О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 648 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2022 года № 570. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2022 года № 28417. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2024 № 687.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2024 № 687 (вводится в действие с 01.01.2025).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 648 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 12590) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления государственных закупок (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Квалификационное требование в виде финансовой устойчивости потенциального поставщика не распространяется на потенциальных поставщиков, участвующих в государственных закупках в соответствии со статьей 51 Закона, а также на потенциальных поставщиков при приобретении у них товаров и услуг для обеспечения инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения и услугами согласно классификатору технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения и услуг, предоставляемых инвалидам, утвержденному приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 декабря 2021 года № 502 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан № 26087).";
дополнить пунктом 51-1 следующего содержания:
"51-1. Потенциальный поставщик, участвующий в государственных закупках способом из одного источника путем прямого заключения договора признается финансово устойчивым, если он соответствует условиям, предусмотренным в подпункте 1) пункта 44 настоящих Правил.";
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. В случае, если на осуществление государственных закупок работ и услуг требуется наличие соответствующего разрешения первой или второй категории в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, квалификационное требование по наличию опыта работы не предъявляется.";

"Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 648 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 9 маусымдағы № 570 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 9 маусымда № 28417 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 9 қазандағы № 687 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2024 № 687 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 648 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12590 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Әлеуетті өнім берушінің қаржылық орнықтылығы түріндегі біліктілік талабы Заңның 51-бабына сәйкес мемлекеттік сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушілерге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 502 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 26087 болып тіркелген) Мүгедектерге ұсынылатын техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың, арнаулы жүріп-тұру құралдарының және көрсетілетін қызметтердің сыныптауышына сәйкес  олардан тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде әлеуетті өнім берушілерге қолданылмайды.";
мынадай мазмұндағы 51-1-тармақпен толықтырылсын:
"51-1. Тікелей шарт жасасу арқылы бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім беруші, егер ол осы Қағидалардың 44-тармағының 1) тармақшасында көзделген талаптарға сәйкес келсе, қаржылық орнықты деп танылады.";
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Егер жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес бірінші немесе екінші санаттағы тиісті рұқсаттың болуы талап етілген жағдайда, жұмыс тәжірибесінің болуы бойынша біліктілік талабы қойылмайды.";

дополнить пунктом 76-1 следующего содержания:
"76-1. Цена заявки на участие в конкурсе потенциального поставщика на оказание услуг, предусмотренных государственным социальным заказом, признается демпинговой в случае, если она ниже цены, выделенной на конкурс более чем на десять процентов.";
пункт 77 изложить в следующей редакции:
"77. Цена заявки на участие в конкурсе потенциального поставщика на товары, работы (за исключением работ, предусмотренных в пунктах 73, 74, 75 настоящих Правил), услуги (за исключением услуг, предусмотренных пунктами 76 и 76-1 настоящих Правил), признается демпинговой в случае, если она ниже цены, выделенной на конкурс более чем на двадцать процентов.";
пункт 86 изложить в следующей редакции:
"86. Электронный депозитарий формируется на веб-портале по перечню товаров, работ, услуг, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, за исключением сведений, составляющих государственные секреты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах, и (или) сведений, содержащих служебную информацию ограниченного распространения.";
подпункт 1) пункта 92 изложить в следующей редакции:
"1) сведения и документы, подтверждающие опыт работы потенциального поставщика по технически сложным объектам, подтверждаются:
заказчиком (в случае реорганизации – правопреемником заказчика) и (или) собственником;
уполномоченным органом, осуществляющим функции в области архитектуры и градостроительства либо органом, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль либо уполномоченным органом в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество по месту нахождения объекта строительства;";
пункт 93 изложить в следующей редакции:
"93. Достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика по проектированию за последние десять лет, в том числе за текущий год, подтверждаются положительными экспертными заключениями комплексной вневедомственной экспертизы по проекту строительства.
Достоверность положительного экспертного заключения комплексной вневедомственной экспертизы, выданного государственной экспертной организацией, подтверждается ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями на основе сведений информационной системы государственной экспертной организации.
При этом, в случае отсутствия сведений в информационных системах государственной экспертной организации, достоверность положительного экспертного заключения комплексной вневедомственной экспертизы, выданного государственной экспертной организацией, подтверждается письмами государственной экспертной организацией, представленных посредством веб-портала с использованием электронной цифровой подписи таких экспертных организаций на основании обращений потенциальных поставщиков.
Достоверность иных положительных экспертных заключений комплексной вневедомственной экспертизы, подтверждаются письмами аккредитованных экспертных организаций, представленных посредством веб-портала с использованием электронной цифровой подписи таких экспертных организаций на основании обращений потенциальных поставщиков.";

мынадай мазмұндағы 76-1-тармақпен толықтырылсын:
"76-1. Әлеуетті өнім берушінің мемлекеттік әлеуметтік тапсырыста көзделген қызметтер көрсетуге арналған конкурсқа қатысуға өтінімнің бағасы, егер ол конкурсқа бөлінген бағадан он пайыздан астам төмен болған жағдайда, демпингтік деп танылады.";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"77. Әлеуетті өнім берушінің тауарларға, жұмыстарға (осы Қағидалардың 73, 74, 75-тармақтарында көзделген жұмыстарды қоспағанда), көрсетілетін қызметтерге (осы Қағидалардың 76 және 76-1-тармақтарында көзделген көрсетілетін қызметтерді қоспағанда) арналған конкурсқа қатысуға өтінімнің бағасы, егер ол конкурсқа бөлінген бағадан жиырма пайыздан астам төмен болса, демпингтік болып танылады.";
86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді және (немесе) таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтерді қоспағанда, электрондық депозитерий осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі бойынша веб-порталда қалыптастырылады.";
92-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) техникалық жағынан күрделі объектілер бойынша әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды мыналар растайды:
тапсырыс беруші (қайта ұйымдастырылған жағдайда тапсырыс берушінің құқық мирасқоры) және (немесе) меншік иесі;
сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын уәкілетті орган не мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын орган не құрылыс объектісі орналасқан жер бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы уәкілетті орган;";
93-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"93. Әлеуетті өнім берушінің жобалау бойынша соңғы он жылдағы, оның ішінде ағымдағы жылдағы жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығы құрылыс жобасы бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң сараптамалық қорытындыларымен расталады.
Мемлекеттік сараптама ұйымы берген ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң сараптамалық қорытындысының дұрыстығын мемлекеттік сараптама ұйымының ақпараттық жүйелерінің мәліметтері негізінде уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері растайды.
Бұл ретте, мемлекеттік сараптама ұйымының ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда, мемлекеттік сараптама ұйымы берген ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң сараптама қорытындысының дұрыстығы әлеуетті өнім берушілердің өтініштері негізінде осындай сараптама ұйымдарының электрондық цифрлық қолтаңбасын пайдалана отырып, веб-портал арқылы ұсынылған мемлекеттік сараптама ұйымының хаттарымен расталады.
Ведомстводан тыс кешенді сараптаманың өзге де оң сараптама қорытындыларының дұрыстығы әлеуетті өнім берушілердің өтініштері негізінде осындай сараптама ұйымдарының электрондық цифрлық қолтаңбасын пайдалана отырып, веб-портал арқылы ұсынылған аккредиттелген сараптама ұйымдарының хаттарымен расталады.";

подпункт 2) пункта 115 изложить в следующей редакции:
"2) утвержденные первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности, либо руководителем бюджетной программы либо лицом, исполняющим его обязанности, проект квалификационных требований, техническую спецификацию, проект договора, являющегося неотъемлемой частью конкурсной документации и состав экспертной комиссии либо эксперта в случае ее создания (привлечения).";
пункты 131 и 132 исключить;
пункты 181, 182 и 183 изложить в следующей редакции:
"181. Единый организатор при необходимости в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта конкурсной документации, в ответ на запросы либо замечания потенциальных поставщиков-участников веб-портала, вносит изменения и (или) дополнения в проект конкурсной документации, за исключением изменений и (или) дополнений в проект квалификационных требований, техническую спецификацию и проект договора, являющихся неотъемлемой частью конкурсной документации. Внесение изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию, за исключением изменений и (или) дополнений в проект квалификационных требований, техническую спецификацию и проект договора, являющихся неотъемлемой частью конкурсной документации, утверждается единым организатором в порядке, установленном пунктом 159 настоящих Правил.
182. Заказчик при необходимости направляет утвержденное решение о внесении изменений и (или) дополнений в проект квалификационных требований, техническую спецификацию или проект договора, являющихся неотъемлемой частью конкурсной документации, единому организатору не позднее трех рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта конкурсной документации.
183. Единый организатор на основании утвержденного заказчиком решения о внесении изменений и (или) дополнений в проект квалификационных требований, техническую спецификацию или проект договора, являющихся неотъемлемой частью конкурсной документации вносит в срок не позднее пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта конкурсной документации, изменения и (или) дополнения в проект квалификационных требований, техническую спецификацию или проект договора, являющихся неотъемлемой частью конкурсной документации.";
пункты 186, 187 и 188 изложить в следующей редакции:
"186. В случае, предусмотренном подпунктом 1) пункта 34 настоящих Правил разъяснение положений проекта квалификационных требований, технической спецификации и проекта договора, являющихся неотъемлемой частью конкурсной документации, осуществляется заказчиком.

115-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқаратын тұлға, не бюджеттік бағдарламаның басшысы не оның міндетін атқаратын тұлға бекіткен біліктілік талаптарының жобасы, конкурстық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелігі, шарттың жобасы және құрылған (тартылған) жағдайда сараптау комиссиясының не сарапшының құрамы.";
131 және 132-тармақтар алып тасталсын;
181, 182 және 183-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"181. Конкурстық құжаттаманың ажыратылмас бөлігі болып табылатын біліктілік талаптарының жобасына, техникалық ерекшелікке немесе шарттың жобасына өзгерістер және (немесе) толықтыруларды қоспағанда бірыңғай ұйымдастырушы, қажет болған кезде конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, веб-порталға қатысушы әлеуетті өнім берушілердің сұрау салуларына не ескертулеріне жауап ретінде конкурстық құжаттаманың жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді. Конкурстық құжаттаманың ажыратылмас бөлігі болып табылатын біліктілік талаптарының жобасына, техникалық ерекшелікке және шарттың жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді қоспағанда, конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді осы Қағидалардың 159-тармағында белгіленген тәртіппен бірыңғай ұйымдастырушы бекітеді.
182. Тапсырыс беруші қажет болған кезде конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, конкурстық құжаттаманың ажыратылмас бөлігі болып табылатын біліктілік талаптарының жобасына, техникалық ерекшелікке немесе шарттың жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы бекітілген шешімді бірыңғай ұйымдастырушыға жібереді.
183. Бірыңғай ұйымдастырушы тапсырыс беруші бекіткен конкурстық құжаттаманың ажыратылмас бөлігі болып табылатын біліктілік талаптарының жобасына, техникалық ерекшелікке және шарттың жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім негізінде конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күннен кешіктірмей конкурстық құжаттаманың ажыратылмас бөлігі болып табылатын біліктілік талаптарының жобасына, техникалық ерекшелікке немесе шарттың жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді.";
186, 187 және 188-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"186. Осы Қағидалардың 34-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайларда конкурстық құжаттаманың ажыратылмас бөлігі болып табылатын біліктілік талаптары жобасының, техникалық ерекшеліктің және шарт жобасының ережелеріне түсіндірме беруді тапсырыс беруші жүзеге асырады.

187. В случае, предусмотренном подпунктом 2) пункта 34 настоящих Правил разъяснение положений проекта квалификационных требований, технической спецификации и проекта договора, являющихся неотъемлемой частью конкурсной документации, осуществляется единым организатором.
188. Текст разъяснения положений проекта квалификационных требований, технической спецификации и проекта договора, являющихся неотъемлемой частью конкурсной документации отражается в протоколе предварительного обсуждения проекта конкурсной документации.";
пункт 282 исключить;
подпункт 2) пункта 403 изложить в следующей редакции:
"2) обладать материальными и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору.";
пункты 411, 412 и 413 изложить в следующей редакции:
"411. При государственных закупках услуг государственного социального заказа организатор предусматривает в конкурсной документации следующие критерии для оценки, представленных потенциальными поставщиками, заявок на участие в конкурсе:
1) соответствие предлагаемого потенциальным поставщиком проекта требованиям технической спецификации Заказчика;
2) соответствие цели деятельности потенциального поставщика (в соответствии с учредительными документами) закупаемым услугам Заказчика и направлениям, предусмотренным статьей 5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан";
3) сведения о нахождении потенциального поставщика в "Базе данных неправительственных организаций";
4) наличие опыта работы потенциального поставщика;
5) стаж и квалификация специалистов, привлекаемых к реализации социального проекта и (или) социальной программы;
6) в случае реализации проекта за счет средств местного бюджета – опыт работы неправительственной организации в соответствующем регионе.
Расчет баллов по критериям, предусмотренным в подпунктах 1) - 6) настоящего пункта, рассчитывается в соответствии с приложением 1 к конкурсной документации по государственным закупкам услуг, предусмотренных государственным социальным заказом.
412. Потенциальные поставщики, конкурсные заявки которых набрали 0 (ноль) баллов по одному из критериев, указанным в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 411 настоящих Правил, не допускаются к участию в конкурсе, независимо от общего количества набранных баллов.
413. При рассмотрении заявок на участие в конкурсе по государственным закупкам услуг государственного социального заказа конкурсная комиссия:
1) определяет потенциальных поставщиков, которые соответствуют требованиям конкурсной документации, и признает их участниками конкурса;

187. Осы Қағидалардың 34-тармағының 2) тармақшасында көзделген жағдайда конкурстық құжаттаманың ажыратылмас бөлігі болып табылатын біліктілік талаптары жобасының, техникалық ерекшеліктің және шарт жобасының ережелеріне түсіндірме беруді бірыңғай ұйымдастырушы жүзеге асырады.
188. Конкурстық құжаттаманың ажыратылмас бөлігі болып табылатын біліктілік талаптары жобасының, техникалық ерекшеліктің және шарт жобасының ережелеріне түсіндірме беру мәтіні конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.";
282-тармақ алып тасталсын;
403-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті материалдық және еңбек ресурстарының болуы.";
411, 412 және 413-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"411. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс қызметтерін мемлекеттік сатып алу кезінде ұйымдастырушы конкурстық құжаттамада әлеуетті өнім берушілер ұсынған конкурсқа қатысуға өтінімдерді бағалау үшін мынадай өлшемшарттарды көздейді:
1) әлеуетті өнім беруші ұсынатын жобаның тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігінің талаптарына сәйкестігі;
2) әлеуетті өнім берушінің қызметі мақсатының (құрылтай құжаттарына сәйкес) тапсырыс берушінің сатып алынатын қызметтеріне және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабында көзделген бағыттарға сәйкестігі;
3) әлеуетті өнім берушінің "Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында" болуы туралы мәліметтер;
4) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болуы;
5) әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың еңбек өтілі мен біліктілігі;
6) жоба жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асырылған жағдайда - үкіметтік емес ұйымның тиісті өңірдегі жұмыс тәжірибесі.
Осы тармақтың 1) – 6) тармақшаларында көзделген өлшемшарттар бойынша баллдарды есептеу мемлекеттік әлеуметтік тапсырыста көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес есептеледі.
412. Конкурстық өтінімдері осы Қағидалардың 411-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген өлшемшарттардың бірі бойынша 0 (нөл) балл жинаған әлеуетті өнім берушілер жиналған баллдардың жалпы санына қарамастан, конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
413. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс қызметтерін мемлекеттік сатып алу бойынша конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау кезінде конкурстық комиссия:
1) конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды және оларды конкурсқа қатысушылар деп таниды;

2) рассчитывает баллы для оценки представленных потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе, предусмотренные пунктом 411 настоящих Правил;
3) применяет к конкурсным ценовым предложениям потенциальных поставщиков, допущенных к участию в конкурсе условное уменьшение цен в зависимости от количества присвоенных конкурсной комиссией баллов для оценки заявок на участие в конкурсе, предусмотренных пунктом 411 настоящих Правил;
4) оформляет протокол об итогах (номер закупки по государственному социальному заказу) государственных закупок услуг, предусмотренных государственным социальным заказом, в соответствии с приложением 2 к конкурсной документации по государственным закупкам услуг, предусмотренных государственным социальным заказом.";
пункт 415 изложить в следующей редакции:
"415. Потенциальный поставщик, заявка на участие в конкурсе которого имеет итоговую оценку менее 9 баллов, не допускается к участию в конкурсе.";
пункт 427 изложить в следующей редакции:
"427. При государственных закупках услуг, предусмотренных государственным социальным заказом:
1) потенциальный поставщик не вносит обеспечение заявки на участие в конкурсе, обеспечение исполнения договора;
2) конкурсная комиссия не применяет критерии, влияющие на конкурсное ценовое предложение участников конкурса, предусмотренные пунктом 243 настоящих Правил;
3) не осуществляются процедура предварительного допуска к участию в конкурсе;
4) требования статьи 26 Закона не распространяются. Заявка потенциального поставщика на участие в конкурсе по государственным закупкам услуг, предусмотренных государственным социальным заказом, не допускается к участию в конкурсе, если представленное конкурсное ценовое предложение признается демпинговой согласно пункту 76-1 настоящих Правил.";
пункт 489 изложить в следующей редакции:
"489. Если потенциальный поставщик, определенный победителем, не подписал в установленный пунктом 3 статьи 43 Закона срок проект договора, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет победителю уведомление о необходимости подписания проекта договора в течение трех рабочих дней.
Если потенциальный поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения посредством веб-портала уведомления не представил заказчику подписанный договор, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет потенциальному поставщику, занявшему второе место, проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, посредством веб-портала.";

2) осы Қағидалардың 411-тармағында көзделген әлеуетті өнім берушілер ұсынған конкурсқа қатысуға өтінімдерді бағалау үшін баллдарды есептейді;
3) конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің конкурстық баға ұсыныстарына осы Қағидалардың 411-тармағында көзделген конкурсқа қатысуға өтінімдерді бағалау үшін конкурстық комиссия берген баллдардың санына қарай бағаларды шартты азайтуды қолданады;
4) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыста көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстық құжаттамаға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік әлеуметтік тапсырыста көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы (мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс бойынша сатып алу нөмірі) ресімдейді.";
415-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"415. Конкурсқа қатысуға өтінімі қорытынды бағасы 9 балдан төмен әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға жіберілмейді.";
427-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"427. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу кезінде:
1) әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізбейді;
2) конкурстық комиссия осы Қағидалардың 243-тармағында көзделген конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттарды қолданбайды;
3) конкурсқа қатысуға алдын ала рұқсат беру рәсімі жүзеге асырылмайды;
4) Заңның 26-бабының талаптары қолданылмайды. Егер ұсынылған конкурстық баға ұсынысы осы Қағидалардың 76-1-тармағына сәйкес демпингтік деп танылса, әлеуетті өнім берушінің мемлекеттік әлеуметтік тапсырыста көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурсқа қатысуға өтінімі конкурсқа қатысуға жіберілмейді.";
489-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"489. Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші Заңның 43-баптың 3-тармағында белгіленген мерзімде шарт жобасына қол қоймаса, тапсырыс беруші жеңімпаз шарт жасасудан жалтарған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жеңімпазға үш жұмыс күні ішінде шарт жобасына қол қою қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Егер әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тапсырыс берушіге қол қойылған шартты ұсынбаса, тапсырыс беруші жеңімпаз шарт жасасудан жалтарған күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын веб-порталы арқылы жібереді.";

пункты 542 и 543 изложить в следующей редакции:
"542. Требования пункта 541 настоящих Правил не распространяются на договора, связанных с оказанием услуг, предусмотренных статьей 397 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
543. Требования подпунктов 1) и 2) пункта 541 настоящих Правил не распространяются на договора, связанных с оказанием услуг, учет которых производится посредством сертифицированных систем (приборов) учета, в том числе коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, газоснабжение) и услуг связи.";
в Конкурсной документации:
пункт 62 изложить в следующей редакции:
"62. Заказчик не позднее одного рабочего дня со дня истечения срока подтверждения потенциальным поставщиком сведений в соответствии с пунктом 486 Правил, формирует проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, и направляет для подписания потенциальному поставщику.";
приложение 5 к Конкурсной документации изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 5 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 24 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 1 к конкурсной документации по государственным закупкам услуг, предусмотренных государственным социальным заказом изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 2 к конкурсной документации по государственным закупкам услуг, предусмотренных государственным социальным заказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
в Типовом договоре о государственных закупках товаров:
подпункт 3) пункта 3.3 изложить в следующей редакции:
"3) при приемке Товара утвердить посредством веб-портала акт приема-передачи Товара либо отказать в приемке Товара с указанием аргументированных обоснований его непринятия в сроки, установленные пунктом 546 правил осуществления государственных закупок.
При этом, приемка товара осуществляется Заказчиком либо его представителем по доверенности;";
подпункт 4) пункта 5.1 дополнить абзацем следующего содержания:
"Требования подпункта 4) настоящего пункта распространяются только на договоры о государственных закупках, стоимость которых превышает тысячекратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.";
в Типовом договоре о государственных закупках работ в сфере строительства (строительно-монтажные работы):

542 және 543-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"542. Осы Қағидалардың 541-тармағының талаптары "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 397-бабында көзделген қызметтерді көрсетуге байланысты мемлекеттік сатып алу туралы шарттарға қолданылмайды.
543. Осы Қағидалардың 541-тармағының 1) және 2) тармақшаларының талаптары есебі сертификатталған есепке алу жүйелері (аспаптар) арқылы жүргізілетін қызметтерді, оның ішінде коммуналдық қызметтерді (сумен жабдықтау, кәріз, газбен жабдықтау) және байланыс қызметтерін көрсетумен байланысты мемлекеттік сатып алу туралы шарттарға қолданылмайды.";
Конкурстық құжаттамада:
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"62. Тапсырыс беруші, Қағидалардың 486-тармағына сәйкес әлеуетті өнім берушінің мәліметтерді растау мерзімі біткен күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарт жобасын қалыптастырады және оған қол қою үшін әлеуетті өнім берушіге жібереді.";
Конкурстық құжаттамаға 5-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 5-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 24-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстық құжаттамаға 1-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстық құжаттамаға 2-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Тауарларды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартта:
3.3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Тауарды қабылдап алу кезінде веб-портал арқылы Тауарды қабылдап алу-беру актісін бекітуге не мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 546-тармағында белгіленген мерзімде оны қабылдамаудың дәлелді негіздемелерін көрсете отырып, Тауарды қабылдаудан бас тартуға.
Бұл ретте тауарды қабылдап алуды Тапсырыс беруші не сенімхат бойынша оның өкілі жүзеге асырады;";
5.1-тармақтың 4) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың 4) тармақшасының талаптары құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген мың еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын мемлекеттік сатып алу туралы шарттарға ғана қолданылады.";
Құрылыс саласындағы жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы (құрылыс-монтаждау жұмыстары) үлгілік шартта:

пункт 3.3 изложить в следующей редакции:
"3.3. Заказчик после вступления Договора в силу, в течение 5 (пяти) рабочих дней, производит авансовый платеж в размере согласно приложению 1 после внесения Подрядчиком обеспечения исполнения Договора, обеспечения аванса3.
Промежуточные платежи оплачиваются Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Подрядчика <условие оплаты> не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами актов выполненных Работ, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса, а также удержания гарантийного взноса в размере 5 (пять) процентов от суммы Договора, в размере <сумма>2.
Оплата за выполненные Работы производится Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Подрядчика <условие оплаты> не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта выполненных Работ3.
В случае выполнения Работ в рамках одного финансового года Заказчик оплачивает Подрядчику оставшиеся 5 (пять) процентов от суммы Договора в размере <сумма>, в течение 30 (тридцати) календарных дней после завершения работ и подписания акта приемки Объекта в эксплуатацию в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
В случае если срок выполнения Работ со сроком свыше одного финансового года, Заказчик оплачивает Подрядчику оставшиеся 5 (пять) процентов от суммы Договора в размере <сумма>, в течение 30 (тридцати) календарных дней после завершения работ и подписания акта приемки Объекта в эксплуатацию в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в последний год завершения строительства.";
подпункт 7) пункта 4.1 изложить в следующей редакции:
"7) по письменному требованию Заказчика, в том числе посредством веб-портала государственных закупок, предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;";
пункт 4.3 изложить в следующей редакции:
"4.3. Заказчик обязуется:
1) не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания Договора Сторонами обеспечить освобождение земельного участка, предназначенного для строительства Объекта от самовольных построек, подлежащих переносу сетей инженерно-технического обеспечения, иных существующих зданий, строений, сооружений, от завалов и мусора, не позволяющих Подрядчику приступить к выполнению работ, обеспечению их ведения и завершения в установленный Договором срок, если работы связанные с освобождением земельного участка не предусмотрено в проектно-сметной документации;

3.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3.3. Тапсырыс беруші Шарт күшіне енгеннен кейін Мердігер Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін 1-қосымшаға сәйкес мөлшерде 5 (бес) жұмыс күні ішінде аванстық төлемді жүргізеді2.
Аралық төлемдер Тапсырыс беруші бұрын төленген авансты барабар ұстау, сондай-ақ Шарт сомасының 5 (бес) пайыз мөлшерінде кепілдік енгізу ескеріле отырып, орындалған жұмыстар актісіне Тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Мердігердің есеп шотына ақшалай қаражат аудару арқылы төлейді2.
Орындалған жұмыс үшін төлемді Тапсырыс беруші орындалған жұмыстар актісіне Тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Мердігердің есеп шотына ақшалай қаражат аудару арқылы жүргізеді3.
Егер Жұмыстарды бір қаржы жылының шеңберінде орындаған жағдайда Тапсырыс беруші Мердігерге жұмыстарды аяқтағаннан және Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес объектіні пайдалануға қабылдау туралы актіге қол қойғаннан кейін <сомасы> мөлшерінде осы шарт сомасының қалған 5 (бес) пайызын күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде төлейді.
Егер Жұмыстарды бір қаржы жылдан асатын мерзімде орындаған жағдайда Тапсырыс беруші Мердігерге жұмыстарды аяқтағаннан және Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес объектіні пайдалануға қабылдау туралы актіге қол қойғаннан кейін <сомасы> мөлшерінде осы шарт сомасының қалған 5 (бес) пайызын күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде төлейді.";
4.1-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Тапсырыс берушінің жазбаша талабы бойынша, оның ішінде мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы, шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпарат ұсынуға;";
4.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4.3. Тапсырыс беруші:
1) егер жер учаскесін босатуға байланысты жұмыстар жобалау-сметалық құжаттамада көзделмеген болса, Тараптар Шартқа қол қойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей жер учаскесінен Мердігерге жұмыстарды орындауға кірісуге, оларды жүргізуді және аяқтауды қамтамасыз етуге мүмкіндік бермейтін, инженерлік-техникалық қамтамасыз ету желілері ауысуға жататын өз бетінше салынған құрылыстардан, өзге де бұрыннан бар үйлерден, құрылыстардан, құрылыс жайлардан үйінділер мен қоқыстардан босатуға;

2) обеспечить беспрепятственный доступ специалистов Подрядчика на объект для выполнения Работ;
3) при выявлении несоответствий выполненных Работ незамедлительно письменно уведомить Подрядчика;
4) при приемке Работ утвердить посредством веб-портала акт выполненных работ либо отказать в принятии работ с указанием аргументированных обоснований ее непринятия в сроки, установленные пунктом 546 Правил осуществления государственных закупок;
5) после утверждения акта выполненных работ принять счет-фактуру, выписанную Подрядчиком в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
6) произвести оплату в порядке и сроки, установленные настоящим Договором;
7) обеспечить предоставление подрядчикам (субподрядчикам) платежного сертификата выдаваемого инжиниринговой компанией, в соответствии с Правилами исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9934);
8) до начала производственных работ передать Подрядчику все необходимые документы в соответствии с Правилами организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика), утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 229 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10795);
9) при наличии достаточных бюджетных средств досрочно принять и произвести окончательную оплату за выполненные Работы течении месяца со дня окончания выполнения работ, в соответствии с условиями Договора, в случае получения уведомления от Подрядчика о досрочном выполнении Работ и готовности их к сдаче.
Подпункт 7) части первой настоящего пункта применяется при осуществлении государственных закупок, связанных со строительством объектов, определенных заказчиками для казначейского сопровождения.";
пункты 5.2, 5.3 и 5.4 изложить в следующей редакции:
"5.2. Работы, выполняемые в рамках настоящего Договора, должны соответствовать требованиям, указанным в приложениях к Договору, а также стандартам, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации.
5.3. Если результаты выполненных Работ при проверке будут признаны не соответствующими требованиям, указанным в приложениях к Договору, а также стандартам, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации (приложение 2 к Договору), Подрядчик принимает меры по устранению несоответствий требованиям технической спецификации и (или) проектно-сметной документации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика, в течение <cрок устранения несоответствий> с момента проверки.

2) жұмыстарды орындау үшін Мердігер мамандарының объектіге кедергісіз кіруін қамтамасыз етуге;
3) орындалған жұмыстардың сәйкессіздіктері анықталған кезде дереу жазбаша мердігерді хабардар етуге;
4) жұмыстарды қабылдау кезінде веб-портал арқылы орындалған жұмыстар актісін бекітуге не мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 546-тармағында белгіленген мерзімдерде оны қабылдамаудың дәлелді негіздемелерін көрсете отырып, жұмыстарды қабылдаудан бас тартуға;
5) орындалған жұмыстар актісі бекітілгеннен кейін электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйелері арқылы электрондық нысанда Мердігер жазған шот-фактураны қабылдауға;
6) осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде ақы төлеуді жүргізуге;
7) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесіне сәйкес мердігерлерге (қосалқы мердігерлерге) инжинирингтік компания беретін төлем сертификатын беруді қамтамасыз етуге;
8) өндірістік жұмыстар басталғанға дейін Мердігерге Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 229 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10795 болып тіркелген) Тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастырудың және функцияларын жүзеге асырудың қағидаларына сәйкес барлық қажетті құжаттарды беруге;
9) бюджет қаражаты жеткілікті болған жағдайда Мердігерден жұмыстарды мерзімінен бұрын орындау және оларды тапсыруға дайын екендігі туралы хабарлама алған жағдайда, Шарт талаптарына сәйкес Жұмыстарды орындау аяқталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде ішінде орындалған Жұмыстар үшін мерзімінен бұрын ақы алуға және түпкілікті төлем жасауға міндеттенеді.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 7) тармақшасы қазынашылық қолдап отыру үшін тапсырыс берушілер айқындаған объектілерді салуға байланысты Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде қолданылады.";
5.2, 5.3 және 5.4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5.2. Осы Шарт шеңберінде орындалатын жұмыстар Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға, сондай-ақ техникалық ерекшелікте және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкес болуы тиіс.
5.3. Егер орындалған Жұмыстардың нәтижелері тексеру кезінде Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға, сондай-ақ техникалық ерекшелік және (немесе) жобалау-сметалық құжаттама талаптарына (Шартқа 2-қосымша) сәйкес келмейді деп танылса, Мердігер тексеру сәтінен бастап <сәйкессіздіктерді жою мерзімі> ішінде Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығындарсыз техникалық ерекшелік және (немесе) жобалау-сметалық құжаттама талаптарына сәйкессіздіктерді жою жөнінде шаралар қабылдайды.

5.4. При проверке Работ на соответствие технической спецификации и (или) проектно-сметной документации инспекторам Заказчика должны быть предоставлены все необходимые средства и оказано содействие, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.";
подпункт 2) пункта 6.2 дополнить абзацем следующего содержания:
"Требования настоящего пункта распространяются только на договоры о государственных закупках, стоимость которых превышает тысячекратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.";
пункт 6.3 изложить в следующей редакции:
"6.3. Сдача выполненных Подрядчиком Работ в соответствии с утвержденной проектно-сметной документацией и подтвержденных авторским и техническим надзором осуществляется ежемесячно, но не позднее 25 числа отчетного месяца, по факту выполнения работ и оформляется подписываемой Сторонами Акт выполненных работ и Справка о стоимости выполненных работ и затрат.";
пункт 7.1 изложить в следующей редакции:
"7.1. Подрядчик гарантирует Заказчику, что материалы и оборудование, используемые при выполнении Работ по Договору, будут соответствовать требованиям, указанным в приложениях к Договору, а также, стандартам, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации, что Работы будут выполнены без дефектов, снижающих их качество до уровня, не соответствующего стандартам, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации.
Работы, не соответствующие этим требованиям, в том числе содержащие недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения признаются дефектными.
В гарантию, предоставляемую Подрядчиком, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Подрядчиком (субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования при его нормальной эксплуатации, а также текущее обслуживание Объекта, в период гарантийного срока.
По требованию Заказчика Подрядчик предоставляет документы, удостоверяющие соответствие качества материалов и оборудования стандартам, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации.
Подрядчик гарантирует Заказчику, что результаты выполнения Работ по Договору будут соответствовать требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору, а также стандартам, указанным в технической спецификации, что Работы будут выполнены без дефектов, снижающих их качество до уровня, не соответствующего требованиям технической спецификации. Работы, не соответствующие этим требованиям, в том числе содержащие недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения признаются дефектными.
В гарантию, предоставляемую Подрядчиком, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Подрядчиком (субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования (при наличии) при его нормальной эксплуатации.
По требованию Заказчика Подрядчик предоставляет документы, удостоверяющие соответствие качества результатов выполнения работ стандартам, указанным в технической спецификации.";

5.4. Жұмыстардың техникалық ерекшелікке және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес келуін тексеру кезінде Тапсырыс берушінің инспекторларына Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығындарсыз сызбалар мен өндірістік ақпаратқа қол жеткізуді қоса алғанда, барлық құралдар беріледі және жәрдем көрсетілуге тиіс.";
6.2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың талаптары құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген мың еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын мемлекеттік сатып алу туралы шарттарға ғана қолданылады.";
6.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6.3. Мердігердің бекітілген жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес орындаған және авторлық және техникалық қадағалаумен расталған жұмыстарды тапсыруы жұмыстарды орындау фактісі бойынша ай сайын, бірақ есепті айдың 25-күнінен кешіктірмей жүзеге асырылады және тараптар қол қоятын орындалған жұмыстар актісі мен орындалған жұмыстар мен шығындар құны туралы анықтама ресімделеді.";
7.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7.1. Мердігер Тапсырыс берушіге Шарт бойынша жұмыстарды орындау кезінде пайдаланылатын материалдар мен жабдықтар Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға, сондай-ақ техникалық ерекшелікте және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкес келетініне, жұмыстар олардың сапасын техникалық ерекшелікте және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкес келмейтін деңгейге дейін төмендететін ақауларсыз орындалатынына кепілдік береді.
Осы талаптарға сәйкес келмейтін, оның ішінде жеткілікті негізделмеген және санкцияланбаған өзгерістері бар жұмыстар ақаулы деп танылады.
Мердігер (қосалқы мердігер) жүзеге асырмаған пайдалану, түрлендіру қағидаларын бұзу, дұрыс ұстамау немесе жеткіліксіз техникалық қызмет көрсету себебінен, сондай-ақ жабдықты қалыпты пайдалану кезінде оның жол берілетін тозуы немесе бүлінуі себебінен залалды өтеу немесе ақауды түзету, сондай-ақ кепілдік мерзімі кезеңінде объектіге ағымдағы қызмет көрсету мердігер (қосалқы мердігер) беретін кепілдікке кірмейді.
Тапсырыс берушінің талап етуі бойынша Мердігер материалдар мен жабдықтар сапасының техникалық ерекшелікте және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкестігін куәландыратын құжаттарды ұсынады.
Мердігер Тапсырыс берушіге Шарт бойынша жұмыстарды орындау нәтижелері осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға, сондай-ақ техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес келетініне, жұмыстар олардың сапасын техникалық ерекшеліктің талаптарына сәйкес келмейтін деңгейге дейін төмендететін ақауларсыз орындалатынына кепілдік береді. Осы талаптарға сәйкес келмейтін, оның ішінде жеткілікті негізделмеген және санкцияланбаған өзгерістері бар жұмыстар ақаулы деп танылады.
Мердігер (қосалқы мердігер) жүзеге асырмаған пайдалану, түрлендіру қағидаларын бұзу, дұрыс ұстамау немесе жеткіліксіз техникалық қызмет көрсету себебінен, сондай-ақ жабдықты қалыпты пайдалану кезінде оның жол берілетін тозуы немесе бүлінуі (бар болса) себебінен залалды өтеу немесе ақауды түзету Мердігер беретін кепілдікке кірмейді.
Тапсырысшының талап етуі бойынша Мердігер жұмыстарды орындау нәтижелері сапасының техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкестігін куәландыратын құжаттарды ұсынады.";

пункт 8.2 изложить в следующей редакции:
"8.2. За исключением случаев секвестра и/или недостаточности денег на контрольном счете наличности соответствующих бюджетов/расчетном счете государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций которых принадлежат государству, если Заказчик не выплачивает Подрядчику причитающиеся ему средства (в том числе аванс) в сроки, указанные в Договоре, то Заказчик выплачивает Подрядчику неустойку (пеню) по задержанным платежам в размере 0,1% (ноль целых один) от причитающейся суммы за каждый день просрочки. При этом общая сумма неустойки (пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.";
подпункт 2) пункта 9.3 изложить в следующей редакции:
"2) Подрядчик приостанавливает Работы сроком до <кол-во дней> дней, причем остановка не была санкционирована Заказчиком и если Подрядчик письменно не уведомил Заказчика о причинах приостановления работ, при этом причины приостановления работ согласованы Заказчиком как не зависящие от Подрядчика.";
пункт 9.6 изложить в следующей редакции:
"9.6. Если Договор расторгается, Подрядчик немедленно прекращает Работы, обеспечивает консервацию Объекта и передает его Заказчику в установленном порядке, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункты 12.1 и 12.2 изложить в следующей редакции:
"12.1. Заказчик и Подрядчик должны предпринимать все необходимые меры для урегулирования, в процессе прямых переговоров всех разногласия или споров, возникающих между ними по Договору или в связи с ним.
12.2. Если в процессе переговоров Заказчик и Подрядчик не могут урегулировать возникшие разногласия или спор по Договору, любая из Сторон может потребовать решения неурегулированного вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
в Типовом договоре о государственных закупках работ по разработке проектно-сметной документации (технико-экономического обоснования):
подпункт 4) пункта 4.3 изложить в следующей редакции:
"4) при приемке Работ утвердить посредством веб-портала акт выполненных работ либо отказать в принятии работ с указанием аргументированных обоснований ее непринятия в сроки, установленные пунктом 546 Правил осуществления государственных закупок;";
подпункт 2) пункта 5.8 дополнить абзацем следующего содержания:
"Требования настоящего пункта распространяются только на договоры о государственных закупках, стоимость которых превышает тысячекратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.";
в Типовом договоре о государственных закупках работ, не связанных со строительством:

мынадай мазмұндағы 8.2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8.2. Секвестр және/немесе мемлекеттік кәсіпорынның, дауыс беретін акцияларының елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалардың тиісті бюджеттердің қолма-қол бақылау шотында/есеп шотында ақшаның жеткіліксіз болған жағдайларды қоспағанда, егер Тапсырыс беруші өзіне тиесілі қаражатты (оның ішінде аванс) Мердігерге Шартта көрсетілген мерзімдерде төлемесе, онда Тапсырыс беруші Мердігерге мерзімі өткен әрбір күн үшін тиесілі соманың 0,1% (нөл бүтін оннан бір) мөлшерінде ұсталған төлемдер бойынша тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді. Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұл) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасынан 10%-нан аспауға тиіс.";
9.3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мердігер <күн саны> күнге дейін Жұмыстарды тоқтата тұрады, бұл ретте тоқтатуға Тапсырыс берушінің рұқсаты болмаса және егер Мердігер Тапсырыс берушіге жұмыстардың тоқтатыла тұру себептері туралы жазбаша хабарламаса, бұл ретте жұмыстардың тоқтатыла тұру себептерін Тапсырыс беруші Мердігерге байланысты емес деп келісілген болса.";
9.6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9.6. Егер Шарт бұзылса, Мердігер дереу Жұмысты тоқтатады, Объектіні консервациялауды қамтамасыз етеді және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген тәртіппен оны Тапсырыс берушіге береді.";
12.1 және 12.2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12.1. Тапсырыс беруші мен Мердігер Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде реттеу үшін барлық қажетті шараларды қабылдауға тиіс.
12.2. Егер келіссөздер процесінде Тапсырыс беруші мен Мердігер Шарт бойынша туындаған келіспеушіліктерді немесе дауларды шеше алмайтын болса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.";
Жобалау-сметалық құжаттаманы (техникалық-экономикалық негіздеме) әзірлеу бойынша жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартта:
4.3-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Жұмыстарды қабылдау кезінде веб-портал арқылы орындалған жұмыстар актісін бекітуге не Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 546-тармағында белгіленген мерзімде оның қабылданбауына дәлелді негіздемелерді көрсете отырып жұмысты қабылдаудан бас тартуға міндеттенеді;";
5.8-тармақтың 2) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың талаптары, құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген мың еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын мемлекеттік сатып алу туралы шарттарға ғана қолданылады.";
Құрылыспен байланысты емес жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шартта:

подпункт 3) пункта 4.3 изложить в следующей редакции:
"3) при приемке Работ утвердить посредством веб-портала акт выполненных работ либо отказать в принятии работ с указанием аргументированных обоснований ее непринятия в сроки, установленные пунктом 546 Правил осуществления государственных закупок;";
подпункт 2) пункта 6.2 дополнить абзацем следующего содержания:
"Требования настоящего пункта распространяются только на договоры о государственных закупках, стоимость которых превышает тысячекратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.";
в Типовом договоре о государственных закупках услуг:
подпункт 3) пункта 3.3 изложить в следующей редакции:
"3) при приемке Услуг утвердить посредством веб-портала акт оказанных услуг либо отказать в принятии с указанием аргументированных обоснований ее непринятия в сроки, установленные пунктом 546 правил осуществления государственных закупок;";
приложение 42 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
приложение 44 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
приложение 45 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2022 года № 570
Приложение 5
к Конкурсной документации
Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику при осуществлении государственных закупок работ в сфере строительства (строительно-монтажные работы и работы по проектированию) (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика _______________________________________________
№ конкурса __________________________________________________________
Наименование конкурса _______________________________________________
№ лота ______________________________________________________________
Наименование лота ___________________________________________________
Потенциальный поставщик должен соответствовать следующим квалификационным требованиям.

4.3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Жұмыстарды қабылдау кезінде веб-портал арқылы орындалған жұмыстар актісін бекітуге не Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 546-тармағында белгіленген мерзімде оның қабылданбауына дәлелді негіздемелерді көрсете отырып жұмысты қабылдаудан бас тартуға міндеттенеді;";
6.2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың талаптары, құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген мың еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын мемлекеттік сатып алу туралы шарттарға ғана қолданылады.";
Көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шартта:
3.3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) қызметтерді қабылдау кезінде мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 546-тармағында белгіленген мерзімдерде веб-портал арқылы көрсетілген қызметтер актісін бекітуге не оны қабылдамаудың дәлелді негіздемелерін көрсете отырып қабылдаудан бас тартуға;";
Қағидаларға 42-қосымша осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 44-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қағидаларға 45-қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік секторының сатып алу заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 9 маусымдағы
№ 570 бұйрығына 1-қосымша
Конкурстық құжаттамаға
5-қосымша
Құрылыс саласында жұмыстарды мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары (құрылыс-монтаждау жұмыстары мен жобалау бойынша жұмыстар) (тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы__________________
Конкурстың №_____________________________
Конкурстың атауы___________________
Лоттың №_________________________________
Лоттың атауы_______________________
Әлеуетті өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуі тиіс.

1. Наличие разрешения (уведомления) на выполнение работ в сфере строительства (строительно-монтажные работы и работы по проектированию) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.
Наименование разрешения (уведомления)
Вид деятельности
Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий предмету конкурса
1
2. Являться финансово устойчивым и не иметь налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов).
3. Не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации.
4. Обладание материальными и трудовыми ресурсами подтверждается соответствующим разрешением (уведомления), выданной в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, предусмотренным пунктом 1 настоящего приложения.
5. Квалификационное требование в части наличия опыта работы по закупкам в сфере строительства (строительно-монтажные работы и работы по проектированию) не предъявляется.
6. Сведения о наличии опыта работы для расчета критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение.
Наименование предмета закупаемых работ (наименование лота)
Вид строительства (новое строительство, расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов)
Уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный)
Техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, и здания, и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам)
Функциональное назначение (промышленные объекты, производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)
Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий предмету конкурса, за исключением работ на объектах жилищно-гражданского назначения
Примечание: Установление квалификационных требований, предъявляемых потенциальным поставщикам в иных документах, не допускается.
Приложение 2 к приказу
Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2022 года № 570
Приложение 5
к Правилам осуществления
государственных закупок
Перечень сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика, вносимых в электронный депозитарий

1. Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес құрылыс (құрылыс-монтаждау жұмыстары мен жобалау бойынша жұмыстар) саласында жұмыстарды орындауға рұқсаттың (хабарламаның) болуы.
Рұқсаттың (хабарламаның) атауы
Қызмет түрі
Конкурстың нысанасына сәйкес келетін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңымен көзделген лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
1
2. Қаржылық орнықты болу және республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болмауы (веб-порталда мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде автоматты түрде анықталады).
3. Банкроттық не таратылу рәсіміне жатқызылмауы.
4. Материалдық және еңбек ресурстарына ие болу осы қосымшаның 1-тармағында көзделген, Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсатпен (хабарламамен) расталады.
5. Құрылыс (құрылыс-монтаждау жұмыстары және жобалау жұмыстары) саласында сатып алу бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы бөлігінде біліктілік талабы қойылмайды.
6. Жұмыс тәжірибесі конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттар ретінде көрсетіледі.
Сатып алынатын жұмыстар мәнінің атауы (Лоттың атауы)
Құрылыс түрі (жаңа құрылыс, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және қолданыстағы объектілерді күрделі жөндеу)
Ғимараттар мен құрылыстардың жауапкершілік деңгейі (біріншісі-жоғары, екіншісі-қалыпты, үшіншісі-төмен)
Объектілердің техникалық күрделілігі (техникалық жағынан күрделі объектілерге жататын ғимараттар мен құрылыстар және техникалық жағынан күрделі объектілерге жатпайтын ғимараттар мен құрылыстар)
Функционалдық мақсаты (өнеркәсіптік объектілер, өндірістік ғимараттар, құрылыстар, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілер, өзге де құрылыстар)
Тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілердегі жұмыстарды қоспағанда, әлеуетті өнім беруші мәлімдеген жұмыс тәжірибесіне сәйкес келетін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі.
Ескертпе: Өзге құжаттарда әлеуетті өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары-Қаржы министрінің
2022 жылғы 9 маусымдағы
№ 570 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттiк сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
5-қосымша
Электрондық депозитарийге енгізілетін әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар
ТІЗБЕСІ

1. По строительно-монтажным работам и работам по проектированию
Наименование сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика
Примечание
1
Наименование объекта строительства
2
Статус потенциального поставщика по объекту строительства:
1. Генеральный подрядчик;
2. Генеральный проектировщик;
3. Субподрядчик;
4. Субпроектировщик.
Если потенциальный поставщик является генеральным подрядчиком, привлекавшим субподрядчика, то дополнительно указываются сведения о таком субподрядчике (наименование, бизнес-идентификационный номер) Если потенциальный поставщик является субподрядчиком, то дополнительно указываются сведения о генеральном подрядчике (наименование, бизнес-идентификационный номер)
3
Вид строительства (новое строительство, расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов)
4
Адрес (местонахождение объекта строительства)
5
Наименование заказчика
6
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию
7
Уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный)
8
Техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, и здания и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам)
9
Функциональное назначение (промышленные объекты, производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)
10

1. Құрылыс-монтаж жұмыстары және жобалау жұмыстары бойынша
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың атауы
Ескертпе
1
Құрылыс объектісінің атауы
2.
Құрылыс объектісі бойынша әлеуетті өнім берушінің мәртебесі:
1. Бас мердігер;
2. Бас жобалаушы;
3. Қосалқы мердігер;
4. Қосалқы жобалаушы
Егер әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерді тартқан бас мердігер болып табылса, онда мұндай қосалқы мердігер туралы мәліметтер (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі) қосымша көрсетіледі, егер әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігер болып табылса, онда бас мердігер туралы мәліметтер (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі) қосымша көрсетіледі
3
Құрылыс түрі (жаңа құрылыс, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және қолданыстағы объектілерді күрделі жөндеу)
4
Мекенжайы (құрылыс объектісінің орналасқан жері)
5
Тапсырыс берушінің атауы
6
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
7
Ғимараттар мен құрылыстардың жауапкершілік деңгейі (біріншісі-жоғары, екіншісі-қалыпты, үшіншісі-төмен)
8
Объектілердің техникалық күрделілігі (техникалық жағынан күрделі объектілерге жататын ғимараттар мен құрылыстар және техникалық жағынан күрделі объектілерге жатпайтын ғимараттар мен құрылыстар)
9
Функционалдық мақсаты (өнеркәсіптік объектілер, өндірістік ғимараттар, құрылыстар, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілер, өзге де құрылыстар)
10

Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий заявленному потенциальным поставщиком опыту работы, за исключением работ на объектах жилищно-гражданского назначения.
11
Номер и дата документов, подтверждающих опыт работы
12
Наименование документов, подтверждающего опыт работы согласно Правилам
Необходимо вложить электронные копии документов
Приложение 3 к приказу
Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2022 года № 570
Приложение 24
к Правилам осуществления
государственных закупок
Утверждаю:
_________________________________________________
(полное наименование заказчика (единого организатора)
_________________________________________________
(Ф.И.О., утвердившего конкурсную документацию)
Решение № ___ Дата _____
Конкурсная документация по государственным закупкам услуг, предусмотренных государственным социальным заказом
______________________________________________________________________
(вид предмета закупок)
______________________________________________________________________
(наименование конкурса)
Заказчик (не указывается для организаторов, выступающих в одном лице с заказчиком)
______________________________________________________________________
(указывается наименование, местонахождение, БИН, банковские реквизиты)
Представитель заказчика (не указывается для организаторов, выступающих
в одном лице с заказчиком)
______________________________________________________________________
(указывается Ф.И. О., ИИН, должность, телефон, e-mail)
Организатор(единый организатор)
______________________________________________________________________
(указывается наименование, местонахождение, БИН, банковские реквизиты)
Представитель организатора (единого организатора) _________________________
(указывается Ф. И. О., ИИН, должность, телефон, e-mail)
Секретарь конкурсной комиссии __________________________________________
(указывается Ф. И. О., должность, телефон, e-mail)
1. Общие положения
1. Конкурс по государственным закупкам услуг, предусмотренных государственным социальным заказом, проводится с целью выбора поставщика (ов) в соответствии с прилагаемым перечнем лотов.
2. Настоящая конкурсная документация по государственным закупкам услуг, предусмотренных государственным социальным заказом (далее – КД по ГСЗ) включает в себя:

Тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілердегі жұмыстарды қоспағанда, әлеуетті өнім беруші мәлімдеген жұмыс тәжірибесіне сәйкес келетін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
11
Жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың нөмірі мен күні
12
Қағидаларға сәйкес жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың атауы
Құжаттардың электрондық көшірмелерін салу қажет
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 9 маусымдағы
№ 570 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттiк сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
24-қосымша
Бекітемін:
_________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің (бірыңғай ұйымдастырушының ) толық атауы
_________________________________________________________________
(конкурстық құжаттаманы бекіткен адамның Т.А.Ә.)
Шешім № _____ Күні_________
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстық құжаттама
____________________________________________________________
(сатып алу нысанасының түрі )
____________________________________________________________
(конкурстың атауы)
Тапсырыс беруші (тапсырыс берушімен бір тұлғаны білдіретін ұйымдастырушылар үшін
көрсетілмейді)
____________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, БСН, банк деректемелері көрсетіледі)
Тапсырыс берушінің өкілі (тапсырыс берушімен бір тұлғаны білдіретін ұйымдастырушылар
үшін көрсетілмейді)
___________________________________________________________
(Т.А.Ә., ЖСН, лауазымы, телефоны, e-mail көрсетіледі)
Ұйымдастырушы (бірыңғай ұйымдастырушы)
____________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, БСН, банк деректемелері көрсетіледі)
Ұйымдастырушының (бірыңғай ұйымдастырушының) өкілі
____________________________________________________________
(Т.А.Ә., ЖСН, лауазымы, телефоны, e-mail көрсетіледі)
Конкурстық комиссияның хатшысы
____________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы, телефоны, e-mail көрсетіледі)
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурс қоса берілген лоттар тізбесіне сәйкес өнім берушіні(лерді) таңдау мақсатында өткізіледі.
2. Осы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстық құжаттама (бұдан әрі – МӘТ КҚ) мыналарды:

1) перечень лотов и условия оказания услуг согласно приложению 1 к КД по ГСЗ;
2) соглашение об участии в конкурсе в соответствии с приложением 2 к Конкурсной документацией (далее – КД) согласно приложению 6 к Правилам осуществления государственных закупок (далее – Правила);
3) описание и требуемые технические, качественные характеристики закупаемых услуг согласно приложению 15 к КД;
4) сведения о квалификации потенциального поставщика для оказания услуг согласно приложению 11 к КД;
5) перечень обязательных критериев для оценки представленных потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе, которые будут учитываться конкурсной комиссией для определения победителя конкурса, предлагающего наиболее качественную услугу, в соответствии с пунктом 411 Правил;
3. Сумма, выделенная по государственным закупкам услуг, предусмотренных государственным социальным заказом, составляет ____ тенге.
Сумма, выделенная для данного конкурса, в разрезе лотов составляет:
№ лота
Наименование услуги
Сумма, выделенная по лоту (тенге)
2. Требования к оформлению и представлению потенциальными поставщиками заявки на участие в конкурсе
4. Заявка на участие в конкурсе подается в форме электронного документа посредством веб-портала и является формой выражения согласия потенциального поставщика, претендующего на оказание услуги в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными настоящей КД, а также согласие потенциального поставщика на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 6 Закона.
5. Потенциальный поставщик перед формированием заявки принимает соглашение об участии в конкурсе согласно приложению 2 к КД по ГСЗ.
6. Заявка на участие в конкурсе содержит:
1) электронные копии документов, заверенных электронной цифровой подписью, либо электронные документы, представляемые потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
свидетельство или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица. В случае если юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава, утвержденного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, то заявление о государственной регистрации;
устав, утвержденный в установленном законодательством порядке, за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава;
учредительный документ (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащий сведения об учредителе или составе учредителей либо выписка из реестра держателей акций;
разрешения (уведомления) и (или) патенты, свидетельства, сертификаты, другие документы, подтверждающие право потенциального поставщика на оказание услуг;
сведения о квалификации для участия в процессе государственных закупок согласно приложению 11 к КД, включающие в себя:
сведения об объемах оказанных потенциальным поставщиком услуг в течение последних пятнадцати лет, аналогичных (схожих) закупаемым на конкурсе, с приложением электронных копий подтверждающих документов; сведения о наличии материальных ресурсов, предусмотренных конкурсной документацией для оказания услуг с приложением электронных копий подтверждающих документов (данное требование устанавливается в случае государственных закупок услуг государственного социального заказа на срок более одного финансового года);

1) МӘТ КҚ-ға 1-қосымшаға сәйкес лоттардың тізбесін және қызметтерді көрсету шарттарын;
2) Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының (бұдан әрі - Қағидалар) 6-қосымшасына сәйкес Конкурстық құжаттамаға (бұдан әрі – КҚ) 2-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысу туралы келісімді;
3) КҚ-ға 15-қосымшаға сәйкес сатып алынатын қызметтердің сипаттамасын және талап етілетін техникалық, сапалық сипаттамаларын;
4) КҚ-ға 11-қосымшаға сәйкес қызметтер көрсету үшін әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметті;
5) Қағидалардың 411-тармағына сәйкес неғұрлым сапалы қызметтерді ұсынатын конкурстың жеңімпазын анықтау үшін конкурстық комиссия ескеретін әлеуетті өнім берушілер ұсынған конкурсқа қатысу өтінімдері бағалау үшін міндетті критерийлердің тізбесін қамтиды;
3. Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша бөлінген сома ______ теңгені құрайды.
Осы конкурс үшін бөлінген сома лоттар бөлінісінде мынаны құрайды:
Лот №
Көрсетілетін қызметтің атауы
Лот бойынша бөлінген сома (теңге)
2. Әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімді ресімдеуіне және оны ұсынуына қойылатын талаптар
4. Конкурсқа қатысуға өтінім веб-портал арқылы электрондық құжат нысанында беріледі және осы КҚ-да көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес қызмет көрсетуге үміткер әлеуетті өнім берушінің келісімін білдіру нысаны, сондай-ақ өзі туралы, Заңның 6-бабында белгіленген біліктілік талаптары мен шектеулеріне сәйкестігін растайтын мәліметтерді алуға әлеуетті өнім берушінің келісімі болып табылады.
5. Әлеуетті өнім беруші өтінімді қалыптастыру алдында МӘТ КҚ-ға 2-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысу туралы келісімді қабылдайды.
6. Конкурсқа қатысуға өтінім мыналарды қамтиды:
1) электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелерін не оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растауда әлеуетті өнім беруші ұсынатын электрондық құжаттарды:
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәлікті немесе анықтаманы қамтуы тиіс. Егер заңды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте бекітілген Үлгілік жарғы негізінде қызметті жүзеге асырса, онда мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті;
заңды тұлға Үлгілік жарғы негізінде қызметті жүзеге асырған жағдайды қоспағанда, заңнамамен белгіленген тәртіпте бекітілген жарғыны;
құрылтайшы немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметтерді не акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірмені қамтитын құрылтайшы құжатты (егер жарғы құрылтайшылар немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметті қамтымаған жағдайда);
әлеуетті өнім берушінің қызметтер көрсетуге құқығын растайтын рұқсаттар (хабарламалар) және (немесе) патенттер, куәліктер, сертификаттар, басқа да құжаттарды;
өзіне мыналарды: растау құжаттарының электрондық көшірмелерінің қосымшасымен конкурста сатып алынатын ұқсас (сай келетін) соңғы он бес жыл ішінде әлеуетті өнім беруші көрсеткен көлемдер туралы мәліметті;
растау құжаттарының электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті өнім берушінің соңғы он бес жыл ішінде конкурста сатып алынатындарға ұқсас (cай келетін) көрсеткен қызметтерінің көлемі туралы мәліметтер; растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, қызметтер көрсету үшін конкурстық құжаттамада көзделген материалдық ресурстардың болуы туралы мәліметтер (осы талап мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қаржылық бір жылдан астам мерзімге қызметтерді мемлекеттік сатып алған жағдайда белгіленеді); растау құжаттарының электрондық көшірмелерінің қосымшасымен конкурста сатып алынатын ұқсас (сай келетін) соңғы он бес жыл ішінде әлеуетті өнім беруші көрсеткен көлемдер туралы мәліметті;

сведения о квалифицированных специалистах, привлекаемых к реализации социального проекта и (или) социальной программы в соответствии со Стандартами государственного социального заказа, утвержденными приказом Министра общественного развития Республики Казахстан от 15 августа 2018 года № 19 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17314);
сведения о соисполнителях при оказании услуг, являющихся предметом закупок на конкурсе, согласно приложению 19 к КД, и условие запрета передачи потенциальным поставщиком соисполнителям на соисполнение в совокупности более одной второй объема услуг.
В случае, если потенциальный поставщик предусматривает привлечь соисполнителей услуг, то потенциальный поставщик предоставляет организатору электронные копии документов, подтверждающие соответствие привлекаемых соисполнителей установленным требованиям;
2) техническую спецификацию с описанием технических, качественных характеристик закупаемых услуг, в том числе с указанием характеристик по формам согласно приложению 15 к КД. При необходимости в технической спецификации указывается нормативно-техническая документация.
3) конкурсное ценовое предложение в форме электронного документа, согласно приложению 3 к КД по ГСЗ;
7. Срок действия конкурсной заявки должен составлять не менее шестидесяти календарных дней с даты вскрытия конкурсных заявок.
8. Электронные копии документов, содержащиеся в заявке на участие в конкурсе, должны быть четкими и разборчивыми, независимо от цвета изображения.
9. Заявка на участие в конкурсе, а также вся корреспонденция и документы, касательно заявки на участие в конкурсе составляются и представляются на языке, на котором составлена настоящая КД по ГСЗ.
В случае их составления и представления потенциальным поставщиком на другом языке, к ним прилагается точный (нотариально заверенный) перевод.
3. Порядок представления заявки на участие в конкурсе
10. Заявка на участие в конкурсе представляется потенциальным поставщиком организатору посредством веб-портала.
11. Представленные потенциальными поставщиками заявки на участие в конкурсе автоматически регистрируются на веб-портале.
12. Заявка на участие в конкурсе считается принятой в момент автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления поставщику, подавшему заявку на участие в конкурсе.

қызмет көрсету үшін қажетті конкурстық құжаттамада көзделген материалдардық ресурстардың болуы туралы мәліметті (осы талап мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қаржылық бір жылдан астам мерзімге қызметтерді мемлекеттік сатып алған жағдайда белгіленеді); Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрінің 2018 жылғы 15 тамыздағы №19 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17314 болып тіркелген) Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандартына сәйкес әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын білікті мамандар туралы туралы мәліметті;
КҚ-ға 19-қосымшаға сәйкес конкурста сатып алу мәні болып табылатын қызмет көрсету кезінде бірлесіп орындаушылар туралы мәлімет және әлеуетті өнім берушінің бірлесіп орындаушыларға бірлесіп орындауға жиынтығында жұмыстардың екіден бір астамын беруге тыйым салу шартын қамтуы тиіс.
Егер әлеуетті өнім беруші көрсетілетін қызметтерді бірлесіп орындаушыларды тартуды көздеген жағдайда, онда әлеуетті өнім беруші ұйымдастырушыға тартылатын бірлесіп орындаушылардың белгіленген талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмесін ұсынады.
2) сатып алынатын қызметтердің техникалық, сапалық сипаттамалары бар, оның ішінде осы КҚ-ға 15-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша сипаттамаларын көрсете отырып, техникалық ерекшелікті қамтиды. Қажет болған кезде техникалық ерекшелікте нормативтік-техникалық құжаттама көрсетіледі.
3) МӘТ КҚ-ға 3-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында конкурстық баға ұсынысы;
7. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі Конкурстық өтінімдерді ашу күнінен бастап кемінде күнтізбелік алпыс күнді құрауы тиіс.
8. Конкурсқа қатысуға өтінімде қамтылатын қағаз құжаттардың электрондық көшірмелері бейненің түсіне қарамастан, дәл және анық болуы тиіс.
9. Конкурсқа қатысуға өтінім, сондай-ақ конкурсқа қатысуға өтінімге қатысты бүкіл хат-хабарлар мен құжаттар осы МӘТ КҚ-да жасалған тілде жасалады және беріледі.
Оларды әлеуетті өнім беруші басқа тілде жасаған және ұсынған жағдайда оларға дәл (нотариалдық расталған) аудармасы қоса беріледі.
3. Конкурсқа қатысуға өтінімді ұсыну тәртібi
10. Конкурсқа қатысуға өтінімді әлеуетті өнім беруші веб-порталды пайдалана отырып, ұйымдастырушыға электрондық құжат нысанында береді.
11. Әлеуетті өнім берушілер берген конкурсқа қатысуға өтінімдер автоматты түрде веб-порталда тіркеледі.
12. Конкурсқа қатысуға өтінім берген өнім берушіге тиісті хабарламаны веб-порталмен автоматты түрде жіберген сәтте конкурсқа қатысуға берілген өтінім қабылданған болып есептеледі.

13. Заявка на участие в конкурсе потенциального поставщика автоматически отклоняется веб-порталом в следующих случаях:
1) потенциальным поставщиком ранее представлена заявка на участие в данном конкурсе;
2) заявка на участие в конкурсе поступила на веб-портал после истечения окончательного срока приема заявок на участие в данном конкурсе;
3) конкурсное ценовое предложение превышает сумму, выделенную для приобретения данных услуг;
4) цена конкурсного ценового предложения является демпинговой, в соответствии с пунктом 76-1 Правил;
5) предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5), 6) и 8) пункта 1 статьи 6 Закона.
14. Конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика выражается в тенге.
4. Изменение заявок на участие в конкурсе и их отзыв
15. Потенциальный поставщик не позднее окончания срока представления заявок на участие в конкурсе вправе:
1) изменить и (или) дополнить внесенную заявку на участие в конкурсе;
2) отозвать свою заявку на участие в конкурсе.
16. Не допускаются внесение изменений и (или) дополнений, равно как отзыв заявки на участие в конкурсе после истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе.
17. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в конкурсе. Заказчик, организатор, конкурсная комиссия, экспертная комиссия (эксперт) не несут обязательства по возмещению этих расходов независимо от итогов конкурса.
5. Вскрытие заявок на участие в конкурсе
18. Веб-порталом производится автоматическое вскрытие заявок на участие в конкурсе в течение пяти минут после наступления даты и времени окончания срока приема заявок на участие в конкурсе.
В случае, если на конкурс (лот) представлена только одна заявка на участие в конкурсе (лоте), то такая заявка также вскрывается и рассматривается.
19. Протокол вскрытия заявок на участие в конкурсе размещается веб-порталом автоматически в день вскрытия. При этом веб-портал рассылает автоматические уведомления членам конкурсной комиссии, потенциальным поставщикам, автоматически зарегистрированным на веб-портале.
20. Потенциальным поставщикам, подавшим заявку на участие в конкурсе, по истечении трех рабочих дней со дня размещения протокола предварительного допуска обеспечивается доступ на просмотр заявок на участие в данном конкурсе других потенциальных поставщиков, за исключением конкурсных ценовых предложений.
6. Рассмотрение заявок на участие в конкурсе
21. Рассмотрение заявок на участие в конкурсе осуществляется конкурсной комиссией с целью определения потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям настоящей КД по ГСЗ.

13. Әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға берген өтінімі мынадай:
1) егер әлеуетті өнім беруші бұрын осы конкурсқа қатысуға өтінім берген;
2) конкурсқа қатысуға берілген өтінім осы конкурсқа қатысуға берілетін өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі аяқталғаннан кейін түскен;
3) конкурстық баға ұсынысы осы тауарларды сатып алу үшін бөлінген сомадан асып түскен;
4) конкурстық баға ұсынысының бағасы Қағдалардың 77-1-тармағына сәйкес демпингтік болып табылған;
5) Заңның 6-бабының 1-тармағының 1,) 3), 4), 5), 6) және 8) тармақшаларында көзделген жағдайларда веб-порталда автоматты түрде кері қайтарылады.
14. Әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысы теңгемен көрсетілген болуы тиіс.
4. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді өзгерту және оларды кері қайтарып алу
15. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталатын күннен кешіктірмей мыналарға:
1) енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімін өзгертуге және (немесе) толықтыруға;
2) өзінің конкурсқа қатысуға өтінімін қайтарып алуға құқылы.
16. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі біткеннен кейін конкурсқа қатысуға өтінімді қайтарып алу сияқты, оған өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
17. Әлеуетті өнім беруші, оның конкурсқа қатысуымен байланысты барлық шығыстарды көтереді. Тапсырыс беруші, ұйымдастырушы, конкурстық комиссия, сараптау комиссиясы (сарапшы) конкурстың қорытындыларына қарамастан, осы шығыстарды өтеу жөніндегі міндеттемелерді көтермейді.
5. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашу
18. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдаудың түпкілікті мерзімінің күні мен уақыты басталғаннан кейін бес минуттың ішінде веб-портал конкурсқа қатысуға өтінімдерді автоматты түрде ашуды жүргізеді.
Егер конкурсқа (лотқа) қатысуға бір ғана өтінім конкурсқа (лотқа) ұсынылған болса, онда мұндай өтінім де ашылады және қаралады.
19. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашу хаттамасын ашылған күні веб-портал автоматты түрде жариялайды. Бұл ретте веб-портал Конкурстық комиссияның мүшелеріне, веб-порталда автоматты түрде тіркелген әлеуетті өнім берушілерге автоматты түрде хабарламалар таратады.
20. Конкурстық баға ұсыныстарын қоспағанда, конкурсқа қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілерге рұқсат беру хаттамасы орналастырылған күннен бастап үш жұмыс күні өткеннен кейін басқа әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерін қарауға қолжетімділік қамтамасыз етіледі.
6. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау
21. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарауды, біліктілік талаптары мен МӘТ КҚ-ның талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау мақсатында конкурстық комиссия жүзеге асырады.

22. По результатам рассмотрения заявок на участие в конкурсе конкурсная комиссия:
1) определяет потенциальных поставщиков, которые соответствуют требованиям настоящей КД по ГСЗ, и признает их участниками конкурса;
2) рассчитывает баллы для оценки представленных потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе на основе следующих критериев:
соответствие предлагаемого потенциальным поставщиком проекта требованиям технической спецификации Заказчика;
соответствие цели деятельности потенциального поставщика (в соответствии с учредительными документами) закупаемым услугам Заказчика и направлениям, предусмотренным статьей 5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан";
сведения о нахождении потенциального поставщика в "Базе данных неправительственных организаций";
наличие опыта работы потенциального поставщика;
стаж и квалификация специалистов, привлекаемых к реализации социального проекта и (или) социальной программы;
в случае реализации проекта за счет средств местного бюджета - опыт работы неправительственной организации в соответствующем регионе.
Расчет баллов по критериям, предусмотренным данным подпунктом настоящего пункта, рассчитывается в соответствии с приложением 1 к КД по ГСЗ.
Потенциальные поставщики, конкурсные заявки которых набрали менее одного балла по критериям, указанным в первом, втором и третьем абзацах подпункта 2) настоящего пункта не допускаются к участию в конкурсе.
Потенциальный поставщик, заявка на участие в конкурсе которого имеет итоговую оценку менее 9 баллов, не допускается к участию в конкурсе.
В случае непредставления потенциальным поставщиком документов, подтверждающих указанные критерии, конкурсная комиссия не рассчитывает соответствующие баллы для оценки их заявок на участие в конкурсе.
Условия, предложенные потенциальными поставщиками для оценки своих заявок на участие в конкурсе, включаются в договор.
3) применяет к конкурсным ценовым предложениям потенциальных поставщиков, допущенных к участию в конкурсе условное уменьшение цен в зависимости от количества присвоенных конкурсной комиссией баллов для оценки заявок на участие в конкурсе, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
23. Баллы, выставленные конкурсной комиссией по всем критериям, автоматически суммируются веб-порталом, по результатам чего, потенциальному поставщику выставляется итоговая оценка его заявки на участие в конкурсе, выраженная в баллах.
24. К потенциальным поставщикам, допущенным к участию в конкурсе по результатам рассмотрения на предмет соответствия требованиям конкурсной документации и оценки их заявок на участие в конкурсе, применяется следующее условное уменьшение конкурсных предложений:

22. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссия:
1) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу осы МӘТ КҚ-ның талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды және оларды конкурсқа қатысушылар деп таниды;
2) әлеуетті өнім берушілермен ұсынылған конкурсқа қатысу өтінімдері мынадай критерийлер негізінде бағалайды:
тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігінің талаптарына әлеуетті өнім беруші ұсынған жобаның сәйкестігі;
әлеуетті өнім берушінің қызмет мақсатының (құрылтайшы құжаттарына сәйкес) Тапсырыс берушінің сатып алатын қызметтеріне және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабында көзделген бағыттарға сәйкестігі;
әлеуетті өнім берушінің "Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында" болуы туралы мәліметтері;
әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болуы;
әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың еңбек өтілі мен біліктілігі;
жоба жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылған жағдайда – үкіметтік емес ұйымның тиісті өңірдегі жұмыс тәжірибесі;
Осы тармақтың осы тармақшасымен көзделген критерийлер бойынша баллдарды есептеу МӘТ КҚ-ға 1-қосымшаға сәйкес есептеледі.
Конкурстық өтінімдері осы тармақтың 2) тармақшасының бірінші, екінші және үшінші абзацтарында көрсетілген критерийлер бойынша шекті баллдан кем алған әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
Конкурсқа қатысу өтінімдің қорытынды бағасы 9 баллдан аз әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
Әлеуетті өнім беруші көрсетілген критерийлерді растайтын құжаттарды ұсынбаған жағдайда конкурстық комиссия олардың конкурсқа қатысу өтінімдерін бағалау үшін тиісті баллдарды есептемейді.
Әлеуетті өнім берушілер ұсынған талаптар өздерінің конкурсқа қатысу өтінімдерін бағалау үшін шартқа енгізіледі;
3) осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген конкурсқа қатысу өтінімдерін бағалау үшін конкурстық комиссия берген баллдар санына байланысты бағалардың шартты азаюы конкурсына қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің конкурстық баға ұсынысына қолданады.
23. Барлық санаттар бойынша конкурстық комиссия қойған баллдар веб-порталда автоматты түрде қосылады, нәтижесінде әлеуетті өнім берушіге баллда көрсетілген оның конкурсқа қатысу өтінімдерін қорытынды бағалау қойылады.
24. Конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілерге конкурстық құжаттаманың және олардың конкурсқа қатысу өтінімдерін бағалаудың талаптарына сәйкестігі мәнін қарастыру нәтижелері бойынша конкурстық ұсыныстардың мынадай шартты азайтулары қолданылады:

если итоговая оценка заявки на участие в конкурсе потенциального поставщика составляет от 12 до 17 баллов включительно, то конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика условно уменьшается на 10%;
если итоговая оценка заявки на участие в конкурсе потенциального поставщика составляет от 18 до 23 баллов включительно, то конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика условно уменьшается на 20%;
если итоговая оценка заявки на участие в конкурсе потенциального поставщика составляет от 24 до 28 баллов включительно, то конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика условно уменьшается на 30%.
25. Конкурсная комиссия рассчитывает баллы применительно к каждому потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в конкурсе, в том числе, когда на участие в конкурсе представлена одна заявка.
26. Конкурсная комиссия применяет к конкурсным ценовым предложениям потенциальных поставщиков, допущенных к участию в конкурсе, условное уменьшение цен, за исключением, когда на участие в конкурсе допущена одна заявка.
27. Конкурсная комиссия оформляет протокол об итогах государственных закупок услуг, предусмотренных государственным социальным заказом согласно приложению 2 к КД по ГСЗ.
28. Конкурсная комиссия рассматривает заявку на участие в конкурсе, как отвечающую требованиям настоящей КД по ГСЗ, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые не затрагивают существа представленной заявки на участие в конкурсе.
29. Потенциальный поставщик не допускается к участию в конкурсе (признан участником конкурса), если:
1) он и (или) его соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям (данное требование устанавливается в случае государственных закупок услуг государственного социального заказа на срок более одного финансового года);
2) имеет ограничения, связанные с участием в государственных закупках, предусмотренные в статье 6 Закона. По ограничениям, связанным с участием в государственных закупках, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5), 6) и 8) пункта 1 статьи 6 Закона, заявка на участие в конкурсе потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом. По ограничениям, связанным с участием в государственных закупках, предусмотренных подпунктами 7), 9), 10) и 11) пункта 1 статьи 6 Закона, конкурсная комиссия рассматривает информацию на интернет-ресурсах соответствующих уполномоченных органов.
3) его заявка на участие в конкурсе определена не соответствующей требованиям КД.
30. Признание потенциального поставщика несоответствующим установленным требованиям по другим основаниям, не допускается.

егер әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысу өтінімінің қорытынды бағасы 12 баллдан 17 баллды қоса есептегенде құраса, онда әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысы 10%-ға шартты азайтылады;
егер әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысу өтінімінің қорытынды бағасы 18 баллдан 23 баллды қоса есептегенде құраса, онда әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысы 20%-ға шартты азайтылады;
егер әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысу өтінімінің қорытынды бағасы 24 баллдан 28 баллды қоса есептегенде құраса, онда әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысы 30%-ға шартты азайтылады.
25. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінім берген әрбір әлеуетті өнім берушіге қатысты, оның ішінде конкурсқа қатысуға бір өтінім берілсе де баллдарды есептейді.
26. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің конкурстық баға ұсыныстарына, конкурсқа қатысуға бір өтінім жіберілгенді қоспағанда, бағалардың шартты азаюын қолданады.
27. Конкурстық комиссия осы МӘТ КҚ-ға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік әлеуметтік тапсырыста көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы ресімдейді.
28. Конкурстық комиссия, егер онда конкурсқа қатысуға өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса конкурсқа қатысуға өтінімді МӘТ КҚ талаптарына сәйкес келетін ретінде қарайды.
29. Әлеуетті өнім беруші мынадай:
1) өзі және (немесе) оның бірлесіп орындаушысы біліктілік талаптарына (аталған талап мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен көзделген көрсетілетін қызметтерді бір қаржы жылынан артық мерзімге мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылған жағдайда қойылады) сәйкес емес деп айқындалған;
2) Заңның 6-бабында көзделген мемлекеттік сатып алуға қатысумен байланысты шектеулері болған. Заңның 6-бабының 1-тармағының 1), 3), 4), 5), 6) және 8) тармақшаларында көзделген мемлекеттік сатып алуға қатысумен байланысты шектеулер бойынша әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтінімі веб-порталдың автоматты түрде кері қайтаруына жатады. Заңның 6-бабының 1-тармағының 7), 9), 10) және 11) тармақшаларында көзделген мемлекеттік сатып алуға қатысумен байланысты шектеулер бойынша конкурстық комиссия тиісті уәкілетті органдардың интернет-ресурстарындағы ақпаратты қарастырады.
3) оның конкурсқа қатысуға өтінімі КҚ-ның талаптарына сәйкес емес деп айқындалған жағдайда конкурсқа қатысуға (конкурсқа қатысушы деп тануға) жіберілмейді.
30. Әлеуетті өнім берушіні басқа негіздер бойынша белгіленген талаптарға сәйкес келмейді деп тануға жол берілмейді.

7. Оценка и сопоставление конкурсных ценовых предложений, и определение победителя конкурса
31. Конкурсное ценовое предложение вскрывается веб-порталом автоматически по итогам рассмотрения заявки на участие в конкурсе.
32. Веб-порталом производится автоматическая оценка и сопоставление конкурсных ценовых предложений участников конкурса:
сопоставляются условные цены участников конкурса, определяется победитель конкурса на основе наименьшей условной цены, также потенциальный поставщик, занявший второе место на основе цены, следующей после наименьшей условной цены.
При равенстве условных цен конкурсных ценовых предложений признается участник конкурса, имеющий больший опыт работы на рынке закупаемых услуг, являющихся предметом конкурса.
При равенстве опыта работы нескольких потенциальных поставщиков, имеющих равные условные цены, победителем признается потенциальный поставщик, заявка на участие в конкурсе которого поступила ранее заявки на участие в конкурсе других потенциальных поставщиков.
33. Результаты оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений размещаются в протоколе об итогах государственных закупок услуг, предусмотренных государственным социальным заказом.
8. Договор о государственных закупках по итогам конкурса
34. Договор о государственных закупках (далее – договор) заключается посредством веб-портала между заказчиком и поставщиком, удостоверенный электронными цифровыми подписями, за исключением случаев, предусмотренных Законом.
Заказчик направляет победителю проект договора, составленный в соответствии с типовым договором, согласно приложению 3 к КД по ГСЗ, за исключением лица, имеющего ограничения, предусмотренные подпунктами 3), 4), 5) и 6) пункта 1 статьи 6 Закона, определяемые веб-порталом автоматически, в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах государственных закупок способом аукциона.
35. В случаях, когда процедуры выбора поставщика, в том числе процедуры обжалования итогов государственных закупок услуг, предусмотренных государственным социальным заказом, проведенных в рамках предварительного годового плана государственных закупок, завершены до утверждения соответствующего бюджета (плана развития, индивидуального плана финансирования) проект договора направляется победителю в течение пяти рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета (плана развития, индивидуального плана финансирования).
36. Заказчик в течение одного рабочего дня со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах государственных закупок услуг, предусмотренных государственным социальным заказом, направляет посредством веб-портала поставщику запрос сведений о лице, подписывающем договор, и реквизитах поставщика для оформления электронного договора.

7. Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау мен салыстыру және конкурстың жеңімпазын айқындау
31. Конкурстық баға ұсынысы конкурсқа қатысуға өтінімді қарау қорытындылары бойынша веб-порталда автоматты түрде ашылады.
32. Веб-портал конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын бағалау мен салыстыруды автоматы түрде жүргізеді:
конкурсқа қатысушылардың шартты бағалары салыстырылады, ең төмен шартты бағаның негізінде конкурс жеңімпазы, ең төмен шартты бағадан кейінгі бағаның негізінде екінші орын алған әлеуетті өнім беруші айқындалады;
конкурстық баға ұсыныстарының шартты балаларын теңестірген кезде конкурс мәні болып табылатын сатып алынатын көрсетілетін қызметтер нарығында ең көп тәжірибесі бар әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып табылады.
Тең шартты бағалары бар бірнеше әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесін теңестірген кезде конкурсқа қатысуға өтінімі басқа әлеуетті өнім берушілердің өтінімінен бұрын түскен әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып табылады.
33. Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру нәтижелері мемлекеттік әлеуметтік тапсырыста көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттамада орналастырылады.
8. Конкурс қорытындылары бойынша мемлекеттік сатып алу туралы шарт
34. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт (бұдан әрі - шарт), Заңда көзделген жағдайларды қоспағанда, электрондық цифрлық қолтаңбалармен куәландырылып, тапсырыс беруші мен өнім берушінің арасында веб-портал арқылы жасалады.
Заңның 6-бабының 1-тармағының 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көзделген, веб-порталмен автоматты түрде анықталатын, мемлекеттік сатып алуға қатысумен байланысты шектеулері болған тұлғаны қоспағанда, тапсырыс беруші үлгі шартқа сай жасалған, осы МӘТ ҚҚ-ға 3-қосымшаға сәйкес шарттың жобасын мемлекеттік әлеуметтік тапсырыста көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға шағымдану мерзімі біткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жеңімпазға жібереді.
35. Өнім берушіні таңдау рәсімдері, оның ішінде мемлекеттік әлеуметтік тапсырыста көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алудың алдын ала жылдық жоспары шеңберінде өткізілген мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға шағымдану рәсімдері тиісті бюджет (даму жоспары, жеке қаржыландыру жоспары) бекітілгенге дейін аяқталған жағдайда шарттың жобасы тиісті бюджет (даму жоспары, жеке қаржыландыру жоспары) бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жеңімпазға жіберіледі.
36. Тапсырыс беруші электрондық шартты ресімдеу үшін мемлекеттік әлеуметтік тапсырыста көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға шағымдану мерзімі біткен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы өнім берушіге шартқа қол қоятын тұлға мен өнім берушінің деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салу жібереді.

37. Потенциальный поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения на веб-портале соответствующего запроса заполняет и подтверждает сведения о лице, подписывающем договор, и реквизиты поставщика.
В случае отсутствия подтверждения потенциального поставщика сведений о лице, подписывающем договор, и его реквизитов, заказчик подписывает договор в соответствии с регистрационными данными потенциального поставщика, размещенными на веб-портале.
38. Заказчик не позднее одного рабочего дня со дня истечения срока подтверждения потенциальным поставщиком сведений, формирует проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, и направляет для подписания потенциальному поставщику.
39. Поставщик подписывает договор электронной цифровой подписью посредством веб-портала в сроки, установленные Законом и Правилами.
40. Если потенциальный поставщик, определенный победителем, не подписал в установленные Законом и Правилами сроки проект договора, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет победителю уведомление о необходимости подписания проекта договора в течение трех рабочих дней.
Если потенциальный поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения посредством веб-портала уведомления не представил заказчику подписанный договор, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет потенциальному поставщику, занявшему второе место, проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, посредством веб-портала государственных закупок.
Если потенциальный поставщик, занявший второе место, не подписал в установленный срок, подписанный заказчиком договор, заказчик осуществляет повторные государственные закупки.
41. Договор не может быть заключен при вынесении решения уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 6) статьи 16 Закона, в том числе в период обжалования заказчиком, организатором, единым организатором такого решения уполномоченного органа.
42. Минимальный срок оказания услуг по договору не должен быть менее срока, затрачиваемого на оказание услуги, но не менее пятнадцати календарных дней.
43. В случае если потенциальный поставщик, признанный победителем, в сроки, установленные Законом, не представил заказчику подписанный договор, то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение 4 к приказу
Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2022 года № 570
Приложение 1
к конкурсной документации
по государственным закупкам
услуг, предусмотренных
государственным социальным заказом
Критерии оценки представленных потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе
Критерий оценки
Балл
Расшифровка баллов
1
Соответствие предлагаемого потенциальным поставщиком проекта требованиям технической спецификации Заказчика, включая следующие разделы:
Описание проблемы (обоснованная объективными данными, выявленными путем исследований, анализа статистической и аналитической информации и др.);
Цели и задачи проекта;
Методы реализации проекта;
Детальный план мероприятий (с наименованием и формы мероприятий, место и сроки проведения) по достижению целей, поставленных Заказчиком;
Охват бенефициаров, информационное cопровождение проекта;
Ожидаемые результаты (положительные изменения, которые будут достигнуты в процессе реализации проекта, социальный эффект);
Наличие количественных и качественных индикаторов, в том числе индикаторов вклада, процесса, краткосрочных и долгосрочных результатов.
0
предлагаемый проект потенциального поставщика не содержит всех требований разделов технической спецификации Заказчика (в случае несоответствия потенциальный поставщик не допускается к участию в конкурсе)
6
предлагаемый проект потенциального поставщика содержит все требования разделов технической спецификации Заказчика
2
Соответствие цели деятельности потенциального поставщика (в соответствии с учредительными документами) закупаемым услугам Заказчика и направлениям, предусмотренным статьей 5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан"
0
цели деятельности не соответствуют закупаемым услугам Заказчика и ни одному из направлений, предусмотренным статьей 5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" (в случае несоответствия потенциальный поставщик не допускается к участию в конкурсе)
2
цели деятельности соответствуют закупаемым услугам Заказчика и как минимум одному из направлений, предусмотренным статьей 5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан"
3
Сведения о нахождении потенциального поставщика в "Базе данных неправительственных организаций"
0
сведения о потенциальном поставщике не содержатся в "Базе данных неправительственных организаций" (в случае несоответствия потенциальный поставщик не допускается к участию в конкурсе)
1
потенциальный поставщик несвоевременно представил сведения в "Базу данных неправительственных организаций"
2
потенциальный поставщик своевременно представил сведения в "Базу данных неправительственных организаций"
4
Наличие опыта работы потенциального поставщика
0
отсутствие опыта работы потенциального поставщика
1
опыт работы потенциального поставщика в сфере реализации социальных программ и проектов до двух лет включительно
2
опыт работы потенциального поставщика в сфере реализации социальных программ и проектов свыше двух и до пяти лет включительно
3
опыт работы потенциального поставщика в сфере реализации социальных программ и проектов свыше пяти и до восьми лет включительно
4
опыт работы потенциального поставщика в сфере реализации социальных программ и проектов более восьми лет
5
опыт работы потенциального поставщика до двух лет включительно на рынке оказания аналогичных услуг, соответствующих предмету, целям закупаемых услуг
6
опыт работы потенциального поставщика свыше двух и до пяти лет включительно на рынке оказания аналогичных услуг, соответствующих предмету, целям закупаемых услуг
7
опыт работы потенциального поставщика свыше пяти и до восьми лет включительно на рынке оказания аналогичных услуг, соответствующих предмету, целям закупаемых услуг
8
опыт работы потенциального поставщика более восьми лет на рынке оказания аналогичных услуг, соответствующих предмету, целям закупаемых услуг
5
Стаж и квалификация специалистов**, привлекаемых к реализации социального проекта и (или) социальной программы (сведения о квалифицированных специалистах, привлекаемых к реализации социального проекта и (или) социальной программы в соответствии со Стандартами государственного социального заказа, утвержденными приказом Министра общественного развития Республики Казахстан от 15 августа 2018 года №19 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17314)
0
Специалисты, привлекаемые к реализации проекта и (или) программы, не обладают достаточным стажем и квалификацией соответствующих видам услуг предлагаемого социального проекта и (или) программ или стаж и квалификация специалистов не подтверждены соответствующими документами
2
Специалисты, привлекаемые к реализации проекта и (или) программы, обладают достаточным стажем или квалификацией соответствующих видам услуг предлагаемого социального проекта и (или) программ, которые подтверждены соответствующими документами
4
Специалисты, привлекаемые к реализации проекта и (или) программы, обладают достаточным стажем и квалификацией соответствующих видам услуг предлагаемого социального проекта и (или) программы, которые подтверждены соответствующими документами
6
В случае реализации проекта за счет средств местного бюджета – опыт работы неправительственной организации в соответствующем регионе *
0
Потенциальный поставщик не имеет опыт работы реализации социальных проектов на указанной территории
2
Потенциальный поставщик имеет опыт работы реализации социальных проектов на указанной территории до двух лет включительно
4
Потенциальный поставщик имеет опыт работы реализации социальных проектов на указанной территории свыше двух и до пяти лет включительно
6
Потенциальный поставщик имеет опыт работы реализации социальных проектов на указанной территории более пяти лет
Примечание:
* Документами, подтверждающими опыт работы на рынке закупаемых услуг, являются электронные копии актов оказанных услуг и счетов-фактур.
**Документами, подтверждающими опыт и квалификацию специалистов, являются дипломы об образовании, сертификаты о прохождении соответствующих курсов, семинаров.
Документами, подтверждающими стаж специалистов являются один из документов, предусмотренных статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан.
Приложение 5 к приказу
Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2022 года № 570
Приложение 2
к конкурсной документации
по государственным закупкам
услуг, предусмотренных
государственным социальным заказом
Протокол об итогах (номер закупки по государственному социальному заказу) государственных закупок услуг, предусмотренных государственным социальным заказом при этом номер должен быть привязан к способу и номеру закупки (формируется на каждый лот в отдельности) Дата и время
Заказчик* ____________________________________________________
№ конкурса __________________________________________________
Название конкурса ____________________________________________
Наименование организатора____________________________________
Адрес организатора___________________________________________
Состав конкурсной комиссии:
Ф. И. О.
Должность в организации
Роль в комиссии
Перечень закупаемых услуг с указанием общей суммы ___________
№ Лота
Наименование лота
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
№ лота _______________________________________________________
Наименование лота ____________________________________________
Информация о представленных заявках на участие в конкурсе (лоте): (по хронологии) (количество заявок)
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки (по хронологии)
Результаты голосования членов конкурсной комиссии:
Наименование потенциального поставщика (перечень потенциальных поставщиков), БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
ФИО члена комиссии
Решение члена комиссии
Причина отклонения
Подробное описание причин отклонения с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации
Отклоненные заявки на участие в конкурсе (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Причина отклонения 1
________________________________________________________
1справочник из трех текстовых значений: (несоответствие квалификационным требованиям, несоответствие требованиям конкурсной документации, нарушение требований статьи 6 Закона)
Следующие заявки на участие в конкурсе были допущены (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Информация о результатах применения относительного значения критериев, предусмотренных пунктом 411 Правил:
Наименование потенциального поставщика
БИН(ИИН)/ИНН/НП
Условные скидки, %
Соответствие предлагаемого потенциальным поставщиком проекта требованиям технической спецификации Заказчика
Соответствие цели деятельности потенциального поставщика (в соответствии с учредительными документами) закупаемым услугам Заказчика и направлениям, предусмотренным статьей 5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан";
Сведения о нахождении потенциального поставщика в "Базе данных неправительственных организаций"
Наличие опыта работы потенциального поставщика
Стаж и квалификация специалистов**, привлекаемых к реализации социального проекта и (или) социальной программы (сведения о квалифицированных специалистах, привлекаемых к реализации социального проекта и (или) социальной программы в соответствии со Стандартами государственного социального заказа, утвержденными приказом Министра общественного развития Республики Казахстан от 15 августа 2018 года №19 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17314)
В случае реализации проекта за счет средств местного бюджета – опыт работы неправительственной организации в соответствующем регионе *
Общий балл
Размер условного уменьшения, %
Расчет условных цен участников конкурса:
Наименование п/поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Выделенная сумма
Цена поставщика
Размер условной скидки, %
Цена с учетом условной скидки
Опыт работы
Дата и время подачи заявки
Решение конкурсной комиссии:

37. Әлеуетті өнім беруші веб-порталда тиісті сұрау салуды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде толтырады және шартқа қол қоятын тұлға мен өнім берушінің деректемелері туралы мәліметтерді растайды.
Әлеуетті өнім беруші шартқа қол қоятын тұлғасы мен өзінің деректемелерін растау болмаған жағдайда тапсырыс беруші веб-порталда әлеуетті өнім беруші орналастырылған тіркеу деректеріне сәйкес шартқа қол қояды.
38. Тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушінің мәліметтерді растау мерзімі біткен күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей, электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарт жобасын қалыптастырады және оған қол қою үшін әлеуетті өнім берушіге жібереді.
39. Өнім беруші, Заңда және Қағидаларда белгіленген мерзімде веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен шартқа қол қояды.
40. Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші Заңда және осы Қағидаларда белгіленген мерзімде шарт жобасына қол қоймаса, тапсырыс беруші жеңімпаз шарт жасасудан жалтарған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жеңімпазға үш жұмыс күні ішінде шарт жобасына қол қою қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Егер әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тапсырыс берушіге қол қойылған шартты ұсынбаса, тапсырыс беруші жеңімпаз шарт жасасудан жалтарған күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын веб-порталы арқылы жібереді.
Егер екінші орынды алған әлеуетті өнім беруші тапсырыс берушінің қолы қойылған шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаса, тапсырыс беруші қайтадан мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады.
41. Шарт, уәкілетті органның Заңның 16-бабының 6) тармақшасына сәйкес шешімі шыққан кезде, соның ішінде тапсырыс берушінің, ұйымдастырушының, бірыңғай ұйымдастырушының уәкілетті органның осы шешіміне шағымдану кезеңінде жасалуы мүмкін емес.
42. Шарт бойынша қызмет көрсетудің ең аз мерзімі қызмет көрсетуге жұмсалатын мерзімнен аз болмауға, бірақ күнтізбелік он бес күннен аз болмауға тиіс.
43. Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші Заңда белгіленген мерзімде тапсырыс берушіге қол қойылған шартты ұсынбаса, онда мұндай әлеуетті өнім беруші шартты жасасудан жалтарды деп танылады.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 9 маусымдағы
№ 570 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырыспен көзделген
көрсетілетін қызметтерді
мемлекеттік сатып алу жөніндегі
конкурстық құжаттамаға
1-қосымша
Әлеуетті өнім берушілер ұсынған техникалық ерекшеліктерді бағалау өлшемшарттары
Бағалау өлшемшарты
Балл
Балдарды таратып жазу
1
Әлеуетті жеткізуші ұсынған жобаның Тапсырыс берушінің техникалық сипаттамасының талаптарына келесі бөлімдерді қоса алғанда сәйкестігі:
Мәселенің сипаттамасы (зерттеу, статистикалық және аналитикалық ақпаратты талдау және т.б. анықталған объективті деректермен негізделген)
Жобаның мақсаттары мен міндеттері;
Жобаны іске асыру әдістері;
Тапсырыс беруші қойған мақсаттарға жету үшін іс-шаралардың егжей-тегжейлі жоспары (іс-шаралардың атауы мен формасы, орны мен күндері көрсетілген);
Бенефициарларды қамту, жобаны ақпараттық қолдау;
Күтілетін нәтижелер (жобаны іске асыру барысында қол жеткізілетін оң өзгерістер, әлеуметтік нәтиже)
Салым, процесс, қысқа және ұзақ мерзімді нәтижелер көрсеткіштерін қоса алғанда, сандық және сапалық көрсеткіштердің болуы
0
әлеуетті жеткізушінің ұсынылған жобасы Тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігі бөлімдерінің барлық талаптарын қамтымайды (сәйкес келмеген жағдайда, әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға жіберілмейді)
6
әлеуетті жеткізушінің ұсынылған жобасы Тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігі бөлімдерінің барлық талаптарын қамтиды
2
Әлеуетті өнім берушінің қызмет мақсатының (құрылтайшы құжаттарына сәйкес) Тапсырыс берушінің сатып алатын қызметтеріне және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Заңның 5-бабында көзделген бағыттарға сәйкестігі;
0
қызметінің мақсаттары Тапсырыс берушінің сатып алатын қызметтеріне және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Заңның 5-бабында көзделген бағыттардың бірде біреуіне сәйкес келмейді (сәйкес келмеген жағдайда әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға жіберілмейді)
2
қызметінің мақсаттары Тапсырыс берушінің сатып алынатын қызметтеріне және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Заңның 5-бабында көзделген бағыттардың кемінде біреуіне сәйкес келеді.
3
Әлеуетті өнім берушінің "Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында" болуы туралы мәліметтер
0
Әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер "Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында" қамтылмайды (сәйкес келмеген жағдайда әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға жіберілмейді)
1
Әлеуетті өнім беруші "Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорына" мәліметтерді уақтылы ұсынбаған
2
Әлеуетті өнім беруші "Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорына" мәліметтерді уақтылы ұсынған
4
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болуы (бір өлшемшарт ғана таңдап алынады)
0
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болмауы
1
Әлеуетті өнім берушінің әлеуметтік бағдарламалар мен жобаларды іске асыру саласында екі жылды қоса алғанға дейінгі жұмыс тәжірибесі
2
Әлеуетті өнім берушінің әлеуметтік бағдарламалар мен жобаларды іске асыру саласындағы екі жылдан астам және бес жылды қоса алғанға дейінгі жұмыс тәжірибесі
3
Әлеуетті өнім берушінің әлеуметтік бағдарламалар мен жобаларды іске асыру саласында бес жылдан астам және сегіз жылды қоса алғанға дейінгі жұмыс тәжірибесі
4
Әлеуетті өнім берушінің әлеуметтік бағдарламалар мен жобаларды іске асыру саласында сегіз жылдан астам жұмыс тәжірибесі
5
Әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын қызметтердің мәніне сәйкес келетін ұқсас қызмет нарығындағы екі жылды қоса алғанға дейінгі жұмыс тәжірибесі
6
Әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын қызметтердің мәніне, мақсатына сәйкес келетін ұқсас қызметтер көрсету нарығындағы екі жылдан астам және бес жылды қоса алғанға дейінгі жұмыс тәжірибесі
7
Әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын қызметтердің мәніне, мақсатына сәйкес келетін ұқсас қызметтер нарығындағы бес жылдан астам және сегіз жылды қоса алғанға дейінгі жұмыс тәжірибесі
8
Әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын қызметтердің мәніне, мақсатына сәйкес келетін ұқсас қызметтер нарығындағы сегіз жылдан астам жұмыс тәжірибесі
5
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың** еңбек өтілі мен біліктілігі (Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандарттарына (ҚР Қоғамдық даму министрінің 2018 жылғы 15 тамыздағы № 19 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс стандартына сәйкес (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 тамызда № 17314 болып тіркелген)
0
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың ұсынылатын әлеуметтік жобаның және (немесе) бағдарламаның қызмет түрлеріне сәйкес келетін жеткілікті еңбек өтілі мен біліктілігі жоқ немесе мамандардың тәжірибесі мен біліктілігі сәйкесінше құжаттармен расталмаған
2
Жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың ұсынылатын әлеуметтік жобаның және (немесе) бағдарламаның қызмет түрлеріне сәйкес келетін жеткілікті еңбек өтілі немесе біліктілігі бар, олар сәйкесінше құжаттармен расталған
4
Әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың ұсынылатын әлеуметтік жобаның және (немесе) бағдарламаның қызмет түрлеріне сәйкес келетін жеткілікті еңбек өтілі мен біліктілігі бар, олар сәйкесінше құжаттармен расталған
6
Егер жоба жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылса - тиісті аймақтағы үкіметтік емес ұйымның тәжірибесі*
0
Әлеуетті өнім берушінің көрсетілген аумақта әлеуметтік жобаларды іске асыру бойынша жұмыс тәжірибесі жоқ
2
Әлеуетті өнім берушінің көрсетілген аумақта әлеуметтік жобаларды іске асыруда екі жылды қоса алғанға дейін жұмыс тәжірибесі бар
4
Әлеуетті өнім берушінің көрсетілген аумақта әлеуметтік жобаларды іске асыруда екі жылдан астам және бес жылды қоса алғанға дейін жұмыс тәжірибесі бар
6
Әлеуетті өнім берушінің көрсетілген аумақта әлеуметтік жобаларды іске асыруда бес жылдан астам жұмыс тәжірибесі бар
Ескертпе.
*Сатып алынатын көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар көрсетілген қызметтердің актілері мен шот-фактураларының электрондық көшірмелері болып табылады.
**Білімі туралы дипломдар, тиісті курстардан, семинарлардан өткені туралы сертификаттар мамандардың біліктілігін растайтын құжаттар болып танылады.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабының 1), 2), 3), 4), 5) және 8) тармақшаларында көзделген құжаттардың бірі мамандардың еңбек өтілін растайтын құжат болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 9 маусымдағы
№ 570 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік
тапсырыспен көзделген
көрсетілетін қызметтерді
мемлекеттік сатып алу жөніндегі
конкурстық құжаттамаға
2-қосымша
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыспен (мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс бойынша сатып алу нөмірі) көзделген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттама бұл ретте нөмір сатып алудың тәсіліне және нөміріне байланыстырылуы тиіс (әрбір лотқа жеке қалыптастырылады)
Күні мен уақыты
Тапсырыс беруші*___________________________________________
Конкурстың № _______________________________________________
Конкурстың атауы ____________________________________________
Ұйымдастырушының атауы ____________________________________
Ұйымдастырушының мекенжайы________________________________
Конкурстық комиссияның құрамы:
Т.А.Ә
Ұйымдағы лауазым
Комиссиядағы рөлі
Жалпы сомасын көрсете отырып, сатып алынатын көрсетілетін қызметтер тізбесі ___________
№ р/с
Лоттың №
Лоттың атауы
Саны
Бірлігі үшін баға, теңге
Сатып алу үшін бөлінген сома, теңге
Лоттың № ___________________________________________________
Лоттың атауы ________________________________________________
Конкурсқа (лотқа) қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы ақпарат: (хронология бойынша) (өтінімдер саны)
Әлеуетті өнім беруші атауы
БСН (ЖСН)/
ССН/ТЕН
Өтінім беру күні мен уақыты
(хронология бойынша)
Конкурстық комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелері:
р/с
Әлеуетті өнім берушінің атауы (әлеуетті өнім берушілер тізбесі), БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Комиссия мүшесінің Т.А.Ә
Комиссия мүшесінің шешімі
Бас тарту себебі
Біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттама талаптарына олардың сәйкес келмеуін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, бас тарту себептерін егжей-тегжей сипаттау
Конкурсқа қатысуға бас тартылған өтінімдер: (өтінімдер саны)
№ р/с
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН/ТЕН
1 Бас тарту себебі
________________________________________________________________ 1
үш мәтіндік мәннен анықтамалық: (біліктілік талаптарына сәйкес келмеу, конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келмеу, Заңның 6-бабының талаптарын бұзу)
Конкурсқа қатысуға мынадай өтінімдерге рұқсат етілген (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН/ТЕН
Қағидалардың 412-тармағымен көзделген өлшемдердің салыстырмалы мәніне қолдану нәтижелері туралы ақпарат
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Шартты жеңілдіктер, %
әлеуетті өнім беруші ұсынатын жобаның Тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігінің талаптарына сәйкестігі;
әлеуетті өнім берушінің қызмет мақсатының (құрылтайшы құжаттарына сәйкес) Тапсырыс берушінің сатып алатын қызметтеріне және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабында көзделген бағыттарға сәйкестігі
әлеуетті өнім берушінің "Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында" болуы туралы мәліметтері
әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болуы
әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тартылатын мамандардың еңбек өтілі мен біліктілігі
Егер жоба жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылса - тиісті аймақтағы үкіметтік емес ұйымның тәжірибесі
Жалпы бал
Шартты азайту мөлшері, %
Конкурсқа қатысушылардың шартты бағалараның есебі:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Бөлінген сома
Өнім берушінің бағасы
Шартты жеңілдік мөлшері, %
Шартты жеңілдікті есептегендегі баға
Жұмыс тәжірибесі
Өтінімді берген күні мен уақыты
Конкурстық комиссияның шешімі:

1. Определить победителем по лоту №___: {БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя}, потенциальным поставщиком, занявшим второе место {БИН/ИИН наименование потенциального поставщика, занявшего второе место}.
2. Заказчику {наименование заказчика} в сроки, установленные Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", заключить договор о государственных закупках с {БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя}.
Либо:
"Признать государственную закупку (наименование закупки по лоту №___ несостоявшейся в связи с _____________________ *":
Примечание: *Одно из следующих значений: "отсутствие представленных заявок", "представление менее двух заявок", "к участию в конкурсе не допущен ни один потенциальный поставщик", "к участию в конкурсе допущен один потенциальный поставщик".
Либо:
Произведена отмена закупки, основанием которой является: Акты уполномоченных государственных органов (предписание, уведомление, представление, решение) № _________ от дд.мм.гггг.
Орган, принявший решение об отмене: {_________________________}.
Либо:
Произведен отказ от закупки в соответствии с подпунктом __ пункта 13 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках".
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
дд.мм.гггг. – день, месяц, год.
Приложение 6 к приказу
Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2022 года № 570
Приложение 42
к Правилам осуществления
государственных закупок
Акт выполненных работ****
№_______ "___"_______ 20___г.
Номер документа*
дата подписания* (фиксируется дата и время подписания акта заказчиком)
Настоящий акт составлен в том, что ____________________ (Исполнитель),
(наименование Исполнителя*)
в соответствии с договором (и дополнительным соглашением)
_____________________ от "___"_____________ 20 __ года № ____,
в лице (наименование договора (дополнительного соглашения), дата и номер*)
нижеподписавшихся представителей Исполнителя, выполнил,
а _______________________ (Заказчик), в лице нижеподписавшихся
представителей (наименование Заказчика*)
Заказчика принял:
Сведения о выполненной работе**
Место выполнения работ
Дата/период выполнения работ
Наименование
Единица измерения
Количество
Цена за единицу (тенге), в том числе НДС/без НДС
Сумма, в тенге
1
2
3
4
5
6
7
1
Скачать
Стоимость выполненных работ по данному акту согласно Договору составляет**
_____________ тенге, в том числе НДС/без НДС, (цифрами, прописью)
Наименование Исполнителя*
ИИН/БИН*
ИИК/БИК*
Банк**
Юридический адрес**
Представители исполнителя**
Утверждаю**
Ф.И.О., должность
подпись
Ф.И.О., должность
подпись
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Информация по договору
1
Общие сведения
Общая стоимость Договора*
Сумма авансовых платежей***
Сумма оплаты с начала действия Договора***
Ранее заактированные суммы***
Сумма неустойки (штраф, пеня) за просрочку сроков выполнения работ или ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств***
Количество просроченных дней***
1
2
3
4
5
6
2
Код Единой бюджетной классификации расходов: Программа/Подпрограмма/Специфика***
3
Фактически выполненные по данному акту работы (наименование работ в разрезе их подвидов в соответствии с технической спецификацией, заданием, графиком выполнения работ при их наличии***)
Наименование*
Дата/период выполнения работ*
Единица измерения*
Количество*
цена за единицу, тенге*
сумма, в тенге*
1
2
3
4
5
6
1
4
Сумма, требуемая к перечислению Поставщику***
Приложение: перечень электронных копии документов (прикрепляется поставщиком/заказчиком при наличии)
Наименование заказчика*
ИИН/ БИН*
ИИК/ БИК*
Банк*
Юридический адрес***
Представители заказчика*
Утверждаю (руководитель организации)*
Ответственные за принятие товара
Ответственные за правильность оформления (реквизиты, специфика)
Ф. И. О.
подпись
Ф. И. О.
подпись
Ф.И.О.
подпись
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
форма 2-В
Акт выполненных работ №_______за 20 года
Заказчик: _______________________________________________________
(полное наименование, адрес, данные о средствах связи)
Подрядчик: _____________________________________________________
(полное наименование, адрес, данные о средствах связи)
Стройка: _______________________________________________________
(наименование, адрес)
Объект: _______________________________________________________
(наименование)
Договор подряда (контракт) №_______ от _____________
Номер
Шифр норм и коды ресурсов
Наименование работ и затрат
Единица измерения
Выполнено работ
по порядку
Позиции по смете
количество
Цена за единицу
Стоимость, в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
ИТОГО
Сдал (Подрядчик)
Принял (Заказчик)
_______________________________ (наименование организации)
_______________________________ (наименование организации)
________________________________ М.П. (должность, подпись, расшифровка подписи)
________________________________ М.П. (должность, подпись, расшифровка подписи)
Эксперт(ы) технического надзора: ____________________________ ______________
(должность, фамилия, (подпись) имя, отчество)
Эксперт(ы) авторского надзора: _____________________________ ________________
(должность, фамилия, (подпись) имя, отчество)
Примечание:
*заполняется автоматически веб-порталом государственных закупок;
** заполняется поставщиком;
*** заполняется заказчиком;
****применяется для приемки выполненных работ, за исключением строительно- монтажных работ,
оформляемых на веб-портале в соответствии с законодательством Республики Казахстан
об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
Приложение 7 к приказу
Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2022 года № 570
Приложение 44
к Правилам осуществления
государственных закупок
Отчет о внутристрановой ценности в закупаемых Товарах
№ Товара (n)
Количество товаров, закупленных поставщиком в целях исполнения договора
Цена товара KZT
Стоимость (CTi) KZT
Доля (ВЦТ) согласно Сертификата СТ-KZ (Мi) %
Сертификат СТ-KZ
Страна происхождения
Номер
Дата выдачи
1
N
ИТОГО

1. №___ лот бойынша жеңімпазды айқындау: {жеңімпаз әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН атауы}, екінші орын алған әлеуетті өнім беруші, {екінші орын алған әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН атауы}.
2. Тапсырыс беруші {тапсырыс берушінің атауы} "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мерзімде {жеңімпаз өнім берушінің БСН/ЖСН атауы}-мен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасады.
Не:
"Мемлекеттік сатып алу (№___ лот бойынша сатып алудың атауы)_____________________ байланысты өтпеді деп танылсын *":
Ескертпе: *Мынадай мағыналардың біреуі: "берілген өтінімдердің болмауы", "кемінде екі өтінімнен беру", "конкурсқа бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілмеген", "конкурсқа бір әлеуетті өнім беруші қатысуға жіберіледі".
Не:
Сатып алуды жою жүргізілді, оның негізі мынау болып табылады: Уәкілетті мемлекеттік органдардың актілері (нұсқама, хабарлама, ұсыным, шешім) № _________ күні.айы.жылы.
Жою туралы шешім қабылдаған орган: {________________________}.
Не:
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 13-тармағының __ тармақшасына сәйкес сатып алудан бас тарту жүргізілді.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушіні есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
кк.аа.жжжж. – күн, ай, жыл.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 9 маусымдағы
№ 570 бұйрығына
6-қосымша
Мемлекеттiк сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
42-қосымша
Орындалған жұмыстардың актісі ****
20_____жылғы "___" _____ №__ Құжаттың нөмірі*     қол қою күні *
(тапсырыс беруші актіге қол қойған күні және уақыты тіркеледі)
Осы акті 20 __ жылғы "__" _____ № __ __________ шартқа (және қосымша келісімге) (шарттың (қосымша келісімнің) атауы, күні және нөмірі*) сәйкес төменде қол қойған Орындаушы өкілдерінің (Орындаушының атауы*) атынан _____________________ (Орындаушы), орындағаны, ал төменде қол қойған Тапсырыс беруші (Тапсырыс берушінің атауы*) өкілдерінің атынан __________________________ (Тапсырыс беруші) қабылдағаны жөнінде жасалды: Орындалған жұмыс туралы мәліметтер**
Жұмыстың орындаған орны
Жұмыстарды орындау күні/кезеңі
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлік үшін бағасы (теңге), оның ішінде ҚҚС/ҚҚС есепке алмағанда
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
1
Шартқа сәйкес осы акт бойынша орындалған жұмыстың құны ______________ теңгені құрайды, оның ішінде ҚҚС/ҚҚС есепке алмағанда** (цифрмен, жазумен)
Орындаушының атауы*
ЖСН/БСН*
ЖСК/БСК*
Банк*
Заңды мекенжайы*
Орындаушының өкілдері **
Бекітемін **
Т.А.Ә.лауазымы,
қолы
Т.А.Ә.лауазымы,
қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Шарт бойынша ақпарат
1
Жалпы мәліметтер
Шарттың жалпы құны *
Аванстық төлемдер сомасы ***
Шарттың қолданылуынан бастап төлем сомасы***
Бұрын актіленгендердің сомасы***
Жұмысты орындау мерзімін өткізіп не міндеттемелерін тиісінше орындамаған (ішінара орындамаған) үшін тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімпұл) сомасы***
Мерзімі өткен күндердің саны***
1
2
3
4
5
6
2
Шығыстардың бірыңғай бюджеттік сыныптамасының коды: Бағдарлама/Кіші бағдарлама/Ерекшелік***
3
Осы акті бойынша іс жүзінде орындалған жұмыстар (техникалық ерекшелікке, тапсырмаға, жұмыстар болған кезде оларды орындау кестесіне сәйкес олардың кіші түрлері бөлінісінде жұмыстардың атауы)***
Атауы*
Жұмыстарды орындау күні/кезеңі
Өлшем бірлігі*
Саны*
Бірлік үшін бағасы, теңге*
Сома, теңге*
1
2
3
4
5
6
1
4
Өнім берушіге аудару талап етiлетiн сома***
Қосымша: құжаттардың электрондық көшірмелерінің тізбесі (болған жағдайда өнім беруші/тапсырыс беруші тіркеп отырады)
Тапсырыс берушінің атауы*
ЖСН/ БСН*
ЖСК/ БСК*
Банк*
Заңды мекенжайы***
Тапсырыс берушінің өкілдері***
Бекітемін*** (ұйымның басшысы)
Жұмыстар қабылдау үшін жауапты
Ресімдеудің дұрыстығына жауапты (деректемелер, ерекшеліктер)
Т.А.Ә.
қолы
Т.А.Ә.
қолы
Т.А.Ә.
қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2-В нысаны
20__ жылғы "___" ______ №__ Орындалған жұмыстардың актісі
Тапсырыс беруші:____________________________________________
(толық атауы, мекенжайы, байланыс құрал туралы деректер)
Мердігер:___________________________________________________
(толық атауы, мекенжайы, байланыс құрал туралы деректер)
Құрылыс:___________________________________________________
(атауы, мекенжайы)
Объект:_____________________________________________________
(атауы)
Мердігерлік шарт (келісімшарт) 20__ жылғы "___" _______
№__
Нөмірі
Ресурстар коды және норма шифры
Жұмыстар және шығындар атауы
Өлшем бірлігі
Орындалған жұмыстар
Реті бойынша
Смета бойынша позиция
Саны
Бірлік үшін бағасы
Құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
Өткізді (Мердігер) _____________________ (ұйымның атауы) __________________
М.О. (лауазым, қолы, қолды таратып жазу
Қабылдады (Тапсырыс беруші)
___________________
(ұйымның атауы)
___________________
М.О. (лауазым, қолы, қолды таратып жазу)
Техникалық қадағалау сарапшысы (лары) ___________________ __________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Авторлық қадағалау сарапшысы (лары) ___________________ __________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Ескертпе:
* мемлекеттік сатып алу веб-порталы автоматты түрде толтырады;
** өнім беруші толтырады;
*** тапсырыс беруші толтырады;
**** Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес веб-порталда ресімделетін, құрылыс-монтаждау жұмыстарын қоспағанда, орындалған жұмыстарды қабылдап алу үшін қолданылады;
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 9 маусымдағы
№ 570 бұйрығына
7-қосымша
Мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
44-қосымша
Сатып алынатын Тауарлардағы ел ішіндегі құндылық туралы есеп
Товардың(n)№
Шартты орындау мақсатында өнім беруші сатып алған тауарлар саны
Тауар бағасыKZT
Құны (CTi) KZT
СТ-KZ сертификатына сәйкес үлесі ЕІҚТ (Мi) %
СТ-KZ сертификаты
Шығарылған елі
Нөмірі
Берілген күні
1
n
ЖИЫНЫ

Расчет внутристрановой ценности (ВЦТ) в договоре на поставку товаров производится в соответствии с пунктом 5 Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16942) (далее - Единая методика), по следующей формуле:
где:
n – общее количество наименований товаров, поставляемых поставщиком в целях исполнения договора на поставку товаров;
i – порядковый номер товара, поставляемого поставщиком в целях исполнения договора на поставку товаров;
СТi – стоимость i-ого товара;
Мi – доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в сертификате о происхождении товара формы "СТ-КZ", утвержденном приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514) (далее - сертификат о происхождении товара формы "СТ-КZ");
При отсутствии сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ", если иное не установлено пунктом 10 Единой методики, Мi = 0;
S - общая стоимость договора.
*ВЦТ =_________________
*указывается итоговая доля внутристрановой ценности в договоре в цифровом формате до сотой доли (0,00).
_____________________ М.П. ___________________________________
Фамилия, имя. отчество. руководителя, подпись
Фамилия, имя, отчество, исполнителя, контактный телефон
Приложение 8 к приказу
Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 июня 2022 года № 570
Приложение 45
к Правилам осуществления
государственных закупок
Отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах
№ Договора (m)
Стоимость Договора (СДj) KZT
Суммарная стоимость товаров в рамках договора (СТj) KZT
Cуммарная стоимость договоров субподряда в рамках договора (ССДj) KZT
Доля фонда оплаты труда казахстанских кадров, выполняющего j-ый договор (Rj) %
№ Товара (n)
Количество товаров Закупленных поставщиком в целях исполнения договора
Цена товара KZT
Стоимость (CTi) KZT
Доля ВЦТ согласно Сертификата СТ-KZ (Мi) %
Сертификат СТ-KZ
Страна происхождения
Номер
Дата выдачи
1
1
2
2
m
n
ИТОГО

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16942 болып тіркелген Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ел ішіндегі құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесінің (бұдан әрі – Бірыңғай әдістеме) 5-тармағына сәйкес тауарларды жеткізуге арналған шартта ел ішіндегі құндылықты (ЕІҚТ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
n – тауарларды жеткізуге арналған шартты орындау мақсатында өнім беруші жеткізетін тауарлар атауының жалпы саны;
i – тауарларды жеткізуге арналған шартты орындау мақсатында өнім беруші жеткізетін тауардың реттік нөмірі;
ТҚі – і-тауардың құны;
Жі – "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) бекітілген "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген ел ішіндегі құндылықтың үлесі (бұдан әрі - "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты);
Егер Бірыңғай әдістемесінің 10-тармағында өзгеше белгіленбесе, "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты болмаған жағдайда Жi=0;
S – шарттың жалпы құны.
Ел ішіндегі құндылықтың үлесі (%):
*ЕІҚТ = ___________
*шартта цифрлық форматта жүздік үлеске дейін (0,00) ел ішіндегі құндылықтың қорытынды үлесі көрсетіледі.
_____________________ М.О. ___________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты, қолы Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты, байланыс телефоны
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 9 маусымдағы
№ 570 бұйрығына
8-қосымша
Мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
45-қосымша
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі ел ішіндегі құндылық туралы есеп
Шарттың (m)№
Шарттың құны (ШҚj) KZT
Шарт шеңберіндегі тауарлардың жиынтық құны (ТҚj) KZT
Шарт шеңберіндегі қосалқы мердігерлік (бірлесіп орындау) шарттардың жиынтық сомасы (ШЖҚj) KZT
j-шартты (Rj) орындайтын қазақстандық еңбек ақы төлеу қорының үлесі %
Тауардың(n) №
Өнім беруші шартты орындау мақсатында сатып алған тауарлардың саны
Тауардың бағасы KZT
Құны (ТҚі) KZT
СТ-KZ сертификатына сәйкес ЕІҚж/қ үлесі (Жі) %
СТ-KZ сертификаты
Шығарылған елі
Нөмірі
Берілген күні
1
1
2
2
m
n
ҚОРЫТЫНДЫ

Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги) (далее - ВЦр/у), за исключением договора на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года или контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года, производится в соответствии с пунктом 6 Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16942) (далее - Единая методика), по следующей формуле:
где:
m – общее количество j-ых договоров, заключенных в целях выполнения работы (оказания услуги), включая договор между заказчиком и поставщиком, договоры между поставщиком и субподрядчиком (соисполнителем);
j – порядковый номер договора, заключенного в целях выполнения работы (оказания услуги);
СДj – стоимость j-ого договора;
СТj – суммарная стоимость товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора;
ССДj – суммарная стоимость договоров субподряда (соисполнителя), заключенных в целях исполнения j-ого договора;
Rj – доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика (соисполнителя), выполняющего j-ый договор;
n – общее количество наименований товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком (соисполнителем) в целях исполнения j-ого договора;
i – порядковый номер товара, закупленного поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора;
СТi – стоимость i-ого товара;
Мi – доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в сертификате о происхождении товара формы "СТ-КZ", утвержденном приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514) (далее - сертификат о происхождении товара формы "СТ-КZ");

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16942 болып тіркелген Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ел ішіндегі құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесінің (бұдан әрі – Бірыңғай әдістеме) 6-тармағына сәйкес 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар немесе қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттарды қоспағанда, жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы ел ішіндегі құндылықты есептеу (бұдан әрі - ЕІҚж/қ) мынадай формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
m – тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы шартты, өнім беруші мен қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған j-шарттардың жалпы саны;
j – жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған шарттың реттік нөмірі;
ШҚj – j-шартының құны;
ТҚj – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алған тауарлардың жиынтық құны;
ШЖҚj – j-шартын орындау мақсатында жасалған қосалқы мердігерлік (бірлесіп орындау) шарттардың жиынтық құны;
Rj – j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесі;
n – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші және қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алатын тауарлар атауының жалпы саны;
і – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алған тауардың реттік нөмірі;
ТҚі – i-тауардың құны;
Жі – "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) бекітілген "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген ел ішіндегі құндылықтың үлесі (бұдан әрі - "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты);

При отсутствии сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ", если иное не установлено пунктом 10 Единой методики, Мi = 0;
S – общая стоимость договора.
Rj – доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, рассчитывается в соответствии с пунктом 7 Единой методики, по следующей формуле:
Rj = ФОТРК/ФОТ
где:
ФОТРК – фонд оплаты труда казахстанских кадров поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора;
ФОТ – общий фонд оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора.
Филиалы (представительства) юридических лиц не являются поставщиками или субподрядчиками.
При условии, что стороной j-го договора является филиал (представительство) юридического лица, при расчете коэффициента Rj, указывается общее количество сотрудников такого юридического лица.
Доля внутристрановой ценности в договоре (%):
____________________________ М.П.
Фамилия, имя. отчество. руководителя, подпись
**ВЦр/у = __________
**указывается итоговая доля внутристрановой ценности в договоре в цифровом формате до сотой доли (0,00).
__________________________________
Фамилия, имя, отчество, исполнителя, контактный телефон

Егер Бірыңғай әдістемесінің 10-тармағында өзгеше белгіленбесе "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты болмаган жағдайда Жi=0;
S – шарттың жалпы құны.
Rj – j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесін есептеу Бірыңғай әдістеменің 7-тармағына сәйкес, мынадай формула бойынша жүргізіледі:
Rj = ҚРЕТҚ/ЕЖҚ
мұнда:
ҚРЕТҚ – j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) қазақстандық кадрларының еңбекақысын төлеу қоры;
ЕЖҚ – j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) жұмысшыларының еңбекақысын төлеудің жалпы қоры.
Заңды тұлғалардың филиалдары (өкілдіктері) өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) болып табылмайды.
Егер j-шартының тарапы заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) болған жағдайда, Rj коэффициентін есептеу кезінде мұндай заңды тұлғаның қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі.
Шарттағы ел ішіндегі құндылықтың үлесі (%):
____________________________ М.О.
Басшының тегі, аты, әкесінің аты, қолы
** ЕІҚж/қ = __________
**шартта цифрлық форматта жүздік үлеске дейін (0,00) ел ішіндегі құндылықтың қорытынды үлесі көрсетіледі
_______________________________________________________
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты, байланыс телефоны