Об утверждении Правил, формы и сроков представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по налогоплательщикам – физическим лицам, состоящим на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения, по итоговым суммам платежей, поступивших на счет для осуществления предпринимательской деятельности за календарный месяц
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2022 года № 273. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2022 года № 27158
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.3
В соответствии с подпунктом 21) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила и сроки представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по налогоплательщикам – физическим лицам, состоящим на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения, по итоговым суммам платежей, поступивших на счет для осуществления предпринимательской деятельности за календарный месяц согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений по налогоплательщикам – физическим лицам, состоящим на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения, по итоговым суммам платежей, поступивших на счет для осуществления предпринимательской деятельности за календарный месяц согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын және арнаулы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер - жеке тұлғалар бойынша күнтізбелік ай үшін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға арналған шотқа түскен төлемдердің жиынтық сомалары жөніндегі мәліметтерді беру қағидаларын, нысаны мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 15 наурыздағы № 273 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 наурызда № 27158 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 21) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын және арнаулы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер - жеке тұлғалар бойынша күнтізбелік ай үшін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға арналған шотқа түскен төлемдердің жиынтық сомалары жөніндегі мәліметтерді беру қағидалары мен мерзімдері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын және арнаулы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер - жеке тұлғалар бойынша күнтізбелік ай үшін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға арналған шотқа түскен төлемдердің жиынтық сомалары жөніндегі мәліметтер нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамаcында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 марта 2022 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2022 года № 273
Правила и сроки представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по налогоплательщикам – физическим лицам, состоящим на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения, по итоговым суммам платежей, поступивших на счет для осуществления предпринимательской деятельности за календарный месяц
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по налогоплательщикам – физическим лицам, состоящим на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения, по итоговым суммам платежей, поступивших на счет для осуществления предпринимательской деятельности за календарный месяц (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 21) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок и сроки представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций (далее – Банки и организации), в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) сведений по налогоплательщикам – физическим лицам, состоящим на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения, по итоговым суммам платежей, поступивших на счет для осуществления предпринимательской деятельности за календарный месяц (далее – Сведения).
2. К Сведениям относится информация о суммах платежей, поступивших на счет для осуществления предпринимательской деятельности в пользу каждого физического лица, состоящего на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, применяющего отдельные специальные налоговые режимы и являющегося пользователем специального мобильного приложения (далее – индивидуальные предприниматели).

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 1 наурыздан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 15 наурыздағы
№ 273 Бұйрығына 1-қосымша
Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын және арнаулы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер - жеке тұлғалар бойынша күнтізбелік ай үшін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға арналған шотқа түскен төлемдердің жиынтық сомалары жөніндегі мәліметтерді беру қағидалары мен мерзімдері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын және арнаулы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер - жеке тұлғалар бойынша күнтізбелік ай үшін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға арналған шотқа түскен төлемдердің жиынтық сомалары жөніндегі мәліметтерді беру қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі - Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 24-бабының 21) тармақшасына сәйкес әзірленді және екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі – Банктер мен ұйымдар) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі - Комитет) жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын және арнаулы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер - жеке тұлғалар бойынша күнтізбелік ай үшін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға арналған шотқа түскен төлемдердің жиынтық сомалары жөніндегі мәліметтерді (бұдан әрі – Мәліметтер) беру тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.
2. Мәліметтерге жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын және арнаулы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын дара кәсіпкерлер (бұдан әрі – дара кәсіпкерлер) ретінде тіркеу есебінде тұрған әрбір жеке тұлғаның пайдасына кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін шотқа түскен төлемдер сомалары туралы ақпарат жатады.

При этом в сумму вышеуказанных платежей, согласно подпункту 21) статьи 24 Налогового кодекса, не включаются платежи, сведения по которым поступают в специальное мобильное приложение по чекам такого приложения в соответствии с пунктом 4 статьи 686-1 Налогового кодекса.
Глава 2. Порядок и сроки представления сведений по налогоплательщикам – физическим лицам, состоящим на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения, по итоговым суммам платежей, поступивших на счет для осуществления предпринимательской деятельности за календарный месяц
3. Сведения передаются из информационных систем (далее – ИС) Банков и организаций на основании согласия от индивидуальных предпринимателей обслуживающим банкам на раскрытие банковской тайны, в соответствии со статьей 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Согласие) в ИС Комитета.
4. Услуга по подписанию индивидуальным предпринимателем Согласия в электронной форме с обязательным удостоверением его посредством электронной цифровой подписи предоставляется непосредственно в специальном мобильном приложении "E-Salyq Business".
Сведения о наличии подписанного Согласия отражаются в профиле индивидуального предпринимателя в специальном мобильном приложении "E-Salyq Business".
Специальное мобильное приложение обеспечивает получения Банками и организациями электронного документа, подтверждающего наличие Согласия, удостоверенного электронной цифровой подписью индивидуального предпринимателя.
5. В ИС Комитета формируется, выгружается посредством электронного взаимодействия первоначальный список индивидуальных предпринимателей (далее – Список) с отметкой о наличии Согласия, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи, который передается для загрузки в ИС Банков и организаций.
Обновление информации в Списке по измененным, дополненным, удаленным данным индивидуальных предпринимателей осуществляется Комитетом в рамках электронного взаимодействия в онлайн-режиме.
6. Банки и организации формируют Сведения по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу и передают их в ИС Комитета ежемесячно, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, посредством использования открытого API-сервиса по приему электронных данных в XML-формате.
7. При отсутствии интеграции ИС Комитета с ИС Банков и организации:
1) Комитет ежемесячно, 1-го числа месяца, следующего за отчетным:

Бұл ретте Салық кодексінің 24-бабының 21) тармақшасына сәйкес жоғарыда көрсетілген төлемдер сомасына Салық кодексінің 686-1-бабы 4-тармағының ережелеріне сәйкес осындай қосымшаның чектері бойынша арнаулы мобильді қосымшаға олар бойынша мәліметтер түсетін төлемдер енгізілмейді.
2-тарау. Жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын және арнаулы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер - жеке тұлғалар бойынша күнтізбелік ай үшін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға арналған шотқа түскен төлемдердің жиынтық сомалары жөніндегі мәліметтерді беру тәртібі мен мерзімдері
3. Мәліметтер Банктердің және ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен (бұдан әрі – АЖ) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабына сәйкес дара кәсіпкерлердің банктік құпияны ашуға берген келісімі (бұдан әрі – Келісім) негізінде Комитеттің АЖ-не беріледі.
4. Дара кәсіпкердің электрондық нысанда келісімге қол қоюы және оны электрондық цифрлық қолтаңба арқылы міндетті түрде куәландыруы жөніндегі қызмет тікелей "E-Salyq Business" арнаулы мобильдік қосымшасында ұсынылады.
Қол қойылған келісімнің болуы туралы мәліметтер дара кәсіпкердің бейінінде арнаулы мобильдік қосымшада көрсетіледі "E-Salyq Business".
Арнаулы мобильдік қосымша банктер мен ұйымдардың дара кәсіпкердің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған Келісімнің бар екенін растайтын электрондық құжатты алу мүмкіндігін қамтамасыз етеді.
5. Комитеттің АЖ-де электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған Келісімнің бар екендігі туралы белгісі бар дара кәсіпкерлердің бастапқы тізімі (бұдан әрі - тізім) қалыптастырылады, электрондық өзара іс-қимыл арқылы түсіріледі, ол банктер мен ұйымдардың АЖ-не жүктеу үшін беріледі.
Дара кәсіпкерлердің өзгертілген, қосымша, жойылған деректері бойынша тізімдегі ақпаратты жаңартуды Комитет онлайн-режимде электрондық өзара іс-қимыл шеңберінде жүзеге асырады.
6. Банктер мен ұйымдар осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтерді қалыптастырады және оларды XML-форматта электрондық деректерді қабылдау жөніндегі ашық API-сервисті пайдалану арқылы ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей Комитеттің АЖ-не береді.
7. Комитеттің АЖ-мен банктердің және ұйымның АЖ-рі интеграциясы болмаған жағдайда:
1) Комитет ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 1-күні:

формирует и выгружает в файл "ESB_BVU_spisok_дд.мм.гггг" Список с отметкой о наличии Согласия, удостоверенного посредством электронной цифровой подписью, по состоянию на 00:00 часов указанной даты;
размещает вышеуказанный файл на sftp-сервере Комитета в папке "ESB_BVU_spisok_дд.мм.гггг." для загрузки в ИС Банков и организаций;
2) Банки и организации ежемесячно, 5-го числа месяца, следующего за отчетным, выгружают по Списку Сведения по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу и размещают на sftp-сервере Комитета в папке "ESB_BVU_Наименование банка_sved_ дд.мм.гггг", предусмотренной для каждого банка в папке "ESB_BVU_sved_ дд.мм.гггг".
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2022 года № 273
Форма
Сведения по налогоплательщикам – физическим лицам, состоящим на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения, по итоговым суммам платежей, поступивших на счет для осуществления предпринимательской деятельности за календарный месяц
Месяц
Год
Индивидуальный предприниматель
Реквизиты банка (филиала банка Республики Казахстан, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, созданные на территории Республики Казахстан), организации, в которых открыты банковские счета
индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
наименование (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
бизнес-идентификационный номер (БИН)
банковский идентификационный код (БИК банка)
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Валюта банковского счета
Код назначения платежа (КНП)
Итоговая сумма платежей в разрезе КНП, поступивших за календарный месяц (тенге)
9
10
11
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, ответственного за составление
формы, подпись)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя, подпись)
Приложение
к форме "Сведения по
налогоплательщикам –
физическим лицам,
состоящим на регистрационном
учете в качестве индивидуальных
предпринимателей, применяющих
отдельные специальные
налоговые режимы и
являющихся пользователями
специального мобильного
приложения, по итоговым
суммам платежей,
поступивших на счет для
осуществления предпринимательской
деятельности
за календарный месяц"
Пояснение по заполнению формы "Сведения по налогоплательщикам – физическим лицам, состоящим на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения, по итоговым суммам платежей, поступивших на счет для осуществления предпринимательской деятельности за календарный месяц"

көрсетілген күннің 00-00 сағатындағы жағдай бойынша электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған Келісімнің болуы туралы белгісі бар тізімді қалыптастырады және "ESB_BVU_spisok_кк.аа.жжжж" файылына жүктейді;
жоғарыда көрсетілген файлды "ESB_BVU_spisok_кк.аа.жжжж" банктер мен ұйымдардың АЖ-не жүктеу үшін Комитеттің sftp серверіне папкасына орналастырады;
2) Банктер мен ұйымдар ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күні осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан тізім бойынша мәліметтерді түсіреді және Комитеттің sftp-серверінде "ESB_BVU_ Банктің атауы_sved_ дд.мм.гггг", папкасына орналастырады, "ESB_BVU_sved_ дд.мм.гггг" папкасындағы әр банк үшін қарастырылған.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2022 жылғы 15 наурыздағы
№ 273 Бұйрығына 2-қосымшасы
нысан
Жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын және арнаулы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер - жеке тұлғалар бойынша уәкілетті органға күнтізбелік ай үшін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға арналған шотқа түскен төлемдердің жиынтық сомалары жөніндегі мәліметтер
Ай
Жыл
Дара кәсіпкер
Банктің ( Қазақстан Республикасының банктің филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің Қазақстан Республикасының аумағында құрылған филиалы), банктік шоттары ашылған ұйымдардың деректемелері
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
банктің сәйкестендіру коды (БСК)
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Банктік шот валютасы
Төлем мақсатының коды (ТМК)
Күнтізбелік айға түскен төлемдердің ТМК бөлісіндегі жиынтық сомасы (теңге)
9
10
11
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) нысанды құрастыруға жауапты тұлғаның, қолы)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) басшысының, қолы)
"Жекелеген арнаулы салық
режимдерін қолданатын және
арнаулы мобильдік қосымшаны
пайдаланушылар болып табылатын
дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу
есебінде тұрған салық
төлеушілер - жеке тұлғалар
бойынша уәкілетті органға
күнтізбелік ай үшін кәсіпкерлік
қызметті жүзеге асыруға
арналған шотқа түскен
төлемдердің жиынтық
сомалары жөніндегі мәліметтер"
нысанына қосымша
"Жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын және арнаулы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер - жеке тұлғалар бойынша уәкілетті органға күнтізбелік ай үшін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға арналған шотқа түскен төлемдердің жиынтық сомалары жөніндегі мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма разработана в соответствии с подпунктом 21) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
2. В графе 1 – указывается порядковый номер.
3. В графе 2– указывается месяц.
4. В графе 3 – указывается год.
5. В графе 4 – указывается индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя.
6. В графе 5 – указывается наименование индивидуального предпринимателя (фамилия, имя, отчество (при его наличии));
7. В графе 6 – указывается БИН банка (филиала банка Республики Казахстан, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, созданные на территории Республики Казахстан), организации, в которых открыты банковские счета.
8. В графе 7 – указывается БИК банка (филиала банка Республики Казахстан, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, созданные на территории Республики Казахстан), организации, в которых открыты банковские счета;
9. В графе 8 – указывается наименование банка (филиала банка Республики Казахстан, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, созданные на территории Республики Казахстан), организации, в которых открыты банковские счета.
10. В графе 9 – указывается валюта банковского счета.
11. В графе 10 – указывается код назначения платежа.
12. В графе 11 – указывается итоговая сумма платежей в разрезе КНП, поступивших за календарный месяц (тенге).

1. Нысан "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 21) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. 1-бағанда – реттік нөмірі көрсетіледі.
3. 2-бағанда – айы көрсетіледі.
4. 3-бағанда – жылы көрсетіледі.
5. 4-бағанда - дара кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
6. 5-бағанда – дара кәсіпкердің атауы көрсетіледі (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде));
7. 6-бағанда – банктің (Қазақстан Республикасының банктің филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің Қазақстан Республикасының аумағында құрылған филиалы), банктік шоттары ашылған ұйымдардың БСН-і көрсетіледі.
8. 7-бағанда – банктің (Қазақстан Республикасының банктің филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің Қазақстан Республикасының аумағында құрылған филиалы), банктік шоттары ашылған ұйымдардың БСК көрсетіледі;
9. 8-бағанда – банктің (Қазақстан Республикасының банктің филиалы, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктерінің Қазақстан Республикасының аумағында құрылған филиалы), банктік шоттары ашылған ұйымдардың атауы көрсетіледі.
10. 9 -бағанда – банк шотының валютасы көрсетіледі.
11. 10-бағанда – төлем мақсатының коды көрсетіледі.
12. 11-бағанда – күнтізбелік айда түскен төлемдердің ТМК бөлісіндегі жиынтық сомасы (теңге) көрсетіледі.