О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 220 "Об утверждении Правил представления органом государственных доходов уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе, с указанием даты представления и кода органа государственных доходов, лицами, на которых Законом Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О противодействии коррупции" возложена такая обязанность"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 28 июля 2022 года № 764. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2022 года № 28942
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.3
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 220 "Об утверждении Правил представления органом государственных доходов уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе, с указанием даты представления и кода органа государственных доходов, лицами, на которых Законом Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О противодействии коррупции" возложена такая обязанность" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16495) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил представления органом государственных доходов уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе, с указанием даты представления и кода органа государственных доходов, лицами, на которых Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции" возложена такая обязанность";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 14) пункта 3 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила представления органом государственных доходов уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе, с указанием даты представления и кода органа государственных доходов, лицами, на которых Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции" возложена такая обязанность.";

"Мемлекеттік кірістер органының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңымен осындай міндет жүктелген адамдар тапсыру күні мен мемлекеттік кірістер органының кодын көрсете отырып, тапсырған кірістер мен мүлік туралы декларациялар туралы мәліметтерді уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 220 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2022 жылғы 28 шiлдедегi № 764 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 шiлдеде № 28942 болып тіркелді.
"Мемлекеттік кірістер органының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңымен осындай міндет жүктелген адамдар тапсыру күні мен мемлекеттік кірістер органының кодын көрсете отырып, тапсырған кірістер мен мүлік туралы декларациялар туралы мәліметтерді уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 220 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
БҰЙЫРАМЫН:
"Мемлекеттік кірістер органының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңымен осындай міндет жүктелген адамдар тапсыру күні мен мемлекеттік кірістер органының кодын көрсете отырып, тапсырған кірістер мен мүлік туралы декларациялар туралы мәліметтерді уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 220 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16495 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік кірістер органының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен осындай міндет жүктелген адамдар тапсыру күні мен мемлекеттік кірістер органының кодын көрсете отырып, тапсырған кірістер мен мүлік туралы декларациялар туралы мәліметтерді уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 30-бабы 3-тармағының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік кірістер органының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен осындай міндет жүктелген адамдар тапсыру күні мен мемлекеттік кірістер органының кодын көрсете отырып, тапсырған кірістер мен мүлік туралы декларациялар туралы мәліметтерді уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну қағидалары бекітілсін.";

в Правилах представления органом государственных доходов уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе, с указанием даты представления и кода органа государственных доходов, лицами, на которых Законом Республики Казахстан от 18 ноября 2015 года "О противодействии коррупции" возложена такая обязанность, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила представления органом государственных доходов уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе, с указанием даты представления и кода органа государственных доходов, лицами, на которых Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции" возложена такая обязанность";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила представления органом государственных доходов уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе, с указанием даты представления и кода органа государственных доходов, лицами, на которых Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции" возложена такая обязанность (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 14) пункта 3 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления органом государственных доходов уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе (далее – Сведения), с указанием даты представления и кода органа государственных доходов, лицами, на которых Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (далее – Закон) возложена такая обязанность.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. При выявлении факта нарушения лицами, на которых Законом возложена обязанность по представлению декларации о доходах и имуществе, сроков представления деклараций о доходах и имуществе, государственные органы в срок не позднее 30 октября текущего года уведомляют о таких фактах департамент либо уполномоченный орган по противодействию коррупции по месту своего нахождения.
В уполномоченный орган по противодействию коррупции информация, предусмотренная частью первой настоящего пункта, представляется в следующем порядке:
центральные государственные органы – в центральный аппарат;
остальные государственные органы – в территориальные подразделения по месту своего нахождения.".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңымен осындай міндет жүктелген адамдар тапсыру күні мен мемлекеттік кірістер органының кодын көрсете отырып, тапсырған кірістер мен мүлік туралы декларациялар туралы мәліметтерді уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік кірістер органының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен осындай міндет жүктелген адамдар тапсыру күні мен мемлекеттік кірістер органының кодын көрсете отырып, тапсырған кірістер мен мүлік туралы декларациялар туралы мәліметтерді уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік кірістер органының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен осындай міндет жүктелген адамдар тапсыру күні мен мемлекеттік кірістер органының кодын көрсете отырып, тапсырған кірістер мен мүлік туралы декларациялар туралы мәліметтерді уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 30-бабы 3-тармағының 14) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік кірістер органының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен (бұдан әрі – Заң) осындай міндет жүктелген адамдар тапсыру күні мен мемлекеттік кірістер органының кодын көрсете отырып, тапсырған кірістер мен мүлік туралы декларациялар туралы мәліметтерді (бұдан әрі – Мәлімет) уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну тәртібін айқындайды.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Заңмен кірістер мен мүлік туралы декларацияны тапсыру бойынша міндет жүктелген адамдардың кірістер мен мүлік туралы декларацияны тапсыру мерзімдерін бұзу фактілері анықталған кезде, мемлекеттік органдар ағымдағы жылдың 30 қазанынан кешіктірмей осындай фактілер туралы өзінің орналасқан жері бойынша департаментке не сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша уәкілетті органға хабарлайды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген ақпарат сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша уәкілетті органға мынадай тәртіпте:
орталық мемлекеттік органдар – орталық аппаратқа;
қалған мемлекеттік органдар – өзінің орналасқан жері бойынша аумақтық бөлімшелерге табыс етеді.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Д. Жаналинов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Д. Жаналинов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)