О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 марта 2022 года № 62. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2022 года № 27383.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение копии настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов для сведения, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 29 марта 2022 года № 62
Перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744):
в Правилах приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) книга учета информации (далее - КУИ) – автоматизированная база данных, в которую вносится информация об уголовном правонарушении, включая поводы к началу досудебного расследования, перечисленные в части первой статьи 180 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК);
2) защищенный носитель информации – это устройство для безопасного хранения ключевой информации и биометрических данных для доступа к Единому реестру досудебных расследований;

Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2022 жылғы 29 наурыздағы № 62 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 сәуірде № 27383 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектiлерiне мәлімет үшiн, сондай-ақ Комитеттiң аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2022 жылғы 29 наурыздағы
№ 62 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпаратты есепке алу кітабы (бұдан әрі – АЕК) – сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастауға Қазақстан Республикасы Қылмыстық – процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 180-бабының бірінші бөлігінде аталған себептерді қоса алғанда қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат енетін автоматтандырылған дерекқор;
2) ақпараттың қорғалған жеткізгіші – бұл Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізіліміне қол жеткізу үшін негізгі ақпараттарды және биометриялық деректерді қауіпсіз сақтауға арналған құрылғы;

3) биометрический считыватель - специализированное периферийное устройство для аутентификации пользователя системы по биометрическим параметрам отпечатка пальца;
4) укрытое уголовное правонарушение – это уголовный проступок или преступление, по которому, несмотря на наличие поводов к началу досудебного расследования, предусмотренных статьей 180 УПК РК, не приняты меры к регистрации его в Едином реестре досудебных расследований;
5) анонимное сообщение – сообщение, по которому невозможно установить авторство и (или) отсутствуют подпись, в том числе электронная цифровая подпись, почтовый адрес заявителя;
6) повторное заявление и сообщение – заявление и сообщение по одному и тому же уголовному правонарушению более одного раза;
7) планшет подписи - специализированное периферийное устройство, состоящее из графического планшета и пишущего пера (стилус), позволяющее создавать цифровой аналог рукописной подписи его владельца;
8) управомоченное лицо – сотрудник дежурной части органа уголовного преследования, а также должностное лицо, ответственное за прием и учет информации об уголовных правонарушениях;
9) информация об уголовном правонарушении – информация, по которой необходимо принять решение о возможности начала досудебного расследования, включая сообщения неустановленного лица, а также поводы к началу досудебного расследования, перечисленные в части первой статьи 180 УПК РК, заявление и сообщение, указанное в части пятой статьи 181 УПК РК;
10) учет информации об уголовном правонарушении – фиксация в КУИ информации об уголовном правонарушении, включая поводы, указанные в подпункте 15) настоящего пункта, по форме К-1 "Учет в КУИ" (далее – форма К-1), согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также сведений о результатах его разрешения в соответствии с пунктами 12 и 14 настоящих Правил по форме К-2 "Решение по КУИ" (далее – форма К-2), согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
11) прием заявления, сообщения и информации об уголовном правонарушении – обязательное принятие поводов, перечисленных в части первой статьи 180 УПК РК, а также иной информации об уголовных правонарушениях должностными лицами органов уголовного преследования;
12) регистрация заявления, сообщения или рапорта об уголовном правонарушении - регистрация в Едином реестре досудебных расследований поводов, указанных в подпункте 15) настоящего пункта;
13) пользователь Единого реестра досудебных расследований (далее - пользователь) - должностное лицо, которое в пределах своей компетенции использует Единый реестр досудебных расследований для выполнения конкретных функций;

3) биометриялық оқитын құралы – саусақ іздерінің биометриялық параметрлері бойынша жүйе пайдаланушысын аутентификациялау үшін мамандандырылған перифериялық құрылғы;
4) жасырылған қылмыстық құқық бұзушылық – бұл ҚР ҚПК-нің 180-бабымен көзделген сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастауға себептердің болуына қарамастан, СДТБТ-да оны тіркеуге шаралар қабылданбаған қылмыстық теріс қылық немесе қылмыс;
5) иесі бүркемеленген өтініш – ол бойынша авторын анықтау мүмкін емес, арыз иесінің қолтаңбасы, оның ішінде электронды цифрлық қолтаңбасы, пошталық мекенжайы жоқ хабар;
6) қайталама арыз және хабар – сол бір қылмыстық құқық бұзушылық бойынша бір реттен аса арыз және хабар;
7) қолтаңба планшеті – қолтаңба иесінің қолжазба қолтаңбасының цифрлық аналогын құруға мүмкіндік беретін графикалық планшеттен және жазу қаламынан (стилус) тұратын мамандандырылған перифериалық құрылғы;
8) құқық берілген адам – қылмыстық қудалау органы кезекші бөлімінің қызметкері, сондай-ақ қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты қабылдауға және есепке алуға жауапты лауазымды адам;
9) қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат – анықталмаған адамның хабарын, сондай-ақ ҚР ҚПК-нің 180-бабының бірінші бөлігінде аталған сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептерін, ҚР ҚПК-нің 181-бабының 5-бөлігінде көрсетілген арыздар мен хабарларды қоса алғанда, сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау мүмкіндігі туралы шешімді қабылдау қажеттілігі бар ақпарат;
10) қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты есепке алу – АЕК-ке осы тармақтың 15) тармақшасында көрсетілген себептерді осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес "АЕК-тегі есепке алу" К-1 нысаны бойынша (бұдан әрі – К-1 нысаны), сондай-ақ осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес "АЕК бойынша шешім" К-2 нысаны бойынша, осы Қағидалардың 12 және 14-тармақтарына сәйкес оның шешілу нәтижелері туралы мәліметтерді (бұдан әрі – К-2 нысаны) қоса, қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты бекіту;
11) қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарды және ақпаратты қабылдау – қылмыстық қудалау органдары лауазымды адамдарының ҚР ҚПК-нің 180-бабының бірінші бөлігінде аталған себептерді, сондай-ақ қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы өзге де ақпаратты міндетті түрде қабылдауы;
12) қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарды немесе баянатты тіркеу – осы тармақтың 15) тармақшасында көрсетілген себептерді СДТБТ- да тіркеу;
13) Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін пайдаланушы (бұдан әрі – пайдаланушы) – нақты функцияларды орындау үшін өз құзыреті шеңберінде Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін пайдаланатын лауазымды адам;

14) Единый реестр досудебных расследований (далее - ЕРДР) - автоматизированная база данных, в которую вносятся сведения о поводах к началу досудебного расследования, перечисленных в части первой статьи 180 УПК РК, принятых по ним процессуальных решениях, произведенных действиях, движении уголовного производства, заявителях и участниках уголовного процесса, а также осуществляется ведение уголовного судопроизводства в электронном формате на стадии досудебного расследования;
15) поводы к началу досудебного расследования – заявление, явка с повинной, сообщение, рапорт об уголовном правонарушении, перечисленные в части первой статьи 180 УПК РК, оформленные в соответствии с требованиями статей 181-184 УПК РК;
16) лицо, утратившее связь с родственниками – лицо, в силу различных причин не поддерживающее каких-либо отношений с родственниками и не сообщающее сведений о своем месте нахождения, в отношении которого поступило заявление о розыске;
17) уполномоченный орган – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальные органы;
18) лицо, пропавшее без вести (безвестно исчезнувшее лицо) – лицо, исчезнувшее внезапно, без каких-либо к тому причин, местонахождение которого неизвестно и в отношении него поступило заявление, сообщение или рапорт о его розыске;
19) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
20) электронный информационный учетный документ (форма) – носитель правовой статистической информации, на основании которого формируются данные государственной правовой статистики и специальных учетов;
21) SMS-оповещение - функционал ЕРДР, позволяющий через мобильную связь и (или) электронную почту направлять текстовые сообщения участникам уголовного процесса для их уведомления либо явки к лицу, ведущему уголовный процесс;
22) публичный сектор – функционал ЕРДР, позволяющий участнику уголовного процесса посредством Интернета с соблюдением требований информационной безопасности и конфиденциальности получить удаленный доступ к имеющимся и иным сведениям в ЕРДР о принятых процессуальных решениях, материалам уголовного дела в отношении себя или о защищаемом им лице, подавать жалобы и ходатайства;
23) отчет о завершении досудебного расследования – это основанные на собранных фактических данных краткие выводы лица, осуществляющего досудебное расследование, о завершении досудебного расследования, о направлении дела прокурору для составления обвинительного акта и направления дела в суд.";

14) сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі – СДТБТ) – ҚР ҚПК-нің 180-бабының бірінші бөлігінде аталған сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептері, олар бойынша қабылданған процестік шешімдер, жүргізілген әрекеттер, қылмыстық іс жүргізудің қозғалысы, қылмыстық процестің арыз иелері мен қатысушылары туралы мәліметтер енетін автоматтандырылған дерекқор, сондай-ақ сотқа дейінгі тергеп-тексеру сатысындағы қылмыстық сот ісін электрондық форматта жүргізуді жүзеге асырады;
15) сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептері – арыз, кінәсін мойындап келу, хабар, ҚР ҚПК-нің 181184-баптарының талаптарына сәйкес рәсімделген ҚР ҚПК-нің 180-бабының бірінші бөлігінде аталған қылмыстық құқық бұзушылық туралы баянат;
16) туыстарымен байланысын жоғалтқан адам – әртүрлі себептерге байланысты туыстарымен қандай да бір қарым-қатынас жасамайтын және өзінің орналасқан жері туралы мәліметтерді хабарламайтын, оған қатысты іздестіру туралы арыз келіп түскен адам;
17) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары;
18) хабарсыз кеткен адам (хабарсыз жоғалған адам) – кенеттен, қандай да бір себепсіз жоғалып кеткен, орналасқан жері белгісіз және оған қатысты оны іздеу туралы арыз, хабар немесе баянат келіп түскен адам;
19) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгертілмегендігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы;
20) электрондық ақпараттық есепке алу құжаты (нысан) – оның негізінде мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу деректері қалыптасатын құқықтық статистикалық ақпараттың жеткізгіші;
21) SМS-хабарлама – мобильді байланыс және (немесе) электрондық пошта арқылы қылмыстық процеске қатысушыларға оларды хабар ету не қылмыстық процесті жүргізуші адамның келуі үшін мәтіндік хабарлар жіберуге мүмкіндік беретін СДТБТ-ның функционалы;
22) жария сектор – қылмыстық процеске қатысушыға Интернет арқылы ақпараттық қауіпсіздік және құпиялылық талаптарын сақтай отырып, қабылданған процестік шешімдер туралы СДТБТ-да бар және өзге де мәліметтерге, өзіне немесе ол қорғайтын адамға қатысты қылмыстық істің материалдарына қашықтықтан қол жеткізуге, арыз және өтінішхат беруге мүмкіндік беретін СДТБТ-ның функционалы;
23) сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталғаны туралы есеп – ол сотқа дейінгі тергеп -тексеруді жүзеге асыратын адамның жиналған нақты деректеріне негізделген сотқа дейінгі тергеп -тексеруді аяқтау туралы, айыптау актісін жасау және істі сотқа жіберу үшін істі прокурорға жіберу туралы қысқа тұжырымдары.";

пункт 13-2 изложить в следующей редакции:
"13-2. По заявлениям, сообщениям или рапортам об уголовных правонарушениях, переданным по территориальности (подведомственности), заполняется форма К-2 с вложением копий заявлений, сообщений, рапортов и документов, приложенных к этим заявлениям, сообщениям, рапортам, за исключением требующих обеспечения конфиденциальности.
Сведения о поступлении заявлений, сообщений или рапортов об уголовных правонарушениях, переданных по территориальности (подведомственности), вводятся управомоченным лицом незамедлительно с момента фактического поступления материала, без повторной регистрации в КУИ, с заполнением формы К-2.
По материалу, принятому по территориальности (подведомственности), принимается одно из решений, предусмотренных пунктами 13 и 14 настоящих Правил, при этом срок рассмотрения исчисляется с момента фактического поступления материала.";
заголовок главы 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Форма на вещественное доказательство, конфискованное имущество и учета представлений";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Форма учета изъятых и уничтоженных наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров (далее - НПП), иных вещественных доказательств по делу, конфискованного имущества и учета представлений согласно приложению 16 к настоящим Правилам заполняется при изъятии, передаче и уничтожении вещественных доказательств, конфискации имущества по уголовному делу, а также внесенных представлениях в порядке статьи 200 УПК РК и результатах их рассмотрения.";
дополнить пунктом 53-1 следующего содержания:
"53-1. Достоверность заполнения реквизитов о внесенных представлениях в порядке статьи 200 УПК РК и результатах их рассмотрения, а также сведений о конфискованном имуществе, обеспечивается лицом, осуществляющим досудебное расследование.";
дополнить главой 9-1 следующего содержания:
"Глава 9-1. Форма на участника уголовного процесса
55-1. Форма на участника уголовного процесса согласно приложению 18-1 к настоящим Правилам заполняется на следующих участников уголовного процесса: подозреваемый, обвиняемый, подсудимый, потерпевший, защитник, адвокат, представитель потерпевшего и подозреваемого при наличии подтверждающих документов с момента приобретения ими процессуального статуса по отдельности, с учетом требований статьи 201 УПК РК.";
приложение 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
приложение 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;

13-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13-2. Аумақтылығы (ведомствоға тиістілігі) бойынша тапсырылған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар немесе баянаттар бойынша құпиялылықты қамтамасыз етуді талап ететіндерін қоспағанда, арыздардың, хабарлардың, баянаттардың және осы арыздарға, хабарларға, баянаттарға қоса берілген құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып К-2 нысаны толтырылады.
Аумақтылығы (ведомствоға тиістілігі) бойынша берілген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың немесе баянаттардың келіп түскені туралы мәліметтерді құқық берілген адам материал іс жүзінде келіп түскен кезден бастап дереу, АЕК-ге қайта тіркемей, К-2 нысанын толтыра отырып енгізеді.
Аумақтылығы (ведомствоға тиістілігі) бойынша қабылданған материал бойынша осы Қағидалардың 13 және 14-тармақтарында көзделген шешімдердің бірі қабылданады, бұл ретте, қарау мерзімі материалдың нақты келіп түскен кезінен бастап есептеледі.";
7-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Заттай дәлелдеме, тәркіленген мүлік және ұсынулардың есебі нысаны";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. Алынған және жойылған есірткі құралдарын, психотроптық немесе улы заттарды, прекурсорларды (бұдан әрі – ЕПП), іс бойынша өзге де заттай дәлелдемелерді, тіркіленген мүлік пен ұсынуларды есепке алу нысаны осы Қағидалардың 16-қосымшасына сәйкес заттай дәләлдемелерді, оның ішінде есірткі заттарды алып қою, беру және жою, қылмыстық істер бойынша мүлікті тәркілеу, сондай-ақ ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібімен енгізілген ұсынуларды және оларды қарау нәтижелері кезінде толтырылады.";
мынадай мазмұндағы 53-1-тармақпен толықтырылсын:
"53-1. ҚР ҚПК-нің 200-бабының тәртібімен енгізілген ұсынулар және оларды қарау нәтижелері туралы деректемелерді, сондай-ақ тәркіленген мүлік туралы мәліметтерді толтырудың шынайылығын сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын адам қамтамасыз етеді.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тараумен толықтырылсын:
"9-1-тарау. Қылмыстық процеске қатысушыға арналған нысан.
55-1. Осы Қағидалардың 18-1-қосымшасына сәйкес қылмыстық процеске қатысушыға арналған нысан қылмыстық процеске мынадай қатысушыларға: ҚР ҚПК-нің 201-бабының талаптарын ескере отырып, процестік мәртебені алған сәттен бастап растайтын құжаттар болған кезде күдікті, айыпталушы, сотталушы, жәбірленуші, қорғаушы, адвокат, жәбірленуші мен күдіктінің өкіліне жеке-жеке толтырылады.";
көрсетілген Қағидалардың 11-қосымшасы осы Тізбенің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 12-қосымшасы осы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 13 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
приложение 16 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
приложение 18 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 18-1 в редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню.
2. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 01.12.2023 № 213 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102 "Об утверждении формы отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9852):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении формы отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его формированию";
в форме отчета "О работе органов уголовного преследования", утвержденной указанным приказом:
таблицу 1 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему Перечню;
таблицу 2 изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему Перечню;
таблицу 4 изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему Перечню;
таблицу 7 изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему Перечню;
в Инструкции по формированию отчета № 1- Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденной указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Субъектами отчета являются органы, предусмотренные статьей 3 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и статьей 3 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Структура и порядок формирования отчета";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Сведения об оконченных уголовных делах (основные дела, а также уголовные дела по оконченным эпизодам, присоединенные к основным делам), в том числе в электронном формате распределяются по строкам с 21 по 53.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. В строках с 54 по 55 отражаются дела, направленные по подследственности, в строках с 56 по 59 – уголовные дела, направленные прокурору для согласования прерывания уголовного дела, в строках с 60 по 61 – сведения о работе начальника органа дознания о применении приказного производства, в строке 62 - отказано начальником органа дознания в согласовании постановления протокола обвинения, в строках с 63 по 66 – уголовные дела, направленные прокурором в суд.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

көрсетілген Қағидалардың 13-қосымшасы осы Тізбенің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 16-қосымшасы осы Тізбенің 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 18-қосымшасы осы Тізбенің 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Тізбенің 6-қосымшасына сәйкес редакциядағы 18-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 01.12.2023 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есептің нысанын және оны құрастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9852 болып тіркелген):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы № 1-Е есептің нысанын және оны құрастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы";
Осы бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" есеп нысанында:
1-кесте осы Тізбенің 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-кесте осы Тізбенің 10-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-кесте осы Тізбенің 11-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-кесте осы Тізбенің 12-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е есебін қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықта:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабында және "Арнаулы мемлекеттік органдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабында көзделген органдар есептің субъектілері болып табылады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Есепті қалыптастыру құрылымы мен тәртібі";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Аяқталған, оның ішінде электрондық форматтағы қылмыстық істер туралы мәліметтер (негізгі істер, сондай-ақ негізгі істерге қосылған, аяқталған эпизодтар бойынша қылмыстық істер), 21-53 жолдар бойынша бөлінеді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. 54-55-жолдарда тергеулігі бойынша жіберілген істер, 56-59-жолдарда - қылмыстық істі үзуді келісу үшін прокурорға жіберілген қылмыстық істер, 60-61-жолдарда - анықтау органы бастығының бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы жұмысы туралы мәліметтер, 62-жолда - анықтау органы бастығының айыптау хаттамасының қаулысын келісуден бас тартуы, 63-66-жолдарда прокурор сотқа жіберген қылмыстық істер көрсетіледі.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Ходатайства органов уголовного преследования о следственных действиях указаны в строках с 71 по 98.";
пункт 15-1 изложить в следующей редакции:
"15-1. В строке 99 отражаются заключения по производству о конфискации имущества, направленные прокурору в порядке части пятой статьи 668 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК).";
дополнить пунктом 15-2 следующего содержания:
"15-2. В строке 100 отражаются представления, внесенные в государственные органы в порядке статьи 200 УПК РК, с разбивкой по их рассмотрению, в том числе с нарушенным сроком, по ним привлеченные к дисциплинарной и административной ответственности, отраженным по строкам 101-104.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Указанная таблица содержит сведения о количестве уголовных дел, по которым прерваны сроки досудебного расследования в порядке статьи 45 УПК РК и состоит из 8 граф и 60 строк.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. В строке 1 отражаются уголовные дела, по которым прерваны сроки досудебного расследования в порядке статьи 45 УПК РК, с разбивкой по основаниям, отраженным по строкам 2-10.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. В строке 11 учитываются все уголовные дела, возобновленные из числа прерванных сроков досудебного расследования самим органом с разбивкой по основаниям статьи 45 УПК РК, отраженным по строкам 12-20.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Из строки 11 в строках 21-29 отражается последнее процессуальное решение по уголовным делам, возобновленным самим органом из числа прерванных сроков досудебного расследования; в строке 21 – о прерывании сроков досудебного расследования; в строке 22 – о прекращении уголовного дела; в строке 23 – в том числе о прекращении по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части первой и части второй статьи 35 УПК; в строке 24 – о направлении прокурору для утверждения обвинительного акта; в строке 25 – о направлении прокурору для принятия принудительных мер медицинского характера; в строке 26 – окончено в форме ускоренного досудебного производства; в строке 27 – окончено в порядке заключения процессуального соглашения о признании вины; в строке 28 – окончено в протокольной форме; в строке 29 – другие процессуальные решения (соединение, выделение, направление по подследственности).";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. В строке 30 отображается остаток уголовных дел, по которым прерваны сроки досудебного расследования, из строки 30 в строках 31-39 с разбивкой по основаниям статьи 45 УПК РК.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:

"15. Қылмыстық қудалау органдарының тергеу әрекеттері туралы өтінішхаттары 71-98-жолдарда көрсетілген.";
15-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15-1. 99-жолда Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 668-бабы бесінше бөлігінің тәртібімен прокурорға жіберілген мүлікті тәркілеу туралы іс жүргізу бойынша қорытындылар көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 15-2-тармақпен толықтырылсын:
"15-2. 100-жолда ҚР ҚПК-нің 200-бабының тәртібімен мемлекеттік органдарға енгізілген ұсынулар, олардың қаралуы, оның ішінде мерзімі бұзылғандары бойынша бөлініп, олар бойынша 101-104-жолдарда көрсетілген тәртіптік және әкімшілік жауаптылыққа тартылғандар көрсетіледі.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Көрсетілген кесте ҚР ҚПК-нің 45-бабының тәртібімен сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық істердің саны туралы мәліметтерді қамтиды және 8 баған мен 60 жолдан тұрады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. 1-жолда 2-10-жолдарда көрсетілген негіздер бойынша бөле отырып, ҚР ҚПК-нің 45-бабының тәртібімен сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық істер көрсетіледі.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. 11-жолда 12-20-жолдарда көрсетілген ҚР ҚПК-нің 45-бабының негіздері бойынша бөле отырып, органның өзі сотқа дейінгі тергеп-тексерудің үзілген мерзімдерінің ішінен қайта басталған барлық қылмыстық істер ескеріледі.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. 11-жолдан 21-29-жолдарда сотқа дейінгі тергеп-тексерудің үзілген мерзімдерінің ішінен органның өзі қайта басталған қылмыстық істер бойынша соңғы процестік шешім көрсетіледі; 21-жолда – сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы; 22-жолда - қылмыстық істі тоқтату туралы; 23-жолда - оның ішінде ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары және екінші бөлігі бойынша тоқтату туралы; 24-жолда - айыптау актісін бекіту үшін прокурорға жіберу туралы; 25-жолда - медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қабылдау үшін прокурорға жіберу туралы; 26-жолда – жеделдетілген сотқа дейінгі іс жүргізу нысанында аяқталды; 27-жолда – кінәні мойындау туралы процестік келісім жасасу тәртібімен аяқталды; 28-жолда - хаттамалық нысанда аяқталды; 29-жолда - басқа да процестік шешімдер (біріктіру, бөлектеп алу, тергеулігі бойынша жіберу).";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. 30-жолда сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық істердің қалдығы 30-жолдан 31-39-жолдарда ҚР ҚПК-нің 45-бабы негіздері бойынша бөліне отырып бейнеленеді.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"36. В строке 40 отображается количество принятых процессуальных решений после отказа прокурором в согласовании постановления о прерывании сроков досудебного расследования.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Из строки 40 принятые процессуальные решения отражаются в строках с 41 по 49.";
дополнить пунктом 37-1 следующего содержания:
"37-1. В строке 50 отображается количество отмененных постановлений о прерывании сроков досудебного расследования.";
дополнить пунктом 37-2 следующего содержания:
"37-2. Из строки 50 принятые процессуальные решения отражаются в строках с 52 по 60.";
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"56. Лица, содержавшиеся под стражей, по оконченным уголовным делам с разбивкой по срокам содержания распределяются в строках 72-77. Учет показателей данных строк ведется по ЭИУД, где отражено решение о направлении в суд и в отношении лица избрана мера пресечения в виде содержания под стражей, при этом учитывается последнее решение в отношении данного лица.
Число лиц, содержащихся под стражей по неоконченным делам, распределяется в строках 78-83.";
пункт 70 изложить в следующей редакции:
"70. В строке 1 отражается общее количество лиц, в отношении которых применялась какая-либо мера пресечения либо объявлено постановление о квалификации его деяний, а затем производство в отчетном периоде прекращено органами уголовного преследования или судом по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) частей первой и второй статьи 35 УПК РК, если лица задерживались в порядке статей 131, 139 УПК РК или лица содержались под стражей в порядке статей 146, 147 УПК РК.
В строках 1, 3, 10 и 19 не включаются лица, учтенные в прошлых годах, кроме случаев повторного привлечения лиц к уголовной ответственности в отчетный период.";
пункт 77 изложить в следующей редакции:
"77. Настоящая таблица состоит из 4 граф и 34 строк и отражает сведения о находящихся в производстве и принятых процессуальных решениях по уголовным делам, возбужденным в отношении несовершеннолетних лиц.";
пункт 82 изложить в следующей редакции:
"82. В строке 6 по строкам с 7 по 15 отражается количество дел, по которым прерваны сроки досудебного расследования с разбивкой по основаниям статьи 45 УПК РК.";
пункт 83 изложить в следующей редакции:
"83. В строке 16 отражаются уголовные дела, переданные по подследственности.";
пункт 84 изложить в следующей редакции:
"84. Количество оконченных уголовных дел в отчетном периоде отражается в строке 17.";
пункт 85 изложить в следующей редакции:
"85. Количество оконченных уголовных дел в срок свыше установленного статьей 192 УПК РК отражается в строке 18.";
пункт 86 изложить в следующей редакции:

"36. 40-жолда прокурор сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулыны келісуден бас тартқаннан кейін қабылданған процестік шешімдердің саны көрсетіледі.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. 40-жолдан қабылданған процестік шешімдер 41-49-жолдарда көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 37-1-тармақпен толықтырылсын:
"37-1. 50-жолда сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы күші жойылған қаулылардың саны көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 37-2-тармақпен толықтырылсын:
"37-2. 50-жолдан қабылданған процестік шешімдер 52-60 жолдарда көрсетіледі.";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"56. Күзетпен ұсталған адамдар аяқталған қылмыстық істер бойынша ұстау мерзімдері бойынша бөле отырып, 72-77-жолдарға бөлінеді. Осы жолдардың көрсеткіштерін есепке алу ЭАЕҚ бойынша жүргізіледі, онда сотқа жіберу туралы шешім көрсетіледі және адамға қатысты күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасы таңдалды, бұл ретте осы адамға қатысты соңғы шешім ескеріледі.
Аяқталмаған істер бойынша күзетпен ұсталатын адамдардың саны 78-83-жолдарда бөлінеді.";
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"70. 1-жолда қандай да бір бұлтартпау шарасы қолданылған не оның іс-әрекеттерін саралау туралы қаулы жарияланған, ал кейін егер адамдар ҚР ҚПК-нің 131, 139-баптары тәртібімен ұсталса немесе адамдар ҚР ҚПК-нің 146, 147-баптары тәртібімен күзетпен ұсталса, есепті кезеңде қылмыстық қудалау органдары немесе сот іс жүргізуді ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1 және 2-бөліктерінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)  тармақтары бойынша тоқтатқан адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
1, 3, 10 және 19-жолдарда есепті кезеңде адамдарды қылмыстық жауаптылыққа қайта тарту жағдайларын қоспағанда, өткен жылдары есепке алынған адамдар енгізілмейді.";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"77. Осы кесте 4 бағаннан және 34 жолдан тұрады және кәмелетке толмаған адамдарға қатысты қозғалған қылмыстық істер бойынша іс жүргізудегі және қабылданған процестік шешімдер туралы мәліметтерді көрсетеді.";
82-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"82. 6-жолда 7-15-жолдар бойынша ҚР ҚПК-нің 45-бабының негіздері бойынша бөле отырып, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген істер саны көрсетіледі.";
83-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"83. 16-жолда тергеулігі бойынша берілген қылмыстық істер көрсетіледі.";
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Есепті кезеңде аяқталған қылмыстық істердің саны 17-жолда көрсетіледі.";
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"85. ҚР ҚПК-нің 192-бабында белгіленгеннен астам мерзімде аяқталған қылмыстық істердің саны 18-жолда көрсетіледі.";
86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"86. Из строки 17 в строках 19-21 отражается количество уголовных дел, направленных прокурору с обвинительным актом, для принятия мер медицинского характера и прекращенные уголовные дела.";
пункт 87 изложить в следующей редакции:
"87. Основания прекращения уголовных дел отражаются в строках 22-34.".
4. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 29 "Об утверждении формы отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18595):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
в форме отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях", утвержденной указанным приказом:
раздел 1 изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему Перечню;
раздел 1-1 изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему Перечню;
раздел 5 изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему Перечню;
раздел 11 изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему Перечню;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему Перечню;
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему Перечню;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему Перечню;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 20 к настоящему Перечню;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 21 к настоящему Перечню;
приложение 10 изложить в новой редакции согласно приложению 22 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 11 в редакции согласно приложению 23 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 12 в редакции согласно приложению 24 к настоящему Перечню;
в Инструкции по формированию формы отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях", утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Инструкция по формированию отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Инструкция предназначена для формирования отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" (далее - отчет).";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Основанием для формирования разделов 1, 1-1, 2, 3, 4, 4-1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и приложений 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 отчета являются сведения электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД) Единого реестра досудебных расследований (далее - ЕРДР), заполненные сотрудниками органов уголовного преследования (органами дознания, следователями, прокурорами) в соответствии с требованиями Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744).
Учет процессуальных решений, которые в соответствии с Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан (далее – УПК РК) подлежат согласованию или утверждению прокурором, производится после удостоверения решения или ЭИУД ЭЦП прокурором.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"86. 17-жолдан 19-21-жолдарда медициналық сипаттағы шаралар қабылдау үшін айыптау актісімен прокурорға жіберілген қылмыстық істердің саны және тоқтатылған қылмыстық істер көрсетіледі.";
87-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Қылмыстық істерді тоқтату негіздері 22-34-жолдарда көрсетіледі.".
4. "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 29 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18595 болып тіркелген):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есеп нысаны;
2) осы бұйрықның 2-қосымшасына сәйкес "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық" бекітілсін.";
осы бұйрықпен бекітілген "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есеп нысанында":
1-бөлім осы Тізбенің 13-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
1-1-бөлім осы Тізбенің 14-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-бөлім осы Тізбенің 15-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-бөлім осы Тізбенің 16-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы Тізбенің 17-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы Тізбенің 18-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы Тізбенің 19-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы Тізбенің 20-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы Тізбенің 21-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымша осы Тізбенің 22-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Тізбенің 23-қосымшасына сәйкес редакциядағы 11-қосымшамен толықтырылсын;
осы Тізбенің 24-қосымшасына сәйкес редакциядағы 12-қосымшамен толықтырылсын;
"Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есеп нысанын қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есебін қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Нұсқаулық "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есепті қалыптастыруға арналған (бұдан әрі - есеп).";
2-тармақ мындай редакцияда жазылсын:
"2. Есептің 1, 1-1, 2, 3, 4, 4-1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бөлімдерін және 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшаларын қалыптастыру үшін қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері (анықтау органдары, тергеушілер, прокурорлар) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарламаны немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) талаптарына сәйкес толтырған Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – ЭАЕҚ) мәліметтері негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексіне (бұдан әрі – ҚР ҚПК) сәйкес прокурормен келісілуге немесе бекітілуге жататын процестік шешімдерді есепке алу прокурордың шешімді немесе ЭАЕҚ-ны ЭЦҚ-мен куәландыруынан кейін жүргізіледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Раздел 1 отчета содержит сведения о правонарушениях, уголовные дела по которым находились в производстве в отчетном периоде (начато расследование, окончено с направлением дела в суд, прекращено, прерваны сроки досудебного расследования производством), а также о правонарушениях, по делам о которых истекли на конец отчетного периода сроки предварительного следствия или дознания, но информация о продлении срока в ЕРДР не поступила.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК).
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
По графам отражаются показатели о решениях по уголовным делам, если по данному правонарушению впервые в отчетном периоде окончено расследование (направлено в суд, прекращено согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части первой статьи 35 и статьи 36 УПК РК, прекращено со снятием с учета или по которым прерваны сроки досудебного расследования).
Если по уголовному делу прошлых лет, которое в предшествующие годы уже было отнесено к числу оконченных расследованием, прекращенных со снятием с учета или по которым прерваны сроки досудебного расследования, в текущем отчетном периоде в результате возвращения дела судом прокурору со стадии предварительного слушания или возобновления производства вновь принимается аналогичное решение, то в отчете данное решение не учитывается.
Если в описанной ситуации впервые принимается другое решение, то оно в отчете учитывается в графах отчета по принятым процессуальным решениям, а также в числе находившихся в производстве.
По делам о правонарушениях, зарегистрированных в текущем году, при изменении прежнего процессуального решения учитывается последнее, принятое в данном отчетном периоде, а прежнее снимается с учета.
При возобновлении производства по делам, ранее по которым были прерваны сроки расследования в связи с их нераскрытием, то они из числа нераскрытых исключаются.
Не подлежат учету дела частного обвинения, возбужденные и завершенные судом с вынесением постановления или обвинительного приговора, а также уголовные правонарушения, выделенные в отношении лица в порядке части первой статьи 44 УПК РК.
При расчете граф 1, 2 и 5 не учитываются уголовные правонарушения, уголовные дела по которым прекращены в отчетном периоде со снятием с учета, а также по уголовным правонарушениям, по которым вступили в законную силу оправдательные приговора, в связи с отсутствием события уголовного правонарушения.
В графе 1 указывается количество правонарушений, уголовные дела которые находились в производстве в отчетном периоде.
В указанной графе также отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде уголовных правонарушений. К ним относятся правонарушения, зарегистрированные в отчетном периоде, а также правонарушения прошлых лет, по которым в отчетном периоде впервые принято процессуальное решение о направлении уголовного дела в суд, прерывании срока, прекращении производства (кроме прекращенных со снятием с учета) или не принято ни одно из вышеперечисленных решений.

"6. Есептің 1-бөлімі қылмыстық істері есепті кезеңде іс жүргізуде болған құқық бұзушылықтар туралы (тергеп-тексеру басталды, істі сотқа жіберумен аяқталды, сотқа дейінгі тергеп-тексерудің іс жүргізу мерзімдері тоқтатылды, үзілді), сондай-ақ істері бойынша есепті кезеңнің соңында алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімдері өткен, бірақ мерзімді ұзарту туралы ақпарат СДТБТ-ға түспеген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР ҚК-нің "Адам өлтіру" деген 99-бабы бойынша адам өлтіруге оқталусыз және дайындалусыз есептеледі, олар жеке жолда көрсетіледі.
Бағандар бойынша егер осы құқық бұзушылық бойынша есепті кезеңде бірінші рет тергеу аяқталған болса, қылмыстық істер бойынша шешімдер туралы көрсеткіштер көрсетіледі (сотқа жіберілді, ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылды, есептен шығарумен тоқтатылды немесе олар бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілді).
Егер өткен жылдары тергеп-тексеруі аяқталған, есептен шығарумен тоқтатылған немесе сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық іс бойынша ағымдағы есептік кезеңде соттың істі алдын ала тыңдау немесе іс жүргізуді қайта бастау сатысынан прокурорға қайтаруы нәтижесінде қайтадан ұқсас шешім қабылданса, онда есепте осы шешім ескерілмейді.
Егер сипатталған жағдайда бірінші рет басқа шешім қабылданса, онда ол есепте қабылданған іс жүргізу шешімдері бойынша есептің бағандарында, сондай-ақ іс жүргізуде болғандар қатарында ескеріледі.
Ағымдағы жылы тіркелген құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша бұрынғы процестік шешім өзгерген кезде осы есептік кезеңде қабылданған соңғысы ескеріледі, ал бұрынғы шешім есептен шығарылады.
Бұдан бұрын ашылмауына байланысты тергеу мерзімдері үзілген істер бойынша іс жүргізу қайта басталған жағдайда, олар ашылмағандар қатарынан шығарылады.
Қаулы немесе айыптау үкімін шығара отырып, сот қозғаған және аяқтаған жеке айыптау істері, сондай-ақ ҚР ҚПК-нің 44-бабы бірінші бөлігінің тәртібімен адамға қатысты бөлінген қылмыстық құқық бұзушылықтар есепке алуға жатпайды.
1, 2 және 5-бағандарды есептеу кезінде қылмыстық құқық бұзушылық оқиғасының болмауына байланысты есептік кезеңде есептен шығарумен қылмыстық істері тоқтатылған қылмыстық құқық бұзушылықтар, сондай-ақ ақтау үкімдері заңды күшіне енген қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша есепке алынбайды.
1-бағанда қылмыстық істері есепті кезеңде іс жүргізуде болған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
Көрсетілген бағанда сондай-ақ есепті кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі. Оларға есептік кезеңде тіркелген құқық бұзушылықтар, сондай-ақ есептік кезеңде алғаш рет қылмыстық істі сотқа жіберу, мерзімін үзу, іс жүргізуді тоқтату (есептен шығарумен тоқтатылғандардан басқа) туралы процестік шешім қабылданған немесе жоғарыда аталған шешімдердің бір де біреуі қабылданбаған өткен жылдардағы құқық бұзушылықтар жатады.

В графе 1 учитываются уголовные правонарушения по отчету органа уголовного преследования, в чьем производстве они находятся на конец отчетного периода, а по делам, по которым принято процессуальное решение о направлении в суд, прекращении дела либо прерваны сроки досудебного расследования или нет сведений о дальнейшем движении дела, учитываются по отчету органа, принявшего последнее процессуальное решение. При передаче по подследственности правонарушение из графы 1 исключается и отражается в отчете органа, принявшего его.
В графе 2 указывается количество правонарушений, зарегистрированных в отчетном периоде независимо от того, кем начато досудебное расследование: органом дознания, следователем, прокурором.
При начале досудебного расследования одним органом уголовного преследования и последующей передачей в другой орган по подследственности в графе 2 правонарушение указывается в отчете органа, начавшего досудебное расследование. В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1.
Правонарушения, зарегистрированные прокурором, отражаются в графе 2 отчета по органу уголовного преследования, которому оно передано в производство.
В графе 3 из графы 2 выделяется количество уголовных правонарушений, совершенных в прошлых годах.
В графе 4 из графы 2 выделяется количество уголовных правонарушений, совершенных в отношении лиц женского пола.
В графе 5 из графы 2 выделяется количество правонарушений, совершенных в отношении несовершеннолетних.
В графе 6 отражается количество правонарушений, по оконченным впервые уголовным делам (направленным в суд в порядке статей 305, 528 УПК РК, для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК либо прекращенным согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части первой статьи 35 и статьи 36 УПК РК) независимо от времени регистрации.
В графе 7 отражается количество правонарушений, уголовные дела о которых впервые направлены в суд в порядке статей 305, 528 УПК РК и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК, независимо от времени регистрации правонарушения.
В графе 8 из графы 7 выделяется количество оконченных правонарушений, находившихся в производстве следователя.
В графе 9 из графы 7 выделяется количество оконченных правонарушений, находившихся в производстве органов дознания.
В графе 10 из графы 7 выделяется количество оконченных правонарушений в протокольной форме.
В графе 11 указываются сведения о количестве оконченных правонарушений после заключения процессуального соглашения в форме сделки о признании вины.

1-бағанда іс жүргізуінде есептік кезеңнің соңында тұрған қылмыстық қудалау органының есебі бойынша қылмыстық құқық бұзушылықтар, ал сотқа жіберу, істі тоқтату туралы процестік шешім қабылданған не сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген немесе істің одан әрі қозғалысы туралы мәліметтер жоқ істер бойынша соңғы процестік шешімді қабылдаған органның есебі бойынша есепке алынады. Тергеулігі бойынша беру кезінде құқық бұзушылық 1-бағаннан алып тасталады және оны қабылдаған органның есебінде көрсетіледі.
2-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеруді кімнің: анықтау органының, тергеушінің, прокурордың бастағанына қарамастан, есепті кезеңде тіркелген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бір қылмыстық қудалау органы бастаған және кейін тергеулігі бойынша басқа органға берген кезде 2-бағанда құқық бұзушылық сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған органның есебінде көрсетіледі. Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен асып кетуіне жол беріледі.
Прокурор тіркеген құқық бұзушылықтар ол іс жүргізуге берілген қылмыстық қудалау органы бойынша есептің 2-бағанында көрсетіледі.
3-бағанда 2-бағаннан өткен жылдары жасалған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
4-бағанда 2-бағаннан әйел жынысты адамдарға қатысты жасалған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
5-бағанда 2-бағаннан кәмелетке толмағандарға қатысты жасалған құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
6-бағанда тіркеу уақытына қарамастан, алғаш рет аяқталған қылмыстық істер бойынша (ҚР ҚПК-нің 518-бабының тәртібімен, ҚР ҚПК-нің 305, 528-баптарының тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін сотқа жіберілген не ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылған) құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
7-бағанда қылмыстық істері ҚР ҚПК-нің 305, 528-баптарының тәртібімен және құқық бұзушылықты тіркеу уақытына қарамастан, ҚР ҚПК-нің 518-бабының тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін алғаш рет сотқа жіберілген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
8-бағанда 7-бағаннан тергеушінің іс жүргізуінде болған аяқталған құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
9-бағанда 7-бағаннан анықтау органдарының іс жүргізуінде болған аяқталған құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
10-бағанда 7-бағаннан хаттамалық нысанда аяқталған құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
11-бағанда кінәні мойындау туралы мәміле нысанында процестік келісім жасалғаннан кейін аяқталған құқық бұзушылықтардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.

В графе 12 указываются правонарушения, уголовные дела о которых впервые прекращены согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части первой статьи 35 и статьи 36 УПК РК (без снятия с учета).
В графе 13 указывается количество правонарушений, дела о которых прекращены согласно пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части первой статьи 35 УПК РК (со снятием правонарушения с учета).
В графе 14 отражается общее количество правонарушений, по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде.
В графах 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 из графы 14 указывается число правонарушений, по уголовным делам о которых впервые в текущем отчетном периоде прерваны сроки досудебного расследования, как нераскрытые (по пунктам 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9) части седьмой статьи 45 УПК РК).
В графе 24 указывается количество правонарушений, по делам о которых истек установленный УПК РК срок предварительного следствия или дознания, а информация о его продлении в ЕРДР не введена.
В графе 25 учитывается количество правонарушений, уголовные дела о которых переданы по подследственности со снятием с учета.
В графе 26 выделяется количество правонарушений, совершенных в отчетном периоде в общественных местах.
В графе 27 из графы 24 указывается количество правонарушений, совершенных в отчетном периоде на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 28 отражается количество правонарушений, совершенных в семейно-бытовой сфере.
В графе 29 отражается количество нераскрытых, уголовных проступков прекращенных за истечением сроков давности без лица.
В графе 30 отражается количество зарегистрированных досудебных расследований выделенных в отношении лиц в отдельное производство.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Раздел 1-1 отчета "Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях и принятых решениях в текущем периоде";
заголовок главы 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Раздел 5 отчета "Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, в том числе за территорией учреждения";
дополнить главой 26 следующего содержания:
"Глава 26. Приложение 11 отчета "Сведения о зарегистрированных тяжких и особо тяжких преступлениях"
30. Приложение 11 отчета содержит сведения о зарегистрированных тяжких и особо тяжких уголовных преступлениях.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных тяжких и особо тяжких преступлениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения 11 отчета формируются аналогично разделу 1 отчета.";
дополнить главой 27 следующего содержания:

12-бағанда қылмыстық істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарына және 36-бабына сәйкес (есепке алудан шығарусыз) алғаш рет тоқтатылған құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
13-бағанда істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтарына сәйкес тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны (құқық бұзушылықты есепке алудан шығарумен) көрсетіледі.
14-бағанда есептік кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген құқық бұзушылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23-бағандарда 14-бағаннан қылмыстық істер бойынша ағымдағы есептік кезеңде алғаш рет ашылмаған ретінде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі (ҚР ҚПК-нің 45-бабы жетінші бөлігінің 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9) тармақтары бойынша).
24-бағанда ҚР ҚПК-де белгіленген алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімі өткен, ал оны ұзарту туралы ақпарат СДТБТ-ға енгізілмеген істер бойынша құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
25-бағанда қылмыстық істері есепке алудан шығара отырып, тергеулігі бойынша берілген құқық бұзушылықтар саны ескеріледі.
26-бағанда есепті кезеңде қоғамдық орындарда жасалған құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
27-бағанда 24-бағаннан есепті кезеңде көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, скверлерде жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
28-бағанда отбасылық-тұрмыстық салада жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
29-бағанда ашылмаған, ескіру мерзімінің өтуіне байланысты адамсыз тоқтатылған қылмыстық теріс қылықтардың саны көрсетіледі.
30-бағанда адамдарға қатысты жеке іс жүргізуге бөлінген сотқа дейінгі тіркелген тергеп-тексерулердің саны көрсетіледі.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Есептің 1-1-бөлімі "Ағымдағы кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар және қабылданған шешімдер туралы мәліметтер";
9-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-тарау. Есептің 5-бөлімі "Қылмыстық жазасын өтеп жүрген адамдар жасаған, оның ішінде мекеме аумағынан тыс тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер";
мынадай мазмұндағы 26-тараумен толықтырылсын:
"26-тарау. "Есептің 11-қосымшасы "Тіркелген ауыр және аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтер".
30. Есептің 11-қосымшасы тіркелген ауыр және аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК-нің баптары мен тарауларына сәйкес тіркелген ауыр және аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Есептің 11-қосымшасының көрсеткіштері есептің 1-бөліміне ұқсас қалыптастырылады.".
27-тарау мынадай мазмұнда толықтырылсын:

"Глава 27. Приложение 12 отчета "Сведения о количество жертв по уголовным правонарушениям (в лицах)"
31. Приложение 12 отчета содержит сведения о количество жертв по уголовным правонарушениям (в лицах).
В строках отражаются сведения об уголовных правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графах отчета отражаются сведения о жертвах по полу, возрастному составу, гражданству, роду занятий.".
5. В приказе исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 162 "Об утверждении Правил регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверке и профилактическом контроле и надзоре с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их результатах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21964):
В Правилах регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверки и профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверке и профилактическом контроле и надзоре с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и их результатах, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Регистрация актов о назначении осуществляется в электронной или бумажной формах до начала проверки и профилактического контроля и надзора в уполномоченном органе по месту нахождения субъекта (объекта) контроля и надзора.
При этом субъект регистрации и учета оформляет акт о назначении на каждый субъект контроля и надзора.
В случаях, предусмотренных статьями 140, 144 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее – Предпринимательский кодекс) регистрация актов о назначении проверок производится в уполномоченном органе в течение следующего рабочего дня после начала проверки.

"27-тарау. Есептің 12-қосымшасы "Қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша (адамдар бойынша) құрбандар саны туралы мәліметтер".
31. Есептің 12-қосымшасы қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша (адамдар бойынша) құрбандар саны туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК-нің баптары мен тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР ҚК-нің "Адам өлтіру" деген 99-бабы бойынша адам өлтіруге оқталусыз және дайындалусыз есептеледі, олар жеке жолда көрсетіледі.
Есеп бағандарында жынысы, жас құрамы, азаматтығы, кәсібі бойынша құрбандар туралы мәліметтер көрсетіледі.".
5. "Тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту және күшін жою туралы қосымша актілерді, тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін тоқтата тұру, қайта бастау, ұзарту, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну және олардың нәтижелері туралы хабарламаларды тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 162 бұйрығында" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21964 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тексеруді және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту және күшін жою туралы қосымша актілерді, тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау мерзімдерін тоқтата тұру, қайта бастау, ұзарту, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру және бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну және олардың нәтижелері туралы хабарламаларды тіркеу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тағайындау туралы актілерді тіркеу электрондық және қағаз нысандарда бақылау және қадағалау субъектісінің орналасу мекенжайы бойынша профилактикалық бақылау мен қадағалаудың уәкілетті органда тексеруі басталар алдында жүзеге асырылады.
Бұл ретте, тіркеу және есепке алу субъектісі бақылау және қадағалаудың әрбір субъектісін тағайындау туралы актіні ресімдейді.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодекстің (бұдан әрі – Кәсіпкерлік кодекстің) 140, 141-баптарында көзделген жағдайларда тексеру жүргізу туралы актілерді тіркеу уәкілетті органда тексеру басталғаннан кейінгі келесі жұмыс күні ішінде жүргізіледі.

В случае, предусмотренной статьей 15-3 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" регистрация акта о назначении проверки производится в уполномоченном органе не позднее двух рабочих дней после начала проверки.
Дополнительный акт регистрируется в уполномоченном органе по месту нахождения субъекта (объекта) контроля и надзора в электронной или бумажной формах до завершения срока проверки или профилактического контроля и надзора.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. При завершении срока проверки, профилактического контроля и надзора субъект регистрации и учета (не позднее срока окончания) в ЕРСОП заполняет талон о результатах проверки, по сведениям которого автоматически формируются электронный акт о результатах проверки по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам, предписание об устранении нарушений по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам и заключение по форме, согласно приложению 14-1, за исключением акта о результатах проверки Национального Банка Республики Казахстан.
В случаях, указанных в пункте 11 настоящих Правил, субъект регистрации и учета не позднее сроков окончания проверки или профилактического контроля и надзора предоставляет в уполномоченный орган талон о результатах проверки, профилактического контроля и надзора, с прикреплением акта о результатах проверки по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам, предписание об устранении нарушений по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам, за исключением акта о результатах проверки Национального Банка Республики Казахстан.";
в приложении 3 к указанным Правилам:
в пункт 9 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в приложении 13 к указанным Правилам:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Наименование проверочного листа и пункты требований, по которым выявлены нарушения:
Перечень выявленных нарушений
Пункты требований и наименование проверочного листа, по которым выявлены нарушения
1.
2.
";
в приложении 14 к указанным Правилам:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. За нарушение законодательства и других нормативных правовых актов Республики Казахстан (с учетом части третьей статьи 152-1 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан) предписываю выполнить следующие мероприятия:
Перечень выявленных нарушений (пункты требований и наименования проверочных листов, по которым выявлены нарушения)
Оценка степени риска
Рекомендации и указания по устранению выявленных нарушений, сроки их устранения
1.
2.
";
в пункт 7 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 8 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 9 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить приложением 14-1 в редакции согласно приложению 25 к настоящему Перечню;
в приложении 15 к указанным Правилам:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Замечания и (или) возражение по результатам проверки
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Приложение на "___" листах";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Примечание: согласно пункту 4 статьи 152 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, по выявленным в результате проверки нарушениям в случае необходимости дополнительных временных и (или) финансовых затрат субъект контроля и надзора вправе не позднее трех рабочих дней обратиться в государственный орган, проводивший проверку, с заявлением о продлении сроков устранения нарушений.
В заявлении субъект контроля и надзора излагает меры, которые будут приняты по устранению нарушений, и объективные причины продления сроков устранения нарушений.
Государственный орган, проводивший проверку, в течение трех рабочих дней с учетом изложенных в заявлении доводов принимает решение о продлении сроков устранения нарушений или отказе в продлении с мотивированным обоснованием.";
в приложении 16 к указанным Правилам:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 7 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 8 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 9 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики и
специальных учетов, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 11 к Правилам
приема и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
форма
Регистрация в Едином реестре досудебных расследований

"Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-3-бабымен көзделген жағдайда, тексеруді тағайындау туралы актіні тіркеу уәкілетті органда тексеру басталғаннан кейін екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Қосымша акт уәкілетті органда бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) орналасқан жері бойынша электрондық және қағаз нысанда тексеру немесе профилактикалық бақылау және қадағалау мерзімі аяқталғанға дейін тіркеледі.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Тексеру, профилактикалық бақылау және қадағалау мерзімі аяқталған кезде тексеру және есепке алу субъектісі (аяқталу мерзімінен кешіктірмей) ТСОБТ-ның тексеру нәтижелері туралы талон толтырады, оның мәліметтері бойынша осы Қағидалардың 13-қосымшасына сәйкес нысанда автоматты түрде тексеріс нәтижелері туралы электрондық акт, осы Қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқама және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің тексеру нәтижелері туралы актіні қоспағанда, 14-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды қалыптастырылады.
осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген жағдайларда тіркеу және есепке алу субъектісі тексерудің немесе профилактикалық бақылаудың және қадағалаудың аяқталу мерзімінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің тексеру нәтижелерін қоспағанда, осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тексеру нәтижелері туралы актіні, осы Қағидалардың 16-қосымшасына сәйкес анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманы қоса тіркей отырып, тексеру, профилактикалық бақылау және қадағалау нәтижелері туралы талонды уәкілетті органға ұсынады.";
көрсетілген Қағидалардың 3-қосымшасында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"9. Қабылданған шаралар: (1-әкімшілік іс қозғалды, 2-нұсқама енгізілді, 3-өзге шара қолданды).";
көрсетілген Қағидалардың 13-қосымшасында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тексеру парағаның атауы және бұзушылықтар анықталған талаптардың тармақтары:
Анықталған
бұзушылықтар тізілімі
Бұзушылықтар анықталған тексеру парағы талаптарының тармақтары және атаулары
1.
2.
.";
көрсетілген Қағидалардың 14-қосымшасында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"№______бұзушылықты жою туралы нұсқама.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасының заңнамасын және басқа да нормативтік құқықтық актілерін бұзғаны үшін (Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 152-1-бабының үшінші бөлігін ескере отырып) мынадай іс-шараларды орындасын:
Анықталған бұзушылықтар тізілімі (бұзушылықтар анықталған тексеру парағы талаптарының тармақтары және атаулары)
Тәуекелдер деңгейін бағалау
Анықталған бұзушылықтарды жою, оларды жою мерзімдері бойынша ұсынымдар мен нұсқаулар
1.
2.
";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"7. Бақылау және қадағалау субъектісінің уәкілетті адамының (заңды тұлғаның басшысы, немесе уәкілетті адамының, жеке тұлғаның), сондай-ақ, тексеру барысында қатысқан адамдардың нұсқамамен танысуы немесе танысудан бас тарту туралы мәліметтері, қолдары немесе қол қоюдан бас тарту
______________________________________________________________
________________________________________________________________";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"8. Нұсқаманы енгізді (тексеру/бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізген уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
_____________________________________________
_______________________________________________________________";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"9. Нұсқаманы алдым (заңды тұлғаның басшысы, немесе уәкілетті адамының, жеке тұлғаның) ТАӘ (бар болған жағдайда), оның қолы)
___________________________________________________________________
20 ____ жылғы "____" __________";
көрсетілген Қағидаларға осы Тізбенің 25-қосымшасына сәйкес редакцияда 14-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 15-қосымшада:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Тексеру нәтижелері бойынша ескертулер және (немесе) қарсылық
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қосымша "___" парақта";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ескертпе: Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 152-бабының 4-тармағына сәйкес тексеру нәтижесінде анықталған бұзушылықтар бойынша қосымша уақыт және (немесе) қаржылық шығындар қажет болған жағдайда, бақылау және қадағалау субъектісі үш жұмыс күнінен кешіктірмей тексеру жүргізген мемлекеттік органға бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзарту туралы арызбен жүгінуге құқылы.
Бақылау және қадағалау субъектісі арызда бұзушылықтарды жою бойынша қолданылатын шаралар және бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзартудың объективті себептері баяндалады.
Тексеру жүргізген мемлекеттік орган арызда жазылған дәлелдерді ескере отырып, үш жұмыс күні ішінде бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзарту немесе уәжді негіздемемен ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.";
көрсетілген Қағидалардың 16-қосымшасында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді: "Бұзушылықты жою туралы нұсқама";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"7. Бақылау және қадағалау субъектісінің уәкілетті адамының (заңды тұлғаның басшысы, немесе уәкілетті адамының, жеке тұлғаның), сондай-ақ, тексеру барысында қатысқан адамдардың нұсқамамен танысуы немесе танысудан бас тарту туралы мәліметтері, қолдары немесе қол қоюдан бас тарту
______________________________________________________________
________________________________________________________________";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"8. Нұсқаманы енгізді (бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы тексеру/профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізген уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
____________________________________________________";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"9. Нұсқаманы алдым (уәкілетті адамның ТАӘ (бар болған жағдайда), күні)
____________________________________________________________
20___жылғы "___" _________ ".
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің бірыңғай
тізілімін жүргізу қағидаларына
11-қосымша
нысан
Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде тіркеу

1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР)
____________________________________________________________
2. Дата-время регистрации
____________________________________________________________
Дата и время проведения неотложных следственных действий
____________________________________________________________
2.1 Орган регистрации
____________________________________________________________
3. Район (гарнизон, на транспорте) совершения
____________________________________________________________
3.1. Номер войсковой части
____________________________________________________________
4. Номер Книги учета информации (далее – КУИ)_________________
дата КУИ "___"_________________
5. Выделен из ЕРДР №
____________________________________________________________
В отношении: (по справочнику);
6. Укрыто от учета путем: не регистрации (01), необоснованного оставления без рассмотрения и хранения в номенклатурном деле (наряде) (02), необоснованного направления в уполномоченный государственный орган или должностному лицу в соответствии с частью 5 статьи 181 УПК РК (03), необоснованное направление в уполномоченный орган, в компетенцию которого входит рассмотрение данного вопроса (04), необоснованного приобщения (05), необоснованного направления в суд по делам частного обвинения (06), путем передачи по подследственности (территориальности) без фактической передачи (07), не выделения в отдельное производство материала, имеющего признаки другого уголовного правонарушения (08), необоснованного привлечения к административной ответственности при наличии признаков уголовного правонарушения (09).
Укрытое от учета уголовное правонарушение выявлено (инициатор): сотрудником Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ) (1), прокурором (2), судом (3), ведомственным путем (4).
6.1 Выявлено в результате совместной работы: сотрудником КПСиСУ (1), прокурором (2), судом (3), ведомственным путем (4).
6.2 Орган, укрывший уголовное правонарушение (преступление)
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
7. Выявлено в результате совместной работы: (по справочнику)
8. Зарегистрировано по результатам: (по справочнику)
9. Дата совершения _____________ время совершения ____________

1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің нөмірі (бұдан әрі – СДТБТ) ___________________
2. Тіркелген күні-уақыты ______________________________________________________________________
Кезек күттірмейтін тергеу әрекеттерін жүргізу күні мен уақыты _______________________________________
2.1. Тіркейтін орган __________________________________________________________________________
3. Жасалған ауданы (гарнизоны, көліктегі) ____________________________________________________
3.1. Әскери бөлімнің нөмірі _____________________________________________________________________
4. Ақпаратты есепке алу кітабының нөмірі (бұдан әрі–АЕК)____________________ АЕК күні "___"
___________________________________________________________________________________
5. № ______________________________________________________________________ СДТБТ-дан бөлінді
Қатысты: (анықтамалық бойынша)
6. Мынадай жолмен есепке алудан жасырылған: тіркемеу (01), номенклатуралық істе (нарядта) негізсіз қараусыз қалдыру және сақтау (02), ҚР ҚПК-нің 181-бабы 5-бөлігіне сәйкес уәкілетті мемлекеттік органға немесе лауазымды адамға негізсіз жіберу (03), құзыретіне осы мәселені қарау жататын уәкілетті органға негізсіз жіберу (04), негізсіз қосып тігу (05), жекеше айыптау істері бойынша сотқа негізсіз жіберу (06), іс жүзінде берместен тергеулігі (аумақтылығы) бойынша беру арқылы (07), басқа қылмыстық құқық бұзушылық белгілері бар материалды жеке іс жүргізуге бөлектеп алмау (08), қылмыстық құқық бұзушылық белгілері болған кезде әкімшілік жауаптылыққа негізсіз тарту (09).
Есептен жасырылған қылмыстық құқық бұзушылық анықталды (бастамашы): Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – ҚСжАЕК) қызметкері (1), прокурор (2), сот (3), ведомстволық жолмен (4).
6.1 Бірлескен жұмыс нәтижесінде анықталды: ҚСжАЕК қызметкерімен (1), прокурорымен (2), сотпен (3), ведомстволық жолмен (4).
6.2 Қылмыстық құқық бұзушылықты (қылмысты) жасырған орган _______________________________ ________________________________________________________________________________________ ________________________________________________________________________________________
7. Бірлескен жұмыс нәтижесінде анықталды: (анықтамалық бойынша)
8. Нәтижелері бойынша тіркелді: (анықтамалық бойынша)
9. Жасалған күні_____________жасалған уақыты
____________________________________________________________

9.1 Описание преступления/проступка
Фабула преступления/проступка
10. Квалификация уголовного правонарушения (преступления) _____________ Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК) по статье 11 УК РК: не определена (0), небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4); по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
10.1 Квалификация преступления ________________________ по УК РК
10.2. Зарегистрировано в отношении сотрудника правоохранительного и специального органа: (по справочнику):
10.3. Совершено в отношении: женщины (01), несовершеннолетнего (02), женщины, в целях заключения брака (03).
10.4. Совершено: с использованием юридического лица (01), без использования юридического лица (02);
10.5. Бизнес идентификационный номер (БИН)____________________________________________________
10.6. Название предприятия ____________________________________________________________________
10.7. Уголовное правонарушение совершено в семейно-бытовой сфере: (по справочнику)
Сведения о заявителе
20. Вид заявления: письменное заявление физического лица (01), устное заявление физического лица (02), сообщение должностного лица органа/организации (03), явка с повинной (04), явка с повинной, поданная в устной форме (05), сообщения в средствах массовой информации (06), рапорт должностного лица (07).
20.1. Сведения: конфиденциальные (01), секретные (02), не конфиденциальные (01), несекретные (02).
21. Бизнес идентификационный номер (БИН)_____________________________________________________
21.1 Название организации ____________________________________________________________________
22. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ___________________________________________
22.1 Фамилия 22.2 Имя 22.3 Отчество (при его наличии) _______ ______________________ _____________
23. Дата рождения ________________________________________________________________________________
24. Гражданство: (по справочнику)
25. Документ, удостоверяющий личность: (по справочнику)
№ документа _____________ дата выдачи__________________ 20__ года
Кем выдан документ: (по справочнику)
26. Адрес:
Республика______________ область _________________район_______________________________
населенный пункт________________________ улица _______________________дом__ корпус ______квартира____________
27. Телефон__________________ мобильный телефон_______________ e-mail _____________________________
Сведения о правонарушении
28. Преступление совершено: (по справочнику)
29. Место совершения: (по справочнику)

9.1 қылмыстың/теріс қылықтың сипаттамасы
Қылмыс/теріс қылық фабуласы
10. Қылмыстық құқық бұзушылықты (қылмысты) саралау: Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) 11-бабы бойынша: анықталмаған (0), онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4); ҚР ҚК-нің 24-бабы бойынша: дайындау (1), қастандық (2).
10.1 Қылмысты ҚР ҚК бойынша саралау__________________________________________________________
10.2. Құқық қорғау және арнаулы органның қызметкеріне қатысты тіркелген (анықтамалық бойынша):
10.3. Қылмыс: әйелге (01), кәмелетке толмағанға (02), әйелге, некеге отыру мақсатында (03) қатысты жасалды;
10.4. Заңды тұлғаны пайдалана отырып (01), заңды тұлғаны пайдаланусыз (02) жасалды;
10.5. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)_________________________________________________
10.6. Кәсіпорын атауы ________________________________________________________________
10.7. Қылмыстық құқық бұзушылық отбасы-тұрмыстық салада жасалды: (анықтамалық бойынша)
Арыз иесі туралы мәліметтер
20. Арыз түрі: жеке тұлғаның жазбаша арызы (01), жеке тұлғаның ауызша арызы (02), органның/ұйымның лауазымды адамының хабары (03), кінәсін мойындап келу (04), ауызша нысанда берілген кінәсін мойындап келу (05), бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабарлар (06), лауазымды адамның баянаты (07).
20.1. Мәліметтер: құпиялы (01), құпия (02), құпиялы емес (01), құпия емес (02).
21. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)___________________________________________________________
21.1 Ұйымның атауы __________________________________________________________________________
22. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ____________________________________________________________
22.1 Тегі 22.2 Аты 22.3 Әкесінің аты (ол бар болса) ______________ __________________ _____________________
23. Туған күні ________________________________________________________________________________
24. Азаматтығы: (анықтамалық бойынша)
25. Жеке басын куәландыратын құжат (анықтамалық бойынша):
құжат № _____________ берілген күні__________________ 20__ жыл
Құжатты кім берді: (анықтамалық бойынша)
26. Мекенжайы:
Республика______________ облыс _________________аудан________________________ елді
мекен___________________ көше_______________________үй _ _ корпус _ _ пәтер____
27. Телефоны__________ мобильді телефон___________ e-mail ________
Құқық бұзушылық туралы мәліметтер
28. Қылмыс жасалды: (анықтамалық бойынша)
29. Жасалған орны: (анықтамалық бойынша)

29.1 Общественное место: общественное место (1), общественное место в период его не функционирования (2).
30. Охрана объекта: государственная (1), частная (2), специальная (3), отсутствует (4), ведомственная (5), вневедомственная (6).
31. Место совершения: (по справочнику)
32. Предмет посягательства: (по справочнику)
32.1 Собственность предмета посягательства: (по справочнику)
33. Дополнительные отметки по квалификации: (по справочнику)
33.1 Дополнительные сведения: (по справочнику)
33.2 Преступление выявлено: с использованием аналитических данных (01), с использованием служебной розыскной собаки (02).
33.3. В сфере экономики: (по справочнику)
33.4. Наименование государственной или отраслевой программы
33.5. Совершено в сфере деятельности: (по справочнику)
34. Совершено путем: (по справочнику)
35.1 Совершено с применением: (по справочнику)
36. Сумма причиненного ущерба (на момент регистрации): _________________________________ тенге
Ущерб государству (на момент регистрации): _____________________________________________ тенге
Ущерб юридическим лицам (на момент регистрации): _____________________________________ тенге
Ущерб физическим лицам (на момент регистрации): ______________________________________тенге
36.1. Сумма полученного преступного дохода (на момент регистрации): __________________________ тенге
37. Примечание Описание примечания
38. Должностное лицо________________________________________________________________________
39. Наименование прокуратуры, в которую направлено уведомление
____________________________________________________________________________________________
Дата регистрации ___________________ Дата корректировки________________________________________
Вид учета: учесть (1), снято в связи с повторной регистрацией в ЕРДР (2), снято в связи с оправданием либо прекращением судом по реабилитирующим основаниям (3)
Номер ЕРДР повторной регистрации ____________________________________________________________
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики
и специальных учетов,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 12 к Правилам
приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
Досудебных расследований
форма
Решение по Единому реестру досудебных расследований
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР) _____________________________________________________________________
2. Наименование органа расследования _______________________________________________________________________________________________

29.1 Қоғамдық орын: қоғамдық орын (1), оның жұмыс істемеуі кезеңіндегі қоғамдық орын (2).
30. Объектіні қорғау: мемлекеттік (1), жеке (2), арнайы (3), жоқ (4), ведомстволық (5), ведомстводан тыс (6).
31. Жасалған орны (анықтамалық бойынша):
32. Қолсұғушылық нысанасы (анықтамалық бойынша):
32.1 Қолсұғушылық нысанасының меншігі: (анықтамалық бойынша)
33. Саралау бойынша қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
33.1 Қосымша мәліметтер: (анықтамалық бойынша)
33.2 Қылмыс анықталды: талдамалық деректерді пайдалану арқылы (01), қызметтік іздестіру итін пайдалану арқылы (02);
33.3. Экономика саласында: (анықтамалық бойынша)
33.4. Мемлекеттік немесе салалық бағдарламаның атауы
33.5. Қызмет саласында жасалды (анықтамалық бойынша)
34. Мынадай жолмен жасалды: (анықтамалық бойынша)
35.1 қолдану арқылы жасалды: (анықтамалық бойынша)
36. Келтірілген залал сомасы (тіркеу кезінде): ________________________________________________ теңге
Мемлекетке келтірілген залал (тіркеу кезінде): _______________________________________________теңге
Заңды тұлғаларға келтірілген залал (тіркеу кезінде): ___________________________________________ теңге
Жеке тұлғаларға келтірілген залал (тіркеу кезінде): ____________________________________________теңге
36.1. Алынған қылмыстық кірістің сомасы (тіркеу кезінде): ___________________________________ теңге
37. Ескертпе
Ескертпе сипаттамасы
38. Лауазымды адам
39. Хабарлама жіберілген прокуратураның атауы
________________________________________________________________________________________
Тіркелген күні___________________ Түзету енгізілген күн ______________________________________
Есепке алу түрі: есепке алынсын (1), СДТБТ-да қайта тіркеуге байланысты есептен алынған (2), ақталуына немесе ақтайтын негіздер бойынша соттың тоқтатуына байланысты есептен алынған (3).
СДТБТ-да қайта тіркелген нөмірі _____________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу саласындағы
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне 2-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
12-қосымша
нысан
Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі бойынша шешім
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) нөмірі ____________________________________________________________________________________________
2. Тергеп-тексеру органының атауы______________________________________________________________

3. Форма досудебного расследования: (по справочнику)
3.1 Ведение досудебного расследования: в бумажном формате (01), в электронном формате (2).
4. Решение по ЕРДР: передано для принятия решения в административном порядке (0010); передано для принятия решения в дисциплинарном порядке (0020); передано в суд для рассмотрения заявления в частном порядке (0030); передано в порядке пункта 1) части 1 статьи 186 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) (0040); передано в порядке пункта 2) части 1 статьи 186 УПК РК (0050); передано в порядке части 1 статьи 186 УПК РК за пределы Республики Казахстан (0070); переквалифицировано (0080);
передано в порядке части 2 статьи 188 УПК РК (0090); поручено: расследование группе следователей - статья 194 УПК РК (1000);
об изменении состава следственно-оперативной группы (далее – СОГ) (1001); принятие к своему производству после регистрации в ЕРДР (2000);
о ведении досудебного расследования в бумажном формате (2001);
назначено дознание по делам протокольной формы части 4 статьи 189 УПК РК (2010);
назначено предварительное следствие по делам дознания части 3,5 статьи 189 УПК РК (2020);
соединение: в порядке статьи 43 УПК РК (2030);
соединение: в порядке статьи 43 УПК РК (в связи с повторной регистрацией в ЕРДР) (2031);
о ведении досудебного расследования в электронном формате (2130);
об изменении электронного формата ведения досудебного расследования на бумажный формат (2131);
выделение из ранее соединенного: в порядке статьи 44 УПК РК (2040);
продление срока расследования: в порядке статьи 192 УПК РК (2050);
передано на ознакомление потерпевшему (2060); передано на ознакомление подозреваемому/защитнику (2061); передано по жалобе в прокуратуру (2062); передано по жалобе в суд (2063);
принято к своему производству после передачи принятого к производству в порядке статьи 186 УПК РК (2100);
принято к своему производству после изменения подследственности прокурором по пункту 13) части 1 статьи 193 УПК РК (2101);
принято к своему производству после возвращения без принятия к своему производству передаваемого в порядке статьи 186, части 2 статьи 188 УПК РК (2102);
принято к производству после возвращения на доследование прокурором по пункту 3) части 1 статьи 302 УПК РК (2104);
принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2105);
принятие к производству после возвращения на доследование прокурором в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (2106);

3. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру нысаны: (анықтамалық бойынша)
3.1 Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу: қағаз форматта (01), электрондық форматта (2).
4. СДТБТ бойынша шешім:
әкімшілік тәртіпте шешім қабылдау үшін берілді (0010);
тәртіптік тәртіппен шешім қабылдау үшін берілді (0020);
жекеше тәртіппен арызды қарау үшін сотқа берілді (0030);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде берілді (0040);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде берілді (0050);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы 1-бөлігі тәртібінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге берілді (0070);
қайта сараланды (0080);
ҚР ҚПК-нің 188-бабы 2-бөлігі тәртібінде берілді (0090);
тапсырылды: тергеушілер тобына тергеп-тексеру жүргізу үшін - ҚР ҚПК-нің 194-бабы (1000);
жедел-тергеу тобының құрамын өзгерту туралы (бұдан әрі – ЖТТ) (1001);
СДТБТ-да тіркелгеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылдау (2000);
сотқа дейінгі тергеп-тексеруді қағаз форматта жүргізу туралы (2001);
ҚР ҚПК-нің 189-бабы 4-бөлігі бойынша хаттамалық нысандағы істер бойынша анықтау тағайындалды (2010);
ҚР ҚПК-нің 189-бабы 3, 5-бөлігі бойынша анықтау істері бойынша алдын ала тергеу тағайындалды (2020);
біріктіру: ҚР ҚПК-нің 43-бабы тәртібінде (2030);
біріктіру: ҚР ҚПК-нің 43-бабы тәртібінде (СДТБТ-да қайта тіркеуге байланысты) (2031);
бұрын біріктірілгендерден бөлектеп алу: ҚР ҚПК-нің 44-бабы тәртібінде (2040);
тергеп-тексеру мерзімін ұзарту: ҚР ҚПК-нің 192-бабы тәртібінде (2050);
жәбірленушіге танысуға берілді (2060);
күдіктіге/қорғаушыға танысуға берілді (2061);
арыз бойынша берілді прокуратураға (2062);
арыз бойынша сотқа берілді (2063);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы тәртібінде іс жүргізуіне қабылданғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2100);
ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 13) тармағы бойынша прокурор тергеулігін өзгерткеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2101);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы, 188-бабы 2-бөлігінің тәртібінде берілгенде өз іс жүргізуіне қабылдаусыз қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2102);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2104);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының (2105);
тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуіне қабылданды, ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 2) тармағының (2106);

принято к производству после отмены постановления о прекращении прокурором в порядке части 10 статьи 193 УПК РК, судом в порядке пункта 1) части 8 статьи 106 УПК РК) (2107);
возобновление прерванных сроков досудебного производства (2108);
принято дело для проведения следственных и иных процессуальных действий в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (после подписания процессуального соглашения) (2109);
принято дело после возвращения прокурором с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (2110);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2111);
принято дело, возвращенное судом в порядке части 3 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2112);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (2113);
принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 5 статьи 521 УПК РК для расследования в общем порядке (2114);
принятие возвращенного судом постановления о применении мер медицинского характера в порядке части 1 статьи 524 УПК РК для расследования в общем порядке (2115);
принятие материалов, направленных судом в порядке части 4 статьи 502 УПК РК (2116);
принятие уголовного дела, направленного судом в порядке части 4 статьи 394 УПК РК (2117);
принятие после возвращения судом в порядке статьи 323 УПК РК дел, расследованных в порядке упрощенного досудебного расследования (далее – УДР) или в порядке процессуального соглашения (2118);
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2119);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (2120);
принято дело возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства предварительного следствия (2121);
принято дело возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства дознания (2122);
принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2123);
принято к своему производству после передачи в порядке части 2 статьи 188 УПК РК (2124),
принято к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства дознания (2125);
принято к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства предварительного следствия (2126);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2127);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2128);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 5) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2129);
ведение уголовного производства по досудебному расследованию в электронном формате (2130);
изменение электронного формата ведения досудебного расследования на бумажный формат (2131);

тәртібінде прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылдау, ҚР ҚПК-нің 193-бабы 10-бөлігі, сот ҚР ҚПК-нің 106-бабы 8-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде тоқтату туралы қаулының күшін жойғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2107);
сотқа дейінгі іс жүргізудің үзілген мерзімдерін қайта бастау (2108);
іс ҚР ҚПК-нің 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде тергеп-тексеру және өзге де процестік әрекеттер жүргізу үшін қабылданды (процестік келісімге қол қойылғаннан кейін) (2109);
процестік келісім туралы өтінішхатты қанағаттандырудан бас тарта отырып, прокурор қайтарғаннан кейін істі қабылдады (2110);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2111);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабының 3-бөлігі тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2112); анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қайтарылған істі қабылдады (2113);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 521-бабы 5-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулы қабылданды (2114);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 524-бабы 1-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулы қабылданды (2115);
ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде сот жіберген материалдарды қабылдау (2116);
ҚР ҚПК-нің 394-бабы 4-бөлігінің тәртібінде сот жіберген қылмыстық істі қабылдау (2117);
сот ҚР ҚПК 323-бабының тәртібімен жеңілдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру (бұдан әрі – ЖСТ) тәртібімен немесе процестік келісім тәртібімен тергеп-тексерілген істерді қайтарғаннан кейін қабылдау (2118);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2119);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2120);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2121);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2122);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2123);
ҚР ҚПК-нің 188-бабы 2-бөлігінің тәртібінде берілгеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2124);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде прокурор өз іс жүргізуіне қабылдады (2125);алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде прокурор қайтарғаннан кейін өзінің іс жүргізуіне қабылданды (2126);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылдаған (2127); ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2128); ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 5) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2129);
сотқа дейінгі тергеп-тексеру бойынша қылмыстық іс жүргізуді электрондық форматта жүргізу туралы (2130);
сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізудің электрондық форматын қағаз форматқа өзгерту туралы (2131);

принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2132);
принято дело возращенное судом в порядке части 2 статьи 629 - 6 УПК РК (2133);
принято к производству после отказа в утверждении прокурором постановления о прекращении (2134);
принято к производству после отказа в согласовании прокурором постановления о прерывании сроков досудебного расследования (2135);
принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2136);
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2137);
прерывание срока по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК РК (3010),
прерывание срока по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК (3020);
прерывание срока по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК (3030),
прерывание срока по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК (3040);
прерывание срока по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК (3050),
прерывание срока по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК (3060);
прерывание срока по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК (3070);
прерывание срока по пункту 8) части 7 статьи 45 УПК РК (3080);
прерывание срока по пункту 9) части 7 статьи 45 УПК РК (3090);
прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010),
прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020);
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030),
прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040);
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050),
прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060);
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070),
прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080);
прекращено по пункту 9) части 1 статьи 35 УПК РК (4090);
прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100);
прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК (4121);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 66 УК РК (4122);
прекращено по пункту 13) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67 УК РК (4123);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК) (4124);

ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2132);
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігінің тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2133); тоқтату туралы қаулыны прокурор бекітуден бас тартқаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2134), прокурормен келісуден бас тартқаннан кейін сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулы іс жүргізуіне қабылданды (2135);
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағы тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2136);
ҚР ҚПК 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағынаның сәйкес прокурор анықтауды жүргізу үшін қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2137);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 1) тармағы бойынша мерзім үзілді (3010);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 2) тармағы бойынша мерзім үзілді (3020);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 3) тармағы бойынша мерзім үзілді (3030) ;
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 4) тармағы бойынша мерзім үзілді (3040);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 5) тармағы бойынша мерзім үзілді (3050);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 6) тармағы бойынша мерзім үзілді (3060);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 7) тармағы бойынша мерзім үзілді (3070);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 8) тармағы бойынша мерзім үзілді (3080);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 9) тармағы бойынша мерзім үзілді (3090);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы бойынша тоқтатылды (4010);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша тоқтатылды (4020);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша тоқтатылды (4030),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы бойынша тоқтатылды (4040);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 5) тармағы бойынша тоқтатылды (4050);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы бойынша тоқтатылды (4060);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 7) тармағы бойынша тоқтатылды (4070);
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігінің 8) тармағы бойынша тоқтатылды (4080);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 9) тармағы бойынша тоқтатылды (4090);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы бойынша тоқтатылды (4100);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 11) тармағы бойынша тоқтатылды (4110);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы бойынша тоқтатылды (4121);
ҚР ҚПК-нің 35 – бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 66-бабы бойынша тоқтатылды (4122);
ҚР ҚПК-нің 35 – бабы 1-бөлігінің 13) тармағы - ҚР ҚК-нің 67-бабы бойынша тоқтатылды (4123);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) 68-бабы 1-бөлігі бойынша тоқтатылды (4124);

прекращено, в том числе в порядке медиации – пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 1 статьи 68 УК РК (4125);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК) (4126);
прекращено, в том числе в порядке медиации – пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 2 статьи 68 УК РК (4127);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК в силу примечаний к статьям УК РК (4129);
прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130);
прекращено по статье 36 УПК РК – статье 66 УК РК (4131);
прекращено по статье 36 УПК РК - статье 67 УК РК (4132);
прекращено по статье 36 УПК РК – части 2, 3 статьи 68 УК РК (4133);
прекращено по статье 36 УПК РК – примечаниями к статьям 442-443, 445-449 УК РК (4134);
дело направлено прокурору по статье 300 УПК РК (5010); дело направлено прокурору по пункту 2) части 1 статьи 518 УПК РК (5030);
дело направлено прокурору в порядке части 2 статьи 615 УПК РК (5040);
дело направлено прокурору по пункту 1) части 1 статьи 614 УПК РК (5050);
дело направлено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК после производства расследования (5060);
составление отчета о завершении досудебного расследования (5072);
составление протокола ускоренного досудебного расследования (5073);
составление протокола обвинения (5074);
составление обвинительного акта в порядке пункта 1) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6010);
составление нового обвинительного акта в порядке пункта 2) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6011);
возвращено для производства дополнительного расследования в порядке пункта 3) части 1 статьи 302 УПК РК (6012),
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6013),
возвращено для производства дознания части 7 статьи 190 УПК РК (6014),
составление обвинительного акта в порядке пункта 1) части 7 статьи 190 УПК РК и направление в суд (6015),
направлено в суд по пункту 1) части 2 статьи 528 УПК РК (6016),
утверждение прокурором протокола об уголовном проступке (6017),
составление обвинительного акта прокурором (6018);
составление нового протокола ускоренного досудебного расследования (6019);
направлено в суд по пункту 1) части 3 статьи 528 УПК РК (6020);
возвращено для производства предварительного следствия по протокольной форме пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (6021);

тоқтатылды, оның ішінде медиация тәртібінде – ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК 68-бабының 1-бөлігі (4125);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабының 2-бөлігі бойынша тоқтатылды (4126),
тоқтатылды, оның ішінде медиация тәртібінде – ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабы 2-бөлігі (4127);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабы 3-бөлігі бойынша тоқтатылды (4128);
ҚР ҚК-нің ережелеріне байланысты қылмыстық жауаптылықтан босатылуға жататын адамға қатысты ҚР ҚПК-нің 12-бабы 1-бөлігінің 35-бабы бойынша тоқтатылды (4129);
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде тоқтатылды (4130), ҚР ҚПК-нің 36 - бабы-ҚР ҚК-нің 66-бабы бойынша тоқтатылды (4131);
ҚР ҚПК-нің 36 - бабы-ҚР ҚК-нің 67-бабы бойынша тоқтатылды (4132);
ҚР ҚПК-нің 36 - бабы -ҚР ҚК-нің 68-бабы бойынша тоқтатылды (4133);
ҚР ҚК-нің 36-бабы-ҚР ҚК-нің 442-443, 445-449-баптарына ескертпелер бойынша тоқтатылды (4134);
іс ҚР ҚПК-нің 300-бабы бойынша прокурорға жіберілді (5010);
іс ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша прокурорға жіберілді (5030);
іс ҚР ҚПК-нің 615-бабы 2-бөлігі тәртібінде прокурорға жіберілді (5040);
іс ҚР ҚПК-нің 614-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы бойынша прокурорға жіберілді (5050);
іс ҚР ҚПК-нің 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде тергеу жүргізілгеннен кейін прокурорға жіберілді (5060);
сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталғаны туралы есеп жасау (5072);
сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасын толтыру (5073);
айыптау хаттамасын толтыру (5074);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6010);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде жаңа айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6011);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қосымша тергеп-тексеру жүргізу үшін қайтарылды (6012);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде қайтарылды (6013);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігі бойынша анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6014);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6015);
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 2-бөлігінің 1) тармағы бойынша сотқа жіберілді (6016);
прокурордың қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуі (6017);
прокурордың айыптау актісін толтыруы (6018);
сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексерудің жаңа хаттамасын толтыру (6019);
ҚР ҚПК-нің 528 бабы 3-бөлігінің 1) тармағы бойынша сотқа жіберілді (6020);
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 3) тармағының хаттамалық нысаны бойынша алдын ала тергеу іс жүргізуін жүргізу үшін қайтарылды (6021);

возвращено для производства дознания по протокольной форме пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (6022);
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6023);
возвращено прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6024);
утверждение прокурором протокола обвинения (6025);
составление прокурором нового протокола обвинения (6026);
утверждение прокурором протокола ускоренного досудебного расследования (6027);
направление дела в суд с обвинительным актом, составленным прокурором (6028);
направление дела в суд с протоколом ускоренного досудебного расследования, составленным прокурором (6029);
направлено в суд для применения мер медицинского характера по пункту 1) части 5 статьи 518 УПК РК (6030),
возвращено на досудебное расследование в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (6031);
направление дела в суд с протоколом обвинения, утвержденным прокурором (6035);
направление дела в суд с протоколом обвинения, составленным прокурором (6036);
направление дела в суд с протоколом ускоренного досудебного расследования, утвержденным прокурором (6037);
возвращено с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (6040);
возвращено для сбора доказательств в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (6041);
в суд после заключения процессуального соглашения по части 4 статьи 617 УПК РК (6050);
в суд с заключением о наличии либо отсутствии оснований для пересмотра судебных актов по части 4 статьи 502 УПК РК (6060);
в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1) части 4 статьи 629-3 УПК РК (6080);
изменяет подследственность в порядке части 12 статьи 193 УПК РК (7000);
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7081);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7082);
направлено постановление о применении приказного производства руководству для согласования (7083),
отказано в согласовании протокола и возвращено уголовное дело для производства дознания либо предварительного следствия (7084);
направлен протокол об уголовном проступке руководству для согласования (7085);
отказано в согласовании протокола и возвращено уголовное дело для производства дознания (7086);
возвращено прокурором для производства дознания в порядке части 3 статьи 528 УПК РК (7087);
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке части 3 статьи 528 УПК РК (7088);

ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 3) тармағының хаттамалық нысаны бойынша анықтау іс жүргізуін жүргізу үшін қайтарылды (6022);
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор алдын ала тергеп-тексеруді жүргізу үшін прокурор қайтарады (6023);
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор анықтау ісін жүргізу үшін қайтарды (6024), прокурордың айыптау хаттамасын бекітуі (6025);
прокурордың жаңа айыптау хаттамасын толтыруы (6026);
прокурордың сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасын бекітуі (6027);
прокурор жасаған айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6028);
прокурор жасаған сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасымен істі сотқа жіберу (6029);
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 1) тармағы бойынша медициналық сипаттағы шараларды қолдану үшін сотқа жіберілді (6030);
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігі 2) тармағының тәртібінде қосымша тергеп-тексеру жүргізу үшін қайтарылды (6031);
прокурор бекіткен айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6035);
прокурор жасаған айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6036);
прокурор бекіткен сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасымен істі сотқа жіберу (6037);
процестік келісім туралы өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартумен қайтарылды (6040);
ҚР ҚПК-нің 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде дәлелдемелерді жинау үшін қайтарылды (6041);
ҚР ҚПК-нің 617-бабы 4-бөлігі бойынша процестік келісім жасалғаннан кейін сотқа (6050);
ҚР ҚПК-нің 502-бабы 4-бөлігі бойынша сот актілерін қайта қарау үшін негіздердің болуы немесе болмауы туралы қорытындымен сотқа (6060);
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде бұйрықтық іс жүргізуге қолдану туралы қаулы бекітілгеннен кейін сотқа (6080);
ҚР ҚПК-нің 193-бабы 12-бөлігінің тәртібінде тергеулігін өзгертеді (7000);
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігі 3) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (7081);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде қайтарылды (7082);
келісу үшін басшылыққа бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы жіберілді (7083);
хаттаманы келісуден бас тартылды және анықтау не алдын ала тергеу жүргізу үшін қылмыстық іс қайтарылды (7084);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттама басшылыққа келісу үшін жіберілді (7085);
хаттаманы келісуден бас тартылды және анықтау жүргізу үшін қылмыстық іс қайтарылды (7086);
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігі тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарды (7087);
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігі тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарды (7088);

возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК (7091);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7092);
согласование начальником органа дознания постановления о применении приказного производства (7093); согласование начальником органа дознания протокола об уголовном проступке (7094);
согласование начальником органа дознания отчета о завершении досудебного расследования (7095);
отказано начальником органа дознания в согласовании протокола обвинения (7096);
согласование начальником органа дознания протокола ускоренного досудебного расследования (7097);
согласование начальником органа дознания протокола обвинения (7098),
возвращено начальником следственного отдела для производства предварительного следствия (7101);
дело направлено прокурору в порядке пункта 2.1) части 4-3 статьи 190 УПК РК (7102);
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и возвращено для производства дознания (7103);
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и назначено предварительное следствие в порядке части 5 статьи 189 УПК РК (7104);
Возвращено прокурору в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 (пункта 2) части 1 статьи 626) УПК РК (8010);
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 (пункта 2) части 1 статьи 626) УПК РК (8020);
Возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 623 (части 4) статьи 626) УПК РК (8021);
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (8022);
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (8023);
Возвращено судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8025);
Возвращено судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8027);
Принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (8028);
Возвращено прокурору в порядке части 5 статьи 521 УПК РК (8030); Возвращено прокурору в порядке части 1 статьи 524 УПК РК (8040);
Возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК для организации расследования (8050);
Возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК, в том числе по делам, расследованным в порядке ускоренного досудебного расследования (далее – УДР) или в порядке процессуального соглашения (8060);
Возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК, в том числе по делам, расследованным в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8070);

ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде анықтау үшін қайтарылды (7091);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде қайтарылды (7092);
анықтау органы бастығының бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулыны келісуі (7093);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы анықтау органы бастығының келісуі (7094);
анықтау органы бастығының сотқа дейінгі тергеп-тексеруді аяқтау туралы есепті келісуі (7095);
анықтау органы бастығының айыптау хаттамасын келісуден бас тартуы (7096);
анықтау органы бастығының сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасын келісуі (7097);
анықтау органы бастығының айыптау хаттамасын келісуі (7098);
алдын ала тергеп-тексеру жүргізу үшін тергеу бөлімінің бастығы қайтарған (7101);
іс ҚР ҚПК-нің 190-бабы 4-3-бөлігі 2.1-тармағының тәртібінде прокурорға жіберілді (7102);
қылмыстық қудалау органының бастығы айыптау хаттамасын келісуден бас тартты және анықтау жүргізу үшін қайтарды (7103);
қылмыстық қудалау органының бастығы айыптау хаттамасын келісуден бас тартты және ҚР ҚПК-нің 189-бабы 5-бөлігінің тәртібінде алдын ала тергеу тағайындалды (7104);
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы (626-бабы 1-бөлігінің 2-тармағы) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8010);
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы (626-бабы 1-бөлігінің 2-тармағы) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8020);
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 3-бөлігі (626-бабының 4-бөлігі) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8021);
ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға анықтау жүргізу үшін қайтарылды (8022);
Алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8023);
Сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде қайтарған (8027);
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (8028);
ҚР ҚПК-нің 521-бабының 5-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8030);
ҚР ҚПК-нің 524-бабының 1-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8040);
тергеп-тексеруді ұйымдастыру үшін ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8050);
ҚР ҚПК-нің 323-бабы тәртібінде прокурорға қайтарылды, оның ішінде ЖСТ тәртібінде немесе процестік келісім тәртібінде тергеп-тексерілген істер бойынша (8060);
Прокурорға ҚР ҚПК-нің 323-бабы тәртібінде, оның ішінде ЖСТ тәртібінде немесе процестік келісім тәртібінде тергеп-тексерілген істер бойынша қайтарылды (8070);

Истребовано из суда в порядке части 6 статьи 35 УПК РК (8080);
Возвращено прокурору в порядке части 6 статьи 321 УПК РК для пересоставления обвинительного акта и изменения подсудности (8090);
Возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 324 УПК РК для осуществления розыска (8091);
Направлено в компетентный орган иностранного государства для осуществления уголовного преследования подсудимого в порядке статьи 596 УПК РК (8092);
отмена прокурором постановления о прекращении (9001);
отмена прокурором постановления о прерывании срока (9002);
отмена прокурором постановления о переквалификации (9003);
отмена прокурором постановления о соединении (9004);
отмена прокурором/судом постановления о выделении (разделении) (9005);
отмена судом постановления о прекращении (9006); отмена судом постановления о прерывании срока (9007);
отмена судом постановления о переквалификации (9008); отмена судом постановления о соединении (9009);
отмена судом постановления о выделении (разделении) (9010);
отмена вышестоящего прокурора решения нижестоящего о возращении уголовного дела для дополнительного расследования (9011);
отмена постановления прокурора об отмене постановления органа уголовного преследования/об отказе в согласовании/утверждении постановления (9012);
утверждено постановление о прекращении уголовного дела (9013);
отказано в утверждении постановления о прекращении уголовного дела (9014);
согласовано постановление о прерывании сроков расследования (9015);
отказано в согласовании постановления о прерывании сроков расследования (9016);
постановление об отказе в согласовании нового постановления о квалификации уголовного правонарушения (9017);
об отмене прокурором решения об изменении электронного формата ведения досудебного расследования на бумажный формат (9018);
направлено ходатайство о санкционировании (9510);
рассмотрение поступившего ходатайства прокурором (9520);
рассмотрение поступившего ходатайства судом (9530);
решение суда (9599);
результат экспертизы (9601);
указание прокурора (9701);
ответ на указание прокурора (9702);
об установлении разумного срока досудебного расследования (9703);
процессуальные документы (9900);
постановление о назначении криминологического исследования (9901);
заключение криминологического исследования (9902);
поручение об объявлении в розыск БП (9950);
поручение на установление личности НТ (9951);
постановление о назначении экспертизы (9960);
уведомление о назначении адвоката (9961);
заявление адвоката об оплате юридической помощи (9962);
постановление об оплате юридической помощи (9963);
ходатайство адвоката на ознакомление с материалами уголовного дела (9964);
ответ на ходатайство адвоката с вложенными материалами уголовного дела (9965);
постановление о наложении временного ограничения на недвижимость (БИН) (9981);
постановление о снятии временного ограничения на недвижимость (БИН) (9982);

ҚР ҚПК-нің 35-бабы 6-бөлігі тәртібінде соттан талап етіп алдырылды (8080);
Айыптау актісін қайта жасау және соттылықты өзгерту үшін ҚР ҚПК-нің 321-бабы 6-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8090);
ҚР ҚПК-нің 324-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурорға іздеуді жүзеге асыру үшін қайтарылды (8091);
ҚР ҚПК-нің 596-бабы тәртібінде сотталушыны қылмыстық қудалауды жүзеге асыру үшін шет мемлекеттің құзыретті органына жіберілді (8092);
прокурордың тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9001);
прокурордың мерзімді тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9002);
прокурордың қайта саралау туралы қаулының күшін жоюы (9003);
прокурордың біріктіру туралы қаулының күшін жоюы (9004);
прокурордың/соттың бөлектеп алу (бөлу) туралы қаулының күшін жоюы (9005);
соттың тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9006);
соттың мерзімді үзу туралы қаулының күшін жоюы (9007);
соттың қайта саралау туралы қаулының күшін жоюы (9008);
соттың біріктіру туралы қаулының күшін жоюы (9009);
соттың бөлектеп алу (бөлу) туралы қаулының күшін жоюы (9010),
жоғары тұрған прокурордың төменгі тұрған органның қылмыстық істі қосымша тергеп-тексеру үшін қайтару туралы шешімінің күшін жоюы (9011);
қылмыстық қудалау органы қаулысының күшін жою туралы/қаулыны келісуден/бекітуден бас тарту туралы прокурордың қаулысының күшін жою (9012);
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулы бекітілді (9013);
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулыны бекітуден бас тартылды (9014);
тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулы келісілді (9015);
тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулыны келісуден бас тартылды (9016);
қылмыстық құқық бұзушылықты саралау туралы жаңа қаулыны келісуден бас тарту туралы қаулы (9017);
прокурордың сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізудің электрондық форматын қағаз форматқа өзгерту туралы шешімінің күшін жою туралы (9018);
санкция беру туралы өтінішхат жіберілді (9510);
келіп түскен өтінішхатты прокурордың қарауы (9520);
келіп түскен өтінішхатты соттың қарауы (9530);
сот шешімі (9599);
сараптама нәтижесі (9601);
прокурордың нұсқауы (9701);
прокурордың нұсқауына жауап (9702);
сотқа дейінгі тергеп-тексерудің ақылға қонымды мерзімін анықтау туралы (9703);
процестік құжаттар (9900);
криминологиялық зерттеуді тағайындау туралы қаулы (9901);
криминологиялық зерттеудің қорытындысы (9902);
хабарсыз кеткенге іздеу жариялау туралы тапсырма (9950);
танылмаған мәйіттің тұлғасын анықтауға тапсырма (9951);
сараптама тағайындау туралы қаулы (9960);
адвокат тағайындау туралы хабарлама (9961);
адвокаттың заң көмегіне ақы төлеу туралы арызы (9962);
заң көмегіне ақы төлеу туралы қаулы (9963);
адвокаттың қылмыстық іс материалдарымен танысу туралы өтінішхаты (9964);
қылмыстық іс материалдары салынған адвокаттың өтінішхатына жауап (9965);
жылжымайтын мүлікке уақытша шектеу қою туралы қаулы (БСН) (9981);
жылжымайтын мүлікке уақытша шектеуді алып тастау туралы қаулы (БСН) (9982);

Решение принято: сотрудником органа уголовного преследования (1), прокурором(2), судом (3).
Решение по инициативе: органа уголовного преследования.
Дата принятия решения: "_____" __________ 20____ года
Вид ходатайства: о производстве обыска (01), о производстве осмотра (02), о производстве выемки (03), о производстве эксгумации (04), о депонировании (05), о санкционировании личного обыска (06), о наложении ареста на имущество других лиц в порядке части 8 статьи 161 УПК РК (07), о санкционировании принудительного освидетельствования (08); о санкционировании принудительного получения образцов (09); о проверке законности произведенных без санкции суда обысков (10), о проверке законности произведенного без санкции суда личного обыска (11), о проверке законности произведенной без санкции суда выемки (12), заключение по производству о конфискации (16), принудительный осмотр жилья в порядке части 14 статьи 220 (17), о реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (18);
4.1. Описание решения (установил для постановления)
Описание решения, для формирования протоколов постановлений;
4.2 Наименование суда (код суда);
4.3. Дата и время рассмотрения: "_____" __________ 20____ года
4.4. Номер материала в суде _________
4.5. Результат рассмотрения в суде: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), отказано в удовлетворении по инициативе прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5);
4.6. Признано незаконным: осмотр жилого помещения (01), принудительное освидетельствование потерпевшего, свидетеля, заявителя (02), личный обыск (03), обыск (04), выемка (05), принудительное получение образцов у потерпевшего, свидетеля (06), содержание подозреваемых и обвиняемых, к которым в качестве меры пресечения применен арест, в местах содержания задержанных (статья 150 УПК РК) (14), временное ограничение на распоряжение имуществом на срок не более десяти суток (статья 161 УПК РК) (15), эксгумация (16).
4.7. Жалоба (ходатайство) в порядке статьи 107 УПК РК на постановление суда: о производстве обыска (01), о производстве осмотра (02), о производстве выемки (03), о производстве эксгумации (04), о депонировании (05), о санкционировании личного обыска (06), о наложении ареста на имущество других лиц в порядке части 8 статьи 161 УПК РК (07), о санкционирования временного отстранения от должности (08); о санкционировании запрета на приближение (09); о санкционировании эксгумации трупа (10); о санкционировании принудительного освидетельствования (11); о санкционировании принудительного получения образцов (12); о проверке законности произведенных без санкции суда обысков (13), о проверке законности произведенного без санкции суда личного обыска (14), о проверке законности произведенного без санкции суда выемок (15), о проверке законности произведенного без санкции суда осмотра (16), заключение по производству о конфискации (17), принудительный осмотр жилья в порядке части 14 статьи 220 УПК РК(18), о реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (19);

Шешім қабылдаған: қылмыстық қудалау органының қызметкері (1), прокурор (2), сот (3).
Бастамасы бойынша шешім: қылмыстық қудалау органы.
Шешім қабылданған күн: 20____ жылғы "_____" __________
Өтішінішхаттың түрі: тінту жүргізу туралы (01), қарап тексеру жүргізу туралы (02), алу жүргізу туралы (03), эксгумация жүргізу туралы (04), сақтауға қою туралы (05), жеке тінтуді санкциялау туралы (06), ҚР ҚПК-нің 161-бабы 8-бөлігі тәртібінде басқа адамдардың мүлкіне тыйым салу туралы (07), мәжбүрлеп куәландыруға санкция беру туралы (08); үлгілерді мәжбүрлеп алуға санкция беру туралы (09); соттың санкциясынсыз жүргізілген тінтулердің заңдылығын тексеру туралы (10), соттың санкциясынсыз жүргізілген жеке тінтудің заңдылығын тексеру туралы (11), соттың санкциясынсыз жүргізілген алудың заңдылығын тексеру туралы (12), тәркілеу туралы іс жүргізу жөніндегі қорытынды (16), 220-баптың 14-бөлігі тәртібінде тұрғын үйді мәжбүрлеп тексеру (17), тез бүлінетін немесе қылмыстық іс шешілгенге дейін елеулі материалдық шығындарды талап ететін ұзақ уақыт сақталатын заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (18);
4.1. Шешімнің сипаттамасы (қаулы үшін анықталды)
Қаулылардың хаттамаларын қалыптастыру үшін шешімнің сипаттамасы;
4.2 соттың атауы (соттың коды);
4.3. Қарау күні мен уақыты: 20____ жылғы "_____" __________
4.4. Соттағы материалдың нөмірі _________
4.5. Сотта қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), прокурордың бастамасы бойынша қанағаттандырудан бас тартылды (3), сот қарағанға дейін кері қайтарып алынды (4), пысықтауға қайтарылды (5);
4.6. Заңсыз деп танылғандар: тұрғын үй-жайды қарап-тексеру (01), жәбірленушіні, куәгерді, арыз иесін мәжбүрлеп куәландыру (02), жеке тінту (03), тінту (04), алу (05), жәбірленушіден, куәдан үлгілерді мәжбүрлеп алу (06), бұлтартпау шарасы ретінде қамаққа алу қолданылған күдіктілер мен айыпталушыларды ұсталғандарды ұстау орындарында ұстау (ҚР ҚПК-нің 150-бабы) (14), мүлікке он тәуліктен аспайтын мерзімге иелік етуге уақытша шектеу (ҚР ҚПК-нің 161-бабы) (15), эксгумация (16).
4.7. ҚР ҚПК-нің 107-бабы тәртібінде соттың қаулысына шағым: тінту жүргізу туралы (01), қарап тексеру жүргізу туралы (02), алу жүргізу туралы (03), эксгумация жүргізу туралы (04), сақтауға қою туралы (05), жеке тінтуді санкциялау туралы (06), ҚР ҚПК-нің 161-бабы 8-бөлігі тәртібінде басқа адамдардың мүлкіне тыйым салу туралы (07), лауазымнан уақытша шеттетуді санкциялау туралы (08); жақындауға тыйым салуды 09); мәйітті эксгумациялауға санкция беру туралы (10); мәжбүрлеп куәландыруға санкция беру туралы (11); үлгілерді мәжбүрлеп алуға санкция беру туралы (12); соттың санкциясынсыз жүргізілген тінтулердің заңдылығын тексеру туралы (13), соттың санкциясынсыз жүргізілген жеке тінтудің заңдылығын тексеру туралы (14), соттың санкциясынсыз жүргізілген алудың заңдылығын тексеру туралы (15), соттың санкциясынсыз жүргізілген қарап тексерудің заңдылығын тексеру туралы (16), тәркілеу туралы іс жүргізу жөніндегі қорытынды (17), ҚР ҚПК-нің 220-бабының 14-бөлігі тәртібінде тұрғын үйді мәжбүрлеп қарап тексеру (18), тез бүлінетін немесе қылмыстық істі мәні бойынша шешкенге дейін ұзақ уақыт сақтау едәуір материалдық шығындарды талап ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (19);

Жалоба (ходатайство) поданы (принесен): прокурором (01), подозреваемым (02), обвиняемым (03), защитником (подозреваемого, обвиняемого) (04), законным представителем (05), потерпевшим (06), законным представителем потерпевшего (07), другими (08).
Результат: постановление оставлено без изменения (01), постановление изменено (02), отменено с вынесением нового постановления (03).
Дата "_____" ________ 20____ года
4.8. В связи с принятием Закона Республики Казахстан: (по справочнику)
5. Квалификация преступления __________________________________ УК РК по статье 11 УК РК: не определена (0), небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкое (3), особо тяжкое (4)
5.1 Квалификация преступления _________ по УК РК от 16 июля 1997 года
6. Переквалифицировано со статьи ______________________________ УК РК
Дата переквалификации "____" ________ 20___ года
7. Номер основного ЕРДР____________________________________________________________________________
8. Выделено из ранее соединенного ЕРДР
9. Наименование органа, организовавшего следственно-оперативную группу (далее - СОГ)
_____________________________________________________________________
9.1. Руководитель СОГ
Индивидуальный идентификационный номер
(далее-ИИН)
ФИО (отчество при его наличии)
Должность
1
9.2. Состав участников СОГ
ИИН
ФИО (отчество при его наличии)
Должность
1.
2.
10. Передано в орган
_____________________________________________________________________
передано в службу: следствие (1), дознание (2)
исходящий №______________________ дата "____" ________ 20___ года
11. Продлен до: _____ месяцев ______ дней
Дата, до которой продлен срок: "____" ________ 20___ года
12. Дело находилось на ознакомлении: с "___" ___________ 20__ года по "___" __________ 20__года
13. Дело находилось по жалобе: с "___" _________20__ года по "___" _________ 20___года
14. Примечание:
Описание примечания
15. Должностное лицо, осуществляющее расследование _____________________________________________________________________
15.1. Начальник подразделения, осуществляющего расследование _____________________________________________________________________
16. Прокурор ________________________________________________________
17. Наименование прокуратуры, осуществляющей надзор
Дата регистрации "__" ___ 20_ года дата корректировки "__" ____ 20 __ года
Продолжение к решению по ЕРДР (сведения по оконченным)
18. Преступление совершено лицом: (по справочнику)

Шағым (өтінішхат) берілді (енгізілді): прокурор (01), күдікті (02), айыпталушы (03), қорғаушы (күдікті, айыпталушы) (04), заңды өкіл (05), жәбірленуші (06), жәбірленушінің заңды өкілі (07), басқалар (08).
Нәтижесі: қаулы өзгеріссіз қалды (01), қаулы өзгертілді (02), жаңа қаулы шығарыла отырып күші жойылды (03).
Күні 20____ жылғы "_____" ________
4.8 Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты (анықтамалық бойынша)
5. Қылмыс ҚР ҚК-нің __________________________________ бойынша сараланды
ҚР ҚК-нің 11-бабы бойынша: анықталмаған (0), онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
5.1 қылмыс 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК-нің __________________________________________ бойынша сараланды
6. ҚР ҚК-нің _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ бабынан қайта сараланды
Қайта сараланған күні 20___ жылғы "____"________
_____________________________________________________________
7. Негізгі СДТБТ
нөмірі_______________________________________________________
8. Бұрын біріктірілген СДТБТ-дан бөлінді
9. Тергеу-жедел тобын ұйымдастырған органның атауы (бұдан әрі –ТЖТ)
_____________________________________________________________
9.1. ТЖТ басшысы
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)
ТАӘ (әкесінің аты ол бар болса)
Лауазымы
1
9.2. ТЖТ қатысушыларының құрамы
ЖСН
ТАӘ (әкесінің аты, ол бар болса)
Лауазымы
1.
2.
10. Органға жіберілді ____________________________________________________________________________
қызметке берілді: тергеу (1), анықтау (2)
20___ жылғы "____" күні №_____шығыс_________________ ___________________________________________
11. Ұзартылды: _ _ _ _ _ ай _ _ _ _ _ _ күн
Мерзімі ұзартылған күн: 20___ жылғы "____" ___________________________________________________________
12. Іс танысу сатысында: 20__ жылғы "___" ___________ бойынша 20__жылғы "___" ______________________болды
13. Іс шағым бойынша: 20__жылғы "___" _________бойынша 20___жылғы "___" _________________________ болды
14. Ескертпе:
Ескертпенің сипаттамасы
15. Тергеп-тексеруді жүзеге асыратын лауазымды адам ________________________________________________________
15.1. Тергеп-тексеруді жүзеге асыратын бөлімшенің бастығы ___________________________________________________
16. Прокурор ____________________________________________________________________________________________
17. Қадағалауды жүзеге асыратын прокуратураның атауы
Тіркеу күні 20_ жылғы     "__" ___ Түзету енгізген күн 20 __ жылғы "__" ____ _____________________________
СДТБТ бойынша шешімнің жалғасы (аяқталғандар бойынша мәліметтер)
18. Қылмысты жасаған адам: (анықтамалық бойынша):

18.1 Гражданство иностранца: (по справочнику)
19. По роду занятий преступление совершил: (по справочнику)
19.1 Дополнительные отметки: (по справочнику)
20. Мотив преступления: (по справочнику)
21. Форма вины: умышленная (1), по неосторожности (2)
22. Уголовное преследование осуществлялось: (по справочнику):
23. Сумма причиненного ущерба: __________________________ тенге
Государству ____________ тенге, юридическим лицам ____________ тенге, физическим лицам ____________тенге
23.1 Добровольно погашен: ______________________________ тенге
Государству ____________ тенге, юридическим лицам _____________тенге, физическим лицам ____________тенге
23.2 Установленная сумма процессуальных издержек согласно статье 177 УПК РК _________________ тенге
23.3 Сумма, полученная преступным путем, подлежащая возращению в Республику Казахстан ___________тенге
23.4 Изъято имущества, денег, ценностей, являющихся предметом взятки, в размере (всего) _______________ тенге
23.5. Размер взятки ___________тенге, подлежащий обращению в доход государства
23.6 Сумма, установленного преступного дохода
Государству ____________ тенге, юридическим лицам ____________ тенге, физическим лицам ____________тенге
24. Наложен арест на имущество в размере: _________________ тенге
Государства________ тенге, юридических лиц ___________тенге, физических лиц ___________________ тенге
24.1 Наложен арест на имущество, подлежащее конфискации в размере: ___________________________тенге
Государства _______________________ тенге, юридических лиц ______________________ тенге, физических лиц __________________ тенге
24.2 Изъято имущество в размере: ____________________________тенге
В пользу: государства _______________________ тенге, юридических лиц _______________________ тенге, физических лиц _________________ тенге
24.3 Наложено временное ограничение на распоряжение имуществом
с "___" ___20__года по "___" ___20__года
25. Реализовано описанного имущества в размере: _______________ тенге
26. Наименование сил и средств, способствовавших раскрытию преступлений:
Силы и средства, способствующие раскрытию преступления (внутриведомственный показатель):
Сообщение: по справочнику
Наименование и номер сообщения: (по справочнику)
Наименование (из реквизита 26)
№____________
27. Вид дела оперативного учета: (по справочнику)
28. Личный сыск: (по справочнику)
29. Раскрытию преступлений способствовало участие: подразделений: (по справочнику)
30. Применение: (по справочнику)
31. Окончено с использованием сведений, полученных в результате процессуального соглашения о сотрудничества (01)

18.1 шетелдіктің азаматтығы (анықтамалық бойынша)
19. Кәсібі бойынша қылмыс жасады: (анықтамалық бойынша):
19.1 қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
20. Қылмыстың себептері: (анықтамалық бойынша)
21. Кінә нысаны: қасақана (1), абайсызда (2).
22. Қылмыстық қудалау жүзеге асырылды (анықтамалық бойынша):
23. Келтірілген залал сомасы: __________________________ теңге
Мемлекетке ____________ заңды тұлғаларға ____________ теңге, жеке тұлғаларға ______________________ теңге
23.1 өз еркімен өтелді: ______________________________ теңге
Мемлекетке ____________ заңды тұлғаларға _____________теңге, жеке тұлғаларға ______________________теңге
23.2 ҚР ҚПК-нің 177-бабына сәйкес процестік шығындардың белгіленген сомасы_______________________ теңге
23.3 Қазақстан Республикасына қайтарылуға жататын қылмыстық жолмен алынған сома
___________________________________________теңге.
23.4 Пара мәні болып табылатын мүлік, ақша, құндылықтар алып қойылды (барлығы) ________________
_______________________________________ теңге
23.5. Пара мөлшері___________Мемлекет кірісіне айналдыруға жататын теңге
23.6 белгіленген қылмыстық кіріс сомасы
Мемлекетке ____________ заңды тұлғаларға ____________ теңге, жеке тұлғаларға ______________________ теңге
24. Мүлікке мынадай мөлшерде тыйым салынды: _________________ теңге
Мемлекеттің ____________ теңге, заңды тұлғалардың ___________теңге, жеке тұлғалардың _______________________ теңге
24.1 тәркіленуге жататын мүлікке тыйым салынды:
__________________________________________________теңге
Мемлекет _______________________ теңге, заңды тұлғалардың ______________________ ___теңге, жеке тұлғалар __________________ теңге
24.2 тәркіленген мүлік мөлшерінде: ____________________________теңге
Пайдасына: мемлекеттер _______________________ теңге, заңды тұлғалардың _______________________ теңге, жеке тұлғалар _________________ теңге
24.3 Мүлікке билік етуге уақытша шектеу қойылды
20__ жылғы "___" ___ 20__жылғы "___" ___аралығында
25. Көрсетілген мүлік мынадай мөлшерде өткізілген: _______________ теңге
26. Қылмыстарды ашуға ықпал еткен күштер мен құралдардың атауы:
Қылмысты ашуға ықпал ететін күштер мен құралдар (ведомствоішілік көрсеткіш):
Хабарлама: анықтамалық бойынша
Хабарламаның атауы мен нөмірі (анықтамалық бойынша):
Атауы (26-деректемеден)
№____________
27 Жедел есепке алу ісінің түрі: (анықтамалық бойынша)
28. Жеке ізге түсу: (анықтамалық бойынша)
29. Қылмыстың ашылуына қатысу ықпал етті: бөлімшелер (анықтама бойынша)
30. Қолданылуы: (анықтамалық бойынша)
31. Ынтымақтастық туралы процестік келісім нәтижесінде алынған мәліметтерді пайдалана отырып аяқталды (01).

32. Вид процессуального документа: рапорт (001), постановление (002), протокол (003), акт (004), заключение (005), подписка (006), ходатайство (007), уведомление (008), заявление (009), письмо (010), указание (011), характеристика (012), прочие документы (100)
Наименование документа: _________________________________________________________________________
Тип документа: (по справочнику)
33. Дата поступления в канцелярию "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
Дата подтверждения поступления дела "__" _______ 20__ года
ИИН сотрудника канцелярии ________________________________________________________________________
Ф.И.О. сотрудника канцелярии (при его наличии) ________________________________________________________
Дата-время утверждения прокурором "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики
и специальных учетов, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 13 к Правилам
приема и регистрации заявления,
сообщения или рапорта об уголовных
правонарушениях, а также ведения
Единого реестра досудебных
расследований
форма
Форма на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении преступления
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР) __________________
1.1 Номер основного ЕРДР ______________________________________________________
2. Наименование органа расследования _________________________
3. Форма досудебного расследования: (по справочнику)
3.1 Ведение досудебного расследования: в бумажном формате(01), в электронном формате (2)
4. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ____________________________
4.1 Фамилия
4.2 Имя
4.3 Отчество (при его наличии)
5. Дата рождения: __________ 5.1 Возраст на момент совершения ___________________
6. Пол: мужской (1), женский (2)
7. Место рождения: ____________________________________________________________________ (страна\республика, область, район, населенный пункт)
8. Гражданство: (по справочнику)
8.1. Гражданство иностранца: (по справочнику)
9. Национальность: (по справочнику)
10. Документ, удостоверяющий личность: (по справочнику)
№ ________________ дата выдачи от "__" __________ _____ года. Кем выдан документ: (по справочнику)
11. Образование: (по справочнику)
12. Семейное положение: (по справочнику)
13. Дополнительные сведения: имеет на иждивении несовершеннолетних детей (01), имеет нетрудоспособного иждивенца (02)
13.1. Несовершеннолетний: воспитывается в полной семье (01), воспитывается в неполной семье (02), воспитывается вне семьи (03), воспитанник детских домов (04), воспитанник интернатных организаций для детей сирот (05), беспризорный (безнадзорный) (06)

32. Процестік құжат түрі: баянат (001), қаулы (002), хаттама (003), акт (004), қорытынды (005), қолхат (006), өтішінішхат (007), хабарлама (008), арыз (009), хат (010), нұсқау (011), мінездеме (012), өзге де құжаттар (100),
Құжаттың атауы: ___________________________
Құжат түрі: (анықтамалық бойынша)
33. Кеңсеге келіп түскен күні 20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
Істің келіп түскенін растау күні 20__ жылғы "__" _______
Кеңсе қызметкерінің ЖСН __________
кеңсе қызметкерінің Т.А.Ә. (ол бар болса) ________
Прокурордың бекіткен күні-уақыты 20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу саласындағы
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне 3-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
13-қосымша
нысан
Қылмыс жасауға күдіктелген (айыпталушы) адамға нысан
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі (бұдан әрі – СДТБТ) ______________________
1.1 негізгі СДТБТ нөмірі ____________________________________________________________________
2. Тергеп-тексеру органының атауы _________________________
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру нысаны: (анықтамалық бойынша)
3.1 Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу: қағаз форматта (01), электрондық форматта (2)
4. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
4.1 Тегі
4.2 Аты
4.3 Әкесінің аты (бар болса)
5. Туған жылы: __________ 5.1 Жасалған кездегі жасы ___________________
6. Жынысы: ер (1), әйел (2).
7. Туған жері: ________________________________________________________________________ (ел\республика, облыс, аудан, елді мекен)
8. Азаматтығы: (анықтамалық бойынша).
8.1. Шетелдіктің азаматтығы (анықтамалық бойынша) ______________________________________________________
9. Ұлты (анықтамалық бойынша):___________________________________________________________
10. Жеке басты куәландыратын құжат (анықтамалық бойынша):
"__" __________ _____ бастап № ________________ . Құжатты кім берген: (анықтамалық бойынша).
11. 11. Білімі: (анықтамалық бойынша).
12. Отбасы жағдайы: (анықтамалық бойынша)
13. Қосымша мәліметтер: асырауында кәмелетке толмаған балалары бар (01), асырауында еңбекке жарамсыз адам бар (02).
13.1. Кәмелетке толмаған: толық отбасында тәрбиеленеді (01), толық емес отбасында тәрбиеленеді (02), отбасынан тыс тәрбиеленеді (03), балалар үйінің тәрбиеленушісі (04), жетім балаларға арналған интернаттық ұйымдардың тәрбиеленушісі (05), панасыз (қадағалаусыз) (06).

14. По месту проживания: местный житель (01), житель другой области (02), лицо без определенного места жительства (03), проживал в общежитии (04), содержится в воспитательной колонии (05), следственном изоляторе (06), изоляторе временного содержания (07), содержится в исправительном учреждении (08)
15. Адрес проживания (прописки) (по справочнику) ______________________________________________ __________________________________________________________________________________________ (страна\республика, населенный пункт)
16. Каким Департаментом (управлением, отделом) Министерства обороны Республики Казахстан призван _____
__________________________________________________________________________________________
дата призыва "__" ________________ 20__ года
___________________________________________________________________________________________ занятие лица на момент совершения преступления
17. По роду занятий преступление совершил: (по справочнику)
17.1. Дополнительные отметки к роду занятий: (по справочнику)
18. Виды войск: (по справочнику)
18.1 Воинское звание ____________________________
19. Место работы, учебы (указать точно) ________________________________________________________
Должность: _________________________________________________________________________________ Преступление совершено лицом
20. В состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического опьянения (13), иного болезненного состояния психики (15).
21. В группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).
22. В составе: группы лиц (01), группы лиц по предварительному сговору (02), организованная группа (03), преступная организация (04), преступное сообщество (05), транснациональная организованная группа (06), транснациональная преступная организация (07), транснациональное преступное сообщество (08), террористическая группа (09), экстремистская группа (10), банда (11), незаконное военизированное формирование (12), с выявленными связями: коррумпированными (13), межрегиональными (14), международными (15).
23. Вид соучастия в преступлении: исполнитель (01), организатор (02), подстрекатель (03), пособник (04).
23.1. Связанное с незаконным оборотом наркотиков (1).
Лицо, ранее совершившее преступление:
24. Несовершеннолетний (01), лицо, в чьих действиях признан рецидив преступлений (02), в группе (03), освободившийся по амнистии (04), лицо, в чьих действиях признан опасный рецидив преступлений (05).
25. Находившееся: под административным надзором (01), формально подпадающее под административный надзор (02).

14. Тұрғылықты жері бойынша: жергілікті тұрғын (01), басқа облыстың тұрғыны (02), белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адам (03), жатақханада тұрған (04), тәрбиелеу колониясында (05), тергеу изоляторында (06), уақытша ұстау изоляторында (07), түзеу мекемесінде ұсталады (08).
15. Тұратын (тіркелген) мекенжайы (анықтамалық бойынша)____________________________________ ________________________________________________________________________________________ (ел /республика, елді мекен)
16. ҚР ҚМ шақыртқан департаменті (басқармасы, бөлімі) _____________________________________ ________________________________________________________________________________________ шақырылған күні 20__ жылғы "__" ______________________ ________________________________________________________________________________________ Адамның қылмыс жасаған кездегі кәсібі
17. Кәсібі бойынша қылмыс жасады: (анықтамалық бойынша)
17.1. Қызмет түріне қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
18. Әскер түрлері: (анықтамалық бойынша)
18.1 Әскери атағы ________________________________________________________________________
19. Жұмыс, оқу орны (нақты көрсету) ________________________________________________________
Лауазымы: _______________________________________________________________________________ Қылмысты адам жасаған
20. Мынадай күйінде: алкогольдік масаң (11), есірткілік (12), уытқұмарлық масаң (13), психиканың өзге де сырқаттық жай-күйі (15).
21. Топта: ересектер (1), тек кәмелетке толмағандар (2), кәмелетке толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4).
22. Құрамында: адамдар тобы (01), алдын ала сөз байласу бойынша адамдар тобы (02), ұйымдасқан топ (03), қылмыстық ұйым (04), қылмыстық қоғамдастық (05), трансұлттық ұйымдасқан топ (06), трансұлттық қылмыстық ұйым (07), трансұлттық қылмыстық қоғамдастық (08), террористік топ (09), экстремистік топ (10), банда (11), заңсыз әскерилендірілген құралым (12), анықталған байланыстары бар: сыбайлас жемқорлық (13), өңіраралық (14), халықаралық (15).
23. Қылмысқа қатысу түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), айдап салушы (03), көмектесуші (04). 23.1. Есірткінің заңсыз айналымына байланысты (1).
Бұрын қылмыс жасаған адам:
24. Кәмелетке толмаған (01), әрекеттерінде қылмыстың қайталануы танылған адам (02), топта (03), рақымшылық бойынша босатылған (04), әрекеттерінде қылмыстың қауіпті қайталануы танылған адам (05).
25. Болған: әкімшілік қадағалауда (01), әкімшілік қадағалауға формальді түрде түсетін (02).

26. Преступление совершено: ранее содержавшимся в исправительном учреждении (далее –ИУ) (01), в период не отбытой части наказания после условно-досрочного освобождения (02), не отбыв меру наказания: в местах лишения свободы (03), осужденного к мере наказания, не связанного с лишением свободы (04), в период: отсрочки приговора (05), содержания на гауптвахте (06), в течение одного года после освобождения из ИУ (07), осужденным, состоящим на учете службы пробации (08).
27. Судимость: до 18 лет (1), снята (2), погашена (3).
28. Лицо, совершившее преступление, состояло на учете: в органах внутренних дел - оперативном (01), дактилоскопическом (02), в инспекции по делам несовершеннолетних (03), в профилактической службе (04), в психоневрологическом диспансере: в связи с психическими заболеванием (05), в связи с психическими, поведенческими расстройствами (заболеваниями), связанными с употреблением психоактивных веществ: алкоголь (06), наркотики (07); объявлялся розыск по данному делу (08), наличие информации в автоматизированном банке данных (09), службы по борьбе с организованной преступностью (10), в органах МВД РК по категории "наркоман" (11), ранее совершил преступление, но был освобожден от уголовной ответственности (12), службы пробации (13).
Задержание/избрание меры пресечения
29. Основания и мотивы задержания когда: лицо застигнуто при совершении преступления или непосредственно после его совершения (01), очевидцы, в том числе потерпевшие указали на данное лицо, как на совершившее преступление либо задержано это лицо в порядке, предусмотренном статьей 130 УПК РК (02), на этом лице или на его одежде, при нем или в его жилище обнаружены явные следы преступления (03), в полученных, в соответствии с законом, материалах оперативно-розыскной деятельности и (или) негласных следственных действий в отношении лица имеются достоверные данные о совершенном или готовящемся им преступлении (04), иные данные, дающие основания подозревать лицо в совершении уголовного правонарушения, при которых лицо пыталось скрыться, либо оно не имеет постоянного места жительства или не установлена его личность (05);
29.1 Задержан на срок: 24 часа (1), 48 часов (2), 72 часа (3);
29.2 Основания задержания до 72 часов: задержание по подозрению в совершении особо тяжкого преступления (01), задержание по подозрению в совершении террористического или экстремистского преступления (02), задержание по подозрению в совершении преступления в ходе массовых беспорядков (03), задержание по подозрению в совершении преступления в составе преступной группы (04), задержание по подозрению в совершении преступлений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и их аналогов, против половой неприкосновенности несовершеннолетних, а также умышленного преступления, повлекшего смерть человека (05), невозможность обеспечения своевременного доставления лица к следственному судье вследствие отдаленности или отсутствия надлежащих путей сообщения, а также в условиях чрезвычайного положения или чрезвычайной ситуации (06);

26. Қылмыс жасалды: бұрын түзеу мекемесінде (бұдан әрі –ТМ) ұсталғандар (01), шартты-мерзімінен бұрын босатылғаннан кейін жазаның өтелмеген бөлігі кезеңінде (02), жаза шарасын өтеместен: бас бостандығынан айыру орындарында (03), бас бостандығынан айырумен байланысты емес жаза шамасына сотталған (04), үкім кейінге қалдырылған кезеңде (05), гауптвахтада ұстау (06), ТМ-нен босатылғаннан кейін бір жыл ішінде (07), пробация қызметінің есебінде тұрған сотталғандарға (08).
27. Соттылығы: 18 жасқа дейін (1), алынып тасталды (2), өтелді (3).
28. Қылмыс жасаған адам есепте тұрды: ҚР ІІМ органдарында - жедел (01), дактилоскопиялық (02), кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі инспекцияда (03), профилактикалық қызметте (04), психоневрологиялық диспансерде: психикалық ауруларға байланысты (05), психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты психикалық, мінез-құлықтық бұзылуларға (ауруларға) байланысты: алкоголь (06), есірткі (07); аталған іс бойынша іздеу жарияланды (08), автоматтандырылған деректер банкінде ақпараттың болуы (09), ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес қызметінде (10), ҚР ІІМ органдарында "нашақор" санаты бойынша (11), бұрын қылмыс жасаған, бірақ қылмыстық жауаптылықтан босатылған (12), пробация қызметінде (13).
Ұстау / бұлтартпау шараларын таңдау
29. Ұстаудың негіздері мен уәждері: адам қылмыс жасаған кезде немесе оны тікелей жасағаннан кейін ұсталған кезде (01), көзімен көргендер, оның ішінде жәбірленушілер осы адамды қылмыс жасаған деп көрсеткен немесе ол адам ҚР ҚПК-нің 130-бабында (02) көзделген тәртіппен ұсталған, осы адамда немесе оның киімінде, оның жанында немесе оның тұрғын үйінде қылмыстың айқын іздері табылған (03), заңға сәйкес немесе заңмен белгіленген тәртіп бойынша алынған, адамға қатысты жедел-іздестіру қызметінің және (немесе) жасырын тергеу әрекеттерінің материалдарында жасалған немесе дайындалып жатқан қылмыс туралы анық деректер (04), адам жасырынуға әрекет жасаған не оның тұрақты тұратын жері жоқ немесе оның жеке басы анықталмаған қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдіктенуге негіз беретін өзге де деректер (05);
29.1 24 сағат (1), 48 сағат (2), 72 сағат (3) мерзімге ұсталды;
29.2 72 сағатқа дейін ұстау негіздері: аса ауыр қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (01), террористік немесе экстремистік қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (02), жаппай тәртіпсіздік барысында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (03), қылмыстық топ құрамында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (04), есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың және сол тектестердің заңсыз айналымына байланысты, кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстар жасады деген күдік бойынша ұстау (04), сондай-ақ адам өліміне әкеп соққан қасақана қылмыс (05), қашықтығы немесе тиісті қатынас жолдарының болмауы салдарынан, сондай-ақ төтенше жағдай немесе төтенше ахуал кезінде адамды тергеу судьясына уақтылы жеткізуді қамтамасыз етудің мүмкін еместігі (06);

29.3 Изменение срока задержания на: 24 часа (1), 48 часов (2), 72 часа (3);
29.4 Основания изменения срока задержания: задержание по подозрению в совершении особо тяжкого преступления (01), задержание по подозрению в совершении террористического или экстремистского преступления (02), задержание по подозрению в совершении преступления в ходе массовых беспорядков (03), задержание по подозрению в совершении преступления в составе преступной группы (04), задержание по подозрению в совершении преступлений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и их аналогов, против половой неприкосновенности несовершеннолетних, а также умышленного преступления, повлекшего смерть человека (05), невозможность обеспечения своевременного доставления лица к следственному судье вследствие отдаленности или отсутствия надлежащих путей сообщения, а также в условиях чрезвычайного положения или чрезвычайной ситуации (06), несовершеннолетнее лицо (07), иные основания (08);
30. Основания освобождения: за не подтверждением подозрения в совершении уголовного правонарушения по пункту 1) части 1 статьи 133 УПК РК (1), пункту 3) части 1 статьи 133 УПК РК, в связи с существенным нарушением требований задержания, установленных статьей 131 УПК РК (2), за отсутствием оснований для задержания по пункту 4) части 1 статьи 133 УПК РК (4), начальником места содержания задержанного в порядке части 2 статьи 133 УПК РК (6), в связи с отсутствием основания для применения к задержанному меры пресечения в виде содержания под стражей либо наказания в виде ареста либо выдворения за пределы Республики Казахстан по пункту 2) части 1 статьи 133 УПК РК (3);
31. Основания объявления о признании лица подозреваемым: вынесением постановления о признании в качестве подозреваемого (постановление) (1), задержанием в порядке статьи 131 УПК РК (протокол) (2), вынесением постановления о квалификации деяния подозреваемого (постановление) (3), допрошенное в связи с наличием подозрения в совершении уголовного проступка (4);
32. Квалификация деяния подозреваемого:
ЕРДР
Квалификация
Квалификация УК РК от 16 июля 1997 года
33. Направлено ходатайство о производстве содержания под стражей (01), о производстве домашнего ареста (02), о продлении срока содержания под стражей (03), о продлении срока домашнего ареста (04), о запрете на приближение (статья 165 УПК РК) (05); о временном отстранении от должности (статья 158 УПК РК) (06), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК РК) (07), об изменении меры пресечения (08), об отмене меры пресечения (09), о санкционировании залога (10), о принудительном помещении, не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (11); о продлении срока принудительных мер медицинского характера (12); о проверке обоснованности применения меры пресечения в виде содержания под стражей в порядке статьи 148 части 4 УПК РК (13); об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (15); о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (16); о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (17); об отмене временного отстранения от должности (18); об отмене запрета на приближение (19); о санкционировании срока нахождения под домашним арестом в период ознакомления с материалами уголовного дела (20), об обоснованности применения избранной меры пресечения в виде содержания под стражей (14), о заключении по производству конфискации имущества (21);

29.3 Ұстау мерзімін өзгерту: 24 сағат (1), 48 сағат (2), 72 сағат (3);
29.4 Ұстау мерзімін өзгерту негіздері: аса ауыр қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (01), террористік немесе экстремистік қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (02), жаппай тәртіпсіздік барысында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (03), қылмыстық топ құрамында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (04), есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың және сол тектестердің заңсыз айналымына байланысты, кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстар жасады деген күдік бойынша ұстау, сондай-ақ адам өліміне әкеп соққан қасақана қылмыс (05), қашықтығы немесе тиісті қатынас жолдарының болмауы салдарынан, сондай-ақ төтенше жағдай немесе төтенше ахуал кезінде адамды тергеу судьясына уақтылы жеткізуді қамтамасыз етудің мүмкін еместігі (06), кәмелетке толмаған адам (07), өзге де негіздер (08);
30. Босату негіздері: ҚР ҚПК-нің 133-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы (1), ҚР ҚПК-нің 133-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша, ҚР ҚПК-нің 131-бабында белгіленген ұстау талаптарын елеулі түрде бұзуға байланысты (2), ҚР ҚПК-нің 133-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы (4) бойынша ұстап алу үшін ҚР ҚПК-нің 133-бабы 2-бөлігінің тәртібінде ұстап алынған адамды ұстау орны бастығының ұстап, ҚР ҚПК-нің 133 -бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша (3) ұстап алынған адамға күзетпен ұстау не қамауға алу немесе Қазақстан Республикасының шегінен шығарып жіберу түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану үшін негіздің болмауына байланысты.
31. Адамды күдікті деп тану туралы жариялаудың негіздері: күдікті ретінде тану туралы қаулы шығару (қаулы) (1), ҚР ҚПК-нің 131-бабы тәртібінде ұстау (хаттама) (2), күдіктінің іс-әрекетін саралау туралы қаулы шығару (қаулы) (3), қылмыстық теріс қылық жасады деген күдіктің болуына байланысты жауап алынған (4).
32. Күдіктінің іс-әрекетін саралау:
СДТБТ
Саралау
1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК
бойынша саралау
33. Күзетпен ұстауды жүргізу туралы (01), үйқамақты жүргізу туралы (02), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (03), үйқамаққа алу мерзімін ұзарту туралы (04), жақындауға тыйым салу туралы өтішінішхат жіберілді (ҚР ҚПК-нің 165-бабы) (05); қызметінен уақытша шеттету туралы (ҚР ҚПК-нің 158-бабы) (06), мүлікке тыйым салу туралы (ҚР ҚПК-нің 162-бабы) (07), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (08), бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (09), кепілге санкция беру туралы (10), күзетпен ұсталмаған адамды сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптамалар жүргізу үшін медициналық ұйымға мәжбүрлеп орналастыру туралы (11); медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларының мерзімін ұзарту туралы (12); ҚР ҚПК-нің 148-бабы 4-бөлігі тәртібінде қамауда (13); күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздестіру жариялау туралы (15); қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде күзетпен ұстау мерзімін санкциялау туралы (16); өзіне қатысты бұрын күзетпен ұстау қолданылған адамды қатаң оқшаулау жағдайларында науқастарды ұстауға бейімделген психиатриялық көмек көрсететін арнайы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (17); лауазымынан уақытша шеттетудің күшін жою туралы (18); жақындауға тыйым салудың күшін жою туралы (19); күдіктіге, айыпталушыға; қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде үйқамақта болу мерзімін санкциялау туралы (20), қамауда ұстау түріндегі таңдалған бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігі туралы (14), мүлікті тәркілеуді жүргізу жөніндегі қорытынды туралы (21);

34. Основания: в порядке статьи 139 УПК РК (1), в связи с розыском обвиняемого (часть 2 статьи 292 УПК РК) (2), в связи с международным розыском (часть 4 статьи 292 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке статьи 589 УПК РК (4);
35. О продлении срока содержания под стражей/домашнего ареста на срок: ___ месяцев ____ дней;
36. Результат: отказано (1), поддержано (2);
36.1 Отказано в поддержании ходатайства о санкционировании содержания под стражей: ввиду неподтверждения подозрения в совершении преступления (пункт 3) часть 3 статьи 147 УПК РК) (3), ввиду отсутствия оснований для применения меры пресечения в виде содержания под стражей (пункт 2) части 3 статьи 147 УПК РК) (4), ввиду избрания иной меры пресечения (5);
37. Направлено прокурором ходатайство: об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей (01), об избрании меры пресечения в виде домашнего ареста (02), об избрании меры пресечения в виде залога (03), о продлении срока содержания под стражей (04), о продлении срока домашнего ареста (05), об обращении залога в доход государства (06), об изменении меры пресечения (на содержание под стражей) (10), об обоснованности применения избранной меры пресечения в виде содержания под стражей (14); о конфискации имущества (15).
38. Наименование суда ___________________________________________________________________________;
39. Отменено прокурором/отказано прокурором: постановление о квалификации деяний подозреваемого (1), постановление об избрании меры пресечения (2), постановление о признании в качестве подозреваемого (3);
40. Мера пресечения: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5).
41. Возложена обязанность, в том числе при обязательстве о явке: являться к лицу, осуществляющему досудебное расследование, прокурору либо в суд в установленное ими время (01), не покидать постоянное или временное места жительства без разрешения органа, ведущего уголовный процесс (02), уведомлять лицо, ведущее уголовный процесс, прокурора об изменении места жительства, места работы (03), не общаться с определенными лицами и посещать определенные места (04), пройти курс от психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ (05), носить электронные средства слежения (06).
42. Сумма залога: ___________________________________________________________________________ тенге

34. Негіздер: ҚР ҚПК-нің 139-бабы тәртібінде (1), айыпталушыны іздестіруге байланысты (ҚР ҚПК-нің 292-бабының 2-бөлігі) (2), халықаралық іздестіруге байланысты (ҚР ҚПК-нің 292-бабы 4-бөлігі) (3), ҚР ҚПК-нің 589-бабы тәртібінде экстрадициялық қамаққа алу (4);
35. Күзетпен ұстау/үйқамақ мерзімін ұзарту туралы: ___ ай __ күн;
36. Нәтижесі: бас тартылды (1), қолдау тапты (2);
36.1 Күзетпен ұстауды санкциялау туралы өтішінішхатты қолдаудан бас тартылды: қылмыс жасады деген күдіктің расталмауына байланысты (ҚР ҚПК-нің 147-бабы 3-бөлігі 3-тармағы) (3), күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану үшін негіздердің болмауына байланысты (ҚР ҚПК-нің 147-бабы 3-бөлігінің 2-тармағы) (4), өзге бұлтартпау шарасын таңдауға байланысты (5);
37. Прокурор өтінішхат жіберген: күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы (01), үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы (02), кепіл түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы (03), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (04), үйқамақ мерзімін ұзарту туралы (05), кепілді мемлекет кірісіне айналдыру туралы (06), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (күзетпен ұстауға) (10), таңдалған күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігі туралы (14); мүлікті тәркілеу туралы (15).
38. Сот атауы ____________________________________________________________________________;
39. Прокурор жойған/прокурор бас тартқан: күдіктінің әрекеттерін саралау туралы қаулы (1), бұлтартпау шарасын таңдау туралы қаулы (2), күдікті ретінде тану туралы қаулы (3);
40. Бұлтартпау шарасы: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери қызметшіні әскери бөлім қолбасшылығының қадағалауына беру (3), кәмелетке толмаған адамды қарауда ұстауға беру (4), кепіл (5).
41. Оның ішінде келу туралы міндеттеме кезінде: сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын адамға, прокурорға не сотқа олар белгілеген уақытта келу (01), қылмыстық процесті жүргізетін органның рұқсатынсыз тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жерінен кетпеу (02), қылмыстық процесті жүргізетін адамды, прокурорды тұрғылықты жерінің, жұмыс орнының өзгергені туралы хабардар ету (03), белгілі бір адамдармен араласпау және белгілі бір жерлерге бару (04), психикалық, мінез-құлық бұзушылығынан (аурулардан), электрондық бақылау құралдарын кию (06).
42. Кепіл сомасы: _____________________________________________________________________ теңге

43. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников-инвалидов, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).
44. Жалоба вышестоящему прокурору: на отказ в поддержании об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей (1), на отказ в поддержании об избрании меры пресечения в виде содержание под домашним арестом (2), на отказ в продлении срока содержания под стражей (3), на отказ в продлении срока домашнего ареста (4).
45. Дата подачи жалобы ___________________________________________________________________________
46. Результат рассмотрения жалобы: удовлетворена (1), оставлена без удовлетворения (2).
47. Поступило ходатайство о заключении процессуального соглашения в форме: сделки о признании вины (1), соглашения о сотрудничестве (2).
48. Направлено ходатайство о заключении процессуального соглашения прокурору ____________________
___________________________________________________________________________________________ (наименование прокуратуры)
49. Результат рассмотрения: заключено процессуальное соглашение (01), отказано в заключении процессуального соглашения (02).
50. В порядке статьи 153 УПК РК: мера пресечения отменена (1), изменена (2);
51. В связи: с прекращением по основаниям, предусмотренном пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК (1), по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35, статьей 36 УПК РК (2); в связи с направлением уголовного дела на дополнительное расследование прокурором (3), на дополнительное расследование судом (4), с применением мер медицинского характера (5).
52. Мера пресечения изменена на: подписку о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передачу военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдачу несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5);
53. Освобожден из-под стражи: в ходе досудебного производства в связи с отменой (изменением меры пресечения) (01), в порядке части 4 статьи 152 УПК РК (02), на стадии рассмотрения судом 1 инстанции (03), по решению суда апелляционной и надзорной инстанции (04).
54. В связи: с оправданием (01), с прекращением по основаниям, предусмотренном пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 152 УПК РК, (02), с прекращением по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35, статьей 36 УПК РК (03), с определением меры наказания, не связанной с лишением свободы (04), с изменением меры пресечения на иную, не связанную с содержанием под стражей (05).

43. Кепілдік мөлшері мыналарға қатысты төмендегіден төмен: асырауында кәмелетке толмаған балалары, қарт ата-анасы, мүгедек туыстары бар, сондай-ақ қорғаншылар мен қамқоршылар болып табылатын адамдар (01), тұрақты табыс көзі жоқ адамдар (02), халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын, сондай-ақ бюджет есебінен әлеуметтік көмектің әртүрлі түрлерін алатын адамдар (03), кәмелетке толмағандар немесе зейнеткерлік жастағы адамдар (04), ауылдық жерлерде тұратын адамдар (05).
44. Жоғары тұрған прокурорға шағым: күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы қолдаудан бас тартуға (1), үйқамақта ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы қолдаудан бас тартуға (2), күзетпен ұстау мерзімін ұзартудан бас тартуға (3), үйқамақта ұстау мерзімін ұзартудан бас тартуға (4).
45. Шағым берілген күн _____________________________________________________________________
46. Шағымды қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырусыз қалдырылды (2).
47. Мынадай нысанда процестік келісім жасасу туралы өтінішхат келіп түсті: кінәні мойындау туралы мәміле (1), ынтымақтастық туралы келісім (2).
48. Процестік келісім жасасу туралы прокурорға өтінішхат жіберілді ________________________________ __________________________________________________________________________________________ (прокуратураның атауы)
49. Қарау нәтижесі: процестік келісім жасалды (01), процестік келісім жасасудан бас тартылды (02).
50. ҚР ҚПК-нің 153-бабы тәртібінде: бұлтартпау шарасының күші жойылды (1), өзгертілді (2);
51. Мынаған байланысты: ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақтарында көзделген негіздер бойынша (1), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарында, 36-бабында көзделген негіздер бойынша тоқтатумен (2); қылмыстық істі прокурордың қосымша тергеп-тексеруге жіберуіне байланысты (3), соттың қосымша тергеп-тексеруіне (4), медициналық сипаттағы шараларды қолдана отырып (5).
52. Бұлтартпау шарасы мыналарға өзгертілді: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери қызметшіні әскери бөлім қолбасшылығының бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауда ұстауға беру (4), кепіл (5);
53. Күзетпен ұстаудан босатылды: сотқа дейінгі іс жүргізу барысында күшін жоюға (бұлтартпау шарасының өзгеруіне) байланысты (01), ҚР ҚПК-нің 152-бабының 4-бөлігі тәртібінде (02), 1-сатыдағы соттың қарау сатысында (03), апелляциялық және қадағалау сатысындағы соттың шешімі бойынша (04).
54. Мынаған байланысты: ақталуымен (01), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақтарында көзделген негіздер бойынша тоқтатумен (02), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарында, 36-бабында (03) көзделген негіздер бойынша тоқтатумен, бас бостандығынан айыруға байланысты емес жаза шарасын айқындаумен (04), бұлтартпау шарасын күзетпен ұстауға байланысты емес өзге де әрекетке өзгертумен (05).

55. В отношении данного лица принято решение:
передано в порядке части 1 статьи 186 УПК РК за пределы РК (0070);
процессуальное задержание лица, подозреваемого в совершении уголовного правонарушения (0101);
принято к своему производству после изменения подследственности прокурором по пункту 13) части 1 статьи 193 УПК РК (2101);
принято к своему производству после возвращения без принятия к своему производству передаваемого в порядке статьи 186 УПК РК (2102);
принято к производству после возвращения на доследование прокурором по пункту 3) части 1 статьи 302 УПК РК (2104);
принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2105);
принято к производству после возвращения для производства дополнительного расследования прокурором в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (2106);
принято к производству после отмены постановления о прекращении (прокурором часть 10 статьи 193 УПК РК, судом по пункту 1) части 8 статьи 106 УПК РК) (2107);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2111);
принято дело, возвращенное судом в порядке части 3 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2112), принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (2113);
принято дело, возвращенное судом, вынесшим постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 5 статьи 521УПК РК для осуществления расследования в общем порядке (2114);
принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 1 статьи 524 УПК РК для осуществления расследования в общем порядке (2115);
приняты материалы, направленные судом в порядке части 4 статьи 502 УПК РК (2116);
принято после возвращения судом в порядке статьи УПК РК дело, расследованное в порядке ускоренного досудебного производства или в порядке процессуального соглашения (2118);
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2119);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (2120);
принято дело, возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства предварительного следствия (2121);
принято дело, возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства дознания (2122);

55. Аталған адамдарға қатысты шешім қабылданды:
ҚР ҚПК-нің 186-бабы 1-бөлігі тәртібінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге берілді (0070);
қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдік келтірілген адамды процестік ұстау (0101);
ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 13) тармағы бойынша прокурор тергеулігін өзгерткеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2101);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы, 188-бабы 2-бөлігінің тәртібінде берілгенде өз іс жүргізуіне қабылдаусыз қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2102);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2104);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының (2105);
тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуіне қабылданды, ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 2) тармағының (2106);
тәртібінде прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылдау, ҚР ҚПК-нің 193-бабы 10-бөлігі, сот ҚР ҚПК-нің 106-бабы 8-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде тоқтату туралы қаулының күшін жойғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2107);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2111);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабының 3-бөлігі тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2112); анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қайтарылған істі қабылдады (2113);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 521-бабы 5-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қаулысымен қайтарылған іс қабылданды (2114);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 524-бабы 1-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулы қабылданды (2115);
ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде сот жіберген материалдарды қабылдау (2116);
сот ҚР ҚПК 323-бабының тәртібімен жеңілдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру (бұдан әрі – ЖСТ) тәртібімен немесе процестік келісім тәртібімен тергеп-тексерілген істерді қайтарғаннан кейін қабылдау (2118),
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2119);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2120),
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2121);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2122);

принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2123);
принято дело к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства дознания (2125);
принято дело к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства предварительного следствия (2126);
принято дело к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2127);
принято дело к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2128);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 5) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2129);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2132);
принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (2133);
принято к производству дело после отказа в утверждении прокурором постановления о прекращении (2134);
принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2136);
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2137);
прерван срок по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК (3020),
прерван срок по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК (3030),
прерван срок по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК (3040),
прерван срок по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК (3050),
прерван срок по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК (3060),
прерван срок по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК (3070),
прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010),
прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020),
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030),
прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040),
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050),
прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060),
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070),
прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080),
прекращено по пункту 9) статьи 35 УПК РК (4090),
прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100),

тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2123);
ҚР ҚПК-нің 188-бабы 2-бөлігінің тәртібінде берілгеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2124);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде прокурор өз іс жүргізуіне қабылдады (2125); алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде прокурор қайтарғаннан кейін өзінің іс жүргізуіне қабылданды (2126);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылдаған (2127); ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2128); ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 5) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2129);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2132);
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігінің тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2133); тоқтату туралы қаулыны прокурор бекітуден бас тартқаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2134),
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағының тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2136);
ҚР ҚПК 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағынаның сәйкес прокурор анықтауды жүргізу үшін қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданған (2137);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 2) тармағы бойынша мерзім үзілді (3020),
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 3) тармағы бойынша мерзім үзілді (3030),
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 4) тармағы бойынша мерзім үзілді (3040),
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 5) тармағы бойынша мерзім үзілді (3050),
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 6) тармағы бойынша мерзім үзілді (3060),
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 7) тармағы бойынша мерзім үзілді (3070),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы бойынша тоқтатылды (4010),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша тоқтатылды (4020),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша тоқтатылды (4030),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы бойынша тоқтатылды (4040),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 5) тармағы бойынша тоқтатылды (4050),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы бойынша тоқтатылды (4060),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 7) тармағы бойынша тоқтатылды (4070),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 8) тармағы бойынша тоқтатылды(4080),
ҚР ҚПК-нің 35-бабының 9) тармағы бойынша тоқтатылды (4090),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы бойынша тоқтатылды (4100),

прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 65 УК РК (4121),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 66 УК РК (4122),
прекращено по пункту 13) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67 УК РК (4123),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4124),
прекращено в том числе, в порядке медиации по пункту 12 части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4125),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4126),
прекращено, в том числе в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4127), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 3 статьи 68 УК РК (4128), прекращено по пункту 12) части 1 статье 35УПК РК в отношении лица, подлежащего освобождению от уголовной ответственности в силу положений УК РК (4129); прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130),
прекращено по статье 36 УПК РК – статье 66 УК РК (4131),
прекращено по статье 36 УПК РК - примечаниям к статьям 442-443, 445-449 УК РК (4134),
дело направлено прокурору по статье 300 УПК РК (5010),
дело направлено прокурору по части 2 статьи 528 УПК РК (5020),
дело направлено прокурору по пункту 2) части 1 статьи 518 УПК РК (5030),
дело направлено прокурору по пункту 1) части 1 статьи 614 УПК РК (5050),
дело направлено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК после производства расследования (5060),
дело направлено прокурору в порядке пункта 1) части 2 статьи 629-3 УК РК (5070),
дело направлено прокурору в порядке части 3 статьи 629-3 УПК РК (5071),
составление отчета о завершении досудебного расследования (5072),
составление протокола ускоренного досудебного расследования (5073),
дело направлено прокурору с протоколом обвинения по статье 192-2 УПК РК (5074);
составление обвинительного акта в порядке пункта 1) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6010),
составление нового обвинительного акта в порядке пункта 2) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6011),
возвращение для производства дополнительного расследования в порядке пункта 3) части 1 статьи 302 УПК РК (6012),
возвращено для производства предварительного следствия в порядке части 7 статьи 190 УПК РК (6013),
возвращено для производства дознания по части 7 статьи 190 УПК РК (6014),

ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 11) тармағы бойынша тоқтатылды (4110),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы бойынша тоқтатылды (4121),
ҚР ҚПК-нің 35 – бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 66-бабы бойынша тоқтатылды (4122);
ҚР ҚПК-нің 35 – бабы 1-бөлігінің 13) тармағы - ҚР ҚК-нің 67-бабы бойынша тоқтатылды (4123);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) 68-бабы 1-бөлігі бойынша тоқтатылды (4124);
тоқтатылды, оның ішінде медиация тәртібінде – ҚР ҚПК-нің 35 - бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК 68-бабының 1-бөлігі (4125),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабының 2-бөлігі бойынша тоқтатылды (4126),
оның ішінде ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабы 2-бөлігі бойынша медиация тәртібінде тоқтатылды (4127),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабы 3-бөлігі бойынша тоқтатылды (4128), ҚР ҚК-нің ережелеріне байланысты қылмыстық жауаптылықтан босатылуға жататын адамға қатысты ҚР ҚПК-нің 12-бабы 1-бөлігінің 35-бабы бойынша тоқтатылды (4129); ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде тоқтатылды (4130),
ҚР ҚПК-нің 36 - бабы-ҚР ҚК-нің 66-бабы бойынша тоқтатылды (4131),
ҚР ҚК-нің 36-бабы-ҚР ҚК-нің 442-443, 445-449-баптарына ескертпелер бойынша тоқтатылды (4134).
іс ҚР ҚПК-нің 300-бабы бойынша прокурорға жіберілді (5010),
іс ҚР ҚПК-нің 528-бабы 2-бөлігі бойынша прокурорға жіберілді (5020),
іс ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша прокурорға жіберілді (5030),
іс ҚР ҚПК-нің 614-бабы 1-бөлігінің 1) бойынша прокурорға жіберілді тармағы (5050),
тергеп-тексеру жүргізілгеннен кейін іс ҚР ҚПК-нің 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде прокурорға жіберілді (5060),
іс ҚР ҚК-нің 629-3-бабы 2-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде прокурорға жіберілді (5070),
іс ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурорға жіберілді (5071),
сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталғаны туралы есеп жасау (5072),
жеделдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексерудің хаттамасын жасау (5073),
іс ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы бойынша прокурорға жіберілді (5074);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6010),
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде жаңа айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6011),
істі ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қосымша тергеп-тексеру жүргізу үшін қайтару (6012),
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігі тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін қайтарылды (6013),
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігі бойынша анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6014),

утверждение обвинительного акта в порядке пункта 1) части 7 статьи 190 УПК РК и направление в суд (6015),
направлено в суд по пункту 1) части 2 статьи 528 УПК РК (6016),
утверждение прокурором протокола об уголовном проступке (6017),
составление обвинительного акта прокурором (6018),
составление нового протокола обвинения (6019),
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6023),
возвращено прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6024),
утверждение прокурором протокола обвинения (6025),
составление прокурором нового протокола обвинения (6026),
утверждение прокурором протокола ускоренного досудебного расследования (6027),
направление дела в суд с обвинительным актом, составленным прокурором (6028),
направление дела в суд с протоколом ускоренного досудебного расследования, составленным прокурором (6029)
направлено в суд для применения мер медицинского характера по пункту 1) части 5 статьи 518 УПК РК (6030), возвращено на доследование в порядке пункта 2) статьи 518 УПК РК (6031),
возвращено на досудебное расследование в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (6035),
направление дела в суд с протоколом обвинения, утвержденным прокурором (6036),
направление дела в суд с протоколом обвинения, составленным прокурором (6037),
направление дела в суд с протоколом ускоренного досудебного расследования, утвержденным прокурором
суд после заключения процессуального соглашения по части 4 статьи 617 УПК РК (6050),
в суд с заключением о наличии либо отсутствии оснований для пересмотра судебных актов по части 4 статьи 502 УПК РК (6060),
в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-3 УПК РК (6070);
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК (6071); в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1) части 4 статьи 629-3 УПК РК (6080);
возвращено для производства дознания по пункту 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7081),
возвращено для производства предварительного следствия по пункту 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7082), возвращено в орган уголовного преследования согласно пункта 7 статьи 668 УПК РК (7083),
отказано в утверждении постановления о применении приказного производства и направлено для производства расследования (7084),
направлен протокол об уголовном проступке руководству для утверждения (7085);
отказано в утверждении протокола об уголовном проступке и направлено для производства расследования (7086);

ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6015),
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 2-бөлігінің 1) тармағы бойынша сотқа жіберілді (6016),
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы прокурордың бекітуі (6017),
прокурордың айыптау актісін толтыруы (6018),
жаңа айыптау хаттамасын толтыру (6019),
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор алдын ала тергеу жүргізу үшін қайтарды (6023),
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор анықтау жүргізу үшін қайтарды (6024),
прокурордың айыптау хаттамасын бекітуі (6025),
прокурордың жаңа айыптау хаттамасын толтыруы (6026),
прокурордың сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасын бекітуі (6027),
прокурор жасаған айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6028),
прокурор жасаған сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру жаңа хаттамасымен істі сотқа жіберу (6029),
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 1) тармағы бойынша медициналық сипаттағы шараларды қолдану үшін сотқа жіберілді (6030),
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 2) тармағы тәртібінде қосымша тергеп-тексеруге қайтарылды (6031),
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде қосымша тергеп-тексеруге қайтарылды (6035);
істі прокурор бекіткен айыптау хаттамасымен сотқа жіберу (6036);
істі прокурор жасаған айыптау хаттамасымен сотқа жіберу (6037);
прокурор бекіткен сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасымен істі сотқа жіберу
ҚР ҚПК-нің 617-бабы 4-бөлігі бойынша процестік келісім жасалғаннан кейін сотқа (6050),
ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі бойынша сот актілерін қайта қарау үшін негіздердің болуы не болмауы туралы қорытындымен бірге сотқа (6060),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде бұйрықтық іс жүргізуін қолдану туралы қаулы бекітілгеннен кейін сотқа (6070);
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы бойынша бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы бекітілгеннен кейін сотқа (6080),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігі 3) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (7081);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде қайтарылды (7082);
келісу үшін басшылыққа бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы жіберілді (7083),
хаттаманы келісуден бас тартылды және анықтау не алдын ала тергеу жүргізу үшін қылмыстық іс қайтарылды (7084);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттама басшылыққа бекіту үшін жіберілді (7085);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуден бас тартылды және тергеп-тексеру жүргізу үшін жіберілді (7086);

возвращено прокурором для производства дознания в порядке части 3 статьи 528 УПК РК (7087);
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке части 3 статьи 528 УПК РК (7088);
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК(7091);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-1 УПК РК (7092);
согласование начальником органа дознания постановление о применении приказного производства (7093), согласование начальником органа дознания протокола об уголовном проступке (7094);
согласование начальником органа дознания отчета о завершении досудебного расследования (7095);
отказано начальником органа дознания в согласовании протокола обвинения (7096)
согласование начальником органа дознания протокола ускоренного досудебного расследования (7097), согласование начальником органа дознания протокола обвинения (7098),
возвращено начальником СО для производства предварительного следствия (7101),
дело направлено прокурору в порядке пункта 2.1) части 4-3 статьи 190 УПК РК (7102),
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и возвращено для производства дознания (7103),
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и назначено предварительное следствие в порядке части 5 статьи 189 УПК РК (7104),
возвращено прокурору в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 (пункта 2) части 1 статьи 626) УПК РК (8010),
возвращено прокурору в порядке пункта 3) статьи 623 (пункта 3) части 1 статьи 626) УПК РК (8020),
возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 623 (части 4 статьи 626) УПК РК (8021), Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (8022),
возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (8023).
Возвращено судом в порядке пункта 1) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8024),
возвращено судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8025),
возвращено судом в порядке пункта 5) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8026),
возвращено судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8027).
Принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (8028),
возвращено прокурору в порядке части 5 статьи 521 УПК РК (8030),
возвращено прокурору в порядке части 1 статьи 524 УПК РК (8040),
возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК для организации расследования (8050),
возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 394 УПК РК для привлечения иного лица к уголовной ответственности (8060),

ҚР ҚПК-нің 528-бабының 3-бөлігі тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарды (7087),
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігі тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарды (7088),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігі 3) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (7091),
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-1-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде қайтарылды (7092),
бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулыны анықтау органы бастығының келісуі (7093), қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы анықтау органы бастығының келісуі (7094); сотқа дейінгі тергеп-тексеруді аяқтау туралы есепті анықтау органы бастығының келісуі (7095); анықтау органы бастығының айыптау хаттамасын келісуден бас тартуы (7096), сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасын анықтау органы бастығының келісуі (7097), айыптау хаттамасын анықтау органы бастығының келісуі (7098),
алдын ала тергеп-тексеру жүргізу үшін тергеу бөлімі бастығымен қайтару (7101),
іс ҚР ҚПК-нің 190-бабы 4-3-бөлігі 2.1 тармағының тәртібінде прокурорға жіберілді (7102),
айыптау хаттамасын қылмыстық қудалау органдарыңын бастығымен келісуден бас тарту (7103),
айыптау хаттамасын қылмыстық қудалау органдарыңын бастығымен келісуден бас тарту және ҚР ҚПК 189 бабы 5 бөлігінің тәртібінде алдын ала тергеуді тағайындау (7104),
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігі 2) тармағының (626-бабы 1-бөлігі 2) тармағының) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8010),
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 3-тармағы (626-бабының 1-бөлігінің 3-тармағы) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8020),
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 3-бөлігі (626-бабының 4-бөлігі) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8021),
ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға анықтау жүргізу үшін қайтарылды (8022),
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8023).
сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде қайтарған (8024),
сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде қайтарған (8025),
сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 5) тармағының тәртібінде қайтарған (8026),
сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігінің 6) тармағының тәртібінде қайтарған (8027).
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (8028),
ҚР ҚПК-нің 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8030),
ҚР ҚПК-нің 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8040),
тергеп-тексеруді ұйымдастыру үшін ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8050),
ҚР ҚПК-нің 394-бабы 4-бөлігі тәртібінде өзге адамды қылмыстық жауаптылыққа тарту үшін прокурорға қайтарылды (8060),

возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК дел, расследованных в порядке упрощенного досудебного производства или в порядке процессуального соглашения (8070),
истребовано из суда в порядке части 6 статьи 35 УПК РК (8080),
возвращено прокурору в порядке части 6 статьи 321 УПК РК для пересоставления обвинительного акта и изменения подсудности (8090),
возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 324 УПК РК для осуществления розыска (8091), направлено в компетентный орган иностранного государства для осуществления уголовного преследования подсудимого в порядке статьи 596 УПК РК (8092).
отмена прокурором/судом постановления о прекращении (9001),
отмена прокурором/судом постановления о прерывании срока (9002),
отмена постановления о возвращении на дополнительное расследование (9011),
утверждено постановление о прекращении уголовного дела (9013), отказано в согласовании постановления о прекращении уголовного дела (9014), согласовано постановление о прерывании сроков расследования (9015), отказано в согласовании постановления о прерывании сроков расследования (9016),
В связи с принятием Закона Республики Казахстан: (по справочнику)
56. Номер розыскного дела (по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК) _____________________________
57. По уголовному делу по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК находится на территории:
______________________________________________________________________________________
58. Уголовное преследование осуществлялось в порядке части 3 статьи 194 УПК РК под руководством прокурора
_____________________________________________________________________________________
Приложение № 2 (судебная)
59. Наименование суда, рассмотревшего материал: __________________________________________
59.1. Дата и время поступления материала в суд "_" ____________ 20____ года ____ часов ___ минут
60. Номер материала суда _________________________________________________________________
61. Вид материала: ходатайство об избрании меры пресечения содержание под стражей (01), домашний арест (02), залог (03), о продлении срока содержания под стражей (04), о продлении срока домашнего ареста (05), об обращении залога в доход государства (06), о санкционировании запрета на приближение (статья 165 УПК РК) (27); о временном отстранении от должности (статья 188 УПК РК) (28), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК РК) (29), об изменении меры пресечения (30), об отмене меры пресечения (31), о конфискации имущества (38).
жалоба в порядке статьи 106 УПК РК на: постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на содержание под стражей (07), постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на домашний арест (08), об отказе в применении залога (09), об обращении залога в доход государства (10).
жалоба (ходатайство) в порядке статьи 107 УПК РК на: санкцию суда об избрании меры пресечения содержание под стражей (11), санкцию суда об избрании меры пресечения домашний арест (12), санкцию о продлении срока содержания под стражей (13), санкцию о продлении срока домашнего ареста (14), постановление об отказе в даче санкции на содержание под стражей (15), постановление об отказе в даче санкции на домашний арест (16), постановление об отказе в даче санкции о продлении срока содержание под стражей (17), постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста (18), о применении залога (19), об отказе в применении залога (20), постановление о санкционировании запрета на приближение (21), постановление об отказе в санкционировании запрета на приближение (22), постановление о санкционировании временного отстранения от должности (23), постановление об отказе в санкционировании временного отстранения от должности (24), о наложении ареста на имущество (25), об отказе в наложении ареста на имущество (26), о принудительном помещении, не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (32), о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (33) о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (34), о проверке обоснованности применения меры пресечения в виде содержания под стражей в порядке статьи 148 части 4 УПК РК (35); об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (36); о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (37)

сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу тәртібінде немесе процестік келісімі тәртібінде тергелген істер ҚР ҚПК-нің 323-бабының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8070),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 6-бөлігі тәртібінде соттан талап етіп алдырылды (8080),
айыптау актісін қайта жасау және соттылықты өзгерту үшін ҚР ҚПК-нің 321-бабы 6-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8090),
ҚР ҚПК-нің 324-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурорға іздеуді жүзеге асыру үшін қайтарылды (8091),
ҚР ҚПК-нің 596-бабы тәртібінде сотталушыны қылмыстық қудалауды жүзеге асыру үшін шет мемлекеттің құзыретті органына жіберілді (8092);
прокурордың / соттың тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9001),
прокурордың / соттың мерзімді тоқтату туралы қаулысын жоюы (9002),
туралы шешімінің күшін жоюы (9011);
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулы бекітілді (9013),
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулыны келісуден бас тартылды (9014), тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулы келісілді (9015), тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулыны келісуден бас тартылды (9016),
Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты (анықтамалық бойынша).
56. Іздестіру ісінің нөмірі (ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 3) тармағы бойынша)_____________________
57. Қылмыстық іс бойынша ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 2) тармағы бойынша аумақта орналасқан: _________________________________________________________________________________________
58. Қылмыстық қудалау ҚР ҚПК-нің 194-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурордың басшылығымен жүзеге асырылды _________________________________________________________________________________________
№ 2 қосымша (сот)
59. Материалды қараған соттың атауы: ______________________________________________________
59.1. Материалдың сотқа келіп түскен күні мен уақыты 20____ жылғы "_" ____________ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
60. Сот материалының нөмірі ________________________________________________________________________
61. Материалдың түрі: бұлтартпау шарасын таңдау туралы өтішінішхат (01), үйқамақ (02), кепіл (03), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (04), үйқамақ мерзімін ұзарту туралы (05), кепілді мемлекет кірісіне айналдыру туралы (06), жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 165-бабы) (27); қызметінен уақытша шеттету туралы (ҚР ҚПК-нің 188-бабы) (28), мүлікке тыйым салу туралы (ҚР ҚПК-нің 162-бабы) (29), күзетпен ұстау (30), бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (31), мүлікті тәркілеу туралы (38).
ҚР ҚПК-нің 106-бабы тәртібінде шағым: прокурордың күзетпен ұстауға санкция туралы өтінішхаттарды қолдаудан бас тарту туралы қаулысы (07), прокурордың үйқамаққа санкция туралы өтінішхаттарды қолдаудан бас тарту туралы қаулысы (08), кепілді қолданудан бас тарту туралы (09), кепілді мемлекет кірісіне айналдыру туралы қаулысы (10).
ҚР ҚПК-нің 107-бабының тәртібінде шағым (өтішінішхат): бұлтартпау шарасын таңдау туралы соттың күзетпен ұстау санкциясына (11), үйқамақта ұстаудың бұлтартпау шарасын таңдау туралы соттың санкциясына (12), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы санкцияға (13), үйқамақта ұстау мерзімін ұзарту туралы санкцияға (14), күзетпен ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулыға (15), үйқамақта ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулыға (16), үйқамақта ұстау (18), кепіл қолдану туралы (19), кепіл қолданудан бас тарту туралы (20), жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы қаулы (21), жақындауға тыйым салуды санкциялаудан бас тарту туралы қаулы (22), лауазымнан уақытша шеттетуді санкциялау туралы қаулы (23), лауазымнан уақытша шеттетуді санкциялаудан бас тарту туралы қаулы (24), мүлікке тыйым салу туралы (25), мүлікке тыйым салудан бас тарту туралы (26), сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптамалар жүргізу үшін медициналық ұйымға күзетпен ұсталмаған адамды жіберу туралы (32), бұрын күзетпен ұстау қолданылған адамды қатаң оқшаулау жағдайларында науқастарды ұстауға бейімделген психиатриялық көмек көрсететін арнаулы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (34), ҚР ҚПК-нің 148-бабы 4-бөлігінің тәртібінде күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігін тексеру туралы (35), бұрын күзетпен ұстау қолданылған адамды; күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздестіру жариялау туралы (36); қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде күзетпен ұстау мерзімін санкциялау туралы (37);

62. Жалоба (ходатайство) поданы (принесен): прокурором (1), подозреваемым (2), обвиняемым (3), защитником (подозреваемого, обвиняемого) (4), законным представителем (5), потерпевшим (6), законным представителем потерпевшего (7), другими (8).
Результат рассмотрения
63. Результат: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), в том числе по инициативе прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5)
64. Избрана мера пресечения в том числе, при отказе в удовлетворении ходатайства: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача в/с под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5), домашний арест (6), содержание под стражей (7).
65. Основания избрания меры пресечения содержание под стражей (домашний арест): не имеет постоянного места жительства на территории Республики Казахстан (01), не установлена личность (02), нарушена ранее избранная мера пресечения или мера процессуального принуждения (03), пытался скрыться или скрылся от органов уголовного преследования или суда (04), в связи с розыском обвиняемого (05), подозревается в совершении преступления в составе организованной группы или преступного сообщества (преступной организации) (06), имеет судимость за ранее совершенное тяжкое или особо тяжкое преступление (07), имеются данные о продолжении им преступной деятельности (8), экстрадиционный арест в порядке статьи 589 УПК РК (09), в связи с международным розыском обвиняемого (часть 4 статьи 292 УПК РК) (10), другое (11).
66. О продлении срока содержания под стражей (домашнем аресте): ______ месяцев _____ дней
66.1 Срок продлен до "___" ____________ 20__ года
67. Сумма залога __________________ тенге
68. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников-инвалидов, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).
69. Сумма залога, обращенного в доход государства ___________ тенге
Окончание формы
70. Статья для учета ______________________________ УК РК
по статье 11 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4).
по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).

62. Шағымды (өтінішхатты) берген (енгізген): прокурор (1), күдікті (2), айыпталушы (3), қорғаушы (күдікті, айыпталушы) (4), заңды өкіл (5), жәбірленуші (6), жәбірленушінің заңды өкілі (7), басқалар (8).
Қарау нәтижесі
63. Нәтиже: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), оның ішінде прокурордың бастамасы бойынша (3), сот қарағанға дейін кері қайтарып алынды (4), пысықтауға қайтарылды (5).
64. Бұлтартпау шарасы таңдалды, оның ішінде өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартқан жағдайда: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери бөлім қолбасшылығының бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауда ұстауға беру (4), кепіл (5), үйқамақта ұстау (6), қамауда ұстау (7).
65. Бұлтартпау шарасын таңдау негіздері күзетпен ұстау (үйқамақ): Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұрғылықты жері жоқ (01), жеке басы анықталмаған (02), бұрын таңдалған бұлтартпау шарасы немесе процестік мәжбүрлеу шарасы бұзылған (03), қылмыстық қудалау органдарынан немесе соттан жасырынуға тырысқан немесе жасырынған (04), айыпталушыны іздестіруге байланысты (05), ұйымдасқан топтың немесе қылмыстық қоғамдастықтың (қылмыстық ұйымның) құрамында қылмыс жасады деп күдіктеледі (06), бұрын жасалған ауыр немесе аса ауыр қылмыс үшін соттылығы бар (07), айыпталушыны халықаралық іздестіруге байланысты (ҚР ҚПК-нің 292-бабы 4-бөлігі) (10), басқа (11) қылмыстық әрекетті жалғастыру (8), ҚР ҚПК-нің 589-баб тәртібінде экстрадициялық қамауға алу (09) туралы деректер бар.
66. Күзетпен ұстау (үйқамаққа алу) мерзімін ұзарту туралы: ______ _ _ _ ай _ _ _ _ _ _ _ _ күн
66.1 Мерзім 20__ жылы "___" ____________дейін ұзартылды
67. Кепіл сомасы __________________ теңге.
68. Асырауында кәмелетке толмаған балалары, қарт ата-анасы, мүгедек туыстары бар, сондай-ақ қорғаншы және қамқоршы болып табылатын адамға (01), тұрақты табыс көзі жоқ адамға (02), халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын, сондай-ақ бюджет есебінен әлеуметтік көмектің әртүрлі түрлерін алатын адамға (03), кәмелетке толмағанға не зейнеткерлік жастағы адамға (04), ауылдық жерде тұратын адамға (05) қатысты кепіл мөлшері ең төменгіден төмен.
69. Мемлекет кірісіне айналдырылған кепіл сомасы___________ теңге.
Нысанның аяқталуы
70. ҚР ҚК-нің есепке алу бабы ______________________________.
ҚР ҚК-нің 11-бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
ҚР ҚК-нің 24-бабы бойынша: дайындық (1), қастандық (2).

70.1 Квалификация преступления ____________ _____________ по УК РК от 16 июля 1997 года
В связи с принятием Закона Республики Казахстан: (по справочнику)
71. Дата принятия решения "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
Кем принято решение: сотрудником органа уголовного преследования (01), прокурором (2), судом (3).
Дата-время утверждения прокурором "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
72. Примечание:________________________________________________________________
73. Ф.И.О. (при его наличии) лица принявшего решение_____________________________________
74. Прокурор _________________________________________________________________________
75. Наименование прокуратуры _________________________________________________________
Дата регистрации "_____" _________20___года
Дата корректировки "____" ___________20 ___года
Вид учета: учесть (1), снято в связи с оправданием либо прекращением судом по основаниям, предусмотренным пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК (3).
Приложение 4 к Перечню
некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики и
специальных учетов, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 16
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
форма
Форма учета изъятых и уничтоженных наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ,
прекурсоров (далее-НПП), иных вещественных доказательств по делу,
конфискованного имущества и учета представлений
1. Номер Единого реестра досудебных расследований____________________________________________
1.1. Административное производство:
№ АП______________________________________________________________________________________
дата "_____" ______________ 20___года
2. Наименование органа___________________________________,
3. Вид: (по справочнику)
Исходящий номер___________________ от "___" __________20__года
Получено НПП и их аналогов (09), получено изъятого имущества по подследственности (11).
Входящий номер___________________ от "___" __________20__года
3.1. Израсходовано наркотических средств: по результатам проведения сравнительной экспертизы (1), по результатам проведения повторной экспертизы (2)..
3.2. Хранится вне камеры хранения: (01)

70.1 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК бойынша ____________ _____________ қылмысты саралау
Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты (анықтамалық бойынша)
71. Шешім қабылдаған күн 20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
Шешімді кім қабылдады: қылмыстық қудалау органының қызметкері (01), прокурор (2), сот (3).
Прокурордың бекіткен күні-уақыты "__" _______ 20__ жыл _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
72. Ескерту:_____________________________________________________________________
73. Шешімді қабылдаған адамның Т.А.Ә. (ол болған кезде) ____________________________________________________________________
74. Прокурор
____________________________________________________________________________________
75. Прокуратураның атауы _____________________________________________________________
Тіркелген күні 20___жылғы "_____" ___________________________________________________________
Түзету енгізген күн 20 ___жылғы "____"___________________________________________________
Есепке алу түрі: есепке алу (1), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақтарында көзделген негіздер бойынша соттың ақтауына не тоқтатуына байланысты алып тасталды (3).
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу саласындағы
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтарының
тізбесіне 4-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
16-қосымша
Алынған және жойылған есірткі құралдарын, психотроптық немесе улы заттарды, прекурсорларды (бұдан әрі – ЕПП), іс бойынша өзге де заттай дәлелдемелерді, тәркіленген мүлікті есепке алу және ұсынуларды есепке алу нысаны
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі______________________________________
1.1.Әкімшілік іс жүргізу:
№ ӘІ ________________________________________________________________________________________
күні 20___жылғы "_____"_______________________________________________________________________
2. Орган атауы ________________________________________________________________________________
3.Түрі: (анықтамалық бойынша)
Шығыс нөмірі 20__жылғы ___________________ "___" __________
ЕПП және сол тектестер алынды (09), тергеулігі бойынша алып қойылған мүлік алынды (11).
Кіріс № ___________________ 20__жыл "___"__________
3.1 Есірткі шығыны: салыстырмалы сараптама нәтижелері бойынша (1), қайта сараптама нәтижелері бойынша (2).
3.2. Сақтау камерасынан тыс сақталады: (01).

4. Район изъятия, уничтожения, реализации, выявления, передачи ________________________________
5. Дата изъятия, уничтожения, реализации, выявления, передачи _________________________________
6. Регистрационный номер по книге учета вещественных доказательств №___________________________ дата регистрации "___" __________20__года
6.1. Номер заключения эксперта и дата ______________________________ от "___" __________20__года
7. Наименование и количество изъятых (уничтоженных) НПП, их аналогов, растений:
Наименование, вид
количество
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, квадратный метр растений
израсходовано на экспертизу
(остаток НПП, приобщенных к делу)
количество
Килограмм, грамм, литр, миллилитр, квадратный метр растений
7.1. Прекурсоры, приобретенные в целях изготовления наркотиков (1).
7.2. НПП выявлено сотрудниками Пограничной службы Комитета национальной безопасности (1).
7.3. Отбор образцов из общей массы наркотических средств в количестве, равном особо крупному размеру (1).
8. Изъятие НПП, их аналогов в результате совместной работы с: (по справочнику)
9. Применена служебно-розыскная собака по отысканию наркотиков (1).
10. Контролируемая поставка: внутренняя (1), внешняя (2).
11. Вещество в виде: сырья (1), порошков (2), таблеток (3), ампул (4), в ином виде (5).
12. Изъято имущества, денег, ценностей в размере (всего) _________________ тенге: в пользу государства _______________тенге, юридического лица ___________тенге, граждан ______________________тенге
13. Изъято: нефть (001), нефтепродукты (002), горюче-смазочные материалы (ГСМ) (003), бензин (004), уголь (005), природный газ (006), лес и лесопродукты (007), хлопок (008), хлопок-сырец (009), золото, платина (010) , промышленное золото (011), серебро (012), ювелирные изделия (013), драгоценные камни (014), алмазы (015), бриллианты (016), алюминий (017), бронза (018), медь (019), олово (020), ртуть (021), свинец (022), титан (023), металл черный (025), металл редкоземельный (026), металл ртуть (027), художественные исторические ценности (028), антиквариат (029), зерно (030), сельскохозяйственные продукты (031), мясопродукты (032), рыбопродукты (033), ценные породы рыб (034), спиртные продукты (035), табачные изделия (036), меха (038), сумка (портфель) (042), барсетка (043), сотовые телефоны (044), техника вычислительная (компьютерная) (045), теле-видеоаппаратура (046), радиоаппаратура (047), кабель (телевизионный, телефонный) (048), автозапчасти (050), скаты (колеса) (051), строительные материалы (052), учетно-контрольные марки (091); покерный стол (092); игровые рулетки (093); игровые фишки (094); лекарства (095); медицинская техника (096); носители электронной информации (097); товары народного потребления (098); изъято вещевого имущества воинских частей и учреждений (054), продовольствия воинских частей (055), боевой техники (056), ГСМ воинских частей (057), другого имущества воинских частей (058);
изъято транспортных средств:

4. Алып қою, жою, өткізу, табу, беру ауданы ______________________________________________________
5. Алып қою, жою, өткізу, табу, беру күні _________________________________________________________
6. Заттай дәлелдемелерді есепке алу кітабы бойынша тіркеу нөмірі № ____ тіркеу күні 20__жыл "__" _____.
6.1. Сарапшы қорытындысының нөмірі және күні № _______________20__жыл
7. Алынған ЕПП, сол тексестердің, өсімдіктердің атауы мен саны:
Атауы, түрі
саны
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, өсімдіктің шаршы метрі
сараптамаға кеткен шығын (іске қосып тігілген ЕПП қалдығы)
саны
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, өсімдіктің шаршы метрі
7.1. Есірткі дайындау үшін сатып алынған прекурсорлар (1).
7.2. ЕПП-ны Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінің қызметкерлері анықтады.
7.3. Жалпы массасынан есірткі құралдарының санында үлгілерді іріктеу, аса ірі мөлшерге тең (1).
8. Бірлескен жұмыс нәтижесінде ЕПП-ны, сол тектестерді алып қою: (анықтамалық бойынша)
9 9. Есірткілерді іздеу бойынша қызметтік-іздестіру иттері қолданылды (1).
10. Бақылау жасалатын жеткізу: ішкі (1), сыртқы (2).
11. Түрі бойынша заттар: шикізат (1), ұнтақ (2), дәрі (3), ампула (4), өзге түрде (5).
12. Мүлік, ақша, құндылықтар (барлығы) ________ теңге:
мемлекет есебіне _______________теңге, заңды тұлға есебіне___________ теңге, азаматтар есебіне______________________ теңге мөлшерінде алынды.
13. Алып қойылды: мұнай (001), мұнай өнімдері (002), жанар-жағармай материалдары (ЖЖМ) (003), бензин (004), көмір (005), табиғи газ (006), орман және орман өнімдері (007), мақта (008), тазартылмаған мақта (009), алтын, платина (010), өнеркәсіптік алтын (011), күміс (012), зергерлік бұйымдар (013), құнды тастар (014), алмастар (015), бриллиантар (016), алюминий (017), қола (018), мыс (019), қалайы (020), сынап (021), қорғасын (022), титан (023), қара металл (025), сирек жерлі металл (026), сынап металл (027), әдеби, тарихи құндылықтар (028), антиквариат (029), астық (030), ауылшаруашылық өнімдері (031), ет өнімдері (032), балық өнімдері (033), балықтың құнды тұқымдары (034), спирттік өнімдер (035), темекі өнімдері (036), ішіктер (038), сөмке (портфель) (042), барсетка (043), ұялы телефондар (044), есептеу техникасы (компьютерлік) (045), теле-бейнеаппаратура (046), радиоаппаратура (047), кабель (теледидарлық, телефондық) (048), автобөліктер (050), дөңгелектер (доңғалақ) (051), құрылыс материалдары (052), есептік-бақылау маркалары (091); покер үстелі (092); ойын рулеткасы (093); ойын фишкалары (094); дәрілер (095); медициналық техника (096); электрондық ақпарат тасымалдағыштары (097); халық пайдаланатын тауарлар (098); әскери бөлімдер мен мекемелердің заттай мүлкі (054); әскери бөлімдердің азық-түлігі (055), соғыс техникасы (056), әскери бөлімдерінің ЖЖМ (057), әскери бөлімдерінің басқа да мүлкі (058);

транспортные средства грузовые (059), автомобили (060), мотоциклы (061), мопеды (062), велосипеды (063), другие транспортные средства (064);
изъято оружия: нарезное автоматическое (065), нарезное неавтоматическое (066), гладкоствольное охотничье (067), гладкоствольное воинское (068), неавтоматическое воинское (069), спортивное огнестрельное (070), газовое (071), холодное (072), пневматическое (073), сигнальное (074), травматическое (075), другой приспособленный в качестве оружия предмет (076); боеприпасы: воинские (077), охотничьи (078), спортивные (079), газовые самообороны (080), травматические (081), другие боеприпасы (082);
взрывчатые вещества: воинские (083), промышленные (084), самодельные (085), химические средства (086), радиоактивные материалы (087);
изъято экстремистских материалов: листовки (088), книги (089), иные носители (090).
Вид изъятого (уничтоженного)
Наименование
Номер
Количество
Вид измерения (килограмм, карат, кубический метр, литр, грамм)
Стоимость в тенге
13.1. Наименование и количество изъятых (уничтоженных) экстремистских или террористических материалов:
Наименование информационного материала, содержащего признаки экстремистского или террористического характера
Количество материалов, признанных судом экстремистскими или террористическими
Вид материала
Номер гражданского дела
Дата вступления решения суда в законную силу
Примечание
13.2 Вид (орудие преступления, преступный доход, имущество подозреваемого, предмет преступного посягательства, имущество, добытое преступным путем)
Наименование конфискованного имущества
Основание наложения ареста
Номер
Количество
Вид измерения (килограмм, карат, кубический метр, литр, грамм)
Стоимость
14. Изъято: деньги: тенге старого образца (01), тенге нового образца (02), иностранной валюты: американские доллары (03), евро (04), российский рубль (05), кыргызский сом (06), узбекский сум (07), другие деньги (08); изъято поддельных денег: поддельные тенге старого образца (09), поддельные тенге нового образца (10), поддельная иностранная валюта: американский доллар (11), поддельная иностранная валюта: евро (12), поддельная иностранная валюта: российский рубль (13), поддельная иностранная валюта: кыргызский сом (14), поддельная иностранная валюта: узбекский сум (15), другие поддельные деньги (16); изъято ценных бумаг и другое: государственные ценные бумаги (17), кредитные карточки (18), акции (19), авизо (20), финансово-платежные документы (21), чековые книжки (22), сберегательные книжки (23), другие ценные бумаги (24);
изъяты документы

алып қойылған көлік құралдары: жүк көлік құралдары (059), автомобильдер (060), мотоциклдер (061), мопедтер (062), велосипедтер (063), басқа да көлік құралдары (064);
алып қойылған қарулар: ойық автоматты (065), ойық автоматты емес (066), тегіс ұңғылы аңшылық (067), тегіс ұңғылы әскери (068), автоматты емес әскери (069), спорттық атыс (070), газды (071), суық (072), пневматикалық (073), сигналдық (074), травматикалық (075), басқа да қару ретінде бейімделген зат (076); алып қойылған оқ-дәрілер: әскери (077), аңшылық (078), спорттық (079), газды өзін-өзі қорғаулар (080), травматикалық (081), басқа оқ-дәрілер (082);
алып қойылған жарылғыш заттар: әскери (083), өндірістік (084), қолдан жасалған (085), химиялық құралдар (086), радиобелсенді материалдар (087);
алып қойылған экстремистік материалдар: үндеухаттар (088), кітаптар (089), өзге де тасымалдағыштар (090).
Алынғанның (жойылғанның) түрі
Атауы
Нөмірі
Саны
Өлшем түрі (килограмм, карат, куб.метр, литр, грамм)
Теңгемен құны
13.1. Алынған (жойылған) экстремистік немесе террористік материалдардың атауы мен саны:
Экстремистік немесе террористік сипаттағы белгілері бар ақпараттық материалдың атауы
Сот экстремистік немесе террористік деп таныған материалдардың саны
Материалдың түрі
Азаматтық істің нөмірі
Сот шешімінің заңды күшіне енген күні
Ескертпе
13.2 Түрі (қылмыс құралы, қылмыстық кіріс, күдіктінің мүлкі, қылмыстық қолсұғушылық нысанасы, қылмыстық жолмен табылған мүлік)
Тәркіленген мүліктің атауы
Тыйым салу негіздемесі
Нөмірі
Саны
Өлшем түрі (килограмм, карат, куб.метр, литр, грамм)
құны
14. Алып қойылған ақша: ескі үлгідегі теңге (01), жаңа үлгідегі теңге (02), шетелдік валюта: америка доллары (03), еуро (04), ресей рублі (05), қырғыз сомы (06), өзбек сомы (07), басқа да ақшалар (08); жалған ақша алып қойылды: ескі үлгідегі жалған теңге (09), жаңа үлгідегі жалған теңге (10), жалған шетелдік валюта: америка доллары (11), жалған шетелдік валюта: еуро (12), жалған шетелдік валюта: ресей рублі (13), жалған шетелдік валюта: қырғыз сомы (14), жалған шетелдік валюта: өзбек сомы (15), басқа да жалған ақшалар (16);
бағалы қағаздар және басқалар алып қойылды: мемлекеттік бағалы қағаздар (17), кредиттік карточкалар (18), акциялар (19), авизо (20), қаржылық-төлем құжаттары (21), чек кітапшалары (22), жинақтама кітапшалар (23), басқа да бағалы қағаздар (24);

паспорт (25), удостоверение личности (26), служебное удостоверение (27), документы на недвижимость: дом, квартиру (28), документы на земельный участок (29), другие документы (30); изъято поддельных документов:
поддельный паспорт (31), поддельное удостоверение личности (32), поддельное служебное удостоверение (33), поддельные документы на недвижимость: дом, квартиру (34), поддельные документы на земельный участок (35), другие поддельные документы (36).
Вид
Наименование
Достоинство
Серия
Номер
Количество
На сумму в тенге
15. Способ перевозки: автомобильный (1), железнодорожный (2), воздушный (3), морской (4), речной (5), поступило контрабандным путем (6), иной (7).
16. Способ укрытия: в тайниках транспорта (01), в носильных вещах (02), в одежде (03), в организме человека (04), в товарах промышленного производства (05), в продуктах питания (06), в иных предметах (07), под видом продуктов питания (08), под видом товаров промышленного производства (09), под иным предметом (10), в почтовой корреспонденции (11), иное (12).
17. Место обнаружения: улица (площадь) (01), рынок (02), вокзал: железнодорожный (03), морской, речной (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), двор дома (07), огород (13), квартира (21), дом (22), подъезд жилого дома(23), чердак (25), подвал (26), гостиница (27), общежитие (28), больница (29), санаторий, курорты (30), дача (31), казарма (32), контейнер (36), детский сад (38), места отправления религиозного культа (42), подсобное помещение (46), школа (47), среднее специальное учебное заведение (48), высшее учебное заведение (49), ресторан, кафе (58), ночной клуб (59), дискотека (60), степь (72), лес (73), горы (74), сельхозугодия (75), тюрьма (76), исправительное учреждение (77), общественный транспорт (91), другие (89), на территории войсковой части (90).
18. Реализовано вещественных доказательств на сумму_______ тенге Денежные средства от реализации перечислены на счет: государства на сумму ___________ тенге, юридического лица на сумму ___________ тенге, граждан на сумму ___________ тенге;
19. Решение принято: судом (1), прокурором (2), органом уголовного преследования (3)
20. Прочие отметки__________________
21. Внесено представлений в порядке статьи 200 УПК (1)
22. Рассмотрено представлений в порядке статьи 200 УПК РК___________________________________________
23. Рассмотрено с нарушением срока (01)
24. Привлечено лиц к административной ответственности по статье 479 Кодекса Республики Казахстан по административным правонарушениям (01)
Дата регистрации __________________________________________________________________________
Лицо, осуществляющее уголовное преследование
_________________________________________________________________________________________
Дата корректировки_______________________________________________________________________
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики и
специальных учетов, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 18
к Правилам приема и регистрации
заявлений, сообщений или рапортов
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
форма
Форма на лицо, в отношении которого вынесены судебные акты (заполняется на каждое лицо отдельно)

алып қойылған құжаттар: төлқұжат (25), жеке куәлік (26), қызметтік куәлік (27), жылжымайтын мүлікке: үй, пәтер құжаттары (28), жер учаскісіне құжаттар (29), басқа да құжаттар (30);
алып қойылған жалған құжаттар: жалған төлқұжат (31), жалған жеке куәлік (32), жалған қызметтік куәлік (33), жалған жылжымайтын мүлікке: үй, пәтер құжаттары (34), жалған жер учаскісіне құжаттар (35), басқа да жалған құжаттар (36).
Түрі
Атауы
Құнды лығы
Сериясы
Нөмірі
Саны
Теңгедегі сомаға
15. Тасымалдау тәсілі: автомобиль (1), темір жол (2), әуе (3), теңіз (4), өзен (5), контрабандалық (6), өзге (7) жолмен жеткізілген.
16. Жасыру тәсілі: көліктің жасырын жерінде (01), күнделікті нәрселерде (02), киімде (03), адамның ағзасында (04), өнеркәсіптік өндірілген тауарларда (05), азық-түлікте (06), өзге де заттарда (07), азық-түлік түрінде (08), өнеркәсіптік өндірілген тауарлары түрінде (09), өзге зат түрінде (10), пошталық хат-хабарларда (11), өзге (12).
17. Табылған жері: көше (алаң) (01), базар (02), вокзал: темір жол (03), теңіз, өзен (04), сапаржай (05), аэровокзал (06), үйдің алаңы (07), бақша (13), пәтер (21), үй (22), тұрғын үйдің кіреберісі (23), шатырдың асты (25), жертөле (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), аурухана (29), шипажай, курорттар (30), саяжай (31), казарма (32), контейнер (36), балабақша (38), діни ғұрып жүргізу орындары (42), қосалқы үй-жайы (46), мектеп (47), орта-арнаулы оқу орны (48), жоғарғы оқу орны (49), мейрамхана, дәмхана (58), түнгі клуб (59), дискотека (60), дала (72), орман (73), таулар (74), ауыл шаруашылық дақылдары (75), түрме (76), түзеу мекемелері (77), қоғамдық көлік (91), басқалар (89), әскери бөлімдер аумағында (90).
18. Заттай дәлелдемелер _______ теңге сомасына өткізілді.
Өткізуден түскен ақша қаражаттары: ___________ теңге сомасы мемлекеттің, ___________ теңге сомасы заңды тұлғаның, ___________ теңге сомасы азаматтардың шотына аударылды.
19. Шешім қабылдаған: сот (1), прокуратура (2), қылмыстық қудалау органы (3).
20. Өзге де белгілер ______________________________________________________________________________
21. ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде енгізілген ұсынулар (1).
22. ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде қаралған ұсынулар _______________________________________________
23. Мерзімі бұзылып қаралды (01).
24. Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 479-бабы бойынша адамдар әкімшілік жауаптылыққа тартылды (01).
Тіркелген күні ___________________________________________________________________________________
Қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын адам ______________________________________________________
Түзету енгізген күн ______________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу саласындағы
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтарының
тізбесіне 5-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің
бірыңғай тізілімін жүргізу
қағидаларына 18-қосымша
нысан
Сот актілері шығарылған адамға қатысты нысан (әрбір адамға жеке толтырылады)

Раздел 1.
1. Номер Единого реестра досудебного расследования (далее – ЕРДР) _____________________________________
1.1. Номер дела органа уголовного преследования, присоединенного в суде _______________________________
2._____________________________________________________________________________________________
(наименование органа, начавшего досудебное расследование)
3. Форма досудебного расследования: (по справочнику)
4. Дело: частного обвинения (01), в порядке статьи 190 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) (02), в порядке части 1 статьи 622 УПК РК (03), в порядке части 2 статьи 622 УПК РК (04).
4.1. Поступило: в электронном формате (1), в бумажном формате (02).
5. № дела суда первой инстанции ___________________________________________________________________
6. Наименование суда первой инстанции _____________________________________________________________
7. Дата рассмотрения в суде первой инстанции "_____"_____________________20____года
8. Вид приговора (постановления): (по справочнику)
Раздел 2. Сведения о подсудимом
10. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)________________________________________________
11.1. Фамилия
11.2 Имя
11.3 Отчество (при его наличии)
12. Дата рождения ___________________
13. Возраст: ______________лет
14. Пол: мужской (1), женский (2).
15. Гражданство: (по справочнику)
15.1. Гражданство иностранца: (по справочнику)
16. Национальность: (по справочнику)
17. Образование: (по справочнику)
18. Семейное положение: (по справочнику)
19. Несовершеннолетний: воспитывался в полной семье (01), воспитывался в неполной семье (02), воспитывался вне семьи (03), воспитанник детских домов (04), воспитанник интернатных организаций для детей сирот (05), беспризорный (безнадзорный) (06).
20. Род занятий: (по справочнику)
20.1. Дополнительные отметки к роду занятий: (по справочнику)
20.2. Виды войск: (по справочнику)
20.3. Воинское звание: (по справочнику)
20.4. Виды службы: срочная (01), по контракту (02).
20.5. Лицо совершило правонарушение: в первый год службы (01), после первого года службы (02).
21. Место работы, учебы (указать точно) ________________________________________________________
Должность: ______________________________________________________________________________
22. Несовершеннолетний ранее: не судим, но состоял на учете в органах внутренних дел (01), не состоял на учете (02)
23. Прошлая судимость: не совершал преступление и не был осужден (01), совершил преступление, но был освобожден от уголовной ответственности (02), судимость снята судом (03), судимость погашена (04)

1-бөлім.
Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі (бұдан әрі – СДТБТ) __________________________________
1.1. Сотта қосылған қылмыстық қудалау органы ісінің нөмірі ______________________________________
2. ________________________________________________________________________________________ (сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған органның атауы)
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру нысаны: (анықтамалық бойынша)
4. Іс: жекеше айыптау (01), ҚР ҚПК-нің 190-бабы тәртібінде (02), ҚР ҚПК-нің 622-бабы тәртібінде (03), ҚР ҚПК-нің 622-бабы 2-бөлігі тәртібінде (04).
4.1) Келіп түсті: электрондық форматта (1), қағаз форматта (02).
5. Бірінші сатыдағы сот ісінің № ____________________________________
6. Бірінші сатыдағы сот ісінің атауы ________________________________
7. Бірінші сатыдағы сотта қаралу күні 20____жылы "_____"_____________
8. Үкім (қаулы) түрі: (анықтамалық бойынша)
2-бөлім. Сотталушы туралы мәлімет
10. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _________________________________
1.1 Тегі
11.2 Аты
11.3 Әкесінің аты (ол бар болса)
12. Туған күні: ___________________
13. Жасы: ______________.
14. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
15. Азаматтығы: (анықтамалық бойынша)
15.1. Шетел азаматтығы (анықтамалық бойынша)
16. Ұлты (анықтамалық бойынша):
17. Білімі: (анықтамалық бойынша)
18. Отбасы жағдайы: (анықтамалық бойынша)
19. Кәмелетке толмаған: толық отбасында тәрбиеленді (01), толық емес отбасында тәрбиеленді (02), отбасынан тыс тәрбиеленді (03), балалар үйінің тәрбиеленушісі (04), жетім балаларға арналған интернат ұйымдардың тәрбиеленушісі (05), қорғансыз (қараусыз) (06).
20. Қызмет түрлері: (анықтамалық бойынша).
20.1. Қызмет түріне қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
20.2. Әскер түрлері: (анықтамалық бойынша).
20.3 Әскери атағы: (анықтамалық бойынша).
20.4 Қызмет түрлері: мерзімді (01), келісімшарт бойынша (02)
20.5. Адам құқық бұзушылық жасады: қызметтің бірінші жылында (01), қызметтің бірінші жылынан кейін (02).
21. Жұмыс, оқу орны (нақты көрсету) ________________________________________________________
Лауазымы: ____________________________________________________________________________
22. Кәмелетке толмаған бұрын: сотталмаған, бірақ ішкі істер органдарында есепте тұрған (01), есепте тұрмаған (02).
23. Бұрынғы соттылығы: қылмыс жасамаған және сотталмаған (01), қылмыс жасаған, бірақ қылмыстық жауаптылықтан босатылған (02), соттылығын сот алып тастаған (03), соттылық өтелген (04).

24. Был осужден и имеет: одну неснятую, непогашенную судимость (04), две неснятых судимости (05), три и более неснятых судимости (06), не снятую судимость (07), не погашенную судимость (08)
24.1. Военнослужащий: судим до призыва на военную службу (01), судим в период военной службы (02), судим в период военной службы и отбывал наказание в дисциплинарной воинской части (гауптвахте) (03)
25. Неснятая и непогашенная судимость за: умышленное убийство (01), умышленное причинение тяжкого вреда здоровью (02), изнасилование (03), кражу (04), грабеж (08), разбой (09), хулиганство (05), прочие преступления (06), воинские преступления (07).
26) Подсудимый с неснятой и непогашенной судимостью: отбыл наказание полностью (01), освобожден от наказания условно-досрочно (02), по амнистии и другим основаниям (03)
26.1. Совершил преступление, не отбыв меру наказания: в местах лишения свободы (04), условное осуждение (06), содержание на гауптвахте (07), ограничение по воинской службе (08), арест (09), в период отсрочки отбывания (статья 74 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК) (10), не отбыв иное наказание (11), испытательного срока (12).
Раздел 3. Сведения о правонарушении
30. Фабула (краткое описание преступных действий)
31. Преступление совершено в группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).
32. В составе: (по справочнику)
33. В состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического опьянения (13), вследствие иного болезненного состояния психики (15).
34. Вид соучастия в преступлении: исполнитель (01), организатор (02), подстрекатель (03), пособник (04).
Раздел 4. (Апелляционная инстанция)
41. № дела суда ___________________________________________________________________________
42. Наименование суда _____________________________________________________________________
43. Дата рассмотрения дела "______"_________________20______года
44. Приговор (постановление): обжалован (01), внесено апелляционное ходатайство (02), обжалован и внесено апелляционное ходатайство одновременно (03).
44.1. Приговор (постановление): суда 1 инстанции (01).
45. Результат рассмотрения: оставлен без изменения (01), изменен (02), отменен (03).
46. Приговор (постановление) изменен в связи с: изменением законодательства (101), смягчением назначенного судом наказания и вида исправительного учреждения (102), применением закона о менее тяжком уголовном правонарушении и назначено наказание в соответствии с измененной квалификацией (103), увеличением размера наказания, если его увеличение связано с устранением арифметических ошибок или ошибок при зачете предварительного содержания под стражей, с устранением неправильного применения уголовного закона, регулирующего назначение по совокупности правонарушений или по совокупности приговоров, а также рецидиве преступлений (104), применением дополнительного наказания в случае правильно установленных обстоятельств, полного исследования и анализа доказательств, правильной правовой квалификации действий осужденного и правильно назначенного основного наказания (105); отменой назначение осужденному более мягкого вида учреждения уголовно-исполнительной системы, чем предусмотрено законом, и назначить вид учреждения уголовно-исполнительной системы в соответствии с УК РК (106); с признанием наличия соответствующего рецидива преступлений, если это не было сделано или сделано неверно судом первой инстанции (107), с отменой в соответствии с частью 5 статьи 64 УК РК условное осуждение по предыдущему приговору либо отменить в соответствии с частью 5 статьи 69 УК РК освобождение от уголовной ответственности по предыдущему приговору и в связи с этим назначить наказание по правилам статьи 60 УК РК, если это не было сделано судом первой инстанции (108), изменены в случаях, предусмотренных пунктами 2) и 3) части 7 статьи 72 УК РК, отменено условно-досрочное освобождение и назначено наказание по правилам статьи 60 УК РК (109), внесением в приговор изменения в части гражданского иска, а также по вопросам взыскания процедурных издержек, решениях о вещественных доказательствах (110), применением в соответствии со статьей 98 УК РК принудительных мер медицинского характера (111), по другим формам изменения (112), с отменой условного осуждения либо отсрочки отбывания наказания (113).

24. Сотталған: бір, өтелмеген соттылығы (04), екі алынбаған соттылығы (05), үш және одан артық алынбаған соттылығы (06), алынбаған соттылығы (07), өтелмеген соттылығы (08) бар.
24.1. Әскери қызметші: әскери қызметке шақырылғанға дейін сотталған (01), әскери қызметі мерзімінде сотталған (02), әскери қызметі мерзімінде сотталған және тәртіптік әскери бөлімде (гаупвахтада) жазасын өтеген (03).
25. Мыналар үшін алынбаған және өтелмеген соттылық: қасақана адам өлтіру (01), денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтіру (02), зорлау (03), ұрлау (04), тонау (08), қарақшылық (09), бұзақылық (05), өзге де қылмыстар (06), әскери қылмыстар (07).
26. Алынбаған және өтелмеген соттылығы бар сотталушы: жазасын толық өтеді (01), жазадан шартты түрде мерзімінен бұрын босатылды (02), рақымшылық және басқа да негіздер бойынша (03).
26.1. Жаза мөлшерін өтеуінсіз қылмыс жасады: бас бостандығынан айыру орындарында (04), шартты түрде соттау (06), гауптвахтада ұстау (07), әскери қызмет бойынша шектеу (08), қамаққа алу (09), өтеу мерзімін шегеру мерзімінде (ҚР ҚК-нің 74-бабы) (10), өзге де жазаны өтемей (11), сынақ мерзімінде (12).
3-бөлім. Құқық бұзушылық туралы мәліметтер
30. Фабуласы (қылмыстық әрекеттің қысқаша сипаттамасы)
31. Қылмыс топ болып жасалды: ересектер (01), ұйымдасқан топ (02), тек кәмелетке толмағандар (2), кәмелетке толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4);
32. Құрамында: (анықтамалық бойынша)
33. Күйі: алкогольді масаң (11), есірткілік (12), токсикомандық масаң (13), психиканың өзге ауруы (15).
34. Қылмысқа қатысушылық түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), айдап салушы (03), көмектесуші (04).
4-бөлім. (Апелляциялық саты)
41. Сот ісі № _______________________________________________
42. Сот атауы _________________________________________
43. Істі қарау күні 20______ жылғы "______"_________________
44. Үкім (қаулы): шағымдалды (01), апелляциялық өтінішхат енгізілді (02), бір мезгілде шағымдалды және апелляциялық өтінішхат енгізілді (03).
44.1 Үкім (қаулы): 1-сатыдағы соттың (01)
45. Қарау нәтижесі: өзгеріссіз қалдырылды (01), өзгертілді (02), күші жойылды (03).
46. Мынаған байланысты үкім (қаулы) өзгертілді: заңнаманың өзгеруімен (101), сот тағайындаған жазаны және түзеу мекемесінің түрін жеңілдетумен (102), онша ауыр емес қылмыстық құқық бұзушылық туралы заңның қолданылуымен және өзгертілген саралауға сәйкес жаза тағайындаумен (103), егер жазаның ұлғаюы арифметикалық қателерді немесе алдын ала күзетпен ұстауды есепке алу кезіндегі қателерді жоюға, құқық бұзушылықтардың жиынтығы бойынша немесе үкімдердің жиынтығы бойынша тағайындауды реттейтін қылмыстық заңның, сондай-ақ қайталануды дұрыс қолданбауын жоюға байланысты болса, жаза мөлшерінің ұлғаюымен (104), мән-жайлар дұрыс анықталған, дәлелдемелер толық зерттелген және талданған, сотталған адамның іс-әрекеттері дұрыс құқықтық сараланған және негізгі жаза дұрыс тағайындалған жағдайда қосымша жазаны қолданумен (105); сотталған адамға заңмен көзделгенге қарағанда қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің неғұрлым жеңіл түрін тағайындаудың күшін жоюмен және ҚР ҚК-ге сәйкес қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрін тағайындаумен (106); егер мұны бірінші сатыдағы сот жасамаған немесе дұрыс жасамаған болса, қылмыстардың тиісті қайталануының бар-жоғын танумен (107), егер мұны бірінші сатыдағы сот жасамаған болса ҚР ҚК-нің 64-бабының 5-бөлігіне сәйкес алдыңғы үкім бойынша шартты түрде соттаудың күшін жоюмен не ҚР ҚК-нің 69-бабының 5-бөлігіне сәйкес алдыңғы үкім бойынша қылмыстық жауаптылықтан босатудың күшін жоюмен және осыған байланысты ҚР ҚК-нің 60-бабының қағидалары бойынша жаза тағайындаумен (108), ҚР ҚК-нің 72-бабы 7-бөлігінің 2) және 3) тармақтарында көзделген жағдайларда өзгертілумен, шартты түрде мерзімінен бұрын босатудың күші жойылумен және ҚР ҚК-нің 60-бабының қағидалары бойынша жаза тағайындалумен (109), үкімге азаматтық талап қою бөлігінде өзгерістер енгізумен, сондай-ақ рәсімдік шығындарды өндіріп алу мәселелерімен, заттай дәлелдемелер туралы шешімдермен (110), ҚР ҚК-нің 98-бабына сәйкес медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолданумен (111), өзгертудің басқа да нысандарымен (112), шартты соттаудың не жазаны өтеуді кейінге қалдырудың күшін жоюмен (113) байланысты.

46.1. Основания изменения приговора (постановления): односторонность или неполнота судебного следствия (101), несоответствие выводов суда, изложенных в приговоре (постановлении) фактическим обстоятельствам дела (102), существенное нарушение уголовно-процессуального закона (103), несоответствие наказания тяжести преступления и личности осужденного (104), неправильное применение уголовного закона (105).
47. Приговор (постановление) отменен с: прекращением дела в полном объеме (101), прекращением дела в части (102), направлением на новое судебное рассмотрение (103), отменой обвинительного приговора и постановлением оправдательного приговора (104), отменой обвинительного приговора и постановлением нового обвинительного приговора (105), отменой оправдательного приговора и постановлением обвинительного приговора (106), отменой оправдательного приговора и постановлением нового оправдательного приговора (107), направлением дела прокурору в соответствии со статьей 323 УПК РК (108), другие (109).
47.1. Основания отмены приговора (постановления): односторонность или неполнота судебного следствия (101), несоответствие выводов суда, изложенных в приговоре (постановлении) фактическим обстоятельствам дела (102), существенное нарушение уголовно-процессуального закона (103), несоответствие наказания тяжести преступления и личности осужденного (104), неправильное применение уголовного закона (105).
Раздел 4. (Кассационная инстанция)
41. № дела суда ______________________________________________________________________
42. Наименование суда _______________________________________________________________
43. Дата рассмотрения дела "____"_________________20______года
44. Приговор (постановление): обжалован (01), опротестован (02), обжалован и опротестован одновременно (03)
44.1. Приговор (постановление): суда первой инстанции (01), апелляционной инстанции (02), кассационной инстанции; (03).
45. Результат рассмотрения: оставлен без изменения (01), изменен (02), отменен (03).
46. Приговор (постановление) изменен в связи с: изменением квалификации и снижением наказания (301), с изменением квалификации без снижения наказания (302), без изменения квалификации со снижением наказания (303), с изменением квалификации и назначением более строгого наказания (304) без изменения квалификации и назначением более строго наказания (305), с изменением вида исправительной колонии (306), изменено в части рецидива (307), с исключением дополнительного наказания (308), изменены в части гражданского иска (309), с отменой части обвинения с направлением на новое рассмотрение (310), другие (311).

46.1. Үкімді (қаулыны) өзгерту негіздері: сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі (101), үкімде (қаулыда) жазылған сот тұжырымдарының істің нақты мән-жайларына сәйкес келмеуі (102), қылмыстық-процестік заңды елеулі түрде бұзу (103), жазаның қылмыстың ауырлығына және сотталған адамның жеке басына сәйкес келмеуі (104), қылмыстық заңды дұрыс қолданбау (105).
47. Үкімнің (қаулының) күші жойылды: істі толық көлемде тоқтатумен (101), істі ішінара тоқтатумен (102), жаңа сот қарауына жіберумен (103), айыптау үкімінің күшін жоюмен және ақтау үкімін шығарумен (104), айыптау үкімінің күшін жоюмен және жаңа айыптау үкімін шығарумен (105), ақтау үкімінің күшін жоюмен және айыптау үкімін шығарумен (106), ақтау үкімінің күшін жоюмен және жаңа ақтау үкімін шығарумен (107), істі ҚР ҚПК-нің 323-бабына сәйкес прокурорға жіберумен (108), басқалары (109)
47.1. Үкімнің (қаулының) күшін жою негіздері: сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі (101), үкімде (қаулыда) баяндалған сот дәлелдерінің істің нақты жағдайларына сәйкес келмеуі (102), қылмыстық-процестік заңды елеулі бұзушылық (103), жазаның қылмыстың ауырлығына және сотталғанның жеке басына сәйкес келмеуі (104), қылмыстық заңды қате қолдану (105).
4-бөлім (Кассациялық саты)
41. Сот ісі № _______________________________________________
42. Сот атауы _________________________________________
43. Істі қарау күні 20______ жылы "______"_________________
44. Үкім (қаулы): шағымдалды (01), наразылық берілді (02), бір уақытта шағым және наразылық берілді (03).
44.1 Үкім (қаулы): бірінші сатыдағы (01), апелляциялық сатыдағы (02), кассациялық сатыдағы (03) сот.
45. Қарау нәтижесі: өзгеріссіз қалдырылды (01), өзгертілді (02), күші жойылды (03).
46. Үкім (қаулы) мыналарға байланысты өзгертілді: саралануының өзгеруі және жазаның төмендеуі (301), саралануының өзгеруі жазаны төмендетпестен (302), саралануын өзгертпестен жазаны төмендетумен (303), саралануын өзгертіп және неғұрлым қатаң жаза тағайындаумен (304) саралануын өзгертпей және неғұрлым қатаң жаза тағайындаумен (305), түзеу колониясы түрінің өзгеруімен (306), қайталану бөлігінде өзгертілді (307) қосымша жазаны алып тастай отырып (308), азаматтық талап қою бөлігінде өзгертілді (309), айыптаудың бір бөлігінің күшін жоя отырып, жаңа қарауға жіберу (310), басқалары (311).

46.1. Основания изменения приговора (постановления): односторонность и неполнота судебного следствия (301); несоответствие выводов суда, изложенных в приговоре, постановлении, фактическим обстоятельствам дела (302); существенное нарушение уголовно-процессуального закона (303); неправильное применение уголовного закона (304); несоответствие наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного (305); другим основаниям (306).
47. Приговор (постановление) отменен с: прекращением дела (301), отменой со всеми предыдущими постановлениями с направлением на новое судебное рассмотрение в суд первой инстанции (302), со всеми предыдущими постановлениями с направлением на новое судебное рассмотрение в суд апелляционной инстанции (303), постановления апелляционной инстанции с оставлением приговора без изменения (304), постановления апелляционной инстанции с изменением приговора суда (305), постановления кассационной инстанции с оставлением приговора без изменения (306), постановления кассационной инстанции с изменением приговора суда (307).
47.1. Основания отмены приговора (постановления): необоснованного вынесения оправдательного приговора или прекращение дела (301), осуждения невиновного (302), по вновь открывшимся обстоятельствам (303), в связи с применением принудительных мер медицинского характера (304), неправильной квалификации деяния осужденного (305), лишения потерпевшего права на судебную защиту (306), несоответствия назначенного судом наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного (308), по другим основаниям (309).
Раздел 5. Сведения о приговоре (постановлении)
50. Решение по лицу:
оправдан: за отсутствием события (7067), за отсутствием состава уголовного правонарушения (7068), за недоказанностью вины подсудимого (7069).
осужден: с назначением уголовного наказания, подлежащего отбыванию осужденным (7075); с освобождением лица от уголовной ответственности (7076), с назначением уголовного наказания и освобождением от его отбытия (7077), без назначения уголовного наказания (7078), с отсрочкой отбытия уголовного наказания (7079); применены меры медицинского характера (7093).
прекращено: (по справочнику)
51. Статья для учета: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Тяжесть преступления: небольшой (01), средней (02), тяжкое (03), особо тяжкое (04).
По статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
51.1. Статья для учета по УК РК от 16 июля1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья)
Тяжесть преступления: небольшой (01), средней (02), тяжкое (03), особо тяжкое (04), по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).

46.1. Үкімнің (қаулының) өзгертілу негіздері: сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі (301), үкімдегі, қаулыдағы сот дәлелдерінің істің нақты жағдайларына сәйкес келмеуі (302), қылмыстық-процестік заңды елеулі бұзу (303), қылмыстық заңды қате қолдану (304), жазаның қылмыстың ауырлығына және сотталғанның жеке басына сәйкес келмеуі (305), өзге (306) негіздер бойынша.
47. Үкімнің (қаулының) күші жойылды: істің тоқтатылумен (301), барлық алдыңғы қаулылардың күшін жоя отырып, бірінші сатыдағы соттың жаңа сот қарауына жіберумен (302),
барлық алдыңғы қаулыларымен апелляциялық сатыдағы соттың жаңа сот қарауына жіберумен (303),
үкімді өзгеріссіз қалдырумен апелляциялық саты қаулысы (304),
сот қаулысын өзгертумен апелляциялық саты қаулысы (305),
үкімді өзгеріссіз қалдырумен кассациялық саты қаулысы (306),
сот қаулысын өзгертумен кассациялық саты қаулысы (307).
47.1. Үкімнің (қаулының) күшін жою негіздері: ақтау үкімін негізсіз шығару немесе істі тоқтату (301),
кінәсіз адамды соттау (302), жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша (303), медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдануға байланысты (304), сотталған адамның іс-әрекетін дұрыс сараламау (305), жәбірленушіні сот арқылы қорғау құқығынан айыру (306),.сот тағайындаған жазаның қылмыстық құқық бұзушылықтың ауырлығына және сотталған адамның жеке басына сәйкес келмеуі (308), басқа да негіздер бойынша (309).
5-бөлім. Үкім (қаулы) туралы мәліметтер
50. Адамға қатысты қабылданған шешім:
ақталды: оқиғаның болмауынан (7067), қылмыстық құқық бұзушылық құрамының болмауынан (7068), сотталушының кінәсінің дәлелденбеуінен (7069);
сотталған: сотталған адам өтеуге жататын қылмыстық жазаны тағайындаумен (7075); адамды қылмыстық жауаптылықтан босатумен (7076), қылмыстық жаза тағайындаумен және оны өтеуден босатумен (7077), қылмыстық жаза тағайындаусыз (7078), қылмыстық жазаны өтеуді кейінге қалдырумен (7079); медициналық сипаттағы шаралар қолданылды (7093);
тоқтатылды: (анықтамалық бойынша)
51. Есепке алу бабы:/_/_/_/_/_/_/_/_/_/: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Қылмыстың ауырлығы: онша ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (04)
ҚР ҚК-нің 24-бабы бойынша: дайындау (1), қастандық (2).
51.1. 16.07.97ж. ҚР ҚК бойынша есепке алу бабы: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (тармақ, бөлім, бап)
Қылмыстың ауырлығы: онша ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (04)
ҚР ҚК-нің 24-бабы бойынша: дайындау (1), қастандық (2).

52. Статья для учета наркоправонарушений /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
52.1. Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья).
53. Статья для учета коррупционных правонарушений /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
53.1. Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья).
54. Статья для учета правонарушений по экстремизму и терроризму /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
54.1. Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья).
55. Основные меры наказания: лишение свободы (01), смертная казнь (02), пожизненное лишение свободы (03), осуждено к тюремному заключению (04), штраф (05), исправительные работы (06), привлечение к общественным работам (09), ограничение свободы (11), арест (12), меры медицинского характера (13), меры воспитательного воздействия (14).
56. Решение по уголовным правонарушениям:
№ уголовного дела
(ЕРДР - каждый эпизод отдельно)
Обвинялся по статье УК РК
Приговор, постановление по статье УК РК
Результат судебного рассмотрения по каждому уголовному правонарушению, предъявленного обвинения
Решение по эпизоду-1 лицу-2
Переквалификация по эпизоду-1
лицу -2
1
2
3
4
5
6
57. Мера наказания по приговору
Мера наказания
Срок (лет)
Срок (месяцев)
Срок (дней)
Размер штрафа (в тенге)
58. Особенности применения наказания: назначена мера наказания ниже низшего предела (01), применено лишение свободы в виде заключения в тюрьму (02), применена статья 58 УК РК (03), применена статья 60 УК РК (04), применена статья 63 УК РК (05), применена статья 74 УК РК (06).
58.1. Применена статья 60 УК РК: путем поглощения (01), присоединения (02) по приговору суда:
_________________________________________________________ (наименование суда)
от "___" _____ 20__ года (дата)
Применена статья 58 УК РК: путем поглощения (01), присоединения (02).
по приговору суда: _______________________________________ (наименование суда)
от "___" _____ 20__ года (дата)
58.2. Условно с испытательным сроком (статья 63 УК РК): срок: _______лет, ________месяцев, ________дней
58.3. Отсрочка отбытия наказания (статья 74 УК РК) до "___" _____________________ 20___ года (отражается дата окончания срока);
58.4. Виды мер медицинского характера: амбулаторное принудительное наблюдение и лечение у психиатра (01), принудительное лечение в психиатрическом стационаре общего типа (02), принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа (03), принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа с интенсивным наблюдением (04), принудительное лечение в виде химической кастрации (05);

52. Есірткілік құқық бұзушылықты есепке алу бабы /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
52.1. 16.07.97ж. ҚР ҚК бойынша есепке алу бабы: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (тармақ, бөлім, бап)
53. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты есепке алу бабы /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
53.1. 16.07.97ж. ҚР ҚК бойынша есепке алу бабы: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (тармақ, бөлім, бап)
54. Экстремизм және терроризм бойынша құқық бұзушылықты есепке алу бабы /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
54.1. 16.07.97ж. ҚР ҚК бойынша есепке алу бабы: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (тармақ, бөлім, бап)
55. Негізгі жазалау шаралары: бас бостандығынан айыру (01), өлім жазасы (02), өмір бойына бас бостандығынан айыру (03), түрмеге қамауға сотталды (04), айыппұл (05), түзеу жұмыстары (06), қоғамдық жұмыстарға тарту (09), бостандығын шектеу (11), қамаққа алу (12), медициналық сипаттағы шаралар (13), тәрбиелік әсері бар шаралар (14).
56. Қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша шешімдер:
Қылмыстық істің № (СДТБТ – әр эпизоды бөлек)
ҚР КК-нің бабы бойынша айыпталды
ҚР ҚК-нің бабы бойынша үкім, қаулы
Әр қылмыстық құқық бұзушылық, тағылған айыптау бойынша сот қарауының нәтижесі
Эпизод бойынша -1
адам бойынша -2 шешім
Эпизод бойынша - 1 адам бойынша – 2 саралау
1
2
3
4
5
6
57. Үкім бойынша жазалау шарасы
Жазалау шарасы
Мерзімі (жыл)
Мерзімі (ай)
Мерзімі (күн)
Мерзімі (сағат)
Айыппұл өлшемі, (теңге)
58. Бас бостандығынан айыруды қолдану ерекшеліктері: төменгі шектен төмен жазалау шарасы тағайындалды (01), түрмеге қамау түрінде бас бостандығынан айыру қолданылды (02), ҚР ҚК-нің 58-бабы қолданылды (03), ҚР ҚК-нің 60-бабы қолданылды (04), ҚР ҚПК-нің 63-бабы қолданылды (05), ҚР ҚПК-нің 74-бабы қолданылды (06).
58.1) ҚР ҚК-нің 60-бабы қолданылды: сіңіру арқылы (01), қосу арқылы (02).
сот үкімі бойынша: __________ (сот атауы) 20__ ж. "___" _____ (күні).
ҚР ҚК-нің 58-бабы қолданылды: сіңіру арқылы (01), қосу арқылы (02);
58.2 Сынақ мерзімімен шартты түрде (ҚР ҚК-нің 63-бабы): Мерзімі: _______жыл ________ай ________күн
58.3 Жазаны өту мерзімін шегеру (ҚР ҚК-нің 74-бабы): 20 ж. "___" __________________________ дейін (мерзімнің аяқталу күні көрсетіледі);
58.4. Медициналық сипаттағы шаралардының түрлері:  амбулаториялық мәжбүрлеп байқау және психиатрда емдеу (01), жалпы үлгiдегi психиатриялық стационарда мәжбүрлеп емдеу (02),   мамандандырылған үлгідегі психиатриялық стационарда мәжбүрлеп емдеу (03),  интенсивтi байқайтын мамандандырылған үлгідегі психиатриялық стационарда мәжбүрлеп емдеу (04),  химиялық кастрациялау түрінде мәжбүрлеп емдеу (05).

59. Освобожден от наказания: в связи с болезнью (01), вследствие стечения тяжелых обстоятельств (02), в связи с истечением срока давности обвинительного приговора(03), на основании акта амнистии (04), помилования (05), в связи с декриминализацией статьи УК РК (06), по другим основаниям (07).
(отражаются сведения по амнистии, дата и номер Указа и другие основания освобождения)
60. Дополнительные меры наказания: конфискация имущества (01), лишение права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью (02), лишение специального воинского или почетного звания, классного чина, дипломатического ранга, квалификационного класса и государственных наград (03), выдворение за пределы Республики Казахстан иностранца или лица без гражданства(04), меры воспитательного воздействия (05), пожизненное лишение права заниматься определенной деятельностью (22), лишение гражданства Республики Казахстан (07): срок: _______лет, ________месяцев, ________дней, ______ часов.
61. Осужденный: рецидив (01), опасный рецидив (02).
62. Принудительное лечение: к алкоголику (01), к наркоману (02), к токсикоману (03), к невменяемому (04).
63. Резолютивная часть приговора (постановления) (только в отношении лица, по которому заполняется
информационно-учетный документ) ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________
64. Дата вступления приговора (постановления) в законную силу "____"_________________20___года
65. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи___________________________________________________
66. Примечание: _________________________________________________________________________________
67. Сотрудник Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан______________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись)
Дата ввода формы:
"_____"_____________________20____года
Дата корректировки "____" ______________20 ____года
Приложение 6 к Перечню
некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики и
специальных учетов, в которые
вносятся изменения и дополнения
Приложение 18-1 к Правилам
приема и регистрации заявления,
сообщения или рапорта об уголовных
правонарушениях, а также ведения
Единого реестра досудебных
расследований
форма
Форма на участника уголовного процесса

59. Жазадан босатылды: ауруға байланысты (01), ауыр жағдайлар салдарынан (02), айыптау үкімінің ескіру мерзімінің өтуіне байланысты (03), рақымшылық актісі негізінде (04), кешірім жасау (05), ҚР ҚК-нің баптарын қылмыстық сипаттан арылтуға байланысты (06), басқа негіздер бойынша (07).
(рақымшылық бойынша мәліметтер, Жарлықтың күні мен нөмірі және басқа босату негіздері көрсетіледі)
60. Жазаның қосымша шаралары: мүлікті тәркілеу (01), белгілі бір лауазымды иелену және белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан айыру (02), арнайы, әскери немесе құрмет атағынан, сыныптық мәртебесінен, дипломатиялық рангінен, біліктілік сыныбынан және арнайы марапаттардан айыру (03), шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды Қазақстан Республикасының шегінен шығару (04), тәрбиелік ықпал ету шаралары (05), белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан өмір бойына айыру (22), Қазақстан Республикасының азаматтығынан айыру (07). мерзімі: _ _ _ _ _ жыл, _ _ _ _ _ _ ай, _ _ _ _ _ күн, _ _ _ _ сағат.
61. Сотталған: қылмыстың қайталануы (01), қауіпті қайталануы (02).
62. Мәжбүрлі емдеу: маскүнемге (01), нашақорға (02), таксикоманға(03), есі дұрыс емес адамға (04).
63. Үкімнің (қаулының) қарар бөлігі (тек ақпараттық есептік құжаты толтырылатын адамға қатысты)
_______________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________
64. Үкімнің (қаулы) заңды күшіне енген күні 20___ж. "____"___________________________________________
65. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)_______________________________________________
66. Ескерту:_____________________________________________________________________________________
67. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитеті басқармасының қызметкері ________________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Нысан енгізу күні: 20____жылы "_____"___________
Түзету енгізілген күні: 20 ____жылы "____" ______________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу саласындағы
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір бұйрықтарының
тізбесіне 6-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің
бірыңғай тізілімін жүргізу
қағидаларына 18-1- қосымша
нысан
Қылмыстық процеске қатысушыға нысан

принудительный осмотр жилья (статьи 220 части 14 УПК РК
98
Направлено прокурору заключение о производстве конфискации имущества (часть 5 статья 668 УПК РК)
99
внесено представлений в порядке статьи 200 УПК РК
100
из них рассмотрено
101
в том числе с нарушенным сроком
102
из них
по ним привлечено к дисциплинарной ответственности
103
количество лиц, привлеченных к административной ответственности по статье 479 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях

тұрғын үй-жайды  мәжбүрлеп тексеру (ҚПК-нің 220-бабының 14-бөлігі)
98
Прокурорға мүлікті тәркілеуді жүргізу туралы қорытынды жіберілді (ҚР ҚПК-нің 668-бабының 5-бөлігі)
99
ҚПК-нің 200-бабына сәйкес ұсынулар енгізілді
100
оның ішінде қаралды
101
оның ішінде мерзімі бұзылған
102
оның ішінде
тәртіптік жауаптылыққа тартылғаны
103
ҚР Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 479-бабы бойынша әкімшілік жауаптылыққа тартылған адамдардың саны

от 12 до 13 лет
14-15 лет
16-17 лет
18-20 лет
21-29 лет
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Статьи Уголовного Кодекса Республики Казахстан
(далее-УК РК)
1
продолжение таблицы
Всего количество жертв, в отношении которых совершены правонарушения (в лицах):
в отношении лиц по возрастному составу
30-39 лет
40-49 лет
50-59 лет
60 лет и выше
12
13
14
15
продолжение таблицы
Всего количество жертв, отношении которых совершены правонарушения (в лицах):
в том числе
женщин
несовершеннолетних
учащихся
из них
инвалидов
пенсионеров
осужденных
школ, гимназий, лицеев
колледжей
Высших учебных заведений
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Приложение 25 к Перечню
некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики
и специальных учетов,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 14-1 к Правилам
регистрации актов о назначении,
дополнительных актов
о продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
их отмены, уведомлений
о приостановлении, озобновлении,
продлении сроков проверки и
профилактического контроля и
надзора с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора,
изменении состава участников и
представления информационных
учетных документов о проверке
и профилактическом контроле и
надзоре с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора
и их результатах
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
по результатам профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора №____
Место составления Время ___________ ______________________________________
1. Наименование органа контроля и надзора
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
2. Дата и номер акта о назначении профилактического контроля и надзора
с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, на основании которого
проведен профилактический контроль и надзор с посещением субъекта (объекта)
контроля и надзора "__" _____________ 20__ года.
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего
профилактический контроль и надзор с посещением субъекта (объекта) контроля
и надзора ________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
4. Наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) проверяемого субъекта, должность представителя
физического или юридического лица, присутствовавшего при проведении
профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора)

12-ден 13 жас қа дейін
14-15 жас
16-17 жас
18-20 жас
21-29 жас
30-39 жас
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптары (бұдан әрі – ҚР ҚК)
1
кестенің жалғасы
Оларға қатысты құқық бұзшылықтар жасалған құрбандардың барлық саны (адамдар):
Жас құрамы бойынша адамдарға қатысты
40-49 жас
50-59 жас
60 жас және одан үлкен
13
14
15
кестенің жалғасы
оның ішінде
әйелдерг
кәмелетке толмағандар
білім алушылар
Оның ішінде
мүгедектер
зейнеткерлер
сотталғандар
мектептер, гимназиялар, лицейлер
колледждер
жоғары оқу орындары
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне 25-қосымша
Тексеруді және бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы
профилактикалық бақылау мен
қадағалауды тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін
ұзарту және күшін жою туралы
қосымша актілерді, тексеру
және бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау
мерзімдерін тоқтата тұру, қайта
бастау, ұзарту, қатысушылар
құрамын өзгерту және тексеру
және бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау туралы
ақпараттық есепке алу
құжаттарын ұсыну және
олардың нәтижелері туралы
хабарламаларды тіркеу
қағидаларының 14-1-қосымшасы
№ _____ бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу нәижелері бойынша ҚОРЫТЫНДЫ
толтыру орны
уақыты _____________ _____________
1. Бақылау және қадағалау органының атауы _________________________________________
2. Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау жүргізуге негіз болған бақылау және қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды тағайындау туралы
актінің күні мен нөмірі "__" __________ 20__ жылғы.
3. Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактиқалық
бақылау және қадағалау жүргізген уәкілетті адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
және оның лауазымы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактиқалық
бақылау және қадағалау жүргізу кезінде қатысқан тексеру субъектісінің атауы, жеке және
заңды тұлғаның уәкілетті адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) және оның
лауазымы" ____________________
________________________________________________________________________________
Тексерілетін объектінің атауы/ Бақылау объектісінің мекенжайы ________________________
________________________________________________________________________________

5. ________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Наименование проверяемого объекта/Адрес месторасположения объекта контроля
__________________________________________________________________________
6. Период проведения контроля: ______________________________________________
6. Настоящим профилактическим контролем и надзором с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора установлено, следующее:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
7. Подпись должностного лица (лиц), проводившего профилактический контроль и
надзор с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
8. Акт получил (руководитель, подпись)
_______________________________________________________
"___" ___________20___ года

5. Өткізілген бақылаудың кезеңі: ___________________________________________________
6. Осы бару арқылы профилактикалық бақылау және қадағалаумен мыналар анықталды:
________________________________________________________________________________
________ ________________________________________________
7. Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық
бақылау мен қадағалау жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса), қолы
_______________________________________________________________________________
8. Актіні алған адам (басшы, қолы) ________________________________________________
________________________________________________________________________________
20___жылғы "______" ___________