О некоторых мерах по реализации международной стипендии "Болашак"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 мая 2022 года № 197. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2022 года № 28052
В целях реализации Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии "Болашак" и определении направлений расходования международной стипендии "Болашак", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) сроки приема документов претендентов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии "Болашак" и проведения данного конкурса в 2022 году:
прием документов: для академического обучения – с 23 мая по 14 октября 2022 года, для прохождения стажировки – с 5 сентября по 14 октября 2022 года;
проведение конкурса – с 30 мая по 30 ноября 2022 года;
2) перечень родственных специальностей для обучения за рубежом в рамках международной стипендии "Болашак" на 2022 год, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 13 мая 2022 года № 197
Перечень родственных специальностей для обучения за рубежом в рамках международной стипендии "Болашак" на 2022 год
I. Cпециальности для академического обучения
II. Направления подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием
Наименование специальностей

"Болашақ" халықаралық стипендиясын іске асырудың кейбір шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 13 мамырдағы № 197 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 мамырда № 28052 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысымен бекітілген "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу және "Болашақ" халықаралық стипендиясын жұмсау бағыттарын айқындау қағидаларын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) 2022 жылы "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін үміткерлерден құжаттар қабылдаудың және осы конкурсты өткізудің мына мерзімдері:
құжаттарды қабылдау: академиялық оқу үшін – 2022 жылғы 23 мамыр мен 14 қазан аралығы; тағылымдама өту үшін – 2022 жылғы 5 қыркүйек пен 14 қазан аралығы;
конкурсты өткізу – 2022 жылғы 30 мамыр мен 30 қараша аралығы;
2) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2022 жылға "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде шетелде оқуға арналған мәндес мамандықтар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Халықаралық ынтымақтастық департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2022 жылғы 13 мамырдағы
№ 197 бұйрығына
қосымша
2022 жылға "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде шетелде оқуға арналған мәндес мамандықтар тізбесі
I. Академиялық оқу үшін мамандықтар
II. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттары
Мамандықтар атауы

1. Инновации и новые технологии
1.
1.
Цифровая экономика. Цифровой Маркетинг
Естественные науки, математика и статистика: Математика и статистика.
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление.
Социальные науки, журналистика и информация и информация: Социальные науки.
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии.
2.
2.
Инновационный менеджмент. Менеджмент технологий.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки.
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление.
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли. Архитектура и строительство. Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям).
3.
3.
Аналитика больших данных. Предиктивная аналитика по отраслям
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации.
4.
4.
Информационная (кибер) безопасность и криптография
Естественные науки, математика и статистика:
Математика и статистика. Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации. Информационная безопасность.
Национальная безопасность и военное дело: Национальная безопасность.
5.
5.
Предпринимательство. Социальное предпринимательство
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление.
6.
6.
Робототехника
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли:
Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли.
7.
7.
Медиа технологии. Цифровые медиа. Разработка сервисных платформ. Дизайн визуального контента
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации.
Социальные науки, журналистика и информация:
Журналистика и информация.
8.
8.
Финансовые технологии
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
Естественные науки, математика и статистика: Математика и статистика.
9.
9.
Система удаленного управления
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации.
10.
10.
Технология новых материалов
Естественные науки, математика и статистика: Физические и химические науки. Физические науки. Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли
11.
11.
Наноматериалы и нанотехнологии
Естественные науки, математика и статистика: Физические и химические науки. Физические науки.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли

1. Инновациялар мен жаңа технологиялар
1
1
Цифрлық экономика. Цифрлық Маркетинг
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Математика және статистика.
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар.
2
2
Инновациялық менеджмент. Технологиялар менеджменті.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар.
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникациялар.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары. Сәулет және құрылыс. Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша).
3
3
Үлкен деректер аналитикасы. Салалар бойынша предиктивті аналитика
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникациялар.
4
4
Ақпараттық (кибер) қауіпсіздік және криптография
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Математика және статистика.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникациялар. Ақпараттық қауіпсідік.
Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс: Ұлттық қауіпсіздік.
5
5
Кәсіпкерлік. Әлеуметтік кәсіпкерлік
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару
6
6
Робот техникасы
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары:
Инженерлік және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары
7
7
Медиа технологии. Цифрлық медиа. Сервистік платформаларды әзірлеу. Визуалды мәнмәтін дизайны
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникациялар.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат.
8
8
Қаржы технологиялары
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару. Құқық.
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Математика және статистика.
9
9
Қашықтан басқару жүйесі
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникациялар.
10
10
Жаңа материалдар технологиясы
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Физика және химия ғылымдары. Физика ғылымдары. Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары.
11
11
Наноматериалдар мен нанотехнологиялар
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: физикалық және химиялық ғылымдар. Физикалық ғылымдар.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары.

2. Индустриальная инженерия
12.
1.
Авиационная и аэрокосмическая техника. Управление воздушным движением
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело.
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации.
Услуги: Транспортные услуги.
13.
2.
Урбанистика. Архитектура. Управление городами. Устойчивые города. Система умного города. Проектирование
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли. Архитектура и строительство. Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям).
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
14.
3.
Атомная промышленность. Ядерная инженерия.
Естественные науки, математика и статистика: Физические и химические науки.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли. Архитектура и строительство.
15.
4.
Инженерные системы и сети
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли. Архитектура и строительство.
16.
5.
Машиностроение
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли.
17.
6.
Химическая инженерия
Естественные науки, математика и статистика: Физические и химические науки.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли.
18.
7.
Нефтегазовый инжиниринг
Естественные науки, математика и статистика: Окружающая среда. Физические и химические науки. Геология.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли. Архитектура и строительство.
19.
8.
Электроника и телекоммуникационные системы
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело.
20.
9.
Стандартизация, сертификация и метрология
Естественные науки, математика и статистика: Биологические и смежные науки. Окружающая среда. Физические и химические науки. Математика и статистика. Геология.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли. Архитектура и строительство. Водное хозяйство. Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям).
Услуги: Гигиена и охрана труда на производстве.
21.
10.
Строительная инженерия
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Архитектура и строительство. Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли.
22.
11.
Технология продовольственных продуктов. Пищевая безопасность. Технология производства пищевой продукции. Технология мясопереработки
Естественные науки, математика и статистика: Биологические и смежные науки
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли Стандартизация, сертификация и метрология.
Сельское хозяйство и биоресурсы: Агрономия. Животноводство. Рыбное хозяйство. Агроинженерия.
23.
12.
Транспортные технологии. Транспортная инженерия. Логистика
Естественные науки, математика и статистика: Окружающая среда. Физические и химические науки.
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Архитектура и строительство. Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям).
Услуги: Транспортные услуги.
24.
13.
Инженерная экономика
Естественные науки, математика и статистика: Математика и статистика.
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли. Архитектура и строительство.
25.
14.
Энергетические технологии и системы
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли. Архитектура и строительство. Водное хозяйство.
26.
15.
Информационные технологии и системы
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации.
27.
16.
Биотехнология. Биоинженерия. Биомедицина. Биохимия
Естественные науки, математика и статистика: Биологические и смежные науки. Окружающая среда. Физические и химические науки.
Здравоохранение: Здравоохранение.
28.
17.
Лесные ресурсы и лесоводство
Естественные науки, математика и статистика: Биологические и смежные науки. Окружающая среда.
Сельское хозяйство и биоресурсы: Лесное хозяйство. Землеустройство.
29.
18.
Аграрные технологии
Естественные науки, математика и статистика: Биологические и смежные науки. Окружающая среда.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Производственные и обрабатывающие отрасли. Водное хозяйство.
Сельское хозяйство и биоресурсы: Агрономия. Животноводство. Лесное хозяйство. Рыбное хозяйство. Землеустройство. Водные ресурсы и водопользование. Агроинженерия.
30.
19.
Гидрология, водные ресурсы и водопользование. Мелиорация
Естественные науки, математика и статистика: Биологические и смежные науки. Окружающая среда.
Сельское хозяйство и биоресурсы: Агрономия. Животноводство. Лесное хозяйство. Рыбное хозяйство. Землеустройство. Водные ресурсы и водопользование.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Производственные и обрабатывающие отрасли. Водное хозяйство.

2. Индустриялық инженерия
12
1
Авиация және аэроғарыш техникасы. Әуе қозғалыстарын басқару
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникациялар.
Қызметтер: Көлік қызметтері.
13
2
Урбанистика. Сәулет. Қалаларды басқару. Тұрақты қалалар. Ақылды қала жүйесі. Жобалау
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Сәулет және құрылыс. Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары.
14
3
Атом өнеркәсібі. Ядролық инженерия.
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Физика және химия ғылымдары.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары. Сәулет және құрылыс.
15
4
Инженелік жүйелер мен желілер
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Сәулет және құрылыс. Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары.
16
5
Машина жасау
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары.
17
6
Химиялық инженерия
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Физика және химия ғылымдары.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары.
18
7
Мұнай-газ инжинирингі
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Қоршаған орта. Физика және химия ғылымдары. Геология.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары. Сәулет және құрылыс.
19
8
Электроника және телекоммуникациялық жүйелер
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникациялар.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс.
20
9
Стандарттау, сертификаттау және метрология
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Биология және аралас ғылымдары. Қоршаған орта. Физика және химия ғылымдары. Математика және статистика. Геология.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары. Сәулет және құрылыс. Су шаруашылығы. Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша).
Қызметтер: Гигиена және өндірісте еңбекті қорғау.
21
10
Құрылыс инженериясы
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Сәулет және құрылыс. Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары.
22
11
Азық-түлік өнімдерінің технологиясы. Тамақ қауіпсіздігі. Тамақ өнімдері өнеркәсібінің технологиясы (зоотехния). Ет өңдеу технологиясы.
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Биология және аралас ғылымдары.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары. Стандарттау, сертификаттау және метрология.
Ауыл шаруашылығы және биоресурстар: Өсімдік шаруашылығы. Мал шаруашылығы (Мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу технологиясы). Балық шаруашылығы. Агроинженерия.
23
12
Көлік технологиялары. Көлік инженериясы. Логистика
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Қоршаған орта. Физика және химия ғылымдары.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникациялар.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Сәулет және құрылыс. Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша).
Қызметтер: Көлік қызметтері.
24
13
Инженерлік экономика
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Математика және статистика.
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Сәулет және құрылыс. Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары.
25
14
Энергетикалық технологиялар мен жүйелер
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары. Тау-кен ісі. Су шаруашылығы.
26
15
Ақпараттық технологиялар мен жүйелер
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникациялар.
27
16
Биотехнология. Биоинженерия. Биомедицина. Биохимия
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Биология және аралас ғылымдары. Қоршаған орта. Физика және химия ғылымдары. Математика және статистика.
Денсаулық сақтау: Денсаулық сақтау.
28
17
Орман ресурстары және орман шаруашылығы
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Биология және аралас ғылымдары. Қоршаған орта.
Ауыл шаруашылығы және биоресурстар: Орман шаруашылығы. Жерге орналастыру.
29
18
Аграрлық технологиялар
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Биология және аралас ғылымдары. Қоршаған орта.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Өндірістік және өңдеу салалары. Су шаруашылығы.
Ауыл шаруашылығы және биоресурстар: Өсімдік шаруашылығы. Мал шаруашылығы. Орман шаруашылығы. Балық шаруашылығы. Жерге орналастыру. Су ресурстары және суды пайдалану. Агроинженерия.
30
19
Гидрология, су ресурстары және суды пайдалану. Мелиорация
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Биология және аралас ғылымдары. Қоршаған орта.
Ауыл шаруашылығы және биоресурстар: Агрономия. Орман шаруашылығы. Балық шаруашылығы. Су ресурстары және суды пайдалану. Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Өндірістік және өңдеу салалары. Су шаруашылығы.

3. Естественные науки
31.
1.
Геология. Горное дело. Геодезия. Геофизика
Естественные науки, математика и статистика: Геология.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело.
32.
2.
Математика. Математическое моделирование. Прикладная математика. Статистический анализ
Естественные науки, математика и статистика: Математика и статистика.
33.
3.
Физика
Педагогические науки: Подготовка учителей по естественнонаучным предметам.
Естественные науки, математика и статистика: Физические науки.
34.
4.
Химия
Педагогические науки: Подготовка учителей по естественнонаучным предметам.
Естественные науки, математика и статистика: Биологические и смежные науки. Физические и химические науки.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли.
35.
5.
Устойчивое развитие. Зеленые технологии. Экология. Экотехнология. Сейсмология. Охрана окружающей среды
Естественные науки, математика и статистика: Биологические и смежные науки. Окружающая среда. Физические и химические науки.
Сельское хозяйство и биоресурсы: Растениеводство. Животноводство. Лесное хозяйство. Рыбное хозяйство. Землеустройство. Водные ресурсы и водопользование.
4. Социальные науки
36.
1.
Археология и этнология
Педагогические науки: Педагогика и психология. Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе. Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
Специальная педагогика
Искусство и гуманитарные науки: Искусство. Гуманитарные науки. Языки и литература. Междисциплинарные программы, связанные с искусством и гуманитарными науками.
37.
2.
История. Культурология. Искусствоведение
Педагогические науки: Педагогика и психология. Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе. Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию. Специальная педагогика.
Междисциплинарные программы, связанные с педагогическими науками. Искусство и гуманитарные науки: Искусство. Гуманитарные науки. Языки и литература.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки. Журналистика и информация.
38.
3.
Литература
Педагогические науки: Педагогика и психология.
Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе. Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
Специальная педагогика
Междисциплинарные программы, связанные с педагогическими науками.
39.
4.
Философия. Религиоведение. Теология
Педагогические науки: Педагогика и психология.
Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе. Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
Специальная педагогика.
40.
5.
Иностранная филология
Педагогические науки: Педагогика и психология.
Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе. Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию.
Специальная педагогика.
Междисциплинарные программы, связанные с педагогическими науками.
41.
6.
Переводческое дело
Педагогические науки: Педагогика и психология.
Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе. Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
Специальная педагогика.
Междисциплинарные программы, связанные с педагогическими науками.
42.
7.
Прикладная лингвистика
Педагогические науки: Педагогика и психология. Педагогика дошкольного воспитания и обучения.
Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе. Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию.
Специальная педагогика.
Искусство и гуманитарные науки: Гуманитарные науки. Языки и литература.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки. Журналистика и информация.
43.
8.
Политология
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки.
Национальная безопасность и военное дело: Военное дело. Национальная безопасность. Общественная безопасность.
44.
9.
Социология
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки. Журналистика и информация.
45.
10.
Государственная политика, государственное управление, антикоррупционная политика, социальная политика
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки.
Национальная безопасность и военное дело: Военное дело. Национальная безопасность. Общественная безопасность.
46.
11.
Журналистика
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки. Журналистика и информация.
47.
12.
Конфликтология
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки.
Национальная безопасность и военное дело: Военное дело. Национальная безопасность. Общественная безопасность.
48.
13.
Риск-менеджмент
Естественные науки, математика и статистика: Математика и статистика.
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации. Информационная безопасность.
Здравоохранение: Здравоохранение.
49.
14.
Управление проектами
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление.
50.
15.
Управление человеческими ресурсами \ HR-менеджмент
Педагогические науки: Педагогика и психология.
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки. Журналистика и информация.
51.
16.
Экономика
Естественные науки, математика и статистика: Математика и статистика.
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
52.
17.
Финансы. Инвестиции
Естественные науки, математика и статистика: Математика и статистика.
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
53.
18.
Право. Международное право и безопасность. Юриспруденция. Интеллектуальная собственность
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки. Национальная безопасность и военное дело: Военное дело. Национальная безопасность. Общественная безопасность.
54.
19.
Туризм. Ресторанное дело и гостиничный бизнес
Услуги: Сфера обслуживания
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право.
55.
20.
Физическая культура и спорт. Тренер по видам спорта
Педагогические науки: Педагогика и психология.

3. Жаратылыстану ғылымдары
31
1
Геология. Тау-кен ісі. Геодезия. Геофизика
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Қоршаған орта. Физика және химия ғылымдары. Физика ғылымдары. Геология. География.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс.
32
2
Математика. Математикалық моделдеу. Қолданбалы математика. Статистикалық талдау
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Математика және статистика.
33
3
Физика
Педагогикалық ғылымдар: Жаратылыстану ғылымдары пәндері бойынша мүғалімдер даярлау.
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Физика ғылымдары.
34
4
Химия
Педагогикалық ғылымдар: Жаратылыстану ғылымдары пәндері бойынша мүғалімдер даярлау.
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Биология және аралас ғылымдары. Физика және химия ғылымдары.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары.
35
5
Тұрақты даму. Жасыл технологиялар. Экология. Экотехнология. Сейсмология. Қоршаған ортаны қорғау
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Биология және аралас ғылымдары. Қоршаған орта. Физика және химия ғылымдары.
Ауыл шаруашылығы және биоресурстар: Өсімдік шаруашылығы. Мал шаруашылығы. Орман шаруашылығы. Балық шаруашылығы. Жерге орналастыру.
4. Әлеуметтік ғылымдар
36
1
Археология және этнология
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау. Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
Арнайы педагогика.
Өнер және гуманитарлық ғылымдар: Гуманитарлық ғылымдар. Тілдер мен әдебиет. Өнер және гуманитарлық ғылымдармен байланысты пәнаралық бағдарламалар.
37
2
Тарих. Мәдениеттану. Өнертану
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау. Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
Арнайы педагогика.
Педагогика ғылымдарымен байланысты пәнаралық бағдарламалар.
Өнер және гуманитарлық ғылымдар: Өнер. Гуманитарлық ғылымдар. Тілдер және әдебиет.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар. Журналистика және ақпарат.
38
3
Әдебиет
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау. Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
Арнайы педагогика.
Тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдер даярлау
39
4
Философия. Дінтану. Теология
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау. Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
Арнайы педагогика.
40
5
Шетел филологиясы
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау. Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
Арнайы педагогика.
Педагогика ғылымдарымен байланысты пәнаралық бағдарламалар.
41
6
Аударма ісі
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау. Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
Арнайы педагогика.
Педагогика ғылымдарымен байланысты пәнаралық бағдарламалар.
42
7
Қолданбалы лингвистика
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту педагогикасы.
Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау. Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау. Арнайы педагогика.
Өнер және гуманитарлық ғылымдар: Гуманитарлық ғылымдар. Тілдер және әдебиет.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар. Журналистика және ақпарат.
43
8
Саясаттану
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару. Құқық.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар.
Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс: Әскери іс. Ұлттық қауіпсіздік. Қоғамдық қауіпсіздік.
44
9
Әлеуметтану
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар. Журналистика және ақпарат.
45
10
Мемлекеттік саясат, мемлекеттік басқару, сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат, әлеуметтік саясат
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару. Құқық.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар.
Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс: Әскери іс. Ұлттық қауіпсіздік. Қоғамдық қауіпсіздік.
46
11
Журналистика
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар. Журналистика және ақпарат.
47
12
Конфликтология
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару. Құқық.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар.
Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс: Әскери іс. Ұлттық қауіпсіздік. Қоғамдық қауіпсіздік.
48
13
Тәуекел менеджменті
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Математика және статистика.
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару. Құқық.
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникация. Ақпараттық қауіпсіздік.
Денсаулық сақтау: Денсаулық сақтау.
49
14
Жобаларды басқару
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару.
50
15
Адам ресурстарын басқару \ HR-менеджмент
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология.
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару. Құқық.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: әлеуметтік ғылымдар. Журналистика және ақпарат.
51
16
Экономика
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Математика және статистика.
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару. Құқық.
52
17
Қаржы. Инвестициялар
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Математика және статистика.
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару. Құқық.
53
18
Құқық. Халықаралық құқық және қауіпсіздік. Заңтану. Зияткерлік меншік
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару. Құқық. Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар.
Ұлттық қауіпсіздік және әскери іс: Әскери іс. Ұлттық қауіпсіздік. Қоғамдық қауіпсіздік.
54
19
Туризм. Мейрамхана ісі және қонақүй бизнесі
Қызметтер: Қызмет көрсету саласы.
55
20
Дене шынықтыру және спорт. Спорт түрлері бойынша жаттықтырушысы
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология.

5. Образование
56.
1.
STEM образование
Педагогические науки: Педагогика и психология. Педагогика дошкольного воспитания и обучения.
Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе.
Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию. Специальная педагогика.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки.
Искусство и гуманитарные науки: Искусство. Гуманитарные науки. Языки и литература.
Естественные науки, математика и статистика: Биологические и смежные науки. Окружающая среда.
Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли: Инженерия и инженерное дело. Производственные и обрабатывающие отрасли. Архитектура и строительство. Водное хозяйство. Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям).
Информационно-коммуникационные технологии: Информационно-коммуникационные технологии. Телекоммуникации. Информационная безопасность.
57.
2.
Инклюзивное образование
Педагогические науки: Педагогика и психология. Педагогика дошкольного воспитания и обучения.
Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе.
Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию. Специальная педагогика.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки.
58.
3.
Методология и методика дистанционного обучения. Разработка педагогических платформ
Педагогические науки: Педагогика и психология. Педагогика дошкольного воспитания и обучения.
Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе.
Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию. Специальная педагогика.
59.
4.
Педагогика и методика начального обучения. Разработка программ обучения
Педагогические науки: Педагогика и психология. Педагогика дошкольного воспитания и обучения.
Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе.
Специальная педагогика. Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки.
60.
5.
Управление в сфере образования и науки
Педагогические науки: Педагогика и психология. Педагогика дошкольного воспитания и обучения.
Подготовка педагогов без предметной специализации. Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития. Подготовка педагогов по естественнонаучным предметам. Подготовка педагогов по гуманитарным предметам. Подготовка педагогов по языкам и литературе.
Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию. Специальная педагогика.
Искусство и гуманитарные науки: Искусство. Гуманитарные науки. Языки и литература.
Бизнес, управление и право: Бизнес и управление. Право. Междисциплинарные программы и квалификации, связанные с социальными науками, журналистикой и информацией.
Социальные науки, журналистика и информация: Социальные науки. Журналистика и информация.

5. Білім беру
56
1
STEM білім беру
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту педагогикасы.
Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау.Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау. Арнайы педагогика.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар.
Өнер және гуманитарлық ғылымдар: Өнер. Гуманитарлық ғылымдар. Тілдер және әдебиет.
Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика: Биология және аралас ғылымдары. Қоршаған орта.
Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары: Инженерия және инженерлік іс. Өндірістік және өңдеу салалары. Сәулет және құрылыс. Су шаруашылығы. Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша).
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар. Телекоммуникациялар. Ақпараттық қауіпсіздік.
57
2
Инклюзивті білім беру
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту педагогикасы.
Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау. Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау. Арнайы педагогика.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар.
58
3
Қашықтан оқыту әдіснамасы және әдістемесі. Педагогикалық платформаларды әзірлеу
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту педагогикасы.
Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау. Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау. Арнайы педагогика.
59
4
Бастауыш оқытудың педагогикасы мен әдістемесі. Оқыту бағдарламаларын әзірлеу
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту педагогикасы.
Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау. Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау. Арнайы педагогика. Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар.
60
5
Білім және ғылым саласындағы басқару
Педагогикалық ғылымдар: Педагогика және психология. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту педагогикасы.
Пәндік мамандандырусыз педагогтарды даярлау. Жалпы дамудың пәндік мамандануы бар мұғалімдерді даярлау. Жаратылыстану пәндері бойынша педагогтарды даярлау. Гуманитарлық пәндер бойынша педагогтарды даярлау. Тіл және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау.Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау. Арнайы педагогика.
Өнер және гуманитарлық ғылымдар: Өнер. Гуманитарлық ғылымдар Тілдер және әдебиет.
Бизнес, басқару және құқық: Бизнес және басқару. Құқық. Әлеуметтік ғылымдармен, журналистикамен және ақпаратпен байланысты пәнаралық бағдарламалар мен біліктіліктер.
Әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат: Әлеуметтік ғылымдар. Журналистика және ақпарат.