О внесении изменений и дополнений в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 12/200 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетных заявок территориальными избирательными комиссиями в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан на проведение избирательных кампаний"
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 12 июля 2022 года № 53/522. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июля 2022 года № 28855.
В соответствии с подпунктом 4 статьи 12 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан", Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 12/200 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетных заявок территориальными избирательными комиссиями в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан на проведение избирательных кампаний" следующие изменения и дополнения:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Бюджетная заявка (расчет потребности) составляется на основе расчетов потребности средств на проведение избирательной кампании по формам, согласно приложениям 1, 1-1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1, 7, 8 к настоящим Правилам.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Расчеты потребности представляются по каждой специфике экономической классификации расходов бюджета по формам согласно приложениям 1-1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1 и 7 к настоящим Правилам";
Дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Расчет потребности по специфике 142 "Приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения" включает в себя расходы по приобретению изделий медицинского назначения одноразового и многоразового использования по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам." согласно приложению 1 к настоящему Постановлению.
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Расчет потребности по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ" включает в себя расходы по оплате работ и услуг, оказанных физическими и юридическими лицами, и составляется согласно Расчету потребности территориальной избирательной комиссии по оплате работ и услуг, оказанных физическими и юридическими лицами по формам, согласно приложениям 6, 6-1 к настоящим Правилам.
В данном расчете указывается сумма расходов в целом, а также приводится расшифровка по основным видам расходов:
заработная плата работников - по данной строке отражается оплата труда работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ (индивидуальный подоходный налог, обязательные взносы в единый накопительный пенсионный фонд, удерживаемые из заработной платы работников также, отражаются по данной строке). При расчете расходов на оплату труда необходимо соблюдать требования норм Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан";
социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования;
социальный налог;
отчисления на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования;
обязательные профессиональные пенсионные взносы, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пенсионного обеспечения";
командировки и служебные разъезды внутри страны;
приобретение прочих запасов;
банковские услуги;
прочие услуги и работы;

"Аумақтық сайлау комиссияларының сайлау науқандарын өткізуге бюджеттік өтінімдерді жасау және Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясына ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2018 жылғы 25 тамыздағы № 12/200 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2022 жылғы 12 шiлдедегi № 53/522 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2022 жылғы 20 шiлдеде № 28855 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12-бабының 4-тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Аумақтық сайлау комиссияларының сайлау науқандарын өткізуге бюджеттік өтінімдерді жасау және Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясына ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2018 жылғы 25 тамыздағы № 12/200 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
5 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"5. Бюджеттік өтінім (қажеттілік есебі) осы Қағидаларға 1, 1-1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1, 7, 8-қосымшаларға сай нысандар бойынша сайлау науқанын өткізуге арналған қаражаттың қажеттілік есептері негізінде жасалады.";
10 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"10. Қажеттілік есептері осы Қағидаларға 1-1, 2, 3, 4, 5, 6, 6-1 және 7-қосымшаларға сай бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша ұсынылады;
Мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 142 "Дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алу" ерекшелігі бойынша қажеттілік есебі Аумақтық сайлау комиссиясының осы Қағиданың 1-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бір және көп рет пайдаланылатын медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алу бойынша шығыстарды қамтиды." осы Қаулының 1-қосымшасына сәйкес.
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"159 "Өзге қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігі бойынша қажеттілік есебі жеке және заңды тұлғалардың көрсеткен жұмыстары мен қызметтеріне ақы төлеу шығыстарын қамтиды және Аумақтық сайлау комиссиясының жеке және заңды тұлғалардың көрсеткен жұмыстары мен қызметтеріне ақы төлеу қажеттілігі есебіне сай осы Қағидаларға 6, 6-1-қосымшаларына сай нысан бойынша жасалады.
Осы есепте шығыстардың сомасы көрсетiледi, сондай-ақ шығыстардың негізгі түрлерi бойынша таратып жазу келтiрiледі:
қызметкерлердiң еңбекақысы - осы жол бойынша қызметтерді көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысатын жұмыскерлердiң еңбекақысы көрсетiледi (жұмыскерлердің еңбекақысынан ұсталатын жеке табыс салығы, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi жарналар сондай-ақ осы жол бойынша көрсетіледі). Еңбекақы төлеу шығыстарын есептеу кезінде "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заң нормаларының талаптарын сақтау қажет;
мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар;
әлеуметтік салық;
әлеуметтiк медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтiк медициналық сақтандыру аударымдары;
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қолданысқа енгізілетін міндетті кәсіби зейнетақы жарналары;
мемлекет ішіндегі iскерлік және қызметтік сапарлар;
өзге қорларды сатып алу;
банк қызметтері;
өзге де қызметтер мен жұмыстар;

аренда за помещение по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам." согласно приложению 2 к настоящему Постановлению;
абзац первый пункта 19 изложить в следующей редакции:
"19. Областные (городов республиканского значения и столицы) избирательные комиссии бюджетные заявки (расчеты потребности) на очередной плановый период представляют в срок до 15 марта текущего финансового года, на основании бюджетных заявок (расчетов потребности) нижестоящих территориальных избирательных комиссий, внесенных в срок до 15 февраля текущего финансового года.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Областные (городов республиканского значения и столицы) избирательные комиссии вносят бюджетную заявку (расчет потребности) с пояснительной запиской в Центральную избирательную комиссию Республики Казахстан в электронном виде через систему электронного документооборота.".
2. Международно-правовому отделу Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
Н. Абдиров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 12 июля 2022 года № 53/522
"О внесении изменений
и дополнений в постановление
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 25 августа 2018 года № 12/200
"Об утверждении Правил составления
и представления бюджетных заявок
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан
на проведение избирательных кампаний"
Приложение 1-1
к Правилам составления
и представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан
по избирательным кампаниям
форма
Расчет расходов на прочие средства медицинского назначения территориальной избирательной комиссии ________________________________
Избирательная кампания ________________________________________________
Специфика 142 "Приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения"
№ п.п
Наименование получателей
Среднее количество получателей в день (единиц)
Дни функционирования в год (дни)
Норма отпуска средств медицинского назначения на 1 единицу в день (тенге)

үй-жайды жалдау осы Қағиданың 6-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша." осы Қаулының 2-қосымшасына сәйкес.
19-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Облыстық (республикалық маңызы бар қалалар мен астананың) сайлау комиссиялары кезектi жоспарлы кезеңге бюджеттік өтінімдерін (қажеттілік есептерін) ағымдағы қаржылық жылғы 15 ақпанға дейінгі мерзімде енгізілген төмен тұрған аумақтық сайлау комиссияларының бюджеттік өтінімдері (қажеттілік есептері) негізінде, ағымдағы қаржылық жылғы 15 наурызға дейінгі мерзімде ұсынады.";
20 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Облыстық (республикалық маңызы бар қалалар мен астана) сайлау комиссиялары бюджеттік өтінімді (қажеттілік есебін) түсіндірме жазбасымен бірге Ортсайлаукомға электронды құжатайналымы жүйесі арқылы енгізеді.".
2. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының Халықаралық құқықтық бөлімі:
1) Осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) Осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының Төрағасы
Н. Абдиров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"Аумақтық сайлау
комиссияларының сайлау
науқандарын өткізуге бюджеттік
өтінімдерді жасау және
Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларын
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2018 жылғы 25 тамыздағы
№ 12/200 қаулысына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2022 жылғы 12 шілдедегі
№ 53/522 қаулысына
1 қосымша
Аумақтық Аумақтық сайлау
комиссияларының сайлау
науқандарын өткізуге арналған
бюджеттік өтінімдерді жасау
және Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
1-1-қосымша
нысан
_________________ аумақтық сайлау комиссиясының медициналық тағайындаудың өзге құралдарына арналған шығындардын есебі
________________ сайлау науқаны
142 "Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алу " ерекшелiгі
.№
Алушылардың атауы
Алушылардың бiр күндегi орташа саны (бiрл.)
Жұмыс iстеу күндері (күндер)
Бiр күнiне 1 бiрлiкке медициналық тағайындаудың өзге құралдарына нормасы (теңге)

Сумма затрат (тысяч тенге) (графа3хграфа4х графа5)/1000
1
2
3
4
5
6
Итого
Председатель территориальной избирательной комиссии
__________________ _______________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Секретарь территориальной избирательной комиссии
____________ _____________________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (руководитель финансово- экономической службы)
соответствующего акимата
__________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Приложение 2 к постановлению
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от _ ___________ 2022 года № _____
"О внесении изменений
и дополнений в постановление
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 25 августа 2018 года № 12/200
"Об утверждении Правил составления
и представления бюджетных заявок
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан
на проведение избирательных кампаний"
Приложение 6-1
к Правилам составления
и представления бюджетной заявки
территориальными избирательными комиссиями
в Центральную избирательную комиссию
Республики Казахстан
по избирательным кампаниям
форма
Расчет расходов на оплату аренды за помещение территориальной избирательной комиссии ________________________________
Избирательная кампания _____________________________________________
Специфика159 "Оплата прочих услуг и работ"|
Наименование помещения
Арендуемая площадь
Арендная плата за 1 квадратный метр за 1 месяц тенге

Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-б.х4-б.х5-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Аумақтық сайлау комиссиясының төрағасы _________ __________________________
(қолы)       (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау комиссиясының хатшысы _________ ___________________________
(қолы)       (аты-жөні (болған жағдайда))
Тиісті әкімдіктің бас бухгалтері
(қаржы-экономикалық қызмет басшысы) _________ _________________________
(қолы)       (аты-жөні (болған жағдайда))
"Аумақтық сайлау
комиссияларының сайлау
науқандарын өткізуге бюджеттік
өтінімдерді жасау және
Қазақстан Республикасының
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларын
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2018 жылғы 25 тамыздағы
№ 12/200 қаулысына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2022 жылғы __ ____
№ ____ қаулысына
2- қосымша
Аумақтық сайлау
комиссияларының сайлау
науқандарын өткізуге арналған
бюджеттік өтінімдерді жасау
және Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясына
ұсыну қағидаларына
6-1-қосымша
_________________ аумақтық сайлау комиссиясының үй-жайы үшін жалдау ақысын төлеуге арналған шығындардын есебі
_______________________ сайлау науқаны
159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігі
Ғимарат атауы
Жалға алу алаңы
1 айға шаршы метр үшін жалға алу төлемі

Арендная плата в месяц графа 2 х графу 3 тенге
Число месяцев
Сумма расходов (графа 4 х графу 5)/1000 тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
Итого:
Председатель территориальной избирательной комиссии
__________________ _______________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Секретарь территориально избирательной комиссии
____________ _____________________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))
Главный бухгалтер (руководитель финансово- экономической службы)
соответствующего акимата
_________________ ________________________________________________________
(подпись) (фамилия и.о. (при его наличии))

Жалға алу төлемі айына (2бағ. * 3бағ.) теңге
Айлар саны
Шығыстардың сомасы (4 бағ.*5 бағ./1000) мың теңге
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Аумақтық сайлау комиссиясының төрағасы _________ ___________________________
(қолы)       (аты-жөні (болған жағдайда))
Аумақтық сайлау комиссиясының хатшысы _________ ___________________________
(қолы)       (аты-жөні (болған жағдайда))
Тиісті әкімдіктің бас бухгалтері
(қаржы-экономикалық қызмет басшысы) _________ _____________________________
(қолы)            (аты-жөні (болған жағдайда))