О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-43/2020 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 февраля 2022 года № ҚР ДСМ -10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2022 года № 26751
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-43/2020 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20556) следующие изменения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека , крови и ее компонентов.";
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов", утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;

"Адамның ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № ҚР ДСМ-43/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 3 ақпандағы № ҚР ДСМ -10 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 8 ақпанда № 26751 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
"Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тiндерiн, қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № ҚР ДСМ-43/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20556) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Адам ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 3 февраля 2022 года
№ ҚР ДСМ -10
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12) статьи 8 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов".
2. Государственная услуга "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) организациям здравоохранения (далее – услугополучатели).

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 3 ақпандағы
№ ҚР ДСМ -10
бұйрығына қосымша
"Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 8-бабының 12) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1-тармақшасына сәйкес әзірленді және "Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.
2. "Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) денсаулық сақтау ұйымдарына (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетеді.

3. Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов" (далее – Стандарт) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Результат оказания государственной услуги - лицензия на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов либо, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя, направляется на портал и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов выдаются на одно перемещение через границу Республики Казахстан.
6. Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности.
Оплата лицензионного сбора, в размере, установленном статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз портала "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов"

3. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі – Портал).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілеттін қызмет стандартында (бұдан әрі – Стандарт) жазылған.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша адамның ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия не көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап порталға жіберіледі және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" сақталады.
Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензиялар Қазақстан Республикасының шекарасы арқылы бір рет өтуге беріледі.
6. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым алынады.
"Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 554-бабында белгіленген мөлшерде лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейлі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз нысанда, сондай-ақ "электрондық үкімет" веб-порталының төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. "Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі

7. Услугополучатели для получения лицензии и (или) приложения к лицензии представляют документы, указанные в пункте 8 Стандарта.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
8. Услугодатель из соответствующих государственных информационных систем, а также через шлюз "электронного правительства" и из сервиса цифровых документов получает сведения:
о лицензии на медицинскую деятельность и приложения к лицензии по специальностям "трансплантология", "гематология", "заготовка крови";
о государственной регистрации (перерегистрации) услугополучателя;
об оплате суммы лицензионного сбора (в том числе для случаев переоформления либо получения дубликата лицензии (приложения к ней)), оплаченной через ПШЭП либо через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
о ратификации Республикой Казахстан международного договора по вопросам трансплантации органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов.
9. Срок оказания государственной услуги:
с момента подачи на портал документов, указанных в пункте 8 Стандарта:
при выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов – 3 (три) рабочих дня;
при выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз органов (части органа) человека – 1 (один) рабочий день.
10. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг автоматизировано.
11. Услугодатель проверяет на полноту представленных документов:
при выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов в течение 1 (одного) рабочего дня с даты подачи документов;
при выдаче лицензии ввоз и (или) вывоз органов (части органа) человека в течение 1 (одного) рабочего дня с даты подачи документов.
При этом, если установлен факт предоставления неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ (в произвольной форме) в дальнейшем рассмотрении заявления, заверенный электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.

7. Көрсетілетін қызметті алушылар лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін Стандарттың 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден, сондай-ақ "электрондық үкімет" шлюзі арқылы және цифрлық құжаттар сервисінен мынадай мәліметтерді алады:
медициналық қызметке лицензия және "трансплантология", "гематология", "қан дайындау" мамандықтары бойынша лицензияға қосымшалар туралы;
көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы;
ЭҮТШ арқылы не екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төленген лицензиялық алымды (оның ішінде қайта ресімдеу не лицензияның (оған қосымшаның) телнұсқасын алу жағдайлары үшін) төлеу туралы мәліметтерді алады.
адам ағзаларын (ағзаның бір бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін транспланттау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының халықаралық шартын ратификациялау туралы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
Стандарттың 8-тармағында көрсетілген құжаттарды порталға тапсырған сәттен бастап:
адам тіндерін қан мен оның компоненттерін әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде-3 (үш) жұмыс күні;
адам ағзаларын (ағзасының бөлігін) әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде-1 (бір) жұмыс күні.
10. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізеді.
Деректерді мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізу автоматтандырылған.
11. Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді:
адам тіндерін (тіннің бөлігін), қан мен оның компоненттерін әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде құжаттар берілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
лицензия беру кезінде адам ағзаларын (ағзасының бөлігін) әкелу және (немесе) әкету құжаттар берілген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Егер Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (еркін нысанда) береді.

При этом, если при рассмотрении документов услугополучателя на выдачу лицензии на ввоз и (или) вывоз тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов, имеются основания для отказа, согласно пункту 9 Стандарта, услугодатель проводит процедуру заслушивания в соответствии со статей 73 Административного процедурно-процессуального Кодекса Республики Казахстан (далее - АППК).
12. Жалоба на решения, действия (бездействие) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования получают по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба подается услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, то обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз
на территорию
Республики Казахстан
из государств, не являющихся
членами Евразийского
экономического союза,
и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства органов
(части органа) и (или) тканей
(части ткани) человека, крови
и ее компонентов"
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов"
1
Наименование услугодателя
Комитет медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства" www.​egov.​kz, www. elicense.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
при выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов – 3 (три) рабочих дня;
при выдаче лицензии на ввоз и (или) вывоз органов (части органа) человека – 1 (один) рабочий день
4
Форма оказания
электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги

Сонымен бірге, егер көрсетілетін қызметті алушының адам тіндерін (тіннің бөлігін), қан мен оның компоненттерін әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беруге арналған құжаттарын қарау кезінде Стандарттың 9-тармағына сәйкес бас тартуға негіздер болса, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі-ӘРПК) 73-бабына сәйкес тыңдау рәсімін жүргізеді.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым, көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Заңның 25-бабы 2) тармағына сәйкес тікелей мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен өтініш берушінің шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешімін қабылдаса, шағым жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Адамның ағзаларын
(ағзасының бөлігін) және
(немесе) тіндерін (тінінің
бөлігін), қан мен оның
компоненттерін Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
болып табылмайтын
мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге лицензия беру"
мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
ҚР ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкімет" веб- www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz порталы (бұдан әрі-портал)
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
адам тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін әкелуге, әкетуге лицензия беру кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
адам ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) әкелуге және (немесе) әкетуге лицензия беру кезінде – 1 (бір) жұмыс күн;
4
Қызмет көрсету нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі

1) лицензия на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам
6
Размер оплаты
Государственная услуга оказывается платно организациям здравоохранения, взимается лицензионный сбор в размере 10 месячных расчетных показателей.
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем)
8
Перечень документов для оказания государственной услуги
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1. Для ввоза органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, на территорию Республики Казахстан организация здравоохранения, осуществляющая деятельность по специальности "трансплантология", "гематология" в соответствии с лицензией на медицинскую деятельность, в случаях помещения органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека под таможенные процедуры экспорта или выпуска для внутреннего потребления подают:
1) при необходимости трансплантации в организациях здравоохранения:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению к настоящему Стандарту;
2) при необходимости диагностических исследований на территории Республики Казахстан:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а при отсутствии внешнеторгового договора (контракта) копия иного документа, подтверждающего намерения сторон в виде электронной копии;
электронная копия разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности ввоза или вывоза органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека;

1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге адам ағзаларын (ағзаның бір бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін әкетуге лицензия;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту Мемлекеттік қызмет денсаулық сақтау ұйымдарына ақылы көрсетіледі.
6
Төлем мөлшері
Мемлекеттік қызмет денсаулық сақтау ұйымдарына ақылы көрсетіледі, 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде лицензиялық алым алынады.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші-демалыс және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі-жұма аралығында, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)
8
Құжаттардың тізбесі
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1. Адам ағзаларын (ағзаларының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін) Қазақстан Республикасының аумағына әкелу үшін адамның ағзаларын (ағзаларының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тіннің бөлігін) ішкі тұтыну үшін экспорттың немесе шығарудың кедендік рәсімдерімен орналастырған жағдайларда медициналық қызметке арналған лицензияға сәйкес "трансплантология", "гематология" мамандығы бойынша қызметін жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымы ұсынады:
1) денсаулық сақтау ұйымдарында транспланттау қажет болған кезде:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды;
2) Қажет болған кезде Қазақстан Республикасының аумағында диагностикалық зерттеулерді:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниетін растайтын өзге де құжаттың электрондық түрде көшірмесі;
адам ағзаларын (ағзаның бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін) әкелу немесе әкету мүмкіндігі туралы шешім қабылдауға уәкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдары рұқсатының электрондық көшірмесі;

3) при проведении совместных научных исследований:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению к настоящему Стандарту;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а при отсутствии внешнеторгового договора (контракта) копия иного документа, подтверждающего намерения сторон в виде электронной копии;
электронная копия разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности ввоза или вывоза органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека.
2. Для вывоза органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, с территории Республики Казахстан организация здравоохранения, осуществляющая деятельность по специальности "трансплантология", "гематология" в соответствии с лицензией на медицинскую деятельность, в случаях помещения органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека под таможенные процедуры экспорта или выпуска для внутреннего потребления подают:
1) при необходимости оказания медицинской помощи гражданину Республики Казахстан, находящемуся за пределами Республики Казахстан в случаях помещения органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека под таможенные процедуры экспорта или выпуска для внутреннего потребления:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению к настоящему Стандарту;
2) при необходимости диагностических исследований:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению к настоящему Стандарту;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а при отсутствии внешнеторгового договора (контракта) копия иного документа, подтверждающего намерения сторон в виде электронной копии;
электронная копия разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности ввоза или вывоза органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека;
3) при проведении совместных научных исследований:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению к настоящему Стандарту;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а при отсутствии внешнеторгового договора (контракта) копия иного документа, подтверждающего намерения сторон в виде электронной копии;
электронная копия разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности ввоза или вывоза органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека;

3) бірлескен ғылыми зерттеулер жүргізу кезінде:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниетін растайтын өзге де құжаттың электрондық түріндегі көшірмесі;
адам ағзаларын (ағзаның бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін) әкелу немесе әкету мүмкіндігі туралы шешім қабылдауға уәкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдары рұқсатының электрондық көшірмесі.
2. Адам ағзаларын (ағзаларының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін) Қазақстан Республикасының аумағынан әкету үшін медициналық қызметке арналған лицензияға сәйкес "трансплантология", "гематология" мамандығы бойынша қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымы адам ағзаларын (ағзаларының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін) экспорттың немесе ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімдерімен орналастырған жағдайларда ұсынады:
1) Қазақстан Республикасының азаматына медициналық көмек көрсету қажет болған кезде адам ағзаларын (ағзаның бір бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бір бөлігін) экспорттың кедендік рәсімдерімен орналастыру жағдайларда немесе ішкі тұтыну үшін шығарылған Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерде жүрген;
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды;
2) қажет болған кезде диагностикалық зерттеулерді:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниетін растайтын өзге де құжаттың электрондық түрдегі көшірмесін;
адам ағзаларын (ағзаның бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін) әкелу немесе әкету мүмкіндігі туралы шешім қабылдауға уәкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдары рұқсатының электрондық көшірмесін.
3) бірлескен ғылыми зерттеулер жүргізу кезінде:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниетін растайтын өзге де құжаттың электрондық түріндегі көшірмесін;
адам ағзаларын (ағзаның бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін) әкелу немесе әкету мүмкіндігі туралы шешім қабылдауға уәкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдары рұқсатының электрондық көшірмесін.

4) в случаях, предусмотренных международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению к настоящему Стандарту;
3. Для ввоза и вывоза крови и ее компонентов на территорию Республики Казахстан организация здравоохранения, осуществляющая деятельность в соответствии с лицензией на медицинскую деятельность по специальности "заготовка крови" подают:
1) при необходимости оказания медицинской помощи на территории Республики Казахстан:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению к настоящему Стандарту;
2) при необходимости оказания медицинской помощи гражданину Республики Казахстан, находящемуся за пределами Республики Казахстан, а также реципиентам, проживающим за рубежом:
электронная копия разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности вывоза крови и ее компонентов.
3) при необходимости оказания медицинской помощи находящимся за пределами Республики Казахстан близким родственникам и супругам граждан Республики Казахстан:
электронная копия разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности вывоза крови и ее компонентов.
4) в случаях, предусмотренных международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению к настоящему Стандарту;
5) при направлении компонентов крови, заготовленных в государственных организациях здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере службы крови Республики Казахстан, за рубеж для производства плазменных препаратов крови на заводах иностранного производителя с целью обеспечения населения Республики Казахстан препаратами крови (контрактное фракционирование):
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя согласно приложению к настоящему Стандарту;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а при отсутствии внешнеторгового договора (контракта) копия иного документа, подтверждающего намерения сторон в виде электронной копии;
электронная копия разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности вывоза крови и ее компонентов.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

4) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларда:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды ұсынады;
3. Қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және әкету үшін, "қан дайындау" қызметі мамандығы бойынша медициналық қызметке арналған лицензияға сәйкес жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымы ұсынады:
1) Қазақстан Республикасының аумағында медициналық көмек көрсету қажет болған кезде:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
2) Қазақстан Республикасына шегінен тыс қары жерде тұратын Қазақстан Республикасының азаматына, сондай-ақ шетелде тұратын реципиенттерге медициналық көмек көрсету қажет болған кезде:
қан мен оның компоненттерін әкету мүмкіндігі туралы шешім қабылдауға уәкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдары рұқсатының электрондық көшірмесі.
3) Қазақстан Республикасының шегінен тыс жердегі Қазақстан Республикасы азаматтарының жақын туыстары мен жұбайларына медициналық көмек көрсету қажет болған кезде тоқтатылады:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
4) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларда:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуды ұсынады;
5) Қазақстан Республикасының халқын қан препараттарымен қамтамасыз ету мақсатында шетелдік өндірушінің зауыттарында плазмалық қан препараттарын өндіру үшін Қазақстан Республикасының қан қызметі саласындағы қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында дайындалған қан компоненттерін шетелге жіберген кезде (келісімшарттық фракциялау):
электрондық құжатпен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниетін растайтын өзге де құжаттың электрондық түрде көшірмесі;
қан мен оның компоненттерін әкету мүмкіндігі туралы шешім қабылдауға уәкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдары рұқсатының электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории услугополучателей филиала иностранного юридического лица;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) установление недостоверности документов, предоставленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
2. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан kmfk@​dsm.​gov.​kz.
4. Для лиц с ограниченными физическими возможностями наличие пандуса, кнопки вызова, тактильной дорожки для слепых и слабовидящих, зала ожидания, стойки с образцами документов.
5. Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг – 1414, 8-800-080-7777
Приложение
к Стандарту оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз
на территорию
Республики Казахстан
из государств, не являющихся
членами Евразийского
экономического союза,
и вывоз с территории
Республики Казахстан
в эти государства органов
(части органа) и (или) тканей
(части ткани) человека, крови
и ее компонентов"
форма
Заявление на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Лицензия №
2. Период действия с по
3. Тип лицензии ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10.Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по Единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности (ЕТН ВЭД) и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18.Уполномоченное лицо фамилия, имя, отчество (при его наличии) Должность Подпись и печать Дата
Форма
Заявление на импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
Лицензия №

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің), оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың шешімінде белгіленген талаптарға және (немесе) ағзаларды транспланттау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілерге анық еместігі (сәйкес еместігін) ;
2) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
2. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің интернет-ресурсында көрсетілген kmfk@​dsm.​gov.​kz.
4. Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандус, шақыру түймесі, Зағиптар мен нашар көретіндерге арналған тактильді жол, күту залы, құжаттар үлгілері бар тағандар болуы тиіс.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері-1414, 8-800- 080-7777.
"Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше болып
табылмайтын мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
адам ағзаларын (ағзаның бір
бөлігін) және (немесе)
тіндерін (тіннің бөлігін), қан мен
оның компоненттерін әкетуге
лицензия беру" мемлекеттік
қызметтерін көрсету
Стандартына
Қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерін экспорттауға өтініш
Уәкілетті орган
1. Лицензияның №
2. Қолданыс кезеңі – бастап – дейін
3. Лицензияның типі
ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші
6. Сатып алушы
7. Жөнелтілетін елі
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы (СЭҚ ТН) бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті тұлға
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Қолы және мөрі, күні
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына өтініш
Уәкілетті орган
1. Лицензияның №

2. Период действия с по
3. Тип лицензии ИМПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель
6. Продавец
7. Страна отправления
8. Страна продавца
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица Измерения
15. Код товара по Единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности (ЕТН ВЭД) и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо фамилия, имя, отчество (при его наличии) Должность Подпись и печать Дата
Заявление на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган Приложение к лицензии № от
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
Всего листов
Лист №
18. Уполномоченное лицо услугополучателя фамилия, имя, отчество (при его наличии) Должность Телефон
Подпись и печать
Дата
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз
на территорию
Республики Казахстан
из государств, не являющихся
членами Евразийского
экономического союза,
и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти
государства органов
(части органа) и (или) тканей
(части ткани) человека, крови
и ее компонентов"
форма
Лицензия на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Лицензия №
2. Период действия с по
3. Тип лицензии ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10.Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по Единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности (ЕТН ВЭД) и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18.Уполномоченное лицо фамилия, имя, отчество (при его наличии) Должность Подпись и печать Дата
Форма
Лицензия на импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
Лицензия №
2. Период действия с по
3. Тип лицензии ИМПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель
6. Продавец
7. Страна отправления
8. Страна продавца
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица Измерения
15. Код товара по Единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности (ЕТН ВЭД) и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо фамилия, имя, отчество (при его наличии) Должность Подпись и печать Дата
Приложение к лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган Приложение к лицензии № от
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
единица измерения
Стоимость
Всего листов
Лист №
18. Уполномоченное лицо услугополучателя фамилия, имя, отчество (при его наличии) Должность Телефон
Подпись и печать
Дата
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз
на территорию
Республики Казахстан
из государств, не являющихся
членами Евразийского
экономического союза,
и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти
государства органов
(части органа) и (или) тканей
(части ткани) человека, крови
и ее компонентов"
форма
[Наименование услугодателя на казахском языке]
[Наименование услугодателя на русском языке]
[Номер]
[Дата выдачи]
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
[Наименование услугополучателя], рассмотрев Ваше заявление от [дата] [номер заявления] сообщает следующее: [Текст письма][Должность подписывающего] [фамилия, имя, отчество (при его наличии)]

2. Қолданыс кезеңі – бастап – дейін
3. Лицензияның типі
ИМПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші
6. Сатушы
7. Жөнелтілетін елі
8. Сатушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы (СЭҚ ТН) бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті тұлға
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Қолы және мөрі, күні
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына өтініш
Уәкілетті орган № лицензияға қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Барлығы парақ
Парақ №
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі
Күні
"Адамның ағзаларын
(ағзасының бөлігін) және
(немесе) тіндерін (тінінің
бөлігін), қан мен оның
компоненттерін Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
болып табылмайтын
мемлекеттерден Қазақстан
Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге лицензия беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 2-қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия
Уәкілетті орган
1. Лицензияның №
2. Қолданыс кезеңі – бастап – дейін
3. Лицензияның типі
ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші
6. Сатып алушы
7. Жөнелтілетін елі
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы (СЭҚ ТН) бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті тұлға
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Қолы және мөрі, күні
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия
Уәкілетті орган
1. Лицензияның №
2. Қолданыс кезеңі – бастап – дейін
3. Лицензияның типі
ИМПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Өтініш беруші
6. Сатушы
7. Жөнелтілетін елі
8. Сатушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасы (СЭҚ ТН) бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті тұлға
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Қолы және мөрі, күні
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына арналған лицензияға қосымша
Уәкілетті орган № лицензияға қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Барлығы парақ
Парақ №
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі
Күні
"Адамның ағзаларын
(ағзасының бөлігін) және
(немесе) тіндерін (тінінің
бөлігін), қан мен оның
компоненттерін Еуразиялық
экономикалық одаққа мүше
болып табылмайтын
мемлекеттерден Қазақстан
Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге лицензия беру"
мемлекеттік қызметті көрсету
қағидаларына 3-қосымша
нысан
[Көрсетілетін қызметті берушінің атауы қазақ тілінде]
[Көрсетілетін қызметті берушінің атауы орыс тілінде]
[Нөмері]
[Берілген күні]
Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту
[Көрсетілетін қызметті алушының атауы], Сіздің [күні] [өтініш нөмірі] тіркелген өтінішіңізді қарап мынаны хабарлайды.
[Хат мәтіні]
[Қол қоюшының лауазымы][Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)]