Об утверждении Правил назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 февраля 2022 года № 60. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2022 года № 26793. Утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 июня 2024 года № 221.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 17.06.2024 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 679) пункта 15 Положения о Министерстве индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 28.11.2022 № 661 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 8 февраля 2022 года № 60
Правила назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде

Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 ақпандағы № 60 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 ақпанда № 26793 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 17 маусымдағы № 221 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 17.06.2024 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 679)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 28.11.2022 № 661 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің
2022 жылғы 8 ақпандағы
№ 60 бұйрығымен
бекітілген
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 679) пункта 15 Положения о Министерстве индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 936 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан", и определяют порядок назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан, за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 28.11.2022 № 661 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) выплаты – государственная поддержка назначаемая на безвозмездной основе в виде компенсации, выплачиваемой за счет средств бюджета получателям выплат в целях оплаты аренды (найма) жилища, в частном жилищном фонде. Выплаты не включают в себя обеспечение по коммунальным платежам и иным расходам по содержанию арендуемого жилища;
2) текущий специальный счет – текущий банковский счет, открываемый получателем в АО "Отбасы банк", для зачисления выплат и осуществления платежей на цели, предусмотренные настоящими правилами;
3) заявитель (претендент) – лицо, подавшее заявление на получение выплат в рамках настоящих Правил;
4) получатель – гражданин, нуждающийся в жилище и состоящий на учете в Единой республиканской электронной базе очередников и арендующий жилище в частном жилищном фонде по месту постановки на учет;
5) Единая республиканская электронная база очередников – электронная база постановки на учет и очередности граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
6) АО "Отбасы банк" – банк, имеющий лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, являющийся финансовым оператором и осуществляющий назначение, осуществление, прекращение и возобновление выплат получателям;
7) уполномоченный орган в сфере жилищных отношений – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 936 "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 679)-тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін Заңға сәйкес тұрғынжайға мұқтаж ретінде есепте тұрған азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 28.11.2022 № 661 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) төлемдер – жеке тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалға алатын төлем алушыларға бюджет қаражаты есебінен төленетін өтемақы түрінде өтеусіз негізде тағайындалатын мемлекеттік қолдау. Төлемдерге коммуналдық төлемдер бойынша қамтамасыз ету және жалға алынған тұрғынжайды күтіп-ұстау жөніндегі өзге де шығыстар қосылмайды;
2) ағымдағы арнайы шот – төлемдерді есепке жатқызу және осы Қағидаларда көзделген мақсаттарға төлемдерді жүзеге асыру үшін алушы "Отбасы банк" АҚ-да ашатын ағымдағы банктік шот;
3) өтініш беруші (үміткер) – осы Қағидалар шеңберінде төлемдер алуға өтініш берген адам;
4) алушы – тұрғынжайға мұқтаж, Кезекте тұрғандардың бірыңғай республикалық электрондық базасында есепте тұратын және жеке тұрғын үй қорынан тұрғынжайды жалға алатын азамат;
5) Кезекте тұрғандардың бірыңғай республикалық электрондық базасы – мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайға немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайға мұқтаж азаматтарды есепке қоюдың және олардың кезектілігінің электрондық базасы;
6) "Отбасы банк" АҚ – қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар, қаржы операторы болып табылатын және алушыларға төлемдерді тағайындауды, жүзеге асыруды, тоқтатуды және қайта тағайындауды жүзеге асыратын банк;
7) тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган – тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;

8) жилище - отдельная жилая единица (индивидуальный жилой дом, квартира, комната в общежитии,) на первичном либо вторичном рынках, предназначенная и используемая для постоянного проживания, отвечающее установленным строительным, санитарным, экологическим, противопожарным и другим обязательным нормам, правилам.
9) Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 03.04.2023 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 03.04.2023 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок исчисления размера выплат
3. Выплаты за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде, осуществляются на паритетной основе 50% за счет бюджетных средств и 50 % получателем.
При этом, 50% выплаты за счет бюджетных средств составляют расходы 80 % из республиканского бюджета и 20 % из местного бюджета предусмотренные в соответствующем бюджете на каждый финансовый год отдельным категориям граждан, состоящим на учете в Единой республиканской электронной базе очередников и соответствующим требованиям настоящих Правил.
4. Выплаты не могут быть использованы на цели, не предусмотренные настоящими Правилами.
5. Выплаты не осуществляются при аренде жилья из государственного жилищного фонда, жилищного фонда государственных учреждений и предприятий.
6. Размер стоимости 1 кв. м. аренды за жилище, арендуемое получателем в частном жилищном фонде, рассчитывается на основе ежегодного уровня МРП к коэффициентам области, городов республиканского значения и столицы, по следующей формуле:
Коэффициенты области, городов республиканского значения и столицы применяемые при расчете размера стоимости 1 кв.м. аренды за жилище, арендуемое получателем в частном жилищном фонде, устанавливаются согласно приложению 2 к настоящим правилам
Стоимость 1 кв. м. аренды за жилище зависит от размера МРП и пересчитывается ежегодно и действует с января по декабрь соответствующего календарного года.
7. Выплаты направляются через АО "Отбасы банк", услуги которого оплачиваются на основании договора на оказание услуг, заключенного с уполномоченным органом в сфере жилищных отношений, в пределах средств, предусмотренных законом о республиканском бюджете на соответствующие финансовые годы, согласно расчета стоимости услуг АО "Отбасы банк" по осуществлению жилищных выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде согласно приложению 1 к настоящим правилам.

8) тұрғынжай – тұрақты тұруға арналған және соған пайдаланылатын, белгіленген құрылыс, санитариялық, экологиялық, өртке қарсы және басқа да міндетті нормаларға мен қағидаларға сай келетін бастапқы не қайталама нарықтардағы жеке тұрғын үй бірлігі (дара тұрғын үй, пәтер, жатақханадағы бөлме;
9) алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 03.04.2023 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 03.04.2023 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Төлем мөлшерін есептеу тәртібі
3. Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін төлемдер мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен 50 % және алушылардың есебінен 50% тепе-теңдік негізде жүзеге асырылады.
Бұл ретте, мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен төлемдердің 50 %-ын Кезекте тұрғандардың бірыңғай республикалық электрондық базасында есепте тұрған және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келетін азаматтардың жекелеген санаттарына әрбір қаржы жылына арналған тиісті бюджетте көзделген республикалық бюджеттен бөлінетін шығыстардың 80 % және жергілікті бюджеттен 20 % құрайды.
4. Төлемдерді осы Қағидаларда көзделмеген мақсаттарға пайдалануға болмайды.
5. Төлемдер мемлекеттік тұрғын үй қорынан, мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың тұрғын үй қорынан тұрғынжайды жалға алу кезінде жүзеге асырылмайды.
6. Алушы жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғынжайды жалдаудың 1 шаршы метрінің мөлшері мынадай формула бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың коэффициенті коэффициентңн АЕК-тің жыл сайынғы деңгейі негізінде есептеледі:
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың коэффициенті алушы жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғынжайды жалдаудың 1 шаршы метрінің мөлшерін есептеу кезінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
Тұрғынжайды жалға алудың 1 шаршы метрінің құны АЕК мөлшеріне байланысты және жыл сайын қайта есептеледі және тиісті күнтізбелік жылдың қаңтарынан желтоқсанына дейін қолданылады.
7. Төлемдер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Отбасы банк" АҚ-тың жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі қызметтері құнының есебіне сәйкес тиісті қаржы жылдарына арналған республикалық бюджет туралы заңда көзделген қаражат шегінде тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органмен қызмет көрсетуге жасалған шарт негізінде қызметтері төленетін "Отбасы банк" АҚ арқылы жіберіледі.

Глава 3. Порядок назначения и осуществления выплат
8. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 03.04.2023 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Основные требования, предъявляемые к заявителю (претенденту):
1) гражданство Республики Казахстан;
2) наличие совокупного дохода семьи (гражданина) за последние 6 (шесть) месяцев на каждого члена семьи не более 1-кратной величины прожиточного минимума включительно, утвержденного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
При исчислении совокупного дохода семьи (гражданина) учитываются доходы, полученные в Республике Казахстан за расчетный период:
доходы, получаемые в виде оплаты труда, а именно: все виды заработной платы согласно системы оплаты труда, в том числе сдельная, повременная, а также премии, доплаты, надбавки, а также стимулирующие и компенсационные выплаты в денежной форме (независимо от источника финансирования, включая денежные суммы, выплачиваемые работникам в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, а также соглашениями, трудовыми, коллективными договорами и актами работодателя);
доходы от предпринимательской деятельности.
3) подтверждение постановки на учет в качестве нуждающегося в жилище и статуса нуждающегося в жилище в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях" по категориям:
лица с инвалидностью первой и второй групп;
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи.
Подтверждение постановки очередника МИО на учет нуждающихся в жилье и наличие соответствующего статуса АО "Отбасы банк" определяются посредством интеграции с Единой национальной информационной системой учета очередников.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 28.11.2022 № 661 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 03.04.2023 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Допустимые для осуществления выплат общие площади арендуемого жилища в зависимости от состава семьи:

3-тарау. Төлемдерді тағайындау және жүзеге асыру тәртібі
8. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 03.04.2023 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Өтініш берушіге (үміткерге) қойылатын негізгі талаптар:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығы;
2) соңғы 6 (алты) айда отбасының әрбір мүшесіне шаққанда тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда бекітілген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 1 еселенген шамасынан аспайтын табысының болуы;
Отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу кезінде Қазақстан Республикасында есепті кезеңде алынған мынадай табыс ескеріледі:
еңбекке ақы төлеу түрінде алынатын кірістер, атап айтқанда: еңбекке ақы төлеу жүйесіне сәйкес жалақының барлық түрлері, оның ішінде кесімді, уақытына қарай, сондай-ақ сыйлықақылар, қосымша ақылар, үстемеақылар, сондай-ақ ақшалай нысандағы ынталандырушы және өтемақы төлемдері (қаржыландыру көзіне қарамастан, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына, сондай-ақ келісімдерге, еңбек, ұжымдық шарттарға және жұмыс берушінің актілеріне сәйкес жұмыскерлерге төленетін ақшалай сомаларды қоса алғанда);
кәсіпкерлік қызметтен түсетін табыс.
3) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының сәйкес санаттар бойынша тұрғынжайға мұқтаж адамның есепке қойылуын және тұрғынжайға мұқтаж адамның мәртебесін растауы:
1 және 2 топтағы мүгедектігі бар адамдар;
мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеуші отбасылар;
кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналар, көп балалы отбасылар.
Тұрғын үйге мұқтаж есебінде ЖАО-да кезекте тұрғанын растау және "Отбасы банк" АҚ-та тиісті мәртебесінің болуы Кезекте тұрғандардың бірыңғай республикалық электрондық базасымен интеграциялау арқылы айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 28.11.2022 № 661 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.04.2023 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
10. Отбасының құрамына байланысты жалға алынған тұрғынжайдың жалпы алаңына төлемдерді жүзеге асыру үшін мыналарға рұқсат етіледі:

не более 40 кв.м. - для семей численностью от 1 до 3 членов семьи;
не более 60 кв.м. - для семей численностью от 4 до 5 членов семьи;
не более 80 кв.м. - для семей численностью 6 и более членов семьи.
При аренде с большей площадью, к выплате подлежит только 50% от указанных критериев к площади арендуемого жилища.
Выплаты осуществляются с учетом критериев к площади арендуемого жилища и количественного состава семьи указанных в настоящем пункте.
В случае если стоимость аренды жилья за 1 кв. м. аренды из частного жилищного фонда ниже размера 1 кв. м. аренды установленного пунктом 6 настоящих правил, выплатам подлежит стоимость указанная в договоре аренды жилья.
11. Для назначения выплат заявитель (претендент) посредством ЭЦП авторизуется на сайте портала АО "Отбасы банк" по ссылке www.otbasybank.kz (далее - Портал) и подписывает заявление на назначение выплат за жилище, арендованное в частном жилищном фонде, предусматривающее согласие заявителя (претендента) на сбор и обработку персональных данных, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Члены семьи заявителя (претендента) (при их наличии), посредством Портала подписывают согласие на сбор и обработку персональных данных, о предоставлении АО "Отбасы банк" права на получение сведений о состоянии пенсионных накоплений, сведений, предоставляемых налоговыми органами и о достоверности сведений о доходах.
В случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, заявления на назначение выплат за жилище, арендованное в частном жилищном фонде подаются законными представителями заявителей (претендентов) и рассматриваются в филиалах АО "Отбасы банк".
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 03.04.2023 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. АО "Отбасы банк" принимает и рассматривает заявление, проверяет заявителя на соответствие основным требованиям, предъявляемым к заявителю (претенденту), указанным в пункте 9 настоящих Правил, открывает текущий специальный счет для зачисления арендных платежей и выплат, а также назначает выплаты в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты предоставления документов.
Проверка на соответствие основным требованиям, предъявляемым к заявителю (претенденту) и членам его семьи производится АО "Отбасы банк" посредством соответствующих государственных информационных систем.
При назначении выплаты за жилище, арендованное в частном жилищном фонде, АО "Отбасы банк" посредством Портала обеспечивает формирование договора аренды (найма) жилья, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписание между получателем и арендодателем, а также регистрация такого договора в уполномоченном регистрирующем органе (при необходимости).
АО "Отбасы банк" рассматривает заявление и принимает по нему решение в течение 3 (трех) рабочих дней.

отбасы мүшелерінің саны 1-ден 3-ке дейінгі отбасы үшін – 40 шаршы метрден артық емес;
отбасы мүшелерінің саны 4-тен 5-ке дейінгі отбасы үшін – 60 шаршы метрден артық емес;
отбасы мүшелері саны 6 және одан көп обасы үшін – 80 шаршы метрден артық емес.
Алаңы үлкен тұрғынжайды жалдау кезінде жалға алынатын тұрғынжай алаңының көрсетілген өлшемшарттарының тек 50 %-ы ғана төлеуге жатады.
Төлемдер жалға алынған тұрғынжайдың алаңына қойылатын өлшемшарттар және осы тармақта көрсетілген отбасының сандық құрамы ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Егер жеке тұрғын үй қорынан тұрғынжайды жалдаудың 1 шаршы метрінің құны осы Қағидалардың 6-тармағында белгіленген жалдаудың 1 шаршы метрінің мөлшерінен төмен болса, тұрғынжайды жалға алу шартында көрсетілген құн төлеуге жатады.
11. Төлемдерді тағайындау үшін өтініш беруші (үміткер) ЭЦҚ арқылы "Отбасы банк" АҚ портал сайтында сілтеме арқылы www.otbasybank.kz (бұдан әрі - Портал) авторланады және өтініш берушінің (үміткердің) дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін көздейтін, жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдерді тағайындауға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішке қол қояды.
Өтініш берушінің отбасы мүшелері (үміткердің) (бар болған жағдайда) "Отбасы банк" АҚ Портал арқылы дербес деректерді жинауға және өңдеуге, Банкке зейнетақы жинақтарының жай-күйі туралы мәліметтерді, салық органдары ұсынатын мәліметтерді алуға құқық беру туралы және кірістер туралы мәліметтердің анықтығы туралы келісімге қол қояды.
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдер тағайындауға өтінішті өтініш берушілердің (үміткерлердің) заңды өкілдері береді және "Отбасы банк" АҚ филиалдарында қаралады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 03.04.2023 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. "Отбасы банк" АҚ өтініштерді қабылдайды және қарайды, өтініш берушіні осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген өтініш берушіге (үміткерге) қойылатын негізгі талаптарға сәйкестігіне қарайды, жалдау ақысын және төлемдерді аударуға арналған ағымдағы арнайы шот ашады, сондай-ақ құжаттар ұсынылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде төлемдерді тағайындайды.
Өтініш берушіге (үміткерге) және оның отбасы мүшелеріне қойылатын негізгі талаптарға сәйкестігін тексеруді "Отбасы банк" АҚ тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы жүргізеді.
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлем "Отбасы банк" АҚ Портал арқылы тағайындалған жағдайда, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұрғынжайды жалдау (жалға алудың) шартын қалыптастыру, алушы мен жалға беруші арасында қол қою, сондай-ақ мұндай шартты уәкілетті тіркеуші органда тіркеу (қажет болған кезде) қамтамасыз етіледі.
"Отбасы банк" АҚ 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтінішті қарайды және ол бойынша шешім қабылдайды.

Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 03.04.2023 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12-1. При выявлении жилища на праве собственности заявителя (претендента) АО "Отбасы банк" приостанавливает рассмотрение заявления заявителя (претендента) и направляет запрос в местный исполнительный орган по месту его жительства.
Местный исполнительный орган на основании запроса АО "Отбасы банк", в соответствии с законодательством Республики Казахстан, при наличии оснований для снятия с учета нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, принимает меры по снятию заявителя (претендента) с учета нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, с обязательным информированием заявителя (претендента) и АО "Отбасы банк".
Местный исполнительный орган рассматривает и дает ответ на запрос АО "Отбасы банк" в течение 5 (пяти) рабочих дней.
При отсутствии оснований для снятия с учета нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, подтвержденных местным исполнительным органом, АО "Отбасы банк" продолжает рассмотрение заявления заявителя (претендента), согласно пункту 12 настоящих Правил.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 12-1 в соответствии с приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 03.04.2023 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. АО "Отбасы банк" осуществляет перечисление выплат на счет арендодателя, указанный в договоре аренды, при условии обеспечения получателем наличия на текущем специальном счете 50 % от суммы арендного платежа, а также сумму в связи с превышением критериев к площади арендуемого жилища, предусмотренных пунктом 10 Правил, оплачиваемых получателем за счет собственных средств.
Выплаты осуществляются безналичным способом ежемесячно в течение срока действия договора аренды.
При расторжении или прекращении действия договора аренды на занимаемое жилище, получатель заключает договор аренды с другим арендодателем и может обратиться в АО "Отбасы банк" за назначением выплат.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 03.04.2023 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 03.04.2023 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12-1. Өтініш берушінің (үміткердің) меншік құқығындағы тұрғын үй анықталған кезде "Отбасы банк" АҚ өтініш берушінің (үміткердің) өтінішін қарауды тоқтата тұрады және оның тұрғылықты жері бойынша жергілікті атқарушы органға сұрау салу жібереді.
Жергілікті атқарушы орган "Отбасы банк" АҚ сұрау салуы негізінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жолдаған тұрғын үйге мұқтаждар есебінен алуға негіздер болған кезде өтініш берушіні (үміткерді) және "Отбасы банк" АҚ-ны міндетті түрде хабардар ете отырып, өтініш берушіні (үміткерді) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаждар есебінен шығару жөнінде шаралар қабылдайды.
Жергілікті атқарушы орган "Отбасы банк" АҚ-дан сұрау салуды 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды және жауап береді.
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаждарды есептен шығару үшін жергілікті атқарушы орган растаған негіздер болмаған кезде "Отбасы банк" АҚ осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес өтініш берушінің (үміткердің) өтінішін қарауды жалғастырады.
Ескерту. 3-тарау 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 03.04.2023 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. "Отбасы банк" АҚ алушы ағымдағы арнайы шотта жалдау төлемі сомасының 50 %-ын, сондай-ақ Қағидалардың 10-тармағында көзделген жалға алынатын тұрғын үй алаңына қойылатын өлшемшарттардан асып кетуіне байланысты алушының өз қаражаты есебінен төлейтін соманы қамтамасыз еткен жағдайда, төлемдерді жалға берушінің жалдау шартында көрсетілген шотына аударуды жүзеге асырады.
Төлемдер жалдау шартының қолданылу мерзімі ішінде ай сайын қолма-қол ақшасыз тәсілмен жүзеге асырылады.
Орналасқан тұрғынжайға шартын бұзу немесе қолданылуын тоқтату кезінде алушы басқа жалға берушімен жалға алу шартын жасасып және төлемдерді тағайындау үшін "Отбасы банк" АҚ-ға жүгіне алады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 03.04.2023 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. Не допускается аренда жилища у близких родственников и супругов, в том числе бывших супругов, а также близких родственников супругов. Под близкими родственниками в настоящем пункте понимаются родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки определенные Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье".
15. Осуществление выплат прекращается при наступлении следующих случаев:
утраты получателем статуса нуждающегося в жилище, признанного нуждающимся согласно Закону Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
отказа получателя от получения выплат;
выселения получателя из занимаемого жилища, арендуемого в частном жилищном фонде;
в случае выезда получателя на другое постоянное место жительства;
в случае смерти, право на выплаты переходит к членам семьи, вместе с ним состоящими на учете, если при этом, не отпали основания для признания их нуждающимися в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
отсутствия проживания очередника по адресу указанному в договоре аренды (найма);
предоставления занимаемого арендного жилища в поднайм;
предоставления фиктивных и ложных сведений.
Глава 4. Порядок мониторинга выплат и их целевого использования
16. Перечисление средств выплат в АО "Отбасы банк" осуществляется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений ежегодно в соответствии с индивидуальными планами финансирования.
17. Неиспользованный в текущем финансовом году остаток средств на счете АО "Отбасы банк" возвращается в бюджет.
Решение о прекращении и возобновлении выплат принимается АО "Отбасы банк" на основаниях, отраженных в настоящих Правилах. Решение о возобновлении осуществления выплат принимается при условии устранения причин, явившихся основанием для их приостановления.
18. АО "Отбасы банк" осуществляет:
1) регулярный учет по полученным и выплаченным выплатам;
2) ежегодный мониторинг соответствия получателей требованиям настоящих правил;
3) ежемесячный мониторинг платежной дисциплины получателя.
4) еженедельное предоставление в местный исполнительный орган сведений о заключенных получателями договорах найма.
19. АО "Отбасы банк" ежеквартально до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляет уполномоченному органу в сфере жилищных отношений сводную информацию по освоению средств выплат и расшифровку по использованию средств выплат в разрезе регионов по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

14. Жақын туыстардан және жұбайынан, оның ішінде бұрынғы жұбайынан тұрғынжайды жалға алуға жол берілмейді. Осы тармақта жақын туыстар деп "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған ата-аналар (ата-ана), балалар, бала асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері, атасы, әжесі, немерелері түсініледі.
15. Төлемдерді жүзеге асыру мынадай жағдайлар туындаған кезде тоқтатылады:
алушының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мұқтаж деп танылған тұрғынжайға мұқтаж мәртебесін жоғалтуы;
алушының төлемдерді алудан бас тартуы;
алушыны жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған, тұрып жатқан тұрғын үйден шығару;
алушы басқа тұрақты тұрғылықты жерге кеткен жағдайда;
қайтыс болған жағдайда, төлемдерге құқық, егер бұл ретте оларды мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайға немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайға мұқтаж деп тану үшін негіздер жойылмаса, онымен бірге есепте тұрған отбасы мүшелеріне ауысады;
жалға алу (жалдау) шартында көрсетілген мекенжай бойынша кезекте тұрғанның болмауы;
жалға берілетін тұрғынжайды қосымша жалға беру;
нақты емес және жалған мәліметтер беру.
4-тарау. Төлемдерді мониторингтеу және оларды нысаналы пайдалану тәртібі
16. "Отбасы банк" АҚ төлемдерінің қаражатын аударуды тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган жыл сайын қаржыландырудың жеке жоспарларына сәйкес жүзеге асырады.
17. Ағымдағы қаржы жылында пайдаланылмаған "Отбасы банк" АҚ шотындағы қаражат қалдығы бюджетке қайтарылады.
Төлемдерді тоқтату және қайта жіберу туралы шешімді осы Қағидаларда көрсетілген негіздерде "Отбасы банк" АҚ қабылдайды. Төлемдерді жүзеге асыруды қайта бастау туралы шешім оларды тоқтата тұруға негіз болған себептер жойылған жағдайда қабылданады.
18. "Отбасы банк" АҚ:
1) алынған және төленген төлемдер бойынша тұрақты есеп жүргізуді;
2) алушылардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне жыл сайынғы мониторингті;
3) алушының төлем тәртібінің ай сайынғы мониторингін;
4) алушылардың жасасқан жалдау шарттары туралы мәліметтерді жергілікті атқарушы органға апта сайын ұсынуды жүзеге асырады.
19. "Отбасы банк" АҚ тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бес) күніне дейін тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өңірлер бөлінісінде төлемдер қаражатын игеру жөніндегі жиынтық ақпаратты және төлемдер қаражатын пайдалану жөніндегі толық ақпаратты жібереді.

20. АО "Отбасы банк" ежемесячно направляет уполномоченному органу отчет по принятым обязательствам и прогнозному остатку средств выплат по форме согласно приложению 6 к настоящим правилам.
21. Местный исполнительный орган осуществляет мониторинг целевого использования арендного жилья арендаторами не реже одного раза в квартал.
В случае выявления факта проживания третьих лиц по адресу, указанному в договоре аренды (найма), заявитель обязан в течение трех календарных дней устранить нарушение и заселиться сам. В случае не устранения, а также при повторном выявлении нарушения условий предоставления выплат, сведения направляются в АО "Отбасы банк" в течение 2-х рабочих дней для прекращения выплат, без возможности их возобновления в будущем.
В случае выезда заявителя на срок более двух недель из проживаемого жилища, наниматель обязан уведомить об этом ответственный за мониторинг фактического проживания уполномоченный орган МИО с приложением документов, указывающих причину длительного отсутствия в арендуемом жилище:
1) прохождения воинской службы в Вооруженных Силах Республики Казахстан либо в составе вооруженных сил, созданных с участием Республики Казахстан за ее пределами, - в течение срока службы;
2) выезда на работу по трудовому договору или в связи с избранием на выборную должность - в течение всего времени работы;
3) выезда за границу по основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан, - в течение времени пребывания за границей;
4) выезда на учебу - в течение времени обучения;
5) помещения детей на воспитание в детское учреждение - в течение всего времени их пребывания в этом учреждении, у родственников или опекуна (попечителя) - до достижения детьми совершеннолетия;
6) выезда в связи с выполнением обязанностей опекуна (попечителя) - на все время до прекращения этих обязанностей;
7) выезда на лечение - в течение времени нахождения на лечении;
7-1) временного проживания в государственном медико-социальном учреждении (организации) – на период проживания;
8) содержания под стражей либо применения к лицу уголовного наказания или иной меры уголовно-правового воздействия, исключающего возможность проживания в данной местности, – в течение времени содержания под стражей либо отбывания уголовного наказания или иной меры уголовно-правового воздействия. Лишение права на жилище из государственного жилищного фонда в этом случае может быть предусмотрено приговором суда.
Приложение 1
к Правилам назначения
и осуществления выплат
отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Расчет стоимости услуг АО "Отбасы банк" по осуществлению жилищных выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде

20. "Отбасы банк" АҚ ай сайын тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қабылданған міндеттемелер және төлем қаражатының болжамды қалдығы бойынша есеп жібереді.
21. Жергілікті атқарушы орган тоқсанына кемінде бір рет жалға алушылардың жалға берілетін тұрғынжайды мақсатты пайдалануына мониторингті жүзеге асырады.
Жалға алу (жалдау) шартында көрсетілген мекенжай бойынша үш адамның тұру фактісі анықталған жағдайда өтініш беруші үш күнтізбелік күн ішінде бұзушылықты жоюға және өзі үйге орналасуға міндетті. Бұзушылық жойылмаған, сондай-ақ төлем беру шарттарын бұзу қайта анықталған жағдайда, мәліметтер төлемдерді тоқтату үшін, алдағы уақытта төлемдерді жүргізу мүмкіндігінсіз 2 (екі) жұмыс күні ішінде "Отбасы банк" АҚ-ға жіберіледі.
Өтініш беруші өзі тұрып жатқан тұрғынжайдан екі аптадан артық мерзімге кеткен жағдайда, жалға алушы бұл туралы ЖАО-ның нақты тұру мониторингіне жауапты уәкілетті органына жалға берілетін тұрғын үйде мынадай жағдайларға байланысты ұзақ уақыт болмау себебін көрсететін құжаттарды қоса бере отырып, хабарлауға міндетті:
1) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiнде не Қазақстан Республикасының қатысуымен одан тыс жерлерде құрылған қарулы күштер құрамында әскери қызметтен өткенде – қызмет мерзiмi iшiнде;
2) еңбек шарты бойынша немесе сайланбалы қызметке сайлануына байланысты жұмысқа кеткенде – бүкiл жұмыс iстеген уақыты iшiнде;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген негiздер бойынша шетелге кеткенде – шетелде болған уақыты iшiнде;
4) оқуға кеткенде – оқу уақыты iшiнде;
5) балаларды балалар мекемесiне тәрбиелеуге орналастырғанда – олардың осы мекемеде болған бүкiл уақыты iшiнде, туысқандарының немесе қорғаншысының (қамқоршысының) қолында – балалар кәмелетке толғанға дейiн;
6) қорғаншы (қамқоршы) мiндеттерiн орындауға байланысты кеткенде - бұл мiндеттердi тоқтатқанға дейiнгi барлық уақытта;
7) емделуге кеткенде – емделуде болған уақыты iшiнде;
7-1) мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемеде (ұйымда) уақытша тұрған кезде – тұрған кезеңінде;
8) күзетпен ұстау не адамға сол жерде тұру мүмкiндiгiнен айыратын қылмыстық жаза немесе қылмыстық-құқықтық ықпал етудің өзге де шарасын қолдану кезiнде – күзетпен ұстау не қылмыстық жазасын немесе қылмыстық-құқықтық ықпал етудің өзге де шарасын өтеген мерзiмi iшiнде. Мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғынжайға құқығынан айыру бұл жағдайда сот үкiмiмен көзделуi мүмкiн.
Жеке тұрғын үй қорынан
жалға алынған тұрғынжай
үшін азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер тағайындау
және жүзеге асыру қағидаларына
1-қосымша
"Отбасы банк" АҚ-ның жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі қызметінің құнын есептеу

1. Стоимость услуг АО "Отбасы банк" (далее - Оператор выплат) оплачивается ежегодно, на основании договора, заключенного с уполномоченным органом, в пределах средств, предусмотренных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
2. Порядок определения стоимости услуг.
Стоимость услуг Оператора выплат определяется на основании:
1) стоимости одного человеко-часа;
2) количества работников, привлекаемых Оператором выплат для рассмотрения заявок на осуществление жилищных выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде (далее - Выплата);
3) себестоимости рассмотрения одной заявки на Выплату;
4) плана по количеству договоров аренды (найма) жилья, по которым Оператором субсидий осуществляется Выплата, на соответствующий финансовый год.
3. Плановая стоимость одного человеко-часа рассчитывается на основе следующей формулы:
где:
ПСод – плановая стоимость одного человеко-часа, в тенге;
ПЗ – плановые затраты, связанные с оказанием услуг, в тысячах тенге.
К плановым затратам относятся фонд оплаты труда привлекаемых работников, а также затраты на индивидуальное информирование потенциальных получателей Выплат (персональные sms-сообщения, почтовые отправления с уведомлением о получении, звонки на мобильные и междугородние телефонные номера), без учета общих административных расходов;
ЧСЛ – штатная численность административного и производственного персонала, привлекаемая Оператором выплат для осуществления Выплат, человек;
РД – количество рабочих дней в году на планируемый период, в днях (при 40-часовой неделе, согласно Балансу рабочего времени).
4. Определение стоимости услуг Оператора выплат.
Цена услуги Оператора выплат по рассмотрению одной заявки на осуществление Выплат определяется согласно ниже приведенной формуле:
Цу – цена услуги Оператора выплат по рассмотрению одной заявки на осуществление Выплат, в тенге;
ПСод – плановая стоимость одного человеко-часа, в тенге;
НТ – план по количеству рассматриваемых заявок на осуществление Выплат, утверждаемый Оператором выплат, на уровне не менее 10, в единицах.
Пк - Поправочный коэффициент, равный значению 0,315. Предусмотрен в целях недопущения превышения предельной стоимости рассмотрения одной заявки на осуществление Выплат.
Стоимость услуг Оператора выплат определяется согласно ниже приведенной формуле:
где:
Су – стоимость услуг Оператора выплат по осуществлению Выплат, в тенге;
Цу – цена услуги Оператора выплат по рассмотрению одной заявки на осуществление Выплат, в тысячах тенге, в тенге;
К – план по количеству договоров аренды (найма) жилья, по которым Оператором выплат осуществляется Выплата, на соответствующий финансовый год.
Приложение 2 к Правилам
назначения и осуществления
выплат отдельным категориям
граждан за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Коэффициенты области, городов республиканского значения и столицы, применяемые при расчете размера стоимости 1 квадратного метра аренды за жилище, арендуемое получателем в частном жилищном фонде

1. "Отбасы банк" АҚ қызметінің құны (бұдан әрі – Төлемдер операторы) уәкілетті органмен жасалған шарт негізінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда көзделген қаражат шегінде жыл сайын төленеді.
2. Қызмет құнын айқындай тәртібі.
Төлемдер операторы қызметінің құны:
1) бір адам-сағаттың құны;
2) жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй төлемдерін (бұдан әрі – Төлемдер) жүзеге асыруға арналған өтінімдерді қарау үшін Оператор тартатын жұмыскерлердің саны;
3) Төлемдерге бір өтінімді қараудың өзіндік құны;
4) Төлемдерді жүзеге асыратын субсидиялар Операторы тиісті қаржы жылында тұрғынжайды жалдау (жалға алу) шарттарының саны жөніндегі жоспар негізінде жүзеге асырылады.
3. Бір адам-сағаттың жоспарлы құны мынадай формула негізінде есептеледі:
мұндағы:
ЖҚба – бір адам-сағаттың жоспарлы құны, теңгеде;
ЖШ – қызмет көрсетуге байланысты жоспарлы шығындар, мың теңге.
Жоспарлы шығындарға жалпы әкімшілік шығыстарды есепке алмағанда, тартылатын жұмыскерлердің еңбегіне ақы төлеу қоры, сондай-ақ төлемдердің ықтимал алушыларын жеке хабардар етуге арналған шығындар (дербес sms-хабарламалар, алғаны туралы хабарламасы бар пошта жөнелтілімдері, ұялы және қалааралық телефон нөмірлеріне қоңыраулар) жатады;
ПШС – Төлемдерді жүзеге асыру үшін Төлемдер операторы тартатын әкімшілік және өндірістік персоналдың штат саны, адам
ЖК – жоспарланған кезеңге бір жылдағы жұмыс күндерінің саны, күндермен (Жұмыс уақыты теңгеріміне сәйкес 40 сағаттық апта кезінде).
4. Төлемдер операторы қызметінің құнын анықтау.
Төлемдерді жүзеге асыруға бір өтінімді қарау бойынша Төлемдер операторы қызметінің бағасы төменде келтірілген формулаға сәйкес айқындалады:
ЖБ – Төлемдерді жүзеге асыруға арналған бір өтінішті қарау бойынша Төлемдер операторы қызметінің бағасы, теңгеде;
ЖҚба – бір адам-сағаттың жоспарлы құны, теңгеде;
НТ – Төлемдер операторы бекітетін Төлемдерді жүзеге асыру үшін қаралатын өтінімдердің саны бойынша кемінде 10 деңгейдегі жоспар, бірлікте;
Тк – 0,315 мәніне тең түзету коэффициенті. Төлемдерді жүзеге асыруға арналған бір өтінімді қараудың шекті құнының асып кетуіне жол бермеу мақсатында көзделген.
Төлемдер операторы қызметінің құны төменде келтірілген формулаға сәйкес айқындалады:
мұндағы:
Ққ – Төлемдер операторының Төлемдерді жүзеге асыру жөніндегі қызметінің құны, теңгеде;
Қб – Төлемдерді жүзеге асыруға арналған бір өтінішті қарау бойынша Төлемдер операторы қызметінің бағасы, теңгеде;
К – тиісті қаржы жылына арналған жалға алу (жалдау) шартының саны, ол бойынша Төлемдер операторы Төлемдерді жүзеге асырады.
Жеке тұрғын үй қорынан жалға
алынған тұрғынжай үшін
азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер
тағайындау және жүзеге асыру
қағидаларына 2-қосымша
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін 1 шаршы метрді жалдау құнының мөлшерін есептеген кезде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың коэффициенті

1,92
Туркестанская область
1,33
город Шымкент
1,43
город Астана
1,11
город Алматы
1,11
область Абай
1,78
область Жетісу
1,61
область Ұлытау
1,52
Приложение 3
к Правилам назначения
и осуществления выплат
отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Форма
АО "Отбасы банк"
Заявление на назначение выплат за жилище, арендованное в частном жилищном фонде
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 03.04.2023 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу рассмотреть возможность назначения мне выплат за жилище, арендованное
мной в частном жилищном фонде, в соответствии с приказом Министра индустрии
и инфраструктурного развития Республики Казахстан "Об утверждении Правил
назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище,
арендуемое в частном жилищном фонде" от 8 февраля 2022 года № 60
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 26793) (далее – Правила), на следующих условиях:
Заявитель:
_________________________ (ФИО – (при его наличии), ИИН __________________,
дата рождения____________________ мобильный телефон _____________________
Количество членов семьи (включая заявителя): ______
Общая площадь арендуемого жилища: _____ квадратных метров.
Я, ознакомлен(-а) с актуальной редакцией Правил в части требований к заявителям,
претендующим на получение выплат за жилище, арендуемое в частном жилищном
фонде, а также условий осуществления выплат.
Уведомлен(-а) и согласен(-а), что в случае необеспечения мной наличия на счете,
открытом в АО "Отбасы банк" (далее – Банк), ___% от суммы арендного платежа,
а также суммы в связи с превышением критериев к площади арендуемого жилища,
предусмотренных Правилами, подлежащих оплате мной за счет собственных средств,
Банк вправе не производить осуществление выплат.
Уведомлен(-а) о том, что не допускается аренда жилища у близких родственников
и супругов, в том числе бывших супругов, а также близких родственников супругов.
Подтверждаю постановку на учет, нуждающегося в жилище и статуса, нуждающегося
в жилище в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных отношениях".
Уведомлен(-а) и согласен(-а), что Банк прекращает осуществление выплат
при наступлении следующих случаев:
1) утраты мной статуса нуждающегося в жилище, признанным нуждающимся
согласно Закону Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2) моего отказа от получения выплат;
3) моего выселения из занимаемого жилища, арендуемого в частном жилищном фонде;

1,92
Түркістан облысы
1,33
Шымкент қаласы
1,43
Астана қаласы
1,11
Алматы қаласы
1,11
Абай облысы
1,78
Жетісу облысы
1,61
Ұлытау облысы
1,52
Жеке тұрғын үй қорынан жалға
алынған тұрғынжай үшін
азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер
тағайындау және жүзеге асыру
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
"Отбасы банк" АҚ
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдер тағайындауға арналған өтініш
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 03.04.2023 № 208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 ақпандағы № 60 (№26793 мемлекеттік нормативтік құқықтық актілердің Тізімінде тіркелген) бекітілген "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес маған мынадай шарттарда жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй үшін төлемдер тағайындау мүмкіндігін қарауды сұраймын:
Өтініш беруші: _____________________ (Аты-жөні – (бар болған жағдайда), ЖСН_____________, туған күні_____________ ұялы телефон ______________
Отбасы мүшелерінің саны (өтініш берушіні қоса алғанда): ______
Жалпы алаңы жалға алынған тұрғын үй: _____ шаршы метр.
Мен жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдер алуға үміткер өтініш берушілерге қойылатын талаптар, сондай-ақ төлемдерді жүзеге асыру шарттары бөлігінде Қағидалардың өзекті редакциясымен таныстым.
Мен "Отбасы банк" АҚ-да (бұдан әрі – Банк) ашылған шотта жалдау төлемі сомасынан____ %-ы, сондай-ақ Қағидаларда көзделген жалға алынатын тұрғын үй алаңына қойылатын өлшемшарттардан асып кетуіне байланысты өз қаражаты есебінен төлейтін соманы қамтамасыз етпеген жағдайда, Банк төлеуді жүзеге асыруды жүргізбеуге құқылы екеніне хабардармын және келісемін.
Жақын туыстары мен ерлі-зайыптылардан, оның ішінде бұрынғы ерлі-зайыптылардан, сондай-ақ ерлі-зайыптылардың жақын туыстарынан тұрғын үйді жалға алуға жол берілмейтіні туралы хабардармын.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тұрғын үйге мұқтаждар есебіне қоюды және тұрғын үйге мұқтаж мәртебесін растаймын.
Банк мынадай:
1) мен "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мұқтаж деп танылған тұрғын үйге мұқтаж мәртебесін жоғалтқан;
2) менің төлемдерді алудан бас тартуым;
3) менің жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған, тұрып жатқан тұрғын үйден шығарылғанымда;

4) в случае моего выезда на другое постоянное место жительства либо моей смерти;
5) нецелевого использования мной арендного жилища (в том числе проживания
третьих лиц по адресу, указанному в договоре аренды (найма));
6) предоставления мной фиктивных и ложных сведений.
Уведомлен(-а) и согласен(-а), что при установлении фактов нецелевого использования
мной арендного жилища и (или) предоставления мной фиктивных и ложных сведений,
осуществление выплат прекращается без возможности возобновления.
Подтверждаю, что предоставленные мною в личном кабинете на портале Баспана
(www.Otbasybank.kz) сведения о моих доходах являются полными и достоверными.
В соответствии со статьей 57 Закона Республики Казахстан "О пенсионном
обеспечении в Республике Казахстан" настоящим заявляю, что не возражаю против
получения Банком сведений, предоставляемых Некоммерческим акционерным
обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" о состоянии
отчисляемых с моих доходов взносах в накопительные пенсионные фонды.
В соответствии с пунктом 2 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О налогах
и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" настоящим заявляю,
что не возражаю против получения Банком сведений, предоставляемых налоговыми
органами Республики Казахстан о налогоплательщике (налоговом агенте).
Настоящим заявлением даю свое согласие на раскрытие банковской тайны,
предусмотренной законодательством Республики Казахстан, передачу и получение,
обработку и хранение персональных данных, необходимых для рассмотрения
настоящего заявления, в том числе уполномоченному органу в сфере жилищных
отношений и местным исполнительным органам, а также размещения информации
о получателях выплат за жилье, арендуемое в частном жилищном фонде,
на интернет-ресурсах Банка.
Подпись: _____________________.
Приложение 4
к Правилам назначения
и осуществления выплат
отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Форма
Типовой договор аренды (найма) жилища
Область, город ______________ "___" __________ 20___ год
Договор № ________
Гражданин(ка) ___________________________________ (Ф. И. О. указать полностью)
проживающий(ая) по адресу: _________________________________,
ИИН ____________________________________, (адрес регистрации),
удостоверение личности/паспорт №__________ выдан______ от _____ года,
именуемый(ая) в дальнейшем "Арендодатель", действующий(ая) от своего имени,
с одной стороны и гражданина(ка) _______________________________________
(Ф. И. О. указать полностью) проживающий(ая)
по адресу:____________________________________________, (адрес регистрации),
удостоверение личности/паспорт №__________ выдан______ от _____ года,
ИИН_____, именуемый(ая) в дальнейшем "Арендатор", действующий(ая) от своего
имени, с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", заключили
настоящий Договор аренды (найма) жилища (далее - Договор) о следующем:

4) мен басқа тұрақты тұрғылықты жерге кеткен не қайтыс болған;
5) мен жалға берілетін тұрғын үйді мақсатсыз пайдаланған (оның ішінде жалға алу (жалдау) шартында көрсетілген мекенжай бойынша үшінші тұлғалар тұрғанда);
6) мен жалған және жалған мәліметтер берген жағдайлар басталған кезде төлемдерді жүзеге асыруды тоқтатуға құқылы екендігіне хабардармын және келісемін.
Жалдамалы тұрғын үйді орынсыз пайдалану және (немесе) жалған және жалған мәліметтер беру фактілері анықталған кезде төлемдерді жүзеге асыру қайта бастау мүмкіндігінсіз тоқтатылатына хабардармын және келісемін.
Мен Баспана порталындағы (www.Otbasybank.kz) жеке кабинетте менің табысым туралы мәліметтер толық және шынайы болып табылатыны туралы ұсынғанымды растаймын.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 57-бабына сәйкес осы Банктің менің кірістерімнен жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылатын жарналардың жай-күйі туралы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы ұсынатын мәліметтерді алуына қарсы болмайтынымды мәлімдеймін.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 30-бабының 2-тармағына сәйкес осы Банктің Қазақстан Республикасының салық органдары салық төлеуші (салық агенті) туралы ұсынатын мәліметтерді алуына қарсы болмайтынымды мәлімдеймін.
Осы өтінішпен Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген банк құпиясын ашуға, осы өтінішті қарау үшін қажетті дербес деректерді беруге және алуға, өңдеуге және сақтауға, оның ішінде тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органға және жергілікті атқарушы органдарға, сондай-ақ жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдерді алушылар туралы ақпаратты орналастыруға өз келісімімді беремін. Банктің интернет-ресурстарында.
Қолы: _____________________.
Жеке тұрғын үй қорынан
жалға алынған тұрғынжай
үшін азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер
тағайындау және жүзеге
асыру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Тұрғынжайды жалдаудың (жалға алудың) үлгілік шарты
Облыс, қала ______________ 20___ жылғы "_" __________ Шарт № ________
Азамат(ша) ___________________________________ (Т.А.Ә. толық көрсету) мекенжайы бойынша тұратын: _____________________________, ЖСН_____, (тіркеу мекенжайы), жеке куәлігі /паспорты №__________ ____ жылғы _________ берілген, бұдан әрі "Жалға беруші" деп аталатын, бір тараптан өз атынан әрекет ететін және азамат(ша) _______________________________________ (Т.А.Ә. толық көрсету) мекенжайы бойынша
тұратын:_____________________________________, (тіркеу мекенжайы),
жеке куәлігі/паспорты №__________ берілді______ _ жылғы, ЖСН_____, деп аталатын бұдан әрі "Жалға алушы", өз атынан, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатын, төмендегілер туралы осы Тұрғынжайды жалдау (жалға алу) шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

1. Определения и толкования
1.1. В настоящем Договоре используются следующие понятия:
АО "Отбасы банк" – банк, имеющий лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, осуществляющий назначение, осуществление, прекращение и возобновление выплат Арендатору;
жилище - отдельная жиля единица (индивидуальный жилой дом, квартира, комната в общежитии), предназначенное и используемое для постоянного проживания, отвечающее установленным строительным, санитарным, экологическим, противопожарным и другим обязательным нормам, правилам;
выплаты – государственная поддержка, назначаемая на безвозмездной основе в виде компенсации, выплачиваемой за счет средств бюджета Арендаторам, арендующим жилье в частном жилищном фонде.
2. Предмет Договора
2.1. Арендодатель предоставляет Арендатору и членам его семьи:
Ф.И.О. членов семьи
Степень родства
в найм жилище, расположенное по адресу: ___________________________
количеством комнат _______, полезной площадью ________ квадратных метров, в том числе жилой площадью _______ квадратных метров, не жилой площадью
_______ квадратных метров, характеристика которого приведена в акте приема-передачи жилища, являющемся неотъемлемой частью настоящего Договора.
3. Порядок произведения расчетов
3.1. Плата за пользование жилищем составляет ____ тенге в месяц и состоит из средств Арендатора и выплат от АО "Отбасы банк" для арендных платежей при наличии выделенных средств из республиканского и местного бюджетов.
3.2. В случае отсутствия средств республиканского и местного бюджетов Арендатор вносит полную сумму арендной платы из собственных средств, которые будут возмещены Арендатору в будущем при поступлении средств республиканского бюджета.
3.3. Плата за пользование жилищем перечисляется АО "Отбасы банк" от имени Арендатора путем перечисления причитающейся суммы платежа безналичными средствами на банковский счет Арендодателя, указанный в настоящем договоре.
3.4. Все расчеты по настоящему Договору производятся в следующем порядке:
1) Арендатор вносит предоплату в полном объеме за первый месяц проживания в течение десяти календарных дней с момента заключения настоящего Договора;
2) последующая оплата производится Арендатором не позднее _числа месяца, следующего за расчетным периодом. При несоблюдении сроков оплаты Арендодатель вправе требовать от Арендатора оплату пени в размере 0,1 % от суммы оплаты за каждый день просрочки.
3.5. При отсутствии оплаты по настоящему Договору более одного месяца Арендодатель вправе обратиться в суд о принудительном взыскании оплаты с Арендатора с возмещением всех судебных издержек.

1. Анықтамалар мен түсіндірмелер
1.1. Осы Шартта мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"Отбасы банк" АҚ – қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар, қаржы операторы болып табылатын және алушыларға төлемдерді тағайындауды, жүзеге асыруды, тоқтатуды және қайта тағайындауды жүзеге асыратын банк;
тұрғынжай – тұрақты тұруға арналған және соған пайдаланылатын, белгіленген құрылыс, санитариялық, экологиялық, өртке қарсы және басқа да міндетті нормаларға мен қағидаларға сай келетін бастапқы не қайталама нарықтардағы жеке тұрғын үй бірлігі (дара тұрғын үй, пәтер, жатақханадағы бөлме;
төлемдер – жеке тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалға алатын төлем алушыларға бюджет қаражаты есебінен төленетін өтемақы түрінде өтеусіз негізде тағайындалатын мемлекеттік қолдау.
2. Шарттың мәні
2.1. Жалға беруші Жалға алушыға және оның отбасы мүшелеріне береді:
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Туыстық дәрежесі
мекенжай бойынша орналасқан тұрғынжайды жалдауда:
_____________________ осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын тұрғынжайды қабылдау-беру актісінде сипаттамасы келтірілген бөлмелер саны ______, пайдалы алаңы _______ шаршы метр, оның ішінде тұрғын алаңы ______ шаршы метр, тұрғын алаңы_____ шаршы метр, тұрғын емес алаңы ______ шаршы метр.
3. Есеп айырысуды жүргізу тәртібі
3.1. Тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлем айына ____ теңгені құрайды және республикалық және жергілікті бюджеттерден бөлінген қаражат болған кезде жалға алушының қаражатынан және жалдау төлемақы үшін "Отбасы банк" АҚ-ның төлемдерінен тұрады.
3.2. Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты болмаған жағдайда, Жалға алушы Жалға алушыға болашақта республикалық бюджет қаражаты түскен кезде өтелетін өз қаражатынан жалдау ақысының толық сомасын енгізеді.
3.3. Тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлем осы Шартта көрсетілген жалға берушінің банктік шотына қолма-қол ақшасыз қаражатпен тиесілі төлем сомасын аудару жолымен Жалға алушының атынан "Отбасы банк" АҚ аударылады.
3.4. Осы Шарт бойынша барлық есеп айырысулар мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) Жалға алушы осы Шарт жасалған сәттен бастап он күнтізбелік күн ішінде тұрған бірінші айға толық көлемде алдын ала төлем жасайды;
2) кейінгі төлемді Жалға алушы есеп айырысу кезеңінен кейінгі айдың _ _ күнінен кешіктірмей жүргізеді. Төлем мерзімдері сақталмаған кезде Жалға беруші Жалға алушыдан мерзімі өткен әрбір күн үшін төлем сомасының 0,1 % мөлшерінде өсімпұл талап етуге құқылы.
3.5. Осы Шарт бойынша бір айдан астам төлем болмаған кезде Жалға беруші барлық сот шығындарын өтей отырып, Жалға алушыдан төлемді мәжбүрлеп өндіріп алу туралы сотқа жүгінуге құқылы.

3.6. При ненадлежащем использовании Арендатором жилища, инженерных сетей и мест общего пользования, повлекшим за собой ухудшение технических характеристик, неисправность, порчу, разрушение элементов жилища, жилого дома (жилого здания), Арендодателем составляется акт, с указанием размера стоимости ущерба, подлежащего возмещению Арендатором. При согласии Арендатора со стоимостью указанного размера ущерба акт подписывается Сторонами. В случае несогласия Арендатора со стоимостью ущерба, подлежащего возмещению, взыскание производится в судебном порядке.
4. Права Сторон
4.1. Арендодатель имеет право:
1) проводить осмотры состояния конструкций технических устройств жилых и подсобных помещений предоставленного жилища по согласованию и в присутствии Арендатора или совершеннолетнего члена семьи Арендатора;
2) расторгнуть настоящий в одностороннем порядке с уведомлением Арендатора и АО "Отбасы банк" не менее чем за тридцать календарных дней до даты расторжения;
3) выселить Арендатора и членов его семьи при нарушении условий настоящего Договора в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществлять контроль за своевременностью и полнотой перечисления платы за пользование жилищем;
5) осуществлять проверки целевого использования жилища.
10. Арендатор имеет право:
1) члены семьи Арендатора, проживающие в жилище, при временном отсутствии Арендатора вправе пользоваться жилищем на прежних условиях. При этом они осуществляют права и несут обязанности по настоящему Договору;
2) вносить плату за пользование жилищем авансом.
5. Обязанности Сторон
5.1. Арендодатель обязан:
1) предоставить Арендатору жилище в течение пятнадцати календарных дней после подписания настоящего Договора Сторонами по акту приема-передачи в состоянии, отвечающем установленным техническим, санитарно-эпидемиологическим и другим обязательным требованиям;
2) производить капитальный ремонт жилища;
3) ознакомить Арендатора (по его требованию) с тарифами и расчетами на содержание жилища и оплату коммунальных услуг;
4) зарегистрировать в Жилище Арендатора и совместно проживающих членов семьи;
5) если жилище окажется в силу обстоятельств, не зависящих от Сторон, в состоянии, непригодном для использования по назначению, аварийном состоянии или подлежащим сносу, расторгнуть настоящий Договор;
6) в случае возникновения аварий и форс-мажорных ситуаций незамедлительно принимать все необходимые меры по их устранению;
7) не препятствовать Арендатору владеть и пользоваться жилищем в установленном настоящим Договором порядке;

3.6. Жалға алушы тұрғын үй, тұрғын үй (тұрғын ғимарат) элементтерінің техникалық сипаттамаларының нашарлауына, ақауына, бүлінуіне, қирауына әкеп соққан тұрғынжайды, инженерлік желілерді және ортақ пайдаланылатын орындарды тиісінше пайдаланбаған кезде Жалға беруші Жалға алушы өтеуге тиіс залал құнының мөлшерін көрсете отырып, акт жасайды. Жалға алушы зиянның көрсетілген мөлшерінің құнымен келіскен кезде актіге Тараптар қол қояды. Жалға алушы өтеуге жататын залалдың құнымен келіспеген жағдайда өндіріп алу сот тәртібімен жүргізіледі.
4. Тараптардың құқықтары
4.1. Жалға берушінің:
1) Жалға алушының немесе Жалға алушының кәмелетке толған отбасы мүшесінің келісімі бойынша және қатысуымен берілген тұрғынжайдың тұрғын және қосалқы үй-жайларының техникалық құрылғылары конструкцияларының жай-күйіне тексеру жүргізуге;
2) жалға алушыны және "Отбасы банк" АҚ-ны бұзу күніне дейін кемінде күнтізбелік отыз күн бұрын хабардар ете отырып, осы Шартты біржақты тәртіппен бұзуға;
3) осы Шарттың талаптары бұзылған кезде Жалға алушыны және оның отбасы мүшелерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шығаруға;
4) тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемнің уақтылы және толық аударылуына бақылауды жүзеге асыруға;
5) тұрғынжайдың нысаналы пайдаланылуын тексеруді жүзеге асыруға құқығы бар.
4.2. Жалға алушының:
1) Жалға алушының тұрғынжайда тұратын отбасы мүшелері Жалға алушы уақытша болмаған кезде тұрғынжайды бұрынғы шарттармен пайдалануға құқылы. Бұл ретте, олар осы Шарт бойынша құқықтарды жүзеге асыруға және міндеттерді атқаруға;
2) тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемді аванспен төлеуге құқығы бар.
5. Тараптардың міндеттері
5.1. Жалға беруші:
1) Жалға алушыға осы Шартқа Тараптар қол қойғаннан кейін күнтізбелік он бес күн ішінде белгіленген техникалық, санитариялық-эпидемиологиялық және басқа да міндетті талаптарға сай келетін жай-күйде қабылдау-беру актісі бойынша тұрғын үй беруге;
2) тұрғынжайға күрделі жөндеу жүргізуге;
3) Жалға алушыны (оның талабы бойынша) тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге арналған тарифтермен және есептеулермен таныстыруға;
4) тұрғынжайда Жалға алушыны және бірге тұратын отбасы мүшелерін тіркеуге;
5) егер тұрғын үй Тараптарға байланысты емес мән-жайларға байланысты мақсаты бойынша пайдалануға жарамсыз, авариялық жағдайда немесе бұзылуға жататын жағдайда болса, осы Шартты бұзуға;
6) авариялар мен форс-мажорлық жағдайлар туындаған жағдайда оларды жою бойынша барлық қажетті шараларды дереу қабылдауға;
7) Жалға алушының осы Шартта белгіленген тәртіппен тұрғынжайды иеленуіне және пайдалануына кедергі келтірмеуге;

8) в случае изменения условий настоящего Договора или размера платы за пользование жилищем письменно уведомить об этом Арендатора за тридцать календарных дней до очередного срока внесения платы за пользование жилищем.
5.2. Арендатор обязан:
1) использовать жилище по прямому назначению;
2) содержать жилище в технически исправном и надлежащем санитарно-эпидемиологическом состоянии;
3) соблюдать правила пользования жилищем, местами общего пользования, правила содержания общего имущества объектов кондоминиума и придомовой территории, правила противопожарной и технической безопасности;
4) нести расходы на осуществление текущего ремонта Жилища. Устранять возникшие не по вине Арендодателя неполадки/неисправности (в т.ч. аварии, неисправности и т.д.) в Жилище в разумный срок, но не более 10 (десяти) календарных дней со дня их возникновения без права требования возмещения данных расходов от Арендодателя;
5) своевременно сообщать Арендодателю о выявлении неисправности приборов учета воды, электроэнергии, систем электроснабжения, теплоснабжения, водоснабжения, водоотведения, других элементов предоставленного в найм жилища;
6) не производить реконструкции, перепланировки, переоборудования жилища;
7) своевременно вносить плату за пользование жилищем и коммунальные услуги в установленных размерах, согласно условиям настоящего Договора;
8) допускать в дневное время, а при чрезвычайных ситуациях также в ночное время, в занимаемое жилище Арендодателя и представителей аварийных служб для проведения осмотра и ремонта элементов жилища;
9) возмещать Арендодателю убытки, связанные с повреждением жилища, мест общего пользования, жилого дома (жилого здания) и их оборудования, произошедшего по вине Арендатора или членов его семьи;
10) не передавать свои права по настоящему Договору в залог;
11) обратиться в орган по регистрации в правовом кадастре для регистрации настоящего Договора в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его подписания. Если Арендатор не обратится в Уполномоченный орган в указанный срок для регистрации Договора, то Арендодатель вправе самостоятельно принять меры по регистрации Договора с возложением расходов на Арендатора либо требовать его досрочного расторжения и возмещения понесенных убытков;
12) при расторжении или истечении срока настоящего Договора обеспечить возврат жилища в течение десяти календарных дней Арендодателю по акту приема-передачи жилища, подписанному Сторонами;

8) осы Шарттың талаптары немесе тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері өзгерген жағдайда, бұл туралы Жалға алушыны тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы енгізудің кезекті мерзіміне дейін күнтізбелік отыз күн бұрын жазбаша хабардар етуге құқылы.
5.2. Жалға алушы:
1) тұрғынжайды тікелей мақсаты бойынша пайдалануға;
2) тұрғынжайды техникалық жарамды және тиісті санитариялық-эпидемиологиялық жай-күйде күтіп-ұстауға;
3) тұрғынжайды, жалпыға ортақ пайдаланылатын орындарды пайдалану қағидаларын, кондоминиум объектілерінің және үй маңындағы аумақтың ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидаларын, өртке қарсы және техникалық қауіпсіздік қағидаларын сақтауға;
4) тұрғынжайды ағымдағы жөндеуді жүзеге асыруға арналған шығыстарды көтеруге құқылы. Жалға берушінің кінәсінен туындаған ақауларды/ақауларды (оның ішінде аварияларды, ақауларды және т.б.) Жалға берушіден осы шығыстарды өтеуді талап ету құқығынсыз, қисынды мерзімде, бірақ олар туындаған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күннен аспайтын мерзімде жоюға;
5) Жалға берушіге жалға берілген тұрғынжайдың суды, электр энергиясын есепке алу аспаптарының, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру жүйелерінің, басқа да элементтерінің ақаулығы анықталғаны туралы уақтылы хабарлауға;
6) тұрғынжайды қайта жаңартуды, қайта жоспарлауды, қайта жабдықтауды жүргізбеуге;
7) тұрғынжайды пайдаланғаны және коммуналдық қызметтер үшін төлемақыны осы Шарттың талаптарына сәйкес белгіленген мөлшерде уақтылы төлеуге;
8) күндізгі уақытта, ал төтенше жағдайлар кезінде, сондай-ақ түнгі уақытта Жалға берушінің және авариялық қызметтер өкілдерінің тұрып жатқан тұрғынжайына тұрғын үй элементтерін тексеріп-қарауды және жөндеуді жүргізу үшін жіберуге;
9) жалға алушының немесе оның отбасы мүшелерінің кінәсінен болған тұрғынжайдың, ортақ пайдаланылатын жерлердің, тұрғынжайдың (тұрғын ғимараттың) және олардың жабдықтарының зақымдануына байланысты шығындарды жалға берушіге өтеуге;
10) осы Шарт бойынша өз құқықтарын кепілге бермеуге;
11) осы Шартты тіркеу үшін оған қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде құқықтық кадастрда тіркеу жөніндегі органға жүгінуге құқылы. Егер Жалға алушы шартты тіркеу үшін көрсетілген мерзімде уәкілетті органға жүгінбесе, онда жалға беруші Жалға алушыға шығыстарды жүктей отырып, шартты тіркеу жөніндегі шараларды дербес қабылдауға не оны мерзімінен бұрын бұзуды және келтірілген залалдарды өтеуді талап етуге;
12) осы Шарттың мерзімі бұзылған немесе аяқталған кезде Тараптар қол қойған тұрғынжайды қабылдау-беру актісі бойынша Жалға берушіге күнтізбелік он күн ішінде тұрғынжайды қайтаруды қамтамасыз етуге:

13) уведомить АО "Отбасы банк" о выселении из арендуемого жилища или выезда на постоянное место жительство в другое место.
5.3. Не допускается аренда жилища у близких родственников и супругов, в том числе бывших супругов, а также близких родственников супругов.
5.4. Соблюдать правила, утвержденные уполномоченным органом объединения собственников имущества.
6. Основания, последствия и порядок прекращения Договора
6.1. Настоящий Договор может быть расторгнут, прекращен по инициативе одной из Сторон в любое время с письменным предупреждением другой Стороны и АО "Отбасы банк" не менее чем за тридцать календарных дней.
6.2. Настоящий Договор прекращает свое действие в случаях:
1) истечения срока настоящего Договора;
2) утраты Арендатором статуса нуждающегося в жилище, признанного нуждающимся согласно Закону Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
3) отказа Арендатора от получения выплат;
4) выезда Арендатора и членов его семьи на постоянное жительство в другое место;
5) отсутствия проживания очередника по адресу, указанному в настоящем Договоре;
6) предоставления занимаемого арендного жилища в поднайм;
7) предоставления фиктивных и ложных сведений;
8) не внесения арендной платы за жилище более 1 (одного) месяца.
6.3. Произведенные Арендатором за счет собственных средств ремонт или другие улучшения жилища, неотделимые без вреда для его конструкций, без согласия Арендодателя, передаются Арендодателю вместе с жилищем и не подлежат возмещению со стороны Арендодателя.
6.4. При прекращении, расторжении настоящего Договора, в присутствии Сторон составляется акт приема-передачи жилища Арендатором Арендодателю.
7. Сроки и порядок приема-передачи жилища
7.1. Арендодатель передает Арендатору жилище по акту приема-передачи в течение пятнадцати календарных дней после подписания настоящего Договора.
7.2. Арендатор передает жилище Арендодателю в течение десяти календарных дней с момента истечения сроков прекращения, расторжения настоящего Договора по акту приема-передачи жилища, подписанному Сторонами.
7.3. Акт приема-передачи жилища является неотъемлемой частью настоящего Договора, где фиксируется санитарно-эпидемиологическое, техническое состояние жилища и другие его характеристики, на момент подписания соответствующего акта.
8. Порядок рассмотрения споров
8.1. Споры между Сторонами, которые могут возникнуть из настоящего Договора или в связи с ним, разрешаются путем переговоров, а при недостижении согласия - в судебном порядке.
9. Заключительные положения
9.1. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах по одному для каждой из Сторон и один в уполномоченный регистрирующий орган на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу.

13) "Отбасы банк" АҚ-қа жалға алынған тұрғынжайдан шығып кеткені немесе басқа жерге тұрқылықты тұруға көшіп кеткені туралы хабарлауға құқылы.
5.3. Жақын туыстардан және жұбайынан, оның ішінде бұрынғы жұбайынан тұрғынжайды жалға алуға жол берілмейді.
5.4. Мүліктің меншік иелері бірлестігінің уәкілетті органы бекіткен ережелерді сақтау қажет.
6. Шартты тоқтатудың негіздері, салдарлары және тәртібі
6.1. Осы Шарт Тараптардың бірінің бастамасы бойынша басқа Тарапқа және "Отбасы банк" АҚ-ға кемінде күнтізбелік отыз күн бұрын жазбаша ескертумен кез келген уақытта бұзылуы, тоқтатылуы мүмкін.
6.2. Осы Шарт:
1) осы Шарттың мерзімі аяқталған;
2) Жалға алушы "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мұқтаж деп танылған тұрғынжайға мұқтаж мәртебесін жоғалтқан;
3) жалға алушы төлемдерді алудан бас тартқан;
4) Жалға алушы мен оның отбасы мүшелері басқа жерге тұрақты тұруға кеткен;
5) кезекте тұрғын адам осы Шартта көрсетілген мекенжай бойынша тұрмаған;
6) жалға берілетін тұрғынжай қосымша жалға берілген;
7) нақты емес және жалған мәліметтер берілген жағдайларда өз қолданысын тоқтатады.
6.3. 1 (бір) айдан астам тұрғын үй үшін жалдау ақысын төлемеген жағдайларда жүргізіледі. Жалға алушының өз қаражаты есебінен жүргізген, оның конструкцияларына зиян келтірмей, жалға берушінің келісімінсіз ажыратылмайтын тұрғынжайды жөндеу немесе басқа да жақсарту жалға берушіге тұрғынжаймен бірге беріледі және жалға беруші тарапынан өтелуге жатпайды.
6.4. Осы Шарт тоқтатылған, бұзылған кезде Тараптардың қатысуымен Жалға алушының Жалға берушіге тұрғынжайды қабылдау-беру актісі жасалады.
7. Тұрғынжайды қабылдау-беру мерзімдері мен тәртібі
7.1. Жалға беруші Жалға алушыға осы Шартқа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он бес күн ішінде қабылдау-беру актісі бойынша тұрғынжайды береді.
7.2. Жалға алушы тұрғын жайды жалға берушіге осы Шартты тоқтату, бұзу мерзімдері өткен сәттен бастап күнтізбелік он күн ішінде Тараптар қол қойған тұрғынжайды қабылдау-беру актісі бойынша береді.
7.3. Тұрғынжайды қабылдау-беру актісі осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады, онда тиісті актіге қол қойылған сәтте тұрғынжайдың санитариялық-эпидемиологиялық, техникалық жай-күйі және оның басқа да сипаттамалары тіркеледі.
8. Дауларды қарау тәртібі
8.1. Осы Шарттан немесе оған байланысты туындауы мүмкін Тараптар арасындағы даулар келіссөздер жолымен, ал келісімге қол жеткізілмеген кезде - сот тәртібімен шешіледі.
9. Қорытынды ережелер
9.1. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бірден үш данада және бірдей заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде уәкілетті тіркеуші органға бір данада жасалды.

9.2. Все изменения и дополнения к настоящему Договору действительны, если они изложены в письменной форме и подписаны Сторонами.
9.3. Настоящий Договор вступает в силу с "___" _________ 20___ года и действует до "___" ___________ 20__ года.
10. Адреса и реквизиты стороны
Арендодатель
Арендатор
_________________________
_________________________
_________________________
________________________
________________________
________________________
Подписи сторон
Арендодатель ________________
(Ф.И.О., подпись)
Арендатор __________________
(Ф.И.О., подпись)
С условиями настоящего Договора ознакомлены:
члены семьи Арендатора:
Степень родства
(Ф.И.О.) Арендатора и совершеннолетних, дееспособных членов его семьи
Приложение к договору
АКТ ПРИЕМА-ПЕРЕДАЧИ ЖИЛИЩА
г.________
"____ "__________ 20___ года
Гражданин(ка) ____________________________________________________________,
(Ф. И. О. указать полностью)
удостоверение личности/паспорт №__________ выдан______ от _____ года,
именуемый(ая) в дальнейшем "Арендодатель", с одной стороны и гражданин(ка)
_________________________________________________________________________,
(Ф. И. О. указать полностью)
удостоверение личности/паспорт №__________ выдан______ от _____ года,
именуемый(ая) в дальнейшем "Арендатор", с другой стороны, в дальнейшем
совместно именуемые "Стороны", настоящим актом удостоверяют, что Арендодатель
передал, а Арендатор принял жилище, находящееся по адресу ____________________
и ключи от следующей квартиры:
1. Комплектация жилища, расположенного по адресу:
Количество ключей
Домофон-
К-во
Тип помещения
Общая площадь, кв.м на основании технического паспорта (МФ)
Жилая площадь, кв.м (по жилью)
Данные приборов учета
кв
комнат
Холодная вода (куб.м)
Горячая
Электроэнергия
вода (куб.м)
(кВт/ч)
Дневной тариф
Ночной тариф
2. При приеме жилища стороны подтвердили следующую комплектацию квартиры:
№ пп
Помещение
Отметка о наличии, отсутствии или с указанием вида
Примечание
1
2
3
4
Счетчик холодной воды
Счетчик горячей воды
Счетчик газа
Счетчик электроэнергии
КУХНЯ
Материал пола (ламинат или линолеум или другое)
Отделка стен (левкас или другое)
Отделка потолка (левкас или другое)
Дверь (деревянная или другое)
Окно (пластик или другое)
Плита (газовая или электрическая)
Мойка
Смеситель
КОРИДОР
Материал пола (плитка + ламинат или линолеум или другое)
Отделка стен (левкас или другое)
Отделка потолка (левкас или другое)
Дверь входная (металлическая или другое)
САНУЗЕЛ № 1
Материал пола (плитка)
Отделка стен (плитка)
Отделка потолка
Дверь (деревянная или другое)
Унитаз
Раковина
Ванна
Полотенцесушитель
Смеситель для ванны
Смеситель для раковины
САНУЗЕЛ № 2
Материал пола (плитка или другое)
Отделка стен (плитка или другое)
Отделка потолка
Дверь (деревянная или другое)
Унитаз
Раковина
Ванна
Полотенцесушитель
Смеситель для ванны
Смеситель для раковины
СПАЛЬНАЯ КОМНАТА № 1
Материал пола (ламинат или линолеум)
Отделка стен (левкас)
Отделка потолка (левкас)
Окно (пластиковое)
Дверь (деревянная)
СПАЛЬНАЯ КОМНАТА № 2
Материал пола (ламинат или линолеум)
Отделка стен (левкас)
Отделка потолка (левкас или другое)
Окно (пластик или другое)
Дверь (деревянная или другое)
ГОСТИНАЯ
Материал пола (ламинат или линолеум или другое)
Отделка стен (левкас или другое)
Отделка потолка (левкас или другое)
Окно (пластик или другое)
Дверь (деревянная или другое)
БАЛКОН (ЛОДЖИЯ) № 1
Материал пола (плитка или другое)
Отделка стен (левкас или другое)
Отделка потолка (левкас или другое)
Окно (пластик или другое)
Дверь (пластик или другое)
БАЛКОН (ЛОДЖИЯ) №2
Материал пола (плитка или другое)
Отделка стен (левкас или другое)
Отделка потолка (левкас или другое)
Окно (пластик или другое)
Дверь (пластик или другое)
Нежилые помещения
Материал пола
Отделка стен
Отделка потолка
Окна
Двери
Принудительная вентиляция (естественная)
Счетчик холодной воды
Счетчик горячей воды
Подогрев пола
Сигнализация
Иное (указать)

9.2. Осы Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар жазбаша нысанда жазылған және Тараптар қол қойған болса, жарамды болады.
9.3. Осы Шарт 20___ жылғы "___"_________ күшіне енеді және 20__ жылғы "___" ___________ дейін қолданылады.
10. Тараптың мекенжайлары мен деректемелері
Жалға беруші
Жалға алушы
_________________________ _________________________ _________________________
_________________________ _________________________ _________________________
Тараптардың қолдарыЖалға беруші ________________ (Т.А.Ә., қолы)
Жалға алушы __________________ (Т.А.Ә., қолы)
Осы Шарттың талаптарымен таныстық:
Жалға алушының отбасы мүшелері:
Туыстық дәрежесі
Жалға алушының және оның отбасының кәмелетке толған, әрекетке қабілетті мүшелерінің Т.А.Ә.
Шартқа қосымша
ТҰРҒЫНЖАЙДЫ ҚАБЫЛДАУ-ТАПСЫРУ АКТІСІ
________ қаласы (облыс)
20___ жылғы "__ "__________
Азамат(ша) ___________________________________, (Т.А.Ә. толық көрсетілсін) жеке куәлігі/паспорты №__________ ____ жылы__ ________________берілген, бұдан әрі "Жалға беруші" деп аталатын, бір тараптан және азамат (ша) _______________________________________, (Т.А.Ә. толық көрсетілсін)
жеке куәлігі/ паспорты №__________ бұдан әрі "Жалға алушы" деп аталатын _ жылы _ _ ____________ берілген, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар осы актімен Жалға берушінің мекенжайы бойынша орналасқан тұрғынжайды бергенін, ал Жалға алушының қабылдағанын куәландырады ____________________ және келесі пәтердің кілті:
1. Мекенжайы бойынша орналасқан тұрғынжайдың жинағы:
Кілттер саны
Домофон
Саны
Үй-жайдың типі
Техникалық паспорттың негізінде жалпы алаңы, шаршы метр
Тұрғын алаңы, шаршы метр (тұрғын үй бойынша)
Есептеу аспаптарының деректері
пәтер
бөлме
Суық су (текше метр)
Ыстық
Электр энергиясы
су (текше метр)
(кВт/сағ.)
Күндізгі тариф
Түнгі тариф
2. Тұрғынжайды қабылдау кезінде Тараптар пәтердің мынадай жиынтығын растады:
Р/с №
Бөлме
Бар болуын, бар-жоғын немесе түрі көрсетілген белгі
Ескертпе
1
2
3
4
Суық суды есепке алу аспабы
Ыстық суды есепке алу аспабы
Газды есепке алу аспабы
Электр энергиясын суды есепке алу аспабы
АС ҮЙ
Еден материалы (ламинат немесе линолеум немесе басқа)
Қабырғаларды безендіру (левкас немесе басқалар)
Төбені безендіру (левкас немесе басқа)
Есік (ағаш немесе басқа)
Терезе (пластик немесе басқа)
Плита (газ немесе электр)
Жуу
Араластырғыш
ДӘЛІЗ
Еден материалы (плитка + ламинат немесе линолеум немесе басқа)
Қабырғаларды безендіру (левкас немесе басқалар)
Төбені безендіру (левкас немесе басқа)
Кіру есігі (металл немесе басқа)
№ 1 санитариялық торап
Еден материалы (плитка)
Қабырғаларды безендіру (плитка)
Төбені безендіру
Есік (ағаш немесе басқа)
Дәретхана
Раковина
Ванна
Сүлгі кептіргіш
Ваннаға арналған араластырғыш
Раковина үшін араластырғыш
№ 2 САНИТАРИЯЛЫҚ ТОРАП
Еден материалы (плитка немесе басқа)
Қабырғаларды безендіру (плитка немесе басқа)
Төбені безендіру
Есік (ағаш немесе басқа)
Дәретхана
Раковина
Ванна
Сүлгі кептіргіш
Ваннаға арналған араластырғыш
Раковина үшін араластырғыш
№ 1 ЖАТЫН БӨЛМЕ
Еден материалы (ламинат немесе линолеум)
Қабырғаларды безендіру (левкас)
Төбені безендіру (левкас)
Терезе (пластиковое)
Есік (ағаш)
№ 2 ЖАТЫН БӨЛМЕ
Еден материалы (ламинат немесе линолеум)
Қабырғаларды безендіру (левкас)
Төбені безендіру (левкас немесе басқа)
Терезе (пластик немесе басқа)
Есік (ағаш немесе басқа)
ҚОНАҚ БӨЛМЕ
Еден материалы (ламинат немесе линолеум немесе басқа)
Қабырғаларды безендіру (левкас немесе басқалар)
Төбені безендіру (левкас немесе басқа)
Терезе (пластик немесе басқа)
Есік (ағаш немесе басқа)
№ 1 БАЛКОН (ЛОДЖИЯЛАР)
Еден материалы (плитка немесе басқа)
Қабырғаларды безендіру (левкас немесе басқалар)
Төбені безендіру (левкас немесе басқа)
Терезе (пластик немесе басқа)
Есік (пластик немесе басқа)
№ 2 БАЛКОН (ЛОДЖИЯЛАР)
Еден материалы (плитка немесе басқа)
Қабырғаларды безендіру (левкас немесе басқалар)
Төбені безендіру (левкас немесе басқа)
Терезе (пластик немесе басқа)
Есік (пластик немесе басқа)
Тұрғын емес үй-жайлар
Еден материалы
Қабырғаларды безендіру
Төбені безендіру
Терезелер
Есіктер
Мәжбүрлі желдету (табиғи)
Суық суды есепке алу аспабы
Ыстық суды есепке алу аспабы
Еденді жылыту
Дабыл
Өзге (көрсету)

3. Стороны подтверждают, что жилище соответствует всем техническим, санитарным и другим нормам в соответствии со всеми требуемыми строительными и другими нормативами, действующими в Республике Казахстан, и находится в удовлетворительном состоянии, а также не имеет задолженностей по коммунальным, эксплуатационным и иным услугам.
4. Данный акт был составлен на основании визуального осмотра жилища.
5. Жилище не имеет видимых повреждений.
6. ____________________________________ известно о фактическом состоянии арендуемого им(ею) жилища и он(она) с состоянием квартиры и комплектацией ознакомлен(а) и претензий к Арендодателю не имеет и в дальнейшем иметь не будет.
7. При досрочном расторжении настоящего Договора Арендатор обязан вернуть Арендодателю жилище в том состоянии, в котором оно было получено.
8. Акт составлен в 2 (двух) экземплярах, обладающих равной юридической силой, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Арендодатель
Арендатор
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
________________________
Подписи сторон
Арендодатель
________________
(Ф.И.О., подпись)
Арендатор
__________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 5
к Правилам назначения
и осуществления выплат
отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Форма

3. Тараптар тұрғынжайдың Қазақстан Республикасында қолданылатын барлық талап етілетін құрылыс және басқа да нормативтерге сәйкес барлық техникалық, санитариялық және басқа да нормаларға сәйкес келетінін және қанағаттанарлық жағдайда екенін, сондай-ақ коммуналдық, пайдалану және өзге де қызметтер бойынша берешектері жоқ екенін растайды.
4. Бұл акт үйді визуалды тексеру негізінде жасалды.
5. Тұрғын үйде көрінетін зақым жоқ.
6. ____________________________________ ол (өзі) жалға алған тұрғынжайдың нақты жай-күйі туралы белгілі және ол пәтердің жай-күйімен және жиынтықталуымен танысқан және Жалға берушіге наразылықтары жоқ және одан әрі болмайды.
7. Осы Шарт мерзімінен бұрын бұзылған кезде Жалға алушы тұрғынжайды Жалға берушіге ол алынған күйінде қайтаруға міндетті.
8. Акт бірдей заңдық күші бар 2 (екі) данада жасалды, Тараптардыі әрқайсысына бір данадан беріледі.
Жалға беруші __________________________ __________________________ __________________________
Жалға алушы _________________________ _________________________ _________________________
Тараптардың қолдары
Жалға беруші ________________ (Т.А.Ә., қолы)
Жалға алушы __________________ (Т.А.Ә., қолы)
Жеке тұрғын үй қорынан
жалға алынған тұрғынжай
үшін азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер
тағайындау және жүзеге
асыру қағидаларына
5-қосымша
Нысан