О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 мая 2018 года № 359 "Об утверждении Правил синхронизации работы систем электронного закупа в отношении твердых полезных ископаемых с работой реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 18 января 2022 года № 16. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2022 года № 26623
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 мая 2018 года № 359 "Об утверждении Правил синхронизации работы систем электронного закупа в отношении твердых полезных ископаемых с работой реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17077) следующие изменения и дополнения:
в Правилах синхронизации работы систем электронного закупа в отношении твердых полезных ископаемых с работой реестра товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются понятия и определения, установленные в Кодексе, а также следующие понятия:
1) реестр товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей (далее – Реестр) – государственная информационная система, предназначенная для контроля и мониторинга закупа товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей, а также проведения электронных закупок и формирования перечня товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию;
2) заявитель – физическое или юридическое лицо, являющееся собственником и (или) владельцем системы электронного закупа и подавшее заявку на реализацию синхронизации работы систем электронного закупа в отношении твердых полезных ископаемых с работой Реестра (далее – заявка);

"Пайдалы қатты қазбаларға қатысты электрондық сатып алу жүйесінің жұмысын жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізілімінің жұмысымен үйлестіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 22 мамырдағы № 359 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 16 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 24 қаңтарда № 26623 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
1. "Пайдалы қатты қазбаларға қатысты электрондық сатып алу жүйесінің жұмысын жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізілімінің жұмысымен үйлестіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 22 мамырдағы № 359 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17077 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Пайдалы қатты қазбаларға қатысты электрондық сатып алу жүйелерінің жұмысын жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілердің тізілімінің жұмысымен үйлестіру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда Кодексте белгіленген ұғымдар мен анықтамалар, сондай-ақ мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімі (бұдан әрі – Тізілім) – жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды және оларды өндірушілерді бақылау мен мониторингтеуге, сондай-ақ электрондық сатып алуды жүргізуге және жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесін қалыптастыруға арналған мемлекеттік ақпараттық жүйе;
2) өтініш иесі – электрондық сатып алу жүйесінің иесі және (немесе) меншік иесі болып табылатын және пайдалы қатты қазбаларға қатысты электрондық сатып алу жүйелерінің жұмыстарын Тізілім жұмысымен үйлестіруді іске асыруға өтінім берген (бұдан әрі - өтінім) жеке немесе заңды тұлға;

3) уполномоченный орган в области твердых полезных ископаемых (далее – уполномоченный орган) – уполномоченный орган, реализующий государственную политику по регулированию операций по разведке и добыче твердых полезных ископаемых, за исключением урана;
4) сервис – набор операций, которые реализуют определенную логику и доступны для сетевого взаимодействия через интерфейсы, основанные на передаче электронных сообщений;
5) система электронных закупок – информационная система, используемая организаторами закупа (недропользователями или лицами, уполномоченными недропользователями) для приобретения товаров, работ и услуг в соответствии с порядком приобретения товаров, работ и услуг при проведении операций по недропользованию, утверждаемым уполномоченным органом в области твердых полезных ископаемых.";
пункты 4, 5, 6, 7, 8, 9 изложить в следующей редакции:
"4. Участниками синхронизации работ являются уполномоченный орган и заявитель.
5.Для проведения мероприятий по синхронизации работ уполномоченный орган создает рабочую группу на постоянной основе.
Общее количество членов рабочей группы составляет нечетное число.
Председателем рабочей группы является руководитель ведомства уполномоченного органа, осуществляющего в пределах своей компетенции руководство в сфере развития местного содержания. Председатель рабочей группы руководит работой рабочей группы и председательствует на ее заседаниях. В случае временного отсутствия председателя рабочей группы, его функции осуществляет один из членов рабочей группы по решению рабочей группы.
Кворум для проведения заседания рабочей группы составляет не менее 50 (пятидесяти) процентов от общего количества членов рабочей группы. Каждый член рабочей группы имеет один голос. Решения рабочей группы принимаются простым большинством голосов от общего числа членов рабочей группы, участвующих в голосовании, путем открытого голосования. При равенстве голосов голос председателя рабочей группы является решающим. Члены рабочей группы, не согласные с принятым решением, могут отразить особое мнение в письменном виде, которое прилагается к протоколу рабочей группы.
Рабочим органом рабочей группы является ведомство уполномоченного органа, осуществляющее в пределах своей компетенции руководство в сферах развития местного содержания (далее – рабочий орган). Рабочий орган осуществляет организационно-техническое обеспечение работы рабочей группы.
По результатам заседания рабочей группы рабочим органом в течение пяти рабочих дней обеспечивается составление протокола в двух экземплярах (по одному для уполномоченного органа и заявителя), который подписывается председателем рабочей группы и всеми присутствующими членами рабочей группы.

3) пайдалы қатты қазбалар саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – уранды қоспағанда, пайдалы қатты қазбаларды барлау және өндіру жөніндегі операцияларды реттеу жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыратын уәкілетті орган;
4) сервис – белгілі бір логиканы іске асыратын және электрондық хабарларды беруге негізделген интерфейстер арқылы желілік өзара іс-қимыл үшін қолжетімді операциялар жиынтығы;
5) электрондық сатып алу жүйесі – қатты пайдалы қазбалар саласындағы уәкілетті орган бекітетін жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібіне сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін сатып алуды ұйымдастырушылар (жер қойнауын пайдаланушылар немесе жер қойнауын пайдаланушылар уәкілеттік берген тұлғалар) пайдаланатын ақпараттық жүйе.";
4, 5, 6, 7, 8, 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жұмыстарды үйлестірудің қатысушылары уәкілетті орган және өтініш иесі болып табылады.
5. Жұмыстарды үйлестіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін уәкілетті орган тұрақты негіздегі жұмыс тобын құрады.
Жұмыс тобы мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды.
Өз құзыреті шегінде жергілікті қамтуды дамыту саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының басшысы жұмыс тобының төрағасы болып табылады. Жұмыс тобының төрағасы жұмыс тобының жұмысына басшылық жасайды және оның отырыстарында төрағалық етеді. Жұмыс тобының төрағасы уақытша болмаған жағдайда оның функцияларын жұмыс тобының шешімі бойынша жұмыс тобы мүшелерінің бірі жүзеге асырады.
Жұмыс тобының отырысын өткізуге арналған кворум жұмыс тобы мүшелерінің жалпы санының кемінде 50 (елу) пайызын құрайды. Жұмыс тобының әрбір мүшесі бір дауысқа ие. Жұмыс тобының шешімдері ашық дауыс беру арқылы дауыс беруге қатысатын жұмыс тобы мүшелерінің жалпы санының жай көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда жұмыс тобы төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Қабылданған шешіммен келіспеген жұмыс тобының мүшелері ерекше пікірді жазбаша түрде көрсете алады, ол жұмыс тобының хаттамасына қоса беріледі.
Жұмыс тобының жұмыс органы өз құзыреті шегінде жергілікті қамтуды дамыту саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі – жұмыс органы) болып табылады. Жұмыс органы жұмыс тобының жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады.
Жұмыс тобы отырысының нәтижелері бойынша жұмыс органы бес жұмыс күні ішінде екі дана (уәкілетті орган мен өтініш беруші үшін бір-бірден) хаттама жасауды қамтамасыз етеді, оған жұмыс тобының төрағасы және жұмыс тобының барлық қатысып отырған мүшелері қол қояды.

6. Для синхронизации работ заявителем подается заявка в уполномоченный орган по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением нотариально засвидетельствованных копий следующих документов:
1) акт по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности;
2) техническая документация на систему электронных закупок.
Для целей настоящей пункта под технической документацией понимается комплект документации на систему электронных закупок, включающий техническое задание, задание на проектирование, эксплуатационную и иную документацию.
Заявка рассматривается на соответствие требованиям, установленным настоящим пунктом Правил, в течение тридцати календарных дней с момента ее поступления.
Уполномоченным органом по результатам рассмотрения заявки направляется заявителю уведомление об удовлетворении заявки на реализацию синхронизации работ или об отказе в ее удовлетворении в связи с несоответствием заявки требованиям, установленным настоящим пунктом Правил.
Отказ в удовлетворении заявки или прекращение рабочей группой проведения мероприятий по синхронизации работ по основаниям, предусмотренным настоящими Правилами, не исключает возможность повторного обращения в уполномоченный орган в порядке, установленном настоящими Правилами при условии устранения заявителем ранее выявленных уполномоченным органом или рабочей группой несоответствий.
7. В течение десяти рабочих дней со дня направления уведомления об удовлетворении заявки на реализацию синхронизации работ уполномоченным органом созывается рабочая группа, которая совместно с заявителем осуществляет проверку функционала системы электронного закупа заявителя на соответствие порядку приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по добыче твердых полезных ископаемых, утвержденному в соответствии с пунктом 1 статьи 213 Кодекса.
В случае соответствия функционала системы электронного закупа указанному в настоящем пункте порядку рабочей группой проводятся приемочные испытания синхронизации работ в порядке, определенном пунктом 8 настоящих Правил.
В случае несоответствия функционала системы электронного закупа указанному в настоящем пункте порядку заявитель в течение десяти рабочих дней со дня составления протокола устраняет выявленные несоответствия.
Не устранение в установленный срок выявленных рабочей группой несоответствий, при условии, что это не было обусловлено непреодолимой силой, или обнаружение на повторном заседании рабочей группы иных несоответствий функционала системы электронного закупа указанному в настоящем пункте Правил порядку, служат основанием для прекращения проведения мероприятий по синхронизации работ.

6. Жұмыстарды үйлестіру үшін өтініш иесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органға мынадай құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсына отырып өтінім береді:
1) ақпарттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке сынақтардың нәтижелері бойынша акті;
2) электрондық сатып алу жүйесіне арналған техникалық құжаттама.
Осы тармақтың мақсаттары үшін техникалық құжаттама деп техникалық тапсырманы, жобалауға арналған тапсырманы, пайдалану құжаттамасы мен өзге де құжаттаманы қамтитын ақпараттық жүйеге арналған құжаттамалар жиынтығы түсініледі.
Өтінім Қағидалардың осы тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігі ол түскен сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде қаралады.
Уәкілетті орган өтінімді қарау нәтижелері бойынша өтініш иесіне Қағидалардың осы тармағында белгіленген талаптарға өтінімнің сәйкес келмеуіне байланысты жұмыстарды үйлестіруді іске асыруға арналған өтінімді қанағаттандыру туралы немесе оны қанағаттандырудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.
Өтінімді қанағаттандырудан бас тарту немесе жұмыс тобының осы Қағидаларында көзделген негіздер бойынша жұмыстарды үйлестіру жөніндегі іс-шараларды жүргізуді тоқтатуы өтініш иесі бұрын уәкілетті орган немесе жұмыс тобы анықтаған сәйкессіздіктерді жойған жағдайда, осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен уәкілетті органға қайта жүгіну мүмкіндігін жоққа шығармайды.
7. Жұмыстарды үйлестіруді іске асыруға арналған өтінімді қанағаттандыру туралы хабарлама жіберілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде уәкілетті орган өтініш иесімен бірлесіп, Кодекстің 213-бабының 1-тармағына сәйкес бекітілген қатты пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің сатып алу тәртібіне сәйкестігін тексеруді жүзеге асыратын жұмыс тобын шақырады.
Электрондық сатып алу жүйесінің функционалы осы тармақта көрсетілген тәртіпке сәйкес келген жағдайда жұмыс тобы осы Қағидалардың 8-тармағында айқындалған тәртіппен жұмыстарды үйлестіру қабылдау сынақтарын өткізеді.
Электрондық сатып алу жүйесінің функционалы осы тармақта көрсетілген тәртіпке сәйкес келмеген жағдайда, өтініш иесі хаттама жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде анықталған сәйкессіздіктерді жояды.
Жұмыс тобы анықтаған сәйкессіздіктерді белгіленген мерзімде жоймау, бұл еңсерілмейтін күшпен байланысты болмаған жағдайда немесе жұмыс тобының қайталама отырысында электрондық сатып алу жүйесі функционалының Қағидалардың осы тармағында көрсетілген тәртіпке өзге де сәйкессіздіктерді табу жұмыстарды үндестіру жөніндегі іс-шараларды жүргізуді тоқтату үшін негіз болады.

8. До ввода синхронизации работ в промышленную эксплуатацию рабочей группой в течение десяти рабочих дней с момента составления протокола заседания рабочей группы, проведенного в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил, осуществляются приемочные испытания синхронизации работ.
В случае отрицательного результата приемочных испытаний синхронизации работ заявитель в течение десяти рабочих дней с момента составления протокола устраняет несоответствия, возникшие при передаче в Реестр из системы электронного закупа информации, указанной в пункте 9 настоящих Правил, выявленные рабочей группой. Не устранение в установленный срок выявленных несоответствий при условии, что это не было обусловлено непреодолимой силой, служат основанием для прекращения проведения мероприятий по синхронизации работ.
В случае положительного результата приемочных испытаний синхронизации работ рабочей группой осуществляется ввод синхронизации работ в промышленную эксплуатацию и составляется акт ввода синхронизации работ в промышленную эксплуатацию в количестве двух экземпляров (по одному для уполномоченного органа и заявителя).
9. При проведении приемочных испытаний рабочей группой проверяется корректность передачи в Реестр из системы электронного закупа следующей информацией:
1) объявление о приобретении товаров, работ и услуг (далее – ТРУ);
2) протокол рассмотрения конкурсных заявок, представленных потенциальными поставщиками для участия в открытом конкурсе, открытом конкурсе на понижение (электронные торги) по приобретению ТРУ;
3) протокол подведения итогов приобретения ТРУ способом из одного источника;
4) протокол подведения итогов открытого конкурса, открытого конкурса на понижение (электронные торги) по приобретению ТРУ;
5) измененные объекты базы данных;
6) годовые (на один финансовый год) и среднесрочные (на пять финансовых лет) программы закупа ТРУ.";
пункты 11, 12 изложить в следующей редакции:
"11. После ввода синхронизации работ в промышленную эксплуатацию, заявитель обеспечивает неизменность ее условий, а также обеспечивает доступ уполномоченному органу к просмотру конкурсной документации и конкурсных заявок потенциальных поставщиков без права изменения представленной информации.
Изменение условий синхронизации работ допускается по решению рабочей группы по результатам рассмотрения соответствующего заявления заявителя. В случае положительного решения рабочей группы заявителем обеспечивается неизменность условий синхронизации работ, действовавших до момента принятия такого решения, для завершения процедуры приобретения ТРУ в соответствии с порядком, предусмотренным пунктом 7 настоящих Правил.

8. Жұмыс тобы жұмыстарды өнеркәсіптік пайдалануға үйлестіру енгізілгенге дейін осы Қағидалардың 7-тармағына сәйкес жүргізілген жұмыс тобы отырысының хаттамасы жасалған сәттен бастап он жұмыс күні ішінде жұмыстарды үйлестіруді қабылдау сынақтары жүзеге асырылады.
Жұмыстарды үйлестіруді қабылдау сынақтарының нәтижесі теріс болған жағдайда өтініш иесі хаттама жасалған сәттен бастап он жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген ақпаратты электрондық сатып алу жүйесінен Тізілімге беру кезінде туындаған жұмыс тобы анықтаған сәйкессіздіктерді жояды. Анықталған сәйкессіздіктерді белгіленген мерзімде жоймау, бұл еңсерілмейтін күшпен байланысты болмаған жағдайда, жұмыстарды үйлестіру жөніндегі іс-шараларды жүргізуді тоқтату үшін негіз болады.
Жұмыстарды үйлестіруді қабылдау сынақтарының оң нәтижесі болған жағдайда жұмыс тобы жұмыстарды үйлестіруді өнеркәсіптік пайдалануға енгізуді жүзеге асырады және екі дана мөлшерінде (уәкілетті орган мен өтініш иесі үшін бір-бірден) жұмыстарды өнеркәсіптік пайдалануға үйлестіру актісі жасалады.
9. Қабылдау сынақтарын жүргізу кезінде жұмыс тобы электрондық сатып алу жүйесінен Тізілімге мынадай ақпаратты берудің дұрыстығын тексереді:
1) тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді (бұдан әрі – ТЖҚ) сатып туралы хабарлама;
2) әлеуетті жеткізушінің ТЖҚ сатып алуы бойынша ашық конкурсқа, бағаны төмендетуге арналған ашық конкурсқа (электрондық сауда-саттық) қатысуға ұсынылған конкурстық өтінімдерін қарау хаттамалары;
3) ТЖҚ бір көзден сатып алу әдісі бойынша қорытындыларды шығару хаттамасы;
4) ТЖҚ сатып алуының ашық конкурсы, бағаны төмендетуге арналған ашық конкурсы (электрондық сауда-саттық) бойынша қорытындыларды шығару хаттамасы;
5) деректер базасының өзгертілген объектілері;
6) ТЖҚ сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына), орта мерзімді (бес қаржы жылына) бағдарламалары.";
11, 12-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Жұмыстарды өнеркәсіптік пайдалануға үйлестіру енгізілгеннен кейін өтініш иесі оның шарттарының өзгермейтіндігін қамтамасыз етеді, сондай-ақ уәкілетті органға ұсынылған ақпаратты өзгерту құқығынсыз әлеуетті өнім берушілердің конкурстық құжаттамасы мен конкурстық өтінімдерін қарауға қолжетімділікті қамтамасыз етеді.
Жұмыстарды үйлестіру шарттарын өзгертуге өтініш иесінің тиісті өтінішін қарау нәтижелері бойынша жұмыс тобының шешімі бойынша жол беріледі. Жұмыс тобы оң шешім қабылдаған жағдайда өтініш иесі осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген тәртіпке сәйкес ТЖҚ-ны сатып алуды рәсімін аяқтау үшін осындай шешім қабылданған сәтке дейін қолданыста болған жұмыстарды үйлестіру шарттарының өзгермеуін қамтамасыз етеді.

В случае изменения порядка, предусмотренного пунктом 7 настоящих Правил, заявитель приводит систему электронного закупа в соответствия такими изменениями в срок не позднее дня введения их в действие либо приостанавливает функционирование системы электронного закупа до момента приведения ее функционала в соответствие с такими изменениями. При этом заявителем обеспечивается возможность завершения приобретения ТРУ, осуществляемого с использованием системы электронного закупа, в соответствии с порядком, предусмотренным пунктом 7 настоящих Правил, действовавшим на дату начала проведения (размещения объявления) процедуры приобретения ТРУ.
В случае несоблюдения требований настоящего пункта Правил уполномоченным органом в одностороннем порядке прекращается синхронизация работ. Расходы третьих лиц, возникшие в связи с несоблюдением требований настоящего пункта Правил, несет заявитель.
12. В целях обеспечения сохранности, целостности и неизменности переданной информации уполномоченный орган в случае необходимости осуществляет аудит данных системы электронного закупа, а именно получает лог событий, список измененных объектов с указанием идентификаторов и измененных свойств.";
дополнить пунктами 20, 21 следующего содержания:
"20. В случае если по истечении непрерывных шести месяцев передача информации, предусмотренной пунктом 9 настоящих Правил, в Реестр из системы электронных закупок не осуществлялась уполномоченным органом в одностороннем порядке прекращается синхронизации работ с направлением в адрес заявителя соответствующего уведомления.
21. Расходы по реализации синхронизации работ несет заявитель, выступающий инициатором осуществления синхронизации работ.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзаца срок девятого пункта 1 настоящего приказа, который вводятся в действие с 1 июля 2022 года.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 18 января 2022 года № 16
Приложение 1
к Правилам синхронизации
работы систем электронного
закупа в отношении твердых
полезных ископаемых с работой
реестра товаров, работ и услуг,
используемых при проведении
операций по недропользованию,
и их производителей
Форма
Кому
_______________________
(наименование
уполномоченного органа)
ЗАЯВКА
на реализацию синхронизации работы систем электронного закупа в отношении
твердых полезных ископаемых с реестром товаров, работ и услуг,
используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей
__________________________________________________________________________
(наименование заявителя, фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
заявляет о готовности к синхронизации работы систем электронного закупа
в отношении твердых полезных ископаемых
__________________________________________________________________________
(наименование системы электронных закупок) с реестром товаров, работ и услуг,
используемых при проведении операций по недропользованию, и их производителей
далее – Реестр).

Осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген тәртіп өзгерген жағдайда, өтініш иесі электрондық сатып алу жүйесін осындай өзгерістермен оларды қолданысқа енгізген күннен кешіктірмей сәйкестікке келтіреді не электрондық сатып алу жүйесінің жұмыс істеуін оның функционалын осындай өзгерістерге сәйкес келтіру сәтіне дейін тоқтата тұрады. Бұл ретте өтініш иесі осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген, ТЖҚ-ны сатып алу рәсімін өткізу (хабарландыруды орналастыру) басталған күні қолданыста болған тәртіпке сәйкес электрондық сатып алу жүйесін пайдалана отырып жүзеге асырылатын ТЖҚ-ны сатып алуды аяқтау мүмкіндігін қамтамасыз етеді.
Қағидалардың осы тармағының талаптары сақталмаған жағдайда уәкілетті орган бір жақты тәртіппен жұмыстарды үйлестіруді тоқтатады. Қағидалардың осы тармағының талаптарын сақтамауға байланысты туындаған үшінші тұлғалардың шығыстарын өтініш иесі көтереді.
12. Берілген ақпараттың сақталуын, тұтастығын және өзгермеуін қамтамасыз ету мақсатында уәкілетті орган қажет болған жағдайда электрондық сатып алу жүйесінің деректерін аудиттеуді жүзеге асырады, атап айтқанда оқиғалар логын, сәйкестендіргіштерді және өзгертілген қасиеттерін көрсете отырып, өзгертілген объектілердің тізімін алады.";
мынадай мазмұндағы 20, 21-тармақтармен толықтырылсын:
20. Егер үздіксіз алты ай өткеннен кейін осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген ақпаратты электрондық сатып алу жүйесінен Тізілімге беруді уәкілетті орган бір жақты тәртіппен жүзеге асырмаған жағдайда, өтініш иесінің атына тиісті хабарлама жібере отырып, жұмыстарды үйлестіру тоқтатылады.
21. Жұмыстарды үйлестіруді іске асыру жөніндегі шығыстарды жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асырудың бастамашысы болып табылатын өтініш иесі көтереді.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының тоғызыншы абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 18 қаңтардағы
№ 16 бұйрығына
1-қосымша
Пайдалы қатты қазбаларға
қатысты электрондық сатып алу
жүйесінің жұмысын жер
қойнауын пайдалану
жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде пайдаланылатын
тауарлар, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтер және
оларды өндірушілер тізілімінің
жұмысымен үйлестіру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге ____________________
(уәкелетті органның атауы)
Электрондық сатып алу жүйесінің жұмысын пайдалы қатты қазбаларға қатысты жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер және оларды өндірушілер тізілімінің жұмысымен үйлестіруді іске асыруға ӨТІНІМ
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(өтініш иесінің атауы, өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
(электрондық сатып алу жүйесінің атауы) электрондық сатып алу жүйесінің жұмысын
пайдалы қатты қазбаларға қатысты жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтердің және оларды өндірушілердің тізілімімен үйлестіру жұмыстарына
дайындығы туралы мәлімдейді.

1. Веб-адрес системы электронных закупок:
_________________________________________________________________________.
2. Нотариально засвидетельствованная копия (электронный документ) акта
по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной
безопасности на ________ листах прилагается.
3. Нотариально засвидетельствованная копия технической документации на систему
электронных закупок на ________ листах прилагается.
4. _______________________________________________________________________.
(наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) заявителя) готов провести
мероприятия по синхронизации работы системы электронного закупа с работой
Реестра ______________ _____________________________ (подпись)
Место печати (при наличии)
"____" ___________ 20___ год
Приложение 2
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 18 января 2022 года № 16
Приложение 4
к Правилам синхронизации
работы систем электронного
закупа в отношении твердых
полезных ископаемых с работой
реестра товаров, работ и услуг,
используемых при проведении
операций по недропользованию,
и их производителей
Классификаторы и справочники используемые при синхронизации работ
№ п/п
Наименование классификатора
1
Классификатор административно-территориальных единиц
2
Единый номенклатурный справочник товаров, работ и услуг
3
Межгосударственный классификатор единиц измерения и счета
4
Классификатор стран мира
5
Классификатор организационно-правовых форм хозяйствования

1. Электрондық сатып алу жүйесінің веб-мекенжайы:
_________________________________________________________________________.
2. Ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестікке сынақтардың нәтижелері бойынша
актінің нотариалды куәландырылған көшірмесі (электрондық құжат) _________
парақта қоса беріледі.
3. Электрондық сатып алу жүйесіне арналған техникалық құжаттаманың нотариалды
куәландырылған көшірмесі _________ парақта қоса беріледі.
4.________________________________________________________________________
(өтініш иесінің атауы, өтініш иесінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
электрондық сатып алу жүйесінің жұмысын Тізілімнің жұмысымен үйлестіру
жөніндегі іс-шараларды жүргізуге дайын. _________________________________
Мөр орны (болған жағдайда) (қолы) 20____ жылғы "____" ____
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 18 қаңтардағы
№ 16 бұйрығына
2-қосымша
Пайдалы қатты қазбаларға
қатысты электрондық сатып алу
жүйесінің жұмысын жер
қойнауын пайдалану
жөніндегі операцияларды
жүргізу кезінде пайдаланылатын
тауарлар, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтер және
оларды өндірушілер тізілімінің
жұмысымен үйлестіру
қағидаларына
4-қосымша
Жұмыстарды үйлестіру кезінде пайдаланылатын жіктеуіштер мен анықтамалықтар
р/с №
Жіктеуіштің атауы
1
Әкімшілік-аумақтық бірліктер жіктеуіші
2
Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы
3
Өлшем бірліктері мен шоттардың мемлекетаралық жіктеуіші
4
Әлем елдерінің жіктеуіші
5
Шаруашылық жүргізудің ұйымдық-құқықтық нысандарының жіктеуіші