 11
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование и
дополнительное образование
детей
Предложения на размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на _____________ учебный год
__________________________________________________________________
(наименование ОВПО) по высшему образованию
Код
Наименование групп образовательных программ
общее кол-во грантов
очное обучение
1
2
3
4
по послевузовскому образованию
Код
Наименование групп образовательных программ
кол-во мест
1
2
3
по целевой подготовке докторов философии PhD
Код
Наименование групп образовательных программ
Наименование ОВПО, где планируется подготовка
Кол-во мест
1
2
3
4
Руководитель организации ________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения
М.П.
Приложение 7
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 17 января 2022 года № 16
Приложение 12
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа на
подготовку кадров с
техническим и
профессиональным,
послесредним, высшим и
послевузовским образованием с
учетом потребностей рынка
труда, на подготовительные
отделения организаций высшего
и (или) послевузовского
образования, а также на
дошкольное воспитание и
обучение, среднее образование и
дополнительное образование
детей
Методика ранжирования ОВПО по информационным картам
№ п/п
Общие сведения о ОВПО
Условное обозначение
тип значений
1
Институциональная и (или) специализированная аккредитация
А1
есть/нет
2
Наличие образовательного портала
А2
есть/нет
3
Международный рейтинг ОВПО (место, наименование рейтинга)
А3
число, целое, 0-1 000
4
Доля средств от бюджета организаций высшего и (или) послевузовского образования выделяемых на обновление учебно-лабораторной базы, используемой для учебного процесса
А4
число
5
Наличие собственного или арендованного общежития, хостела, гостиницы, соответствующего требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия, предъявляемым к объектам образования, в том числе для лиц, с особыми образовательными потребностями
А5
число, целое
6
Отсутствие организаций высшего и (или) послевузовского образования в Реестре недобросовестных участников госзакупок портала Государственных закупок Республики Казахстан на момент подачи документов на участие в конкурсе
А6
есть/нет
7
Наличие в ОВПО условий для лиц, с особыми образовательными потребностями (входных путей, средств информационно-навигационной поддержки, дублирование лестниц пандусами или подъемными устройствами, оборудование лестниц и пандусов поручнями, окрашивание контрастной краской дверей и лестниц, выделение мест для парковки автотранспортных средств инвалидов).
А7
есть/нет
8
Наличие информационной системы организаций высшего и (или) послевузовского образования с актуальными базами данных о контингенте студентов и ППС в соответствии с требованиями, утвержденными уполномоченным органом в области образования, и соответствие фактических данных с национальной образовательной базой данных
А8
есть/нет
I
Общие сведения по группам образовательных программ
1
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по направлениям подготовки с высшим и послевузовским образованием (допуск/не допуск)
B1
допуск/ не допуск
2
Институциональная и (или) специализированная аккредитация
В2
есть/нет
3
Позиция образовательной программы организаций высшего и (или) послевузовского образования в рейтинге НПП "Атамекен"
В3
число, целое
4
Трудоустройство выпускников, % трудоустроенных выпускников по группам образовательной программы
В4
число
5
Наличие образовательных программ зарегистрированных в реестре образовательных программ по соответствующим группам образовательных программ
В5
есть/нет
6
Наличие образовательных программ на английском языке, зарегистрированном в реестре образовательных программ
В6
есть/нет
ІІ.
Кадровое обеспечение и уровень квалификации педагогов
1.1.
Общее количество штатных преподавателей:
C1.1
число, целое
докторов наук

Ағылшын тілін меңгерген бейіндік пәндер бойынша ОПҚ саны: IELTS (АЙЛТС) – 4,5 – тен кем емес; TOEFL PBT – 493 – тен кем емес; TOEFL ITP – 150 – ден кем емес; TOEFL CBT – 166-ден кем емес; TOEFL IBT-58-ден кем емес); CEFR-В1; APTIS-38-ден кем емес.
5 ОПҚ – 1 балл.
2.
Бір академиялық кезеңнен кем емес мерзімге келісім-шарт бойынша ЖЖОКБҰ-да жұмыс істейтін шетелдік оқытушылардың саны
1 ОПҚ – 0,3 балла.
3.
жалпы ЖЖОКБҰ бойынша ОПҚ дәрежелілігі %
10 % -1 балл.
4.
білім беру бағдарламасы бойынша ОПҚ дәрежелілігі %
10 % -1 балл.
III.
ОПҚ ғылыми-зерттеу қызметі
1.
Гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру негізінде іргелі зерттеулер/қолданбалы зерттеулер бойынша орындалатын ғылыми және ғылыми-техникалық бағдарламалар/ жобалар саны
Әрбір бағдарлама (жоба) үшін-1 балл.
2.
ОПҚ орындаған ғылыми-зерттеу жұмыстарының жалпы көлемі (теңгемен)
50 млн.теңгеден кем - 0,5 балл;
50 млн.теңгеден астам. – 1 балл;
100 млн.теңгеден астам - 2 балл;
300 млн.теңгеден астам. - 3 балл;
500 млн.теңгеден астам - 4 балл;
1000 млн.теңгеден астам – 5 балл;
50 000 млн.теңгеден астам - 10 балл.
3.
ОПҚ орындаған халықаралық ғылыми-зерттеу жұмыстарының жалпы көлемі (теңгемен)
50 млн.теңгеден кем - 0,5 балл;
50 млн.теңгеден астам. – 1 балл;
100 млн.теңгеден астам - 3 балл;
150 млн теңгеден астам. - 3,5 балл;
300 млн.теңгеден астам. – 5 балл.
3.1
/оның ішінде 1 штаттық оқытушыға (теңгемен)
саны
4.
ОПҚ ғылыми жарияланымдарының саны:
- Clarivate Analytics деректер базасына белгілі бір тоқсандарға (Q1-Q4) енгізілген шетелдік рейтингтік журналдарда немесе Scopus деректер базасындағы citescore бойынша процентиль көрсеткіші
Q1-Q2 журналдарында 10 мақала және / немесе citescore бойынша процентильден 90-5 баллдан жоғары;
Q3-Q4 журналдарында 10 мақала және / немесе citescore бойынша пайыз 50-2 баллдан жоғары;
Citescore бойынша пайыздық журналдарда 10 мақала 35 – 1 баллдан жоғары.
5.
Меншікті ғылыми басылымдардың саны
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитеті ұсынған журналдар тізіміне кіретін ғылыми басылымдарының болуы – 5 балл 1 журнал;
Халықаралық деректер базасына кіретін Web of Science, Scopus, -15 балл 1 журнал
IV.
Корпоративтік серіктестік және халықаралық қызмет
1.
QS ТОП 700+рейтингіне кіретін ЖЖОКБҰ-мен бірлескен (қос дипломды) білім беру бағдарламаларының саны
1 бағдарлама – 1 балл.
2.
Шетелдік білім беру ұйымдарымен бірлескен қаржыландырылатын зерттеу жобаларының саны
1 бағдарлама – 1 балл.
3.
Бірлескен халықаралық білім беру жобаларының саны
1 бағдарлама - 1 балл.
Ескертпе:
- егер кадрларды даярлау екі жыл ішінде жүзеге асырылмаған жоғары білімнің білім беру бағдарламасының тобына өтінім берілген жағдайда, білім беру бағдарламасының тиісті тобы конкурсқа жіберілмейді;
- шындыққа сәйкес келмейтін дұрыс емес деректер ұсынылған жағдайда жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары комиссия шешімі бойынша конкурсқа жіберілмейді.
- ақпараттық картада ұсынылған деректердің дұрыстығына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының бірінші басшысының қолы қойылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2022 жылғы 17 қаңтардағы
№ 16 бұйрығына
6-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан
кейінгі білімі бар кадрлар
даярлауға, сондай-ақ жоғары
және (немесе) жоғары оқу
орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарында дайындық
бөлімдеріне, мектепке дейінгі
тәрбиелеу мен оқытуға, орта
білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына 11-қосымша
___________ оқу жылына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру ұсынысы _________________________________________________________ (ЖЖОКБҰ-ның атауы) Жоғары білім бойынша
Коды
Топтың атауы
Гранттың жалпы саны
Күндізгі оқу нысаны
1
2
3
4
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім бойынша
Коды
Білім беру бағдарламаларының атауы
орын саны
1
2
3
PhD философия докторларын мақсатты даярлау бойынша
Коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Даярлау жоспарланған ЖЖОКБҰ -ның атауы
орын саны
1
2
3
4
Ұйымның басшысы ______________________________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болғанда))
Толтырылған күні
М.О.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2022 жылғы 17 қаңтардағы
№ 16 бұйрығына
7-қосымша
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан
кейінгі білімі бар кадрлар
даярлауға, сондай-ақ жоғары
және (немесе) жоғары оқу
орнынан кейінгі білім беру
ұйымдарында дайындық
бөлімдеріне, мектепке дейінгі
тәрбиелеу мен оқытуға, орта
білім беруге және қосымша
білім беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына 12-қосымша
Ақпараттық карталар бойынша ЖЖОКБҰ ранжирлеу әдістемесі
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 08.07.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЖЖОКБҰ туралы жалпы мәліметтер
Шартты белгілер
Мәннің түрі
1
Институционалдық және (немесе) мамандандырылған аккредиттеу (бар/жоқ)
А1
бар/жоқ
2
Білім беру порталының болуы
А2
бар/жоқ
3
ЖЖОКБҰ-ның халықаралық рейтингі:
-Times higher education
-- QS World University Rankings
А3
сан, бүтін, 0-1000
4
Оқу процесі үшін пайдаланылатын оқу-зертханалық базаны жаңартуға бөлінетін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бюджетінен бөлінетін қаражаттың үлесі
А4
сан
5
Білім беру объектілерінің, оның ішінде ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдарға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылық саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келетін меншікті немесе жалға алынған жатақхананың, хостелдің, қонақ үйдің болуы
А5
сан, бүтін
6
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының болмауы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу порталының мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімінде конкурсқа қатысуға құжаттар беру сәтінде
А6
бар/жоқ
7
ЖЖОКБҰ-да ерекше білім беру қажеттіліктері бар адамдар үшін жағдайлардың болуы (кіру жолдары, ақпараттық-навигациялық қолдау құралдары, баспалдақтарды пандустармен немесе көтергіш құрылғылармен қайталау, баспалдақтар мен пандустарды тұтқалармен жабдықтау, есіктер мен баспалдақтарды қарама-қарсы бояумен бояу, мүгедектердің автокөлік құралдарын қою үшін орындар бөлу).
А7
бар/жоқ
8
Білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен талаптарға сәйкес студенттер мен ОПҚ контингенті туралы өзекті деректер базасымен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының ақпараттық жүйесінің болуы және нақты деректердің ұлттық білім беру деректер базасымен сәйкестігі
А8
бар/жоқ
І
Білім беру бағдарламаларының тобы бойынша жалпы мәліметтер
1
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі даярлаудың бағыттары бойынша білім беру қызметін жүргізуге құқық беретін лицензияға қосымша (жіберу/жібермеу)
B1
жіберу/ жібермеу
2
Институционалдық және (немесе) мамандандырылған аккредиттеу
В2
бар/жоқ
3
"Атамекен" ҰКП рейтингісінде жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының білім беру бағдарламасының позициясы"
В3
сан, бүтін
4
Түлектерді жұмысқа орналастыру, білім беру бағдарламасының топтары бойынша жұмысқа орналастырылған бітірушілердің %
В4
сан
5
Білім беру бағдарламаларының тізілімінде тіркелген Білім беру бағдарламаларының тиісті топтары бойынша Білім беру бағдарламаларының болуы
В5
бар/жоқ
6
Білім беру бағдарламаларының тізілімінде тіркелген ағылшын тіліндегі білім беру бағдарламаларының болуы
В6
бар/жоқ
II
Кадрлық қамтылуы және педагогтердің біліктілік деңгейі
1.1.
Штаттық оқытушылардың жалпы саны:
C1.1.
сан, бүтін
ғылым докторлары