О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 1463 "Об утверждении Правил учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 732. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 сентября 2022 года № 29343
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 1463 "Об утверждении Правил учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17527) следующие изменения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом или юридическим консультантом";
пункт 1 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом или юридическим консультантом.";
Правила учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом, утвержденной указанным Приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
К. Мусин
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 31 августа 2022 года № 732
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
28 сентября 2018 год № 1463
Правила учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом или юридическим консультантом
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом или юридическим консультантом (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 12) статьи 23 Закона Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи" (далее - Закон) и определяют порядок учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом или юридическим консультантом.
Глава 2. Порядок учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом или юридическим консультантом

"Адвокат көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 1463 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 732 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 қыркүйекте № 29343 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Адвокат көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 1463 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17527 тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықтың тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Адвокат немесе заң консультанты көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу Қағидаларын бекіту туралы";
аталған бұйрықтың 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған адвокат немесе заң консультанты көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу Қағидалары бекітілсін.";
Аталған бұйрықпен бекітілген адвокат көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу Қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет Вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
К. Мусин
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2022 жылғы 31 тамыздағы
№ 732 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 1463 бұйрығымен
Бекітілген
Адвокат немесе заң консультанты көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида адвокат және заң консультанты көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу Қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 23-бабының 12) тармақшасына сәйкес әзірленді және құқықтық консультация беру түріндегі адвокат және заң консультанты көрсеткен мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу тәртібін айқындайды.
2 тарау. Адвокат немесе заң консультанты көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу тәртібі

2. Учету гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом или юридическим консультантом, подлежит гарантированная государством юридическая помощь в виде правового консультирования оказанная лицам, указанным в пункте 2 статьи 26 Закона.
3. Учет гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом, ведется адвокатом в реестре учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – реестр) в электронном носителе на казахском или русском языках.
4. Учет гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной юридическим консультантом, ведется юридическим консультантом в реестре учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в электронном носителе на казахском или русском языках.
5. Сведения подлежат включению в реестр в день обращения лица за гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования.
6. Сведения, содержащиеся в электронном реестре, за исключением конфиденциальной информации, охраняемой адвокатской тайной или тайной юридического консультанта, вносятся адвокатом или юридическим консультантом в единую информационную систему юридической помощи.
Приложение 1
к Правилам ведения учета
гарантированной государством
юридической помощи в виде
правового консультирования,
оказанной адвокатом
или юридическим консультантом
Реестр учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового
консультирования, оказанной юридическим консультантом
_________________________________________________________________________
(наименование палаты юридической консультации)
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) юридического консультанта)
Реестр учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового
консультирования, оказанной адвокатом
_________________________________________________________________________
(наименование коллегии адвокатов, юридической консультации, адвокатской конторы)
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) адвоката)
№ п/п
фамилия, имя, отчество (при его наличии), сведения документа удостоверяющего личность, дата обращения лица, обратившегося за гарантированной государством юридической помощью в виде правового консультирования
наименование и реквизиты документа, являющегося основанием для оказания гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования
суть правового вопроса
форма оказанной гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования (оказание устной или письменной консультации, составление заявления, жалобы, ходатайства и других документов правового характера)
продолжительность времени занятости адвоката в связи оказанием гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования
сведения об электронном цифровом подписи адвоката
сведения об электронном цифровом подписи физического лица
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к Правилам ведения учета
гарантированной государством
юридической помощи в виде
правового консультирования,
оказанной адвокатом или
юридическим консультантом
№ п/п
фамилия, имя, отчество (при его наличии), сведения документа удостоверяющего личность, дата обращения лица, обратившегося за гарантированной государством юридической помощью в виде правового консультирования
наименование и реквизиты документа, являющегося основанием для оказания гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования
суть правового вопроса
форма оказанной гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования (оказание устной или письменной консультации, составление заявления, жалобы, ходатайства и других документов правового характера)
продолжительность времени занятости юридического консультанта в связи оказанием гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования
сведения об электронном цифровом подписи юридического консультанта
сведения об электронном цифровом подписи физического лица
1
2
3
4
5
6
7
8

2. Адвокат немесе заң консультанты көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алуға Заңның 26-бабының 2-тармағында көрсетілген тұлғаларға көрсетілген құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегі жатады.
3. Адвокат көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алуды адвокат осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу тізілімінде (бұдан әрі-тізілім) қазақ немесе орыс тілдерінде электрондық жеткізгіште жүргізеді.
4. Заң консультанты көрсеткен, құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алуды заң консультанты осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу тізілімінде қазақ немесе орыс тілдерінде электрондық жеткізгіште жүргізеді.
5. Мәліметтер тұлғаның мемлекет кепілдік берген құқықтық консультация беру түріндегі заң көмегіне жүгінген күні тізілімге енгізілуге жатады.
6. Адвокаттық құпиямен немесе заң консультантының құпиясымен қорғалатын құпия ақпаратты қоспағанда, электрондық тізілімде қамтылған мәліметтерді адвокат немесе заң консультанты заң көмегінің бірыңғай ақпараттық жүйесіне енгізеді.
Адвокат немесе заң
консультанты көрсеткен
құқықтық консультация
беру түріндегі мемлекет кепілдік
берген заң көмегін есепке алу
Қағидасына
1-қосымша
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу тізілімі адвокат көрсеткен құқықтық консультация беру ______________________________________________________________________ (адвокаттар алқасының, заң консультациясының, адвокаттық кеңселер) ______________________________________________________________________ (адвокаттың Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса))
№ п/п
құқықтық консультация беру түрінде мемлекет кепілдік берген заң көмегіне жүгінген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), жеке куәлігін растайтын құжат және жүгінген күні
құқықтық консультация беру түрінде мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету үшін негіз болып табылатын құжаттың атауы мен деректемелері
құқықтық мәселенің мәні
құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегінің нысаны (ауызша немесе жазбаша консультация беру, өтінішті, шағымды, өтінішхатты және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттарды жасау)
құқықтық консультация беру түрінде мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуге байланысты адвокаттың жұмыспен қамтылу уақытының ұзақтығы
адвокаттың электрондық цифрлық қолтаңбасы туралы мәліметтер
жеке тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы туралы мәліметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
Адвокат немесе заң
консультанты көрсеткен
құқықтық консультация
беру түріндегі мемлекет кепілдік
берген заң көмегін есепке
алу Қағидасына
2-қосымша
Мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу тізілімі заң консультанты көрсеткен құқықтық консультация беру ______________________________________________________________________ (заң консультациясы палатасының атауы) ______________________________________________________________________ (заң консультантының Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса))
№ п/п
құқықтық консультация беру түрінде мемлекет кепілдік берген заң көмегіне жүгінген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), жеке куәлігін растайтын құжат және жүгінген күні
құқықтық консультация беру түрінде мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету үшін негіз болып табылатын құжаттың атауы мен деректемелері
құқықтық мәселенің мәні
құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегінің нысаны (ауызша немесе жазбаша консультация беру, өтінішті, шағымды, өтінішхатты және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттарды жасау)
құқықтық консультация беру түрінде мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуге байланысты заң консультантының жұмыспен қамтылу уақытының ұзақтығы
заң консультантының электрондық цифрлық қолтаңбасы туралы мәліметтер
жеке тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы туралы мәліметтер
1
2
3
4
5
6
7
8